Duitschland wil leven IVvik Aodc 'y <y«A\ DE WERELD i DE LAMP en zal leven Smokkelarij in Poolsche Joden Verkiezingen Provinciale Staten Op weg naar een voetbal wedstrijd verongelukt Onze vlootcommissie in Amerika Centraal Bureau voor de Veilingen buiten zijn boekje Postvlucbten op Ki* 6 Mrt lBaKd' 5 Mrt" rn weinig woorden in de Woestijn Göbbels toornt op de onwillige democratieën ECONOMIE EN MACHT MOE- TEN ELKAAR AANVULLEN. Tsr gelegenheid van de opening der voorjaarsbeuxs te Leipzig heelt rijks minister Göbbels een redevoering ge houden, waarin hij deed uitkomen dat in het leven van een volk macht en economie elkaar moeten aanvul len. Dit geldt speciaal voor Duitsch land, dat nog slechts moeilijk in staak is de bevolking te kleeden en te voeden. Het is wel zeer gemakke lijk, oordeelde Göbbels, op de nood zakelijke maatregelen critiek uit te oeienen, indien men, zooals de groo- te democratieën zichzelf in rijkdom men wentelen. Göbbels. Duitschland heeft men gedwongen een reeks onpopulaire maatregelen te nemen, maatregelen, welke voor andere landen met hun groote rijkdom aan grondstoffen, niet noodig zijn. De nationaal socialisten zijn niet verantwoordelijk voor dezen hedroeven- den staat van zaken. Niet zij hebben het hoofd moeten bieden aan den oorlog onder de on gunstigste omstandigheden. Niet zij hebben van 1918 tot 1933 een politiek gevoerd, die ons economische en fi- nancieele leven volkomen geruïneerd heeft. Zij hebben den minder popu- lairen taak dezen toestand te over winnen. Met een uitersten hartstocht met een fanatieken ijver en met een onvergelijkelijk bewustzijn van den nationalen plicht zijn zij begonnen te werken aan dezen taak. Zij kun nen trotsch zijn op hun economische daden, al zijn die nog niet bevredi gend op alle gebieden. Zij doen een beroep op het Duitsche volk om hen bij te staan in den strijd tegen al deze nieuwe moeilijkheden. Göbbels zag als economisch stelsel thans een practisch, gezond en organisch systeem, dat de theorieën moet vervangen, welke Europa naar een ondergang hebben geleid. Duitschland moet leven en zal leven. Een volk van tachtig millioen in het hart van Europa, kan niet eenvoudig van de lijst der andere volkeren geschrapt worden. Men kan ook niet probeeren over den klaarblij- kelijken toestand van spanning heen te pra ten door eenvoudig de volkeren te verdeelen in bezittende en niet bezittende en geen aanstalten te maken door er op eenigerlei wijze verandering in te brengen. Daarom zijn ook alle internationale afsluitingen te gen een gezonde uitwisseling van prestaties met Duitschland zinneloos, om niet te zeg gen misdadig. Er is een oplossing! Wanneer wij trachten dit probleem, af gescheiden van politieke machtsverhoudin gen te onderzoeken en op te lossen, dan ko men wij hier tot een volstrekt faire en fat soenlijke mogelijkheid tot overeenstemming, die in de rede van Hitier van 30 Januari j.1. uiteengezet is. Daaruit vloeit voor ons niet slechts de noodzakelijkheid voort om uit te voeren, maar ook de onverbiddellij- ke vastbeslotenheid om den Duit- schen goederenuitvoer op te voeren. Onze economische plannen en successen zullen nu weer eens op de voorjaarsbeurs van Leipzig getoond worden. Deze voor- jaadsbeurs is een punt van ontmoeting voor kooplieden hit alle landen en bewijst daar mede reeds, dat het ons veelvuldig toege schreven streven naar een zuiver autarki sche leiding der economie in het rijk dei- fabelen thuis hoort. Duitschland heeft zich autarkisch ingesteld voor zoo ver het daar toe door de beklemdheid van zijn toestanden de dringende levensnoodzakelijkheid van het Duitsche volk gedwongen was. Overi gens echter tracht de Duitsche economie dc economische problemen met een openheid voor de wereld, die haar weerga niet heeft, op te lossen. Het vierjarenplan. Göbbels gaf vervolgens een overzicht van het vierjarenplan, dat ten doel heeft de Duitsche economie zooveel mogelijk onaf hankelijk te maken van den invoer van grondstoffen uit het buitenland. In aansluiting hierop noemde Göbbels het voortdurend toenemende gebrek aan men- schen 't dringendste probleem der Duitsche economische leiding. Nooit tevoren was het zoo noodig als thans, zoo zeide hij, de ove rige wereld te vermanen verstandig te zijn en duidelijk te maken, dat de Duitsche maatregelen op economisch gebied niet het gevolg zijn van een gril of van willekeur, maar in zekeren zin onafwijsbare conser quenties der Duitsche levensnoodzakelijk heid, voortvloeiende uit den Duitschen dwangtoestand. Wij zijn er echter van overtuigd, besloot de minister, dat het vernuft en de ijver der Duitschers er in zullen slagen alle nieuwe problemen op te lossen met de energie en kracht van het nationaal socialisme. Onder stroo verborgen trachtten zij de grens over te komen. Gistermorgen te ongeveer half tien kwam op den grooten weg Waldfeucht-Echt, even aan deze zijde van de grens, een groote vrachtauto aangereden, hoog beladen met stroo. Nabij de Pepinusbrug viel een groote bos stroo van den wagen. Een marechaus see, belast met de bewaking der grens, die toevallig passeerde, maakte den bestuurder van de auto daarop attent. Deze dankte den marechaussee voor zijn attentie, maar gaf opeens volgas en verdween met groote snelheid. Een eindje verder reed de vracht- autom et zoodanige vaart door de bocht dat de geheele lading van den wagen vloog. Tot zijn groote verbazing zag de marechaussee, dat er tusschen de stroobossen enkele men- schen op den weg lagen te spartelen. Het bleek een drietal Poolsche Joden te zijn en een Joodsche vrouw, die de chauffeur clan destien Nederland trachtte binnen te bren gen. De dame was er slecht aan toe. Zij had een zware hersenschudding gekregen en een antibreuk. Vermoedelijk is zij met het hoofd op den betonweg terecht gekomen Zij moest naar het ziekenhuis te Roer mond worden vervoerd. De overige perso nen hadden vrijwel geen letsel gekregen. Zij zijn door de marechaussee te Echt voor- loopig vastgehouden en aan een verhoor onderworpen, evenals de chauffeur van de vrachtauto, die eenigen tijd later door de marechaussee is opgespoord. Samenstelling candidatenlijsten. COMMUNISTISCHE PARTIJ NEDERLAND. De lijst voor de Prov. Staten voor Noord- Holland van de C.P.N. is als volgt samen gesteld: 1. N. Beuzemaker, A'dam, 2 L. Seegers, A'dam; 3 C. Borst Pz. Oudkarspel; 4 M. Harmsen, Aalsmeer; 5 K. de Vries, den lip; 6 G. v. Wijk Wieringen; 7 P. Kuiper, Wor- merveer; 8. D. Noordewier,Haarlem; 9. P. Wey, IJmuiden; 10. E. Kluft, Zaandijk; 11 D. Lammes, Hilversum; 12. Mevr. Teèboom West, A'dam; 13 J. II. Bork, A'dam; 14 P. Moeliker, Kolhorn; 13 P. K. Volkers, Oud karspel; 16 T. Gleinis, Krommenie; 17 P. Bodde, Zaandam; 18 P. Bronkhorst, Alk maar; 19 J. v. Delden, Halfweg; 20 C. Dek ker, Hensbroek. In tegenstelling met de andere districten zal L. Seegers in het district A'dam op no. 1 geplaatst worden en N. Beuzemaker no. 2. De samenstelling van de lijst is geheel an ders dan bij de vorige Statenverkiezing. Van de 6 vertegenwoordigers die thans zitting hebben in de Staten komen er 5 uit de stad en 1 van het platteland. De kop van de lijst voor de a.s. verkiezing, is zoo samengesteld dat van de eerste 6 candidaten er vier plat telanders zijn. R.S-A.P.: De rev. soc. arbeiderspartij heeft voor ze ven provincies de candidatenlijsten vastge steld. De lijst voor Noord Holland (aile kieskringen) ziet er als volgt uit: 1. H. J. F. M. Sneevliet; 2. A. Langkemper, 3. F. Bosman, 4. Veltrop, 5. T. de Haan Zwagerman, 6. H Th. van Driesten; 7. P. van Praag; 8. C. H. Gerritsen; 9. J. G. v. d. Berg; 10. W. Vellinga; 11. W. v. d. Wal; 12. S. Kartsen; 13 A. Groot, 14. H. ter Haar. Auto tegen een boom gevlogen en verbrand. Een huurauto van de garage Arends in Meppel is gistermiddag met drie inzittenden uit Meppel, die een voetbalwedstrijd in Hee renveen wilden gaan bijwonen, bij de Witte Paarden in Steenwijkerwold in volle vaart tegen een boom gereden, toen de bestuur der een voorligger wilde inhalen. Door den lievigen schok werden de inzittenden, Vos, van Agteren en de Vries genaamd, alle drie omstreeks 20 jaar oud, uit den wagen ge slingerd en ernstig gewond. De Vries be kwam ernstige verwondingen aan het hoofd en een schedelbasisfractuur. Hij verkeert in levensgevaarlijken toestand. Onmiddellijk na den schok vloog de ernstig vernielde auto in brand. Hij brandde geheel uit. Dr. Bouwer uit Steenwijkerwold verleende de eerste hulp. De slachtoffers werden vervol gens overgebracht naar het ziekenhuis in Meppel. Geheimzinnigheid rond de mili taire bestellingen. Omtrent de twee militaire commissies, één van het Indische leger en één van de Nederlandsche vloot, welke thans in de Vereenigde Staten vertoeven voor den even- tueelen aankoop van oorlogsmateriaal, deelt „The New York Times" naar de Msb. meldt o.m. het volgende mede: Voor zoover kon worden vastgesteld, is het de bedoeling, vliegtuigen maar ook an der oorlogsmateriaal aan te koopen. Op het gezantschap weigerde men den Ameri- kaanschen journalist, nadere inlichtingen te geven en ook de leden der missies bewaren een volledig stilzwijgen. De missie van de vloot staat onder leiding van vice-admiraal M. H. van Duim en ze is er speciaal op uit, vliegtuigen te koopen of in ieder geval te keuren voor Indië. Tevens zou het plan zijn, snelle torpedo-motorbooten aan te koopen, vermoedelijk van het soort, die kort geleden door Duitschland voor de nieuwe Donauvloot in gebruik zijn geno men en die snelle, goed bewapende vaartui gen zijn, vooral geschikt voor binnenwate ren. Honderd Glenn Martins? De militaire missie zou zich vooral inte resseeren voor producten van de Glenn Mar tin Company te Baltimore en naar inlichtin gen, van dien kant verkregen zou het voor- loopig om honderd stuks gaan. Tevens zou men een niet nader gepreciseerd aantal Lockheeds van de fabriek in Californië wil len betrekken. Voorts is men op zoek naar luchtafweergeschut en andere wapenen ten behoeve van de luchtmacht. Op de vraag, of het waar was dat de missie een bestel ling van in totaal driehonderd vliegtuigen zou geven, weigerden de leden pertinent een antwoord. Van Amerikaansche zijde werd er de aan dacht op gevestigd, dat de twee Nederland sche missies de gebruikelijke officicele toe stemming tot het bezoeken van vliegmachi- nefabrieken bekomen hadden. En men ver wacht ook niet, dat eventueele Nederland sche aankoopeVi in het Congres protesten zouden uitlokken, zooals dit in het geval van de Fransche militaire missie is gebeurd Overigens houdt men er rekening mede, dat het toen om veel grootere aankoopen ging, waarvan men vreesde dat ze een nadeeligen ivloed zouden uitoefenen op den vooruit gang der Amerikaansche bewapening. Munitie-magazijnen te Overschie In de gemeente Overschie,, in den polder Zestienhoven, ongeveer ten Noorden van het V.O.C.-tcrein, zullen munitiemagazijnen worden opgericht. De magazijnen, die ge sticht zullen worden op voldoende afstand van alle gebouwen zullen in alle opzichten met de modernste methoden beschermd wor den. De terreinen zullen, naar de N. R. Crt. meldt, onder voortdurende militaire bewa king staan, waarvoor dan voor de te vesti gen militairen kazerneruimte zal moeten worden gebouwd. Het terrein omvat 3 H.A. De grootte van het te plaatsen garnizoen is nog niet bekend. Minister laakt het optreden van het „Holland Biiro" te Berlijn. Men zal zich de geruchten herinneren, welke NovembPr 1937 de ronde deden over het Holland Büro te Berlijn, dat zich o.m. belastte met appelen-export naar Duitsch land. Volgens deze geruchten zou genoemd bureau zich ten onrechte officieele bevoegd heden hebben aangematigd, waardoor vele Nederlandsche exporteurs benadeeld wer den. Tot nu toe bleven het echter geruch ten. De lieer A. Vink J.Fzn., een der grootste exporteurs in den lande, die indertijd dit ap peltje aan het rollen bracht, heeft het Hbld. thans inzage gegeven in een geheim dossier, waaruit 't blad thans 'n opzienbarend stuk publiceert,* n.l. een brief, door den minister van Economische Zaken, aan den heer Vink, in antwoord op diens vragen om on derzoek, gericht. Deze brief, gedateerd 19 Januari luidt als volgt: „In antwoord op uw schrijven van 25 Oc- tober deel ik u mede, dat de positie van het Holland Büro een punt van nauwgezet on derzoek heeft uitgemaakt. Dit is de reden, dat ik u niet eerder kon antwoorden. „Uit het onderzoek is mij gebleken, dat het Holland Büro, hoewel een particuliere instelling van het Cen traal Bureau v. d. Veilingen, in zijn contact met de Duitsche regeerings- autoriteiten zelfstandig optreedt in de functie als van een Nederlandsch Regeeringsorgaan. „Deze verhouding acht ik minder gewenscht. Vandaar dat ik heb be sloten, voor het contact tusschen de Nederlandsche en de Duitsche regee ringen het Crisis Uitvoer Bureau als leidinggevende instantie in te scha kelen. „Ik vertrouw, dat deze regeling in de toe komst klachten over het Holland Büro zal voorkomen." Vertrek van Aankomst te Valk (heenreis) Gier Band. 5 Mrt. [Medan 5 Mrt, (Terugreis) lAthenc 5 Mrt lA'dam 5 (heenreis) lepels 5 Mrt. AieX. 5 Mrt. (terugreis) l^dan 5 Mrt |nan*. 5 Mrt Nu Gandhi vast. Reuter verneemt van zeer gezaghebbende zijde, dat vandaag tus schen een belangrijken vertegenwoordiger van het congres en den onderkoning on- derhandelingen zullen beginnen met het doel een einde te maken aan het geschil met den heerscher van Rajkot en daar mede aan het vasten van Gandhi. Medegedeeld Wordt, dat de bloeddruk van Gandhi van 168 gestegen is tot 180. Zijn gewicht is met twee pond afgenomen. Hij heeft een bijna rustelooze nacht ge had. De vrouw van Gandhi, die sinds 3 Ja nuari in een kamp in de buurt werd vast gehouden, is gister per auto overgebracht naar de plaats, waar Gandhi zich bevindt. Mevrouw Gandhi bevindt zich aan zijn ziekbed. Paus ontvangt Duitsche ambassadeur. D{ Paus heeft gisterochtend den Duitschen ambassadeur van den IJ. Stoel, Von Ber gen, ontvangen. Nieuwe grensincidenten Rusland-Japan. - De regcering van Mandsjoekwo heeft een krachtig protest ingediend bij den Rus- sischen consul-generaal te Charbin, in vet* band met twee nieuwe grensincidenten. Zaterdag en Zondag zouden Russischs grenswachten de grens overgestoken zijn. De regeering van Mandsjoekwo heeft de Russische regeering gevraagd een einde te maken aan het illegaal betreden van Mandsjoerijsch gebied door Russiche troepen. Groot spoorwegongeluk in Duitschland. Op het traject Karlsbad-Johanngeorgen- stadt zijn drie zwaargeladen wagons van een goederentrein losgeraakt en op een steil hellend spoorbaangedeelte tegen een achteroprijdenden personentrein gereden. Door den zwaren schok schoven de eerste twee wagons van. den vollen personentrein in elkander. De drie goederenwagons wer den eveneens in elkaar geschoven en ver nield. Veertig personen werden licht, vijf zwaar gewond. De hotelbrand te Halifax. Volgens den chef de reception van het hotel „Queen" zijn bij den noodlottigen brand in het ho tel te Halifax (Nieuw Schotland) 35 men- schen om het leven gekomen. Een juiste opgave is echter niet mogelijk, daar ver schillende gasten nog niet in het vreemde- lingenboek waren ingeschreven. De brand weer zet haar onderzoekingen voort, doch wordt gehinderd door ijsvorming. Veel vrijwilligers in Engeland. Anderson heeft aan een maaltijd van journalisten te Glasgow medegedeeld, dat op 18 Febr. zich bijna 400.000 menschen hadden op gegeven voor de verschillende takken van den vrijwilligen nationalen dienst. Amerikaansch vlagvertoon in Europa. Vier Amerikaansche kruisers zullen dezen zo mer een kruistocht in de Europeesche wa teren ondernemen. Ze zullen o.a. Rotter dam aandoen. Leiders der groote godsdiensten bijeen? De pacifist Lansbury heeft besloten een brief tot den paus te richten, waarin hij hem zal voorstellen alle leiders der groo te godsdienstige gemeenschappen in de wereld bijeen te roepen in een vredescon ferentie, welke met de Paasclidagen te Jeruzalem zou moeten worden gehouden. „Hitier was een goed soldaat". Hitler's ordonnans, kap. Wiedemann, is te New- York aangekomen op weg naar San Fran- cisco. waar hij zijn functie van consul- generaal zal aanvaarden. Hij weigerde over politiek te praten en zeide, dat zijn eenige wensch is de goodwill te bevorde ren. Hij zeide, dat Hitier een goed soldaat was geweest, toen hij in den oorlog zijn ordonnans was. Ongeregeldheden te Benares. Bij ongere geldheden te Benares zijn tien personen gedood en zestig gewond. Britsche mili tairen patrouilleeren. Feuilleton door Ethel M. Dell 70. „Dat zou ik niet doen, als ik u was," merk te majoor Ralston op. op den toon van iemand die zich van zijn plicht kwijt. „U rookt veel te veel!" Netta deed, alsof zij de opmerking niet had gehoord. „Dat kalmeert mV zei ze. „Mag ik lucifers.' Hij tastte in zijn zakken, maar vond er geen Netta keek boos. „Hoe gek! Ik dacht dat alle mannen lucifers bij zich hadden." Majoor Ralston hoorde het verwijt stilzwij gend aan. Hij leek een groote hond, die 't kalm toeliet, dat een kleine fox-terrier hem in den schouder beet. „En?" vroeg Netta uitdagend. Hy keek haar kalm aan. „U sprak daar ever 't gaan naar Engeland," zeide hij. op gevaar af ongastvrij te schijnen. „Ik acht het mijn plicht u aan te raden zoo gauw mogebjk daar heen te gaa~." „Zoo!" En ze keek hem een oogenblik inder daad vjjandig aan. „En waarom?" Hij antwoordde niet onmiddellijk; of het inderdaad waar was of niet, hij had den naam van langzaam denken, niettegenstaande hij 'n uitmuntend schaakspeler was. Ze lachte kort en onaangenaam. In weerwil van zijn langzaamheid was ze nooit met hem op haar gemak. „Waarom, voor den duivel, zou ik gaan, majoor Ralston." Hij haalde bedaard de schouders op. „Omdaït" zei hij langzaam, de duivel zal losbreken als de man, beschuldigd van den moord op uw man, wordt opgehangen. We zijn daarvoor gewaarschuwd geworden." Ze maakte een onverschillige beweging. „O. dat inlandsch gespuis! Daar trek ik me niets van aan. Daarvoor ga ik niet heen." Majoor Ralston keek de kamer rond, als zocht hij naar een middel tot overreding. „Mary gaat," zei hij. Netta lachte weer spottend. „Och, die goede, oude Mary! Waar gaat ze heen?" Hij keek haar plotseling scherp aan. „Ze heeft erin toegestemd om met de anderen naar Bhulwana te gaan," zei hij. „Maar ik ver zoek u haar daarheen niet te vergezellen. Als de weduwe van kapitein Ermsted en..." hij sprak op harden, afgebeten toon... „de uit verkoren vriendin van den Radjah is uw po sitie in de kolonie een uiterst moeilijke en niet van gevaar ontbloot. En ik wil niet heb ben dat mijn vrouw zich onnoodig aan gevaar blootstelt. En daarom moet ik u verzoeken heen te gaan, voordat het zoover komt. U is al veel te lang gebleven." „Lieve hemel!" riep Netta uit, terwijl zij groote oogen opzette. „Maar als Mary's hei lige persoonlijkheid veilig en wel te Bhul wana is opgeborgen, wat is er dan tegen dat ik hier blijf, als ik verkies?" „Maar ik verkies u niet te laten blijven, mevrouw Ermsted!" zei Ralston met nadruk. Ze staarde hem aan. „U... verkiest niet..." Ze maten elkaar met de oogen. Na haar minachtende opmerking over zijn vrouw, had hij niet het minste medelijden meer met Netta. „Juist," zei liij langzaam. „Ik heb u al opgemerkt, dat het voor uzelf beter is, dat u heengaat om van de veiligheid van het kind nog niet te spreken." „O, het kind!" Er sprak uit haar toon een onverschilligheid, die grensde aan afkeer. ,,'t Begint me doodelijk te vervelen, om altijd te hooren over Tessa's welzijn en Tessa's op voeding. Waarom zal ik van dat kind een afgod maken? Wit goed genoeg is voor mij, is zeker goed genoeg voor haar." „Ut ben 't daarover niet met u eens," zei majoor Ralston. „Dat zal wel waar zijn. Mary en u hebben opvattingen van voor den zondvloed. Maar dat heeft geen invloed op mij. Ik ben blij, dat ik niet zoo ouderwelsch ben. En als ik hier niet kan blijven, ga ik naar Udalkhand. Daar is evengoed een hotel als hier." „Zeker," zei majoor Ralston. „Maar Udalk hand ligt nog dichter bij de plaats waar rust verstoring wordt gevreesd." „O, daar geef ik niet omr Netta sprak op onverschilligen toon. „Ik laat me de wet niet voorschrijven. Wat zijn jelui toch allemaal bang. Wat kan er nu gebeuren met zoo'n handjevol inlanders?" „Heel veel," hernam Ralston, terwijl hij opstond. „Maar daar u niet naar raad wilt luisteren, sta ik hier mijn tijd maar te ver knoeien. „Maar," liet hij er nadrukkelijk op volgen, ,.u neemt Tessa niet mee naar Udalkhand!" Netta's oogen flikkerden. „Ik neem haar mee naar Kamschatka als ik dat verkies!" zei ze. Voor 't eerst speelde er een glimlach om Ralston's lippen, terwijl hij naar de deur liep. „En als zij verkiest," zeide hg met een on deugende voldoening. Hij trok de deur achter zich dicht en Netta was alleen. Een oogenblik bleef ze onbeweeglijk zitten, met op elkaar geklemde tanden, even glim lachend, toen stond ze op met die vlugge, lenige beweging, die voor Tommy aanleiding was geweest haar den bynaam van hagedis te geven. Bleek, maar vastbesloten ging ze naar de schrijftafel en krabbelde haastig een briefje. Haar hand beefde, maar ze dwong zich tot kalmte. De woorden vlogen haar uit de pen. „Van avond kunt ge mij onder de tamaris ken vinden!" HOOFDSTUK IV. De breede weg. Bernard Monck vergat nooit den dag van Scooter's dood. Hij was evengoed in zijn ge heugen gegrifd als dat van Tessa. Het kind was in haar smart echt oostersch en de wanhoop naby, Ook het gevoel van wrok tegenover haar moeder was bijna niet te overwinnen, hoewel hij zich alle moeite gaf het te bedwingen. Maar toen dat voorbij was en ze eindelijk uitgeput van 't schreien in zijn armen in slaap was gevallen, volgde daarop een periode van gevoelloosheid, die hem ernstig verontrustte. Mevrouw Ralston was reeds vertrokken voor het ongeluk gebeurde, maar gelukkig kwam majoor Ralston ter hulp. Hij boog zich over Tessa en zei een paar vriendelijke woorden, maar toen hij het gezichtje van het kind zag, werd hij ernstig. „Dat gaat zoo niet." zei hij tegen Bernard, terwijl hij d< kleine pols vasthield. „We moe ten haar naar bed brengen. Waar is de Ayah?" Tessa's kleine hand lag slap in de ztjne, Ze scheen half in slaap te zijn, maar toen Bernard bewoog om haar op te tillen, rees ze op en sloeg de armen om zijn hals. ,,0, houd me toch bij u, lieve oom Bernard. O, laat me toch niet weggaan." „Neen, schatje, dat gebeurt niet!" beloofde hy haar. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1939 | | pagina 2