SCHUDT UW LEVER WAKKER Luchtbeschermingsplan radio-zendstation Simplex Cycloïde rijwiel, 70% minder wrijving Woensdag 15 Maart 1939 Tweede blad RAAD CALLANTSOOG wijzigt dc begrooting Schoonmaak Ingezonden Adolf Hitier en zijn Veertig jaar veeverloskundige De heer G. Oosterman jubileert Adverteert in de Schager Courant Hoogerhand wil het en dus ge beurt het: de Raad kan wel naar huis gaan, meent de heer Kruit. De Raad vergaderde gistermorgen onder leiding van burgemeester G. D. Rehorst. Afwezig de heeren Vries (wegens onge- iteldheid) en Jimmink. Na opening volgt vaststelling der notulen. Medegedeeld wordt, dat is goedgekeurd de wijziging van de bouwverordening. Wijziging begrooting 1939. Aan de orde is de hernieuwde vaststel ling van de begrooting 1939 met wijziging daarvan. Ged. Staten wilden het bedrag van ruim f 1100.waarover was beschikt van de Algemeene Reserve terugbrengen tot nihil, doch hij besprekingen aan de Griffie is de onmogelijkheid hiervan gebleken. Le ges ter secretarie moesten verhoogd worden doch omdat men kruideniers c.d.' niet kan yerplichten de jaarlijksche ventvergunnin gen aan te vragen, wil Voorzitter deze post liever verlagen met f 150.Ged. Sta ten willen voorts de kosten voor secretarie restauratie (f 500.) verdeden over 5 jaren. Ten aanzien van de presentiegelden der leden van de stembureaux wordt verlangd, dat deze niet meer zullen bedragen dan f 4 per lid en per zitting. (Zoodat er f 1 over blijft voor vertering.) Extra kosten vanwege de luoht- i bescherming. De Voorzitter deelt mede, dat er te Den Helder een vergadering is gehouden, waar op door den inspecteur van de Luchtbe scherming is aangegeven, welke maatrege len ten aanzien van deze zaak door de ge- menten direct moeten worden getroffen. Voor Callantsoog zou dit een be drag vorderen van f 425.terwijl op de begrooting hiervoor is uitge trokken f 50.Van de gemeenten wordt geëischt, aldus de Voorzitter, dat de allernoodigste zaken worden aangeschaft, en daarom stelt spr. voor alsnog een bedrag van f 425. voor de Luchtbescherming uit te trekken. (De heer Jimmink komt ter vergadering.) Nog enkele andere extra-uitgaven moeten bij wijziging van de begrooting 1939 gere geld worden en de zaak is nu zoo gewor den, dat het evenwicht wordt hersteld door uit de stille reserve te putten tot een bedrag Jan f 926.86 en door verhooging van de ra- ling der belastingopbrengst. De heer Weij zegt, dat Ged. Staten aan 'den eenen kant crimineel zijn en aan den anderen kant royaal. Spr. is tegen belas- tingverhooging, dan wil spr. de reserve lie ver aanspreken. Voorzitter licht toe dat belastingverhoo- fcmg niet de bedoeling is, men wil de ra ming der opbrengst verhoogen. De belas tingen zijn reeds ten top gestegen. Luchtbescherming een Regee- ringszaak! De heer Jimmink merkt op, dat de Re- 'geëring eigenlijk voor de Luchtbescherming moet zorgen. De Voorzitter noemt het een moeilijke kwestie. Men moet het zoo beschouwen, dat uiteindelijk alles uit één zak moet ko men, n.1. uit die der belastingbetalers. De heer Kruit vindt, dat men den gemeenteraad beter naar huis kan sturen, we hebben toch niets te vertellen. We zijn aan handen en voeten gebonden. '-•De Voorzitter: Dat kan U als raadslid beter zeggen dan ik! De heer Kooge# zegt, dat het geen zin zal hebben te zeggen: we doen het niet. La ten we hopen, dat we het bedrag voor Luchtbescherming onbenut zullen uitgeven zegt spr., want anders zal het veel te kort blijken te zijn. Nog wordt medegedeeld, dat voor de brandspuit een verzekering is gesloten te gen aanrijdingen: de kosten bedragen f 10. per jaar. (Het eigen risico bij een ongeluk is f 25.—) De Raad gaat tenslotte met de wijziging aceoord. Wijziging begrooting 1938. Gewijzigd wordt vervolgens de begrooting 1938; hierbij worden geregeld de meer-uit- gaven voor de brandspuit (circa f 125.—) Benoeming Alg. Armbestuur. Voor de benoeming van een lid van het Alg. Armbestuur (periodiek aftredend A. Toes) bieden B. en W. de volgende voor dracht aan: 1 A. Toes Az.; 2 J. Bakker Az. Herbenoemd met algemeene stemmen wordt de heer Toes. Voorschot ingevolge de Land- arbeiderswet. Door C. Bakker wordt gevraagd een voor schot ingevolge de Landarbeiderswet. Bak ker heeft op het oog het plaatsje van^ Jan Hoek, die het verkoopen wil voor f 2500. en nog moet aflossen f 2335.50. Goedgevonden wordt het voorschot ad 1 2250.— te verleenen. .Voorzitter hoopt, dat voor rich- jige betaling van rente en aflossing zal worden zorggedragen, want daarmede is het in de gemeente droevig gesteld. Zeker zal de Raad een en ander niet laten loopen, wan neer men hiermede doorgaat. Het •is niet om te doen. Spr. hoopt dat de herschatting van de plaatsjes ver lichting voor de voorschotnemers zal brengen. Instructie doodgraver. Gewijzigd wordt vervolgens de instructie voor den doodgraver. De grafzerken zul len niet meer door den doodgraver in orde gehouden moeten worden* De heer Kooger vraagt, of 2 of 3 personen in één graf begraven mogen worden. Voorzitter antwoordt, dat hierover ver schil van meening bestaat. Het zal in B. en W. bekeken worden. De aankoop van de brandspuit. Uitgegeven is een bedrag van f 2610. deelt de Voorzitter mede. Het onderhoud van auto en spuit, de geheole verzorging van het materiaal, het bedrijfsklaar houden is opgedragen aan A. Vader tegen een gra- tifiatie van f 50.pef jaar. De heer van Graas vraagt ,of de spuit nog gekeurd wordt voor te worden afgele verd. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Spr. zal bij de keuring aanwezig zijn. De heer» van Graas informeert of het vlot gegaan is met de overdracht. De Voorzitter zegt, dat eenige kleine moei lijklieden zijn gerezen; wij hebben ons ech ter aan het contract gehouden, aldus spr. Kohier hondenbelasting. Vastgesteld wordt een kohier hondenbe lasting 1939 tot een bedrag van f 365. Aansluiting Vleeschkeuringsdienst Wieringermeer. Goedgekeurd wordt de aansluiting van de gemeente Wieringermeer bij den Vleesch keuringsdienst Kring Barsingerhorn. De rondvraag. De heer Kruit komt terug op zijn vraag om het pad te verbeteren tusschen de secre tarie en de bakkerij van Brantenaar. Daar van is hem nog niets gebleken. De jonge arbeiders hebben gedaan gekregen en de materialen zijn toch nog niet op. De Voorzitter antwoordt, dat het pad wel in gedachte blijft. De jonge menschen heb ben gewerkt aan de wegverbetering. Bin nenkort zullen B. en W. beraadslagen over het onderhoudswerk en dan zal ook het pad wel ter sprake komen. De heer Kruit: Waren er geen centen meer voor? De voorzitter: Het is nog vroeg in den tijd, men komt' er straks wel aan toe. De heer Kruit merkt op, dat er nog ge spit moet worden voor de dennenbeplanting Spr. had gedacht: ze houden de jonge men schen nog wel een paar weken aan het werk. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zij n slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten. U 0.75. De voorzitter: We moeten ook naar onze begrooting kijken! De heer Weij vraagt naar de verstrek king van groenten in blik. De Voorzitter zegt, dat de distributie reeds is begonnen. Er wordt echter niet veel opgenomen, ook al omdat er maar wei nig werkloozen. zijn. Nogmaals de luchtbescherming. De heer van Graas informeoH, of er ten behoeve van de luchtbescherming nog een organisatie in het leven geroepen moet worden, waaraan extra kosten verbonden zijn. De Voorzitter deelt mede, dat er een luchtbeschermingsplan is. De heer van Honschooten is hoofd van den dienst. Een radio-luisterafdeeling, bestaande uit meis jes is al gevormd; voor de uitkijkpost zijn personen beschikbaar, voor de alarmeering zijn er aangewezen. Wat betreft den ge neeskundigen hulp wijst spr. erop. dat 6 dames te 't Zand een cursus volgen, zoodat ook te dezen aanzien voorzieningen zijn ge troffen. Bovendien kunnen alle personen boven 17 jaar ingeschakeld worden. Voor gasverkenning zal men hulp uit Den Helder krijgen. Alle kosten zijn echter in het be drag van f 425.inbegrepen. Spr. geeft evenwel toe, dat de dienst volgend jaar uit breiding zal behoeven. Hierna sluiting. geeft menige huisvouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. Wieringen, 13 Maart 1939. Mijnheer de Redacteur, Als trouwe lezers van uw blad, zagen on- dergeteekenden het onderstaande gaarne opgenomen. Bij voorbaat onzen hartelijken dank. Werkverschaffings-ellende. Wij werkloozen, 27 in getal, werden Don derdag 23 Febr. van de arbeidsbeurs van Wieringen uitgezonden met de bus, en een stamkaart in onze zak (stamkaart hoort men ook wel eens bij vee!) waarop vermeld stond, dat ons uurloon f 0.25 pl. f 0.02 was. We werden te werk gesteld in de vaart bij den Barsingerhornerweg te Wieringerwaard om de modder te kruien en die vaart met een steek vaste grond te verdiepen. De eerste dag kregen wij in daggeld uit- Dè'taald, maar reeds. Vrijdagmorgen zei de opzichter dat het groh'dwerk was tegen. 35 cent per M3. en voor de steek vaste grond 22 cent per strekkende meter. Ons werd betaald 2.80 M3. tegen 35 cent of f 0.98 plus f 0.22 aan vaste grond of f 1.20. Maandag daarop werd ons weer verteld, dat we op een uurloon van f 0.20 stonden. Wij vroegen natuurlijk toen ons overeenge komen daggeld, en protesteerden tegen het lage tarief. Het baatte niet, uitdrukkelijk werd ons te verstaan gegeven, dat de in specteur er niet aan dacht de tarieven te verhoogen. Wèl is er verschil tusschen theorie en praktijk in dit geval! De heeren van de insppetip rpk»npn zóó: gemiddeld 15 cent voor een M3. spitloon en het kruien voor ZYz cent per 10 Meter. Als 60 Meter ver werd gekruid, werd het 6 x ZYz cent: 15 cent kruiloön, plus 15 cent voor een M3. spitten, plus nog 5 cent voor de klei onder uit de vaart te kruien, is totaal 35 cent voor de M3. Deskundige arbeiders zullen het gekke van het geval wel direct inzien. Als een spitter f 0.15 M3. hebben moet, om zijn daggeld te verdienen, dan moet een kruier toch zeker ook f 0.15 M3. heb ben, want die kan toch niet meer weg kruien dan een spitter laadt. Maar de op stellens) van dat tarief zeggen: de spitters f 0.15 M3. en kruiers krijgen per man f 0.10 M3. Als het menschen zijn met kennis van grondwerk, die zeggen dan ook 3 x f 0.15 is f 0.45 per M3., of als er bijvoor beeld 1 kruier zijn moet met 1 spitter 2 x f 0.15 is f 0.30, of als er 3 kruiers moeten zijn en 1 spitter 4 x f 0.15 is f 0.60. Nu het frappante verschil met dien vasten grond: De inspectie rekent f 0.22 per strekkende meter, die vaart is van onderen breed ZV2 M„ die steek is diep pl.m. 20 c.M., dus dat is Yz M3. op de strekkende meter, dus dat •vor'U f 0 44. per M3„ dathoeft niet ge kruid te worden, dat wordt op den kant vand en wal neer gesmakt, daarvoor moet wezen 1 spitter en een haker, dat wordt per man f 0.22 per M3. Nu krijgt men ge middeld met 3 man 1 spitter en 2 kruiers. 3 f 0.35 is nog geen f 0.12 per man per M3„ wat grond is dat niet ruimen wil. Hierbij moet men nog begrijpen, dat on der zeer ongunstige omstandigheden wordt gewerkt. Nu rekent (-en) de heer(cn) opsteller(s) van dat tarief, dat voor vaste kleigrond, die ruimen wil (iedere spit is weg) f 0.22 per man per M3., dus een dubbeltje per M3. meer, dan voor die modder. Dit moest anders wezen. Op 5 man na is Maandag 6 Maart het werk neergelegd. Wij willen nu nog even signaleeren, dat wij niet ruim f 0.20 per uur per man verdiend hebben, maar nog geen f 0.17 per uur per man en anderen hebben te veel ontvangen, en is voor hen soms dubbel gerekend. Wij hebben zéér hard gewerkt. Volgens de loonstaat is ons aldus berekend: 21 strekkende M. modder a f 1.30 is f 27.30, 4 strekkende meters vaste grond f 0.22 is fO.SS, 1351/?. uur uurloon voor verstellen f 0.25 per uur is f 33.87. Totaal verdiend f 62.05. Totaal aan werkuren 303 uur, wordt ruim f 0.20 per uur per man. Wij hebben Donderdag 23 Febr. pl.m. 5 meter modder uit die vaart gewerkt, dat hebben wij in daggeld uitbetaald gekregen, dus die 5 strekkende, nieters modder, gaat van de 21 strekkende meters modder af, blijft over 16 strekkende meters. Volgens tarief ontvingen wij f 0.9S per strekkende meter. Dus dat wordt 16 x f 0.98 is f 15.68, plus 4 strekkende meters vaste grond is 4 x f 0.22 is f 0.88. 135V2 uur loon a f 0.25 is f 33.87. Totaal verdiend f 50.43, totaal aan werkuren 303 uur, wordt nog geen f 0.17 per uur por man. Wij maken dit even dui delijk, omdat de directie ons maar verkon digt, dat er voor ons een ploeg is geweest, die f 0.29 per uur per man verdiend heeft. Nu wij het werk neer moesten leggen, om dat wij geen daggeld konden verdienen, worden wij gestraft. Ons werd medegedeeld, dat wij geschorst waren, wat beteekent: uitgesloten van de steun. Voor hoe lang weten wij op het oogenblik nog niet en die straf komt juist neer op vrouw en kinde ren. Enfin,dat gebeurt ook wel als wij doorgewerkt hadden voor f 0.20 per uur of f 0.17 per uur! En dat leggen menschen ons op, die zich vertegenwoordigers en dragers van de beschaving noemen! Zij nog vermeld, dat in den Schager pol der met hetzelfde werk en dezelfde tarie ven ook een 50-tal Wieringers te werk ge steld zijn. Ook die konden hun daggeld niet verdienen. Zooals ons verklaard is, ontvan gen die hun daggeld nu wel. Waarom ons dan niet. Het is maar al te vaak bij de in spectie zóó: Als de arbeider niet aan zijn loon komt, is dat de schuld van den arbei der zelf. En daarmee uit! Namens de geschorste werkloozen, E. BüGEL, Smerp, Hipp., Wieringen. (Door de redactie bekort.) Een groot verlangen, heerscher van den aether Sint Maartensbrug Heden- herdenkt de heer G. Ooster man den dag, dat hij voor 40 jaar, dus op 15 Maart 1899 zich officieel had gevestigd als veeverloskundige. In verband met dit feit, zijn wij den jubilaris gaan interviewen. Joviaal als altijd, heeft de heer Oosterman zich onmiddellijk ter be schikking gesteld en zich a.an ons kruisverhoor onderworpen. tv ij vernemen dan, dat hij op zijn 18e jaar in 1897 reeds met plannen rondliep veever loskundige te worden. Hij was toen sla gersknecht bij zijn vader, en ook wel eens boerenknecht. Twee jaar lang heeft de heer Oosterman moeite noch kosten ontzien om zijn harte- wensch te -vervullen. Op welke primitieve wijze hij soms te werk moest gaan, moge blijken uit het feit, dat hij wel een dood kalf door een rioolbuis trok, en, wanneer dit niet lukte, de hulpmiddelen toepaste. Als bijzonderheid kunnen wij vermelden, dat die hulpmiddelen toen gemaakt door den heer Jn. Heman, Smid te St. Maartens- vlotbrug, nog steeds door den heer Ooster man worden gebruikt. De eerste ovdraclit. Op 15 Maart 1899 was de dag aangeko men, dat zijn hulp werd ingeroepen op de boerderij „Twist-Vliet" aan de Groote Sloot, toen bewoond door wijlen den heer Jn. Schuit Gz., die zooveel vertrouwen in de werkwijze van den heer Oosterman stelde, dat hij hem een verlossing opdroeg, welke opdracht met goed gevolg werd uitgevoerd. Zoo was dnn, op dezen dag de loopbaan van den jybilaris als veeverloskundige in gegaan, en verleende hij nog dit eerste jaar bij drie verlossingen assistentie. Moeilijkbeden en strijd zijn hem ook niet gespaard gebleven, dat merkten wij wel tijdens ons vraag gesprek maar door sérieus werken, G. OOSTERMAN. en stipte plichtsbetrachting, was spoedig zijn naam als vakkundige gevestigd, en kon hij zijn vakkennis ten volle ontplooien. Een fonds qesticht. In 1912 meende onze gastheer, dat de tijd was aangebroken om een fonds te stichten. De boeren konden zich nu voor veever loskundige hulp verzekeren en dat dit fonds in een behoefte voorzag, bewees wel het feit, dat tal van belanghebbenden zich aan sloten. De laatste 16 jaar wordt de heer Ooster man, door zijn zoon bijgestaan, teneinde de «oizoendrukte het hoofd te kunnen bieden. Wij vernemen nog dat in 1938, 400 verlos singen tot stand werden gebracht. Bij het onderhoud bleek ons duidelijk hoeveel waardeering het werk van Ooster man en Zoon ondervindt en hoe men van wijd en zijd hun hulp inroept. Het zal de jubileerenden veeverloskundige heden zeker niet aan belangstelling ont breken. Een feestcommissie heeft voor een pas sende hulde gezorgd. Van deze plaats complimenteeren ook wij den heer Oosterman van harte met zijn mooion staat van dienst en hopen gaarne, dat het hem gegeven moge zijn, nog vele jaren zijn bekwaamheden in dienst te stel len van het boerenbedrijf! HET GR AMOPHOON PLAT EN-AR C HIEF - f- "Jti Op het stuk van het uitzenden en ontvangen van radioberichten en re devoeringen, legt Adolf Hitier en on gekende activiteit aan den dag. Het geen zijn installatie hem rijkelijk veroorlooft. Van Hitler's ambities en aspiraties is meer bekend dan van zijn liefhebberijen. Volgens velen heeft hij die niet. Zoo vertelt John Gunther ons in zijn boek „Inside Europe": „Hitier geeft niets om boeken en niets om kleeren, (hij dx-aagt zelden iets anders dan zijn unifomi met het gewone bruine hemd en gewoonlijk een regenjas); hij.geeft niets om vrienden en niets om eten en drinken. Hij rookt niet en hij drinkt niet en hij staat niemand toe in zijn nabijheid te i*ooken. Hij is practisch gesproken nagenoeg ve getariër. Koffie drinkt hij een enkel maal bij hooge uitzondering. Een enkel maal ge beurt het dat hij de Kanselarij verlaat en zich naar 't Kaiserhof Hotel begeeft minstens eenmaal in de week dan zit hij daar alleen met zijn gedachten en drinkt een kopje chocolade.' Een droomkasteeL Maar van de aspiraties van den „Fuh- rer" van het Derde Rijk dringen vooral in den laatsten nijd steeds meer bijzonderhe den tot de buitenwereld door. Het is nog maar kort geleden dat de Europeesche pers bijzonderheden wist mee te deelen over Hitler's ongenaakbaar paviljoen op den Ivehlstein-berg, het paviljoen waaraan drie jaar lang gebouwd werd door een groot aantal arbeiders, dat men slechts via een specialcn particulieren autoweg benaderen kan, na een grot te zijn gepasseerd en van een in de berg gebouwde lift gebruik te hebben gemaakt. Als een droomkasteel uit de Duitsche heldensagen, herinneringen op wekkend aan de atmosfeer der grot in de Nibelungenlegende, verheft zich 'daar de steengeworden hartewensch van den Duit- schen Rijkskanselier. ,iHis master's voice". In het huis Wachenfeld te Berchtesgadan heeft Hitier een radio-zender laten bouwen door middel waarvan hij de heele wereld onder zijn bereik wil hebben in den aether wel te verstaan. Dr. Goebbels heeft een heele ploeg technici naar het hooge huis gestuurd en die heeren hebben enkele weken lang bij Hitier géwoond en daar de sterkste kortegolfzender van Europa ge bouwd. Men heeft zijn woorden al in Aus tralië en aan de Westkust van Amerika kunnen hooren. Een der beste medewer kers van Hitier, kapitein Wiedc- mann, die nu benoemd is tot consul-gene raal in San Francisco, zal aldus 7000 mij] verder „his master's voice" kunnen hooren! Attractie voor luchtbommen Hitler's oorspronkelijke plan beoogde een station van waaruit hij zich tot alle Duitsrh sprekende landen kon wenden. Electrïsche Ai-acht was er genoegzaam aanwezig, daar dicht in den omtrek de machtige Klinge- fabneken aan het Eib- meer gelegen zijn. Maar Hanfstangl, die tot 1937 een intimus van den „Führer" was en vervolgens plotse ling naar Londen vluchtte, maakte hem er ep -.opmerkzaam dat een dergelijk reuzen- 'staflon-*è1t'n villa in de bergen tot een nog gemakkelijker en aantrekkelijker doelwit van luchtbommen zou maken, dan het huis reeds is. Vandaar dat de Rijkskanselier zich ten slotte liever tevred&i stelde met een militairen kortegolfzender. Ook voor privé-gebruik. Op den Obersaltzberg ontvangt Hitier ook tal van boodschappen en berichten die hem persoonlijk aangaan. Bij die gelegenheden bevindt zijn tolk Schmidt zich immer aan zijn zijde. Wanneer de heer Chamberlain in Engeland voor de radio spreekt, dan kan hij er zeker van zijn, dat Adolf Hitier aan zijn toestel zit mee te luisteren, tenvijl Schmidt de Engelsclxe volzinnen terstond en fluisterend in het Duitsch vertaalt. Af en toe gebruikt Hitier zijn zender ook wel eens voor het uitzenden van zeer persoon lijke of particuliere medcdeelingen. Twee weken geleden bij voorbeeld wenschte hij ,op deze wijze een ouden vriend van hem die in China woont geluk met zijn ver jaardag en toen Lcni Riefcnsthal in Los Angelos was, heeft zij meer dan eens met haar lieer en meester langs radiogi'afischen weg gesproken. Een onzichtbare hand. Van het technische deel der installatie begrijpt Hitier volmaakt niets. Hij is nau welijks in staat een electrisch draadje aan te leggen, ofschoon hij op dat stuk meer eerzucht toont dan b.v. op het gebied van de sport of de liefde. Zoo installeerde hij op zijn schrijftafel een paar electrische draad jes die het hem mogelijk maken en hem alleen om de deur van zijn wei'k- kamer te openen en te sluiten. Geeft hij iemand audiëntie, dan moet die net zoo lang in de andere kamer wachten tot de deur zich als bewogen door een onzichtbare hand, opent. Men kan zich indenken, welk een theatraal effect dat maakt op de be zoekers! Een dramatisch oogenblik. Behalve de radio beheerscht Hitier ook het geheele telefoonnet. Bovendien heeft hij in zijn villa een heele stapel gramofoon- platen die hij te voorschijn laat halen zoodra hij een of ander radiorede vastgelegd wil hebben of wel een gesprek tusschen derden. Men kan gevoeglijk zegeen dat er in den aether niets gebeurt of "het komt den leider van het Derde Rijk ter oore. Men herinnert zich de dramatische ontmoeting tusschen den Franschen gezant Frangois Poncet en Hitier in Augustus 1938. Bij die gelegenheid liet Hitlcr den sprakeloozen crezant. gramofoonplaton hooren van tele foongesprekken tusschen den heer Benesf en leden van de Fransche regeerinsr. die hij drie dagen voordien had laten maken! Waarom van Uw winkel ©en museum ge maakt? Zorg toch dat U klanten krijgt.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5