Hieuwe tariefverlaging lij de P.T.T. I de Firma OTSEN J. OTSEN - Kolhorn gaat niet door Chineesche stad verwoest Adverteert in de Schager Courant Predikbeurten De barometer staat op regen. Hei alarmsignaal voor rheumatiek heeft geslagen. Neem Uw veiligheidsmaatregelen als duizenden anderen, die slechts één mid del kennen, dat hen in het vochtige Hol- landschc klimaat, tegen rheumatiek be schermt Zet Uw gezondheidsbarometer xvcer op „zonnig" en gebruik Kruschen. El- ken morgen „de kleine, dagclijksche dosis" in Uw eersten kop thee of op 'n glas warm water en het kan regenen, zooveel het wil. Rheumatiek behoeft bij U niet aan te klop pen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten f0.40, f0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Uit onze Omgeving \V ARMENHUIZEN Jaarvergadering L.T.B. In de zaal van den heer Wester had Woensdag een jaarvergadering plaats van den L.T.B., onder leiding van den heer W. Dekker. Na opening en goedkeuring notulen werd medegedeeld dat de statuten van den bond zijn gewijzigd. Verder zal een zgn. rattendag worden ge houden, in samenwerking met de tuinbouw- ver. „De Noord". Ter sprake werd gebracht de nieuwe re geling arbeidscontract. Uit het jaarverslag 1938 memoreeren wij, dat het aantal leden op 1 Jan. 1939 149 be droeg. Het financieel gedeelte laat een gunstig saldo zien van f 4.26. De periodiek aftredende bestuursleden W. Molenaar en C. Mosch werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. De heer C. Mosch werd wederom tot be stuurslid van de Veilingsvereeniging her kozen. De Geestelijke adviseur verkreeg hierna nog gelegenheid een woord te spreken. Rondvraag. De heer C. de Nijs informeert naar den cursus aardappelziekte. Het be stuur zegt volle medewerking toe. De heer K. Molenaar wijdt nog enkele woorden aan de afzet van onze producten en is de overtuiging toegedaan, dat wan neer hier meer naar verbetering gestreefd wordt de toestand van deze streek zeer ze ker zal verbeteren. Hierna volgde sluiting. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". In de zaal van den heer Wester had Woensdag de jaarvergadering plaats van den Landarbeidersbond „St. Deus. Dedit". Na opening volgden de notulen, welke on veranderd werden, goedgekeurd.. Verslag penningmeester. Volgens dit verslag zijn de financien van deze ver. in de afgeloopen periode achteruit gegaan. De controlecommissie heeft de boe ken nagezien en adviseerde tot goedkeuring Aldus besloten. Wegens overgang naar een andere stands organisatie door den heer W. Buiter, is tot bestuurslid gekozen de heer Jn. Comman deur Az. De per. aftr. heeren H. Mosch en L. Dekker zijn herkozen. Rondvraag. De heer Commandeur informeert naar de loonen op de zuurkoolfabriek, tevens wer den nog vragen gesteld over het looncon- tract voor het komende seizoen. Al deze vragen werden op bevredigende wijze be antwoord. Hierna sluiting. Overgang zaken. Naar wij vernemen is de timmerzaak be- hoorende aan den heer S. de Geus onder hands verkocht aan den heer C. Pronk al hier. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Woensdagavond gaf de heer Stoutjesdijk de laatste les van den cursus .Eerste hulp bij Ongelukken". De cursisten meenden dit niet onopge merkt te moeten laten passeeren. Nadat verschillende denkbeeldige drenkelingen gered en dito been- en armbreuken gespalkt waren, bood mevr. KistemakerVader na mens de cursisten den heer Stoutjesdijk een paar kleine geschenken aan. De heer Stoutjesdijk. dankte voor deze at tentie en sprak over de prettige stemming, die er gedurende den geheelen cursus had bestaan. Hij drukte alle cursisten op het hart vooral het geleerde te onderhouden en thuis nog eens te oefenen. Men weet niet wanneer men het noodie heeft en daarom moet men altijd paraat zijn. Meerdere cur sisten lieten blijken dat ze voor een vervolg cursus voelden en bij voldoende deelname zal het Witte Kruis zich dan ook gaarne opnieuw met de verzorging van een ver volgcursus belasten. HEER HUGOWAARli REGLEMENTSWIJZIGING BIJ „HELPT ELKANDER" Vergadering met hoofdbestuurs leden. Gisteravond vergaderde de Prot. Vereeni-, ging voor Ziekenhuisverpleging „Helpt El kander" alhier, in het lokaal van den heer A. Rus. Aanwezig waren 20 leden, wat ge zien de gewichtige agenda, zeer weinig was. De voorzitter, de heer A. Kooij, richtte een speciaal welkomstwoord tot de heeren Stolk en Rijs. respectievelijk bestuursleden van het streekverband en de Federatie van ver-, eenigingen voor ziekenhuisverpleging in Ne derland. Daar de secretaris-penningmeester, de heer A. Groot, ernstig ongesteld is, worden de notulen voorgelezen door den heer P. Krijgs man, die tijdelijk het secretariaat waar neemt en onder dank goedgekeurd, evenals hA jaarverslag.' waaruit blijkt, dat het aan tal verplecgdagen in 1938 abnormaal hoog is geweest. De rekening van den penningmeester gaf aan ontvangsten een bedrag van f 1628.02 terwijl de uitgaven hadden bedragen f 1962.59, dus een nadeelig saldo van f 334.57. SCHAGEN WIJ ZIJN DE JAARBEURS VOOR! Philips exposeert op de Jaarbeurs nieu we lijnvormige lichtbronnen de Philora Fluorescentie-buislampen. In deze gasontladingsbuizen wordt slechts weinig zichtbaar licht, doch een sterke ul tra-violette straling opgewekt, welke door middel van fluorescentie van de buis in zichtbaar ivoor-wit licht wordt omgezet. De eigenaardigheid van deze lampen is, dat zij, meer nog dan de reeds sinds eenige ja ren bekende super-hoogedruk-kwiklamp met kleur-correctie, berust op de boven beschre ven indirecte lichtopwekking. Het witte licht uit de reclame Neonver lichting op ons nieuwe gebouw is reeds volgens deze nieuwe Philipsprincipes sa mengesteld. Buiten onze zaak is er nog een groot wa renhuis te Amsterdam waar deze verlich ting wordt gebruikt. PRETTIG SLOT VAN EEN NUTTIGE CURSUS. Gisteravond werd de laatste cursusavond voor huish. ziekenverpleging gehouden. Na dat zuster Smit de les had beëindigd kwam het bestuur van het Witte Kruis zijn op wachting maken. De voorzitter, de heer Dr. Nanninga sprak zuster Smit hartelijk toe. Bij monde van mevr. Koning werd zuster Smit door de damescursisten een boekwerk aangeboden. Een prettig slot dus van een reeks nuttige avonden. Bij monde van den heer P. Glas wordt na mens de finantieele commissie verslag over deze rekening uitgebracht en tot goedkeu ring geadviseerd, waartoe wordt besloten. Bij de nu volgende bestuursverkiezing worden de aftredende heeren P. Krijgsman Th. v. d. Meer en A. v. Breugel herkozen. In de vacature A. Groot wordt gekozen de heer P. Glas. De voorzitter feliciteert de her- en geko zen bestuursleden en brengt .woorden van dank uit aan het adres van den heer Groot die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, doch vanaf de oprichting tot heden secre taris-penningmeester geweest is en nu nood gedwongen wegens gezondheidsredenen heeft moeten bedanken. Reglementswijziging. Toen kwam aan de orde de reglements wijziging. De heer Stolk lichtte dit nader toe en na artikelsgewijze behandeling en een voor lichting door den heer Rijs, werd besloten om het conform het voorstel te aanvaarden. De voornaamste wijzigingen zijn, dat de contributie werd gesteld op 6 cent per week en dat een controleerend geneesheer zal worden aangesteld. Tevens werd besloten om bij abnormale verlossingen de volle verpleeggelden uit te betalen en niet zooals voorheen 50 Tot leden der controlecommissie worden benoemd de heeren P. Glas, P. Smit en F. Eppinga. De rondvraag levert niet andere op dan eenige interne zaken, waarna de vergade ring met dank aan de beide sprekers en de opgekomen leden wordt gesloten. AUTO-ONGELUK. Gisteren kwam een groote trailer met aan hangwagen uit de Zaan, geladen met vee koeken in aanraking met een hoop steenen (welke staan opgetast langs den weg) waar door deze zijn achterstel zoo goed als geheel verloor en waarbij de inhoud over de straat rolde. Een verkeersstagnatie was het ge volg op den zoo drukken Middenweg, zoodat busdiensten moesten worden omgelegd en andere auto's hun reisroute moesten wijzi gen. Nadat garage A. de Groot had geassisteerd kon de wagen zijn weg naar Uithuizerme- den voortzetten. NIEUWE NIEDORP PROPAGANDA-AVONDVROUWEN VREDEBOND. De afd. Nieuwe Niedorp van den Vrou wen-Vredebond hield Woensdag j.1. een pro-, paganda-avond in de zaal van den heer Kossen. Gezien het buitengewoon slechte weer, was de opkomst zeer bevredigend te noe men. Te ruim half acht, opende de voorzitster, Zr. Kok, den avond met een hartelijk, woord van welkom, waarna een dameskoortje op verdienstelijke wijze oen tweetal vredeslie deren zong, onder leiding van mevr. Bies heuvel. De vioolnummers van de heeren De Boer en Kraus, de zang van de dames Keu ken en Bicsheuvel, zoowel als piano-soli van mcj. Schermerhorn, werden alle op keurige wijze uitgevoerd en verwierven dan ook tel kens een dankbaar applaus. Na een mooi vredesspelletje, opgevoerd door een zestal jongedames, kwam de spreekster, mevr. Jannie van WijkEriks, aan de beurt met het onderwerp: „Vrede als daad". Van de rede van mevr. Van Wijk—Eriks gaven wij reeds meermalen verslag, zoodat wij volstaan met te vermelden, dat de spreekster met groote aandacht werd ge volgd. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. Voorzitster dankte nu de spreekster uit naam van allen en overhandigde haar bloe men als blijk van waardeering. Na de pauze konden we onnieuw volop ge nieten van zang en muziek. Het laatste nummer van het programma het bekende tooneelstukje: „De brief in schemer", werd door mevr. BlokkerVan Zoonen en den heer Leek, werkelijk treffend gespeeld. In haar sluitingswoord bracht voorz. alle medewerkenden van den avond een welver diend woord van dank. In het bijzonder richtte ze zich tot mevr. Bicsheuvel, wie geen moeite te veel was geweest en wier gastvrij huis steeds voor ieder openstaat. Tot slot wekte voorz. de aanwezigen op om actief deel te nemen aan het vredes werk. 7. UPt Burgerlijke Stand van 3 tun. 9 Maart 1939. Geboren: Marijanne, d. v. Wietze Vecn- stra en Maartje de Boer. Wietze, d. v. Hilke van der Wal en Wietske van der Wal; Jan- nv Nellv, d. v. Jacob den Das en Jannetje Glas. Ondertrouwd; Getrouwd en Overleden Geene, Heeft U een nieuw bed, matras of ledikant noodig 1 Vraagt eens prijs bij Prima gesch. LEDIKANT, 2 pers. f 7.75 Prima Old Finish LEDIKANT, 2 pers. f 13.50 Primt Old Finish SLAAPKAMER AMEU BLEMENT. l Ledikant, 2 Stoelen. 1 Tafel, 1 Nachtkastje f 37.50 De tegen 16 en 23 Maart aan gekondigde veiling van de BOUWPLAATS te Anna Pau- lowna wegens verkoop uit de hand. Notaris J. KOOMEN, Wieringerwaard. Te koop: Circa 100 zak CONSUMPTIEAARD APPELEN. M. v. WIL RING EN, Veenveg 12, Anna Paulowna. Te koop: 5 p. Plymouth met sep. '31. 4 cyl. Renault 4 d. '37. Skoda 2 p. cabr. met d. s. '38. 6 cyL Studebaker, 4 d. '34. 4 cyl. Ford Coach *34. 8 cyl. Ford Coach '34. Terraplane Coach '35. Nassau Garage Nass-auplein t, Alkmaar. Telef. 3545, Te huur gevraagd- Nette ARBEIDERSWONING met tuin, in de gem. Zijpo, liefst Schagerbrug of Stolpen! Br. no 550 Bur. van dit blad, LANGEN DIJK NOORDSCHARWOUDE. De Vrijz.-Dem. op het verkiezings pad. Gisterenavond heeft een vergadering plaats gehad van den Vrijz.-Dem. Bond van de Langedijken, waarin werd besloten de propaganda voor de Statenverkiezingen krachtig ter hand te nemen. Men stelt zich voor eenige openbare ver gaderingen te houden, waar als sprekers zullen optreden de heer de Boer, wethouder van den Helder, met het onderwerp „On derwijs" en de heer P. Varekamp te 's-Gra- venzande, een tuinder, die zal spreken over het Vrijz. Dcm. program en de moeilijkhe den van de tuinderij. Ook zal men trachten door huisbezoek de kracht der Vrijz. Dem. te verhoogen. Hiertoe werd staande de vergadering een commis sie benoemd. OUD-BURGEMEESTER VAN HOORN OVERLEDEN. Te Den Haag is gisteren overleden Mr. G. J. Bisschop, oud-burgemeester van Hoorn. Wielrennen ZESDAAGSCHE VAN PARIJS. Wals heeft toch op moeten geven en Pel- lenaars is daarop aan Bouchard gekoppeld, een Fransch renner, wiens vreugde geen grenzen kent, nu hij met den Pel mag rij den. Bouchard doet zijn best om zich zoo veel mogelijk gelijkwaardig, aan zijn ploeg maat te toonen en hij slaagt daarin won derwel. Vannacht om 1 uur was de stand: 1. LapébieIgnat 207 pt., 2. BuysseBil- liet 198 pt., 3. BellenaarsBouchard. Ande re koppels op 3 on meer ronden. Japansche bombardeurs doen hun werk VIJFTIENHONDERD DOODEN. Vijf en veertig Japansche bombar deurs hebben in de afgeloopen dagen een grooten luchtaanval ondernomen op de ommuurde stad Itsjang, onge veer 300 K.M. ten Westen van Han- kau. Honderd bommen werden uitgewor pen, welke de stad voor het grootste deel vernielden en 1500 menschen doodden. De noordwestelijke muur is verwoest De speciale correspondent van de Daily Express meldt, dat de Japan ners bij deze aanvallen gifgas heb ben gebruikt op een wijze, zooals sinds den wereldoorlog niet meer is voorgekomen. Toen de gassen wa ren afgetrokken, werden de bajonet ten gehanteerd. De ziekenhuizen kunnen het aan tal slachtoffers nauwelijks bergen. Itsjang is de grootste verdraghaven in de provincie West Hoepei en aan den rechter oever van de Yangtse gelegen. De stad heeft een bevolking van een half millioen zielen. Nog meer plaat&sn onder vuur. Japansche vliegtuigen hebben eveneens Yoengtsjang in de provincie Kansoe, alsme de Lingtsjau, en Pingliang gebombardeerd Ook Sian. de hoofdstad van de provincie Sjensi, werd onder vuur genomen. Japansche verliezen in Midden- Hopei. De JaDansche troepen, die zich in weste lij'ke richting bewegen langs den 60 K.M. langen verkeersweg tusschen Tsjingsjan en Tsjoengsjian (Midden Hopei) zijn in Zuid oostelijke richting teruggetrokken na een succesvollen Chinoeschen tegenaanval, waarbij de Chineesche troepen de Japarinee- zen verrasten. De Japansche troepen hebben 300 man verloren. De bezetting van Hainan. Van Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat de Japansche versterkingen op het eiland Hainan tot 65.000 man zijn uitge breid. Waarom van Uw winkel een museum ge maakt? Zorg toch dat U klanten krijgt Succesvolle haringvangst Buiten verwachting nemen reeds verschil, lende schepen uit IJmuiden aan de versche- haringvisscherij deel. Zij maakten tot dus ver succesvolle reizen. Het vanggebied is gelegen ten Zuiden van Doggersbank, op ongeveer 120 mijl afstand van de haven, dus niet ver van huis. Het is een merkwaardig verschijnsel, dat in dezen tijd van het jaar nog zooveel ha ring wordt gevangen. Zelfs de oudste vis- schers kunnen hiervan, aldus de Tel., geen verklaring geven. Meer dan 2500 vluchtelingen naar Elspeet Gelegenheid tot grintgraven. De plaats, waar het vluchtelingenkamp in de gemeente Ermelo zal komen is thans precies bepaald. De terreinen liggen tamelijk dicht bij Elspeet en voldoen volkomen aan de gestel de eifechen. Naast de noodige ruimte van beweging bestaat hier ook gelegenheid tot nuttigen arbeid, bv. grintgraven, werk in de bosschen enz. Vermoedelijk zullen 2500 tot 3000 personen een plaats in het kamp krij gen. Het terrein wordt voorloopig in erfpacht gegeven voor een tijdvak van tien jaar, in gaande 15 Maart 1939. De staat heeft ech ter het recht de overeenkomst tusschentijds te annuleeren, wanneer dit noodig mocht zijn. Aan de gemeente zal per ha. een erf pachtcanon vergoed worden van tien gulden per jaar. Alle uitgaven, die met de bevei liging van het kamp, onderwijs enz. gepaard gaan, komen ten laste van het Rijk. Ir. DAMME MOET ALSNOG ZWIJ GEN... IN DE TOEKOMST GOED- KOOPER INTERLOCALE GESPREK KEN? Gisteravond heeft Dr. Ir. Damrne directeur generaal der P.T.T. voor de Rotterdamsche Graanstudieclub een lezing gehouden over het onderwerp „de P.T.T. en dc handel." Nadat Ir. Damrne de verhouding tusschen de P.T.T. en den handel had besproken, wees spr. er op, dat de P.T.T. een zelfstan dig bedrijf is geworden. Daardoor moet de leiding ervan de ware koopmansgeest too nen en de eerste taak voor het bedrijf is, haar afnemers goede waar te verschaf fen voor weinig geld. Dank zij den sterk gestegen omzet is de P.T.T. in staat ge weest haar tarieven belangrijk te verlagen, zoodat deze thans zeer gunstig afsteken bij die van andere landen. Waarschijnlijk zal in den loop van de volgende week een nieuwe ver laging van een tarief worden af gekondigd. doch thans kon spr. hier over geen nadere inlichtingen ver strekken. Nadat Ir. Damme de pers- en propaganda- dienst der P.T.T. had behandeld, ging hij over tot bespreking van de luchtpost. Te genwoordig gaat alle post, die door het luchtverkeer vlugger op de plaats van be stemming kan komen, per vliegtuig, dat is ruim vijf en veertig procent van het to taal aantal poststukken, die naar de ver schillende Europeesche landen worden ver zonden. De overzecsche luchtlijnen worden ook veel gebruikt en hierbij lijdt de P.T.T. vaak verlies. Een brief voor Zuidamerika bij voorbeeld kost den dienst f 1.10, terwijl men slechts f 0.80 ontvangt. Wanneer dit nu aan een Nederlandsche luchtvaartmaatschappij ten goede komt is dit niet zoo erg, maar wij hebben nog geen diensten naar Zuid^Ameri- ka en Wcst-Indië. Telegraaf en Telex, Wat het internationale telegraafverkeer betreft, dit is eenigszins in de war, aange zien de verschillende landen gedevalueerd hebben, zonder hun tarieven bij de nieuwe valuta aan te passen. De P.T.T. tracht ech ter zooveel mogelijk te voorkomen, dat de Nederlandsche handelaar zwaarder wordt belast dan zijn buitenlandsche collega. Het Telexnet van ons land is belangrijker, dan dat der meeste andere landen, terwijl het systeem, waarmede de dagbladen hier van berichten worden voorzien, eenig in zijn soort is. Ook het radioverkeer naar Amerika kan den toets der critiek doorstaan. Op vele te legrammen komt het antwoord binnen twee a drie minuten! Aan de hand van cijfers toonde spr. verder aan, dat de Nederland sche telefoontarieven ook gunstig afsteken tegenover de buitenlandsche. De telefoontarieven. Verder deelde spr. mede, dat het niet waarschijnlijk is, dat het locale gesprek- kentaricf van twee cent nog zal worden ver laagd. Het interlocale tarief is echter vrij hoog. Wanneer men dit tarief nu zou ver lagen, zou dit een toename van het aantal interlocale gesprekken beteckenen. Dit zou uitbreiding van het aantal handcentrales noodzakelijk maken en men wil deze een.' trales niet uitbreiden, omdat binnen enkelt jaren alles automatisch zal worden. Er i nu een regeling getroffen, waarbij het aai tal aulomatische centrales wordt uitge breid. De handcentrales, die dan vrij kfr men, zouden de toenamen van het aania interlocale gesprekken kunnen opvangcr, en men zou dan tot verlaging van het tariel kunnen overgaan. In verband met de techni sche moeilijkheden is een tijdstip echter niet te bepalen. Evangelische Kerk stoot Joden nit In Thringen, Saksen, Mecklenburg en Anhalt heeft de Evangelische Kerk veror dend, dat Joden geen leden der kerk meer mogen worden. Kerkelijke handelingen voor Joden worden ontoelaatbaar verklaard. Van Joden die voor de afvaardiging van deze wet lid der Evangelische Kerk geworden zijn, wordt geen kerkelijke belasting meer geheven. VEESTERFTE DOOR MOND- EN KLAUWZEER. Tengevolge van het mond- en klauwzeerj zijn in de week van 26 Februari tot en met 4 Maart 1939 bezweken 4 runderen, 10 kal' veren en 1 varken. In totaal zijn bezweken aan mond- en klauwzeer: 6054 runderen, 6816 kalyeren, 4876 varkens en biggen, 388 schapen en 85 geiten. Vorig totaal sedert de week 1926 Septem ber 1937: 6050 runderen, 6806 kalveren, 4875 varkens en biggen, 388 schapen en 85 geiten, DE „LAMBETHWALK" IN DUITSCHLAND VERBODEN. Ofschoon reeds een aantal jaren in het Derde Rijk een officieel verbod bestaat tot het spelen en uitgeven van door Joden ge componeerde muziek, heeft een regeeringsin- stantie het thans wederom noodzakelijk ge acht een verbod voor Joodsehc muziek uit te vaardigen. Het Sachsische Verwaltungs- blatt van 6 Mrt. j.1. bevat namelijk de mede- decling dat op bijeenkomsten, waar wordt ge danst, hot dansen van Swing en Lambetlv walk verboden zal zijn, en dat eveneens pot pourri's en dansen uit werken van Joodsche •componisten niet meer ten gehoore mogen worden gebracht. Verantwoordelijk voor de opvolging dezer bepalingen zijn eigenaars der zalen of hotels; overtreding kan worden gestraft met een boete van RM. 150 of hechtenis van 2 we ken ZONDAG 12 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. - Onderwerp: De Weg ten Hemel. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, geen samenkomst. ïERÏcHTËfrlÊéll EIERVEILING SCHAGEN, 9 Maart. Aanvoer: 60.000 kipeieren 3—3.50 per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVELING, 9 Maart. Aanvoer: 30.740 kipeieren: 55—57 Kg. 2.t* —3.20, 58—60 Kg. 3—3.40, 61—63 Kg. 3.20- 3.50, 6470 Kg. 3.203.80, 420 eendeieren 2.60—2.S0 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 9 Maart. Roode kool 4.30—7.20, gele kool 4.30—5.90, Deensche witte kool 3.20—3.60, uien 3.20- 3.90, grove uien 3.60, peen 1.40—4.10. Aan voer: 64.600 Kg. roode kool, 15.500 Kg. gele kool, 15.200 Kg. Deensche witte kool, 1775 Kg. uien, 1300 Kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Maart. Aanvoer: 63000 g. uien 2.00—3.10, drielin gen 1.60, grove 3—3.50, stek 0.70—1.30. 4800 kg. kroten 1.80— 3.70; 31000 kg. roode 4 207; 24000 kg. gele kool 1.70—5.70 16000 kg. d. witte kool 2.40—3.40 NOORDSCHARWOUDE, 10 Maart. 3 *3 60 drieIingen 1.70—1.90, grove! v Peen 2.30—3.60 kleine peen 1.802.10; krö Zon roode k°o1 4 7-30; gele kool 4.806.20. De veiling, duurt voort. boternoteering. De Commissicnoteering voor Nederland sche boter is vastgesteld op 81 cent per kg. de boterheffing. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat hei bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter, behoudens tusschentijdsche wijziJ ging, voor de week van 9 tot 16 Maart is vastgesteld op 60 ct. per KG.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6