Bestuur van de V.V.V. Groet Camperduin gerehabiliteerd Uit onze omgeving SCHOORL De verhoogde gemeentelijke sub sidie goedgekeurd. ADRESSEER: GROET. In het lokaal van den heer G. Marees had onder voorzitterschap van den heer P. Kos een algemeene vergadering van de V.V.V. Groet-Camperduin plaats, welke vrij goed bezocht was en zich kenmerkte door een zeer geanimeerde gedachtenwisseling. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de nog niet opgeloste scholenkwestie, waarbij hij er vooral de nadruk op legde, dat het voor Groet van belang was, dat er in dit N. gedeelte een school bleet bestaan. Hij hoopte, dat het bestuur van de Konink lijk goedgekeurde vcreeniging tot oprichting van een neutraal bijzondere school te Groet steeds paraat zou zijn Bus boven tram. Wat de actie in de gemeente voor het be houd van de tram betrof, meende de voorz. met den voorz. van de K. v. K., die het behoud van de tram een belang voor Schoor] achtte, van meening te moeten ver schillen. Het N. deel der gemeente had meer behoefte aan een goed en goedkooper busverkeer. Bij het verdwijnen van de tram achtte hij de kans op betere dienstregeling ook grooter. De notulen van de vorige vergadering gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkin gen. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Van de A.N.V.V. was ingekomen een schrijven, waarin werd geïnformeerd of er bij het opnemen van adressen van pensions in de pensionlijst wel aan werd gedacht, dat het bestuur van de V.V.V. hiermee een zekere verantwoordelijkheid op zich nam. De voorzitter achtte het wenschelijk en de vergadering stemde hiermee in, dat pen sions die niet aan minimumeischen voldoen, voortaan uit de lijst geweerd worden. 3 dagen op het stalen ros. Van de federatie kwam de mededeeling, dat er op 3, 4, en 5 Augustus langs drie rou tes tochten door N. Holland zullen worden georganiseerd. Er zullen tochten van 80— 120 k.m. per dag wórden gemaakt en al len, die zoo'n tocht volbrengen, zullen een onderscheiding ontvangen. De kosten zijn geraamd op f 750, waarvoor een garantie fonds zal worden gevormd. Na eenige discussie werd het bestuur in dezen vrij mandaat gegeven: de tegenstan ders werden een beetje milder gestemd, toen de voorzitter kwam met een verblij dende tijding: Van den burgemeester was telefo nisch bericht gekomen, dat Ged. Staten de op de begrooting van de gemeente geplaatste subsidiepost van f 500 voor de V.V.V.'s over 1938 hadden goedgekeurd. De heer C. Kager werd onder applaus van de vergadering gelukgewenscht met zijn 10- jarig lidmaatschap van het bestuur. Als blijk van waardeering werd den jubilaris 'n schilderstuk en een droogflesch voor siga ren aangeboden. Eeclametocht naar 's-Hertogen- bosch. De heer Groothoff gaf namens de daarvoor ingestelde commissie eenige inlichtingen over den straks te houden reclametocht. Het zal gaan via Utrecht naar 's-Hertogen- bosch. Het verwekte teleurstelling bij velen, dat de commissie had gemeend bussen van bui ten de gemeente te moeten huren met het oog op de kosten. De uitvoerige discussie hierover bracht geen verandering in de plannen. Bestuur gerehabiliteerd. De indertijd benoemde commis sie van onderzoek naar een tegen het bestuur ingebrachte klacht rap porteerde, dat de beschuldiging vol komen ongegrond was en het be stuur geheel vrij uitging. Een schrijven van Pastoor K. bevestigde, dat deze de zaal van het vereenigingsge- bouw verhuurd had aan C. Kager en „niet" aan het V.V.V.-bestuur. De heer Groothoff laakte het in den heer C. Kager, dat deze niet onmiddellijk op de vergadering de ware toedracht der zaak had medegedeeld, hij keurde zijn stilzwij gen sterk af. Jaarverslag. Uit het uitgebreide jaarverslag (het der tiende) stippen we slechts enkele punten aan. 1938 kon voor de meesten een goed jaar worden genoemd, alleen het strandbe- drijf had beter kunnen zijn. De financieele toestand van de vereeniging was iets gun stiger geworden: het tekort was iets inge krompen. Het ledental was een weinig toe genomen en bedroeg thans UJD en 18 dona teurs. De jeugdbijeenkomst van de Esperan tisten uit verschillende landen had heel wat drukte gegeven. Verloting, duinwande lingen, strandfeest, reclametocht, alles gaf reden tot groote tevredenheid. Rekening en verantwoording. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 958.01 Er was een kassaldo van f 9.80K. Nog te betalen was een som van f 50.voor aflossing V.V.V.-gebouw terwijl de vereeniging nog had te ontvangen de gem. subsidie over 1938. De financieele commissie, bestaande uit de heeren C. Hoogvorst Cz. en G. Druiven, had alles in de beste orde bevonden en ad viseerde de vergadering den penningmeester te déchargeeren. De vergadering deed alzoo. Voor 1939 werd in plaats van het aftredende lid G. Druiven de heer Groothoff benoemd tot lid van de fin. commissie. Na bespreking van het punt, uitgave fol der 1939, waarbij uit de vergadering werd aangedrongen op ruime verspreiding, werd hetb estuur gemachtigd de noodige stappen te doen. Adresseer: Groet. Van verschilelnde zijden werd aangedron gen op het beschikbaar stellen van sluitze- gels en daarbij vooral te zorgen, dat de vreemdeling er op opmerkzaam wordt ge maakt, dat het van groot belang is te adres- seeren naar „Groet" in plaats van, zooals vaak gebeurt, naar „Schoorl": dit geeft tijd verlies en schept tevens de kans, dat het postkantoor te Groet als minder belangrijk wordt beschouwd en de dienst verminderd. Na de rondvraag, waarbij de tongen nog eens weer loskwamen over verschillende mindei belangrijke zaken, sloot de voor zitter, die het dezen avond lang niet gemak kelijk had gehad en van zijn hamer een druk gebruik had moeten maken, de geani meerde vergadering. CALLANTSOOG Benoeming aangenomen. Het in de vacature-Vries benoemde raads lid, de heer J. C. v. d. Plas, heeft zijn be noeming aangenomen. De heer van der Plas is reeds eerder lid van den raad dezer ge meente geweest. Een mooie vangst De heer K. Baken heeft op het strand van het dorp een flinke zeehond gevangen. Het is een mooi exemplaar van 1.75 M. lang. Leden van de oude garde van strandjutters verklaarden nog nooit zoo'n groot exem plaar te hebben gezien. De heer Jlmmlnk als raadslid, be houden. Eenigen tijd geleden deden geruchten de ronde, dat de heer Jimmink, Callantsoog zou gaan verlaten en dan natuurlijk als lid van den gemeenteraad zou bedanken. Thans staat het evenwel vast dat de heer Jimmink op de door hem gehuurde boerderij blijft wonen en zoo blijft hij dus ook voor den gemeenteraad behouden. LAN GEN DIJK GEEN STAATSHYPOTHEEKBANK TER WILLE VAN DE NOODLIJDENDE TUINDERS. Een paar maanden geleden besloten be stuur en Raad van Toezicht van de Coöp. Boerenleenbank te Zuidscharwoude, zich te wenden tot den Ring van Boerenleenban ken „Alkmaar en Omstreken", bij welken Ring genoemde Bank is aangesloten, met het verzoek het daarheen te willen lei den, dat door de Coöp. Centrale Raiffeisen- bank te Utrecht, na een uitspraak van haar Algemeene Vergadering, bij de regee ring stappen zouden worden gedaan om te komen tot de oprichting van een Staatshy- potheekbank. De bedoeling van zoo'n Bank zou zijn, de hypotheken der te zwaar be laste tuinbouwbedrijven over te nemen, op dat de tuinders, zooals dit meermalen ge beurde niet worden afgeslacht, wanneer zij niet aan hun perplichting aflossing en rentebetaling kunnen foldoen. Het Bestuur van bovengenoemde Ring heeft zich van zijn taak gekweten, om al vast de noodige inlichtingen in te winnen over de wijze, waarop aan het verlangen van de Boerenleenbank te Zuidscharwoude zou kunnen worden voldaan en heeft' zich daartoe tot bevoegde instanties gewend. Daarbij is komen vast te staan, dat een verzoek aan de regeering, als in het voor stel van Zuidscharwoude bedoeld, geen en kele kans van slagen heeft, zoodat verdere bemoeiingen ten opzichte dezer zaak al bij voorbaat tot vruchteloosheid zijn gedoemd. Laat dit den initiatiefnemers tot troost strekken: Men telle d' uitslag niet, doch lette op het doel alleen. ZUIDSCHARWOUDE. Vergadering Langendijker Win keliers-, Nering- en Vakvereni ging. Ten lokale van den heer Stoffers vergader de gisteravond de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging, onder voorzitter schap van den heer J. Keizer. Na lezing en goedkeuring der notulen, deelde voorzitter mee, dat de uitgifte van Vaca-bonnen gelukkig zeer is verminderd. Toch zijn er helaas nog enkele, die dit wel doen. In dit verband deed dg heer D. Zee man nog eenige nadere mededeelingen inza ke het verschaffen van bonnen in Broek op Langendijk. N.a.v. van een verzoek van het Midden stan dsborgstellingsfonds om een subsidie voor het komende jaar te mogen ontvangen, stelde het bestuur voor, om, aangezien bij de oprichting f40.in het stamkapitaal werd bijgedragen, daarop afwijzend te be schikken. -De vergadering ging daarmee ac- coord. De Vereen, tot bestrijding van ijs vroeg een subsidie als bijdrage in de kosten. Er zal een onderzdfek worden ingesteld naar het nut eener dergelijke subsidie in verband met het aantal belanghebbenden, die hier van voordeel trekken. Mocht blijken, dat inderdaad het belang dier Vereen, van be- teekenis is, dan zou men lid worden of f25.subsidie verleenen. Ingekomen was een schrijven van het District Noordholland van den K.N.M.B. in zake verkoop-attracties. Gevraagd werd, te willen meedeelen, of deze vereen, voor een algeheel verbod is van verkoopattracties. Het bestuur staat er afwijzend tegenover. De heer K. Stam is voor een verbod. Moet de attractie blijven, dan zou hij een grens willen stellen, waarbij b.v. niet meer dan 2 aan een attractie zou worden gegeven. Voorzitter keurde de attractie van den Middenstand van Schagen af en zette hier tegenover die van de Langendijker St. Nico- laasattractie. De heer Zeeman sluit zich bij den heer Stam aan. Na nog enkele discussies werd besloten, op de Alg. Verg. niet voor een algeheel ver bod te pleiten, doch beperkende bepalingen voor attracties op te leggen. Van een aantal vrachtschippers en bode's was een voorstel ingekomen, om de vracht van de winkeliers te laten verzorgen door de plaatselijke leden. Hierover werd in den breede van gedachten gewisseld, waar bij bleek, dat men zooveel mogelijk door plaatselijke menschen het werk van vervoer etc. wil laten verzorgen. De middelen, welke de A.T.O. gebruikt, werden afgekeurd. Aan het bestuur werd machtiging ver leend bij een heugelijke gebeurtenis in het Prinselijk gezin een attractie te houden. Als nieuwe leden wérden aangenomen de heeren W. Glas te Noordscharwoude en N. Stet te Zuidscharwoude. Voorgelezen werden de verslagen van Ons Weekt'ad, de Incasso-commissie en de St. Nicolaasattractie; allen, die daarvoor hun tijd en moeitehadden gegeven, werd dank gebracht. In de vacature Aardema als bestuurslid, werd de heer M. de Waard gekozen. Deze nam echter de benoeming niet aan, waar om het bestuur werd gemachtigd, te trach ten een nieuw bestuurslid in Broek op Lan gendijk te zoeken. Na rondvraag volgde sluiting. Oudste inwoner overleden. Alhier is de oudste inwoner der gemeente overleden, de heer Jn. Schoenmaker De over ledene bereikte den leeftijd van ruim 94 jaar. Verkeersongeval. Toen de heer P. B. naar Oudkarspel fiet ste, kwam een auto achteruit uit den stal \an café Het Bonte Paard gereden, juist op het oogenblik, dat een luxe-auto ook in de zelfde richting in Noordelijke richting reed. Daar de heer B. voor den achteruitrijdenden auto naar links moest uitwijken reed de ach ter hem aankomende auto hem aan, waar door hij een ernstige wond aan de hand kreeg en het voorwiel van zijn fiets heele- maal scheef kwam te staan. Dit ongeluk liep dus betrekkelijk nog goed af. WIERINGEN Aanbesteding. De Rijkswaterstaat heeft gisteren aanbe steed het bouwen van een vak gewapend- betonscherm langs den buitenberm van den Marskedijk, aan de Noordzijde van Wierin- gen, met bijkomende werken, behoorende tot de zee- en oeverwerken in de provincie Noord Holland. Laagste inschrijfster was de N.V. P. Daal ders Aann.bedrijf te Alkmaar voor f 8983. SCHOORL Da Joodsche vluchtelingen. In aansluiting met hetgeen wij in ons raadsverslag mededeelen, kunnen wij nog de volgende bijzonderheden geven: Schoorl herbergt momenteel eenige uitge wekenen uit het Duitsche gebied, 't Zijn geen honderden vluchtelingen ondergebracht in een groot vluchtelingenkamp, zooals men ons heeft willen doen gelooven, neen, het betreft hier slechts een vijftigtal intellectu- eelen, die door bemoeiingen van het protes- tantsch comité voor vluchtelingen te Am sterdam en onder toezicht van Ds. S. Spaans em.-predikant uit Assen, hier verblijf hou den in het Doopsgezinde Broederschapshuis „Schoorl". Dit verblijf zal slechts van kor ten duur kunnen zijn, daar 1 Juli het ge bouw voor andere doeleinden moet worden eebruïkt. En dan? Wir hoffen bald in un- sere Heimath zurürk zu kehren. Was sagen Sie?? „Ja-., wenn „er" nicht mehr da isf!" aldus het hoopvolle antwoord van een der langs Schoorl's wegen zwerven de Heimatlosen. Dus.;.- als Hitier weg is! Geslaagd. Onze plaatsgenoote mef. C. v. d. Meulen, behaalde het diploma als kinderjuffrouw- kinderverzorgster van het A.S.S.O.-instituut. ZIJPE Alleen 't Zand. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het in ons blad van gisteren voorkomend bericht omtrent het een half uur later aan vangen van de school, uit 't Zand afkom stig is en alleen de o. 1. school aldaar be treft. SCHAGERBRUG. Moedercursus begonnen. De Moedercursus, welke vanwege de afd. ZijpeCallantsoog van het Witte Kruis wordt gegeven, is Dinsdag j.1. begonnen met ongeveer 20 leerlingen. De cursus, welke geleid wordt door zus ter Leeghwater te Alkmaar, wordt des Dins dags- en Vrijdagsavonds in de O. L. school alhier gehouden en zal 6 weken duren. ST. MAARTENSBRUG. Tijdelijk onderwijzeres. Wegens ziekte van Mej. J. M. van Wol- feren, onderwijzeres aan de O. L. school al hier, zal, naar men ons mededeelt, Mej. P. Brands te Bergen als tijdelijke leerkracht in functie treden. 'T ZAND. Platdak voor den heer Konijn, Wij vernemen, dat de heer H. Konijn voor nemens is zijn brood-, koek- en banketbak kerij, gelegen aan den Rijksweg alhier, uit te breiden met een zg. aanbouw (platdak) en dat dit werk zal worden uitgevoerd on der leiding van den timmerman H. Toes te Stolpen. ALKMAAR UITKEL.iING GEMEENTEFONDS. Over het uitkeeringstijdvak 19371938 zal uit het Gemeentefonds aanonze gemeente (in een afgerond bedrag) f312.350 worden uitgekeerd. ANNA PAULOWNA Keuring. Door den Keuringsraad te Alkmaar zijn voor de lichting 1940 geschikt verklaard: P. H. Alders, S. P. Baltus, P. Bergman, A. J. Braaf, A. Th. de Bree, G. Broers, A. Bij post, A. J. van Duuren, N. A. Duijzer, N. F. van Dijk, H. Elfering, C. I. Geluk, C. Glim, S. J. Hoogmoed, P. Janson, D. Kaan, J. Kaan, P. J. van Kessel, C L. van der Klooster, W. Koomen, M. Kossen, G. L. Kou seband, A. Kruithof, Th. de Laat, C. Mun- jewerf, J. Nieuwenhuizen L. N. Onderwater, H. Paardekooper, P. Pepping, A. Pool, D. Pranger P. Raven, H. Schra, J. Th. Smiers, M. v. d. Spek, A. P. Steenvoorden, C. J. Taillie, J. E. Totté, J. P. Verbruggen, P. Verbruggen, J. J. Vergouwe, C. WSggers, S. de Wit. Voorgoed ongeschikt verklaard zijn: C. J. Alkemade, T. Borgo, A. J. van Dijk, C P. Huiberts, E Janssen, A- Ruitenburg, J. Rijn hout, G. Simons, H. Vos, L. Weijers, S. Wilms. Vrijstelling. Aan J. van Eeten, dienstplichtige der lichting 1938, is voorgoed vrijstelling ver leend wegens kostwinnerschap. BERGEN JAARVERGADERING WITTE KRUIS. In de Kegelzaal van de Rustende Jager, heeft gisteravond de afd. Bergen van het Witte Kruis haar jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer G. Taap- ken. Na opening werden de notulen voorgele zen en goedgekeurd. Jaarverslag. Uit het jaarverslag ontleenen wij het vol gende: Het ledenaantal bedroeg op 1 Jan. 1938 810, door vertrek en andere omstandig heden werden 46 leden afgeschreven en 45 nieuwe leden traden toe, zoodat ultimo '38 809 bedroeg. Voor het eerst sinds vele jaren kon de re kening niet met een voordeelig saldo wor den afgesloten; gelukkig behoefde de voor- deelige saldi vanvoorafgaande jaren, to taal bedragende circa f 5400 niet te worden aangesproken. Van het verplegingsmateriaal werd een veelvuldig gebruik gemaakt, niet minder dan 586 malen werd een artikel uitgeleend. Gedurende het geheele jaar werd 1 t.b.c.- patient in een Sanatorium opgenomen. Aan subsidien werd verleend f 25 aan de Malaria-commissie voor Noordholland en f50.aan elk der plaatselijke vereenigin- gen voor Kraam- en Huisverzorging. Verslag van den penningmeester. Uit het verslag van den penningmeester, den heer A. C. Winder bleek, dat 't saldo over 1937 bedroeg f5418.94. Aan contributies werd geind een bedrag van f 1681.25. De ontvangsten bedroegen in totaal f 1935.11 en de uitgaven f 1948.91. Nadeelig saldo-derhal- ve f 13.80. Het saldo op 31 December 1938 bedroeg derhalve f5405.14. Wat betreft de afd. t.b.c.-bestrijding be droegen de ontvangsten f 1361.93 en de uit gaven f 1261.93. Saldo derhalve f 100.—. Een en ander werd aldus vastgesteld. Mededeelingen. De voorzitter deelde voorts mede, dat de Emmabloem-collecte zou worden gehouden op 19 April a.s., op den dag der Statenver kiezingen. Voorts deelde de heer Taapken mede, dat behalve de Groene Kruisfilm op 29 Maart a.s. ook een film zou worden vertoond van het Centraal Genootschap, getiteld: „Het Pa radijs der Kinderen". De leeftijd werd be paald op 16 jaar. Wat het Schoolzwemmen betreft, zei de de voorzitter, dat daarvoor op de begrooting is uitgetrokken een bedrag van f 150.Er is een commissie benoemd, bestaande uit mevr. Ham, den heer Den Das en de hoof den der scholen. Spr. hoopte, dat Volks onderwijs ook nog een bedrag zou beschik baar stellen. Ook zal dit jaar door Zr. Leegwater weer een moedercursus worden gehouden. De begrooting. De begrooting sloot met een totaal aan ontvangsten van f7144.64 en de uitgaven f 1739.50, saldo f5405.14. De begrooting voor de t.b.c.-bestrijding sloot met een totaal aan ontvangsten van f 1595.en aan uitgaven van f 1495.Voor deelig saldo derhalve f100. De begrooting werd z.h.s. goedgekeurd. Na rondvraag volgde sluiting. ARBEIDSBEMIDDELING. Ingeschreven werkzoekenden op 18 Maart 1939: Bakkers 2; Bloemist 1; Chauffeur 4; Electriciens 2; Exportslachter 1; Fietsen reparateurs 2; Fitter 1; Grondwerkers 10; Handelsreizigers 3: Huisbewaarder 1; Kan toorbedienden 3; Kellners 3, Kolk 2, Land arbeiders 6; Loodgieter 1; Losarbeiders 42; BLOEMBOLLENVER. WEST FRIESLAND TE BOVENKARSPEL. De laatste veiling werd heden 22 Maart gehouden, waarvoor nog weer 1400 num mers plantgoed en kralen waren aange voerd. De goede partijen plantgoed gingen tegen hooge prijzen naar de kweekers. Ge wone kralen vinden weinig belangstelling. Besteed werd voor: Allegro 6—10 70; idem 24 26 per 100; Al- lard Pierson 610 110; Allemania 610 28; idem 4—6 32, idem 2—4 20 p. 100; Ave Ma ria 46 14; J. S. Bach 610 75, idem 34 65 per 100; Belinde 610 18; Dr. Bennett 6—10 17—20; idem 4—6 12—19, idem 24 36 per L.; Lady Boreel 4—6 17; Boule de Neige 610 16, idem 46 10; Catharina 46 11; idem 2—4 22 per L.; Caesar 6—10 22—26, idem 46 19, idem 2—i 2634 per L.; Co- pernicus 6—10 1417; Commandeur Koehl 6-10 16; idem 4—6 9—12, idem 2—4 14—20 per L.; Crimson Glow 6—10 18, idem 46 15, idem 2—4 50 per L.; Duchess of Kent 610 50, idem 46 48, idem 2—4 22 per 100; Debonair 610 32; Do X 610 48; Early Orange 610 7, Early Sunrise 610 1618, idem 46 1126, idem 24 65 per L.; Early Beauty 6—10 22; Eclatant 4—6 11; Emma 610 1518, idem 46 10; Fahnenjunker 4—6 18; Flaming Sword 4—6 13—15; idem 2—4 26 p. L.; Flaming Heteor 6—10 55; id. 26 26; Maréchal Foch 610 15; Gay Hus- sar 610 15; Wolfgang von Goethe 6—10 14; Graf Zeppelin 610 1319; Trudel Grotz 6—10 12—14; idem 2—4 10 per L.; Frau Dr. Haniel 6—10 34; Idem 46 38; idem 2—4 46 per L.; Nancy Hancks 610 15; idem 46 8; Himmeltor 6-10 17—22; idem 4-6 11—19; idem 2—4 28—55 per L.; Bar. J. Hulot 610 16: idem 46 9; Herman Hot man 4—6 18; Heilig- tum 4 op 140; L'Immaculée 610 15; idem 46 1718; Mevrouw van Konijnenburg 6-10 12; Krijtberg 6-10 15; idem 4—6 12; idem 2—4 28—38 per L.; Kassei 6—10 20—22; idem 4—6 17; idem 24 50 per L.; Mrs. Mac Laren 6—10 30—44; idem 4—6 32; idem 2—4 135—150; per L.; Lilac Wonder 6-10 8—17 idem 4—6 1516; idem 24 3470 per L. Ladv Love 6—8 15; idem 4—6 10; Maiden- blush 610 19; Maagd van Orléans 610 22—26; idem 4—6 14—24; idem 2^-4 85—100 Marokko 6—10 20—32; idem 46 13; Mont Cenis 610 10: Dr. Moodv 46 8; Mount Everest 6—10 3; idem 4-6 3—9; P. D. van Mourik 6—10 24; idem 46 24; idem 46 2026; idem 2—4 5570 per L.; Nimrod 6—10 18; idem 4—6 11; Bettv Nuthall 6—10 47; idem 46 35; Odin 610 17; Oran ge Princess 6—10 9—19; idem 4—6 7—11; idem 2—4 12—30 per L.; Orange Imperator 610 1416; idem 46 12; Orange Queen 6-10 12; idem 4-6 19; SCHAAKMAT—ANNA PAULOWNA-COMB, Dinsdagavond speelde „Schaakmat" een massakamp tegen de Vereenigingen Aa* Paulowna, D.O.S. en Excelsior gecomibneeri i De uitslag van deze interessante ontau* ting luidt: 1. J. WijkerE. Komen 10 2. J. v. d. KuijlP. Komen O—i 3. J. CheretG. Preyde %—Vi 4. A. C. GroenJ. Mulder 0l 5. J. MarsmanP. Suykerland 01 6. J. VeisJ. Jongejans 10 7. P. Kelder—C. Wit 0—1 S. Th. AsselmanJ. Veenstra 1—0 9. J. GeurtsTh. v. d. Waal 01 10. A. MullerD. Rezelman 11. B. de JongA. Huyberts 10 12. J. HemelrijkB. de Groot 01 13. D. DijkshoornA. Captejjn 14. C. PonlieE. v. d. Kwaak 15. E. N. HeiligenbergP. Blaauboer 0i 16. L. HeyblokJ. Looyensteijn *214 17. J. MoerkerkC. de Graaf 01 18. J. JanssenF. Dirks 10 19. W. OomenG. Kouseband 01 20. A. BoxmeerJ. Weijers 10 21. C. KoopmanL. v. Dijk 10 22. J. NoordeloosD. v. d. Goes 10 23. H. HerderscheeJ. Glasbergen 10 24. R. BaisN. Glasbergen 10 Totaal 1211% Machinist 1; Metaalbewerker 1; Metselaar» 4; Meubelmaker 1; Monteurs 5; Opperlieden 6; Schilders 4; Sigarenmakers 2; Stuca- door 1; Timmerlieden 13; Transportarbei ders 2; Tuinbouwarbeiders 2; Tuinlieden 1 Wissellooper 1; totaal 131. VROUWELIJK PERSONEEL Dagmeisjes 2; Kantoorjuffrouw 1; Werk sters 2; totaal 5. Verleende bouwvergunningen, Door B. en W. dezer gemeente zijn de na volgende bouwvergunningen verleend: aan W. C. Mol alhier tot het veranderen van een woonhuis aan de Doorntjes; aan W. den Haan te Bergen aan Zee tot uitbreiding van zijn woon-winkelhuis door aanbouw van een kantoortje aan de Jacob Kalffweg; aan G. J. Smit alhier tot het stichten van een woonhuis met zomerwoning aan de Noordlaan; aan W. H. Romein alhier tot het stichten van een woonhuis met schuur aan het Spoorlaantje. Belangrijke aanbesteding, Gisteren is ten raadhuize aanbesteed het maken van een rij wegdek en rijwielpaden op de reeds aanwezige wegbaan van den verkeersweg Nesciijk—Zuidlaan. Ingeschre ven werd door J. Ooms Pz. te Avenhorn voor f 11.620, bij gebruik van warm asfaltbeton en f 10820 met koud asfaltbeton. Voorts schreven in voor uitvoering met koud as faltbeton H. A. Jaartsveld te Apeldoorn voor f 13840 fa. Groot en Zoon te Woude voor I f 10278; de N.V. Betumenweg te Utrecht voor f 11745; en de N.V. Geruischlooze weg te Heemstede voor f 13040. De fa. Groot schreef ook in voor uitvoering met porfier bristar voor f 10199, de N.V. Betumenweg voor uitvoering met warm asfaltbeton voo f 12345. Het werk werd gegund aan J. Ooms Pzn. te Avenhorn in uitvoering met warm as faltbeton voor f 11.620. Nationale Reclasseering, Evenals in voorgaande jaren heeft zich in deze gemeente een comité gevormd ter voor bereiding van de collecte ten bate van alle reclasseeringsinstellingen, welke op Zater dag 6 Mei a.s. in deze gemeente zal worden gehouden. Oberon 6-8 15; idem 4-6 16: idem 24 24 p. L.; Paradise 24 22 per L.; Pfitzers Triumph 6-10 16; idem 4-6 9—10; idem 24 18 per L.; Pink Perfection 6-10 16; idem 2-4 16 per L.; Picardy 6-10 1022; idem 4-6 1018; idem 2-4 20—55 per L.; Poolijs 6-10 1924; idem 4-6 13—18; idem 2-4 32-37; Pelegrina 610 1018; idem 4-6 613; idem 2-4 22 per L.; Purple Beauty 4-6 270: idem 24 230 per 100; Quv Vadis 4-6 14; idem 24 1638 per L; Red Beauty 610 1114; idem 4-6 11; Red Emperor 6-10 17; idem 4-6 11—16; idem 24 40—42 per L.; Max Reger 610 20; Rose Précose 6-10 15; Roi Soleil 4-6 15; idem 24 34 per L.; Royal Dutch 4-6 17; idem 2-4 341 per L.; Rubini 6-10 19; idem 4-6 11; idem 2-4 55 per L.; Salmon Emperor 4-6 9; idem 24 14 per L.; Schwaben 4-6 22; Franz Schu- bert 6-10 12; Sonatine 6-10 10—19; idem 4-8 1012; idem 24 2236 per L.; Souvenir 610 14; idem 4—6 1217; Star of Bethle* hem 610 13; idem 4-6 13—17; idern 24 40- 42 per L.; Van Tienhoven 6-10 1824; ides 4-6 1522; idem 2-4 4265 per L.; Thrillel Champion 6-10 12; idem 4-6 9; Tip Top 24 175 per L.; Venus 2-4 10; Vredenburg 610 44—55; idem 4-6 70; Wasaga 6-10—1617; idem 4-6 14; idem 2-4 20 —34 per L.; White Triumphator 6-10 17—20; idem 4-6 16-19; idem 2-4 85105 per L.; Baron van Wijn- bergen 2-4 60 per L.; Yvonne 4-6 18; idem 2-4 4680 per L.; Zauberflöte 610 75; idem 1 4-6 75, pér 100 stuks. Kralen: Allegro 150; Allard Pierson 1100; Ave Maria 25; Atlas 135—150; J. S. Bach 375 325; Bennett 25; Lady Boreel 43—65; Boule de Neige 25; Captain Boyton 25; Cae sar 5065; Dickens 23; Do X 143; Early Beauty 25; Early Sunrise 25—30; Edison 25; Euterpe 25; Feuerzauber 25; Flaming Sword 25—30; Golden West 30—40; Gravin Livia Choteck 25; Grünes Licht 2100; Frau Dr. Haniel 25—85; Ileiligtum 1000; Him- melstor 25; Herman Hopman 25; Kassei 25; Mrs. Mac Laren 45—110; Lilac Wonder 25] Maagd van Orleans 46-90; la Merveille 2ó[ P. D. van Mourik 40; Oberon 25—35; Oe ganda 100 per 100; Or. Prinses 25; Or. Queen 25; Pelegrina 25; Picardy 25; Poesie 130; Polijs 3345; Purple Beauty 2500; Pat- ty 42 per 100; Quo Vadis 25; Red. Emperor 25; Roi Soleil 35; Royal Dutch 35—50; Max. Reger 150; So natine 25; Star of Bethlehem 25—30; Van Tienhoven 25; Tip Top 155; Virginia 25; Prof. Dr. Hugo de Vries 70—80 per 100; Walk over 425; White Giant 25; White Thl- umphator 25—65; Wittlesbach 350; Yvonne 2540; Zauberflöte 290; per kg. Leliezaad: Concolor 600 per kg.; Hcnry 20002200 per kg.; Rubrum Regale 100 400 per kg.; Golden dream 2000 per kg.; Elegance 900 kg.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6