Arrondissenients rechtbank te Alkmaar POLITIERECHTER. -liU'ing van Maandag 20 Maart. Z u i d s ch arwoude, ZN VROUW HAD GEEN AARDAPPELEN MEER. Moeder de vrouw had geen aardappelen meer en daarom had een zekere H. D., vroe ger te Zuidscharwoude, thans te Alkmaar woonachtig, twee zakken meegenomen uit de schuur van een zekeren H. S., tuinder te Zuidscharwoude. Dat op zichzelf was niet zoo erg, maar verd. had deze zakken met lekkere aardappelen gevuld, in totaal tot een gewicht van 70 kg. De politierechter Mr. Krabbe maakt er verd. op attent, dat hij al meer veroordee- Jingen achter den rug heeft, waarvan één wegens huisvredebreuk. De getuige komt de feiten bevestigen en zegt, dat de waarde niet meer dan f 2.60 bedroeg. M'n vrouw heeft me er toe aange zet, zegt verd. De officier van Justitie Mr. v. d. Feen de Lille vindt dit feit op zichzelf zoo erg niet, doch gezien den misdadigen aanleg van de zen verdachte, requireert de officier een ge vangenisstraf voor den tijd van vier maan den. Mr. Krabbe veroordeelt verd. dan tot een gevangenisstraf voor den tijd van drie mnd. W i e r i n g e n. TE WEINIG VEDIENSTE OPGEGEVEN. De visschersknecht J. L. uit Wieringen moest terecht staan, omdat hij op 11 Febru ari 1939 aan de steunregeling had opgege ven, dat hij verdiend had f 4.50, terwijl hij in werkelijkheid f 6.75 ontving. Verd. merkt op, dat toen hij het formulier teckende hij niet meer dan f 4.50 had ontvangen. Later kreeg hij nog f 2.25. De visscher H. K. uit Wieringen vertelt, dat verd. bij hem in dienst was en f 4.50 ver diende. Hij is alleen naar Amsterdam geva ren en daar ze anders altijd met z'n beiden waren, gaf ik m'n knecht nog f 2.25. Dat was dus een extra'tje en dat wist verd. niet, meent de politierechter. Dat was het net, beaamt verd. De brigadier van de Rijksveldwacht te Wieringen, Tj. Br., als tweede getuige ge hoord, ontzenuwt de verklaring van verd. Deze wist zeer goed, dat hij nog f2.25 kreeg. Get. had dit zelf aan get. K. gevraagd en die zei nog: „Ik wil er geen gedonder mee heb ben. Get. K. en de beide knechts hadden het alle drie afgesproken. De Officier van Justitie wil van get. we ten, wanneer verd. die f2.25 heeft terugge geven. Dat was de andere week, zegt get De zaak wordt er wel iets anders door, meent mr. Krabbe. De Officier acht het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen en vraagt vrijspraak. Mr. Krabbe kan zich hiermede vereenigen en spreekt verd. vrij. S c h a g e n. EEN DURE KLANT. W. Th. B. uit Alkmaar had zonder een cent op zak goeden sier gemaakt en was behalve bij tal van andere caféhouders, ook bij den heer Ph. R. in Schagen terecht ge komen. De verd. die niet was verschenen had daar op 29 Januari den heelen dag geze ten en voor f4.90 verteerd. Toen was de man verdwenen. Ook dé hotelhouder M. G. in Schagen was er in gevlogen, die had ver. logies en ontbijt verschaft. Deze was er f2.95 aan tekort gekomen. Mr. Krabbe zegt, dat verd. bij alle moge lijke hotelhouders in Nederland hetzelfde foefje heeft uitgehaald en dat verd. alles be kend heeft. De Officier eischt vier maanden gevange nisstraf. Mr. Krabbe doet er een maand af en ver oordeelt verd. tot 3 maanden gevangenisstraf. Heerhugo waard Een zekere Th. J. S. uit Oudorp was in een niet al te nuchteren toestand toen hij met een taxi- naar een café in Heerhugo- waard gereden werd. Ofschoon hij zich van alles niet wist te herinneren, weet hij toch wel, dat hij den volgenden morgen een vreemde fiets had. Waarom heeft U daar geen kennis van gegeven aan de politie? vraagt mr. Krabbe. Het was slecht weer en ik dacht het kan wel effe wachte, zegt verd. Aan den ersten get. Ph. R. uit Heerhugo- waard behoorde het rijwiel toe; hij had het in een schuur achtergelaten en daaruit was het verdwenen. De tweede get. T. A. T. uit Heerhugo- waard was met verd. aan den boemel ge weest. Ze waren allebei zoo dronken, dat ook deze getuige niet meer weet, wat er gebeurd is. Mr. Krabbe vraagt of die fiets van S. door de politie is in beslag genomen? Jawel: Edelachtbare: antwoordt verd. Maar wat het ergste is; U bent al meer wegens diefstal veroordeeld, dat was ook in staat van dronkenschap wijst de politie rechter er verd op. U maakt heel veel mis bruik van sterken drank. Ik heb al ingezien dat het zoo niet langer gaat en zal anders gaan leven, is het antwoord van verd. De Officier van Justitie requisitoir ne mend, wil deze zaak doen onderzoeken en een reclasseeringsrapport over verd. zien uitgebracht. De Politierechter kan zich hiermede ver eenigen, waarna de zaak wordt aangehou den. de jury, bestaande uit de dames Werner, Broersma en Wiedijk en de heeren Werner en Wiedijk, aan Nadat de jury zich van haar niet benijdenswaardige taak had ge kweten, werd de uitslag bekend gemaakt. Deze luidt: Enkelingen (mooi): 1. Pop in doos, A. Nauts, Barsingerhorn; 2. Neerlands Zuivel, Voedt U goed, T. Beers, Heerhugowaard; Boerin uit 1750, G. Jongejans, Barsinger horn; 4. Bridge-embleem, Mevr. Met, Oud karspel en 5. Rus, M. Broersma. Enkelingen (origineel): 1. Heks, C. Visser; Cowbov, K. Waiboer: 3 Vadertje Lang been, J. Schenk Jz., allen Barsingerhorn; Onbewaakte overweg, C. Met, Oudkar spel en 5. Clown, Gré Klaaren, Barsinger horn. Paren: 1 Schotsche Hooglanders, dames Govers en Kant, Winkel; 2. Esperanto, da mes Duursma en Pool, Barsingerhorn; 3. Opa en Opoe, dames Terpstra en Krap, Bar- singerhorn-Winkel; *4. Tirolers, dames G. en M. Dekker, Barsingerhorn. Groenen: 1. Fantasie uit Haïta, 4 dames uit Schagen. De Voorzitter van de Westfries, de heer J. A. Schenk dankte de jury voor haar werk en de gemaskerden voor de belang stelling. Een gezellig hal onder de prettige lei ding van den heer Kaan en met medewer king van de heeren Bakker en Kos, hield de aanwezigen nog langen tijd bijeen. KOLHORN. Plaats verkocht De boerderij van den heer C. Kaan in den Waardnolder is onderhands verkocht aan Dr. Dalman te Bussum, wiens zoon de plaats zal gaan besturen. CALLANTSOOG Uit onze Omgeving SCHOORT. Woningbouw gegund. Het bouwen van een woning voor den heer K. Koorn, Hargen, is gegund voor tim merwerk aan den heer Damiaans, voor met selwerk aan den heer Besse «en voor schil der-, glas- en behangwerk aan den heer Jac. Koeten, allen alhier. GROET VEREENIGING VAN KAMPEERTERREIN- HOUDERS. Schoorl, Groet en Camperduin mogen zich verheugen in een telkenjare toenemend vreemdelingen bezoek, waarmee vooral de belangen van neringdoenden, verhuurders, pensionhouders en kampeerterreinhouders ten zeerste gediend zijn. Vooral het kampeeren nam de laatste ia- ren sterk toe en daarmee kwamen de moei lijkheden. Waar veel menschen samen wo nen, zijn nu eenmaal ordemaatregelen noo- dig, daar moet de enkeling een deel van zijn vrijheid opofferen in het belang van de gemeenschap. Een door enkelen ge- wcnscht Kampeerverbod zou een gemakke lijke oplossing zijn, maar het zou velen on- noodig dupeeren en niet in het belang der gemeente zijn. Zonder de vrijheid te veel aan banden te leggen, heeft het gemeentebestuur verschil lende voorschriften uitgevaardigd om min der gewenschte toestanden te voorkomen. De kampeerterreinhouders zijn zelf ook overtuigd van het „Ordnung muss sein" en hebben zich nu vercenigd in een „Ver- eeniging van Kampeerterreinhouders", om zoo gezamenlijk te kunnen medewerken aan het scheppen van goede toestanden, in hun eigen belang en in 't belang der gemeen schap. Voorzitter van deze nieuwe vereniging werd de heer P. Kos, terwijl de heer A. Duinmeyer zich belastte met het secretari aat. HANDWERKCLUB ONDER ONS". Het bestuur van de dameshandwerkclub „Onder ons" deelt ons mede, dat het finan- ciëele resultaat van de einde Februari houden tentoonstelling met verloting tot groote tevredenheid stemt. Aan verschillende liefdadige instellingen, als huisverzorging. Maatschappelijk hulpbe toon, Kinderuitzending, heeft de vereeniging een aardig bedrag kunnen uitkeeren. WIERINGEN „Zang en Vriendschap". Zondagavond j.1. gaf onze gemengde zang vereniging „Zang en Vriendschap", dir. Jb. I. Hovenier, in concertzaal „Concordia" een uitvoering. Als te ruim 8 uur de heer J. C. de Haan het woord neemt, is de zaal ge heel gevuld. In zijn openingswoord heet spr. alereerst de fam. Kolff van harte wel kom, verder den heer C. P. Poel, die voor de begeleiding zal zorgen Verder de direc teur. de heer Hovener en natuurlijk ook de Maskerspelers uit Bergen, die dezen avond het tooneelspel „Betje Regeert" zullen op voeren. Het is, zegt spr. dit jaar ons tien jarig bestaan, in deze tien jaren heeft de heer Hovenier ons van niets tot in de afdee ling Uitmuntendheid gebracht; hiervoor on zen hartelijken dank. Applaus. Wij krijgen dan allereerst een drietal zangnummers te hooren en wel „Het land van Holland", „Het Rijdertje" van Isr. 01- man, v. Josef Cohen, „Rozen uit het Zui den", tekst en muziekbewerking van M. C. v. d. Rovaart. Na elk nummer weerklonk een hartelijk applaus. Hierna kregen we de Maskerspelers te zien rnet „Betje Regeert", blijspel in 3 bedrijven, door Henk Bakker, regie G. Kooijrnan, too- neelaanklceding fa. D. Minnes, complete meubilecring alhier. Onze verwachtingen waren hoog gespan nen. maar hetgeen wij gezien hebben, heeft die verwachtingen verre overtroffen. Het was vooral Betje (mevr. Wies Meijer- v. Geenen, die een overweldigend succes had. Het 6pel was óf. De heer J. C. de Haan sprak aan het einde een dankwoord tot de Maskerspelers. Een sprei, welke door mej. Hoogvorst ge maakt was, werd nog verloot. De gelukkige winnaar was W. Kooij Jz. De bal muziek werd verzorgd door de band onder leiding van den heer H. Zon. HOOGWOUD Ouderavond. In de zaal van café Bakker is een Ouder avond gehouden, uitgaande van de school aan de Kerkolaan. Deze avond werd hoofdzakelijk door de leerlingen van deze school gevuld en hierbij- past allereerst een woord van lof tot. het onderwijzend personeel, dat geen moeite heeft gespaard om dezen avond te doen slagen. Enkele aardige voordrachten en liedjes werden door de leerlingen ten eehoore ge bracht, waarna volgde „De vroolijke schoen maker", een kindertooneelstuk in vier be drijven, waaraan niet minder dan 40 kinde ren medewerkten. De décors waren uitste kend verzorgd, en ook de costuums van de kinderen konden aller goedkeuring weg dragen. 't Tooneelstuk werd heel aardig op gevoerd en de kinderen mochten na afloop dan ook een hartelijk applaus in ontvangst nemen. De Voorzitter der Oudercommissie, de heer C. Kuiper, overhandigde uit naam der ouders, aan meester en juffrouw een bloeiende plant en een cactus, en dankte hen, mede namens de ouders, voor de door hen gegeven moeite om dezen avond tot een succes te maken. Hiermede kwam het einde van dezen avond, die zoowel aan ouders en onderwij zend personeel als aan de kinderen onge twijfeld voldoening heeft geschonken. Hef perceel Gouwe H 27, eigendom van het Burgerlijk Armbestuur alhier, is tegen Mei a.s. verhuurd aan den heer C. Pauw. Aan den heer P. van Diepen is vergun- nine verleend tot het houwen van een woon- en winkelhuis in de Wcere. RARS1NGERHORN Uitslag keuring. Door den Keuringsraad zijn hij de onlangs gehouden keuring van ingeschrevenen voor de lichting 1940 vier van de negen inge schrevenen goedgekeurd. De overigen wer den afgekeurd. Rijksveldwachter v. Iperen tot een voorname functie geroepen. Naar we vernemen, is de rijksveldwachter van Iperen voorloopig gedetacheerd bij de Palei§- en Perkwacht te Soestdijk. Waar voor een dergelijke functie slechts zeer bekwamp rijksveldwachter worden uit ekozen, is dit zeker voor den heer van Iperen eon groote eer. Ook de brigade Schagen als geheel kan zich vereerd voelen met het feit, dat een harer beste mannon een dergelijke verantwoordelijke functie wordt toevertrouwd. Geslaagd. Naar ons werd medegedeeld slaagde dezpr dagen onze plaatsgenoot Jan Vos Pzn., timmermansknecht, voor het diploma \an de Vakteekenschool te Schagen. A.s. zomerseizoen een verbeterde toegangsweg? Door het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier worden de werk zaamheden tot verbetering van den weg langs den Zuid-Schinkeldijk voortgezet. De plaats waar de weg over den Zijoerdijk gaat, de z.g. kluft van Govers, wordt tege lijkertijd onder handen genomen, en wordt meer hellpnd in de bocht ge/naakt. De S- bocht in den weg wordt er geheel uitge nomen. Goed gestraft! Nadat do weg langs de zomerwoningen ten Zuiden van het dorp door de gemeente was opgeknapt, meende personeel van het P.W.N. den weg aan een behoorlijke proef te moeten onderwerpen. Zij reden met een auto, hoewel de weg voor dergelijke voer tuigen afgesloten is, langs den weg en raakten ten slotte vast in de nog niet ge klonken versche klei. Dan maar terug. Het resultaat was een verre van fraai en diep wagenspoor. We vernemen dat de Direc teur. na van het gebeurde op de hoogte te zijn gesteld, de mannen opdracht gege ven heeft zelf het vernieldp weer in orde te brengen. Misschien gaan zij in het vervolg met meer overleg te werk. LANGENDIJR geven, waardoor f500.— kon worden afge lost bij de Boerenleenbank. De ontvangsten waren f2236.70, de uitgaven f 1681,12, saldo f555.58. De vereeniging heeft nog een schuld bij de Boerenleenbank van f 12100.voor de poterbewaarplaats. Tot kasnazieners werden de heeren P. Kos telijk en D. Jonker benoemd. Plaatsvervan ger de heer Jb. Kroon. Voorzitter deelde mede, dat Donderdag de eindlcs van den tuinbouwcursus wordt ge houden. De cursus heeft goed voldaan. Be gonnen met 17 leerlingen, zijn er nu nog 15. Men zal trachten, een volgend seizoen weer een cursus te organiseeren, in samenwerking met de zusterverenigingen. De heer Kalverdijk vroeg of het niet iets was, om ook voor ouderen een cursus te houden. Voorzitter meende, dat er wel mogelijkheid bes'ond. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de alg. verg. .van den Noordermarkt- bond behandeld. Allereerst het voorstel van het Centraal Bureau v. d. Veilingen ter bevordering van den afzet van tuinbouw producten. Verscheidene heeren voerden hierover het woord. Het blijkt wel, dat men over het alge meen wel met eenige reserve tegenover het voorstel van het Centr. Bureau staat; men besloot, voor het voorstel te stemmen. Men kon accoord gaan met het prae- advies op het door „De Eendracht" inge diende voorstel tot opheffing van het mini- mumprijzenfonds. Met de volgende prae-ad- viezen ging men ook accoord. De heer Kalverdijk stelde voor, in de rond vraag van de N.M.B.-vergadering aan te dringen, dat voorkomen wordt, dat als poot aardappelen onverkocht blijven, deze wor den uitgesorteerd in kleinere maten. Dat uitsorteeren bevordert de handel in poters niet. Hiermede ging men accoord. De heer Volkers zou willen bespreken, dat pogingen worden aangewend om meer dere kleine bedrijven in de Wieringermeer te stichten. De heer Kalverdijk vond het meer een proef voor de standsorganisaties. Men zal het in de N.T.B. ter sprake bren gen. Tot afgevaardigden werden gekozen be halve de bestuursleden de heeren P. Vol kers, P. Kostelijk, L. Kalverdijk en J. Hink De heer C. Met zou gaarne zien, dat po gingen werden gedaan, den poterbewaarder bij de poterbewaarplaats te doen wonen. De woning is toch van de vereeniging. Voorzitter zeide. dat dit wel wat moeilijk is. Men kan een man niet dwingen, in dat huis te gaan wonen. Bij voorkomende gele genheden zal men er rekening mee houden. De heer J. Hink zeide, dat „Koophandel" de vreemde kooplieden wil weren. Spr. keurde dit af! De heer N. Kaan vroeg of er behoefte bestaat aan koolzaad-ontcmetten. Spr. is bereid, daarvoor eenige avonden beschik baar te stellen. Daarna sluiting. BERGEN Openbare les adsuirantenaïdee ling „De Westfries". Zondagmiddag gaf de afdeeline adspiran- ten van de gvmnastiekver. „De Westfries" een openbare les in de zaal van den heer A. de Graaf. De aanwezigen (de opkomst had beter kunnen zijn) hebben genoten van de ver richtingen van de jeugd. Het is ongetwijfeld een goede gedachte geweest een afdeeling »an de jongere jeugd op te richten. De lei der, de heer Met, heeft zeer zeker eer van zijn werk gehad. Het programma werd aangevuld met knotsoefeningen van oudere meisjes. Gemaskerd bal. 's Avonds groot gemaskerd bal. Niet min der dan 42 gemaskerden dienden zich voor NOORDSCHARWOUDE. Bijz. Vrijw. Landstorm. De afd. Noordscharwoude van den Bijz. Vrijw. Landstorm hield haar alg. jaarver gadering in De Burg. De heer Ottenbros, gewestelijk secretaris, opende de vergade ring met welkom, in hot bijzonder tot den heer C. Kramer Gzden nieuwbenoemden voorzitter der afdeeling. Na de voorlezing van het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, gaf de heer Jb. Grootjes, de plaatselijk leider, een uit voerig overzicht van hetgeen in het afge- loonen jaar is geschied. Vervolgens werden de prijzen van de on derlinge schietwedstrijden uitgereikt. De prijswinnaars waren: Klasse A: A. Vonk en G. Spaans elk met 558 punten; klase B. Jac. Grootjes met 5540 punten. G. Jacet met 532 punten en Jb. Bruin Dz. met 526 punten; klasse C: G. Goudsblom met 526 punten, J. Henselmans met 526 punten en S. Vader met 514 punten. Klasse D: A Blijlevcn met 179 punten en C. Bruin Wz. met 443 punten. Het scherpschuttersbrevet werd uitgereikt aan J. Henselmans en S. Vader. Den heer J. Schuit Kz. werd wegens het bereiken van de leeftijdsgrens het ontslagbewijs overhandigd. De heer Ottenbros heeft nog eenige vra gen van de leden beantwoord, waarbij spr, het doel van den B.V.L. uiteenzette. Daarna sluiting. OUDKARSPEL. TUINBQUWVEREENIGING „DE EENDRACHT". Gisteravond vergaderde de tuinbouwver- eeniging „De Eendracht", in het lokaal van den heer C. Vis. Voorzitter de heer Jb. de Boer. Na opening werden de notulen voorgele zen door den heer D. Wonder, zij werden onveranderd vastgesteld. Voorzitter deelde mede, dat er zeer veel animo is voor de bedrijfjes in de Wieringer meer, waardoor de meest kapitaal-krachti gen worden uitgekozen. Hierna werd het finanlieele verslag uitge bracht door den heer D. Wonder. De bollen- bewaarplaats had weer f400.— voordeel ge De Joodsche kinderen naar Drie bergen. Naar wij vernemen zullen Donderdag a.s. de Duitsche Joodsche kinderen, die' naar ons land waren gevlucht en in het zeehuis te Bergen aan Zee waren opgenomen, van daar naar Driebergen vertrekken. Het zee huis dient nl. te worden schoongemaakt voor het komende seizoen. Gemeenteveldwachter in tijdelij- ken dienst. De door den Commissaris van de Koning in in de provincie N.Holland aan de heeren L. F. Scheeres en S. Boterhoek te Bergen (N.H.) verleende aanstelling tot bezoldigd gemeenteveldwachter in tijdelijken dienst, is verlengd tot en met 15 Sept. a.s. Attentiesein blijft! Hoe belangrijk één enkel lettertje soms zijn kan, bewees wel ons verslag van de on langs hier gehouden bijeenkomst van Een heid door Democratie. In ons verslag stond, dat de heer P. Brij- nen te Soest in zijn rede „Attentiesein blijft"! de R.K. actie voor God „een" mantelpropa- ganda noemde voor het nationaal-socialis- me. Dit moest zijn „geen" mantelpropagan- da. Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding. De afd. Bergen-Schoorl-Warmenhuizen hield gisteravond in het Oranje-Hotel een ledenvergadering, onder voorzitterschap van Dr. A. H. v. Gelder. Na opening der vergadering, werden de notulen onveranderd goedgekeurd. Hierna kreeg mevr. Bosch gelegenheid voor het uitbrengen van haar jaarverslag, ilet ledental nam toe van 112 tot 121. De commissie voor het nazien der boeken rapporteerde dat zij alles in de beste orde had bevonden en adviseerde tot dechargee ring van de penningmeesteres. Do vergade ring ging hiermee accoord. De rekening van dé penningmeesteres sloot in ontvangsten en uitgaven met een totaal van f302 90^; het batig saldo bedroeg f 107.84J4. Tot leden van de commissie voor het na zien der boeken in 1939 werden benoemd de heeren M. W. van Gulik en G. Blijcnberg. De begrooting voor 1939 sloot in ontvang sten en uitgaven met een totaal van f 186.79. De vergadering achtte bet met het be stuur wenscheliik dat er meei propaganda werd gevoerd en meende, dat het nuttig zou zijn, daarvoor een propagandacommis- sie te benoemen. Tot leden werden benoemd mevr. van Die—Wognum en de heeren C. van Die. G. Blijonbcrg, H. j Friedt en W. Bant. Bij de bestuursverkiezing werd het aan de beurt van aftreden zijnde lid mevr Bosch, bij acclamatie herbenoemd. Na de rondvraag, die niets bijzonders op leverde. sloot de voorzitter de vergadering. WINKEL LUTJEWINKEL. Gegund. Het bouwen van een woonhuis voor reke ning van den heer N. Bakker, alhier is ge gund aan den heer W. Roggeveen, eveneens alhier. Van dit werk zal de heer Roggeveen het timmerwerk uitvoeren, de heer J. van der Molen. Winkel het metselwerk, de heer J. Bobeldijk, Lutjcwinkel het schilder-, glas- en behangwerk en de heer G. de Geus, Lut jcwinkel 't lood-, zink- en sanitair benevens het electricitcitswerk. SCHAGEN SCHOOLVOETBAL. Wat is er weer prettig gevoetbald Zat« dagmiddag! En maar steeds stijgt de spat,, ning, reeds worden de kampioenskanset overwogen, reeds komt er teekening in df. strijd. Aanstaanden Woensdag en vooral ooi aanstaanden Zaterdag, zal er hevig gevoeg ten worden, dan wachten ons opnieuw eet' te, fijne voetbalmiddagen. Begonnen werd nu met: Groep II. O.L.S. Schagen III—Kleine Sluis. l-«. Dit was een spelletje van kat en muis.' wat ook te verwachten was. Het eenige dool punt ontstond nog, doordat de backs va; Kleine Sluis te veel opdrongen, en een Scha gerspeler die kans listig benutte. Een aar dige wedstrijd, -ooral voor de rust, was ós tweede, die van Groep I. WieringerwaardLutjewinkel. 30. Hier was de verhouding beter en daar- door de wedstrijd ook aantrekkelijker. De laatste wedstrijd spande wel de kroon) Dat was: G r o e p I. OudesluisSchagen I. 05. Voor de rust was het 1—0, maar na d; rust kregen de Schagenaars de smaak li pakken en lieten den Oudesluis-keeper no< driemaal visschen. ZIJPi ithel! BURGERBRUG PASTOOR VAN KAMPEN TE KETHElj BENOEMD. Pastoor van Kampen, die hier sinds 19IC werkzaam is en vorig jaar onder groo:» belangstelling zijn zilveren priester-jubik urn vierde, gaat Burgerbrug verlaten; hj is benoemd te Kethel. Zijn opvolger is weleerwaarde heer Olsthoorn, thans kap» laan te Rotterdam. NIEUWE N1ED0K GEMASKERD BAL. Naar we vernemen zal Tweeden Paasei dag wederom een groot gemaskerd bal m den gehouden in de Prins-Maurits alhier. Gezien het succes van verleden jaar b» looft het zeker ook nu weer wat te wordoi en daarbij worden zeer mooie prijzen be schikbaar gesteld, hetgeen de inschrijving' zeker zal bevorderen. Zie voor aangifte, ad vertentie in dit nr. KOEDlJl] COÖPERATIEVE VROUWENCLUB Op de gistermiddag gehouden vergaderinf van de Coöperatieve Vrouwenclub waren aanwezig Mej. R. W. Bos, propagandiste van den Coöp. Centralen Bond en de heer Mammen, bedrijfsleider van „Nieuw Leven" te Zuidscharwoude. Daar nog geen bestuur bestaat, opende de heer Mammen do bijeenkomst, zich daarbij met een propagandistisch woord tot de vrouwen richtende. De uitslag van de bestuursverkiezing wb als volgt: Mevr. OttoBierman (Voorz.)^ Mevr. BomSpruit (secr.) en Mevr. Hart- Ofman (penn.) De contributie werd vastge steld op 5 ct. per maand. Men werd lid van het Margaretha Meiboomfonds, dat zich ten doel stelt de uitzending van vrouwen van werkloozen; kosten 5 ct. per lid per jaar. Nadat nog een propaganda-avond hij Kra nier te Zuidscharwoude was besproken, volgde sluiting onder dankzegging. ALKMAAR AANBESTEDING. Namens B. en W. van Amsterdam is gis termiddag ten gemeentehuize aldaar in het openbaar aanbesteed: Het verrichten van grond- en heiwerken met bijbehoorendc werken voor den bouw van twee nafilters op het terrein van het pompstation Weesperkarspel der gemeente waterleidingen te Weesperkarspel. Ingekomen waren 64 aanbiedingen. Laag ste inschrijfster was firma Corh. de Wil alhier met 65967 gulden. ALKMAAR BIJ NACHT Zaterdagavond tegen 12 uur werd door een burger waargenomen, toen hij langs de Kanaalkade liep, dat een manspersoon uit de Peperstraat met een rijwiel kwam, naai den walkant van het Noordhollandsch ka naai liep en deze daar te water wierp, waar op die persoon met een tweeden ter plaatse aanwezigen persoon hard wegliep. Op aan wijzing van dien burger zijn bedoelde twe mannen op de Nieuwesloot door een agen. van politie aangehouden. Bij het ingestelde onderzoek bleek, dat ongeveer tegel ij kertijc door een zekeren P. aangifte was gedaan van diefstal van zijn rijwiel ,dat voor een café aan de Houttii had gestan. In dat ca fé hadden ook do heide aangehoudenen zeke re C. en S., vertoefd en verteerd zonder te willen betalen, waardoor een handgemeen met den caféhouder was ontstaan. Vermoe delijk uit een soort wraakneming hebben zij daarop het voor het café staande rijwiel van een der andere bezoekers weggenomen en te water gegooid. Proces-verbaal is op gemaakt. SINT PANCRAS Dammen. Gisteravond trok het eerste tiental van D.O.S. naar Zuidscharwoude om aldaar voor de derde keer te trachten een beslissing te krijgen voor de Hoornsche nederlaagwed strijden. De uitslagen luiden: Damlust D.O.S. P. BeersD. Kloosterboer 2—0 Th. de Haas—Jac. Toepoel 2—0 G. HuitemaP. Pereboom 11 P. de GrootP. Booi 0—2 Joh. Pluister—F. Kunst 0—2 Joh. Huitema—J. Oud 2—0 G. Bal derK. de Ruiter 0—2 P. Koomen—W. Pool 1—1 Jac. GrootjesC. Ivangh 0—2 P. Schuifelen—D. Buisman 1—1 9-11 Dus is D.O.S. nu winnaar van den eersten prijs geworden.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6