L. Bolte Beq* ie Alkmaar. Alkmaarscbe Kaasmarkt Marktberichten Polder Valkoog neemt afscheid van zijn penningmeester l A bynel g/^beqim Bertels' Opfokvoeder (Zitting van Vrijdag 17 Maart) BELLO WON HET TOCH! Al was de trouwe Bello, die het tramme jie trekt v. Alkmaar naar Bergen en weer terug nog maar pas van de halte Koedijk cestapt en had uit den aard der zaak de kleine machine nog maar weinig gang. Ze won het dan toch maar, toen ze daar plot- selig op de plaats, waar de rails den Hel- derschen weg oversteekt, een auto ontmoet te, die achteruit rijdende van een losplaats kwam. Nu «was dat niet een zoo heel groote krachttoer want Bello stond stevig op z'n ijzeren staven en de auto was maar van een zeer klein kaliber. Het was een zekere H. uit Bergen, die op 17 Januari, Bello negeerende, de rails over St De bestuurder van Bello een zekere W. C. S. uit Alkmaar zag de auto te laat en kón z'n machine niet meer tot stilstand brengen. U dacht natuurlijk die auto ziet mij wel? meende mr. Boerrigter. Allicht, antwoordde getuige; Bello pafte van inspanning en hijzelf bediende de 'bel niet krachtige hand. De ambtenaar van het O.M. mr. de Brueys geTack noemde die rails daar over den weg een soort van onbewaakten overweg, waar voor hij geen bewondering kon hebben. Aan den anderen kant had verdachte Bello moe ten zien, als hij een beetje opgelet had f25 boete, subs 20 dagen hechtenis vond de Amb tenaar toch wel op z'n plaats. De Kantonrechter deed er 10 gulden af en veroordeelde derhalve verd, tot f 15.— subs. 10 dagen. Z,iHIJ WAS GEEN GOEIE LEERAAR! Op 15 Februari reed een zejeere meneer C. B, Sch. uit Den Helder op weg naar huis onder de gemeente Zijpe. Dat was z'n goed recht. Voor hem uit reed eveneens een auto en van den anderen kant naderden met groote snelheid twee dezer voertuigen. Verd. C. B. Sch. dacht nóg wel langs den voor hem uitrijdende auto tc kunnen zon der in botsing te komen met de wagens, welke van de andere zijde kwamen. Het ging ook... maar de bestuurder van den voor verd. rijdende auto had sterk moeten afremmen, anders waren er brokken van gekomen. Get. J. C. B. uit Wieringerwaard, die als eerste getuige werd gehoord, vertelde dit in geuren en kleuren, maar verd. bleef erbij, dat hij d'er best voorbij kon. Ik reeds heel langzaam, niet meer dan 45 K.M., want ik was een wagen aan 't in rijden, merkte verd. op. Bovendien: Ik geef zelf autolesscn! Dan bent u toch geen goeie leeraar, meende de Ambtenaar. Waar gebeurde dit drama nu precies? rilde mr. Boerrigter weten. Da's gauw gezegd, antwoordde get. Het was net tusschen de Stolpen en de St. Maartenisvlotbrug. Heeft u het nummer van verdachte's wagen opgenomen? vroeg mr. Boerrigter. Ja zeker, zeide getuige. Die auto passeer de mij om vijf uur. Dat ken nooit, want om kwart vóór vijf zat ik al een sigaartje te rooken bij moeder de vrouw, die me een lekker warm kop thee ingeschonken had Mr. Boerrigter wilde van getuige weten, of deze zich niet in het nummer had vergist. Absoluut niet Edelachtbare, was getuige's antwoord. De verdachte gaf overigens toe, die hij er op dien dag wel was geweest. De tweede getuige K. Z. die er geen be roep op nahield en zich een woonplaats had gezocht in het lieflijke Heiloo, zat naast den eersten get. in de apto. De auto van verd. zat een poosje achter ons en toen er twee tegenliggers kwamen, passeerde verd. ons. En toen moest de bestuurder van den wa gen, waarin u - zat, sterk afremmen, niet waar? Nou en of, bekende get. volmondig. De ruimte om te passeeren was ook veel te klein. Heeft U ook het nummer opgenomen? vroeg de kantonrechter. Ikke niet,' dat deed m'n vriend, verklaarde getuige. In zijn vordering meende Mr. de Brueys Tack, dat het snijden wel vast stond en de ambtenaar noemde het een gelukkige om standigheid, dat er niets was gebeurd. Het had ook anders kunnen zijn! De eisch luidde f 50 boete, subs. 40 dagen hechtenis. De kantonrechter wilde over het geval nog eens rustig nadenken en bepaalde de uitspraak in deze zaak op heden over acht dagen. MAAR DAT MOCHT NIET. De aannemer P. J. K. uit Bergen had op den 7den Maart twee arbeiders werk doen verrichten na den vastgestelden tijd. Om vijf uur in den middag moesten die arbei ders ophouden, maar ze waren om 6.10 uur nog druk in de weer. Dus ging onze aanne mer op de bon. Ik kwam d'er tegen vijven en toen had een expediteur zoo maar een hoop zand voor m'n deur neergegooid en ook op het trottoir. Dan had u dien expediteur aan het werk moeten zetten, vond de ambtenaar. Maar die was toen al in geen velden of wegen te zien, merkte verdachte op. Wat moest ik toen? De ambtenaar vond de overtreding van de Arbeidswet zoo verschrikkelijk niet en vroeg 2 geldboeten, elk van f 4, subs. 2x4 dagen brommen. De kantonrechter bleek nog clementer te zijn en veroordeelde verd. tot 2 x f 2, subs. 2x1 dag. Hoogst voldaan met deze uitspraak, ver liet ons aannemertje het kleine rechtszaal- tje. Of hij deze f 4 op den zandrijder zal verhalen, vermeldt de historie niet. Maar wel is het zeker, dat hij er in don vervolge rekening mee zal houden. Tenminste... dat heeft de man plechtig beloofd. SCHAGEN GEBORDUURDE ZIJDEN STOFFEN Iets zeer aparts. 2.90 - 2.75 - 2.40 - 2.15 Uit onze omgeving WIERINGERWAARD Plattelandsvrouwen bijeen. De vergadering van de afd. Wieringer waard van den Bond van Boerinnen en an dere Plattelandsvrouwen, welke Donderdag avond in de zaal van den heer Breed werd gehouden, was ditmaal niet best bezocht. De presidente, Mevr. Visser—Bakker gaf na de opening direct het woord aan Mej. van Vuure, die eenige fragmenten uit het be kende boek „De goede Aarde" op schitte rende wijze heeft voorgelezen. In de pauze werden notulen voorgelezen van drie vergaderingen. Verder werd nog medegedeeld, dat zich voor de excursie op 22 Maart a.s. naar het P.E.N. te Bloemen- daal ongeveer 45 dames hebben opgegeven en dat omstreeks Juni de hoofdvergadering te Alkmaar zal worden gehouden, waaraan ook een excursie zal zijn verbonden naar de IVVieringermeer. CALLANTSOOG In memoriam. Donderdagmorgen is na een langdurig lijden op 65-jarigen leeftijd overleden de heer M. Vries, De overledene was een zeer gezien persoon die in het openbare leven ,vele functies vervulde. Hij was lid van den gemeenteraad van Callantsoog; president- kerkvoogd van de Ned. I-Ierv. Gemeente te Callantsoog; hoofdingeland van den polder Het Koegras, lid van het bestuur van de Boerenleenbank te Julianadorp, voorzitter :van de zuivelfabriek „Koegras" te Kocgras, opper-brandmeester te Callantsoog. Een lan ge rij van verschillende functies, welke de overledene steeds met ambitie heeft be kleed. Zijn helder oordeel werd steeds zeer op prijs gesteld. Tijdens zijn langdurig ziek bed leefde hij nog met alles mee en bleef tot het laatste toe belang stellen in de ver schillende zaken, Callantsoog verliest in hem een geziene en toegewijde medebur ger. Moge hij na den vele gedanen arbeid in vrede rusten. Staatspen&ionneering. Vanwege de Federatie Noordholland van den Bond voor Staatspensionneering wordt getracht ook in Callantsoog een afdeeling hiervan op te richten. Binnenkort zal een propaganda-avond worden belegd, waarbij de propagandaclub van Sint Maarten me dewerking zal vcrleenen door het opvoeren van een tooneelstukje, getiteld „De kwets bare plek" Als propaganda-redenaar zal de heer v. d. Vall uit Alkmaar optreden. SINT MAARTEN Zondag 26 Maart a.s. zal de Bonte-Avond- club alhier de eerste opvoering geven van heer nieuwe revue „Ship Ahoy", samenge steld door H. v. d. Struik en C. Schut, ter wijl het muzikale gedeelte als altijd door de Schut-band zal worden verzorgd. Gezien de reputatie van onze club belooft dit wederom een prachtige avond te worden. Men zie verder de advertentie in dit no. BARS1NGERHORN HARINGHUIZEN. Verkooping. Het café annex kruidenierswinkel enz., alhier, eigendom van den heer Mooij, on langs bij publieke verkoop aangeboden, werd toen opgehouden wegens te geringe be langstelling, doch werd later toch nog uit de hand verkocht. Echter rezen er bij den kooper verschillende bezwaren en moeilijk heden, zoodat hij van de onderhandelingen geheel heeft afgezien en de heer Mooij dus nog niets is gevorderd. De verkooping van Kieftenburg. De boerderij genaamd Kieftenburg, achter Haringhuizen gelegen, welke voor een paar weken in het openhaar werd geveild, werd bij die veiling niet als geheel verkocht, maar viel ten deel aan verschillende hoogste bie ders. Naar men ons echter thans mededeelt is door onderhandschc koop voor het groot ste gedeelte de boerderij eigendom gewor den van den heer van der Molen uit de Boekeler Meer onder Heiloo. ZIJPE UITSPRAKEN KEURINGSRAAD Bij de op 15 Maart j.1. gehouden keuring van de ingeschrevenen voor den dienst plicht van de lichting 1940 werden goedge keurd: Joh. Bakker, G. Boon, A. Brak, J. Boersen, C. Dekker, G. J. van Diepen, H. Dignum, H. Dobbe, G. Doedens, H. de Haan C. Hoveling, C. A. J. Kager, Jb. Kater, B. D. Keuris, Tj. Koen, Joh. Konijn, J. Kooij G. Kort, ^G. J. Koster, A. P. Kramer, J. de Leeuw, J? P. van der Molen, A. Muntjewcrf C. Naber, G. Otten en J. Raat. WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, weer iets gedaald en wel van 106 op 100, waarvan 92 in de werkver schaffing waren geplaatst en 8 ingevolge de Rijkssteunregeling werden geholpen. In de overeenkomstige week van 1938 en 1937 be droeg het aantal werkloozen respectieve lijk 126 en 149. Aantal kiezers. In verband met de dit jaar te houden Sta ten- en Gemeenteraadsverkiezing geven we hieronder een overzicht van het aantal kie zers in'do verschillende stemdistricten dezer gemeente: Schagerbrug 693, St. Maartens brug 556, Burgerbrug 423, 't Zand 609, Oude sluis 365 en Petten 335. Ouderraad. In de dezer dagen gehouden vergadering van de Oudercommissiën der O.L. scholen zijn tot leden van den Ouderraad benoemd Mevr. N. Jimmink—Paarlberg, Oudesluis; Mevr. G. BoermaHeeringa, 't Zand, Mevr. G. D el ver—^Vortel te Burgerbrug en; de hee- DEN HELDER ren P. Vries te Schagerbrug, G. Schuijt Kz. tc St. Maartensbrug en J. A. van Zoest te Petten. Tot voorzitter en secretaresse zijn respectievelijk benoemd de heer G. Schuijt Kz. en mevr. BoermaHeeringa. ST. MAARTENSBRUG BIJNA IN DE GROO'l'ESLOOT. Het bruggetje in de beruchte bocht aan de Groote Sloot nabij het Weeshuis alhier heeft het Donderdag moeten ontgelden. Een groote t rei Ier komende van de richting Schagerbrug, waarvait de chauffeur daar ter plaatse niet bekend was. zag zich op eens voor een moeilijke positie geplaatst. Door krachtig remmen kon nog voorkomen worden dat het gevaarte in de Groote Sloot kwam. Thans moest de leuning het ont gelden, die in zijn geheel ontzet werd. In de j.1. gehouden raadsvergadering is nog op het gevaar van deze bocht gewezen, en blijkt nu wel zeer duidelijk dat dit gevaar niet denkbeeldig is, en verkeersverbetering daar ter plaatse zeer noodzakelijk is. SCHOORT. CONCERT TER EERE VAN DEN COMPO NIST JAC. BONSET. Het vrijzinnig hervormde zangkoor Alk maar gaf onder leiding van onzen plaats genoot, den dirigent Corn. Jonker, een con cert in de concertzaal „Harmonie". Het programma bevatte uitsluitend wer ken van den Nederlandschen componist Jac. Bonset, het werd een concert ter eere van dezen toonkunstenaar. Verder kreeg het publiek geen vreemde talen te hooren, maar goed Nederlandsen. Dat ondanks deze beide beperkingen, die het brengen van afwisseling in het program ma nog al bemoeilijkten, toch de belang stelling den gansehen avond geen oogen- blik verflauwde, en het een avond van geconcentreerd musiceeren en gespannen luisteren werd, is wel een mooi succes voor componist en executanten. Uit de groote schat van werken van de zen componist-dirigent-organist-accömpagna teur werd een dertiental composities ten gehoore gebracht door gemengd koor, vrou wenkoor, mannenkoor, jongenskoor en so listen. Het gemengde koor opende met „Psalm 103 op 152" en oogstte verder veel succes met „Hymne aan de Kunst," waarbij de sopraanzangeres Beatrix Noljora de solo partij prachtig vertolkte, en met het Chinee sche gedicht „De omkranste boot", waarin de bassen o.m. prachtig uitkwamen met „diep in de zee, daar zullen zij verdrinken enz." Het mannenkoor handhaafde zijn ouden roem met „Op 55 Tehuis." Niet onvermeld mag ook blijven het „Droome-vrouw.kom", mooi gezongen door het dameskoor. De baritonzanger P. Dalen- berg, die dezen avond voor het eerst op een openhaar concert optrad, toonde zijn groote kunnen met het „Klokken-Kerstlied". Namens de vereeniging werd hem 't album van Brahms aangeboden met de beste wenschen voor zijn- vérdere loopbaan als zanger. De jeugd, het jongenskoor, kwam met iets geheel nieuws. Maartje N. Zwaan had een gedicht gemaakt óp het kaasmarktgedoe, Jac. Bonset had voor de muziek gezorgd en de jongens van de „kaasstad" gaven dezen avond een „eerste" uitvoering van de „Kaas markt-Idylle", wat zoo in den smaak van het publiek viel, dat een herhaling moest volgen. Het was verder een avond van veel vrien delijke woorden, bloemen, vruchten en ap plaus voor componist, dirigent, zangers en zangeressen, dichters en voor den voorzitter, den heer J. Dalenbere, aan wicn deze nieuwste compositie „De Kaasmarkt-Idylle" werd opgedragen. LANGEND1JR „MOORDAANSLAG" IN DE WERKVERSCHAFFING. Gistermiddag in het schaftuur hebben een tweetal werkloozen uit Alkmaar, tewerkge steld ln den westelijken proefpolder van het Geestmerambacht, ruzie gekregen. Om niets, is ons gebleken, maar de gevolgen voor hen beiden zijn niet van aangenamen aard. De mannen waren in een der keten om te schaften, toen een hunner, zekere V. 't V. uit Alkmaar, door O., eveneens uit Alkmaar, werd geplaagd. Eerstgenoemde werd kwaad, nam een flesch en sloeg O. hiermee stevig op diens hoofd, met gevolg, dat deze een flinke bloedende wond opliep. Hiermede was de ruzie ten einde ook. Gealarmeerd door het bericht, dat er in de Diepsmeer een moordaanslag gepleegd zou zijn, hebben wij dadelijk de motorfiets in gespannen en zijn er op af gegaan. Toen wij op de plek van de „moord" aankwamen was het hoofd der politie uit Oudkarspel, bur gemeester Wijnveldt, reeds met veldwachter Boon en den rijksveldwachter Joor in de di rectiekeet bezig met het afnemen van de verhooren en het opmaken van het proces verbaal. We zijn op onderzoek uitgegaan in den nieuwen polder, het heiligdom van de Heide Maatschappij, waar wij al spoedig de toe dracht van het drama vernamen. „Ze wa ren een beetje aan 't sarren geweest," aldus vertelde ons een der opzichters, en toen was het gebeurd. Het had niet veel te be- teekenen. Een ,klap en de ruzie was voor bij. Van een „moordaanslag" was dus geluk kig geen sprake, al heeft de heer O. een leelijke klap opgeloopen. Naar men ons na der mededeelt, zijn de rivalen al weer met elkaar verzoend. De bittere nasmaak voor hen zal echter zijn, voor zoover er nog bit terder smaak bestaat dan die van het wer ken in de werkverschaffing, dat zij beiden geschorst zullen worden en dat de aanval ler binnenkort op 't bokkebankje zal moe ten verschijnen. HARENKARSPEL Benoemd. Tot secretaris-penningmeester van den polder Koetenfourg is benoemd de heer A. van Dijk te Dirkshorn, De voordracht ter benoeming van een se cretaris-penningmeester van den Ringpolder bestaat uit: 1. W. Kistemaker te Dirkshorn; 2 W. Dekker Pzn. te Tuitjenhorn; 3. J. van Schagcn te Sint Maarten. Schaken. De uitslagen van de voor de competitie gespeelde partijen luiden: Wit Zwart P. TijsenP. Burger 1—0 P. Hoeve—A. van Dijk O-l Jan LevendigP. Veter 1—0 P. BurgerC. Schuit. Azn. O-l P. TijsenC. Schuit Azn. 1—0 L. MeinemaA. van Dijk 1-0 De hoogste markt was weer gedaald en bedroeg f 19.50. Tegen dien prijs ging 1 stapel, terwijl ook 1 stapel f 19.opbracht. De gang was voor de goede soorten f 18.tot f 18.50, waarbij kaas voor f 18.50 van prima kwaliteit moest zijn. Zachtere soor ten noteerden circa f 17.terwijl iets afwijkende partijen gingen voor f 16.50 en i 16.De handel was zeer traag. De oorzaak van een en ander ligt ten deele bij de toenemende produc tie. De aanvoer steeg met een kleine 10.000 K.G. Daarnaast echter blijkt de zomerkaas 1938 uiterst moeilijk te plaatsen. De voorraad drukt als een blok op den handel. Oorzaak daar van is voor een groot deel de minder goede kwaliteit. Het zuivel wordt te droog, wat sommigen toeschrijven aan het verwerken van te veel wa ter in de kaas. Is het het pasteuri- seeren, dat zich begint te wreken? ALKMAAR, 17 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 29 stapels, zijnde 56.000 K.G.: 1'abriekskaas, kleine f 19.50. Handel matig. LEEUWARDEN, 17 Maart. Veemarkt. 40 Enterstieren f 60160, 65 Twenterstieren f 160—330 per stuk, 405 vette koeien f 120-260 por stuk, 3866 ct. per Kg., 1035 melk- en kalf koeien f 115260, 74 pinken f 50160, 13 vette kalveren f IS—60, 1516 nuchtere kalveren f 36, 930 vette schapen f 9—24, 202 weideschapen f 9—17. alles per stuk, 428 vette varkens f 45150 per stuk, 4050 ct. per Kg., 32 magere var kens 2245 ct. per Kg., 92 kleine biggen f 816 por stuk, 24 bokken en geiten, 82 paarden. Totaal aanvoer 4938 stuks. Over zicht: De aanvoer van groot vee, nuchtc/i kalveren en wolvee was lieden iets grooter. De handel in stieren was iets vlugger, al hoewel de afloop voor de lichtere soorten kalm was. Vette koeien, eerste soort prijs houdend, overigens stug en iets minder. Melk- en kalfkoeien handel gedrukt, prijzen" iets terugloopend. Pinken cn vette kalveren kort aanbod, handel kalm. Nuchtere kalve ren grootere aanvoer, stugge handel, prijzen vrijwel stationnair. Varkens en kleine big gen aanvoer korter, handel iets vlugger, prijzen iets hooger. Wolvee handel aanvan kelijk iets beter, stemming iets minder. Beste soorten goed te plaatsen. Heden nam de N.V.C. 270 varkens over. Zuivel. Sleutelkaas 15—17, Nagelkaas 5 36 jaren beheerde burgemeester Klerk de financiën! De heer Sloof de nieuwe man van de centen. Het Dagelijksch Bestuur van den Polder Valkkoog vergaderde gistermiddag met de Hoofdingelanden ten huize van den heer M. Kuiper. Voorzitter de heer T. Rcns Az., secretaris de heer G. C. Sloof, penningmeester burge meester Klerk. Als de Voorzitter opent, is afwezig de heer T. Reus Cz. Er is één vacature. De notulen worden door den secretaris ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Onderzoek geloofsbrieven. Volgt het onderzoek van de geloofsbrieven van het bij enkele candidaatstellin^ nieuw benoemde lid van het Dag. Bestuur, den heer J. Glas, waarmede zich belasten de heeren Jac. Bruin en C. Molenaar. Een en ander wordt in orde bevonden, tot toelating wordt geadviseerd en besloten, waarna de heer Glas de vereischte eed aflegt. De Voorzitter feliciteert den heer Glas; algemeene felicitatie volgt. De heer Glas spreekt woorden van dank. Ingekomen stukken. Van den penningmeester is wegens vertrek uit de gemeente St. Maarten een verzoek tot ontslag ingekomen, per 1 April 1939. Besloten wordt het ontslag eervol te verleenen. God. Staten hadden in het afgëloopen Jaar slechts éénmaal afschrift van kasverifica- tie ontvangen. Zij maken daarover het Be stuur een standje, erop wijzende, dat kas en boeken minstens twee maal per jaar moeten worden opgenomen. We zullen pro- boeren, of we het er het volgend jaar beter afschieten! zegt de voorzitter. Andere stukken van belang zijn niet in gekomen. Rekening 1938. Behandeld wordt vervolgens de rekening over het dienstjaar 1938. Door den penning meester worden de posten voorgelezen, wel ke geen aanleiding geven tot op- of aan merkingen. De ontvangsten hebben bedra- Maak er goede legsters van door ze te voederen met Geen dure filmvertooningen, geen kostbare praatavonden doch het allerbeste voeder voor zeer concurreerenden prijs Vraag bij Uw leverancier Bertels' Oliefabrieken N.V. A'darri 22, Goudakaas 30, Edammerkaas 2341, aanvoer 2178 kg. Veilingboter 1.301.24 aanvoer 0/3, 5/6 en 1/12 vaten. Commissie 81. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 21.000 Kg., prijs 3^—4^4 ct. per stuk, han del sprijs 55-—62*4 ct. per Kg. Eendeieren: aangevoerd 400 Kg., prijs 3—3*4 ct., handels- prijs 40—45 ct. per Kg. Pluimvee. 10 Slachthanen f 0.601, 50 slachtkippen f 0.50—1.10, 25 jonge hanen f 0.751.25 per stuk, 10 konijnen 30—35 ct. per pond. Vereeniging van Zuivelmaatschappijcn. Edammer kaas 20 plus 88.50, 40 plus 16 16.50. Goudschc kaas 20 plus 8—S.50, 40 plus 1616.50, Volvette kaas 40 plus 2122, Broodkaas 40 plus 1616.50, Leidsche kaas 20 plus 8.50—9. Stemming matig. LEEUWARDEN, 17 Maart Inlandsche granen wegens geringe aan voer geen noteering. Buitenl. granen: Pool- sche eerst 168 boordvrij Leeuwarden, idem 160 boordvrij Rotterdam, Gele Amer. mais 168 boordvrij Leeuwarden, idem 159.50 boordvrij Rotterdam, Gele laplatamais disp. 170 boordvrij Leeuwarden, idem 162.50 boordvrij Rotterdam, Donau Galfoxmais disp. 161 boordvrij Leeuwarden, idem 153.50 boordvrij Rotterdam, Russische perst disp. 167 boordvrij Leeuwarden, idem 150 boord vrij Rotterdam. Noord-Am. lijnkockpn disp. 9.boordvrij Leeuwarden, idem 8.50 boord vrij Rotterdam, idem merk S-K. disp. 8.50 boordvrij Rotterdam. Stemming granen traag, lijnkoeken vast. WARMENHUIZEN. 17 Maart. Roode kool 5.30S.10, gele kool 470—6.30, Deensche wil te kool 2.70—3.40, uien 4.gr. uien 3—, Aanvoer: 62.200 Kg. roode kool, 28.000 Kg. gele kool, 18.675 Kg. Deensche witte kool, 400 Kg. uien. gen f 12.531.82, de uitgaven f 11.302.20, ba- lig saldo derhalve f i229.62. Het batig saldo 1937 was f 3224.741/4. Aan omslagen werd ontvangen f 5998.69, de bemalingskosten hadden bedragen f 952.01. Onderhoud dij ken en kaden f 705.9S, onderhoud vaarten en slooten f 63.82, onderhoud wegen f 3790.04, onderhoud sluizen en bruggen f 51.80. Aan gcldleening was afgelost door conversie f 2308.75. De daling van het batig saldo is veroorzaakt door de extra kosten van het onderhoudswerk. Verder moest de eerste termijn worden betaald van de kosten der wegverbetering ValkkoogStroet, terwijl hierop niel was gerekend. De rekening wordt op bovenstaande cij fers vastgesteld onder dankzegging aan den penningmeester. Benoeming penningmeester. Voor de verkiezing van een penningmees ter luidt de voordracht: 1. G. C. Sloof, 2. B. C. Schut, 3. J. J. Tin. Benoemd wordt de heer G. C. Sloof met algemeene stemmen. Ook nu volgt algemee ne felicitatie. De heer Sloof dankt voor het in hem ge stelde vertrouwen en zegt, ook in de func tie van penningmeester alle krachten in dienst van den polder te zullen stellen. Afscheid van den heer Klerk. Voordat tot de rondvraag wordt overge gaan, dankt de voorzitter den heer A. Klerk die gedurende een lange reeks van jaren het penningmeesterschap heeft waargeno men, voor zijn accuraat beheer. Spr. hoopt, dat het den heer Klerk in zijn nieuwe woon plaats goed zal gaan. In de rondvraag beafFtwoordt de heer Klerk den voorzitter. Toen ik voor 36 jaar tot penningmeester van Uw waterschap werd benoemd, heeft me dat ten zeerste verblijd, aldus spr., Het salaris van burge meester was van dien gapd, dat naar bij baantjes moest worden omgekeken. Later werd het salaris beter, maar'toen kon ik het ambt niet meer prijs geven. Met groote am bitie heeft spr. steeds gewerkt, hij heeft bo vendien inzicht gekregen in waterschapsza ken. Spr. gaat de verbeteringen na, die in den loop der tijden zijn tot stand gebracht en is daarvoor het Bestuur erkentelijk. Spr. uit de beste wenschen voor den polder en hoopt tevens, dat de omstandigheden der ingelanden beter zullen worden. U leden van het Dag. Bestuur en andere bestuurs leden, wensch ik met Uw gezinnen een goe de gezondheid toe. Het weivanen van Uw Polder zal mij steeds na aan het hart lig gen, aldus besluit spr.. De heer Klerk drukt hierna alle bestuursleden de hand. Nadat nog besloten is voor den nieuwen ppningmeester een verzekering te sluiten, volgt sluiting der geanimeerde vergadering.

Schager Courant | 1939 | | pagina 15