Verscherpt strafrecht tegen onfatsoenlijke pers Op liet platteland meer kinderen den in de aan elkaar gewaagd Post vluchten op Indië DE WERELD Groote brand te Medemblik Prov, Statenverkiezing Noordholland ïlakitn Uotilal Het Nederlandsch elftal ongewijzigd Belastingontduiking als ouderdomszorg weinig woorden Eerste Kamer HET SCHOONE KIND DER DEMOCRATI SCHE VRIJHEID BLIJVE ECHTER GESPAARD! Gisteren heeft de minister van Justitie, d« heer Goseling, de verschillende sprekers geantwoord. Spr. veroordeelt de zienswijze, dat iedere critiek op zijn beleid wordt gezien als critiek op 's ministers per soon en geestverwanten. De minis ter zal zijn taak in verdraagzaam heid, doch met overtuiging volbren gen. Spr. zal middelen overwegen om aan de euvelen der zaakwaarnemerij een einde te maken. De rol, die de minister in verband met de wilde bussen heeft gespeeld, wordt sterk overdreven. De minister van Justitie heeft behalve ten aanzien van de handhaving der rechterlijke beslissingen, met de heele zaak niet te maken. De minister onthoudt zich van bespreking van door de leden aangevoerde» voorbeelden van excessieve uitingen. Deze uitingen wor den in de handelingen^ vereeuwigd. Er hebben vervolgingen plaats. Men kan nu eenmaal niet alles vervolgen. Het zou niet altijd wijs zijn tot vervolging over te gaan. Men vergete het reclame-element niet. Het aanvullen van de strafbepa lingen ligt in 's ministers voornemen De voorbereiding is al zoo goed als gereed. Men dient er echter voor te zorgen, dat met het vuile badwater der excessen niet het schoone kind der democratische vrijheden wordt weggegooid. Eerlijke critiek is geoor loofd, niet echter leugen en laster ten aanzien van gezag en bevolkings groepen. Spr. erkent, dat uitbreiding van bedoelde strafbepalingen zich wel eens kan uitstrekken naar een kant, waarvoor zij niet bedoeld is. Dit is nu eepmaal de schaduwzijde van het democratische stelsel. Groote zelfbe perking is geboden. Ten aanzien van de organisatie der Rijks- Eolitie merkt de minister op, dat eerst een etere outillage noodig is. Kloof gedicht. Wat het vluchtelingenvraagstuk betreft, Is de kloof tusschen volksopinie en regee ring gelukkig gedicht. Men heeft oog voor Vruchtbaarheid in het Zuiden des iands het grootst. Laagste cijfers in N.- en Z.-Holland Dezer dagen verschijnt bij de Rijksuitge verij te 's-Gravenhage de jaargang; 1937 van de statistiek van den loop der bevolking. Uit deze statistiek blijkt, dat de netto- vervanginesfactor der Nederlandsche bevol king, weergevende in hoeverre het aantal geborenen voldoende is om de bevolking op den duur in sland te houden, in de jaren 1935—1937 resp. 1.14, 1.14 en 1.12 bedroeg. In de paragraaf, gewijd aan de geboorten, trekken o.a. de cijfers omtrent de meerling- geboorten de aandaeht. Per 1000 geboorten waren er 12.9 meerlinggeboorten. In de plat telandsgemeenten komen meerlinggeboorten meer voor dan in de steden. Haar aantal neemt toe met den leeftijd der moeder (tot 40 jaren). Rij de eerste geboorten komen zij het minst voor, bij de hoogere geboorte- nummers meer. Opmerkelijk zijn de cijfers omtrent de eer ste geboorten naar den duur van het huwe lijk. Binnen 6 maanden werd 19.2 pet. der kinderen geboren, van fi8 maanden 8.4 pet. 9 maanden 7.4 pet., later 65 pet. De huwelijksvruchtbaarheid is groo- ter op het platteland dan in de ste den. Per 1000 gehuwde vrouwen be nedon 50 jaar daalt het cijfer der wettig levendgeborenen regelmatig van de groep gemiddeld van 5000 en minder inwoners tot de groep gemiddeld met meer dan 100.000 inwoners. Het gemiddelde cijfer voor het rijk is 143, voor de groep 5000 inwoners en minder be draagt dit aantal 181. voor de groepen 5001 —20.000 inwoners, 20.001—50.000 inwoners 50.001100.000 inwoners en meer dan 100.000 inwoners resp. 167, 135, 141 en 100. Noord-Holland. De provincies Noord-Brabant en Limburg staan aan de spits met 215 en 189, dep rovincies Zuid-Holland en Noord-Holland hebben de laagste cijfers met 124 en 110 wettig levend geborenen per 1000 gehuwde vrou wen beneden 50 jaar. v*>t de kerkeliike gezindheid der moeder '•trt waren deze aantallen als volgt: ^I-katholiek 206, protestant 129, Isra- 77, geen kerkelijke gezindte 69. Het uur der geboorte. Er worden meer kinderen 's nachts ge boren dan 's morgens, 's middags of 's avonds, Wat de huwelijken betreft, stip pen wij aan. dat de gemiddelde huwelijks leeftijd voor mannen die voor het eerst de moeilijkheden gekregen. Er zijn thans meer dan 9500 vluchtelingen toegelaten; be houdens zeer bijzondere omstandigheden moet de grens gesloten blijven. Het is een misverstand, dat het centrale kamp te Ermelo uitsluitend bestemd is voor illegale vluchtelin gen. Op den duur zal geen onder scheid gemaakt worden in de behan deling van legalen en illegalen. Nog een kamp zal worden ingericht voor illegalen, die later over de grens ko men. Spr. ziet geen aanleiding om aan de grens kampementen of barakken in te rich ten. De minister acht het in het belang van de kinderen, dat zij zoo lang mogelijk in de tehuizen vertoeven. O ss. Het valt den minister moeilijk zich niet te laten verleiden om over Oss te spreken. Onverzwakt staat spr.'s zekerheid, dat hij naar eer en gewe ten zijn plicht heeft gedaan op het juiste tijdstip en op de juiste wijze en dat hij de rechtsgoederen van al le Nederlanders heeft besohermd. Na eenige discussie, waarbij de heer van Vessem (n.s.b.) uitbreiding der strafbepalin gen afschaffing van de democratie noemt, wordt de begrooting zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, met aanteekening, dat de N.S.B.-fractie wordt geacht te hebben tegen gestemd. De Karper pauseert een half uur, waarna zij de begrooting van koloniën z.h.s. aan neemt. De zaak Arnoud. De besprekingen over de begrooting van Sociale Zaken, welke dan aan de orde is en die. hoofdzakelijk draaien om de werkloos heidsbestrijding, leveren weinig nieuwe ge zichtspunten. De heer van de Bilt (s.d.) dringt aan op een 48-urige werkweek, nog liever ziet spr. !n 40-urige ingevoerd. "Spr.'s fractiegenoot, -de heer Hiemstra zegt, dat de werkloozen niet mogen worden opgeofferd aan de verdeeldheid van het Kabinet en op den Hollandschen arbeider geen druk, ook geen zijdelingsche, mag worden uitgeoefend om in Duitschland te gaan werken. De vrijz dem.. afgevaardigde de heer van Embden wenscht betere bescherming van de Arbeids wet, terwijl de liberale woordvoerder, de heer Gelderman opname van werkloozen in de industrie inplaats van in landbouw of handel bepleit. Spr. staat sceptisch tegen over het arbeidsverbod voor jongensen meisjes resp. jonger dan 15 en 16 jaar; vele bedrijven zullen hierdoor overgaan tot rationalisatie. Ten aanzien van de zaak „Arnoud" (de veroordeeling van den directeur van de kalkzandsteenfabriek „Arnoud" te Hillegom wegens' overtreding Arbeidswet), merkt spr. op, dat in groote kringen de opvatting heerscht, dat hier onrecht is geschied. Spr. acht schadeloosstelling voor dit bedrijf niet onbillijk. De vergadering wordt om 16.10 uur ver daagd tot heden. gehuwd zijn, 27.6 en voor vrouwen, die voor het eerst gehuwd zijn 25.2 bedroeg. Op het platteland huwen de mannen later dan in de steden. Zuigelingensterfte en echtschei dingen. Wat de sterfte aangaat, de zuigelingen sterfte bedroeg in 1937 3.9 pet n.1. 4.4 pet. voor jongens en 3.4 pet. voor meisjes. Zij is grooter naarmate de gemeenten kleiner zijn. Bij de roomsch-katholieken is zij het hoogst. Hooge sterftecijfers, zoowel voor zuigelingen als volwassenen vindt men in de eerste maanden des jaars. Per 100 gehuwde paren kwamen in 1937 2 echtscheidingen tot stand. Per 1000 inwo ners zijn er 51 van woonplaats veranderd. Vergaderlokaal van de S.DJLP. In de asch gelegd. Onze correspondent voor de Wieringer- meer meldt ons: Gisteravond werd in de Wieringermeer een roode gloed zichtbaar in de richting Me demblik. Het bleek ons, dat een groot woon huis aan de Oosterhaven, bestaande uit drie verdiepingen, in lichterlaaie stond. Het per ceel werd bewoond door de gezinnen Wil- ken en Meyner en diende voorts als verga derlokaal voor de plaatselijke afdeeling van de S.D.A P. Juist zou om 8 uur een verga dering plaats vinden, doch om kwart voor acht werd de brand ontdekt in het voor de vergadering bestemde lokaal. Oorzaak was een niet goed functioncerende petroleum kachel. In allerijl waarschuwde men de in wonende gezinnen, die zonder iets te kun nen redden de straat op vluchtten. De brandweer was spoedig ter plaatse en onder leiding van burgemeester Peters werd het vuur krachtig aangetast. Hoewel de ge moderniseerde brandspuit goede diensten bë- wees, kon niet worden voorkomen dat het perceel tot den grond afbrandde. De belen dende perceelen wist men te behouden. D. Wijnkoop en L. Jansen niet herkiesbaar. Het Hsb. verneemt, dat de heeren D. Wijnkoop en L. Jansen, communistische le den van de Provinciale Staten van Noord- Holland. zich als zoodanig nieit meer her kiesbaar stellen. Ook met den heer J. F. Ankersmit, een der vertegenwoordigers van de S.D.A.P., in de Staten, is dat het geval, evenals met den heer mr. L. M. de Jong Schouwenburg, thans nog zetelende voor de Christelijk Historische Uniei Wervelstorm boven Mill Veel schade aan woningen en schoolgebouw. Woensdagavond heeft tijdens een hevig onweer, gepaard gaande met hagelbuien, een wervelwind danig huisgehouden in de Peel onder de gemeente Mill. De kap van de wo ning van den landbouwer H. Gijsberts werd gedeeltelijk afgerukt en een binnenmuur van den stal werd omgeworpen. De schuur van den landbouwer W. Feiten werd tegen den grond geslagen en veel schade werd aange richt aan de daken van verschillende wo ningen. Van een schoolgebouw werden dak pannen weggeslagen. De kracht van den storm heeft zich gedemonstreerd in het ont zetten van ramen en balken en het scheu ren van muren van de school. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Gevecht over 12 ronden eindigt onbeslist. Uitstekend boksen van den Nederlander te Ber lijn. 4000 toeschouwers waren gister avond in het Sportpaleis te Berlijn bij de internationale bokswedstrij den aanwezig, waarbij als hoofd partij de ontmoeting tnsschen Bes- selmann en van Klaveren op het programma stond. Na een gevecht over twaalf ronden luidde het oor deel onbeslist. Van Klaveren heeft tegen Besselmann opnieuw bewezen, een moedigen en bui tengewoon moeilijk te overwinnen bokser te zijn Zijn voetenwerk was veel beter dan dat van zijn tegenstander, hij was daar door sneller in den ring en zoo was het mogelijk, dat van Klaveren met series hoe ken op het hoofd en het lichaam van Bes selmann, in iedere ronde vele punten ver zamelde. Besselmann hield gedurende den gehee- len wedstrijd het hoofd koel. Hij plaatste meermalen harde treffers op het hoofd van onzen landgenoot, doch deze wist de meeste stooten tactisch en handig te ont wijken,. zoodat veel van hun kracht verlo ren ging. In het begin van de ontmoeting wist Besselmann een kleinen pun- tenvoorsprong te behalen, doch deze was zeer gering. Tegen het einde was van Klaveren weer beter, zoo dat een „onbeslist" wel het beste resultaat kon worden genoemd. Er werd gebokst volgens de reglemen ten van de I.B.U.. zoodat één punt voorsprong voldoende zou zijn ge weest voor een eventueele zege. In het begin van den strijd trachtte de Duitscher zijn uitstekende linksche uit te spelen en later gebruikte hij ook veel zijn rechtschen. In de vierde rondo kreeg van Klaveren boven het linkeroog een verwonding, waar van hij veel last had. Zooals gewoonlijk spoorde dit nadeel onzen landgenoot aan, zich nog met meer geestdrift, in het gevecht te werpen. Iedere stoot van Besselmann werd door van Klaveren beantwoord met harde linkschen en hoeken en meer dan één keer wist onze landgenoot door de verdediging van zijn tegenstander heen te komen. In de elfde ronde kreeg de Rotterdam mer een inzinking, doch Besselmann profi teerde hier niet van en van Klaveren wist deze ronde uitstekend door te komen.- In de twaalfde ronde was van Klaveren weer in de meerderheid en zoo kwam het einde met een match nul. De strijd tegen de Belgen op Zondag 19 Maart a.s Door de Keuze-Commissie van den Ko ninklijken Nederlandschen Voetbal Bond is het Nederlandsch elftal, dat Zondag 19 Maart a.s. te Antwerpen tegen België speelt als volgt samengesteld: Doel: van Male (Feyenoord) Achter: Blomvliet (Ajax) en Caldenhove (D.NV.S.) Midden: Stam (V.U.C.) Anderiesen (Ajax) en Schubert (Ajax) Voor: Draeger (D.W.S.), van der Veen (Heracles), Vente (Feyenoord), Smit (Haar lem) en de Harder (V.U.C.) Als reserves zijn aangewezen: Dijkstra (Z.F.C.), van Ierland (Willem II), Bonsema (G.V.A.V.) en de Harder (V.U.C.) De keuze-commissie heeft dus geen wijzi gingen gebracht in het elftal, dat Zondag 26 Februari j.1. een fraaie overwinning te Rotterdam op Hongarije behaalde. Men was van oordeel, dat in dit geval ze ker de uitspraak geen wijzigingen in een winnende ploeg te brengen, van kracht was. BELGIë-NEDERLAND JEUGDELFTALLEN. Het Nederlandsch jeugdelftal, dat Zondag 19 Maart tegen het Belgisch jeugdelftal speelt, is door de Keuze Commissie van den K.N.V.B. als volgt samengesteld; Doel: Vos (H.S.C.) Achter: Louwe (Xerves) en Walter (DAV. S.) Midden: Blatter (P.S.V.), Bekenes (D.H.C) en Stofmeel (N.A.C.) Voor: Colthof (H.V.V.) de Jong (Volewijc- kers) de Boer (K.F.C.) Lenstra (Heeren veen) en Heideveld (Velocitas) Deze ontmoeting wordt gespeeld vlak voor den wedstrijd tusschen de officieele teams van België en Nederland. Ter eere van Minister Steenberghe Ontvangst te Berlijn. Ter eere van den Nederlandschen minis ter van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, heeft de voorzitter van de Duitscli-Nederlandsche vereeniging, staats raad Helfferich, gisteren in Hotel Bristol te Berlijn een receptie gegeven. Aanwezig waren o.a. de Nederlandsche gezant, jhr. mr. H, M. van Haersma de With, en de consul-generaal, M. J. van Schreven en van Duitsche zijde vertegenwoordigers van ver scheidene ministeries. f 2000.boete geëischt door den Haarlemschen rechter. Het komt den laatsten tijd nog al eens voor, dat voor de Haarlemschè rechtbank personen terecht staan, die zich hebben schuldig gemaakt aan belastingontdui king. Ook gistermiddag werd weer een der gelijke zaak behandeld en wel tegen een 58-jarigen gepensionneerden zeeman uit Heemstede, die opzettelijk zijn inkomsten, elfhonderd gulden te laag had opgegeven. De verdachte, die veel berouw toonde, ver klaarde zorgen te hebben voor den ouden dag en daarom had hij zijn inkomsten lager opgegeven. De Officier van Justitie herinnerde aan de vele gevallen van belastingontduiking, die zich den laatsten tijd hebben voorgedaan en verklaarde tegen den eeïstvolgenden ver dachte geen geldboete, maar gevangenis straf te zullen eischen. Tegen den oud-zeeman eischte hij f 2000 boete. De rechtbank zal op 23 Maart vonnis wijzen Spuitgast gewond Bij het blusschen van den toren brand te Oud-Beijerland. De brand in de torenspits van de Ned. Hervormde Kerk te Oud-Beijerland is gis ternacht om half twee gebluscht. Aangezien de waterstralen door den stormwind uiteen werden geslagen, stond de brandweer vrij wel machteloos tegenover het vuur, dat lang zaam de massief eikenhouten spits verteer de. De brand heeft zich uitsluitend tot de to renspits beperkt. Het kerkgebouw kreeg veel waterschade. De kosterij bleef echter ge heel gespaard. Nadat de laatste vlammen gedoofd waren zijn zoowel de brandweer van Rotterdam als de plaatselijke brandweer'ingerukt. Een Rot- terdamsche brandweerman kreeg een neer stortend stuk lei op het hoofd. Het ging door zijn helm heen, doch hij werd slechts licht gewond, zoodat hij zijn werk kon voortzetten. Oude dame in het verdachtenbankje Snikkend belooft zij beterschap. De Amsterdamsche Officier van Justitie liet gisteren tegen een 73-jarige vrouw, die in het verdachtenbankje stond wegens fles- schentrekkerij, een vaderlijke vermaning liooren: „Ik wil voor dezen keer nog eens een voorwaardelijke straf eischen van twee Maar u moet u strikt houden aan de voor waarden. U bent al vier maai wegens op lichting veroordeeld en ik wil u op uw leef tijd liever niet meer in het verdachten bankje zien. Laat u het nu niet bij uw be loften, want die hebben we vroeger ook al van u gehoord". Snikkend beloofde de goedgekleede vrouw beterschap. Zij had in groote hotels in het centrum van de stad gelogeerd zonder te betalen en ook had zij in verschillende winkels in- koopen gedaan zonder er aan te denken de rekeningen te voldoen. Thans heeft een familie zich bereid ver klaard haar in het huisgezin op te nemen. De rechtbank zal 23 Maart vonnis wijzen. Boete na boete Strijd tegen de wilde bussen in de rechtzaal voortgezet. Voor den Amsterdamschen kantonrechter hebben gisteren weer drie zaken tegen wil de autobusdiensten gediend. Den directeuren van de N.V. Nederland sche Unie, rijdende van Amsterdam naar België en van Amsterdam naar Hilversum, van de S. en A. Tours, rijdende van Am sterdam op Düsseldorf en van de Gooi-Ex- press, rijdende van Amsterdam via Laren en Hilversum naar Baarn, was tenlaste gelegd dat zij na 15 Februari autobusdien- diensten hadden onderhouden zonder de vereischte vergunning, verischt in het nieu we R.A.P. De directeuren van de S. en A. Tours en de Gooi-Express waren niet verschenen. De ambtenaar van het O. M. eischte in Vide gevallen f 500 subs. 1 maand hechte- •u's.De kantonrechter veroordeelde de ver lachten bij verstek tot f 300 boete. Tegen len heer Pool, directeur van de N.V. Ned. Unie vorderde het O.M. f 500 boete. De kantonrechter zal in dit geval een schriftelijk vonnis wijzen op 16 Maart a.s. GELEGENHEID GEGEVEN TOT HAZARD SPEL. Het Amsterdamsche Hof veroordeelde een koopman conform den eisch wegens gelegenheid geven tot hazardspel tot tien dagen hechtenis. De rechtbank te Haarlem had hem tot vier dagen veroordeeld. Verd. had ter gelegenheid van een hard draverij te Beverwijk gelegenheid gegeven om weddenschappon af te sluiten. Verd. was voor dergelijke zaken reeds eerder veroor deeld, zoodat het Hof van oordeel was. dat de straf, die in het onderhavige geval is opgelegd, te laag was. Vertrek van A ankomst te theenreis) 'RanK- 9 Mrt' lSinfïap- 9 Mrt- UeruRreis) |Alhene 9 Mrt' |A'dam 9 Mrt- Nandoe (heenreis) TAlex. 9 Mrt.Basra 9 Mrt. (fewe") lRa"*' 9 Mrt' Hhp- 9 M* (heenreis) lA'dam 9 Mrt lN'apal5 9 Mrt- (tenjjrrèTs) |Bani 9 MrU |Madan 9 Mrt- Paus roept geen concilie bijeen. De in het buitenland verspreide geruchten, volgens welke de Paus zich gereed zou maken om een concilie bijeen te roepen, vinden in religieuze kringen geen geloof. Men wijst er daar op, dat nog afgescheiden van het feit, dat het niemand gegeven is van tevoren de bedoelingen van den Paus te kennen, de bijeenroeping van een con cilie jaren van voorbereiding zou eischen. Nieuw gebied aan de Zuidpool ontdekt. De Duitsche Zuidpoolexpeditie onder lei- ding van den kapitein-vlieger Ritscher, is dezer dagen op de terugreis Kaapstad gepasseerd. De expeditie heeft meer dan 350.000 vierk. kilometer van het Zuidpool- continent ontdekt en in kaart gebracht, De Engelsche cup. De cupwedstrijd tus schen Blackburn Rovers en Huddersfield Town, welke eerder in gelijk spel eindig de, is gisteren overgespeeld. Tegen de al- gemeene verwachting won Huddersfield Town met 21, waarmede deze club zich voor den halven eindstrijd plaatste. Historische bijbel teruggevonden. Men heeft te Honolulu een in de taal van Ha- waiï gedrukte bijbel gevonden, welke het Amenkaansche bijbelgenootschap in 1868 geschonken heeft aan Kamehameha V van Hawaiï. De koning heeft hierin vele waar devolle aanteekeningen gemaakt over den indruk, welke de godsdienst van de blan ken op hem maakte. Men acht deze noti ties van groot belang voor hen, die de uitwerking willen bcstudeeren van de be schaving op primitieve geesten. Nieuws van de Duitsche vloot. Duitsch- land's tweede linieschip van 35.000 ton zal te Wilhelmshaven op 1 April te water wor den gelaten. Vier man bij scheepsbotsing verdronken. Gisteravond is op de Humber wederom een ongeluk gebeurd. Nabij Huil is een trei- ler van de admiraliteit na een botsing met een visscherstreilcr binnen twee mi nuten gezonken. Vier man van de marine reserve worden vermist. De overige twaalf opvarenden konden gered worden. Palestijnsche Joden bestraft. De militaire commandant van Jaffa heeft hot Joodsche verkeer tusschen Telaviv en Haifa verbo den, bij wijze van straf wegens den moord, die een Jood in een staat te Telaviv op een Arabier heeft gepleegd. Congres der communisten in Rusland. Gis terochtend is in het Kremlin te Moskou het achttiende congres der communisti sche partij geopend. De twee millioen le den der partij worden door ongeveer 2000 gedelegeerden vertegenwoordigd. Tot de rapporteurs behooren Stalin, Molotof en Djanof. Geen extremisme in Zuid-Afrika! Gemeld wordt, dat de regeering der Unie van Zuid-Afrika voornemens is zich bezig te houden met het vraagstuk der extremis tische politieke stroomingen. De minister van Justitie, generaal Smuts, heeft den juridischen raadslieden der regeering op gedragen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van verbod van alle be wegingen, „die er op berekend zijn ver deeldheid tusschen de blanke rassen in Zuid-Afrika te brengen en de beginselen der'democratie bedreigen." Een veeg fceeken. Omtrent het veronge lukte Duitsche vliegtuig, dat op 4 Maart j.1. door Fransclie soldaten in de bergen ten noorden van Nice werd ontdekt, deelt thans de Manchester Guardian van 6 Maart j.1. mede, dat onder de halfver brande documenten, die aan boord van 't wrak werden gevonden, een lijst werd aangetroffen van Duitsch-Joodsche vluch telingen, die naar Spanje waren geëmi greerd. Deze lijst was bijgehouden tot de val van Barcelona en was vergezeld van de medische certificaten der Joodsche vluchtelingen. Schacht gaat naar Indië. Officieel wordt medegedeeld, dat Schacht, de ex-presi dent van de Duitsche Rijksbank, einde Maart zal vertrekken om een bezoek aan Indië te brengen. Deze reis zal een zui vere vacantiereis zijn. Filmactrice verdwenen. De Warner Bro thers Filmmaatschappij heeft medegedeeld dat de Britsche filmster Errol Flynn is verdwenen. Men heeft de laatste veertien dagen niets meer van hem gehoord. De maatschappij heeft een belooqning uitge loofd voor het geven van inlichtingen Ernst of een reclametruc? La Pasionaria te Parijs. Dolores Ibarrurii bijgenaamd „La Pasionaria", de bekende communistische figuur uit Spanje, is gis terochtend te Parijs aangekomen. Zij werd op het Gare de Lyon ontvangen door het communistische Kamerlid Thorcz. Zij reed in een auto weg, zonder iets te zeggen. Japanneezen smokkelen opium. Van Chi* necsche zijde wordt uit Sjanghai gemeld, dat de Japanneezen onlangs 3700 kisten opium, wegende meer dan 6 millioen ons, uit Perzië te Woesuncr aan de monding van de Whang Poo rivier hebben inge voerd. vanwaar het Japansche leger de zending naar buitenwijken in het Wes ten van Sjanghai heeft gestuurd, waar de opiumkitten bloeiden.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2