Dr. E. Hoekstra's Hoestpillen CORSETIERE „Kalasiris Fa. G. DE WAARD ie Alkmaar. DAMES. Uit Alkmaar kent ge Te gebruiken bij hoest, kinkhoest, pijnlijke keel en bronchitis. F 1.56 per flacon met gebruiksaanwijzing. Verkrijgbaar in Apothoken en Drogisterijen (Zitting van Vrijdag 3 Maart). S choorl. EEN ONVOORZICHTIG AUTOMOBILIST. Het was een raar gevalletje met dezen onvoorzichtig®! automobilist, die op den groot en rijksweg onder de gemeente dimmen- maar één lantaarn voerde en daardoor par does een paard, dat voor een wagen was gespannen, aanreed. Het dier sloeg op hol, nam en passant nog een damesrijwiel mee, waarvan de berijdster zich gelukkig in vei ligheid kon stellen. Dit drama gebeurde op 9 Januari van dit jaar. De verdachte verklaarde, dat er welis waar een wagen van den anderen kant kwam,maar, (lat hij er makkelijk tusschen door kon. De boosdoener was een zekere J. S. uit Schoorl. Ik heb héél behoorlijk gereden, maar die kar, waarvoor dat paard gespannen was, slingerde van links naar rechts. Dat was geen voerman, zeide beklaagde. De Kantonrechter, mr. Boerrigtcr, was van oordeel, dat het behoorlijk rijden van verd. zéér onbehoorlijk was. U bent vlak voor den kop van het paard naar rechts gegaan, dat noemen we hier snijden. D Ambt. van het O. M.. mr. de Brueys Tack, wilde weten hoe ver de tegenligger nog van verd. af was. Verd. merkte op, dat hij de auto rijkelijk passeoren kon. Maar get. Th. H. uit Limmen, die met het geval feitelijk niets had te maken, kwam héél anders verklaren. Verd. reed met z'n auto van de richting Alkmaar naar Bever wijk. Van den anderen kant. kwam ook een auto maar verd. kon er toch-met zijn wagen niet goed langs. Hij sneed er tusschen door Edelachtbare Heeren. En zwabberden paard en wagen over den weg? wilde de Ambtenaar weten. Niks hoor; zei get. Hij reed kaarsrecht. De.Ambt. van het O. M. zei tegen den voer man van het gespan, dat hij er volgens verd. althans niets van kende. Daar zou ik getuigen voor kunnen mee brengen; riep deze verontwaardigd uit. Maar je paard is toch op hol geslagen en heeft een fiets omver gereden; gelukkig, dat het meisje er bijtijds is afgesprongen, an ders waren er de grootste ongelukken ge beurd; meende Mr. Boerrigter. Dat kwam van 't snijden, daar schrok het dier van, meende vercl. in het midden te moeten brengen. M'n wagen reed heelemaal. rechts. Maar de getuigen verklaren anders; zeide Mr. Boerrigter. Ja als ze dat met mekaar afspreken; stribbelde verd. tegen! De Ambt van het O. M. noemde dit een hoogst onhebbelijke opmerking. U doet be- ster geen auto meer te besturen! probeert u het maar weer eens met een paard en wagen. Mr. de Brueys Tack eischte f50.boete, subs. 40 dagen hechtenis. Verd. meende, dat het een zaak was van nul en geenerlei waarde. Ik moet me de schuld maar op den hals halen, terwijl ik heelemaal geen schuld heb. Nou, nou, suste de Kantonrechter en dacht er anders over, toen hij verd. veroordeelde tot f25.boete subs. 15 dagen. Zuidscharwoude. ZONDER ACHTERLICHT. J. P. uit Zuidscharwoude,"was op de bon gegaan, omdat hij zonder achterlicht reed. Dat mag toch niet tegenwoordig, zeide Mr. Boerigter. Het is voor uw eigen veiligheid. Ik ben maar een arm man en kan zoo'n electrische lantaarn niet betalen, was verd.'s verweer. Dan moet u in vredesnaam maar gaan loopen, meende de kantonrechter. Dat kan ik ook niet alsmaar doen, repli ceerde verd. Maar rustig doorrijden, mag heelemaal niet, antwoordde Mr. de Brueys Tack. De ambtenaar eischte een boete van f 4 subs. 4 dagen hechtenis. Ken d'er niet wat van af? vroeg verd. met een in-zielig gezicht. Dan kan, zeide Mr. Boerigter, f 2 dan of 2 dagen. Mc dunkt, dat is wel héél erg wei nig. W a r m enhuizen. PAARDEN OP DE SPOORBAAN. Een zekere W. v. W. uit Warmenhuizen had z'n paarden over de spoorbaan geleid, omdat het den kortst en weg naar huis was Maar dat mocht niet en de man die zoo snel mogelijk bij z'n vrouw achter (le bruine boo- nen met spek wou zitten, kreeg een bekeu ring. Verd. erkende volmondig, d'er was géén speld tusschen te steken. Goed zoo, zeide de ambtenaar, f 5 dan of wel a dagen brommen. Da's wel veel, meende verd. Ik zal het goed met je maken, meende de kantonrechter en deecl er f 1 boete en 3 dagen brommen af. z ij P e DAT WAS NIET PLUIS! Nee; heelemaal pluis was het niet. T-. P. J- uit Zijpe had melk gevent, zonder daarvoor toestemming te hebben van de consumptiemelk Verceniging te Alkmaar. Maar... zoo zeide verdachte: „Ik had een rooie kaart". Ja; maar U waart geschrapt als lid der vcreeniging, merkte de ambtenaar snedig op. Ook heeft U tot tweemaal toe een aan- geteekenden brief geweigerd, dachte Wat> daarin stond; nijdigdo vcr- ]ladi ze toch in ieder geval kunnen lezen; meende de ambtenaar. Het schijnt daar in Zijpe een heel complot te zijn om maar aangeteekende brieven gewoonweg te weigeren. De ambtenaar eischt f 10. boete, subs. 6 dagen. Verd.: Ik heb toch de eerste afdracht be taald! En ik was de boodschap vergeten.. Dat komt zei de ambtenaar omdat U de aangeteekende brieven terugstuurde. De Kantonrechter veroordeelt verd. tot f 6 boete, subs. 4 dagen hechtenis. K o e d ij k ZIJN VADER PLEITTE VOOR HEM J. G. de R. hakker te Koedijk was niet verschenen, maar hij had als gevolmachtig de zijn vader uit Hoogkarspel naar de zit ting gestuurd Hem was tenlaste gelegd, dat hij, na zes uur dus ver over sluitings tijd koek had gemaakt. Hij deed het met z'n broer samen en die firma stond ingeschreven in het Handelsre gister, zeide de gevolmachtigde. En wie was de oudste van de broers, vroeg de ambtenaar, die het naadje van de kous weten wilde. Dat was de verd. sprak de vader voor z'n zoon. Dan was die ook verantwoordelijk; kaat ste mr. de Brueys Tack het balletje terug. Waarom is er nu feitelijk proces-verbaal opgemaakt? wilde de vader weten. Omdat de oudste als wettig firmant wordt beschouwd en deze de arbeidswet niet mag ontduiken, lichtte mr. Boerrigter in. De vader schudde het hoofd, over zooveel onbillijkheid. Ja; de sigarenmakers doen het ook zoo; daar zijn ze allemaal firmanten; expli ceerde mr. Boerrigter. De ambtenaar van het O.M. requisitoir nemend, achtte overtreding van de Arbeids wet bewezen en eischte f 4.boete sub. 4 dagen. De Kamer van Koophandel is d'er ook nog hield de vader van verd. koppig vol. Daar hebben we hier niets mee te maken, meende de kantonrechter en hij was zeer clement, toen hij verd. veroordeelde tot f 1 boete subs. 1 dag. SCHAGEN OUDERAVOND CHRISTELIJK NATIONALE SCHOOL. De ouderavond der Chr. nat. school werd dezer dagen gehouden. Bij de opening van den voorzitter laat hij zingen Ps. 68:10, gaat voor in gebed en leest Hand. 8:6-15. Spr. beet allen hartelijk welkom met een groote opgewektheid daar de opkomst, welke min der werd verwacht dan vorig jaar thans veel grooter Is. Wij danken, zegt spr., God voor dezen steeds hechteren band tusschen school en huisgezin „bewaar het pad U toebetrouwd". Het Hoofd der School houdt thans zijn referaat „School en Schoonheid" als opvoedingsen onderwijsinstituut heeft onze school te maken met schoonheid. Een juist oordeel over schoonheid moet ob jectief zijn, dit nu is onmogelijk, want een objectieve bepaling is niet los te maken van een subjectieve meening. Kunst en schoonheid zijn twee zaken, die elkander niet dekken. Schoonheid in samenhang met waarheid en zedelijkheid, in kunstwerk tot uiting gebracht, heeft opvoedende waarde. Achtereenvolgens wordt nagegaan de waai de van de schoonheid voor het schoolleven, bij de verschilende vakken. Het schoonheids element is in 't onderwijs onmisbaar, bet geeft er kleur en leven aan. Op dit refe- rat volgt eenige discussie. Hierna wordt gezongen Psalm 138:1. Er wordt dan gepauzeerd; na bet thee drinken begeven allen zich naar de bene denlokalen om het werk te bezien, ouders en onderwijzend personeel geven de ge vraagde inlichtingen waar dit noodig is, er wordt niet anders vernomen dan tevreden heid over het onderwijs. Na heropening en het zingen van gezang 273:1 en 2, spreekt de onderwijzeres over „Binnen de schoolmuren" „Pak mij eens aan mijn beenen juffrouw, ik kan wat," we behoeven niet te vragen wie dat is, natuur lijk Michiel, Michiel die altijd wat nieuws weet, zal ik es probeere of ik U kan optille? 'k Ben sterk genoeg! In zijn trots laat hij zijn spierballen zien, die echter allgen nog in verbeelding bestaan. Zoo laat de juffrouw op duidelijke wijze zien, hoe moeilijk het is sommige kinderen aan het leeren te krij gen, maar, zegt ze. gelukkig dat het niet van ons menschen afhangt wat er van de kinderen worden zal. We mogen weten dat in de Hemel de Trouwe Kindervriend woont Die hen altijd begrijpt, Die nooit te kort schiet in Liefde Die nooit ophoudt voor hen te bidden. En dat God ons wil gebrui ken om kinderen op te voeden tot Zijn Eer dat is enkel genade. Hierna houdt, de onderwijzer zijn causerie over „Fantasie". Fantasie is vormen van nieuwe voorstellingen, niet aanwezig zijn de begrippen, soms bewust soms onbewust. Bij het kind komt fantasie vooral tot uiting in het spel en bij het zoogenaamde „liegen" wat vaak niet anders is dan on volledig waarnemen min of meer aange vuld door de fantasie. Fantasie moet al leen onderdrukt worden als ze ingaat te gen Gods wet, anders leiden met verstand en vooral met gebed. Een uitvoerige ge- dachtenwisseliog is het gevolg van deze in teressante causerie. Ds. Visch spreekt het slotwoord en zegt ..Een avond als deze heeft groote belang stelling onder-hen die belang hebben bij Christelijk onderwijs. Wordt dit genoemd het bijzonder onderwijs, het is het eigenlijk niet, tot 1801 heeft in ons Vaderland altijd alleen bestaan de Chr. school, daarna is er ander onderwijs gekomen, maar naar de eisch van Gods wet zoeken wij niet die school voor onze kinderen, waar het geldt .Aan de kennis van Uw wegen heb ik geen lust." Gezongen wordt, gezang 96, Ds. Visch gaat voor in dankgebed. Voorzitter dankt ten slotte allen voor hun medewerking en sluit de bijeenkomst. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Comelia Marearetha, dochter van Johan Dirk Dubbeld en van Grietje Brouwer. Overleden: Willem Knots, oud vier en tach tig jaren, weduwnaar van Catharina Taling, eerder van Aagje Kroone. POLITIE. Gevonden: een paar regenpijpen, een pet, twee beeren-handschoenen en een porte- monnaie. Verloren: een grijze kous, een leeren hon denhalsband en een ceintuur. WARMENHUIZEN LANTAARNOPSTEKERS. Dóór B. en W. van Warmenhuizen zijn volgens arbeidsovereenkomst benoemd als lantaarnopstekers voor de gemeentelijke straatverlichting alhier, de heeren Jac. Slot en Ant. Spaansen. KIEZERSLIJST. Volgens de vastgestelde lijsten bedraagt het aantal kiezers in deze gemeente 1104. BURGERLIJKE STAND OVER FEBR. 1939. Geboren: Jacobus, zoon van P. M. Pronk en Lucia Anna de Groot. Getrouwd: Jan Andries Alberts, oud 24 jaar, kantoorbediende, geboren te Waddinx veen en Guurtje Frans, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende alhier; Sijvert Goudslom, oud 28 jaar, tuinbouwer, wonende alhier en Maria Agatha Bakker, oud 24 jaar, zon der beroep, wonende alhier. BARSINGERHORN SCHAGEN NIEUWS. Wedstrijd voor Zondag a.s. Schagen A—H.R.C. D. Aanvang 10 uur. K. Molenaar. J. Zwaan, G. Anneveldt. A. Schot, F. Slotboom, Jb. v. d. Pijl. R. Abbring, J. Kater, T. Schoorl, Jb. Schoorl, H. Volten. Res.: Jb. Molenaar, T. v. Rooij. INSTEMMING BETUIGD. Door B. en W. van Schagen is instem ming betuigd aan het verzoek van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar, ge richt tot de Directie der Nederlandsche Spoorwegen tot. het verkrijgen van meer doorgaande treinen op het traject Den Hel der—Haarlem—Rotterdam en tot verbetering van de accomodatie van het perron te Uit geest. BOUWVERGUNNING. Door B. en W. is aan de voetbalvereeni- ging S.R.C. vergunning verleend tot het bouwen van een clubgebouwtje op het voet- balterrein achter de Nieuwe Laagzijde. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris mr. J. W. v. d. Heide te Alkmaar, vond in het N.H. Koffie huis de verkooping plaats van de boerderij „Kieftenburg", gelegen aan de Hooge Bieren achter Haringhuizen, groot 31.59.80 H.A., en sinds onheugelijken tijd in huur bij de fami lie Borst. 23 Febr. j.1. was de boerderij, die dit jaar nog niet vrij van huux is, in bod gebracht op een bedrag van f 67021.12. Met Kerstmis a.s. is bet land uit de huur met uitzondering van eenige perceelen bouwland die reeds na het ontblöoten der schoof ter beschikking komen, en het huis met de arbeiderswoning met 1 Mei 1940. De afslag der perceelen afzonderlijk, had tot resul taat, dat gemijnd werden de perceelen 8, bouwland groot S7.90 Aren met f 4.per ceel 9 groot 1.35.— H.A., ook bouwland met f i._ Perceel 10, -weiland ter grootte van 1.75.90 H.A. met f 1.— en perceel 12, bouw land, groot 42.20 Aren met f 140.De koop som werd dus verhoogd met f 146.— en kwam dus op f 67.167.12. Bij den afslag der verschillende combi natiën hadden de meesten geen succes, al leen werd nog perceel 9 en 10 tezamen in bod op f 54S6.0S gemijnd met f 1.— door den beer D. P. Timmerman, alhier en daar na de perceelen 9, 10 en 11, in bod op f 11797.94 met f 2.— gemijnd door den heer S. Smit uit Alkmaar, zoodat het heele bod voor de boerderij toen bedroeg f 67170.12. Het heele spul nu in afslag gepresen teerd werd niet gemijnd, do koopsom bleef dus ongewijzigd. De verschillende hoogste bieders waren de heeren J. Breebaart, K. Bakkum, P. Borst, M. Wissekerke, S. Vos; D. P. Timmerman, W. Slijkerman, S. Smit, C. Groen, P. Voort- hüisen, van Trienen en J. Slikker. A.s. WOENSDAG 8 MAART van 10.30 tot 3.30 gelegenheid tot raadplegen van 99 is het meest Ideale Corset, Zonder eenige verplichting wordt U een bij uitstek vak kundig advies gegeven. SCHAGEN. Leverantie Ziekenfonds A.A.Z.Ak. ,,'T BEGON IN CHINA". Theater Royal. 't Begon in China toen de camera man Chris Hun ter van den zenuwachtigen president van het Union Wereldnieuws, „Gabby". Mac Arthur, telefoon na telefoon kreeg: „Waar blijven pakkende opnamen van bombardement in Shanghai?" En in China zit Chris Hunter scènetjes in elkaar te zetten om er nog wat van te maken. De concurreerende cameramen nemen eveneens een gefingeerde scène op: Een toevallig in het Oosten vertoevende wereld- record-vliegster zal cholera-serum per vlieg machine naar China brengen. Maar Hunter komt. achter deze kleine samenzwering, fo tografeert de landing cn, als het vliegtuig bij de landing, mede door Hunter's schuld verkeerd terecht komt en vlam vat, is het Chris Hunter, die de jonge aviatrice Alma Harding het leven redt. De geluidsband bij een actueele opname is echter genade loos: in de emotie van het oogenblik van landing heeft Alma zich de woorden la ten ontglippen, dat haar zending slechts gefingeerd was Hunter voegt aan zijn journaal een stuk geluidshand toe, waarin hij in het Union Wereldnieuws opdracht geeft om 3 woorden eruit te halen en hij eindigt met een boodschap voor zijn Di recteur, waarin hij zich nog al ongezouten Schagen's oudste inwoner, de 97-jarige heer A. Visser geeft de „cracks" van de biljart- ploegen van Huize Noorderlicht van Wie- ringen en Huize Avondrust uit Sohagen een lesje tijdens den biljartwedstrijd tusschen de vertegenwoordigers van beide rusthuizen. den heer Visser ziet men den 79- jarigen heer Bakker van Wieringen en rechts van hem den 78-jarigen heer De Jong te Schagen. over Alma uitlaat, maar er toch aan toe voegt, dat Gabby haar maar moest enga- geeren, omdat een dergelijke ondernemen de vrouw goede publiciteit waard wordt. Er volgt dan een kat-en-muis spel met dit journaal in China. Alma weet, dat Hunter de oorzaak is van haar ongelukkige landing, Hunter biedt haar aan, den filmband te vernieti gen, maar houdt den echten geluidsband voor zichzelf. Hunter's concurrenten komen in het bezit van den echten geluidsband en gebruiken dezen natuurlijk tegen hem. Als Alma ontdekt, dat Chris haar bedro gen heeft, maakt zij het „uit" (want dat het „aan" was tusschen die twee, heeft de lezer reeds begrepen.) Er zijn nog heel wat intrigues«en avonturen noodig om de ge lieven bij elkaar te brengen en als wij ver klappen, dat de verzoening geschiedt, ter wijl de kogels Chris en Alma om de ooren fluiten, is het duidelijk, dat het deze film aan avontuur en waaghalzerij niet ont breekt. Clark Gable en Myma Loy vervul len de hoofdrollen in dit echt-Amerikaan- sche scenario, dat men vanaf heden ir Theater Royal genieten kan. DE JACOB-KABELJAUKAZERNE. Toevallig vernamen we heden, dat de plan nen der in Alkmaar le houwen Jacob-Kabel- jaukazerne zich zouden bevinden aan het gebouw van gemeentewerken. Natuurlijk wendden we ons onmiddellijk tot den direc teur met het verzoek er inzage van te mo gen nemen, ten einde onze lezers het een en ander te kunnen meededen. Helaas werd dit niet toegestaan. Wel werd toegegeven, dat het bedrijf de plannen onder zijn berus ting had. Van de zijde van defensie was volstrekte geheimhouding opgelegd. Deze plannen waren overigens niet meer dan een ruwe schets, uitgewerkt waren ze nog niet. Uit een en ander blijkt echter tpn duide lijkste, dat, hoewel de kwestie betreffende het kosteloos in erfpacht geven der bouw rijpe terreinen, door de stad aan defensie, waartegen Gedeputeerde Staten bezwaar maakten, nog niet is geregeld, de voorberei ding tot den bouw krachtig wordt voortge zet. Hoewel het beroep, dat door den Alk- maarschen Gemeenteraad bij de Kroon gedaan tegen de beslissing van Gedeputeer de Staten, dus nog loopt, bestaat er wel nauwelijks meer twijfel omtrent de vn óf de kazerne in Alkmaar komt. Naar sommigen meenen te weten, zou de kazerne komen te bestaan uit een gebouw van slechts één verdieping, wellicht omdat het daardoor minder kwetsbaar is bij lucht aanvallen. ALKMAARSCHE SCHOOLBESLOM MERINGEN. Zooals bekend is op het oogenblik vacant de betrekking van hoofd der Hofdijkschool, wier voormalig hoofd onlangs werd veroor deeld. Hoewel een officieele oproep is ge plaatst, wordt toch reeds als a.s. hoofd ge doodverfd de heer Daalder, onderwijzer aan die school, die de steun der SDAP zou be zitten. Men vraagt zich af of in de vrijkomende onderwijzersvacature dan zal worden be noemd de laatste wachtgelder van Alkmaar DE MEEUWEN VAN DE KAASMARKT. Gelijk de duiven van de San Marco te Venetië een bijzondere attractie vormen voor den vreemdeling, die de oude dogestad komt bezoeken, zoo bezit Alkmaar zijn vogel merkwaard i gh ei d. lederen Vrijdag, gedurende de kaasmarkt, overzwermen talrijke meeuwen het markt plein, ze trippelen er op rond, scheren ra kelings over de hoofden der aanwezigen en vormen voor velen een bezienswaardigheid op zichzelf. De reden ligt voor de hand. De dieren azen op brokken kaas en menig boorsel ver dwijnt in hun hongerige magen. Het wordt hun toegeworpen of ze kapen het brutaal weg tusschen de stapels weg. Het is alleraardigst, maar soms gevaar lijk! Want wee de ongelukkige, die op een noodlottig moment precies onder hen staat. NIEUWE NtEDORP NIEUWBOUW. Voor rekening van den heer H. de Vries 'r. zal aan de Rijd een nieuwe woning wor den gebouwd. De toestemming tot dezen bouw is reeds verleend. BRUGGENBOUW. Voor rekening van dc heeren D. v. d. Stok on G. Rëzelman zal door timimerman Koo- men, over de voorsloot een nieuwe vaste, betonnen brug worden gemaakt met roode baksteenen leuningen. De brug krijgt de zelfde hoogte als de Sluis. Aanbesteding Doopsgezinde Pastorie. De aanbesteding van den bouw van een Doopsgezinde pastorie alhier had de volgen de uitslag: C. Lampers, Kolhorn f14.700. D. Oord, Friesche-Palen 13.580. J. Krijtenburg, Harlingen 13.100. P. Tuin, 't Zand 12.990.— G. Koning, Schagen 12.640. D. Koning, Schagen 12.498. J. Faus, Nieuwe Niedorp 12.441. M. C. Tuinman, Schagen 12.320. H. Koorn en K. de Jong, Medemblik 12.170.— P. Otsen, Barsingerhorn 12.100. G. Slot, De Rijp 11.365.— J. Molenaar, Koedijk 11.000. fa. M. van Steeg, Heiloo 10.450. Voor het schilderwerk werd als volgt in geschreven: J. Blom en J. Klomp, Barsingerhorn- f849.50 C. ter Hofstede, Zuidscharwoude 777. P. J. Renooij, Schagerbrug 774. J. Kooijman, Kolhorn 650. Naar wij vernemen is het werk aan de laagste inschrijvers gegund. HARENKARSPEL WAARLAND. Dammen. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de 18e ronde der onderlinge competitie luiden: Jb. SchramaS. Groen Sz. 0—2; P. BeemsterboerP. Dekker Az. 2—0; A. Bak ker Dz.—D. v. d. Gulik Dz. 0—2; N. Bruin— A. Ruiter 1—1; J. Bruin Cz—J. Lantman 02; K. KomenA. Komen 11; G. Jonker W. Zwagerman 20. DIRKSHORN. Schaken. De uitslagen van de voor de competitie gespeelde partijen luiden: Wit Zwart P. Burger—Jan Levendig 1—0 A. van DijkJ. Burger 10 P. Hoeve—C. Schuit Azn. 01 C. Schuit Azn— P. Tijsen 1—0 P. Hoeve—P. Veter 1—0 Schietwedstrijden. Maandag en Dinsdag a.s. houden de af- deelingen Harenkarspel-West. Warmenhui zen St.-Maarten van den B.V.L. en de Bur gerwachten van St. Maarten en Harenkar spel schietwedstrijden te Tuitjenhorn. Er zullens korps-, personeele- en vrije- baanwedstrijden gehouden worden. Voor deze wedstrijden zijn zeer fraaie prijzen be schikbaar gesteld, o.a. is er een wisselprijs geschonken door burgemeester Nolet, voorts zijn er medailles, kunst- en gebruiksvoor werpen. OPMEER Jubileum Tj. Koelemey. 4 April a.s. hoopt de heer Tj. Koelemey, chauffeur bij de coop. zuivelfabriek „Auro ra" te Opmeer, den dag te herdenken waar op hij voor 25 jaren zijn eerste loon in dienst van deze fabriek ontving. Gedurende deze reeks van jaren heeft de heer Koelemey „Aurora" bijna ononderbroken gediend. Den jubilaris zal het zeker niet aan be langstelling ontbreken. Het is zonder twijfel veler wensch dat de heer Koelemey met z'n bekende bereidwillig heid nog lang voor „Aurora" en z'n leden werkzaam zal mogen zijn. BERGEN Verloop der werkloosheid In '38. Het gemiddeld aantal werkzoekenden, dat over 1938 bij het agentschap der Arbeidsbe middeling dezer gemeente stond ingeschre ven, bedroeg 173. Het hoogste en laagste aantal was resp. 244 en S4. Het gemiddelde aantal zorggevallen was 113. Hier bedroeg het hoogste en laagste aan tal resp. 157 en 71. W1ERINGERMEER Burgerlijke stand van 11 Febr. tm. 3 Maart. Geboren: Marchien, d. v. H. J. Goor en L. Hamminga; Sjoerdtje, d. v. A. Greijdanus en N. Reitsma; Guurtje Ansje, d. v. J. H. Oudt en G. Stadig; Bankje, d. v. Y. de Jong en F. Zijlstra; Helene Catharine, d. v. J. Th. Ko perdraad en G. C. Timmers; Adriaan Leen- dert, z. v. C. Karman en P. M. de Wit; Ber- nardus Johannes Antoniüs, z. v. W. H. M. Hakvoort en M.B. H. Peters; Cornelis Adri- anus Marie, z. v. J. J. Bogers en E. M. C. de Kar; Eeke Trijntje, d. v. S. de Boer en G. Boersma; Johanna Elisabeth Adriana, d. v. J. P. A. Bosma en A. M. Komen; Hiskia, d. v. J. v. d. Kooi en R. Dijkstra; Jacoba, d. v. J. de Vries en A. Kuiken; Grietje, d. v. K. Klomp en T. Stapel; Servatius Adrianus Petrus Helena, z. v. J. C. J. Jansen en A. C M. Broos. Ondertrouwd: Hermanus Grijze, 22 jaar en Lolt je de Vries, 21 jaar; Harm Brouwers, 23 jaar en Klazina Stange 19 jaar; Fritz Bern Jonas, 20 jaar en Gerda Kaveni, 19 jaar. Getrouwd: J. Govers 22 jaar, en T. Leij- ten, 20 jaar: F. Cossman, 28 jaar en U. J. Brinnitzer, 21 jaar: K. Heumann, 26 jaar en L. Hildegard, 28 jaar, S. Reitcr, 26 jaar en S. Cohn, 19 jaar. Overleden: geene. ZIJPE Burgerqerlijke Stand van 24 Febr. t.m. 2 Maart 1939. peboren, Ondertrouwd en Getrouwd: Gee ne. Overleden: Aaltje Visser, weduwe van Jus- tus Seidenstiker.

Schager Courant | 1939 | | pagina 11