ASPIRIN Rommelige jaarvergadering van den Ned. Tuindersbond district N. Holland Radioprogramma Adverteert in de Schager Courant Maandag 6 Maart 1939 Tweede blad Een actie om ondernemerswinst in den steun te verdisconteeren. De hefling op de vroege aardappelen gaf aanleiding tot vrij onverkwikke lijke besprekingen. Zwendel met teeltvergunningen voor bloembollen. Bloembollenteeltvergunningen makelaas en renteniers. De vaste lasten in den tuinbouw. Het district Noordholland van den Neder- Jandschen Tuindersbond, hield Zaterdag zijn algemecne jaarvergadering in „De Unie" te .Alkmaar. Een groot aantal afdeelingen was aanwe- "üe heer A. Schermer, Hoogkarspel, open de de vergadering met een rede, waarin hij de resultaten van het afgeloopen jaar memo reerde. In Berkhout was de opbrengst der aardappelen gemiddeld f479.per H.A. De heffing was daar het brood uit den mond der tuinders. Zoolang we aan den steun overgeleverd gijn, zullen we niet aan een behoorlijk in komen toe komen. Voorzitter betuigde dank aan den heer A. Blom, oud-sccretaris van den Ned. Tuinders- hond. voor al hetgeen hij in het helang van den Bond heeft gedaan. (Applaus.) De notulen werden vervolgens keurd. Het jaarverslag jwas in mineur gesteld. Het ledental is van 1725 gestegen tot 44 af deelingen met 1760 leden. Als nieuwe afd. Zijn gesticht Hensbroek en Beemster. De rekening over het jaar 1938 sloot op een totaalbedrag van f 1525.10, met een verliessaldo van f45.17. De balans gaf een totaal aan van f409.19. Het kapitaal bedraagt f398.79. Op advies van de controlecommissie werd deze rekening vastgesteld. De afd. Zaandam zal een nieuw lid aan vijzen voor de financieele commissie. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer A. Hoogland, St. Pancras, bij enkele candidaatstelling verkozen verklaard Voor den heer Meijen stelde de afd. Be verwijk den heer P. Tuin te Assendelft als tegencandidaat. De heer Meijen werd met 60 stemmen herkozen. De heer Tuin had 9 ptemmen. De heer W. Vennik werd bij enkele can didaatstelling herkozen tot lid van het hoofdbestuur. De begrooting 1939. teloot op een totaal van f 1584, met een post (van onvoorzien van f 282.80. Deze begrooting werd aldus vastgesteld. De secretaris deelde mede, dat misschien van de heffing van f 4 per are van de late tulpenóogst 1938 f 0.75 per are terugbetaald zal worden. Actie voor een aanvulling van den steun met een percentage voor ondernemerswinst. Het bestuur stelde voor, actie te voeren dat naast een volledige pro ductiesteun nog een aanvulling komt voor ondernemerswinst. Al bereiken wij dat een volledige productiesteun wordt gegarandeerd, dan blijft er nog zooveel bedrijfsri sico over, dat een minimum bestaans zekerheid niet wordt verkregen. Het bestuur meent dan ook dat naast een volledige productiesteun een zeker percentage gesteld moet worden als ondernemerswinst, om bedrijfsrisico hiermede op te vangen. Voorzitter lichtte dit voorstel toe. De op: Ibrengst. wordt altijd op 100 pet. geschat bij de berekening der kostprijzen. Dit is niet juist. Er is altijd wel een tegenvaller. Na eenige bespreking over het te vragen percentage, werd het voorstel aangenomen. De kleine tuinderssteun. De afdeelingen Wijdenes, Andijk, Oud- karspel, Aalsmeer, Aalsmeer Oost en West, Zuidschanvoude en Beverwijk stellen voor: Om den norm der kleine tuinderssteun te verhogen. Wijdenes wilde een betere en rechtvaardiger uitvoering, Andijk de norm minstens gelijk stellen met het werkver- schaffingsloon, Oudkarspel het basisloon van f 9.verhoogen tot f 12.per week; 'Aalsmeer wil dit zoo mogelijk, opvoeren tot f 11.- per week; Aalsmeer Oost en West Willen het opvoeren opdat meerderen er van profiteeren, Zuidscharwoude wil de te genwoordige normen handhaven, doch ver dubbelen voor een bedrijf dat naast de on dernemer een werknemer in het bedrijf moet hebben, ook voor grootere" met meer dere werknemers naar grootte. Beverwijk wil dat de oudersdomsrente van een inwo nende oude vader of moeder niet van de kleine tuinderssteun wordt afgetrokken. Het prae-advies van het bestuur luidt: Het komt het bestuur voor, dat 't nood zakelijk is, de kleine tuinderssteun uit. te breiden, zoodat meerdere en ook grootere bedrijven hiervan kunnen profiteeren. Het bestuur meent dat dit gevonden zal kun nen worden door bet inschakelen van naast de A. B en C groep een D groep. De heer Hoogland lichtte het voorstel van het bestuur toe. In de vergadering van de Centrale Commissie voor de kleine tuin derssteun is de uitbreiding ook besproken Het is moeilijk te zeggen, hoe dit geregeld moet worden. In die vergadering werd ook al gesproken over een D groep. Verhooging van den orm zou de ongelijk heid verhoogen. Er blijven er altijd die er buiten vallen. Volgens spr. moeten we een D groep hebben, vasthoudende aan de norm van f 9, doch men zal moeten aantoonen dat men loon heelt uitgekeerd, om de steunnorm daarmede te verhoogen, waar door hij ook voor zijn arbeider een vergoe ding krijgt. Dan is een loonbijslagregeling niet noodig. De heer C. Borst, Oudkarspel, lichtte het voorstel van Oudkarspel toe. Het heeft meer succes, volgens spr. Het is noodza kelijk, in eenheid op te trekken, omdat on ze organisatie moeilijkheden in den weg worden gelegd. Door uitbreiding van de normen zal men er meer tuinders in krijgen. Kans van sla gen ziet spr. wel, de commissie heeft er zelf de aanleiding toe gegeven, omdat de regeling is opgezet, rekening houdende, dat een kleine boer een gedeelte van het jaar bij een ander werkt. Bij de tuinders is dit niet het geval. Die hebben dus recht op de volle f 12.per week. De heer Ham, Wijdenes, zeide, dat de kl. tuinderssteun onrechtvaardigheden schept. Hoofdzaak voor Wijdenes is, dat er verbete ring in de kl. tuinderssteun komt! De heer Ilarmscn, Aalsmeer, herinnerde aan de rede van den lieer Van Kampen, in dertijd alhier uitgesproken. De kleine tuin derssteun is wel heel verschillend met de hulp welke eenige jaren geleden werd ge- gegeven door opneming in de werkverschaf fing. Het voorstel van Aalsmeer is ge baseerd op het rapport dat indertijd is opgemaakt, waarin gezegd wordt dat den tuinbouwer een inkomen toekomt van f 14.per week. De heer Tuin, Assendelft, zeide, dat men zich aan het eens ingenomen standpunt moet vasthouden, een loon van f 14.per week. De heer L. Kalverdijk, Oudkarspel vond een loonbijslagregeling rechtvaardiger dan de kl. tuinderssteun. Dat komt ook ten goe de aan dc arbeiders op het bedrijf. Dc heer Butter, Koedijk, stelde vast, dat men al een stuk in de goede richting is door de erkenning, dat de tuinder recht op kleinen tuinderssteun hebben. Het komt de afd. Koedijk voor, dat de tuinders i.p.v. f3 per week, fl per week uit het eigen bedrijf trekken, dus kan de steun tot f 11 per week worden opgevoerd. De heer Hoogland vestigde er de aan dacht op. dat naar de theoretische normen berekend, het bedrag van f9 eigenlijk hoo ger is. Verhooging van den norm zal de verdeeldheid doen toenemen. Toevoeging van een D-groep zou spr. de beste oplos sing vinden. Voorzitter meende te kunnen concludee- ren, dat men niet op verhooging van het bedrag wil aandringen, maar op uitbrei ding van den kleinen tuinderssteun tot een algemeenen tuinderssteun en door wijziging van de theoretische normen er meer tuin ders voor in aanmerking laten komen. De heer N. Kaan bepleitte een algemeene aanvullende steun voor den geheelen Ne- derlandschen tuinbouw. Daarna ging men met het voorstel, met de verschillende wijzigingen, door den voor zitter genoemd, accoord. Er zal dus op uit breiding van den kleinen tuinderssteun worden aangedrongen,. Bevriezing van credieten. De afd. Anna Paulowna stelde voor, bij de regeering op aan te dringen, dat de ze sanctie kan geven tot verplichting van het bevriezen der vaste lasten in den tuin bouw, voornamelijk voor dat gedeelte, dat boven de thans geldende verkoopwaarde ligt. Voor een goede saneering is het noo dig, dat de crediteuren toi verplichte mede werking worden gedwongen. Het Bestuur vond dit wel in het belang der tuinders. Er is echter geen rekening gehouden met crediteuren, die van hun ren te een sober levensonderhoud kunnen be kostigen. De eenige oplossing lijkt het be stuur een maximum rente vast te stellen en de stichting van een Staatshypotheek- bank, die zoo noodig de hypotheken over neemt. De heer Hoep, Anna Paulowna, zeide, dat een bevriezing van de als vrienden dienst verstrekte gelden een mogelijkheid Voor andere geldleeningen, welue in de hoogconjunctuurtijd vaak tegen hooge ren te zijn opgedrongen, zou spr. geen conside ratie willen gebruiken. Voorzitter zeide. dat het niet de bedoeling is deze laatstgenoemde crediteuren te be schermen, maar het gaat om de door fami lie en vrienden geleende gelden. Men zou door één bedrijf te saneeren, er vier den grond in kunnen werken. Een Staatshypo- theekbank zou de oplossing kunnen zijn. De heer W. Butter, Koedijk, zeide, dat men de kleine menschen door het prae- advies niet zou helpen. De heer Harmsen juichte het voorstel An na Paulowna toe. De vaste lastencommis- sies kunnen weinig doen, al is er wel iets te bereiken. De heer P. de Geus, Zuidscharwoude, ried de aanwezigen aan, bij de centrale Boeren leenbank aan te dringen, dat.een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid van de instelling eener staatshypothcekbank. De heer Visser, Venhuizen gaf in overwc ging, het bestuur op te draden om in over leg met ter zake deskundigen dit belang rijke punt te onderzoeken. Men besloot tenslotte, dat het bestuur dit onderwerp nog eens zal overwegen, om er later op terug te komen, Anna Paulowna stelde verder voor, al het mogelijke te doen, de verplich te inlevering van f 4.per are voor de late tulpen van de regeering be taald te krijgen. Men meent dat naast een inhouding van 24 pet. plus de f 4.per are, het bedrijf te zwaar wordt belast. Het bestuur onderschrijft dit ten volle, zelfs een inhouding van 24 pet. bij een ge stelde minimumprijs, die niet de productie prijs is, is practisch reeds niet te dragen, Alle in aanmerking komende organisaties, trachten ook nu nog, dus na afwijzing der regeering, den Minister te bewegen dat hij de f 4 per are yoor zijn rekening neemt. De afdeelingen, Andijk, Hoog karspel, Berkhout, Oostwoud, Ven huizen, Zuidscharwoude en Groote broek stelden voor aan te dringen op afschaffing der aardappelheffing Mocht dit niet slagen, dan wilde Zuidschar woude een heffing per kilo. Het bestuur is het met deze voorstellen eens, maar wilde het rapport van de betr. commissie behandelen. De afgevaardigde van Hoogkarspel kwam met klem op tegen de aardappelheffing die de tuinders veel te zwaar belast. Voorzitter las het rapport voor, dat de commissie heeft samengesteld t.a.v. de aard appelheffing, waarna de heer Ham, Wijde nes, als lid van de commissie het woord kreeg om het rapport toe te lichten. De hef fing dient te worden betaald door de con sumenten, om van de baten in de tijden an inzinking een reserve te kunnen laten optreden. Instelling van een monopolie is daarvoor gcwenscht. Heffing per kilo is beter dan per opper vlakte. De heffing kan niet aanvaard wor den, als de beffing en het oogstrisico niet den kostprijs zijn opgenomen. Het is niet goed, dat de tuinbouwaardappelen wor den gelijk gesteld met die van den land bouw. De commissie wil niet alles afwij zen, maar een betere regeling bevorderen. De heer Wit, Hoogkarspel was absoluut tegen heffing. De heer Bruin, Grootebroek, hield een lang betoog, aan de hand van zijn bedrijfs- uitkomsten de heffing afkeurende. De heer L. Kalverdijk, Oudkarspel verde digde het rapport van de commissie. De heer Hoogland, St. Pancras. zeide, dat olgens de alg. mecning, de heffing en de regeling onafscheidelijk aan elkander ver boden zijn. Het is niet goed, de oogst van erlcden jaar in het geding te brengen. Als men garandeert dat de rege ling blijft zónder heffing, is spr. daar vóór. De regeling wil spr. niet missen. De Voorzitter zou actie willen voeren oor afschaffing van de heffing. In de ver wezenlijking van het rapport ziet spr. ge- aren. Nu ook de Prov. Commissie tegen de heffing is, zou spr. er als N.T.B. ook tegen willen ageeren. De regeling kwam er volgens voorz. niet door in gevaar. De heer Vennik, gevoelde voor het rap port. De afgevaardigde van Venhuizen zeide, dat de heffing niet meer drukt, als het rap port verwezenlijkt wordt. De heer P. de Geus, Zuidscharwoude, kon zich ook met het rapport vereenigen. Hierna ontstond een vrij verwarde dis cussie. Men kon er moeilijk uit komen. De bewa arkooi. Na zeer veel geharrewar en ge hakketak trokken verscheidene af deelingen hun voorstel in. Hoog karspel echter bleef op haar stuk staan. Tenslotte werd gestemd over het voorstel van Hoogkarspel. Br wer den 7 stemmen voor, 29 tegen en 32 blanco uitgebracht, waarmee deze onverkwikkelijke zaak ten einde Hierna werd een voorstel van Berkhout behandeld de steun na 15 Juli tot aan den productieprijs uit te keeren, het geen vol gens den afgevaardigde in 1938 niet is ge schied aan de hand van een ingestelde enquête. Het H.B. deelde mede, dat hierop de aan dacht is gevestigd om te trachten, op deze aardappelen nog een flinke steun te ver krijgen. Zwendel met teeltvergnnningen voor bloembollen. Zorg Aspirin in huis te hebben! HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEP! Het voorstel van den heer Kool werd an- genomen. Een adres ter verkrijging van een steun op de bloemkool over 1938, zooals door de afd. Grootebroek gevraagd, Is reeds verzon den. De afd. Langcreis wilde de minimumprij zen voor de kool naar kwaliteit vaststellen Het H.B. meende, dat dit geen voordeel brengt aan den tuinder, die de kwaliteit toch niet in z'n hand heeft. De heer Hoogland vond het belachelijk, om in de toch al te lage minimumprijzen verschil te maken. Het prae-advies werd aangenomen. De afd. Hauwert wilde protesteeren tegen de heffing van 2 pet. op het uit te keeren loon voor het kinderbijslagfonds. Het be stuur zeide, dat de N.T.B. vrijwillig niefc achter het fonds staat, doch als de volks vertegenwoordiging het aanneemt, zal er weinig aan te doen zijn. De heer C. Borst, Oudkarspel drong aan op inwilliging van den kinderbijslag, om de eenheid te bewaren en zoo sterk moge lijk te staan in den strijd. De heer Hoogland, Sint Pancras, wilde het principe van geen kinderbijslag zoo maar niet overboord gooien. De heer Hoep, Anna Paulowna zeide, dat de arbeiders een loon moeten verdienen, waarvan zij in vrijheid een gezin kunnen vormen. Die kindertoeslag is volgens spr. 'n fokpremie, tegen welke benaming eenige bezwaren werden geuit. De uitspraak van de alg. verg. te Am sterdam zal worden afgewacht. Do ruzie B.K.Z.—N.A.K. tot slot. De afdeeling Venhuizen drong aan, al 't mogelijke te doen om meer eenheid op het gebied van keuringen te krijgen. Die strijd gaat ten koste van de telers, die, als zij de N.A.K.-keuring hebben betaald, nog eens die van het B.K.Z. moeten betalen, omdat de zaadhandel B.K.Z.-keuring eischt. Het bestuur vond dit ook onsympathiek, verwijst naar de pogingen der Regeermg om een oplossing te vinden. De org. doen al het mogelijke om aan een goede oplos sing mede te werken. Dit prae-advies werd aangenomen. Na de rondvraag, waarvan door een groot aantal afgevaardigden werd gebruik ge maakt, volgde sluiting van deze soms wel wat heel erg rommelige vergadering. DINSDAG 7 MAART 1989. Hilversum I, 1875 en 801,5 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 AVRO-Amusementsorkest. 11.00 Voor de huishouding. 11.30 Bert van Dinteren's ensemble. 12.15 Berichten. Orgelspel. 12.30 Bert van Dinteren's ensemble. 1.00 Omroeporkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Omroeporkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Disco-Variété. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 AVRO-Aeolianorkest. 6.15 De Twillight Serenaders (ca. 6.25 Ber.), 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zanglust" met pianobege* leiding. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal, mede- deelingen. 8.20 Gramofoonmuziek. 8 30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Disco-nieuws. II.00 Berichten ANP. Hierna: Vola Darsky's ensemble. 11.3012.00 Eddy Oliver's daneorkest. Hilversum II, 415,5 m. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Ber.) 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Religieuze causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. (1.001.20 Gramofoon muziek). 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 KRQ-Kamerorkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Melodisten. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Vervolg concert m.m.v. solist. 6.35 Berichten, Sportpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Cyclus: „Naar de nieuwe gemeenschap", 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Dijdensmeditatie. 9.30 KRO-Symphonie-orkest en solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Gregor Serban en zjjn orkest. 11.0512.00 Gramofoonmuziek. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Bloembollententoonstelling. Indertijd hebben we gemeld, dat aan de schoolkinderen bollen, ingeleverd voor ver nietiging, waren meegegeven om te broeien voor een tentoonstelling. Die tentoonstelling nu wordt de volgende week in het veiling gebouw gehouden en a.s. Woensdagmiddag geopend. Voor iedere school zijn drie prijzen beschikbaar en voorts komt er een kampi- oensprijs voor de school, die in haar geheel het beste voor den dag komt. De voor deze tentoonstelling gevormde commissie heeft het voornemen, ieder jaar October bollen uit te reiken en deze broei- wedstrijden voor de Poldersche schooljeugd dus permanent te maken. NIEUWE NlEDOTiP Wijdenes en Beverwijk stelden voor, het verkoopen van teeltverguningen voor bloem bollen tegen te gaan. De heer Ham, Wijdenes, zeide dat men wel voor het eigendom der teeltvergunnin gen aan de tuinders was. Er zijn echter, misstanden, die zeer treu rig zijn. De gruwelijke zwendel moet wor den voorkomen. Telers, die niet meer willen telen, moesten hun vergunningen tegen een zekeren prijs overdragen aan de Centrale, behalve dan natuurlijk, wanneer men zijn vergunningen overdraagt aan familie in de rechte lijn. De afgevaardigde van Beverwijk zei de, dat er inderdaad zwendel mee be dreven wordt Er zijn zelfs make laars In teeltvergnnningen. Het bestuur is er wel mee accoord, dat de niet-gebruikte vergunningen door de Cen trale tegen de geldende waarde worden in genomen, zooals de heer Ham het voorstelde. Knoeierij wordt er bedreven, dat bleek wel uit de besprekingen. De secretaris, die mededeelde, dat er men schen zijn, die rente nemen voor het ver huren van teeltvergunningen, zeide, dat er een voorstel bij de Sierteelt-Centrale aan hangig is om te bepalen, dat er slechts 25 verhuurd mag worden. Na nog eenige discussie, welke zeer breed naast het behandelde onderwerp liep, ging men over op de voorstellen om een betere regeling voor de teelt van tuinzaden te ver krijgen. Behalve deze voorstellen, was er een van Venhuizen, om aan te dringen, dat bij de coop. aan- en verkoop vereen. Centraal Bu reau een nieuwe tak van bedrijf, het coöpe ratief verkoopen van de tuinzaden. Het thans gebezigde systeem houdt geen reke ning met de belangen der tuinders. Er dient een zuiverder manier te worden gezocht. De heer Kool, Andijk, stelde voor een com missie van onderzoek in te stellen, om dit zeer belangrijke punt te onderzoeken. De heer Visser. Venhuizen zeide, dat hier over reeds de volgende week een onderhoud zal plaats hebben met de directie van het Centraal Bureau. De heer Hoep, Anna Paulowna, zou 4e keuring van de zaden willen doen geschieden door een goeden keu ringsdienst. Een keuringsdienst als de B.K.Z., die als de zaden al in den zak zitten, aan de leden schrijft, dat. de zaden nog wel te velde gekeurd kunnen worden, is er een van snert! Uit onze omgeving ZUPE Voorloopige vrijz. dem. groslijst. De gezamenlijke besturen der Vrijz. Dem. Kiesvereenigingen in deze gemeente heb ben de voorloopige groslijst van candidaten voor den Gemeenteraad als volgt samenge steld: G. van der Sluijs, P. Doorn, K. Jans- ma, H. Jonker. C. Nierop, G. Appel. V. Bak ker, J. Buisman, G. Blaauboer Kz. en H. Swan. Deze lijst zal nog aan een referendum worden onderworpen. De werkloosheid. De vorige week is het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, iets toegenomen. Het aantal bedroeg 116, (waarvan 105 in de werkver schaffing waren geplaatst en 11 ingevolge de Rijkssteunregeling werden geholpen), te gen 109 in de voorafgaande week. In de overeenkomstige weken van 1938 en 1939 bedroeg het aantal werkloozen resp. 132 en 127. SCHAGERBRUG. Bakker Nap gaat verbouwen. Naar wij vernemen, zal de broodbakker D. Nap alhier de pui van zijn woon winkelhuis een belangrijke verandering doen ondergaan, zulks in verband met zijn voornemen den winkel te vergrooten en de voorkamer te verkleinen. Tooneeluitvoering. Wij verwijzen naar de in ons no. v. 4 Mrt. voorkomende advertentie inzake de opvoe ring van „De Vreemdeling", een tooneel-. stuk van A. Coolen, door de Vereen. O.K.K. van Zuidscharwoude voor de afdeeling Scha- gerbrug van den Bond voor Staatspension neering op Zondag 12 Maart a.s. Afgaande op het groote succes dat de vereeniging el ders met dit tooneelstuk had, belooft dit voor tooneellicfhebbers een mooie avond te worden. BURGERBRUG. Beloonde studie. Heden verwierf Mej'. Tine Renooij alhier het diploma kinderverzorgster, bij het insti tuut „Asso" te Arnhem. Waarom van Uw winkel een museum ge maakt? Zorg toch dat U klanten krijgt. M«f. Boekei had weer succes. Ook de vereeniging van Boerinnen en an dere Plattelandsvrouwen alhier kon in haar openbare bijeenkomst gehouden in de zaal van Kossen, Mej. Boekei uit Delfzijl welkom h-eeten die ook hier van haar reis door Joegoslavië heeft verteld. Wij kunnen niet anders dan volop in stemmen met alle gunstige verslagen in on ze Courant over het optreden van Mej. Boe kei voor andere vereenigingen. Aan het einde van den avond had zij een hartelijk woord van dank, namens de aan wezigen door voorzitster uitgesproken, in ontvangst te nemen. Vrouwen vragen vrede. Aanstaande Woensdag houdt de Vrouwen Vredesbond, alhier een propaganda-avond ten huize van den heer Kossen. Als spreek ster zal optreden de in vredeskx-ingen zeer bekende mevr. Jannie van Wijk-Eriks, ter wijl voor het verdere gedeelte, bestaande uit zang, muziek en tooneelspel eenige da mes en heeren hun welwillende medewer king verleenen. Het geheel belooft een mooie avond te worden en het bestuur re kent dan ook op een flinke opkomst in haar goed verwarmde zaal. Zie voor nadere bij zonderheden ook de adv. voorkomend in dit nummer. HOOGWOUD Benoemd. De heer J. List te Aai-tswoud is benoemd tot 2en ambtenaar ter secretarie. KOLF- EN BILJARTMATOH. Donderdagavond heeft in café de Baerde- maeker te Spanbroek de tweede kolf- en biljartmatch tusschen oogwoud en Span- bioek plaats gehad. De eerste ontmoeting was enkele weken geleden te Hoogwoud in café De Hoop. Het resultaat van het kol ven was, dat Spanbroek 1099 punten sloeg en Hoogwoud 979. De prijswinnaars waren hier: le prijs H. de Boer Sr., Hoogwoud 152 punten (met een hoogste serie van 57 pun ten); 2e prijs J. Boes. Spanbroek. 136 pun ten: 3e prijs N. Schuurman. Spanbroek, 132 p.; 4e prijs Jac. Koelemeij, Spanbroek, 122 punten. Serieprijs: G. Appel, Spanbroek, 50 punten. Met biljarten maakte Spanbroek 423 ca ramboles en Hoogwoud 452. De totale uitslag van de beide ontmoetin gen is dus, dat Hoogwoud zoowel met kol- venals met biljarten de overwinning be haalde. Met kolven was de uitslag: Hoogwoud 1904 punten en Spanbroek 1866 punten, en met biljarten: Hoogwoud 934 caramboles en Spanbroek 754 caramboles. Een mooi succes dus voor de Hoogwoud- sche kolf- en biljartsociëteit.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5