Joodsche vluchtelingen in Schoorl Va Polder Callantsoog. KING Tweede blad RAAD SCHOORL PEPERMUNT MIJNHARDT'S laxeer tabletten Gesprekken over hekken Baden voor de schooljeugd Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Uit onze Omgeving Donderdag 23 Maart 1939 De afscheidingskwestie nog eens op de proppen. Een zonderlinge school- opzichtersgeschiedenis. De bouwver ordening aangenomen. Leeuwen en tijgers te Schoorl verwacht Een kam peerterreinmag geen woonwagenpark worden. Wethouder Schermer dwaalt gaarne door de bosschen, Hargen op zijn hoofd. Do Raad vergaderde gistermiddag voltal- Voorzitter was de burgemeester, baron v. ïridagh, secretaris de heer Belonje. De notulen geven geen aanleiding tot bij zondere besprekingen. Voorzitter stelt dan aan de orde de vol- INGEKOMEN STUKKEN EN MEDEDEELINGEN. Voorzitter deelt mede, dat 40 Joodsche vluchtelingen in het Doopsgez. Broeder schapshuis zijn gekomen. Ze zullen tot Juli blijven. Voorzitter wijdt een hartelijk woord van deelneming aan de ongelukkigcn. Ingekomen zijn eenige goedkeuringen op jaadsbesluiten. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Schrijven d.d. 15 Maart 1939 van het R.K. Kerk- en Schoolbestuur te Catrijp, waarbij o.m. wordt verzocht in verband met de lage aanneemsom voor de uitbreiding van de R. K. Lagere School te Catrijp, alsnog goed te keuren, dat de vergoeding voor een opzich ter, waarmede met inbegrip der sociale las ten een bedrag van f 600.— gemoeid is, door de gemeente zal worden bekostigd. B. en W. deelen mede, dat in verband met de lagere aanneemsom ook het honorarium van den architect belangrijk lager wordt, weshalve het B. en W. billijk voorkomt in de kosten van toezicht een bijdrage te ver- leenen van f 400.—. Schrijven d.d. 24 Februari j.1. van Bur gemeester en Wethouder van Koedijk, hou dende mededeeling, dat accoord wordt ge gaan met een regeling waarbij P. Blanken- eteijn te Schoorl, naast de controle der werkloozen in Schoorl en Koedijk, ook de straat- en huiscontrole in de gemeente War- ir huizen zal uitvoeren, terwijl de regeling wVKlt geacht in te zijn gegaan op 1 Jan. jl. B. en W. deelen mede, dat de kosten voor 'de gemeente Schoorl met ingang van 1 Jan. zullen bedragen f 410.— waartegenover staat ccn bijdrage ter zake van het Rijk van 200.—. Voorgesteld wordt ter zake de noo- dige medewerking te verleenen. Aldus be sloten. Ter kennis van den Raad wordt gebracht, Bat de Burgemeester het in de vergadering van 15 Februari j.1. genomen besluit, waar bij werd bepaald dat de afstand tusschen de san den Huismansweg gelegen woning van de Mij. Conservatrix te Baarn en de N.O. fcrfscheiding 4 meter zou bedragen, bij schrijven d.d. 16 Februari j.1. ter vernieti ging heeft voorgedragen. Ged. Staten dezer provincie hebben echter medegedeeld, dat van een wettig genomen Raadsbesluit geen Êprake was, weshalve geen vernietiging kan plaats vinden. De opzichter aan de R.K. school. De heeren Winder en Duijn vinden het biet gewenscht dat de architect bij de R.K. school nog een extra toeslag krijgt, die de gemeente moet betlaen. De heer Blom releveert de eigenaardige geschiedenis met de school. Er was fl 6000 toegestaan, toen werd het ineens fl 17000 later was de architect met een veel lager bedrag gekomen... Voorziter zegt dat het juist een meeval ler bij de inschrijving is geweest, die het schoolbestuur doet voorstellen nu nog een dagelijksche opzichter aan te stellen, opdat een en ander beter kan verloopen. Weth. Bijl licht het geval nog nader toe. iWas de aanneemsom gelijk aan de begroo- ting gebleven was er niets gebeurd. Weth. Schermer was eerst niet enthou siast maar had zich bij de zaak neer ge legd, omdat hij niet altijd verdeeldheid in het college wenscht. Spr. beschouwt het ech ter als een bijdrage ten gunste van den ar chitect. De aanneemsom blijft buiten be schouwing, de architect heeft zich direct bij 't bepaalde honorarium van 10% van de aanneemsom nergelegd en. zou zelf de kosten van den opzichter op zich nemen. Spr. ziet er ook een zeker wantrouwen legen den aannemer in. Het voorstel van B. en W. wordt met tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemmen de beide wethouders. Er is één troost voor den architect zegt voorz. ]hj krijgt voor de centrale verwarming nog iets extra's. Weth. Schermer: Laten we voor dien tnan geen troost zoeken. De heer Blom: 't Is niet sympathiek. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Bouwverordening. B. en W. stellen voor een verorde ning vast te sellen op het bouwen en de bewoning in de gemeente SchoorL In verband met de wijziging in 1931 in de Woningwet, aangebracht, diende ook de verordening op het bouwen, sloopen en wo nen in deze gemeente nader te worden ge wijzigd, c.q. opnieuw te worden vastgesteld. Bij besluit d.d. 28 Februari 1938 is door «en Raad een commissie benoemd, bestaan de uit de heeren A. Gutter, C. Kaandorp en C. M. Winder, welke Commissie werd belast met het onderzoek van de door B. en W. aangeboden ontwerp-verordening. De commissie heeft met B. en W. het ont werp besproken en heeft zich na advies van den heer J. H. Roggeveen, directeur van Gemeentewerken te Bergen, met het thans aangeboden ontwerp vereeniga. De heer Duijn wil de commissieleden maar vertrouwen, anders komit er geen eind. Aldus besloten. Voorzitter brengt den her Roggeveen en den ambtenaren een woord van dank voor het vele werk. AANKOOP GROND. Voorstel van B. en W. om ten be hoeve van de uitbreiding van de Al- gemeene Begraafplaats aan den Mo lenweg van den heer J. C. Peeck te Middelburg aan te koopen een naast de begraafplaats gelegen terrein ter oppervlakte van 3700 M2., voor een bedrag van f 1500.—. B. en W. deelen mede, dat weliswaar mo menteel geen behoefte bestaat aan uitbrei ding van de begraafplaats, doch dat waar nu de mogelijkheid bestaat het in de toe- 'ter optrekking en verkwikking FA. TONNEMA Cie. SNEEK komst benoodigde terrein voor een billijken prijs in eigendom te verkrijgen dit dient te geschieden, te meer waar het B. en W. be kend is, dat ook anderen gegadigde zijn naar het betreffende terrein. Voorz. noemt het een daad van wijs be leid dit voorstel aan te nemen. Als de begraafplaats vol is zou men el ders moeten gaan overleggen en dit zou weinig stichtelijk zijn. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. GRONDOVERDRACHT. Voorstel van B. en W. een strook grond, zijnde 'n gedeelte van t aan de Smeerlaan gelegen perceel kada straal bekend gemeente Schoorl, Sectie B. no. 869, ter beschikking te stellen van het Prov. Electriciteits- bedrijf van Noordholland voor het gebruikelijke bedrag van f 1. B. en W een crediet te verleenen ten bedrage van ten hoogste f 200.ter bestrij ding van de kosten van verplaatsing van het aan den Molenweg hoek Huismansweg staande magazijn van het P.E.N. naar het achter de wo ning van den vertegenwoordiger van het P.E.N., B. Haring, gelegen terrein. B. en W. deelen mede, dat bij de over dracht van het G.E.B. aan het P.E.N. ook is overgegaan het aan den Huismansweg staande magazijn, hetgeen bij nader inzien niet had dienen plaats te vinden. Het P.E.N. was niet bereid, het gebouwtje aan de gemeente terug te verkoopen, voor de waarde ad f 1.waarvoor het op de ba lans was vermeld, doch wilde het wel ver huren voor een bedrag van f 60.— per jaar. B. en W. meenden hiermede niet accoord te kunnen gaan. Nu echter het voornemen bestaat op het aan den Molenweg gelegen terrein de nieu we O. L. -school te stichten, bleek het wen- schelijk ook de beschikking te hebben over het terrein, waarop momenteel het magazijn staat, opdat een meer aesthetisch geheel wordt verkregen. De directie van het P.E.N. is thans bereid het terrein aan de gemeente af te staan, mits de gemeente voor de oprichting van een transformatorstation een terrein be schikbaar stelt als in het voorstel omschre ven, welk terrein is gelegen voor het Ge meentelijk Gymnastieklokaal. Voorts moet de gemeente zorg dragen, dat hpt bestaandé houten magazijn wordt ver plaatst naar een terrein gelegen achter de woningv an B. Haring. Terwijl alle kosten van overdracht der gronden enz. voor reke ning van de gemeente komen. Boedoeling is dat B. en W. vrij mandaat krijgen. De heer Winder voelt er niets voor fl 200 te betalen aan het PEN om een ge bouwtje te verplaatsen. Laat het PEN het zelf doen. De heer Kaandorp stelt voor het punt aan te houden tot de schoolkwestie defini tief geregeld is. Voorzitter: Ook een opvatting. De heer Duijn is het geheel met den heer Winder eens. Weth. Schermer zegt dat het hier om twee zaken gaat. Het PEN wil grond koo pen in de eerste en de gemeente wil een lastig gebouwtje verplaatsen is twee. Als de gemeente dat wil moet de gemeente dat zelf betalen. De heer Winder heeft nooit geen last van het gebouwtje gehad. Weth. Schermer noemt het storend en wil de zaak thans afmaken. Als de school er niet komt voeren wij voor een keer een raadsbesluit niet uit zegt spr. De heer Gutter: Dat gebeurt wel meer. Weth. Schermer: O! Men besluit tot aanhouden van het punt. De heer Duin komt tot de conclusie dat de domme zetten van de gemeente indertijd zich thans wreken. Men had het huisje moeten houden. Voorzitter is het hiermede eens, ook dat het P.E.N. een zeer schriele houding aan neemt. PLAATSELIJKE POLITIEVERORDENING. Voordracht van B. en W. tot aan vulling van de Alg. Plaatselijke Po litieverordening, te weten: a. met een bepaling nopens het houden van wilde dieren; b. met een tweetal bepalingen nopens het kampeeren, overeen komstig bijgevoegde ontwerp-beslui ten. Het kwam de Regeering wenschelijk voor, in verband met de in den laatsten tijd voor komende ongevallen, eenige beperking od te leggen in verband met het houden van wil de dieren. Derhalve heeft de Regeering de Gemeentebesturen verzocht, waar wensche lijk en noodig, de politieverordeningen ter zake aan te vulen. In verband met een richtige uitvoering van de kampeerverordening was het wen schelijk een bepaling op te nemen, waarin werd vermeld, dat het de kampeerterrein houders verboden is, kampeerders niet in het bezit van een kampeervergunning op hun terrein toe te laten. Voorts bleek 't t.b.v. de omwonenden wenschelijk nader aan te geven de plaatsing van tenten kampeerwagens op de terreinen. De vroolijke noot noemt voorzitter dit, maar vandaag of morgen komt er misschien eens een filmster met een pantertje, dus wie weet. De heer Duin: Hebben boeren met stieren ook nog last? Voorzitter: Die zijn geciviliseerd. Het voorstel wordt aangenomen voor wat de wilde dieren betreft. Wat de kampeergeschiedenïs aangaat, zegt voorzitter dat er vaak minder mooie wagens komen. Het moet geen woonwagen kamp worden. De heer Gutter noemt de redactie „uiter lijk aanzien" gevaarlijk. De heer Duin vindt de bepaling 4 meter uit de heg verkeerd, omdat de terreinen soms niet ruim zijn. Voorzitter merkt op dat als steeds naar bevind van zaken gehandeld zal worden. De heer Blom zegt dat er altijd wel onte vredenen zullen blijven, maar de kampeer terreinhouders in een bond vereenigd, hou den toch goed toezicht Men kan ook te veel verordeningen maken. Weth. Schermer zou bij nader inzien ook eerst nog eens met het bestuur van de kam peervereniging praten. Aldus besloten. OPCENTEN GEMEENTEFONDSBELASTING Voordracht van B. en W. tot vast stelling van een verordening tot hef fing van 75 opcenten op de hoofd som der Gemeentefondsbelasting in gaande 1 Mei 1939, voor het dienst jaar 1939—1940. Deze verordening moet teikenjare opnieuw worden vastgesteld. Het aantal opcenten is telkenjare gelijk. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Gutter komt weer op een oud chapiter terug, de lantaarns aan de Teug laan. Voorz.: Ze zijn besteld! De heer Winder is niet tevreden over het vele kappen in de gemeente bosschen de Nollen. Voorz.: Dat is voor licht en lucht Weth. Duin licht toe dat veel kappen van dennenbeplanting noodig is, anders gaan er veel hoornen dood. Ook weth. Schermer gfttt les in kappen van dennenboomen. De eerste jaren is verzuimd uit te dun nen. Staatsboschbeheer heeft toen later een deskundig advies gegeven en daar is de Verken zacht en zeker1 DOOS 60 CT ren: Frans A 55, eig. A. v. d. Sluis St Maar tensbrug; Oldambster Lijfwacht, eig. Jn. E. Kramer en G. Appel, Burgerbrug; Aikes Adema, eig. A. Baken en G. Rampen, 't Zand; Frans 234 van Groenhoven, eig. F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; Frans A 54, eig. A. v. d. Sluis, St. Maartensbrug, rans K 55, eig. Jn. E. J. Kramer. Burger- brug; Frans 232 van Groenhoven, eig. F. A_. F. Groneman, Wieringerwaard; Frans 236 v. Groenhoven, eig. dezelfde; Marie's Diamant eig. C. N. de Wit, Schagerbrug; Jonge Bouk- jes Bert, eig. dezelfde en Constant ij n 7, eig. W. Jimmink Hz., 't Zand. De volgende stieren werden aangehouden en kunnen voor de dekking van Fokver- eenigingsvee worden gebruikt Rienkjes Frans 2 eigenaar J. M. Jonk man, St. Maartensbrug; Jannetjes Frans eigenaar Jn. Jimmink Jbz Schagerbrug; Geertjes Frans K eigenaar B. Dapper Burgervlotbrug; Alie's Frans K edgenaar Jb. Eriks Kzn. Schagerbrug; en Frans eigenaar A. Hopman, Schagerbrug. De driejarige stier Frans 211 v. Groenho ven fokk. F. A. F. Groneman eigenaars W. Jimmink Hz. en Jb.zn., wend aangehouden en kan alzoo mededingen op de a.s. Cen trale keuring te Alkmaar, naar de voor dis rubriek beschikbaar gestelde prijzen. LANGEND1JK tegenwoordige werkwijze een gevolg van. Het gaat juist heel goed, het brandgevaar is weg, er komt goede onderbeplanting, maar het aanzicht blijft tenslotte een kwes tie van smaak. De heer Winder: Ik zag niet dat het jul lie schuld is, maar de zaak is grondig ver pest. Ook het onderhout, en de vogelkers, die geplant is, wordt weggehaald. Weth. Schermer: Laat de heer Winder de plekken eens toonen. Ik had het toch ook moeten merken, de bosschen hebben heusch mijn aandacht wel! De heer Blom deelt mede, dat wat de heer Winder, bedoelt, een kwestie van. ruilen is geweest, vogelkers tegen ligustrum. De heer Duin zegt dat ze in Hargen op hun hoofd slaan, wordt de Jaagkade nu nog verbeterd? Weth. Bijl zegt dat nu de pachtwet ge komen is, men nog niet weet of de Jaagka de verhuurd mag worden. Men zal later zien of de kade verbeterd kan worden. Dat hangt van al of niet verhuren af. De heer Duin zegt dat in den polder haast geen gras is en op de Jaagkade wel. De menschen zitten te wachten. Voorzitter: Direct na Paschen komt het in orde. De heer Duin vraagt naar het weggio hij de Groeter molen, waar hij blij mee is gemaakt, maar dat nog nooit verbeterd is ondanks toezegging. Weth. Schermer wordt verzocht te ant woorden. Weth. Schermer: Ik? Ik ben geen baas. Ik heb het wel gezien. De heer Duin: Je lijk wel slapper te wor den! Voorzitter zegt verbetering toe. Hierna sluiting. LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE. Een verbetering. In ons verslag van de jaarvergadering van den Langendijker Groenten Centrale, opge nomen in ons nummer van gisteren, staat vermeld, dat de heer K. Molenaar sprak over het belang van de bloembollenveiling. Dit moet zijn de heer K. Wagenaar uit Heer- hugowaard. NOORDSCHARWOUDE. R.K. Staatspartij. De voorloopige candidatenlijst van de R.K. Staatspartij luidt als volgt: C. Bakker, Th. L. Bruin, P. Duyves (aft.r.), N. Groot, Jn. Kos Wz., G. Koopman, N. Schuit, L. Schrij ver (aftr.), A. Schuifelen, J. Stoop, N. Zijp Jz. WINKEL Een hek staat toch altijd open, daarom is er geen een noodig. Het advies van de N.V. Maatschappij voor gemeentecrediet, aandeelen over te doen aan de Alg. Friesche Levensverzekerings- Maatschappij, waardoor een rente van 6 pet. gefixeerd wordt, had het bestuur van den polder Callantsoog genoodzaakt de stemge rechtigde ingelanden in spoedeischende ver gadering bijeen te roepen. Vóór 1 April dien de de polder te besluiten of de in zijn bezit zijnde twee aandeelen, groot nominaal in totaal f 1500 tegen drie obligatiën rente 3 pet., groot nominaal totaal f 3000, omgewis seld zouden worden. Het advies van de Mij. voor Gemeentecrediet was gegeven, omdat de toestand van de geldmarkt zoodanig is dat geen behoorlijk dividend meer gegaran deerd kan worden. Het dividend was de laatste jaren ongeveer 6 pet., thans wordt het zoo, dat het bedrag verdubbeld, de ren te (het vroegere dividend dus) gehalveerd Voorzitter zegt dat bij de rondgang een en ander wel is geconstateerd, maar men kan het tweeledig bekijken. Zijn er hekken, dan staan ze vaak open. zijn ze er niet dan is er na tuurlijk altijd toegang. Er mag op dezen weg overigens geen vee loo pen, dus het Dag. Bestuur acht een hek niet noodzakelijk. De heer Zwaan: 't Is toch hard noodig. Er loopt vaak vee los. Voorzitter ziet dit wel in, en zegt toe de zaak opnieuw in het bestuur te brengen. Gaat de heer Zwaan hiermede accoord? De heer Zwaan: Het zal wel moeten, maar hoe reageert het bestuur er eigenlijk op? Zoo oud als spr. is, heeft hij er altijd een hek gezien. Voorz. weet alles van de zaak af en is het over het algemeen wel met spr. eens. Het hek aan den anderen kant zal gemaakt worden. De heer Zwaan noemt het rechtvaardig als het door hem bedoelde hek dan ook ge maakt wordt. De heer Zeeman zegt dat het tenslotte een publieke weg is,waar de polder niet mee noodig heeft. Mag er wel een hek staan? De heer Zwaan: Er mag zooveel niet. Als Leerlingen van de hoogste twee klassen der openbare scholen te Barsingerhorn en Kolhorn zou den ervan profiteeren. Over leg met de schoolhoofden. „ONS BAD WAS EEN OPENBARING". Dinsdagavond had in het lokaal van den heer D. A. de Bruijn alhier een algemeens ledenvergadering plaats van de Bad- en Zwemvereeniging „de Wirg". De heer Nobel, voorzitter, opende deze vergadering en heette alle aanwezigen wel kom. Spreker zeide, dat het afgeloopen» seizoen voor de vereeniging gunstig is ge weest en memoreerde het bezoek van den heer Dogger met 32 zwemsterren, waaron der nationale én internationale kampioe nen. Voorts bracht spreker dank aan de Midenstandsvereeniging voor den financi- eelen steun, terwijl hij de mededeeling deed, dat in overleg met hoofden van scholen, getracht zal worden in 1939 schoolbaden te verkrijgen voor de hoogste twee klassen der O. L. scholen te Barsingerhorn en Kol horn. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd, even als het uitgebreide jaarverslag, waaruit o.a. valt te vermelden, dat 9273 baden zijn ge registreerd, terwijl voorts nog baden zijn ge nomen, waarvoor geen kaarten zijn afgege ven, zoodat over 1938 in totaal pl.m. 10.000 baden zijn genomen. De rekening over 1938 gaf aan dat begon nen werd met een batig saldo van f 16.26, terwijl de ontvangsten en uitgaven hadden bedragen f 2425.56%. Door den heer Keet man werd namens de contróle-commissie rapport uitgebracht, dat strekte tot déchar ge. Hierna had de verkiezing plaats van drie bestuursleden, wegens periodieke aftreding van Mevr. Strijker en de heeren G. Nobel en J. Broekens, die allen bij acclamatie werden herkozen. De heer Porte bracht omtrent deze be noeming nog naar voren, dat hij zich nu hiertegen niet verzette, doch voor volgende jaren geen acclamatie benoeming meer toe zou willen laten. Hierna deed de voorzitter nog enkele me- dedeelingen omtrent de plannen voor het komende jaar, o.a. de regeling der school baden, zooals hij in zijn opening reeds had Dampo-verkoudheids-balsem, Pot 50, Doos 30 ct. Dampc-hoestbonbons, Doos 25 ct. Dampo-neusdruppols, Flacon met druppelspuitje 60 ct. wordt, waardoor de resultaten tenslotte niet veranderen. Alleen is er dus thans rente garantie. Voorzitter, de heer P. J. Kruisveld, dijk graaf, opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden met dank aan den samensteller, den heer Mr. D. Breebaart, goedgekeurd. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Het Prov. Bestuur heeft goedgekeurd het besluit verzekering beheer penningmeester. De borgen zullen niet van verplichting zijn ontslagen, voor de nieuwe verzekering is aangegaan. Een nieuw besluit hieromtrent moet worden genomen. Aldus geschiedt. Er zal stagnatie ontstaan in de uitgifte van de aanslagbiljetten, in verband met den aanleg van den nieuwen legger, welke veel tijd in beslag neemt. Er komt daarom een voorloopige aanslag; een navordering zal nog volgen. Overdracht aandeelen. De penningmeester de heer v. d. Plas licht een en ander als bovenstaand toe. Het voorstel van het Dag. Bestuur wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer Jn. Zwaan zegt dat het thans moeilijk is aan den Voorweg den bouw af te sluiten voor vee. Het staat spr. thans heel slecht aan. het niet voor elkaar komt, vindt spr. het har kleinzielig van het bestuur. Als de heer Zeeman er zelf hij betrokken was, hoe zou hij het dan vinden? De heer Zeeman- Ook niet prettig. De heer Zwaan: O zoo! M zal de zaak nog eens in bestuur be kijken. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voor zitter de vergadering. ZIJPE SCHAGERBRUG. Stierenkturing. Gistermorgen had met ongunstig weer, doch flinke belangstelling, de voorkeuring plaats van stieren, welke uitgaat van de Prov. Commissie tot bevordering van de Rundveefokkerij in Noordholland in combi natie met het Noordhollandsch Rundvee stamboek. Ter keuring werden aangeboden: twee 3-jarige, 5 tweejarige en 23 éénjarige stieren. Van de laatste groep werden 11 stieren goedgekeurd en 5 aangehouden en alzoo 7 afgekeurd. Goedgekeurd werden de tweejarige stie- medegedeeld. De benoeming van een bad meester was een onderwerp van studie. Voorts zullen dit seizoen ook weer wed- strijden worden georganiseerd; onze Am- sterdamsche vrienden van het vorig jaar zullen weer gaarne in Winkel komen, het bad was voor hen een openbaring, zegt spr. Na deze mededeelingen werden de prijzen en medailles aan de winnaars van de onder linge wedstrijden met een toepasselijk speechje van "den voorzitter uitgereikt. Tenslotte had de reeds enkele malen uit gestelde verloting plaats. De hoofdprijs, een fiets, werd gewonnen door „de combinatie" Dr. Werner, A. J. Porte, G. Blaauboer en W. Keetman. De voorzitter bracht den heer Van Leer- sum dank voor zijn leiding van deze trek king en aan mevr. Strijker voor haar werk zaamheden in deze. Bij de rondvraag werden door enkele le den raadgevingen verstrekt, welke het Be stuur ter harte zal nemen. Hierna sluiting. Na afloop der vergadering vertoonde Dr. Werner een smalfilm van de zwemwedstrij den der „internationals" op 28 Augustus 1938, welke met een dankbaar applaus werd aanvaard. Politie. Gevonden: een rijwielbelastingmerk. •Inl. bij den Gem.-veldwachter.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5