DE STEM De 46ste Paasch- teotooostelliog en het meisje frankrijk bepaalt vandaag zijn houding Roosevelt laat twee nieuwe kruisers bouwen SCHAGEN MOOI WEER VANDAAG! Onder alle menschen, die de laatste dagen met sombere gezichten naar den druiligen motregen keken, waren niet de bestuurs leden van de Paaschveetentoonstelling. Met onverstoorbaar optimisme troffen zij hun voorbereidingen: 't kwam wel goed, met 't weer, zooals het bijna altijd goed gekomen is, als de groote dag eenmaal daar isl 'Ze hebben gelijk gehad! Om half zes in den morgen is het o wonder droog, om acht uur is het nóg droog en naar den „blauwachtigen" hemel te oordeelen, zal het vandaag droog blijven ook. Vroeg, zéér vroeg zijn de standhouders reeds bezig van houten hokken eendags- paleisjes te maken. Haast je rep je, het moet in een paar uur gebeuren! Om negen uur vereenigden allen, die in een of andere officieele functie tot den dag van vandaag staan zich in de bovenzaal van café „De Posthoorn". Hier had de gebruikelijke OPENING van de tentoonstelling plaats. Deze geschied de dit jaar voor het eerst door den in de plaats van den heer Wilken gekozen voor zitter, den heer P. Visser Azn. Namens het bestuur, aldus spr., heet ik U hier allen wel kom op deze bekende plaats van samen komst. Wij stellen het op prijs, zegt hij dat t Ge meentebestuur van Schagen in ons midden is- Het bewijst hiermede overtuigd te zijn van het Groote belang der tentoonstelling voor Schagen en Omgeving. Niet alleen zijn aanwezigheid getuigt van die belangstelling, maar het stelt ook zijn terreinen geheel tot onze beschikking en bovendien geeft het nog een finantieele bij drage. Dat alles wijst erop, dat ook het ge meentebestuur al liet mogelijke doet, om mede te .werken, hiervoor onze oprechte dank. Verder zien wij hier weer gaarne aanwe zig onze trouwe medewerkers voor dezen dag. De heeren van de Comrn. van bijstand heb ben reeds een gedeelte van hun taak achter den rug. U heeren Keurmeesters wacht nog een moeilijke taak! Dat Uw werk gewaar deerd wordt behoef ik U niet nader te ver klaren, het groote aantal dienstjaren, dat velen Uwer reeds hebben, is al voldoende om zulks aan te toonen. 'Nemen wij de tijdsomstandigheden der laatste jaren in aaaimerking, dan kunnen wij niet anders dan groote waardeering heb ben voor de ondernemingsgeest van onze trouwe inzenders, die elk jaar 'weer opnieuw al op al zetten om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Ook voor dit jaar zijn de inschrijvingen wederom zeer goed le noemen. Voor de inzenders van vet-vee zijn de vooruitzichten weinig hoopvol wegens te lage vleeschprijzen. Ook de zakenmenschen leven in een moeilijken tijd. Om de inzenders eenige meerdere ver koopgelegenheid te bieden, is het houden van de verloting absoluut noodzakelijk. Deze verloting heeft zich in de afgeloopen jaren zeer goed kunnen handhaven, begon zelfs het vorige jaar ai weer belangrijk op te leven. Dit resultaat is m.i. wel tè danken aan de moed van het Bestuur, om de hoofdprijs van de Jubileum-tentoonstelling voor regel te houden. Thans komt de verloting echter in het gedrang, voor die jaar hebben wij toestem ming gekregen om slechts 10.000 loten uit te geven, terwijl vorig jaar dit aantal 15.000 was, dus thans 1/3 gedeelte minder. Het Bestuur zal natuurlijk al het mogelij ke doen om hierin weer verbetering te krij gen. Indien noodig, hopen wij hiervoor op de welwillende medewerking van U Heer Bur gemeester van Schagen te mogen rekenen, zegt voorzitter om dan te besluiten met den wensch, dat deze dag in alle opzichten zal mogen slagen, waarna hij deze 46ste tentoon «telling voor geopend verklaart. Bestuur en commissie gaan dan hun rondgang over het tentoonstellingsterrein maken en intusschen zijn er buiten ook al heel wat menschen op de been. Standhouders leggen hier en daar nog de allerlaatste hand aan, spoedig zullen de be kende Amsterdammers arriveeren. Zij ge ven voor diegenen, die niet alleen om het Paaschvee komen, fleur en kleur aan de tentoonstelling, hun felle verkoopmethode is oud, maar... blijft toch steeds aantrekke lijk! Als nu het mooie weer ons niet in den steek laat, zal als steeds ook deze dag weer als een roemrijke in de annalen vermeld worden! BRIDGEDRIVE. Gisteravond hield de Schager Bridgeclub wederom een drive voor haar leden in het clublokaal van den heer C. Boontjes. Dit maal werd bij loting de partner toegewezen De wedstrijd had als altijd een gezellig ver loop. De uitslag luidde als volgt: Oneven lijn: G. Appel—K. Holtrop 11 pt., 2e prijs; D. Jongejans—mevr. Jongejans 15% punt; S. de Vriesmevr. Poorter 9 punten; F. Tollemevr. Boontjes 23 p.; Dr. W. Ele- maGaat Boontjes 16% p. Even lijn: F. PoorterJ. Speur 11% punt, ste prijs; P. RezelmanMevr. Speur 16 pt., G. Kouseband—U. Wester 16% p., mevr. Pronk—mevr. Rezelman 12 p., 2e prijs, mevr. AppelC. Pronk 19 p. 'WIERWGERMEER AANBESTEDING. De Wieringermeerdirectie te Alkmaar zal IS April een aanbesteding houden van het opruimen der aanwezige klinkerbestrating en het aanleggen van een gewalste verhar ding met grootere breedte op den Nieuwe- sluizerweg, ter lengte van ongeveer 5 K.M. in de Wieringermeer en van het maken van een deklaag op een gedeelte ter lengte van ongeveer 1.85 K.M. van den Schagenveg en van het uitvoeren van bij komende werken» SLOOTDORP. HET OLDE LANDSCHAP. In hotel Smit alhier werd gisteravond een lezing gehouden door den heer U. G. Dor- hout. Deze heer was hiertoe uitgenoodigd door het departement Wieringermeer van de Mij. tot Nut van 't Algemeen. De lezing handelde speciaal over Drente (Het Olde Landschap), over zeden en ge woonten en over legenden en vertellingen. Een en ander werd toegelicht met licht beelden. Veel belangstellenden volgden het inte ressante relaas van den heer Dorhout. MIDDENMEER. LEZING OVER DE WORDINGSGESCHIE DENIS VAN DE WIERINGERMEER. Voor bovengenoemde lezing, welke in Ho tel Smit werd gehouden, was zeer groote belangstelling. De heer Noback, voorzitter van den Bond van Techn.Ambt., opende de bijeenkomst met een woord van welkom, speciaal aan de heeren De Bruin, secretaris Wieringermeer- Directie, Ir. van Steen en Ir. Bosma. Het woord werd daarna gegeven aan Dr. Ir. A. J. Zuur van het Bodemkundig Insti tuut te Groningen, die een lezing zal houden over de wordingsgeschiedenis van den Pol der. x x Ir. Zuur begint met te verklaren dat het onderwerp zijn intense belangstelling heeft en dat hij daarom het verzoek tot het hou den van een lezing gaarne heeft aanvaard. Het is van het grootste belang, aldus Ir. Zuur, vooral de bovenlaag van den bodem te bestudeeren. Een volkomen zuiver begrip is niet te verkrijgen, daar de Geologie rekent met duizelingwekkende getallen, waarbij op een paar duizend jaar niet wordt en kan worden gekeken. Als voorbeld kan dienen het feit dat men aangeeft dat de aarde van 500 millioen tot 1500 millioen jaar oud is. 't Is dus begrij pelijk dat jaartallen slechts ten naaste bij geschat kunnen worden. Hiermede moet dus rekening worden gehouden. Na deze opmerking geeft ir. Zuur een overzicht over de toestanden waarin de Wie ringermeer in den loop der tijden heeft verkeert en waaraan het volgende is ont- leend: 300.000 De Wieringermeer is onderdeel van een golvende, boven het zeepeil gele gen vlakte. De bodem bestaat grootendeels uit grof zand, aangebracht door woeste ri- vierstroomen. 200.000 Derde ijstijd. De Wieringermeer is met het landijs bedekt. Afzetting van keileem en, bij het terugtrekken van het ijs, van smeltwaterzanden op de keileem. 150.000 Eemtijd. Dooi; het smelten van het ijs stijgt de zee. De zuidwestelijke helft van de Wieringermeer wordt door de zee overstroomd; daar worden de Eemlagen af gezet. 100.000 Vierde ijstijd. Door de verijzmg (die Nederland niet bereikt) daalt het zee- peil. De heele Wieringermeer is land; op vulling van de lagere deelen met rivier zand (Laagterras). 10.000. Veen op groote diepte. Door het smelten van liet ijs stijgt de zee. Deze be reikt de Wieringermeer, op de grens van land en water wordt het veen op groote diepte afgezet. 10.000 tot 3500 Oud-lioloceen en Oude zeeklei. De nog steeds stijgende zee over stroomt de Wieringermeer en vult deze op met wad- en kwel derafzettingen. 3500 tot 600 Groot laagveen. Door de vorming van een schoorwal is in de Wierin germeer gelegenheid ontstaan voor veen- groei, die ongestoord doorgaat ondanks de stijging van het zeepeil van 5 M. N.A. P. tot 2 M. N.A.P. 600—1334 Binnendringen van de zee in de Wieringermeer en vernietiging van het veen. Uit dezen tijd zijn fundamenten gevon den van kerken, paalwoningen en putten. Ook huishoudelijke artikelen zooals kannet- tjes en vaten, vooral bij de Nieuwe Sluis. Óok overblijfselenv an dijken dateeren uit deze tijd Langzamerhand werden de bewo ners teruggedrongen. Het laatsbewoonde dorp was Ga wij zend, hetwelk plm. 1300 na Chr. is verlaten. Na 1334 Afzetting van jonge zeeafzettin gen langs de kust. Hierna besluit Ir. Zuur zijn met aandacht gevolgde lezing met de opmerking, dat de Wieringermeer thans in haar ontstaan is nagegaan over een tijdvak van 200.000 ja ren. Spreker uit den wensch dat de Polder nu zoo zal blijven. Het publiek dankte den spreker met een hartelijk applaus. De voorzitter, de heer Noback, sprak den dank uit van allen, aan Ir. Zuur voor het gebodene. Hij zeide, ervan overtuigd te zijn dat elke der bezoekers veel had kun nen opsteken, zoowel van hetgeen men kon hooren, als van hetgeen nieii kon zien, daar de lantaarnplaatjes, die een en ander verduidelijkten, zeer helder en begrijpelijk waren. CALLANTSOOG ONDEUGDELIJKE MELK GELEVERD. Zware boete opgelegd. Voor het Heldersche Kantongerecht stond gisteren terecht de melkhandelaar C. G. uit Calantsoog, beschuldigd van het vervoeren en verkoopen van melk, die niet. aan de door de wet gestelde eischen voldeed. Nadat de Kantonrechter zijn misprijzen over dezen daad heeft geuit, noemt de ambtenaar en kele cijfers, die. er op wijzen, dat de melk van G. inderdaad niet aan den eisch vol deed. Tot 9 procent te veel aan water werd diverse malen geconstateerd, hetgeen bedui dend veel is. Verd. weet niet. hoe het water bij de melk gekomen is. Zelf, zegt hij, heeft hij het niet gedaan, zoodat het hem een compleet raadsel is>. Kantonrechter en Ambtenaar lachen iro nisch en denken er blijkbaar het hunne van. De Ambtenaar voegt er nog extra aan toe, dat er lucifers in de melk gedreven hebben, hetgeen voor verd. de maat doet overloopen. Mr. Bruyes Tack eischt name lijk niet minder dan f 130 boete, subs. 100 dagen hechtenis. „Dat kan ik nooit betalen", verzucht de melkman. „Dan ga je maar een tijdje zitten," repli ceert de Kantonrechter. Uitspraak: f50 boete, subs. 10 dagen. DONDERDAG 30 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 2.30 uur, Huwelijksinzege ning. door GRIT HANSEN. Ze was twintig, slank, met groote, ernsti ge oogen en glanzend bruin haar. Ze had een fijnen, gevoeligen mond en een stem, warm, donker en diep als de klank van een violoncel onder meesterhanden. Doch haar smalle schouders waren scheef. Was het daardoor, dat Henri Duvernis haar niet opmerkte, of kwam het eerder, omdat haar gebrekkigheid het meisje zoo schuw had gemaakt, dat zij als het ware instinctief wegkroop voor iederen blik en zeker voor dien van den jongeman, die zooveel indruk op haar had gemaakt? Hoe het zij, sinds hij in het pension woonde, had het met allerlei meisjes gepraat, geflirt, gedanst, gewandeld, doch Anita Loods had hij nauwelijks gezien en zeker geen seconde zijn gedachten aan haar ge wijd. Ze wist dat en het was niet anders dan ze verwacht had. Doch toen de dagen vergingen, beving haar een verlangen, dat zij nooit gekend had. Haar leven was niet arm, ze had het rijk weten te maken, door werk, lectuur, muziek, liefhebberijen. Toch voelde zij zich arm en beroofd als zij hem zag omgaan met andere meisjes en zich niet de minste illusie wilde maken. Zoo kwam zij er op een avond toe, hem op te bellen. Het was een kinderlijk genoe gen, een wat weemoedige scherts, die zij zichzelf toestond. Ieder der gasten, in het groote voorname pension had een telefoon op zijn kamer. Henri was- op het punt van naar bed te gaan, toen de zachte, schertsen de stem hem goeden naoht wenschte. Met wie spreek ik? vroeg hij glim lachend. Dat raadt U toch niet! plaagde de stem Probeer het maar niet. Goeden nacht! Wacht nog even! riep Henri, getroffen door de melodieuze zachtheid van de stem, laten we nog wat babbelen! Hij was ervan overtuigd clan spoedig genoeg te weten wie het wos. Hij vergiste zich echter. Soms meende hij, dat het zijn aardige ta feldame was, clan weer een meisje waar mede hij eenige ogenblikken had gesproken, of het mooie danseresje, dat hij in een dncing leerde kennen. Tenslotte verbrak zij de verbinding, doch den volgenden avond was haar stem er weer, en van toen af babbelden zij eiken avond. Het intrigeerde hem geweldig, dat hij haar geheim niet kon ontraadselen. Naarmate ze vertrouwe lijker werden, hinderde het hem meer, maar zij bleef hardnekkig weigeren. ANNA PAULÜWNA AFSCHEID MEESTER HAMELINK. Ouderavond School L Over den eigenlijken ouderavond zullen we kort zijn. De heer P. Kooiman, de nieuwe voorzit ter der ouderconimissie, sprak ret openings woord; de heer S. Wilnis, als nieuwe secre taris, verkreeg de goedkeuring op z'n eer ste notulen; de heer Mol deed eenige mede- deelingen. De voornaamste hiervan was: Na het vertrek van den heer Bleeker, kwam behoefte aan een vervanging door een kwee- keling met acte. Eenige ingezetenen garan deerden terstond een vergoeding voor diens diensten voor 3 maanden, waarovor liun grooten dank verschuldigd is. Die drie maanden zijn nu om en wil men dus den benoemden heer Grendel aan de school be houden, dan zal een fonds gevormd moeten worden. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. De heer J. Elsendoorn van de Ned. Jeugd herberg Centrale, vertoonde twee films: de Jeugdherbergen en Er op uit met uw klas. Afscheid Nadat de heer Mol Burgemeester Mijn- lieff, inmiddels ter vergadering gekomen, had verwelkomd, en even was gepau zeerd, sprak de heer Kooiman, namens de ouders den heer Hamelink en dienst echt- genoote toe. In de 8% jaar, die ge aan school I waart, zei spr., hebt ge uw taak vervuld met een toewijding, waarvoor de ouders groote waardeering en respect heb- oen. Met hart en ziel waart ge onderwij zer; daardoor en door uw veelzijdig talent hebt ge uw leerlingen veel meer meegege ven clan 'wat eenvoudige schoolkennis. Ook buiten de school, bij feestjes en trektocht- jes naar nabijliggende jeugdherbergen, hadt geen en hieldt contact met .uw leer lingen. Het spijt ons clat ge ons gaat ver laten, maar we eliciteeren u toch van har te met uw benoeming in Den Haag en ho pen dat het U in u verder leven voor spoedig ag gaan. Na ook eenige bartelke woorden tot mevr. Hamelink gericht te heb ben, boocl spr. namens de ouders een mooie schemerlamp en bloemen aan. Burgemeester Mijnlief was de volgende spr. Voor het vervullen van de taak, onder wijs te geven aan geestelijk arme kinde ren, zult ge zelf nog ervaring moeten op doen, zeide spr. maar ik twijfel niet of ge zult de 'moeilijkheden overwinnen en mij die U voor Den Haag een aanbeveling gaf, die klonk als een klok, niet beschaamd laten staan. E. Totté verzekerde namens de oudleerin- gen, dat zij steeds in gedachten zullen hou den, wat meester Hamelink voor hen is ge weest en dankbaar zullen blijven voor wat ze van hem leerden. Hij bood een fauteuil aan. De heer Mol sprak namens de kinderen, die zooveel van meester houden; en namens z'n echtgenoot© en het personeel der school, die z'n hartelijke vriendschap en prettige samenwerking zoo zeer waardeeren. Het ge schenk der collega's was een boekwerk. De heer Hamelink dankt. De heer Hamelink, verrast door hetgeen hem was bereid, dankte bewogen voor de cadeaux en alle goede woorden tot hem en z'n vrouw gericht; de ouders voor het ver trouwen hem bij het vervullen van z'n taak geschonken, den burgemeester voor den steun bij z'n sollicitaties, dankte ook de oud- leerlingen en de collega's en noemde dezen voor hem onvergetelijken avond, een geeste lijk geschenk van onschatbare waarde, dat hem grooten steun zal zijn in z'n verdere loopbaan. Nadat de heer Mol nog even de aanwe zigheid van den heer Brugman, oudvoorzit ter der O. C., en van Ds. Vorstman had ge releveerd, sloot de heer Kooiman dezen w.el bij zonderen ouderavond-, - Vertel we dan tenminste of je bruin bent of blond. Mooi natuurlijk. Er was even een stilte voordat ze zei: Neen, ik ben leelijk! Hij lachte. Een meisje, dat zooiets zegt is vast een schoonheid. Waarom denk je dat ik mooi ben? vroeg ze met een smartelijk gevoel van te leurstelling. Kan sympathie en harmonie dan alleen bestaan met een mooi meisje? O neen! zei hij, maar je stem past bij een mooi meisje en ik stel me jou altijd erbij voor. Ik denk wel eens, dat ik je toch dadelijk zou erkenen, als je me overdag tegemoet kwam. Die woorden bleven haar bij en ze kon de verleiding niet weerstaan. Den dag er op maakte zij van een toeval gebruik. Ze liet iets vallen en hij raapte het op en knoopte een gesprek aan. Hij praatte wat met haar, eerst uit beleefdheid, daarna be langstellenden. Van toen af had hij haar op gemerkt, zocht haar gezelschap meer en meer; er ontstond tusschen hen al spoedig een vriendschappelijicheid, die niets had van flirten. Doch zij dacht soms smartelijk: „Straks... straks bel ik hem op en dan droomt hij zich een mooi meisje. Een week verliep zoo en ze merkte dat hij steeds stil ler werd bij de telefoongesprekken. Op den achtsten avond zei hij eensklaps: „Luister... je moet of morgen met mij kennis maken of er moet een eind komen aan deze gesprek ken. Ik kan dit.niet volhouden. Ik houd van twee wezens, van een stem waar ik me een meisje bij denk en een meisje... hij brak af en zij hield den adem in, „Een meisje"? vroeg ze na eenige oogenblikken. Ja zei hij, een meisje waarop ik in den eersten tijd hier nauwelijks gelet heb, een meisje dat alles is, wat ik me wensch voor mijn meisje... er ontbreekt haar slechts één ding. Hij zweeg weer en zij aarzelde, een mo ment lang: Zal ik den hoorn ophangen, en nooit meer met hem spreken of telefonee- ren? Doch ze was als verlamd, ze stond, en wachtte <jp de woorden, die haar zouden treffen als slagen: liaar ontbreekt, dat ze gebrekkig is... Inplaats daarvan zei hij: het eenige wat haar ontbreekt is... dat ze niet jouw stem heeft. Z e spreekt altijd heel zacht. Ik hou zoo van jouw stem, die donkere, diepe mclo dieuze stem. Maar ik houd nog meer van haar. Hij luisterde even naar de stilte die volgde op zijn woorden en vroeg toen: Ben je er nog? Ja, fluisterde ze. En opeens, hij dat gedempt geluid, be greep hij, zag hij... Den volgenden dag, tot aller verbazing, haakten zij liun verloving bekend. BREEZAND. KLEIN MAAR DAPPER. Het gelukte den heer T. van den Berg in een perceel aan den Nieuwenweg met een hondje, toebchoorend aan den heer J. van der Vaart in een paar uur t ij ds niet minder dan 22 volwassen en 32 jonge ratten te van gen. HOLL. BLOEMBOLLENGENOOTSCHAP. De heer W. Vieveen opende de vergade ring, gisteravond bij den lieer Borst gehou den, waarin de heer Van Egiiiond sprak over: de behandeling in de schuur van tul pen, zoowel van leverbaar- als plantgoed. Een goede behandeling in de schuur van de leverbare bollen, zoo betoogde de laat ste, is van grooten invloed op de broei-ca- pacitcit en dus voor den goeden naam der bollen in het buitenland. Het gaat niet om den buitenkant der bol len, doch hoofdzakelijk om wat binnenin zit. De groei van den nieuwen bol geschiedt in zeven stadiums, waarvan de eerste twee meestal in den grond. Op de andere vijf kan door de schuurbehandeling groote invloed uitgeoefend worden. Voor de behandeling van het plantgoed gaf spr. aan: droogte, constante terfipera- tuur en goede ventilatie. De voorbehandeling begint direct na het schoonmaken, de bollen dienen dan dade lijk gesorteerd te worden. Bij een goede, droge schuurbehandeling, krijgt de bol drie d viermaal zooveel wor tels als wanneer we hem aan de gewone na tuurlijke invloeden bloot stellen. En een goede behandeling komt niet alleen den kweeker persoonlijk, maar de geheele cul tuur ten goede. De heer Van" Egmond besloot z'n inlei ding met een aansporing lid te worden van de organisatie en had het succes, dat zich 26 nieuwe leden aanmeldden. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt. BA RSINGERHORN BOUWEN. Voor rekening van mevr. wed. J. P. Pluis- ter zal onder architectuur van den heer S. Vis te Oudkarspel een geheel nieuwe boe- renbehuizing worden gebouwd. Het werk is onderhands opgedragen aan den heer Joh. Schenk, timmerman en aannemer, alhier. WIERINGEN DE TAAK VAN DE APBEIDERS IN DEZEN TIJD. Over bovengenoemd onderwerp en „Moet het proletariaat in fascisme ondergaan?", spreken Donderdag resp. Theo van Dries- ten en T. de Haan-Zwagerman. Het zijn on derwerpen, welke zeker de belangstelling van de arbeiders zullen hebben. Men zie de adv. in dit no. HEER-HUGOWAARD OVERNAME TIMMERZAAK. Naar wij vernemen, heeft de heer Cor Botman de timmerzaak overgenomen van den heer Engel Klaver. VERGADERING VAN DE R.K. STAATSPARTIJ. De vergadering van de afdeeling Heerhu- gowaard (Zuid), parochie H. Familie, werd gehouden in het café van den heer C. Schut aan den Rustenburgerweg. De voorzitter, de heer W. Klaver, opende en heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den Zcercerw. heer Pastoor Hos- man. Hierna las de secretaris, de heer A. Quant de notulen, welke onder dank werden goed gekeurd. Hierna volgde de gelegenheid tot candi- Twee stroomingen: Daladier houdt vast aan zijn stelling geen duimbreeds grond en Bonnet wil gaan praten. HET FRANSCHE VOLK HEEFT GENOEG VAN KNIEVALPOLITIEK. Hedenavond te 8.05 (n.t.) houdt de Fransche-minister-president Da ladier een radiorede, waarin hij, naar men verwacht. Mussolini van repliek zal dienen. Hedenochtend is de Kabinetsraad bijeengekomen, waarschijnlijk ter bespreking van den inhoud der rede: Het blijkt, dat er een grondig meenines- verschil bestaat tusschen de houding, welke de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken tegenover Italië wil aannemen, en die welke Daladier de meest geschikte acht Bonnet beschouwt Mussolini's toespraak n.1. als een soort opening van de Fransch Italiaansche onderhandelingen. Hij meent dat Frankrijk zonder prestige te verliezen het initiatief kan nemen. Geen duimbreed. Daladier, hij kan ook moeilijk anders na hetgeen hij vroeger steeds heeft verklaard, houdt daarentegen vast aan zijn stelling: Geen duimbreed en geen van onze rechten prijsgeven. Tot heden vindt de mcening van Daladier de meeste bijval in politieke krin gen en bij het Fransche volk zelf. Men voelt over het algemeen nog weinig voor knieval- politiek zooals deze feitelijk door Bonnet wordt bepleit. LAATSTE TELEX. 40.000 Spaansche krijgs gevangenen I-Iet groote hoofdkwartier van de troepen van Franco bericht, dat bij de bezetting van Madrid 40.000 man van het leger van den verdedigingsraad krijgsgevangen zijn gemaakt. Elk van 45000 ton. President Roosevelt heeft de marine autoriteiten toestemming verleend tot het bouwen van twee slagschepen van 45.000 ton. Dit besluit wordt gemotiveerd door in lichtingen, waaruit blijkt, dat'Japan krui sers bouwt van een tonnage boven de 35.000 ton. Tevens, zoo wordt gezegd, is een mo gelijke verergering van den Europeeschen toestand verantwoordelijk voor dit besluit, aangezien Duitschland en Italië, wier vloot- bouwprogram belangrijk is, de deskundigen van het departement van marine dwingen met deze vloten rekening te houden. daatstelling voor de groslijst voor de ge meenteraadsverkiezing. De uitslag was als volgt: A. Quant, Jac. Groenveld Pz., P. Kok, C. Mul, W. Klaver, en P. v. Langen. Den candidaten werd bekend gemaakt, dat zij Donderdag 30 Maart ter vergadering werden verwacht. Hierna volgde sluiting. BURGERLIJKE STAND VAN 20 TOT 27 MAART '39. Geboren: Maria Margaretha, dochter van A. P. A. Overtoom en M. Borst. Getrouwd: Geene. Overleden: Jan Dekker oud 33 jaar, echt genoot van J. Burger; Klaas Komer, oud 82 jaar, wedr. van D. Stierp. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Bok Doeke van Zijpe B 106 n. E 28; van der Lende Jantje idem, Bok Fem- migje, idem, Bok, Douwe T., id., van der Lende, Jantje id.; Admiraal Martinus G. v. Egmond Binnen naar G 46; Broertjes Pieter J. van Oosthuizen 9 naar G 142; de Klippe- laar Josephus J. van Oude Niedorp 51 naar F 73; Valckx Maria J, idem, de Klippelaar Maria A. P., idem, de Klippelaar Suzanna H. idem, de Klippelaar Tellie H., idem, de Klippelaar Pietronella J, idem, de Klippe laar Gelena A. van O. Niedorp naar F 73, de Klippelaar Rose M., idem. Vertrokken: Wester Anna M. van G 81 n. Harenkarspel; Vlaar Pieter J. van H 63 naar Beemster; Tamis Maria van G75 naar Oude Niedorp; Leegwater Dieuwertje van G38 n. Nibbixwoud; Ekhart Berend van E64 naar Winkel; Bes Maria van G6S naar Oudorp; Tuinman Hendrikus van H90 naar Span broek; Beers Pieter van G85 naar Beverwijk Wahlen Anna van B. naar Zuidscharwou- de; Brakeboer Petrus van B240 n. Schoorl. WARMENHUIZEN. 28 Maart 1939. Roode kool 8.5011; gele kool 6.708.70; Deensche wite kool 4.205.60; drielingen uien 1.90; uien 3.20—3.40; aanvoer: 40.300 kg. roode kool 32.500 kg. gele kool 33.400 kg. Deensche wite kool en 1150 kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Maart. Aanvoer 1030 kg. uien 350—360; grove 330; stek 70; 5900 kg. peen 530620; kleine peen 320—370; 625 kg. prei 710—1350; 6200 kg. kroten 80380; 34000 kg. roode kool 780— 10.60; 37 duizend kg. gele kool 750—870; 50 duizend kg. d. witte kool 4.60—5.50 67 kg. witlof 5.20—15.50 BROEK OP LANGENDIJK. 29 Maart. 2100 kg. drielingen 160180; grove 3604 steka 90—1; 600 kg. peen 6.10; kleine peen 180—330; 132 kg. spinazie 9—12.20; 10.000 kg. roode kool 820-10.40; 27.000 kg. gele kool 640770 23500 kg. d witte kool 370—470; NOORDSCHARWOUDE, 29 Maart. Uien 3330; drielingen 150—170; grove 340 390; peen 530580; kleine peen 260 kro ten 120—240; roode kool 9—11.20; gele kool 5.90—7.50; d. witte kool 3.60-460; witlof 17.7019.De veiling duurt voort.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3