De drie problemen onzer samenleving Langendijker Groentenveilingen Economische beschouwing De heer Kater wil een afweerkanon /K VICTORIA Dinsdag 28 Maart 1»39 Tweede blad toenadering tusschen platte land en middenstand. zal de middenstand eindelijk ontwa ken? Wanneer we de moeilijkheden, waaraan onze samenleving ten prooi, is, onder oogen zien, dan komt men al ras tot de conclusie, dat er in hoofdzaak drie groote problemen bestaan, die opgelost dienen te wor den, wil de toekomst zonder vrees tegemoet kunnen worden gezien. Het zijn het werkloosheids probleem, het agrarische en het middenstandsprobleem. Van deze drie staan de beide eerste stellig het meest in de belangstelling van de overheid. Zondec atwijfel is dit voor een goed deel toe te schrijven aan het feit, dat de organisatiegedachte onder den Neder- Jandschen arbeider, zoomede onder onze vadcrlandsche boeren en tuinders zich ge durende de laatste halve eeuw krachtig heeft ontwikkeld. Het gevolg daarvan is niet alleen geweest, dat de moeilijkheden door enkele centrale instellingen bij de be voegde instanties aanhangig konden wor- den gemaakt, er vielen verschillende an dere voordeelen waar te nemen. Om te beginnen vermochten de betreffende volks groepen, door hun numerieke sterkte, de belangstelling gaande te houden van ver schillende politieke partijen, waardoor niet zelden groote kracht kon worden bijgezet aan datgene, wat nuttig en noodig werd geacht om gewenschte verbeteringen aan te brengen. Daarnaast beschikte men over het aleeineen over statistisch materiaal, ter wijl het feit, dat degenen, die de belangen der arbeiders of boeren waarnamen endeze geregeld in vergaderingen plachten te bepleiten, dit groote voordeel bezaten, dat de belanghebbenden althans de gewaar wording moesten krijgen, dat rekening met hen werd gehouden. In deze vergaderingen hadden ze voorts gelegenheid hun hart te luchten en hun grieven te uiten, die prompt, werden genoteerd en die inderdaad ook dikwijls ter kennis van de overheid wrden gebracht. Zij het indirect, zoo stonden de belang hebbenden door bemiddeling hunner lei- irs in contact met de instanties, die als proepen mochten worden beschouwd ver betering te brengen in den bestaanden toe stand. I Hoewel stellig nog bij lange na niet kan I worden gesproken van een oplossing der werkloosheids- en agrarische problemen, heeft de gevolgde gang van zaken die een bij uitstek democratische mag worden peacht ten gevolge gehad, dat er sprake is geweest van een zekere scholing, van een ontwikkeling der gedupeerde medeburgers. Op zichzelf is di't een verheugend verschijn sel. Weliswaar bleef veel ontevredenheid bestaan hetgeen niet. anders dan van zelfsprekend mag worden geacht er ontstond toch eenig inzicht in de moeilijk- beden, waarmee de overheid te kampen beeft. En dit inzicht heeft, zoowel bij tal rijke werkloozen als bij vele boeren, het besef doen post vatten, dat het niet de democratie is. welke voor de verkeerde toestanden aansprakelijk mag worden ge acht. We twijfelen er niet aan of tallooze arbeiders en agrariërs zouden het voor zich zelfs als een ramp beschouwen. wanneer de boven aangeduide wisselwerking in het vervolg niet meer zou bestaan en wanneer hen niet meer werd gevraagd naar hun (trieven en naar de middelen, welke huns Inziens, verbetering kunnen brengen. En ze zouden het sterk betreuren, indien voor taan alles van bovenaf eenvoudig zou Worden voorgeschreven. Zelfs zijn we misschien zoover gekomen, dat het besef is doorgedrongen, dat reke ning moet worden gehouden zoowel met werkgevers als werknemers, met producen ten als met consumenten. Al blijven de ge dupeerden zich met man en macht. en terecht verzetten tegen het feit, dat Juist, zij liet. zijn, die blijkbaar het gelag moeten betalen. Het derde probleem, dat we noemr den, is dat van den middenstand. De moeilijkheden, welke de oplos sing van dit probleem met zich medebrengt, spruiten mede voort uit het feit, dat de middenstander ten aanzien van organisatie bij_ de beide andere genoemde categorieën onzer bevolking verre op achter Ataat. Ten deele komt dit wellicht, omdat hij de gewoonte heeft zich van 's morgens tot 's avonds in zijn winkel bezig te houden. De moeiliike strijd om het bestaan brengt, in net bijzonder voor de kleineren, met zich mee, dat ze bij gebreke aan personeel na winkelsluiting nog tal van karweitjes te verrichten hebben. Ze zijn vastgegroeid in hun bedrijf, ze hebben geen tijd. Waarhij nog komt, dat het behandelde op hun mid denstandsorganisatie hen dikwijls niet ver mag te interesseeren, omdat ieders belan gen varieeren naar gelang van de branche, welke wordt uitgeoefend, naar de wijk, waarin men woont en naar tal van andere factoren. Het gevolg is geweest, dat van een waar lijk intensieve organisatie hij den midden stand niet kan worden gesproken. De lei ders doen vaak redelijk hun best, zijn vaak volkomen overtuigd van het groote doel, dat ze najagen. Maar de vergaderingen zijn slecht bezocht en het. is een door velen als vanzelfsprekend aangenomen verschijnsel, dat de middenstand, zoodra hij da vergader zaal heeft verlaten, is vergeten wat daar be sproken werd. Dat het moeilijk is onder zulke omstan digheden een innig contact te houden met de met de overheid, spreekt van zelf. En eigenlijk mag men er zich over verwonderen, hoeveel de orga nisatie, trots deze onverschilligheid, nog heeft weten te bereiken. Men zou soms waarlijk geneigd zijn te zeggen, dat dit alles is verkregen, den middenstander ten spijt. Dat minder dan onder de arbeiders en boeren door den midenstand wordt ingezien dat het niet de democratie is, die schuld is van den slechten gang van zaken, is duide lijk. Meer dan de beide andere bevol kingsgroepen schijnen de midden standers geneigd zich toe te vertrou wen aan de ondeskundige handen van den wonderdokter, schijnt de middenstand te zijn geënt met de smetstof van het radicalisme. Dat velen van hen zelf voor een groot deel schuld zijn, begrijpen ze niet. Dat hun eigen onverschillig heid onder geen enkel bewind de omstandigheden ten goede dwingen, ontgaat hun. kan Een enorme bedreiging voor den midden stand begint meer en meer op te komen: het grootbedrijf, de trust. De laatste scha kelt practisch de geheele groep uit, welke staat tusschen producent en consument. Tot voor niet zoo heel veel jaren terug, was er in Nederland van trustvorming wei nig te bemerken. Dat is allengs veranderd en we mogen slechts hopen, dat deze direc te, zichbare bedreiging eindelijk den mid denstand zal vermogen wakker te schud den. Een geluk voor den middenstand is het wellicht, dat ook de agrarische groep uit onze bevolking zich door dezelfde trustvor ming bedreigd acht. Deze laatste categorie zoekt thans contact met den middenstand en deze kennismaking kan voor den mid denstand slechts goede vruchten opleveren. De laatste komt daardoor in aanraking met een bevolkingsgroep, die in organisatie is doorkneed en die gewend is geraakt de handen uit de mouwen te steken, omdat ze weet, dat alleen iets te bereiken valt, wan neer men zelf aanpakt. Voor den middenstand valt daarbij veel te leeren. Van harte is dan ook te hopen, dat ein delijk de middenstand wakker zal worden geschud, dat er aanstonds sprake zal zijn van een opgewekt en druk verenigingsle ven. Omdat alleen daardoor op den duur ver betering is te verwachten. Raad Barsingerhorn Crediet van I 550.ten behoe ve van den luchtbeschermings dienst toegestaan. Vergadering van den Raad op Maandag 27 Maart 1939, 's middags om twee uur. Voor zitter de heer G. G. Loggers, burgemeester, tevens secretaris. De heer Kooijman is afwezig. Na opening volgt behandeling der Ingekomen stukken. Een verzoek van het genootschap Flevo te Amsterdam om als lid te willen toetreden tegen een minimum-contributie van f 5.5 per jaar. Het doel van het genootschap wordt in art. 1 van zijn statuten als volgt omschre ven: „Het genootschap „Flevo" stelt zich ten doel het steunen en het wekken van be langstelling voor den arbeid van de stich ting voor Bevolkingsonderzoek in de Droog gelegde Zuiderzeepolders." B. en W. stellen voor op het verzoek af wijzend te beschikken. Aldus besloten. Van de Harmonie „De Eendracht' te Kolhorn is 14 Maart j.1. een ver zoek ingekomen om een gemeente lijke subsidie van f 100.te willen verleenen. B. en W. stellen voor dit verzoek aan te houden tot een volgende vergadering. Wij staan sympathiek tegenover de vereeniging, zegt voorzitter, maar gevoelen ons verplicht om eerst een nader onderzoek in te stellen om zoodoende over meer gegevens te be schikken, alvorens een voorstel te doen. Men zal zich tei dien einde in verbinding met „De Eendracht" stellen. Opgemerkt wordt, dat de Harmonie wel aan de subsidie toe is! De voorzitter wijst er nog op, dat het een andere vraag is of het toestaan van een subsidie zal worden goedgekeurd. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Opcenten gemeentefondsbelasting. Het aantal opcenten op de gemeentefonds-1 belasting^l939—1940 wordt hierna vastge steld op 75. Suppletoire begrooting 1938. Vastgesteld wordt vervolgens de vijfde suppletoire begrooting 1938. Hierbij worden eenige overschreden posten geregeld. Crediet inzake luchtbescherming. Volgt het voorstel tot beschikbaar stelling van een crediet van f 550. voor het doen van de noodzakelijk ste uitgaven, ten behoeve van de luchtbescherming. De heer Kater: Waar moet dat allemaal aan besteed worden! Het is toch treurig om aan den bewapeningswedloop mee te doen. De voorzitter zegt, dat men het zoo moet bekijken, dat men iets voor de burgerij moet doen. Spr. geeft dan een opsomming van de dingen die moeten worden aangeschaft: volksgasmaskers, scheepstoeters, 5 stel be schermende kleeren, brandcards, zuurstof apparaat (in de kosten waarvan het Witte Kruis de helft bijdraagt) enz. enz. Men zal er niet aan ontkomen deze uitgaven te doen. De heer Vries wil er een. kleinigheid af knijpen, doch de Voorzitter geeft ernstig in overweging het voorstel zooals het er ligt, aan te nemen. Bovendien, 6tel je voor, dat er een bom valt, dan moet er toch iets gedaan zijn, anders is men tegenover de burgerij niet verantwoord. De heer Vries zegt, dat het hier een halve maatregel is. De heer Kater: Kunnen we geen afweer kanon huren? Is dat niet goedkooper? (Hilariteit). De heer D. Burger merkt nog op, dat alles maar op de gemeente-financiën wordt geschoven, waarna het voorstel z. h. s. wordt aangenomen. Wieringermeer bij den Vleesch- keuringsdienst. B. en W. stellen voor de gemeenschappe lijke regeling inzake den Vleeschkeurings- dienst in dier voege te wijzigen, dat de ge meente Wieringermeer als gelijkgerechtig de gemeente wordt opgenomen. Dit voorstel wordt gedaan overeenkomstig het advies van de commissie van uitvoering. Om meer dan een reden achten B. en W, deze "wijzi ging gewenscht: 1. uitgaande van de zekerheid, dat in voering van een volambtelijken dienst uit eindelijk noodzakelijk zal worden, is opne ming van de Wieringermeer zeer ge wenscht, aangezien een volambtelijken dienst, door 12 gemeenten financieel beter te dragen is dan door 11. 2. door opneming van de Wieringermeer blijft een belangrijk destructiegebied voor den Kring Barsingerhórn behouden. N.a.v. de vraag wat een vol-ambtelijkc dienst is, zet de Voorzitter uiteen, dat aan het hoofd van zoo'n dienst zal staan ie mand, die geen particuliere praktijk heeft. Komt het eenmaal zoo ver, dan is het in financieel opzicht heter, dat de Wierin germeer bij den Kring is. Deze gedachte ïigt. dan ook aan het voorstel ten grondslag. Do heer Smit vraagt, of er geen veearts in de Wieringermeer is? De Voorzitter antwoordt bevestigend; de ze zal belast worden met de keuringen al daar tegen ccn salaris van f 500.-— per jaar. Komt er een vol-ambtelijke dienst, dan vervalt natuurlijk deze functionaris. Rondvraag. De heer Vries vraagt, hoe het nu zit met de vacanliebonncn van de aannemers Kla ver en Molenaar. Spr. wil aandrang op B. én W. uitoefenen, deze zaak te regelen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. een brief van den Bouwvakarbeidersbond be treffende deze materie hebben ontvangen. Zij zullen een onderzoek instellen. Spr. geeft nog een toelichting. In het bestek stond, dat volgens het geldend collectief arbeidscontract den arbeiders vacantiebon- nen moesten worden verstrekt. De aanne mers heeft beloofd, al zijn mogelijke best te doen, arbeiders uit de gemeente te krijgen, hij meent ze een goed loon te hebben betaald. Bij het scheiden zijn zij toen ge-1 komen met den eisch van vacantiebonnen Een en ander had niet zoo behoeven te loopen, denkt spr. De heer Vries zegt, dat de uiteen-zetting van den Voorzitter niet geheel juist is, de arbeiders kwamen niet met den eisch, maar bij controle van Bondswege is het verzuim gebleken en toen zijn door ons be stuur stappen gedaan, zegt spr. De Voorzitter zegt onderzoek toe; in dc volgende vergadaring zal spr. met het resul taat daarvan ter tafel komen. Hierna sluiting. DAT KUNNEN ZIJ DOEN Maar U later net zoo goed, als U er maar voor spaart. De beste manier isi een spaarverzekering bij de VICTORIA. Voor een weekpremie van 25 cents (thuis afgehaald) krijgt U later drie honderd gulden uitbetaald. Zend deze bon voor nadere inlichtingen nog vandaag aan ons in. BON eo brochure. - S. MAARTENSVLOTBRUG. ARBEIDERSFEEST WERD EEN BLIJ FEEST. Landbouw- en Zul vela rbeiders bijeen. In de zaal Homan heeft de afdeeling St. Maartensbrug van Ned. Bond van Arbei ders in het Landbouw- Tuinbouw en Zui- velbcdrijt haar 40-jarig bestaan gevierd. De zaal was gehëer hézet, toen de Voorzitter der afd. dc heer Komen deze feestelijke bijeen komst met een woord van welkom opende, en in welgekozen woorden het 10-jarig tijd perk der afd. herdacht. Voorts bracht spr. dank aan de echtparen Tolsma en Breed, die hun woning beschikbaar stelden voor stempellokaal. Verder werd dank gebracht aan den penningmeester, den heer M. F. Tolsma, die zooveel belangrijk werk heeft verricht. Hem werd ccn armbandhorloge aangeboden. Het aanwezige Hoofdbestuurs lid de heer v. d. Wiele werd ook dank ge bracht voor de hulp en bijstand, de afd. ver strekt in de moeilijke problemen, die het bestuur voor haar leden had op te lossen. Na den voorz., kreeg de heer v. d. Wiele het woord om de afdeeling te complimcn- ren en hij kenschetste den strijd die de afd. heeft gehad om dit tijdperk te kunnen be reiken. Vervolgens liet spr. uitkomen, wat de organisatie voor de arbeiders heeft tot stand gebracht in de Zijpe, en spoorde de leden aan, het bestuur der afd. krachtdadig bij te staan. Verder doet de voorz. de mededceling dat gelukwcnschen waren binnengekomen van de afd. Wieringerwaard en van de Kath. arbeidersbond, afd. Burgerhrug. Daarna verkreeg de heer M. F. Tolsma het woord, om in een kort verslag, de bij zonderheden in dit 10-jarig tijdperk te her denken. Door verschillende sprekers we,rd toen nog het woord gevoerd, o.a. door den heer Hollander, voorz. van den Zijper Bestuur dershond, den heer Nicolaas, bestuurslid van het Federatiebestuur Hollands Noorden, den heer Nannis voor de afd. Oudesluis, den heer Van Dok voor de Alg. Ned. Bouwvak- arbeidersbond afd. Zijpe; den heer Hartog voor den Sportbond van Oudesluis; den heer Ellen voor de afd. 't Zand; den heer C. Commandeur voor de afd. 't Zand van den Ivath. Arbeidersbond, en een bestuurslid van de afd. Zijpe van den Christelijke Arbeiders bond. Vele sprekers boden bloemstukken of stof felijke blijken van waardeering aan. Door de heer Jb. Tolsma alhier was de afd. een voorzittershamer aangeboden, en door den zaalhouder, familie Homan een bloemstuk. Nadat voorzitter allen dank had gebracht voor hun waardeerende woorden, en de ge schenken de afd. aangeboden, verkregen de artisten ,het woord om het feestelijke ge deelte tè'^ verzorgen. Het Duo Harpé, met muzikale begelei ding van de The Going Makers, had spoe dig met hun zangvoordracht en muziek het goéde contact gevonden met de feestgenoten, er is hartelijk gelachen en meegezongen en er heerschte een prettige stemming in de zaal. Te middernacht was het programma afgewerkt, en werd men ten dans uitgenoo- digd en een vroolijk slot vormde dezen prachtig geslaagden feestavond. PETTEN. HUISELIJKE ZIEKENVERPLEGING. Vanwege de afdeeling Petten van het Wit te Kruis zal hij genoegzame deelname onder leiding van zuster Kuilman een cursus wor den gehouden in huiselijke ziekenverple ging- HEER-HUGOWAARD ONDERHANDS OVERGEDAAN. MeJ. de Wed. A. Oudhuis heeft haar wo ning aan den Middenweg onderhands over gedaan aan den heer K. v. Stralen alhier. De beide groenlcnveilinqen be sluiten aangaande voorstellen C. B. deze worden gesteund eenige tegenkanting standsorgani satie met belangstelling wordt nu afgewerkt betere gang van van zaken oordeel over het verloop aanvoer roode kool geringer aanvankelijk zelfde prijzen later aanmerkelijk liooger tot boven f iO.ge ringere aanvoer gele kool - voor al te Broek op Langendijk aanvankelijk vrij stationnaire prijzen later oploopend tot boven f 8.beter ook voor Deensche witte kool deze prij zen echter nog onbevredigend grootere aanvoer dan gele weinig uien aan de markt desondanks slechte prijzen dure breekpeen de aanvoer is echter van qeen beteekenis weinig bieten, tegen ongeveer dezelfde prijzen geringe aan voer van witlof, die duur is, raapstelen, prei en aardappelen. Uit de besprekingen en besluiten, in de af- geloopen week genomen in de algemeene vergadering, zoowel van den Noordermarkt- bond als van de Langendijker Groentencen- Irale, is wel gebleken, dat men in tuinbouw kringen van oordeel is, dat er iets moei gebeuren om den tuinbouw als bron van bsetaan in Nederland te behouden pn de bedrijven weer rendabel te maken. Het lijkt ons bijzonder nuttig, dat deze twee groote veilingen zieh aeeoord heb ben verklaard met opzet en doel van de maatregelen, waarmee getracht zal worden, al is de weg dan ook nog niet zuiver afge bakend, weer bsetaansmogelijkheden voor den tuinbouw te verkrijgen. Alleen was er in de vergadering van den Noordermarkt- bond nog wat tegenkanting van de zijde eener standsorganisatie n.1. van enkele L.T. B. afdeelingen, doch verzet tegen de bedoe ling der plannen was er zoo goed als niet. Met belangstelling zullen de tuinders onge twijfeld de bemoeiingen van het Centraal Bureau uit de Veilingen volgen, als straks een begin van uitvoering aan deze plannen zal worden gegev.en, want als zekerheid mag worden aangenomen, dat de voorstel len een meerderheid zullen krijgen. Wat den gang van zaken aan de veilingen betreft, aanvankelijk week die weinig af van dien der vorige week, doch in de tweede helft der week trad een aardige verbetering in, welke hoogst gewenscht was, lettende op de prijzen, welke be steed waren in vorige weken en in aanmerking genomen het feit, dat we weldra April schrijven. Uit de openingsrede op de algemeene ver gadering van den Noordermarktbond mocht men over den gang van zaken klanken ver nemen, die meer op voldoening waren afge stemd dan in dezelfde rede van den voorzit ter van de L.G.C., bij wien we ons liever hadden aangesloten dan hij den eerste. De een is echter spoediger tevreden dan de an der en allicht is er in het meer noordelijk gedeelte van deze tuinbouwstreek meer aan leiding om tevreden te zijn dan in het zui delijke gedeelte. Wij voor ons hehbpn de overtuiging, dat een groot deel der tuin ders nog weinig gunstige financieele uit komsten zullen kunnen boeken, en dat slechts een klein percentage van een goed jaar zal kunnen spreken. De aanvoer van roode kool was kleiner dan dc vorige week. Er kwamen nu aan de veiling te Noordscharwoude rond 35 spoor wagons en te Broek op Langendijk nog slechts 20, een teeken, dat de voorraden be ginnen te slinken. De prijzen, welke aanvan kelijk werden besteed, weken maar weinig af van die op het laatst der vorige week. Voor eerste kwaliteit 2 a 4 pond f 7.40 f8,soms oploopend tot f S.40 en f 8.50. De sorteering van 2 kilo en zwaarder werden verkocht voor f 5.90—43.60. In de tweede helft der week begonnen de prijzen wat op te loopen en noteerde Noordscharwoude f 6 940. zoodat er een stijging van 60 cent tot f 1 viel te constateeren. Deze stijging hield ook in de nog resteerende dagen der week aan, zoodat. Vrijdag aan de L.G. C. veiling f 6.209.80 en Zaterdag aan de veiling van den Noordermarktbond f 7— 10.40 werd betaald. Dit was alzoo een mooie vooruitgang en het kon met een krijtje aan de balk geschreven worden, dat roode kool tot boven de f 10 was gestegen. Tweede soort werd aanvankelijk voor f5 f5.60 verkocht. Ook deze steeg in onge veer dezelfde verhouding in prijs. Ook met de gele kool liep het beter dan we dit de laatste weken gewoon waren. Toch bleven de prijzen aanvankelijk nog op ongeveer dezelfde hoogte, eerder lager dan hooger, ondanks een kleineren aan voer: aan de veiling te Noordscharwoude bedroeg die over de geheele week rond 18 spoorwagens en aan die te Broek onge veer 20. Voor eerste kwaliteit gele kool van 1—2 kilo werd f 5.50—5.80 betaald, enkele partijtjes brachten het tot f 6 of 1 of 2 dubbeltjes meer; de zwaardere werden voor f 4.604.80 verkocht, Tweede kwaliteit bracht f 4.204.50 op. In de twee de helft van de afgeloopen week werd rf- ken dag successievelijk iets meer hestepd, wat wel blijkt, uit de aan heide veilingen gemaakte hoogste noteeringen, die de laat ste drie dagen te Broek resp. f 6.20, f 640 en f 7-20 waren en te Noordscharwoude f 6.60, f 6.80 en f 8.10. Als deze stijging zich de volgende weken nog wat mag voortzetten, dan kan de laatste gele kool (er is echter niet veel meer) nog een fliu- ken prijs opbrengen. Sterk liep de aanvoer van Deensche witte kool achteruit. De voorraden van de ze kool zijn echter npg aanmerkelijk groo- ter dan die der gele, zoodat er nog heel wat meer Denen kwamen. In totaal werden er nog 58 spoorwagens verhandeld, waar van alleen 40 te Noordscharwoude. Eerste kwaliteit van 3 tot 4 pond werden dc eer ste dagen voor f 3.203.50, soms voor 10 a, 20 cent hooger verkocht. De zwaardere werden toen voor f 2.503 verkocht en tweede kwaliteit bracht f 22.50 op, al naar den aard der afwijking en gewicht. De laatste dagen kwam ook hierin een kleine verbeteing, waardoor Vrijdag de hoogste noteering op f 3.90 en Zaterdag te Broek op f 4.80 en te Noordscharwoude op f 5 kwam met een evenredige stijging ook voor andere kwaliteiten en gewicht. Uien deelden niet in de verbetering, die bij de kool aan den dag trad. Ofschoon de aanvoeren gering waren, liepen de prij zen nog achteruit. Voor gewone middel* bare uien werd f 2.30 tot f 3 betaald, al naar de kwaliteit; sommige partijtjes ble ven er nog beneden. Grove brachten f 2.20 3.50 op, zoodat de prijzen hier nog ver der uiteenliepen. Driel. waren al zeer goed koop. Ze werden voor f 1.20—1.90, soms tot f 2.10 verkocht. Nep bracht f 1.90 en stek 60 a 70 cent. Aanvoer van breekpeen was ook gering. Tiet meeste kwam aan de veiling te Noord scharwoude, Dit artikel was duur. Voor groote werd f 440 (enkele partijtjes iets minder)tot f 6 betaald, voor kleine f 2 2.50, oploopend soms tot f 3.10. Ook zeer weinig bieten kwam er. Al naar de kwaliteit werd er f 0.80—3.60 be taald. Witlof was duur. Het bracht f 19.50 tot f2140 op. Raapstelen golden 00 cent tot f 1.30. Voor prei werd f 8.— befanli Blauwe Eigenheimers werden betaald met f 3. Van de laatste producten was dc aan voer geding.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5