Handjeklap om een dokterswoning En nog geen resultaat RAAD SCHAGEN NA EEN DRUKKE, VERWARDE DISCUS SIE VERWIERP DE RAAD VAN SCHA GEN GISTERAVOND HET VOORSTEL VAN B. EN W. I 13.500.— TE VOTEEREN VOOR EEN NIEUWE WONING VOOR DEN GEMEENTEARTS MET 6 TEGEN 4 STEM MEN. EEN PRINCIPE VOORSTEL OM TE GAAN BOUWEN TOT EEN LIMIET VAN f 12.OOO.WERD MET 6 TEGEN 4 STEM MEN EVENEENS VERWORPEN. DE BE SPREKINGEN LIEPEN TENSLOTTE VAST ZONDER DAT EENIG RESULTAAT IS BEREIKT. Boventallige leerkracht Uloschool zonder slag of stoot ontslagen Voorzitter zette een roode streep bij het eierenveiling-rapport, maar jnen schijnt daar toch niet over de streep te gaan. Haast astronomische bedragen voor armenzorg: er kan geen cent meer af. Ook de burge meester doet volgens zijn zeggen wel eens een stommiteit, maar de heer Wisse kerke kan niet rekenen en is volgens voorzitter drommels onhan dig. Meneer de Veer noodigt me neer Dekker uit een avpndje te ko men potverdeelen. Tweehonderd gul den voor de Harmoniefeesten. Me neer Rezelman kan paleizen bouwen op een koopjel Maar hij moet eens naar de raadhuisbouwers in Am sterdam gaan, meent de heer v. Erp. Alle leden woonden de gisteravond ge houden vergadering van den gemeenteraad bij, behalve de heer Bakker. De burgemeester zat voor, secretaris was de heer A. C. Roggeveen, gemeentesecreta ris. Als de notulen zijn vastgesteld, deed voor zilter de volgende MEDEDEELINGEN. Een nieuwe lantaarn. Wat betreft het plaatsen van een straat lantaarn op den hoek van den Provincia len Weg en de Dorpen deelen B. en W. den Raad méde, dat zij in deze een pex*- soonlijk onderzoek ter plaatse hebben in gesteld. Daarbij is de noodzakelijkheid van plaatsing gebleken, terwijl daarvoor ver running werd gevraagd aan den Provin cialen Waterstaat. Deze is verkregen, zoo- 'riat spoedig tot plaatsing kan worden over gegaan. De woningbouwmisère. Ten aanzien van de vei'bctering der wo ningen van de woninehouwvereeniging „Schagen". deelen B. en W der raad me de, dat in opdracht van den minister van Binnenlandsche Zaken 2 woningen bij wij ze van proef in daggeld moeten worden verbeterd. Op de uitkomsten hiervan zal aanbesteding der overige woningen volgen. INGEKOMEN STUKKEN. Onder de ingekomen stukken zijn verschil lende goedkeuringen op raadsbesluiten en enkele dankbetuigingen. Er zijn verzoeken van Schagens Harmoniekapel om subsidie en van het R.K. Armbestuur betreffende Verpleging van- een viertal armlastigen. De heer van Erp heeft in het rappox-t van de eiercnveitïng ccn verschil gevonden. Voorziler: Ja, ja. De heer van Erp: Er was een groot ver schil tusschen twee dcbitcurenpostcn in het oude en nieuwe jaar. Er waren potloodstre pen van den burgemeester bij. Op 16 Febx\ was het reeds f 2000. Hoe zit dat? Vooi'zitter licht toe dat dit in de variecren- de debitcurenlijst zat. Spr. heeft ook geen bewondering voor het administratieve sys teem, maar het kan xxiet anders. Na toelichting van wethoudei'S Buiskool en Bijlsma verklaart de heer van Erp zich „een percentage" gerustgesteld, daar hij nu Inziet dat het verschil veroorzaakt wordt door boeking op dag van verkoop en dag van ontvangst der verschuldigde bedragen. Hij vraagt echter do bijzondere aandacht ^oor de eierenveiling, zooals hij dit vroeger zoo vaak reeds heeft gedaan. Verzoek van het Roomsch Ka tholiek Armbestuur, betreffende kosten van verzorging van een viertal armlastigen. Naar aanleiding van dit verzoek hebben B. en W. de eer den Raad mede te deelen, •dat het naar hun oordcel niet opgaat de kosten van vei'zorging van personen, die reeds geruimen tijd voor rekening van een armbestuur worden vci'pleegd, thans op de •gemeente af te wentelen, doch ook al zou dit bezwaar niet gelden, de zeer groote uit gaven voor armwezen zouden het college nopen afwijzend te advisoeren. Op grond hiervan stelt het college voor op het ver- zoek afwijzend te beschikken. De heer Dekker hoeft zijn oogen uit moeten wrijven, over het preadvies. Als de armen zooals B. en W. zeggen, zoolang door het R.K. arm- hestuur meer dan 20 jaar zijn vci-zoi'gd moest dat juist een aanspoi'ing zijn, dat de gemeente thans de zaak eens overneemt. Het R.K. armbestuur doet de stap noodgedwon gen door finanticele omstandigheden. Spr. verzoekt met klem althans het R.K. armbe- stuur gedeeltelijk tegemoet te komen. De heer van Erp vindt de motieven van bet prae-advies onjuist. Gezien de ruime mate, waarin het Dag. Bestuur zich genoodzaakt voelt de behoeftigen tc steunen, kan spr. zich vooi-stellen, dat. dit ongekende afmetingen aanneemt, maar tenslot te is armenzorg overheidstaak. Voorzitter zegt veel waardeering te hebben voor het werk van het R.K. ai-mbestuur, maar wijst op de gi-oote bedi'agen voor bur gerlijke armenzorg. Alleen voor de wekelijk- sche ondersteuningen teekent vooi'zitter mandaten van f 200 en meer. Dan zijn er de duizenden voor ziekenhui zen en krankzinnigen, duizenden aan chi- rurgen en tenslotte is daar de werkverschaf fing. Het loopt in de tienduizenden totaal. Waarom krijgt de gemeente nu plotseling even vier mcnschen op haar dak? De heer van Erp wil nu eenmaal geen rekeningen van armenzox-g nazien, maar laat de heer Dekker het eens doen! Niet wettig is het verzoek, zegt weth. Buiskool, voor z.g. nieuwe ai-mlastigen is het iets anders. Er een grens zijn, alle andere armlastigen kan men nu eenmaal niet voor rekening der gemeente nemen. De heer De Veer acht de 'toelichting van B. en W. niet gelukkig. Het is onjuist de gemeentefinanticn als motief te nemen. De gemeente heeft echter een taak. Een ander geval is dat de diaconieën bijv. vrijwillig opgenomen personen zelf onderhouden. Dit is hier ook het geval. Om deze reden wil spr. het vei*zoek van het R.K Armbestuur niet steunen. De heer Dekker verdedigt nogmaals het verzoek. De gemeente mag deze menschen, die bepaalde oppassing noodig hebben in verband met hun geestesgesteldheid, niet buitensluiten, zegt hij. De heer Wissekerke zou bij nieuwe ge vallen gelijke monniken, gelijke kappen wil len stellen, door één armenwezen in han den van B. en W. Als de katholieken wor den achtergesteld. Voorzitter: Geen sprake van! Dat gaat niet door den heugel. De heer De Vi'ies: Zoo bedoelt de heer Wis- sckei'ke het niet! Vooi'zitter: Dan is hij drommelsch onhandig Maar dat ik 't in den Raad ln-eng is een stommiteit van mij, 't had bij B. en W. kun nen blijven. Deze bekentenis wil ik wei doen! De heer De Veer meent dat B. en W. een zakelijker standpunt inneemt dan een Armbestuur. De heer De Vries: O nee, bij ons zijn het ook gevoelsargumenten. De heer Dekker: Ik heb geen oordeel over de finantiën van de diaconie. De heer De Veer: Kom eens een avondje pi-aten. De Bregmanpot deelen we toch sa men! Ook de heer Klaver verdedigt het voorstel van het R.K. Armbestuur. Hij had eexi te genvoorstel verwacht en wijst eveneens op de consequenties hij niet aannemen. Er is één patiënt stekeblind, de ander kan niet loopen, de derde is zenuwziek. Deze oude, arme menschen kan men niet aan hun lot ovei'laten. Heeren i'aadsleden, laat onze ar men niet in den steek, besluit de heer Kla ver. In laatste instantie zal de gemeente de menschen niet loslaten, zegt weth. Buiskool, maar noodgedwongen zal men verpleging buiten de gemeente moeten zoeken. De heer Dekker doet nu het voorstel per patiënt f 4.totaal dus f 16.bij te dragen. De heer De Veer acht de zaak zoo prin cipieel onjuist. Het voorstel van B. en W. wordt met 64 stemmen aangenomen; dus het verzoek van het R.K. Armbestuur afgewezen. Voor stem men de R.K. en de heer Van Erp. Verzoek van het bestuur van Schagen's Harmoniekapel om subsidie voor een concours. Het Bestuur van bovengenoemde vereeni- ging verzoekt ter bestrijding van de kosten, vei'bonden aan het alhier te houden bonds- concoui's een subsidie van f 300. Het gevx-aagde bedrag achten B. en W. te hoog, niettemin achten zij het verleenen van een subsidie, gelet op het belang der gemeente aan een dergelijk concours ver bonden alleszins gewettigd, in verband waarmede zij voorstellen een subsidie van f 250 te verleenen. De heer Wissekei'ke vraagt of het bedrag aan de jubileumcommissie wel is goedge keurd, anders krijgt men van hoogerhand hier zeker ook geen toestemming voor. Vooi'zitter meent, dat dit er niet mee te maken heeft. De heer Wissekci'ke wijst op andere ko mende feesten, als tumfeest en blijde ge-^ bcurtenis Kon. Huis. 't Kan samen f750. worden, dat vindt spr. te veel. Als hooge heeren functies heb ben Voorzitter: De heer Buiskool als eerevoor zitter... Weth. Buiskool: Ik ben voorzitter van de feestcommissie. Voorzitter: O, ja, ik ben eerevoorzitter, je raakt in de war met al die functies. Spr. zet uiteen dat het subsidie als compensatie voor gemeentebelasting is bedoeld. De heer De Vi'ics meent dat de gemeente kas niet mag worden vergeten. Als er op f250.vermakelijkheidsbelasting is gei'e- kend, mag de gemeente wel de helft hebben. Weth. Buiskool wijst op dc vele voordee- len, er is bal in dc café's, er komen alleen al 1300 muzikanten, enz. De heer De Vx-ies wil de teele huid van den beer niet verkoopen en stelt f125.— voor. De heer Van Erp meende dat een subsidie- vei-zoek vei'gezeld moet gaan van een be grooting, en wil ook zuinig zijn. We zijn niet op de mai'kt, zegt hij, maar f 125.is wel wat krap. Spr. betwijfelt of de ontvangsten zoo geweldig zijn, maar weet wel, dat een commissie in den regel te veel vraagt, de hee- ren van den Raad trekken immers altijd aan den loodpot! Spr. wijst nog op het zoo even vei'woi'pen vei-zoek om subsidie van het R.K. Armbestuur en stelt f 150.voor. Weth. Buiskool vindt, dat men niet Alles den nek om moet draaien. Een vei'gelijking met vorige agendapun ten gaat niet op. De gemeente moet niet den weg vei'laten, die steeds gevolgd is! Weth, Bijlsma wijst er op dat niet te veel s gevraagd, het subsidie is gevraagd om een zeker tekort te dekken. Weth. Buiskool zegt dat als niets tegenloopt er in ieder geval f 500 te kort is. Dat moet worden opgevangen door menschen die er voordeel van hebben. De heer Wissekerke: Men moet toch ook met een lijst bij de neringdoenden gaan. Weth. Buiskool: Ik ben morgen bij u De heer Wissekex-ke: Ik zal me er niet aan onttrekken. Spr. meent dat de gemeente nog meer voordeden biedt. Weth. Buiskool licht toe dat dit niet zoo is. Het voox-stel van B. en W. om f250. te verleenen, wordt met 6—4 stem men verworpen. Voor subsidie stemmen mcj. Kamp en de heeren Buiskool, Bijlsma en de Veer. Weth. Buiskool stelt voor f 200.te ver leenen. Voor de hcei'en: De Veer, De Vries, Buiskool, Stam, Dekker, mej. Kamp en de heer Bijlsma. Tegen de hecx-en Wissekerke, Klaver, Van Erp. De Harmonie krijgt dus f200. BEGROOTINGSWIJZIGING. De vijfde hegi'ootingswijziging gewone dienst 193S wordt conform de voorstellen van B. en W. aangebracht. Ze is van admi- nistratieven aard. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer C- Wardenaar, onderwijzer der Ulo.- school wegens boventalligheid. B. en W. hebben de eer den Baad voor tc stellen, den onderwijzer der U.L.O.-school, den heer C. Wardenaar mot ingang van 1 Mei a.s. als zoodanig eervol ontslag te ver leenen wegens boventalligheid. ZONDER EENIGE DISCUSSIE ALDUS BESLOTEN. De vergoeding voor de bijzondere scholen wordt vervolgens vastgesteld. De bedi'agen publiceerden wij reeds eerder. Voorstel tot aansluiting aan den Voor- en Nazorgdienst voor gees teszieken in Noordholland. Bij een onderhoud van het College met de Heeren Dr. J. A. J. Barnhoorn en W. R. Drost, x-espectievelijk lid en Secx-etaris dei- commissie kwam duidelijk naar voren, dat het financieele belang der gemeente door toetreding zal kunnen worden gediend. In de eerste plaats zal worden bevorderd, dat de patiënten zoo spoedig mogelijk de ge stichten verlaten en verder zal zooveel mo gelijk op gezinsverpleging worden aangehou den. Wat de kosten van aansluiting betreft deelde de heer Barnhoorn mede, dat de ge vraagde bijdrage van 2% cent per inwoner in geen geval zal worden verhoogd. Aldus besloten. Er wordt nog aan toegevoegd „maximum bijdi-age" voorzichtigheidshalve op voorstel van weth. Buiskool. Vooi'zitter: Alweer geld uitgegeven! Verzoek van het R.K. Schoolbe stuur om medewerking bedoeld in art. 72 der L.O.-wet 1920, voor het aanbrengen van verwarming in een kamer van de school. Naar de meening van 't coll. moet in dit géval de vex-eischte medewerking worden verleend daar het zeer gewenscht is dat de betrok ken kamer van het hoofd der school van verwax-ming wordt voorzien, vooral nu het vertrek tevens zal worden gebezigd voor het medisch ondei'zoek door den schoolarts. Het ligt in de bedoeling van het schoolbestuur in het vertrek een schoorsteen aan te bren gen en een kachel te plaatsen. De kosten zijn voorloopig geraamd op f 200. De waarborgsom van lf pet. behoeft in het onderhavige geval niet te worden ge stort. Het College stelt voor de vereischte me dewerking te verleenen. Aldus besloten. Voorstel tot verkoop van bouw terrein van het Grondbedrijf. Naar aanleiding van deze verzoeken heb ben Bui-gemeester en Wethouders de eer den Raad voor te stellen het door G. Schoor! gevraagde terrein aan de Oude Slotstraat ter grootte van plm. 160 M2 aan dezen te verkoopen voor den prijs van f 6 per M2 op de voor het Grondbedrijf geldende alge- meene voorwaarden. Ten aanzien van het verzoek van T. Boc- kel, die oorspronkelijk accooi'd ging met den prijs van f 6 per M2 wordt medegedeeld, dat verzoeker na zijne aanvrage tot de weten schap kwam, dat door Het door hem aange vraagde terrein een gedempte sloot loopt, welke indertijd is gedempt met sintels en vuilnis, welke sloot bij bebouwing opnieuw zal moeten worden uitgegraven en aange plempt met zand. Op grond hiervan ver zocht aanvrager den prijs met f 300.tc verminderen. Burgemeester en Wethouders zijn van oordeel, dat in dit bijzonder geval eenige vermindering van den grondprijs billijk moet worden geacht, waarom zij hebben besloten voor te stellen het gevraagde ter rein ter grootte van plm. 190 M2 aan Boekei te verkoopen voor f 5 per M2 op de voor het Grondbedrijf geldende algemeene voor waarden. Aldus besloten. DE DOKTERSWONING. Om 8.45 uur komt dan reeds in behande ling het Voorstel tot het bouwen van een nieuwe dokterswoning. In vei'band met dit voorstel deelen Burge meester en Wethouders'den raad mode, het geen goeddeels wel bekend zal zijn, dat de woning van den gemeente-geneesheer on danks daaraan herhaaldelijk aangebrachte veranderingen, ten eenemale als dokterswo- ning ongeschikt en onvoldoende is. terwijl 't niet mogelijk zal zijn ook niet door een grondige verbouwing de aan het perceel verbonden gebreken op te heffen. Op grond van het bovenstaande hebben Burgemeester en Wethouders besloten, den Raad voor te stellen, te besluiten tot af braak van de thans bestaande- en tot den bouw van een nieuwe dokterswoning, over eenkomstig het bij de stukken overgelegde nlan. waarvan de kosten begroot zijn op f 13.550.—. Wordt dit voorstel aangenomen, dan wordt voorgesteld een geldleening te slui ten, tot evengenoemd bedrag, welk bedrag kan worden geleend tegen een rente van 2x/i% 's iaars, af te lossen in 20 jaar. Zooals bekend wil Dr. Nanninga zelf de bedragen leenen. Vooi'zitter noemt het aanbod billijk. Oor spronkelijk wilde men van het Werkfonds leenen. Voorzitter wil het voorstel met twee han den aangrijpen. Veel te hoog zijn de kosten, zegt de heer Wissekerke te genover het beetje armenpraktijk. Als de dokter er zelf iets aan meebetaalde, was het wat anders, maar hij heeft alle voordcelen. Het woi'dt totaal f 20.000. Spr. zal zijn stem er niet aan geven, de armenpi'aktijk wordt zoo te duur betaald. De heer de Veer is geschrokken van het bedrag, dat f 1000 per jaar aan ren-, te en aflossing zal vorderen. Het begrip ge meentewoning veroudert, het geeft bij mu taties zoo licht verwikkelingen. Spi\ geeft toe dat de woning slecht is, maar ook do huisvesting van andere ambtenaren laat wel te wcnschen over. Spr. zou liever een salarisvcrhooging geven van f 500, als de dokter zelf wilde bouwen en hem den grond billijk afstaan. De heer van Erp (fluisterend): Juistl De heer de Vries schrok eveneens, het bedrag kan lager, zonder te vervallen in een armoedig huisje. Spr. zou den architect willen opdragen het plan te versoberen tot f 10.000 en de looptijd te verlengen tot 40 jaar. Dan wordt het per jaar f 400.wat de gemeente moet opbrengen. Do heer Klaver is het met vorige sprekers eens. De financieele toestand van de ge meen te wettigt de uitgave niet. Er is een geneesheer die zich financieel blijkbaar redt, laat hij zelf bouwen, dan is hij vrij van de gemeente en de gemeente vrij van hem. 't Valt voorzitter niet mee, de meening van de raadsleden, zegt hij. De heer Klaver: Dat geld! Voorzitter: 't Kan wel zijn, maar onze dok ter heeft nu eenmaal een vrij huis. Dat was voorwaarde bij zijn aanstelling. Dr. Mclchior had geen apotheek, Dr. Nanninga stelde als jongere hoogere eischen, hij heeft bijna geen beschikking over pi-actijkgedeelten. Het is 'n miserabele oude kast, en er is zelfs brand geweest Toen zal wel ge dacht zijn, was 't maar afgebrand, maar heeft men het kaduke huis wel eens van binnen bekeken? De keukcix is slecht, de trap naar hoven ook. De 'heer de Veer; Nóg slechter dan hier? Voorzitter: Deze is historie. De doljter krijgt straks een jonge vrouw en voor* de eer van Schagen moeten we ook wat doen. De heer v. Erp.vraagt 't woord. Weth. Buiskool: Valt u nu mij straks aan, dat is beter, dan weet u meer. De lieer v. Erp: Ik ben nu ook niet bang. (Gelach). Het spijt weth. Buiskool dat men vóór de vergadering niet eens met argumenten is co komen dan hadden B. en W. het in beraad gehouden. Spr. licht toe dat het met het huis van den heer Brouwer, hoofd der school, heel anders is gegaan. Meer salaris is een kwestie, die onder de oogen is ge zien. maar dat kost op den duur veel meer, f 800 per jaar, in verband met den pensi- oensgroiidslag in welke vrij wonen op dat bedrag is gewaardeerd. Bij overdoen van de praktijk is er als 't, ware dan een ruil object als de gemeentegeneesheer zelf een woning bezit, en dan zou de financieel krachtige opvolger voordeelen hebben, en de bekwaamheid op den achtergrond raken. Het woord van den her Wissëkérke „beet je armenpraktijk" is misplaatst en de wij ze waarop dr. Nanninga die vervult is ho ven alle waardeering verheven. Er is eerst een plan geweest dat f 4000 hooger was. Men moet dit huis andere maatstaf aan leggen, met het oog op de vele praktijk- vertrekken, die worden aangepast aan de eischen van de moderne medische weten schap. Het gebouw is geen luxe het is met den architect van alle kanten bekeken. De dokter is verplicht dc apotheek aan huis te hebben, thans is de toestand treu rig. Het verbaast spi'. dat de heeren er nog over denken de ouwe schuit op te knappen. Dat is goed geld naar kwaad geld gooien! Spi'. dringt met klem op aanneming van het voorstel aan. Als de last te zwaar is, zou over langdu rige aflossing gesproken kunnen worden, veertig jaren bijvoorbeeld, zooals de heel de Vries zei. De heer de Vries vindt f 14000 p!. f 6000 toch tc hoog. Kan daar niet een duizend of wat af? Weth. Buiskool: Onmogelijk. Voorzitter: Uitbouwen gaat niet, dan wordt het heelemaal een bakbeest. Spr. licht nog eens toe dat het woord „beetje armenpraktijk" misplaatst is. Wie dat zegt heeft geen inzicht in de armenpraktijk. De heer Wissekerke gelooft niet dat het een vierde van dokterpraktijk bedi*aagt, die armenpraktijk. Weth. Buiskool: De armen- en buspraktijk komt juist bij dokter aan huis. De particu liere patiënten bezoekt den dokier. Dc heer v. Eerp heeft finantieele be zwaren, al is de armenpraktijk uitgebreid, er is toch ook particulierepraijtk, en die profiteert dan op gemeentokosten. Als er gelegenheid is een ambtenaar te ontlasten van emolumenten als vrij wonen, moe ten wij dat met heide handen aangrijpen. Dc heer de Veer wijst op Barsingerborn en Dirkshorn waar ook dc artsen zelf bouw den en hun salarissen zijn verhoogd. Moet de gemeente juist de centrale ver warming betalen, waarop 10% 's jaars moet worden afgeschreven? Zoo lang is dokter Nanninga hier ten slotte nog niet! Weth. Buiskool verdedigt nogmaals het voorstel en kan de prijs niet zoo hoog vin den. De heer de Vries: Je bouwt er een paleis van! Mr. Buiskool: Een eenvoudig landhuis in bijzondere stijl is het. Voorzitter: Een eresaluut aan, onzen gemeentearchitect, den heer Re zelman. die zeker keurig huizen kan bouwen. Slaap kindje slaap... Voorzitter kan zich niet begrijpen, dat in de comitévergadering leden waren die bij acclamatie de plannen toejuichten en thans tegen zijn. De heer v. Erp: Ik niet. De heer de Vries: Ik ook niet! Voorzitter: 't Is nota bene door een der raadsleden uitgelokt! De heer de Veer. 't Was tegen twaalven, dat de heer Dekker zooiets zei. 't Ging zoo maar niet klap klap. De heer v. Erp was misschien nog wakker en behield zich direct alle rechten voor. Ik ben bij nader inzicht van opvatting veranderd en al denkt u misschien dat ik als een blad van een boom ben omgedraaid. De heer Klaver vei'kl^ai'de* zich ook zon debok, maar heeft nimmer vex'klaard voor te zijn. Spi'. is ook van inzicht veranderd na er een nachtje over geslapen te hebben. Wat zal een opvolger doen, die niet ge trouwd is? Er zijn andere huizen! Als er geen geld is oni te koopen, moet men hu ren, zoo is het met de gemeente- De heer van Erp had niet den indruk dat alle raadsleden zich direct gebonden voel den aan het voorstel van B. en W. Spr.'s cenigste motief is: Schagen kan zich geen luxe permitteeren De heer de Veer knikt somber Twee opmerkingen wil wethouder Buiskool nog maken. Een opvolger zal heusch geen ander huis ne men, waar hij vrij wonen kan krijgen. Voorzitter: Die dokter wordt meteen ont slagen wegens stommiteit. Weth. Buiskool wil verder niet het bedrag van f 1000 als maatstaf nemen. Zie eens naar het onderhoud! De lieer de Veer: Nog geen f 300 per jaar. Weth. Buiskool: Daarom is er nu zooveel noodig, juist omdat er zoo weinig aan ge daan is. De heer de Veer: Dat is slagvaardig. Weth. Buiskool: Daar moet u niet om lachen! De heer de Veer: Moet ik er dan om hui len? (Hilariteit). Weth. Buiskool zegt dat de x-aad zich in principe niet heeft verzet tegen een woning van f 13000. De heeren de Vries en de Veer zijn het hiermede niet eens. Zit er geen muziek in vraagt de heer de Vx-ies nogmaals. De heer Wissekerke: Met deze ar chitect komen we niet lager. De heer de Vries: Hij is niet duur der dan een ander. De heer van Erp: Hij moet eens naar Amsterdam! De heer Wissekerke zou de dokter de in dertijd gewaardeerde lmui'waarde willen vergoeden. Spr. brengt verder de persoon van dokter v. d. Sluis in liet geding. Als dr. Nanninga zou aftreden, zou eens niet juist zijn opvolger benoemd moeten worden, er is destijds al zoo'n strijd om ge weest. Dr. v. d. Sluis is ook belastingbetaler Weth. Buiskool: Schijnbare zuinigheid die de wijsheid bedrieft, alles wat hier ge zegd wordt. De heer de Veer: Verschil van inzicht! Een voorstel de Vries, het bedrag op f 10.000 terug te brengen, wordt niet ge steund. Weth. Buiskool adviseert den heer de Vries dan voor te stellen een limiet van f 11500 te stellen. Voorstel B. en W. keldert! Het voorstel van B. en W. wordt dan met 6—4 stemmen verworpen. Voor stemmen weth. Buiskool, weth. Bijlsma, Dekker en mv. Kamp. Weth. Buiskool stelt voor «een dokterswo ning te bouwen tegen f 11.500.— en openbaar aan te besteden. De heer De Vries wil den architect nieuwe opdracht geven en weer gaan rekenen. De heer De Veer wil ook iets doen. Wtvth. Buiskool zal ïTeh~al'chite"ct niet vra gen! Een limiet is een reëel voorstel, dat is ten miste een opdracht. De heer De Vries: Stel dat er f 1000.of f 1500.bezuinigd wordt. Weth. Bijlsma: 't Wordt al minder! De heer De Vries wil geen maximum noe men. Weth. Buiskool: Juist, dat is 't em! De lieer De Vries stelt na eenige aai'ze- ling dan een limiet van f 12000.voor. I)e heer Stam f 11000. Weth. Buiskool: Er is al liooger geboden, f 12000.— heb ik al. Wie meer? De heer De Veer stelt voor de zaak terug te nemen. Er zijn geen steenen voor de sti'aat. Wat pi'aat men nu over zooveel beid? Laat dokter zelf toch bouwen! Weth. Buiskool ziet als eenige logische consequentie, dat het college alle geuite wenschcn overweegt en dan met nieuwe vooi'stellen komt. De heer Wissekerke ziet weinig voordeel in die paar duizend gulden. Voorzitter: U kunt niet rekenen! De heer De Veer: Neem 't terug. Voorzitter: Niks terug te nemen! Weth. Buiskool: Als we nu met een voor stel van f 12000.komen, is er dan kans van slagen? Dat wou 'k weten! De heer De Veer: Met nieuwen moed! Een principebesluit een nieuwe dok terswoning te bouwen tot een limiet van f 12000.met -40 jaar aflossing komt nu in stemming. Voor de heeren De Vries, Stam en Bijlsma. Tegen de heeren De Veer, Wissekei'ke, K'a- vei', v. Erp, Dekker, mv. Kamp. Blanco weth. Buiskool. Dit is dus ook verworpen. Voorzitter is niet bei'eid verder te pra ten. Verkoop aandeelen. Voorzitter deelt mede dat een brief is in gekomen van de Mij. voor Gemeentecrediet tot overdoen van aandeelen. een mooi bezit dat laatstelijk 6% dividend heeft gegeven, aan de Alg. Friesche Levensverz. mij. Er is een aandeel van f 1000, vier van f 500 en een van f 250 De Mij van Gemeente crcdiet adviseert dit te doen, gezien een te verwachten hooger dividend der Alg. Frie sche. Voor 1 April moet worden besloten. De beteckenis van een en ander is dat 6% dividend in ieder geval wordt gefixeerd. Aldus besloten. AANSLUITING WIERINGERMEER VLEESCHKEURINGSDIENST. Besloten wordt de Wieringermeer als ge- lijkgerechtigde toe te laten tot den vleesch- keuringsdienst Barsingerhorn, met ingang van 1 April. De heer van Erp stemt tegen omdat een veearts uit de Wieringermeer is benoemd. Er moest een directeur zijn, die geen eigen praktijk heeft. De iieer de Veer licht toe dat juist het doel is tot een ambtelijken dienst te komen. De leerling fitter Balk, middels benoemd lot derde fitter, wordt voorgesteld f 1040.— jaarwedde te verleenen. Hier moest een raadsbesluit voor zijn, an ders kreeg men last met den minister van binncnlandsche zaken. Weth. Buiskool: Leve de autonomie! Aldus besloten. Rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt te ruim half elf.

Schager Courant | 1939 | | pagina 7