Verhooging van den tuinboHwsteun niet noodig Xoü naait! Doornspijk in rep en roer De voorgestelde belasting op de Dieselauto Ook Nederland een schandaa-proces De Engelschman houdt van 't bioscooporgel Weidmann voor zijn rechters Al Capone wordt een verrader Predikbeurten De stelling, dat de tuinders de vorstschade onmogelijk kunnen dragen, kan de minister in haar algemeenheid niet deelen. De heer Steenberghe, minister van Econo mische Zaken heeft ten vervolge op de be antwoording van vragen van den heer Wijn koop, betreffende verhooging van den steun aan de tuinders in verband met schade, te weeggebracht door de in December 1938 in getreden vorst, nog geantwoord, dat het den minister bekend is, dat de in December 1938 ingetreden vorst aan de te velde staande planten en gewassen schade heeft berok kend. De stelling, dat de schade onmogelijk door de tuinders zelf zal kunnen worden gedra gen, kanode minister, indien zoo algemeen gesteld, niet deelen, aangezien: a. De conclusie, dat een steunuitkeering welke overbrugt het verschil tusschen de op brengst van het product en den op ongeveer 90 pet. van den kostprijs vastgestelden richt prijs, onder alle omstandigheden een exploi tatietekort zou teweegbrengen, onjuist is. Immers bij een dergelijke conclusie is geen rekening gehouden met het feit, dat de ge vallen, waarin de producten een gemiddel den prijs opbrengen, welke boven den kost prijs ligt (en waarin derhalve geen steun wordt verleend), een compensatie geven voor eenig verlies, geleden op gesteunde produc ten. b. De geringe oogst van sommige koudc- grondproductcn in den zomer van 1938 on danks hoogere prijzen voor een deel .der tuinbouwbedrijven, wel is waar tot een ge ringe totale geldopbrengst kan hebben ge leid, doch van dat soort bedrijven is geble ken, dat deze in December j.I. niet zoozeer van vorstschade hebben geleden. Op grond van het hierboven aan gevoerde acht de minister geen ter men aanwezig om tot een algemee- ne verhooging der steunbedragen' of tot verhooging van het maximum bedrag aan tuinbouwsteun voor 1938 over tè gaan. Daar echter wel is gebleken, dat de fi- nancieele toestand, waarin vele tuinders zijn komen te verkeeren, slecht is te noe men, is in de dezer dagen vastgestelde sleun- uitkeering in belangrijke mate rekening ge houden met bijzondere omstandigheden, welke de aanvoeren ter veiling van sommi ge producten ongunstig hebben beïnvloed. Hierbij is gptraclit een zoo juist mogelijke verdeeling van de beschikbaar gestelde steungelden als regel te berekenen op den grondslag van de meer normale aan voeren van het vorige jaar, over den ge- heelen tuinbouw te bereiken. Gemeente-ontvanger en -secreta ris plegen fraude. De bevolking van het Gcldersche dorpje Doornspijk is deze week in opschudding gebracht door de arrestatie van den ge meente-ontvanger, den heer R. Prins, die reeds langer dan 25 jaar als zoodanig in functie is. Hij werd ervan verdacht gelden uit de gemeentekas te hebben verduisterd Er wordt gesproken over een bedrag van f130.000. Prins is een welgesteld landbouwer, die het volste vertrouwen van een ieder ge noot. Hij-is kassier van de Boerenleenbank en penningmeester van de afd. der Gel- dersche-Overijselschc Maatschappij van Landbouw, neemt verder in het kerkelijk leven een vooraanstaande plaats in. Hoewel hij eerst hardnekkig ontkende, heeft hij later toegegeven, zich aan onre gelmatigheden en valschheid in geschrifte te hebben schuldig gemaakt. Nieuwe sensatie werd verwekt, toen ook de gemeente-secretaris werd gearres teerd, op grond van het vermoeden, dat hij medeplichtig was aan Prins' knoeierijen. Gisteren hebben de Doornspijkers een nieuw vraagstuk te verwerken gehad, de intusschen geschorste gemeenteontvanger werd nl. op vrije voeten gesteld De ge meente-secretaris, de V., is in afwachting van het nadere onderzoek ingesloten in dc marechausseekazerne te Wezep en is ook door het college van B. en W. geschorst. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat in zijn boekhouding, die hij voor den ontvan ger voerde, belangrijke onregelmatigheden geslopen zijn. Vele Eerste Kamerleden pro. Doch ook protesten. Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijzi ging van de Motorrijtuigenbelastingwet, ont- 1 een en wij o.m.: Verscheidene leden verklaren, voor de voorgestelde regeling weinig waardeering te hebben. Schijnbaar billijk, zal ze noch thans, naar de meening van deze leden, indien toegepast, tot gevolg hebben, dat opnieuw lasten worden gelegd op een speciaal ver voermiddel, namelijk den voor goedkoope personen- en goederentransport bij uitstek- geschikten Dieselautomobiel, welke reeds zwaar is belast door do motorrijtuigenbe lasting. De leden hier aan het woord, nemen het volgende standpunt in: Of de heffing op de Dieselolie is raad zaam, dan voere men haar in voor alle mo toren. door die olie gedreven en belaste men niet alleen den Dieselautomobiel; óf een algemeene heffing van een recht op Dieselolie is niet gewenscht, dan voere men het niet in met betrekking tot een spe ciale groep van Dieselmotoren, nl. die, wel ke in automobielen aanwezig zijn. Andere leden mennen, dat, de regecring dit voorstel niet had mogen indienen, alvo rens ten aanzien van do benzine- en de mo torrijtuigenbelasting vorfzieningen waren getroffen, waardoor aan gemeenten een evenredig deel van de opbrengst dier belas tingen ter bestrijding van het onderhoud van hare eigen wegen zou toevloeien. Vele leden verklaarden zich met de voor stellen der regeering te kunnen vereenigen. In Memoriam W. Drop Eéns kuiper-haringpakker. Velen in Noord Holland, vooral in vis- schers- en zeeliedenkringen, zullen met droefheid kennis hebben genomen van het overlijden van hét Tweede Kamerlid den heer W. Drop. De heer W. Drop werd op 22 Augustus 1880 te Vlaardingen geboren en was, na het doorloopen van .de lagere school, aldaar ve le jaren werkzaam als kuiper-haringpakker De stakingsbeweging van 1903 bracht hem. in contact met de opkomende vakvereeni- gingen, waarin hij weldra een rol van be- teekenis vervulde. Hij was eerst redacteur van de zeeliedenvereeniging „Vrede en Recht", welke organisatie later samensmolt met de zeeliedenver. „De Volharding". Na de oprichting van den centralen hond van transportarbeiders werd de heer Drop secre taris van het hoofdbestuur. Ook bekleedde hij eenigen tijd het voorzitterschap van de zen bond. In den oorlog was hij van 1916 tot 1917 controleur van het regeeringsdis-'l tributicburcau voor den afzet van vissche- rijproducten. In 1921 werd hij benoemd tot penningmeester der S.D.A.P. Sedert 1925 had hij zitting in de Tweede Kamer. Ook de gemeenteraad van Rotterdam telde hem on der zijn leden en wel van 1918 tot 1921 cn ten 'tweede male van 1935 tot lieden. Poolsch oplichter staat terecht. Twee gevallen van 'oplichting ten lasté gelegd. Naar wij vernemen zal dc Arrpn- dissemcrits rechtbank te Amsterdam op Donderdag 13 April te tien uur behandelen de strafzaak tegen den 45-jarigèn Poolschen koopman Wreszynski, die: begin November in de hoofdstad werd gearresteerd- ver dacht van oplichting. De man is vooral in het buitenland een bekende figuur op financieel gebied. In Engeland onderhield hij relaties met zeke ren Norris, De twee gevallen, welke de of ficier van Justitie, mr. L. de Blecourt. thans na een zeer langdurige en uitvoerige in structie ten laste heeft gelegd, zijn tamelijk eenvoudig. Zij betreffen twee oplichtingen n.1. ten nadeele van een handelsman uit Goes. die 6000 gulden heeft ter hand gesteld aan W., waarmede deze groote zaken in Noorwegen zou kunnen doen, cn waaruit groote winsten zouden zijn te behalen. Het tweede geval betreft de oplichting 'van een dame uit Wee- nen voor een bedrag van 4000 gulden. Als getuige wordt o.a. gehoord'de'beken de zangeres Eva Büsch, die vele malen voor de Xederlandsche omroepmaatschappljen op trad. Anti-Joodsche relletjes in de hoofdstad Twee jongemannen tot gevange nisstraffen veroordeeld. Voor den Amsterdamschen waarnemenden politierechter hebben twee achttienjarige jongens terecht gestaan die in den Sinter klaastijd hadden deel genomen aan de rel letjes in de Bijenkorf. De één, D. J. den B. was in het bezit gevonden van een hoeveel heid anti-Joodsche pamfletten en de tweede, N. van 1)., had zich schuldig gemaakt aan mishandeling van een inspecteur van de Bijenkorf. De Officier van Justitie eischte tegen bei de jongens resp. wegens overtreding van art. 137 d. en mishandeling, gevangenisstraf van één maand. De politierechter veroordeelde het tweetal tot twintig dagen gevangenisstraf. Zij bevon den zich voor deze feiten niet in arrest, doch verleden weck is D. J. den B. gearresteerd wegens het ingooien vafr ruiten bij Joodsche ingezetenen hier ter stede. Voor dit feit zal hij zich wegens geweldpleging in vereeni- ging moeten verantwoorden voor de meer voudige kamer der rechtbank. Een enquête onder radioluisteraars. De British Broadcasting Corporation heeft een onderzoek ingesteld naar de vraag, welke programma's bij de luisteraars het meest in den smaak vallen, door de meening vaiï personen te vragen, die als representa tief voor de verschillende groepen beschouwd kunnen worden. De B.B.C. verzocht dezen inenschcn 21 soorten van uitzendingen naar rangorde van voorkeur onder elkaar te plaatsen. Het resultaat is, dat het variété programma boven aan de lijst kwam, gevolgd door bioscooporgel, militai re muziek, musical comedies en op de vijfde plaats dansmuziek en too- neel. Als nummer vijftien werd de zangvoordracht genoteerd, als zes tien commentaar op tenniswedstrij den, als zeventien pianovoordracht en opera, als negentien^ vioolvoor dracht, als twintig lezingenseries, terwijl de rij gesloten word door ka mermuziek, die dus het minst popu lair is. De leeftijd speelt een rol. De smaak van mannelijke luisteraars ver schilt weinig van dien der vrouwen, maar de leeftijd kan een belangrijk verschil ma ken. De luisteraars beneden de twintig jaar ndemden het variétéprogramma in de eer ste plaats en kozen daarna bioscooporgel, dansmuziek, tooneel cn musical comedies. De minste belangstelling heeft de jeugd voor lezingen, opera, zang-, viool- en piano voordrachten en kamermuziek. De luisteraars boven de zeventig jaar hooren het liefst militaire muziek en daar na komen voor deze groep het variétépro gramma, blaasorkesten, praatjes en bios cooporgel?. Ook deze groep heeft weinig be langstelling voor lezingen, pianovoordrach ten en kamermuziek, maar zij loopt ook ;niét warm voor dansmuziek en commentaar op tenniswedstrijden. Volgens de schatting van de B.B.C. stellen 24 millioen volwassen luisteraars het varié téprogramma op prijs, terwijl naar de ka mermuziek toch nog door 2 millioen men- schen wordt geluisterd. Weinig belangstelling voor den eersten zittingsdag DE MASSAMOORDENAAR ZWIJGT. Weidmann, de massamoordenaar staat met zijn medeplichtigen Roger Million, Co- lette Pricot en Jean Blanc voor zijn rech ters... Een proces, door dc gruwelijke bijzonderheden sensationeeler dan de affaire Landru, de zaak van den Dusseldorfschen moordenaar Peter Kürten, dan de geschiedenis van de weduwe Becker zelfs. Weidmann is beschuldigd van zes mis drijven, Million van vier, de overigen van medeplichtigheid... En toch... groot is de belangstelling in het kleine zaaltje van het Assizenhof te Versailles nog niet. Dc span nende dagen moeten echter nog komen, de eerste dag is hoofdzakelijk gewijd aan al lerlei formaliteiten. Voor de zitting aan ving zijn de verdachten gefotografeerd door de verslaggevers der wereldpers. Ach teraf ziet Weidemann er onheilspellend uit, meent men in de zaal... Colette Pricot lijkt een burgerjuffrouw in haar eenvoudig bruin mantelpakje. Million ziet er bepaald on gunstig^ uit, Jean Blanc, die niet anders heeft gedaan dan mee profiteeren van het door de overigen „verdiende" geld, maakt een fatsoenlijke indruk. Weidmann zwijgt. Tegen de verwachting in is Weidmann reeds verhoord. Hij zwijgt... Meester de Moro Giafferé de beroemde Fransche strafpleitci die eens Landru ver dedigde, maar evenmin als toen zijn tegen- woortjigen cliënt, van wipplank cn guilloti nemes zal kunnen redden, spreekt voor hem. Hij zal met eerlijke middelen strijden, zegt de advocaat. Nieuw Amerikaansch slagschip? Crsdiet van 1C0 millioen dollar zou zijn gëvraagd. De Europeeschc editie van de New York Herald -Tribune bericht uit New York, dat in welingelichte kringen wordt gezegd, dat het departement van marine voornemens is een nieuw slagschip van 45.000 ton op sta pel te. zetten, welke „New York'' genoemd zal worden. Het .schip zal worden gebouwd op ecrt~\tcrf te Rï-oóklyu, waar men reeds met. de voorbereidende maatregelen is be gonnen. Men verwacht, dat een crediet van 100 millioen dollar zal worden gevraagd. Wiel/Lentien ZESDAAGSCHE VAN PARIJS. Buysse' en Billiet, de Belgische favorieten hebben gisteravond een voorsprong geno men van twee ronden. Telkens en telkens weer scholen deze kranige kerels ais kogels over de houten latten en lapten het veld voortdurend. Eenige koppels hebben dan ook al wegens te grooten ronden achterst and het veld moeten ruimen, terwijl andere op elf en meer ronden liggen (De Franschen Louis Al mar cn Bertocco op 13 ronden). Pcllenaars heeft zich weer van zijn besten kant laten kennen, maar meer en meer wordt liet duidelijk, dat zijn toevallige maat Bouchard een zwakke renner is. De Ilollandsche Brabander zal met zijn krach ten moeten smijten, wil hij op een eervolle plaats eindigen. Gelukkig kan hij dat! De combinatie Groenewegen-Dekuysscher komt er verrassend goed in. Den geheelen avond streden zij mee in de voorste gelede ren, stonden zelfs een moment aan den kop, maar moesten tenslotte zwichten, murw ge beukt door de geweldenaars Buysse en Bil liet. Vanochtend vroeg was de stand: 1. BuysseBilliet, 356 p., op 2 ronden: 2. Ignat—Lapebie 295 p., 3. Pcllenaars—Bou chard 270 pt„ 4. GroencwegenDekuysscher 193 p., op 3 ronden: 5. FournierMagne 124 pt. Andere koppels op 4 en meer ronden. fajemmen JO WAALBERG SLAAT INGE SOERENSEN Ragnhild Hveger zegeviert bij de internationale wedstrijden van de A.D.Z. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Amsterdamsche Da mes-Z wemclub wer den gisteravond in het Sport fondsenhad-Oost te Amsterdam internationale wedstrijden ge organisccrd, waarvoor zeer groote belang stelling bestond. De groote verrassing van den avond was de overwinning van Jo Waalherg op de 400 meter schoolslag op de wereldrecordhoud ster Inge Soerensen. Het verschil bedroeg meer dan vier seconden. Ragnhild Hveger zegevierde gemakkelijk in hetzelfde nummer op de borstcrawl. Op de 400 meter schoolslag won Jo Waal herg gemakkelijk van Inge Soerensen. Na 200 meter lag de A.D.Z.-zwemster iets voor, officieus noteerde men een tijd van 3 min. 6 sec. en voor Inge Soerensen 3 min. S sec. Na 300 meter liep Jo Waalherg nog meer uit cn bij het koeren voor de laatste haan lag de Amsterdamsche 21/* lengte voor. Haar eindspurt was krachtig genoeg om op de laatste 25 meter den voorsprong nog te ver- ,grooten. Ragnhild Hveger won zonder veel moeite van Rie van Vee en Alie Stijl. De eerste 100 meter werden in 1 min. 7.2 sec. afgelegd, de tijd van de Deensche over 200 meter was 2 'min. 27,6 sec. Ragnhild Hveger won tenslotte met 3/4 baan voorsprong op Rie van Veen. Suggestie In het dagelyksch leven. Het dagelijksch leven is vol van sugges tie. Alle invloeden van buitenaf, waaraan wq onophoudelijk zqn blootgsteld, sugge- reeren ons iets, d.w.z. roepen een bepaalde voorstelling bij ons wakker en veroorzaken of versterken daardoor een bepaalde stem ming. Een grqze regenlucht b.v. suggereert ons iets drc« "geestigs, maar regenweer zal veel méér invloed op ons beroep hebben op een dag waarop ook de innerlijke barometer laag staat, dan wanneer wij bizonder op gewekt zijn. Ook hangt het van onszelf, van onze eigen aanleg af wat iets ons sug gereert. Het zien van een vuile magere straathond b.v. zal den een alleen afkeer suggereeren, den ander medelijden en weer een derde een mengeling van medelijden en afkeer. Zoo heeft ook ieder mensch weer andere dingen, die hem altijd „opwekken". De een knapt op van muziek hooren, een tweede van het zien van mooie schilderijen, een derde van contact met een bepaald per soon enz. enz. Soms hebben wij de neiging, om alle ne gatieve suggestie op te zoeken. Wq hebben al hoofdpqn en een zweem van een begin nende verkoudheid. Eerst prenten wq ons zelf in, dat we beroerd zijn en wel flink ziek zullen worden. Vervolgens schelden wij op het weer, het is te warm, te koud of te nat, in elk geval iets „te". Daarna weten wij niets opwekkenders te gaan doen, dan te gaan optellen wat wij de volgende maand alzoo moeten betalen, en al doende werken wij ons steeds dieper in den put. Neen, op een dag dat wij ens bedreigd voelen door negatieve suggesties,, moeten wij zoo verstandig zijn om voor tegenwicht te zorgen. Doet Uzelf eens een genoegen, als niemand anders het doet! Verzint eens iets dat U bizonder graag doet, staat vooral niet stil bij onaangename dingen, weest een klein beetje fatalistisch en optimistisch. Hebt er genoegen in, om U niet te laten „nekken" door op zichzelf onbelangrijke, suggesties van buitenaf. Zoekt iets opwek kends, gaat een vroolijke film zien of leest een humoristisch boek, het is wel iets waard om Uw stemming te redden. Doet, zoodra U vrij bent, maar eens precies waar U zin in hebt. Gaat naar menschen die opgewekt zijn en die het leven van den vroolijken kant bekijken. Eerst zien, dat U even over die depressie heen komt, zoodra de evenwichts- schaal weer gelijk hangt, kunt U weer ver standig en plichtmatig worden. Klaagt niet, want door klagen sugge reert U zich nog verder in den put. Kqkt eens in den spiegel, brrr, wat onflatteus, zoo'n guur gezicht. Probeert U eens, of U nog kunt glimlachen, of steekt desnoods Uw tong uit, maar \ijkt in vredesnaam niet zoo somber. Schop de kat niet, het beest heeft geen schuld aan Uw humeur. Scheldt Uzelf maar eens uit, zet Uw hoed op en gaat een eind wandelen, dat is een betero uitlaat voor Uw energie dan mopperen en wrok ken en daarvan hebben Uw spieren en Uw bloedsomloop nog profijt. Geen nood,, het zal wel klaren! DR. JOS DE COCK. Chamberlain wil den vrede bevestigen Nog vóór het einde des jaars? In gewoonlijk goed ingelichte Londen- sche kringen werd Donderdagavond verno men, dat minister-president Chamberlain voor het einde van het jaar zal pogen den vréde in Europa te bevestigen. Hij zou van de huidige ontspanning gebruik willen ma ken om een conferentie der groote mo gendheden bijeen te roepen, welke tot voornaamste doel zou hebben dc beperking van de bewapening te bestudeeren. Bin nenkort zullen de voornaamste hoofdsteden worden gepolst en wanneer het resultaat hiervan bekend zal zijn, zal de minister president een beslissing nemen. In officieele kringen gaf men te verstaan, dat het einde van den oorlog in Spanje niet lang zal uitblijven. Het einde van het Spaansche conflict zal dan voor Groot- Bril tannië dienen als voorwendsel om het vredeswerk in Europa voort te zetten en het wederzijdsch vertrouwen te herstellen. Uit angst vermoord te zullen worden. Al Capone, het opperhoofd der Ameri- kaansche gangsters, die momenteel in de gevangenis zit, heeft de ongeschreven wet der onderwereld overtreden. Hij heeft den man, die hem het eerst zijn „kans" te Chica- go, gaf, Johny Torrio, verraden. Torrio die in 1920 van New York naar Chicago was gegaan cn het daar gebracht had tot een „groote figuur" in de onder wereld, liet Capone, die destijds een clan destiene kroeg in New York dreef,' naar Chicago overkomen en leidde hem in het vak op, naar een speciale verslaggever van de „Daily Express" meldt. Spoedig overtrof de leerling den meester en Capone begon zich ernstig bezorgd te maken dat Torrio daarom zou trachten hem van kant te maken. Aan het einde van dit jaar zal Capone de gevangenis verlaten en daar hij weet dat Torrio zich nog steeds op vrije voeten be vindt, heeft hij den regeeringsagenten ver zocht hem over te brengen naar zijn cel op het Alcat ras-ei land ter hoogte van San Francisco. En daar gaf hij den agenten vijftig blad zijden bewijs tegenTorrio. W1ERINGERMEER Burgerl. Stand van 4—10 Maart 1939. Geboren: Ilenrikus Anthonius, zoon van J. van Scliuik cn A. M. J. Bosman. Chrysotina Cornelia Maria, dochter van J. C. Th. de Schutter cn H. A. A. M. van der Heijden. Getrouwd: Hermanus Grijze, oud 22 jaar en Loltje de Vries, oud 21 jaar. Overleden: Geene» HEER-HUGOWAARd Ouderavond Chr. Nat. school Gisteravond werd er vanwege de Chr. Nat. schoolver. een ouderavond gehouden in de Geref. Kerk aan den Basserweg. De voorz., de heer C. Wagenaar, opende met gebed en schriftlezing. Als een bijzondere attractie werd dezen avond vertoond, hetgeen de kinderen zooal leeren op sühool, o.a. zang, declamatie, voor drachten, opstellen, samenspraken enz. Het hoofd der school den heer R. Stouthamer had hierbij de leiding. De zangnummertjes, voordrachten enz., werden prachtig door de 6e en 7e klas uitge voerd. Van de gelegenheid het werk te bezien in het schoolgebouw, werd een druk gebruik gemaakt. Door Mej. van Alphen#werd een stuk voor-, gedragen „Een eerste poging", handelende over de moeilijkheid van orde in de klas. De heer Stouthamer, h. der sch., hield een referaat, getiteld „Levend Materiaal", en liet ons zien hoe moeilijk het is om met dat levende materiaal om te springen. De voorz. dankte de inleiders voor hun gehouden referaten, het personeel voor de geboden avond cn sprak namens de aan we- zigen zijn groote waardeering uit voor het onderwijs, dat op zoo'n hoog pijl staat. De heer Stouthamer eindigde met dankge* bed, waarna allen, voldaan over dezen ge* notvollen avond huiswaarts keerden. WiERINGERWAARü Zang en tooneel Op Zondag 19 Maart geeft „Apollo" den zanguitvoering. Het programma ziet er heel aantrekkelijk uit, met een vijftiental koor nummers. Behalve koorzang, zal Apollo ook een klucht in twee bedrijven opvoeren. Het keurige speL van verleden jaar schenkt u de zekerheid, dat ook nu de tooneelspolers en -speelsters hun beste beentje zullen voorzet ten. Apollo rekent op veler aanwezigheid. Meerdere bijzonderheden vindt men in de advertentie in dit no. ZIJPE BURGERBRUG. EEN WONDERKALF Bij den heer Jn. Besteman alhier is een wonderkalf geboren. Het heeft twee aan- eengegroeide koppen, vier oogen, terwijl duidelijk twee bekken zichtbaar zijn. Hei dier is tot dusver goed gezond. 'f ZAND. GESLAAGD. Te Amsterdam zijn gisteren geslaagd voor het hakkersexamen, theoretisch gedeelte, onze plaatsgenooten Jn. Oostwouder en T. Smit. Wij hebben nog een praatje met deze heeren gemaakt cn naar hun bevindingen geïnformeerd. Is het nogal meegevallen, vroegen we. Dat ging best, antwoordde één van de gelukkige geslaagden. Evenals vori ge maal zijn er ook nu weer velen gezakt. Ik was de eerste, die de zaal kon verlaten en toen voelde ik als bij instinct, dat ik er dóór was. Neen, de heeren staken hun vreugde niet onder stoelen en banken, dat bleek in den loop van ons gesprek duidelijk! ZONDAG 12 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw, Onderwerp: De weg ten Hemel. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, geen samenkomst. Barsingerhorn, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Anna Paulowna, 's av. 7 u., Ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 9.45 uur, Ds. Mr. J. A. Oosterbaan. Vrij" Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 li. en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. ALKMAAR, 10 Maart. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 4140 stuks, verkocht 3090 stuks, prijs f 1920, Volvet Ed., aanbod en verkocht 200 stuks, prijs f 24.50. Totaal: aanbod 4340 stuks, verkocht 3290 stuks. Aanwezig 1 fa briek. ALKMAAR, 10 Maart. Op de heden gehouden markt waren in totaal 238 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 26 HL. voertarwe 6.75- 7.75, 3 H.L. rogge 7.25, 15 HL. gerst 7.80—8, .idem chev. S.40. 117 H.L. haver 6.60—7, 34 H.L. boonen, w.o.: paarde 9.75—10, bruine IS—36, citroen 28, duiven 11.50—12.50, witte 20^—30 en_ tuinboonen 7—11.50, 1 H.L. kar- wijzaad 25, 5 HL blauwmaanzaad 29, 2 H.L. diversen en 33 H.L. erwten 18—50 cn vale erwten 7—30. Alles per 100 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 10 Maart. Aardappelen 2—3, boerenkool 5.20—11.20, bieten 3.30-4.60. gele kool 4-7.70, prei 8.20 11.80, peterselie 13.10, rabarber 5—16, raajistelen 2.202.70, radijs 6.50, roode kool 47.50, selderie 10.8011.60, spinazie 0.83 —1.08, spruiten 8—15, uien 2—4.60, witte kool 1.30, wortelen 3.60—5.40, waschworte len 9.—, witlof I 9.50—11, idem II 7—S.50. ZWAAG, 10 Maart. Veilingsverceniging „Bangert en Omstr." Winterjah 21.Present van Engeland 27 —31, Goudreinet 35—38. WARMENITUIZEN, 10 Maart. Roodc kool 4.30—6.60, cele kool 4.50—5.70, Deensche witte kool 2.90—3.70. Aanvoer: 51.000 Kg. roode kool. 9200 Kg. gele kool, 11200 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Maart. Voorl. bericht. Uien 1.80—2.60, drielin gen 1.40—1.60, grove 2.70—3.10, stek 0.60, Peen A 2.—, B 3.90, witlof 12.20, kroten 130 —370, roode kool 4.50—7, gele kool 4.60— 7.20. NOORDSCHARWOTJDE, 11 Maart. BI. eigenheimers 1.40. uien 2.60—3.10, drie lingen 1.601.90, grove 2-803.40, eelc nep ISO, peen 2.104 10. kk'r.e per-n 1 80--2.20, kroten 1.70—1.S0. roode kool 4 70-7.00, ee- Ie kool 4.90—6.50, D. witte kool 2.80-3.60. De veiling duurt voort.

Schager Courant | 1939 | | pagina 10