E' Gandhi is en blijft Hindoe J) DAMPO conomische L/aromefer UW KINDJE VERKOUDEN Tabellarische registers BOEKHANDEL TRAPMAN N.V. 20 weken thuis met rheumatiek Vrouw dacht, dat haar man nooit meer zou kunnen werken Toen haar man 20 weken thuis was ge weest niet, rheuniatfsche pijn in zijn rug, begon deze vrouw te vreezen, dat hij nooit meer zou kunnen werken. Ten cinnc raad probeerde hij Kruscheti en de verandering was „als een wonder". Lees haar brief: „Mijn man heeft rheumatiek en leed vrce- selijke pijnen in zijn rug. Lenigen tijd ge leden was hij 2(i weken thuis. Ik dacht wer kelijk, dat hij nooit meer zou kunnen wer ken. We probeerden' alles, wat we maar bedenken konden en niets hielp. Toen nam hij Kruschcii en sindsdien weten we, dat Kruscheti zijn gewicht in goud waard is. De verandering die het teweeg bracht is als een wonder". Mevr. B. Twee hcstanddcelcn in Kriischcn zijn de meest werkzame oplossingsmiddelen van urinezuur, die de wetenschap kent. Het urinezuur en andere schadelijke afvalstof fen worden door Kruschen Salts langs dc natuurlijke kanalen uit het lichaam verwij derd, waardoor de pijnen spoedig zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwij nen. Krusclren Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten. ZUIDSCHARWOUDE. VERGADERING TUINBOUWVEREEN. „DE TOEKOMST." Ten lokale van den heer Kramer verga derde de tuinbouwvereeniging De Toekomst onder voorzitterschap van den heer S. de Boer. Wijlen de heer Klant herdacht. Na opening en lezing der notulen memo reerde de voorzitter het vrij plotseling over lijden van den heer Klant, welk overlijden een zware slag voor den tuinbouw is. On geveer 9 jaar heeft hij het secretariaat van de Prov. Commissie uit de Veilingen be kleed, terwijl hij als ambtenaar bij de LCO. uitstekend werk verrichtte, dat van grootc beteekenis was voor den tuinbouw. Ieder een ontving hij met de grootste bereidwillig heid en welwillendheid. Spr. sprak dc hoop uif, dat zijn rust vrede zal zijn. Proeven met betrekking tot wa terstand. Onder de gemeente Broek op Langendijk zijn een drietal akkers beschikbaar gesteld, waar om en tusschen de slootcn het water op het. gewcnschte peil zal worden gebracht, akkers, waar dc te lage waterstand den ge zonden plantengroei belemmerde; Er zullen dammen in worden gelegd, terwijl een mo lentje, motor of iets anders zal moeten wor den geplaatst om den stand van het water te regelen. Dit zal, naar schatting pl.m. f (>00 kosten en een drietal voreenigingen met-het Geeslincrambacht hebben op zich genomen, die evcntueele kosten te dragen. Voor het geval, dat door de tuinbouwver. moet worden hijgedragen, vraagt voorzitter machtiging om hoogst en f 50 beschikbaar te stellen en daartoe dan een extra-bijdrage van Vz cent per snees te heffen. De mach tiging wordt na eenigc besprekingen, waar uit blijkt, dat men sympathiseert met deze proeven, verleend. Daarna volgt tle behandeling van den be schrijvingsbrief der alg. vergadering van dé L.G.C. Meegedeeld wordt, dat de aanbeste ding van het Parkeerterrein op 20 Maart zal plaats hebben en dat de uitslag op de alg. verg. zal worden bekend gemaakt. De verschillende rekeningen worden post voor post voorgelezen. Centralisatie van den handel en bijdrage van 1 pet. van den om zet over 1938. Voorzitter geeft een uitvoerige toelich ting tot het voorstel van het Centraal Bu reau over centralisatie van den handel en bijdrage ter financiering daartoe van 1% van den omzet over 1938. Voorzitter deelt mee, dat het Dag. Be stuur van de L.G.C. den financieclcn kant van het voorstel heeft, bekeken, waarbij het tot de conclusie is gekomen, dat een en ander moet worden gesteund, doch dat geen verhooging van het veilingspercentage mo gelijk is. De heer C. dc Boer Wz. vraagt, wat men nu eigenlijk wil. Hij vindt alles zoo vaag Duitschland, altijd onze beste afnemer, be paalt eenvoudig, welk bedrag aan groenten mag worden ingevoerd. De tuinders kun nen van hun armoe niets missen. Hij wenschte in dezen meer steun van do re- gearing. Voorzitter wijst er op, dat ook het C.B. er op rekent, dat de regeering in dezen zal helpen. De lieer C. de Boer Wz. legt er vooral „den nadruk op, dat er meer steun van de regeering moet komen, ook voor den afzet onzer producten. Voorzitter wijst op dc verschillende arti kelen in Dc Tuinderij, waarin wel degelijk op de noodzakelijkheid van actief optreden der rcgcering wordt aangedrongen; er wordt voortdurend op gehamerd. De heer S. dc Ruiter bepleit de wcnsche- lijkheid van een verhooging der minimum prijzen, opdat de tuinbouw zal kunnen blij ven bestaan. D,e voorzitter wijst op de gevaren van een opvoeren van den minimumprijs tot den kostprijs voor wat den export betreft. Ten slotte gaat men met het voorstel ac- coord nadat ntg is meegedeeld, dat het ka pitaal als zoodanig blijft: iedere veiling krijgt een loopende rekening voor het ge storte bedrag. Dan worden dc voorstellen van de Alg. Vo'rg. der L.G.C. behandeld. L.T.B., afd. Hugowanrd-Zuid stelt voort, dat de L.G.C. er bij het C.B. der Tuinbouw veilingen op zal aandringen, de minimum prijzen te verhoogen tot ongeveer den pro ductieprijs. Na verschillende discussies gaat de vergadering met het prae-advies van het Bestuur accoord, waarin het zich bereid verklaart het voorstel van den Noor- do'-marktbond op de vergadering van het C.B. ie steunen, vooral wat betreft het bin- nenlandsch gedeelte. De West te Koedijk stelt voor, dat bij monstorveiling in vorstperiode de handel zorgt voor het vervoer vanaf de schuren naar de veiling en vervoercenfra. Ook hier bij sluit dc vergadering zich aan bij wat het Bestuur wil, n.1. dat het te ver gaat. Dan sfelt dezelfde afd. nog voor een on derzoek in le stellen naar de resultaten en kosten van dc moderne bewaarplaatsen der stapelprpduclen en daarover een uitvoerig rapport uit tc brengen, waarbij met de mo gelijkheden zoowel van het individueels als organisatorische is rekening gehouden. Goedgevonden werd, dat aan Ir. Rietsema zal worden verzocht, hierover een inleiding te houden. Daarna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. Luchtbescherming. Gistermiddag begon de'sirene, geplaatst op het raadhuis, haar alarmeerend geluid te laten hooien. Tot ver in den omtrek was het tc liooren en ongetwijfeld zal dit toestel aan zijn doel beantwoorden. Een aantal personen is gevraagd naar hun oordeel over hel hooren van liet geloei op verschillende afstanden en daarvan wordt ook een rapport opgemaakt. We ver nemen, dat 'dit gunstig zal luiden. Muziekuitvoering. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" heeft voor een matig bezette kolfbaan van den heer Kramer een uitvoering gegeven, ter wijl onder de bedrijven door nog een too- neelstukje werd opgevoerd. 'Van beteekenis is liet, te' melden, dat de heer D. Kist ge huldigd werd in verhand niet zijn 40-jarig jubileum als werkend lid. Dc voorzitter heeft dit zeldzame feit in welgekozen woor den gememoreerd en de verdiensten in her innering gebracht, die de heer Kist, die se dert tal van jaren penningmeester is, voor het fanfarecorps heeft gehad. Als aanden ken werd hem een rooktafel aangeboden en zijn vrouw een bloeiende plant. HA RENKA RSPEL Bagger- en Slootwerk. Naar wij vernemen beslaat er voor hen, die thans nog bagger- en slootwerk in werk verschaffing wenschen te laten uitvoeren, gelegenheid arbeiders aan te vragen. Deze gelegenheid is alleen geldig voor hen, die in September j.1. reeds een aan vraag hebben gedaan. Week v. Maandag l a Zaterd. Effect enmarkt Aamleeleii koersen Betalingsverkeer Oinzet postcheque- en girodienst Groothandel Groot handelsprijzen Omzet termijnmarkt Amsterdam Kleinhandel Omzet winkelbedrijf Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar beidsdag) Haven Am sterdam Bevrachtingen wilde binnenvaart Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers Aanbiedingen van werknemers Plaatsingen 6 Maart tot tl Maart '39 7 Maart tot IJ Maart '38 88.2 95.3 1128 95.6 69.9 74.0 19.5 36.6 119.0 111.5 P« 1 10\3 88.2 80.4 106 2 103.9 83.4 1013 107.6 106.6 WAARLAND PERSEVERANTIA. Bovengénoemde club speelde een vriend schappelijke damwedstrijd tegen D.l.D. uit Zijdewind, waarvan de uitslag luidt: WaarlandZijdewind, G. KramerTh. Broersen 1—1 C. Bakker Jz.B. Ruiter 0—2 A. KomenB. Post 2—0 N. Bruin Sz.—W. Schouten 2—0 G. BorstH. v. d. Eng 2-0 S. Groen Sz.—J. Plijter 0—2 K. KomenC. Wijnker 1—1 C. BecmsterboerB. Lampe 0—2 N. Volkers—J. Dekker 1—1 P. Beemsterboer—L. Valk 2—0 J. Bakker Pz.Jb. Jong 2-0 J. LantmanJo Blankendaul 1—1 A. RuiterG. Dekker 2—0 G. JonkerW. Spaans 2—0 Jac. SchramaS. Wijnker 2-0 P. Dekker Az.A. Mooij 2-0 J. Bruin Cz.G. Moras 1—1 23—11 ALKMAAR GEESTELIJKE EN MOREELE HERBEWAPENING. Do reeds aangekondigde vergadering van het comité dat zich belast heeft met de voorbereiding van een stichting: „Ophouw" te Alkmaar heeft gisteravond onder tame lijke belangstelling in 't Gulden Vlies plaats gehad. De burgemeester J"hr. van Kinschot zette het doei uitvoerig uiteen. De tweede spreker Dr. H. J. M. Hofstee, deed uitkomen dat geestelijke herbewape ning slechts mogelijk is, als de mensch bij zich zelf begint. Mej. de Glee, directrice van de Huishoud school gaf een overzicht hetgeen er was be reikt sinds de oprichting in 1935 van een gratis naaicursus voor vrouwen van werk- loozcn. Spr. liet vooral uitkomen de gees- telijké en moreelc kracht, welke door deze cursussen worden gekweekt. Daarna spraken nog dc hoeren G. C. Dun W. \an der Vall, A. Koelma en mevr. Pale dievan Nieuwkuyk. BERGEN VREDESGEDACHTEN IN DE SCHOOL. Heeft 't nog zin? In een rede, tintelend van humor, gaf Dr. II. B. F. Westeroucn v. Meeleren, inspecteur van het lager onderwijs, gisteravond in „Het Dorpshuis" een antwoord op deze hoogst belangrijke vraag. Toen indertijd aan ónzen gedelegeerde bij den Volkenbond de vraag werd gesteld, of er in ons land op de scholen ook iets gedaan werd ter bevordering van de vredesgedacli- te, luidde het antwoord als van alle ande ren, prompt: o, ja. Niet lang hierna kwam liet voorschrift, dat op de scholen dc volkenbondsdag moest worden herdacht. Naast het „spaar de die ren", kwam het „spaar dc menschen". Maar, zoo vrag'Cii velen, heeft dat nu nog zin? Er komt iinmers toch oorlog!? Mat kunnen wij er aan doen? Dit fatalisme, deze staatsvijand no. 1, zoo als spreker het betitelde, dient bestreden. Wie maken eigenlijk oorlog? Wie vrede?? Ieder wil immers vrede?! Eigenaardig is, dat dezelfde mensch den eenen dag oorlogs- mensch, een volgenden dag vredesmenseh is. Het oog dient gericht op den toekomst- menschi op het kind. De taak van den on derwijzer bestaat niet. uitsluitend in liet a-b-c- leeren, in het bijbrengen van kundigheden, maar het kind van heden, dat over 25 jaar zal regeeren, dient bezield te worden met vredesidealen. Niet door „vertoogen" echter is dit te bereiken, aldus deze kenner van de school, die de kleuters over tien minuten jv~I Wrijf dan keel, rug en borstje In met i Dampo.Wonderlijk zooals dat helpt! Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. al ziet gapen. Neen, een veel beter werkend middel is de Roode-Kruis-schoolcorrespon- dentie. Spreker toonde voorbeelden van dit werk. De kinderen maken gezamenlijk een album, waarin ze door opstellen, teckeningen enz., het kind in den vreemde een indruk trach ten te geven van eigen leven en omgeving. Door tusschenkomst van Het Ned. Roode Kruis komt zoo'n album in handen van kin deren in andere landen, waardoor de toe komstige menschen al vast met elkaar in contact komen. Hier ziet men dus een machtig middel om de volkeren dichter bij elkaar te brengen. De groote beteekenis voor de school, voelt elke onderwijskracht. Hier is het kind niet meer een doorgangshuis voor kennis, maar hier doet het wat, doet hot iets gezamenlijk, doet het iets voor vreemden. Aan het slot van zijn causerie gaf deze deskundige nog andere behartigenswaardige wenken voor het. onderwijs en illustreerde alles met voorbeelden, teckeningen, enz. WINKEL DE VROUW EN DE KRANT. De plaatselijke afdeeling van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrou wen heeft gistermiddageen uitstapje ge maakt naar Schagen, waar ze een bezoek bracht aan liet bedrijf van de Schager Courant. Dc dames werden door de directie ontvangen en in staat gesteld, het bedrijf in volle werking te zien. De bezoeksters toon den groote belangstelling voor de« wijze waarop haar lijfblad tot stand komt en de „hê's" en „o's" waren niet van de lucht! Nu de huisvrouwen gezien hebben, hoeveel moeite er aan él ken regel van de krant be steed wordt, zullen ze de Schager vermoe delijk met nóg meer waardeering lezen dan anders... Thee en diverse versnaperingen, het ge babbel en gelach van de opgewekte vrouwen brachten een sfeer van gezelligheid in het nieuwe moderne kantoorgebouw, waar machines ratelen en menschen ijverig pen nen... Aan het slot van den leerzamen middag bracht de voorzitster, mevr. Kectman de directie hartelijk dank voor haar demonstra tics en gastvrij onthaal en welgemoed stapte liet gezelschap, na een verblijf van bijna drie uren in liet gebouw, weer in dc bus, huistoe. HOOGWOUD Agrarische N.S.B. politiek. Woensdagavond is er iii café Renooij een openbare bijeenkomst gehouden, uitgaande van de 'N.S.B. Spreker 'was dc heer J. Ji. van Houten, met liet onderwerp: „Agrari sche politiek.in de N.S.B." De vergadering, the ee'ii ordelijk verloop heeft gehad, werd slechts door een gering aantal belangstellenden bijgewoond. Frauduleus slachten. Tegen den slager J. R. uit de Wecre is proces-verbaal opgemaakt wegens het frau duleus slachten van een schaap. Dc werkverschaffing bij particulieren zal aan het einde van deze week worden stop gezet. omdat de werkzaamheden beëindigd zijn. In overleg met den Rijksinspecteur voor de Werkverschaffing zullen de werk- loozen daarna worden geplaatst aan de ver bloeding van de Pade, in de gemeente. Op meer. Heeft hij zich zelf overleefd? Verscheidene deelnemers aan de Zen dingsconferentie te Tamharam (Madras) hebben dc verzoeking niet kunnen weer staan om te Wardha, niet. ver van Nagpur, een bezoek te brengen aan den beroemden Gandhi. Vooral de Amerikanen moesten den groo.ten man zien en enkele woorden van hem opvangen. Hoe zouden ze anders in hun vaderland kunnen terugkeeren zonder ook dit „gedaan" te hebben? En Gandlh was zeer 'bereidwillig om hen te ontvangen. Vermoedde hij, hoeveel reclame daarin zou schuilen? Zelfs dr.. Mott, die hem al vroe ger bezocht, liet de gelegenheid niet voor bijgaan en velen zijn hem gevolgd. In liet door hem uitgegeven en veel gelezen blad, schreef Gandhi dan ook, dat vele zendings leiders hem hadden bezocht. „De conferen tie van Tambaram had dus waarschijnlijk niet het licht gebracht, dat zij verwacht had den; want na afloop waren er velen bij hem geweest om zijn inzichten te vragen betref fende do beste zendingsmethode voor India" Sedert vertellen de Hindoes, dat de zending dan toch maar bij Gandhi moest wezen om licht op haar werk te vragen. Sedert ccnigen tijd is de invloed van Gan dhi sterk aan het verminderen. Onder zijn eigen landgenooten heeft hij aldus de zen dingsmodewerker van de N.R.Ct., niet meer het vertrouwen, dat hij vroeger genoot. Men heeft eerbied voor hein, maar men begrijpt hem niet langer. Hij heeft zichzelf over leefd. Gandhi en het Christendom. En ook in zendingskringen zijn de inzich ten sterk gewijzigd. Er is een tijd geweest, dat. men meende, dat Gandhi dicht het Christendom naderde en dat het nog maar een kwestie van korten tijd was of hij zou tot het Christendom overgaan, liet is inzonderheid Stanley Jones geweest, die voedsel gaf aan deze meening. Sedert Gandhi. heeft men echter ontdekt, dat Gandhi verder van het Christendom afstond dan men ver moedde en dat hij door en door Hindoe is gebleven. Langen tijd is Gandhi onder de bekoring geweest van den persoon van Christus. Dat, wat Gandhi omtrent Christus vertelde, deed vele Hindoes begeerig grij pen haar hèt Nieuwe Testament. ITct Brilsch en Buitenlandsch Bijbelgenootschap heeft nooit zoovele bijbels verkocht als in die dagen. En vele Hindoes zijn door het le zen van den Bijbel tot 't Christendom over gegaan. Maar dat. Gandhi dat ook zou doen, bleek een te hoog gespannen verwachting. Opzienbarende brieven. Gandhi bleef Hindoe, niet alleen omdat hij het Hindoeïsme de meest geschikte gods dienst voor zijn eenvoudige menschen acht te, maar omdat hijzelf in hart en nieren Hindoe was. Dit is in de laatste weken weer overtuigend gebleken door het uitge ven van een boek, dat zijn correspondentie bevat met een Indisch meisje. Dit meisje is enkele jaren als medewerkster in zijn ashram opgenomen geweest. Zij genoot haar opleiding in het Wilson College (Schotsche zending) te Bombay. Na het voleindigen ha rer opleiding heeft zij zich in dienst van Gandhi gesteld als propagandiste van het nationalisme. Gandhi heeft haar toen doen opnemen in zijn ashram en haar voorloopig alle optreden naar buiten verboden. Hij heeft echter wat in deze leerling gezien, en telkens als hij afwezig was, heeft hij haat brieven doen toekomen. Deze brieven zijn thans door de jonge dame met zijn toestem ming gepubliceerd. Die publicatie heeft, in Indiê "zeer dc'aan dacht getrokken, vooral omdat/zij een-zooda nige opvatting van moraal huldigen als in nict-Hindoeïstische kringen niet gcditld wordt. Men vraagt, of de vertaling in e'cnige Europeesche taal zou worden toegelaten. Er blijkt uit, dat Gandhi op het ge bied der sexuccie moraal door en door Hindoe is gebleven en zich niet schaamt daarvoor uit te kómen. Men'begrijpt niet, dat het Christen dom,. dat hij toch eens wilde -leferen kennen, zoo weinig invloed op hem geoefend heeft. Waarom het Hindoeïsme bekoort. Het Hindoeïsme schrijft de heer Van Boetzelaer, die het op zijn reis door Indië grondig heeft bestudeerd is als stel.sel en als godsdienst zoo doortrokken van zinne lijkheid, dat het zelfs bij een man als Gandhi een hoofdbestanddeel daarvan blijft uitma ken. Men behoeft niet zoo lang in dit land en onder deze vólkeren te verkeéren om te ontdekken, dat deze trek zoozeer een hoofd bestanddeel, niet alleen van het leven, maar ook van den godsdienst uitmaakt, dat hierin de verklaring moet worden gezocht van de groote bekoring, die deze laatste dooi de eeuwen heen op de groote menigte blijft oefenen. Europeanen worden dan ook nooit in de binnenste heiligdommen toegelaten. Uit ge noemde brieven blijkt, hoe zelfs een man als Gandhi zich niet. aan deze gedachtcnwe- reld kan onttrekken, maar die veeleer bij zijn leerlingen aankweekt., en voedt. Voor het zendingswerk kan men van dezen man geen leiding verwachten. De vraag hoe het in Indië zal worden, als Gandhi eens tot het Christendom overgaat, is niet meer aan de orde. De heer L. H. F. Leistlkow, kapelmeester bij de Kon. Marine te Den Helder, trad Donderdag te Amsterdam in het huwelijk met mej. A. Köbus. Dienstplicht •Door den Keuringsraad te Velsen is Cot^! nelis Luiken, ingeschrevene, voor de lichting 1940, alsnog geschikt verklaard voor den; dienstplicht. Vergunning busdienst Aan de N.V. H.A.B.O. te Alkmaar is ver-I gunning verleend om op werkdagen een autobusdienst te exploiteeren tusschen Den Helder cn Wieringermcer voor het vervoer van tewerkgestelden aan den dijk te Aarts- woud. SINT PAN CR AS Boerenleenbank-vergadering. De Coöperatieve Boerenleenbank alhier vergaderde onder leiding van den heer Jn. Duif. Aanwezig 83 leden. Bij de bestuursverkiezing, aftredend de heer A. D. Bakker, wordt deze heer herko zen met 73 stemmen. Voor den Raad van Toezicht wordt hen kozen de lieer Jac. Kooi met 67 stemmen. Volgt de rekening 1938. Deze sluit met een eindbedrag van f284.19i.47. Op de re serve gebrachte winst f48.29. Aanmerkin- gen op de rekening worden niet gemaakt. Totaal bedrag der balans op 31 Dec. 1938 is f 459.420.37, saldo winst f 57.11. Aantal dagpostcn was 1977. Dc rente wordt vastgesteld als volgt:! Voorschotten 4 rek. courant debet 4 Jf jiuis 1/10 provisie, idem credit 2 Bij de rondvraag zegt de heer A. Hoog land, dat de rente voor spaargeld van ledeii gelijk gesteld is aan die voor, niet-leden. De heer Spaan zegt, dat hier nooit aanmer kingen op zijn gemaakt. De heer H. Hart is van meening, dat het spaargeld van niet-leden schadelijk kan zijn voor de Bank. De kassier: Zeker, theoretisch kan dit, maar practisch is het bij onze Bank niet mo gelijk. Bovendien kan spaargeld geweigerd worden. Niemand vraagt over dit punt meer het woord. De heer Jac. de Vries vraagt, hoe de Cen* Trale Bank staat tegenover een Staats-Hypo- theekbank. De kassier aptwoordt, dat de Centrale Banken te Utrecht en Eindhoven er vóór zijn, I maar de regeering wil er niet aan. Drie jaar geleden niet, en nu nog niet. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA Aanbesteding. Onder leiding van architect Hoep uit Brcezand, werd namens mej. Louwe te 'L Zand aanbesteed het bouwen van een dubbel winkelhuis alhier. Ingekomen wa- j ren de volgende inschrijvingen: Gebr. Boersen, Wieringcn f 6662, P. Schou- l ten, Brcezand f6663, J. Winnubst, Medem- I blik f6789, Gebr Kops, Bergen f7050, Roos- f sloot, Bergen f7165, v. d. Plas, den Heiden f f7400, P. Tuin, 't Zand. f7500, v. Scheijei Helder, f7550. Droog, Kolhorn f7600. De gunning, is aangehouden. zim Burgerlijke Stand van 10 tm. 18 Maart 1939. Geboren: Anthonius Wilhelmus, zoon van Cornelis Petrus Stendert en Maria Geetru-1 da Baars. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Trijntje Blaauw, oud 88 jr., t weduwe van Albert de Visser; Adrianus Jo- hannes, oud 8 weken, zoon van Adrianus Johannes Mak en Jacoba Maria Hertogh. in alle liniaturen. FORTUNA AGENDA'S. ZAKAGENDA'S, enz. SCHAGEN.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6