Decreten van Daladier Een meisje a's wonderdokter Gemeenten gaan niet vóór particulieren jWEO$TEILT:j Opening van credieten voor In- dustriéele mobilisatie. In den gisterochtend gehouden minister raad heeft Daladier zich tot tolk der regee ring gemaakt om Lebrun geluk te wenschen en te bedanken voor de resultaten van zijn reis naar Londen, welke de stevigheid en hartelijkheid der Fransch-Britsche vriend schap heeft versterkt en bij de geheele Fran sche natie eenstemmig den indruk van groo te voldoening heeft gewekt. Vervolgens bracht Bonnet verslag uit van zijn jongste diplomatieke besprekingen te Londen en gaf hij een uiteenzetting van den buitenlandschen politieken toestand. Decreten ter onderteekening voorgelegd. Daladier heeft president Lebrun een aan tal decreten voorgelegd ter onderteekening Deze decreten hebben betrekking op de landsverdediging. Het zijn: 1. Een decreet, waarbij de bemanningen der oorlogsbodems worden uitgebreid. 2. Een decreet, waarbij wijziging wordt gebracht in de wet van 13 December 1932 inzake de recruteering der zeemacht en de organisatie van haar reserves. 3. Een decreet, waarbij het technisch per soneel bij de marine wordt uitgebreid. 4. Een decreet inzake de verdediging der grensgebieden. 5. Een decreet, waarbij credieten worden geopend voor een industrieele mobilisatie. Woensdag zal een Kabinetsraad worden gehouden, welke de gisterochtend genomen maatregelen zal aanvullen. Vijftienjarige Frangaise geneest door handoplegging. Eenige maanden geleden is gerept van een meisje, Andrée Maurel, 15 jaar oud, in de buurt van Toulouse, die zieken door handoplegging zou genezen. Zij werd be schuldigd van het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst en heeft nu onder groote belangstelling terecht gestaan met haar ouders, die van medeplichtigheid be schuldigd worden. De dochter gaf voor over een bijzonder fluïdum te beschikken en de menschen stroomden naar haar tocZe vreog geen enkele bclooning, maar zooals ze voor het gerecht opmerkte mot een glimlach, die haar blanke tanden ontblootte: ik zou wel dom zijn geweest, als ik wat men mij gaf niet aangenomen had. Nochtans verze kerden enkele getuigen niets te hebben achtergelaten en anderen, hun crkentelijk- he'd in een kleinigheid te hebben uitge drukt. Tegenover die, welke door dp verdediging opgeroepen waren, stond er één, die in den geest van den officier van justitie sprak, de advocaat wraakte zijn verschijnen. Volgons de dankbare patiënten, die volhielden in twee of drie koer door haar eenezen te zijn, behoefde ze zelfs niet rechtstreeks de han den op te leggen, in zekere gevallen wi het haar voldoende, geheimzinnige teekens boven de foto van een hulpbehoevende te maken... Ook zei iemand, bij de aanraking, een electrischen stroom gevoeld te hebben! Ouders als proefkonijn. Het meisje, ziet er, zoo meldt de N. B. Ct., heèl knap uit en is naar de laatste mode \an Parijs gekleed, haar gezichtje is zorg vuldig opgemaakt. Ze zegt aan zenuwstoor- nis&en geleden le hehben. welke haar de ge heimzinnige geneeskracht onthulden! Ze was zoo vriendelijk deze eerst op haar ou ders te beproeven. Ze weet niet wat haar vader mankeerde, maar ze moet hem even als haar moeder van de kwaal, in dit geval aan de lever, afgeholpen hebben. Ze erkent die „kracht" ook uit de verte toegepast te hebben en het openbaar ministerie vraagt haar aan de ouderlijke macht te onttrek ken. want papa en mama moeten haar ex- ploiteeren. Het gerecht zal later uitspraak doen, maar nu al kan gezegd worden, dat het moeilijk zal zijn haar te vcroordeclcn, want ze schreef behandeling noch genees middelen voor en zelfs wilde ze niet weten, welk ongemak de patiënten naar haar dreef! Gratis Daitschers tellen Een afstamming controleeren... Het Duitsche rijksbureau voor statistiek doet nadere mededeclingen over de volks-, beroeps- cn bedrijfstelling. welke op 17 Mei 1939 zal worden gehouden in het Rijksge bied, zooals dat in het najaar 1938 bestond, dus met inbegrip van Oostenrijk en de Su- detenduitsche gebieden. De vorige telling geschiedde in Juni 1933. De door de families te verstrekken mede deel ingen hebben ook betrekking op de moedertaal, den volksstam én de afstam ming. Voor den eersten keer worden daar mede betrouwbare gegevens verkregen over het aantal Joden en dat der personen van gemengd ras. Den met de telling belaste personen is geheimhouding opgelegd. Voor de statistiek zijn ongeveer 750.000 tellers noodig. die voor hun werk niet betaald zullen krijgen. Roemenië «economisch onafhankelijk" Aldus een mededeellng aan Chamberlain. In een verklaring in het Lagerhuis betref fende het Duitsch-Roemeensche handelsver drag, heeft Chamberlain gezegd, dat de Roe- meensche regeering de Britsche regeering had medegedeeld, dat het accoord geen poli tieke clausule be\atte en dat Roemenië door het. sluiten van het accoord niet zijn eco nomische onafhankelijkheid had prijsgege ven. Walen roet een Daitsch hart? Belgisch blad protesteert tegen uitlatingen voor Duitschen ra diozender. Het Belgische katholieke blad Vingtieme Siecle protesteert tegen uitlatingen van den omroeper van den radiozender te Iveulon, die gezegd zou hebben, dat de Walen tot het Duitsche ras behooren, cn dat op het St. Nicolaasplein te Eupen het Duitsche hart klopt. Het blad verwacht van de regceririg, dat zij onverwijld te Berlijn stappen zal on dernemen. Kleine oorzaken met groote gevolgen Vrouw ontdekt vindplaats van goud. Uit Mexico wordt gemeld, dat in de buurt van Sombretere een oud centrum van mijn industrie in den staat Zacatecas, in zeer korten tijd een druk mijnkamp is ontstaan als een gevolg van het feit, dat een vrouw van een ezel is gevallen. De vrouw heet Maria Hcrnandez, hoe de ezel heet, weten wij niet, maar wel is bekend, dat, toen Ma ria Hernandez van haar langoor tuimelde, zij, toen zij weer op haar beenen stond, over dekt was met goudzand. De vindplaats is in derdaad van grootcn rijkdom gebleken. Ma ria zolf heeft er niet veel profijt van gehad. Haar aanspraken op een deel van de goud winst verkocht zij voor een gering bedrag cn begon zich stelselmatig te bedrinken. Zij is nu onder dokters behandeling voor de gevolgen van overmatig alcoholgebruik. In ieder geval dus een ervaring rijker. De motorbelastina op de diesel bussen. Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over lïet ontwerp van wet tot wijziging van de motorrijtuigenbelastingwet is het volgende ontleend: Do strekking van het wetsontwerp is der onbillijkheid weg te nemen of althans te temperen, welke is gelegen in het verschil in belastingdruk ten aanzien van motorrij tuigen ,die benzine gebruiken, en andere en daardoor mede zooveel mogelijk tegen te gaan, dat motorrijtuigen van dieselmotoren worden voorzien uitsluitend ter vermijding van het betalen van benzincbelasting. Het zou in strijd zijn met dezen opzet, mede be lasting te gaan heffen van dieselmotoren, resp. Dieselolie, waardoor andere brandstof fen dan benzine worden vervangen. De voorgestelde verhooging van de motorrijtuigenbelasting zal inder daad zwaar drukken op de gemeen ten, die autobusdiensten exploitee- ren en die daartoe een belangrijk aantal dieselbussen in gebruik heb ben. Deze gemeenten staan daarin echter gelijk met particuliere ondernemers van bus diensten. Het zou onbillijk zijn en tevens in strijd met de uitdrukkelijke bedoeling van de motorrijtuigenbelastingwet, zooals deze uit de geschiedenis van de totstandkoming van die wet blijkt, publieke lichamen cn semi-publicke lichamen ten deze boven par ticuliere ondernemers te bevoordeelen. Passer en knipmes als wapen Woesteling verstoort huisvrede. De Amsterdamsche politie heeft Zondag avond een ongeveer 56-jarigen man geari'es^ teerd, die zich als een woesteling had ge dragen. Zijn dochter is met voorkennis van den voogdijraad bij een familie daar ter stede ondergebracht. Zondagavond ging de man naar deze familie toe, hij is daar op erger lijke wijze opgetreden. Het hoofd van de familie werd met een passer in de onderarm gestoken en diens zoon, die zijn vader te hulp snelde, kreeg een snede van een knipmes in zijn pink. Temeer daar de man dreigde, dat beiden „er aan zouden gaan" vond de politiecom missaris termen aanwezig hem in verzeker de bewarihg te stellen. Binnenkort zal hij voor den officier van justitie worden ge leid. WIELRENNEN. KLINK START TE ST. ETIENNE. De Wieringer renner Dethmer Klink zal 1 en 2 April as. te St. Etienne (Frankrijk) uitkomen in een 24-uurs wedstrijd. Aan de zen monsterrit gaan wedstrijden vooraf, waarbij de Noordhollander gelegenheid zal krijgen, revanche te nemen op zijn grooten tegenstander, den Marseillaan Louis Aimar. 'iUnCio-e^e HET MAKEN VAN EEN BLOE3IENBAKJE. Wie een beetje kan timmeren, heeft zeker ook wel lust een bloemenbakje te maken. Veel werk is het niet. Het valt mee. Heeft men wat planken en eenige dikke balkjes, dan kan men wel klaar komen. De eigenlijke ramen kan men beter laten komen. Ze zyn niet hoog in prys. Het eigen werk zou hier zeker niet voordeeiiger komen. Het beste zyn de z.g. éénruiters. Deze zyn buitenwerks 150 bjj 80 cm. Wil men een bakje maken, dan doet men verstandig eerst de ramen te laten ko men en daarna de bak te timmeren. Het zicht op de maten is dan beter. Voor dit doel kan men elke soort hout ge bruiken. Het behoeft geen nieuw hout te zyn, maar het moet wel in goeden staat zyn. Hout van afbraak kan dus wel gebruikt worden, als het maar sterk is. Een bak wordt gemaakt voor één of meer ramen. Voor een beginner is één raam het gemakkelijkste. De planken, die men ge bruikt, moeten 2of 3 cm dik zijn; de balkjes ongeveer 3 cm breed. Deze zijn op deze maten wel in den handel verkrijgbaar. De bovenkant van den bak wordt 40 cm en de onderkant 20 cm hoog. Aan den bovenkant gebruikt men twee planken op elkaar, die met groeven in elkaar sluiten. De zijstukken zijn 5 cm hooger dan de boven- en onderkant. Tegen dezen 5 cm hoogeren kant sluit het raam, zoodat er geen tocht ontstaat als de ramen gesloten zijn. Het geheel krijgt daar evens een fraaier aanzien door. De balkjes zet men natuurlijk in de hoeken en tegen de plankjes. Ze dienen voor stevigheid. Voor den bovenkant zyn ze ongeveer 70 cm en voor den onderkant 50 cm lang. Men brengt ze gewoon lijk aan den buitenkant. Ze worden zoo ver afgezaagd, dat ze even hoog als de planken zijn. Daardoor kan geen tocht ontstaan. Wil men de balkjes liever aan den binnen kant hebben, dan zaagt men ze schuin af, zoodat de ramen niet op de koppen der balk jes rusten, omdat dit natuurlijk ook weer tocht zou veroorzaken. Beneden zet m^n de paaltjes aan den bui tenkant en wel zoo, dat elk paaltje precies tusschen twee éénruiters valt en dan 5 cm boven de benedenplank uitsteekt. By het luchten heeft men dan tevens steun. Goed is het nog aan den binnenkant van de beneden ste plank aan de bovenzijde een dunne lat aan te brengen. Zij moet beletten, dat het raam bij het hoogoplïchten in den bak valt. Van groot belang is de vraag, hoe de bak geplaatst moet worden met het oog op het licht. Men plaatst de bak in de richting Noord- Zuid en wel met de-hoogste kant aan de NooVclztjde. 'Daardoor- kan hetzonnelicht de grootste werking uitoefenen, omdat de stra len er dan met een grooteren hoek invallen. Voor we met het in-elkaar-zetten beginnen schilderen we eerst het hout. Hier blijkt, dat het beste is ongeschaafd hout te gebruiken, omdat dit meer verf opneemt en dus op den duur voordeeliger is. Met een veertien dagen kunnen we al in de bak zaaien. Men kan dus nu nog probeeren ér een te maken. A .v. d. L. SCHAGEN SCHAGEN NIEUWS. Mededeeling voor de supporters en donateurs. Donderdagavond a.s. wordt er bij den heer Nic. Raven een vergadering gehouden, ten- eindo tè komen tot oprichting van een sup portersvereniging. Opkomst van allen, die het goed met Sparta meenen, is dringend gewenscht. Mêdedeeling voor adspiranten: Hedenavond geen training. Het Bestuur. THEATER ROYAL. „Manege." Ter gelegenheid van de Paaschtentoon stelling presenteert Theater Royal een sen- sationeele en zeer aparte circusfilm „Mane- De twee gebroeders Arlcn, de koningen der lucht, zijn een wereldscnsatie voor ieder grootestadscircus. Het is hun niet mogelijk, hoe noodzakelijk dit ook schijnt, nadat de oudste het huwelijk van z'n broer onherstel baar bedorven heeft, dat zij gescheiden op treden. Het publiek vraagt bij z'n vermaak niet naar het persoonlijko leven der artis- tcn, niet naar hun haat on niet naar hun liefde. Op zekeren dag maakt Robert kennis met een jonge artiste Maria Morell, die door haar stiefvader gedwongen wordt avond aan avond de levende ballast te vormen van een sensatieuummer „de auto des doods" en iederen avond moet men het meisje bewusteloos naar haar kleedkamer dragen, daar de verschrikkelijke angst, dat 't stalen gevaarte niet functionneert en haar zal verpletteren, haar zenuwen de baas wordt. Robert probeert den vader te overreden om zijn dochter niet meer op te laten treden. Hij houdt hem voor, dat dit 1 t Je kunt tenslotte niet voor èn ach ter oogen hebben! sensatienummer vroeg of laat de dood of krankzinnigheid van z'n dochter zal betee- kenen. Tevergeefs! De man is niet voor rede vatbaar! Thomas, wetende, wat z'n broer voor Ma ria voelt ziet nu het oogenblik gekomen om z'n schuld weer goed te maken. Hij zal zich zoo noodig voor z'n broer opofferen. Per brief neemt hij afscheid van Robert. Hij brengt Morell een bezoek en probeert den man tot het opgeven van zijn nummer te bewegen. Een hevige twist ontstaat en de béide mannen raken handgemeen. Tijdens het vèrbitterde gevecht valt Morell met z'n hoofd door een raam. Thomas verlaat het huis. Hij weet niet beter of hij heeft Morell gedood. Bliksemsnel verbreidt zich het be richt van Morells dood onder de circusartis- ten. Na de scènes tusschen Morell en Robert houdt ieder hem voor den dader. Robert echter vermoedt, dat de afscheidsbrief, dien hij van Thomas ontving, dat Thomas den ouden Morell vermoord heeft en zijn ver wondering is dan ook zeer groot, als hij z'n broer op z'n gewone plaats ziet, geheel ge reed voor hun nummer. Tijdens een gevaarlijk trapeze-nummer verzoenen de broeders zich en het einde van deze knappe cn adembenemende circusrol prent is allergelukkigst. SCHAGEN ALS EXAMENPLAATS VOOR HET MIDDENSTANDSEXAMEN. CANDIDATEN STROOMEN TOE. Naar wij vernemen, bedraagt het aantal van hen, dit dit jaar in Schagen het Mid denstandsexamen ingevolge de Vestigings wet Kleinbedrijf willen afleggen, 250 k 300, terwijl dit het vorige jaar slechts plan. 50 bedroeg. Deze enorme toeloop is een gevolg van het feit, dat Schagen thans tot exa mencentrum voor Noordholland-Noord ge promoveerd is. Een mooi succes voor hen, die het initiatief tot deze promotie hebben genomen! 3 Mei hoeft het schriftelijk 't examen plaats, dat 1 dag zal duren, terwijl het mondeling gedeelte, in verband met het groote aantal candidaten, 3 dagen in be slag zal riemen, zooals bekend, op einde Mei bepaald is. 7.1JPE Geschikt voor den dienst. De Keuringsraad Haarlem heeft dezer da gen \oor den dieiïst goedgekeurd de in geschrevene voor deze gemeente Cornelis Blaauboer van de lichting 1940. De nieuwe politieverordening. De in de j.1. gehouden Raadsvergadering vastgestelde nieuwe Algemeene Politiever ordening dezer gemeente is 27 Maart 1939 afgekondigd en zal met ingang van 4 April a.s. in werking treden. SCHAGERBRUG. ,,'N PARTIJTJE POKER." Zondagavond werd in de zaal van den heer S. Kuiper alhier de tweede seizoenbij- een komst gehouden van de vereeniging ,yNut-en Genoegen". De zaal was geheel bezet, toon de voorz., de heer J. A. de Boer, opende met een woord van welkom, speciaal tot de plaatse lijke tooneelvcrceniging „Euphonia", welke bereid was bevonden voor het „Nut" op te treden. oor „Euphonia" werd hierna opgevoerd; ,,'n Partijtje Poker", klucht in 3 bedrijven, naar het Amerikaansch van Robert Smiley Peple, voor Holland, bewerkt door C. van Kerckhoven Jr. De opvoering kan heel goed geslaagd wor den genoemd cn het publiek heeft getui ge het hartelijk applaus volop genoten, waartoe de diverse verwikkelingen in het stuk dan ook gelegenheid te over bieden. De rollen van George B. Néttleton en T. Boggs Jolins werden zeer goed vertolkt, res pectievelijk door de heeren P. Bruijn en J. D. Stammes, terwijl de dames A. Schipper Koopman en A. Bruijn resp. als mevr. Nett- leton en Florence Cole heel goed spel te zien gaven. Hetzelfde kon worden gezegd van den heer A. Boll, die een prima uitbeel ding gaf van den advocaat Vanderholt. Een extra-pluimpje meenen wij niet te mogen out houden aan mej. N. Kuit voor haar kos telijk optreden als de negermeid Coddles, in welke rol zij zich volkomen had inge leefd. De heer L. Anneveldt (als boekhou der Krome) mej. M. van der Werff (als Sallv Parker) en Mej. A. Bakker (als Jim- my) sloten zich uitstekend hij het geheel aan. De tooneclaankleeding was prima ver zorgd, evenals de grimage, waarvoor de heer Veenis uit Schagen zorgde. In zijn sluitingswoord dankte de voorzit ter de leden van „Euphonia" den heer H. J. van *Vecn, regisseur, en anderen, die mede werking hadden verleend, hartelijk voor het gebodene. Tot slot een gezellig bal bij goede muziek van Jan van den Brink en zijn band. Te veel hooi op gijn vork. Do heer J. D. Rigbers heeft wegens druk ke werkzaamheden ontslag gevraagd ais ondercommandant van den luchtbescher mingsdienst voor Schagerbrug. CALLANTSOOG MET DE WIJKVERPLEGING EXCELSIOR! Naar ons werd medegedeeld hebben de heeren, die de ledenwerving voor de nieu we vereeniging van wijkverpleging te Cal- lantsoog op zich genomen hebben, prach tige resultaten bereikt. Het ledental is n.1. van aanvankelijk ruim 30 gestegen tot 180. Zaterdagavond zal de eerste ledenver gadering worden gehouden, waarin de sta tuten en huishoudelijk reglement zullen worden vastgesteld en een definitief bestuur gekozen zal worden. i BOUWVERGUNNING. Aan den heer C. Bakker alhier, werd door B. en W. dezer gemeente vergunning verleend tot overplaatsing van een kippen hok. HET LUTTIEKDUIN GEHEEL BEPLANT. Nadat dit voorjaar weder eenige duizen den dennen geplant zijn in het Luttiek- duin, is thans de daarvoor beschikbare grond geheel beplant. Dezer dagen zijn de laatste dennen geplant, Jx)S ncw-il! Vergeving Kan men vergeven? Zy waren gelukkig samen geweest tot de sleur tusschen hen insloop, de gevaarlijke sleur, met als gevolg daarvan: het tijdelijk overheerschen van een oppervlakkige be- vlieging over een oud en hecht, maar wat ingesluimerd gevoel: de derde in het huwe lijk en een misstap. De vrouw, jong, nog geen 40, zeer spon taan en zeer heftig van aard, wilde scheiden. Haar man, onthutst, haar geenszins wil- lende missen, verschrikt over de gevolgen die één zoo onbezonnen avond dreigde na zich te sleepen, vervolgde haar voortdurend met: „Vergeef mij Annie, toe, alsjeblieft vergeef het mij". Zij kon het niet, en zij was geen vrouw, die kon vergeven met haar mond, terwijl haar hart bleef wrokken. Zjj antwoordde ook eerlijk: „Ik kan het niet Frans. Allea zou ik je kunnen vergeven, alleen dit niet!" „Dat is klein voor je", verweet hij haar. „Zoo spreekt iedereen: Ik wil allea voor je doen, alleen het ééne dat het noodigst is, willen ze nooit voor je doen!" Zy werd wit tot haar lippen. „Frans ik kan er niets aan doen, het hangt met myn natuur samen. Ik kan je dit niet vergeven, Ik herhaal dat ik je alles zou kunnen vergeven, alleen bedrog niet. Hij herhaalde: „Bedrog? Eén avond..." Zij maakte een afwerend gebaar. „Bedrog is bedrog en ontrouw is ontrouw. Eén avond, zeg jjj. Ik word ellendig als ik er aan denk, en ik kan het je niet vergeven, vraag het mij niet meer,«het is mij onmoge lijk". Desondanks bleef hij aandringen: „Ver geef my". Tenslotte werd zij heftig en boos. Er vie len harde woorden. Zij verweet hem: „Eerst my dat verdriet aandoen, gedachteloos zeg jij, gewetenloos zeg ik. En dan terugdein zen voor de gevolgen. Schei uit met je vergeef my" en draag als een man wat je jezelf op den hals hebt gehaald." Het eindigde met een scheiding, wellicht hoofdzakelijk door het bijzondere karakter van deze vrouw, maar zeer zeker gedeel telijk door z\jn ontactische houding. Want die houding was ontactisch en egoïst. Erop uit, haar vergeving af te dwingen en haar zoodoende nog meer kwellende. Misschien, als hy haar alleen haa gelaten, In de gelegenheid om rustig na te denken, zonder dwang tot een besluit te komen, dat hij haar dan had kunnen terugwinnen. Althans was er een kans geweest; in elk geval had een dergelijke houding zijnerzijds haar respect ingeboezemd, en bij een vrouw van haar karakter kan liefde niet bestaan zonder achting. In elk, geheel verschillend geval waarin wy graag willen dat iemand ons vergeeft is het goed, om te onthouden dat bijna niemand in staat is, om maar onmiddellijk van gan se her harte te vergeven. Direct na een schok is een mensch ge griefd, verwonderd en bitter, en geneigd om geïrriteerd te worden door overdrevën betuigingen van berouw, en ook geneigd o? aan de oprechtheid daarvan te twijfelen. Het lijkt zoo goedkoop om te zeggen/ ,,Ik heb berouw, vergeef het my maar, na dat wij al het kwaad gedaan hebben dat wü wilden doen! Laat iemand de tijd om U te kunnen ver geven; het is een gemoedstoestand, die moet rijpen, evenals iederen anderen gemoeds- toestand. Wanneer de genegenheid of de liefde de overhand krijgt over de veront waardiging over het gebeurde, dan zal er een oogenblik komen dat vergeving moge lijk ia, waarachtig vergeven van binnen uit. Maar daarvoor is tijd noodig. Voegt daarom by het verkeerde, dat U gedaan mocht hebben niet de ontactische en egoïstische fout van aan te blijven dringen op onmiddellijke vergeving. Zoomin als men aan een zieke kan zeggen: „Wees nu maar weer beter", zoomin heeft het üsultaat om aan iemand, die men gekwetst heeft of erger, direct vergevmg te willen afdwingen. Hebt geduld, het is Uw eenige kans! DR. JOS. DE COCK. HET BESTE PAARD VAN STAL VERGETEN. In het verslag in ons nummer van giste ren omtrent de oprichting van een afdj van den Bond voor Staatspensionneerin? is abusievelijk vergeten de heer P. Vos Jbzn. alhier te noemen als lid van do com missie van voorbereiding van den propf ganda-avond. De heer Vos heeft verrewei het meeste werk hiervoor gedaan. Gaarne herstellen wij hierbij dit verzuim. VACCINATIE. Woensdagmiddag 5 April a.s. bestaat de gelegenheid tot kostelooze vaccinatie voor kinderen in een lokaal der O.L. school hier. De gemeente-geneesheer legt er den! nadruk op dat alleen kinderen tot twee jaar ingeënt zullen kunnen worden. WINKEL GEMASKERD BAL. Zondagavond had in het lokaal van den heer Zeeman te Lutjewinkel een gemaskerd bal plaats, waarvoor groote belangstelling bestond. De prijzen werden gewonnen door Enkelingen: le prijs Jannie Kernspect, Pa- rapluie; 2e prijs A. Nauts, Pop in doos; 3e prijs A. Faber, Sprokkelvrouwtje; 4e prijs Tr. Zeeman, .Tapansch meisje; 5e prijs K. Koster, schoorsteenveger; Ge prijs A. Eriks, Bridge-emblecm; 7e prijs Tr. Kuiper, Tinnen soldaat; 8e prijs G. Stripriaan-Silver, Schoen poetser. Paren: le prijs dames B. Duursma en Tr. Pool, Esperanto; 2e prijs dames A. Govers en A. Kant, Tirolers; 3e prijs dames C. Nie- rop en N. de Geus, Sneeuwwitje cn Dwerg. Groepen: le prijs: Mej. A. Wit en Mej. P- Honingh en de hoeren II. Wit, M. Sijtsnia en C. Wiedijk; 3e prijs C. Kuiper, Kouwen* berg en C. Herman. In totaal waren er 33 deelnemers. Tot slot had een gezellig bal plaats, waarvan de muziek werd verzorgd door de fam. Kos. POLITIE. Gevonden: een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij den gemeenteveldw.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6