De gemeente kan slecht van haar geld af L. Bolte - Schagei Overtollig haar Terlep's Drogisterij te Alkmaar. STOEL3 Eindexamen Heldersche Ambachtsschool ZIJDEN K0USE! op gezicht, armen en beenen verdwijnt onmiddellijk door DULMIN ONTHA- RINGSCRÊME. Volkomen onschadelijk. Prijs per tube 75 cent. Hoogzijde Schagen (Zitting van Vrijdag 31 Maart.) S c h o o r 1. DE OMSTANDIGHEDEN WAREN SLECHT! Het dorpje Schoorl is rustig en lieflijk. Daarbij komt nog, dat de politie nauwkeurig toeziet op alle mogelijke wetsovertredingen. Nu was het wel niet zoo heel erg, wat verd. H. D. uit Kolhom op 24 December van het vorige jaar had gedaan, maarzooals de Ambtenaar van het O. M. in zijn requisi toir zeide, liet had ei'g genoeg kunnen zijn. Verd. was dan ten laste gelegd, dat hij op genoemden datum op den Dorpsweg te Schoorl verder van den rechterkant van den weg verwijderd was, dan strikt noodzakelijk kon worden genoemd. Van den anderen kant naderde een wagen van den taxi-ondernemer A. P. B. uit Schoorl, die van z'n dorpje naar Bergen reed. Bij een hoek gekomen moest get. de binnenbocht ne men, maar dat deed verd. ook. De Kantonrechter Mr. Boerrigter vroeg, of het dien dag sneeuwde. Ja, het sneeuwde wel, zeide get. De verdachte merkte op, dat de weg glad was en dat hij uit voorzorg nog kettingen om de wielen gedaan had ook. De bocht was krap en heelemaal rechts kon je niet rijje, voerde verd. nog ter verdediging aan. Mr. de Bruyes Tack wilde weten of er nog schade was? Welnee, niks niet, zei verdachte. .Ta, ja, kwam nu get, A. P. B. tusschen- beide, d'er was een schade van f21.25, maar die is nog niet verrekend. De Ambt. van het O. M. vroeg f 12.boete, subs. 10 dagen hechtenis. Ik heb niet veel aan te voeren, want ik heb een overtreding begaan, bekende verd. ruiterlijk. Maar, zoo voegde hij er aan toe: „de omstandigheden waren bar slecht!" De Kantonrechter scheen die nieening ook te zijn toegedaan en veroordeelde verd. tot f 6.— boete, subs. 3 dagen. Bergen. WIE WAS ER HET EERST? Het gebeurde op 15 December van het vo rige jaar, dat er een zandauto over de Eeu wigelaan kwam aansnorren, met bestem ming „vliegveld". Het groote monster werd bestuurd door een zekeren J. C. Sch. uit Bergen. Vóór het huis van Dr. Hemelrijk stond de melkauto van den heer H. uit Bergen gepar keerd en van den anderen kant raasde een Citroëntje nader, bestuurd door den heer F. K, garagehouder te Bergen aan Zee. Kon de zandauto den parkeerenden wagen nog voorbij, vóórdat de kleine Citroën er was? Makkelijk, zei verd.: nietes verklaarde get. K. Wat deedt u dan? vroeg Mr. Boerrigter aan get. Ik remde uit alle macht af: ik had er eerst niet over geprakkizeerd. dat die gast de melk auto nog voorbij wou. Ik heb later aangifte gedaan. Door de zandauto's werd daar niet zoo pret tig gereden, meende Mr. Boerrigter. Maar die meneer in z'n Citroën reed ook zoo prettig niet: vond verd. Ik was de melk auto al gepasseerd en ik was alweer rechts van den weg. En wat is er gebeurd?, vroeg Mr. de Bruevs Tack. Verd.: Niks, Edelachtbare. Ja. maar als dat wagentje van mij niet zoo goed had geremd, dan waren we op mekaar gevlogen, voerde get. K. aan. Bestaat niet! repliceerde verd. D'er is niets van an, wat de get. hier vertelt. Nou, nou, suste Mr. Boerrigter. Get, J. H., melkslijter uit Bergen zeide, met z'n wagen voor het huis van dr. emelrijk te hebben gestaan. Beide wagens reden hard en misschien heeft verd. zich bij het passee- ren van m'n melkauto in de snelheid van de andere vergist. Deze get. kan niks hebbe gezien, want toen ik z'n auto passeerde, was hij halfweg het pad naar het woonhuis van dr. Hemelrijk, Nou dat weer. meende mr. Boerrigter. De eene getuige jokt en de andere heeft niets gezien! De Ambt. van het O. M. zeide in zijn re quisitoir, dat dit een ernstig staaltje was van snijden! Gelukkig heeft get. K. zéér sterk geremd: andes was er een groot onge luk gebeurd. Mr. de Bruevs Tak vroeg daar om f50.boete, subs 30 dagen. Ik ben volgens mezelf onschuldig, hield verd. vol. De Kantonrechter kon niet aannemen, dat èn get. K. èn get. H. hier onwaarheden vertelden en zeide a s. 'Woensdag 5 April schriftelijk vonnis te zullen wijzen. Wieringerwaar d HET JONGETJE MOEST NOG LEEREN. De kapper J. W, H. L. v. d. P. te Wierin- gerwaard was in conflict gekomen met de Arbeidswet en moest deswege terecht staan. Ik had een jongetje in m'n dienst, dat nog leeren moest: voerde verd ter verdediging aan. Het kind kwam enkel maar Woensdags avonds en Zaterdagsmiddags en ik heb niet geweten, dat voor hem een arbeidskaart noo dig was. Waarachtig zeide de Ambtenaar. Het leelijke is, dat U op 6 Januari ook al eens veroordeeld bent wegens overtreding van de Arbeidswet. Dus een volgende keer staat er hechtenis op: denk daar goed om, waarschuwde mr. de Bruevs Tack. Het is gewoonweg eigenwij- zighéid van U, vond de ambtenaar. Mr. de Bruevs Ttck vordering nemend, vroeg twee geldboeten, elk van f 8 of 2X4 dagen hechtenis. Da s merakel hoog; vond verd. De Kantonrechter veroordeelde verdachte daarop tot 2 geldboeten elk van f 3 of 2X2 dagen brommen. W armenhuizen MOT IK ME AN EEN BOND STORE? Hoe is 't nou eigenlijk; mot ik me an een bond store, vroeg verd. C. P. V. veehouder te Warmenhuizen. As 'k dat doe, dan ver koop ik geen puntje melk meer. U moogt geen consumptiemelk afleveren, zonder vergunning van de Vereeniging v. Melkveehouders te Alkmaar, kaatste de Ambtenaar den bal terug. Ja, maar ik wou het an late loope op een uitspraak van de rechtbank, aldus verd. De Ambt. van het O.M. vond dat een duur experiment. U stoort zich nergens aan, maar ik waarschuw u toch, als u er mee doorgaat, wordt alles van u in beslag ge nomen. Als ik word veroordeeld, dan schei ik er natuurlijk mee uit, beloofde verd. Het wou d'er bij mij niet in, dat een Bond van Melkhandelaren wetten kon stelle, daar zit de kneep. Maar dat recht hebben ze hoor, repliceer- Ernstige klachten over langzame betaling ERNSTIGE KLACHTEN OVER LANGZAME BETALING. De burgemeester was ziek. Wethou der Krom en de secretaris leiden een woelige vergadering. Er Is veel vreemds in de wereld waar men niet over moet praten. Het G.E.B. houdt steeds voeling met het P.E.N. om stroppen bij de overname te voorko men. Waarom zijn B. en W. zoo mak bij de werkverschaffingsoverdracht? Jankende kankerpitten strooien praatjes rond, zegt wethouder Kooi], maar meneer Poland vindt het schan de, dat de gemeente zoo langzaam betaalt. Algemeen oordeel: minder gewichtig doen en vlugger betalen. 't Moet alles mode', zegt de secretaris De Raad vergaderde gisteravond. De burgemeester was door plotselinge on gesteldheid afwezig; voorzitter was daarom wethouder Krom. Secretaris is de heer van den Wildenbergh. De notulen van de vorige vergadering zijn nog niet gereed, wegens vele ziektegevallen onder de secretarie-ambte naren, wat algehecle stagnatie met zich brengt. INGEKOMEN STUKKEN. Een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. Een adres van Nic. Bart, hem ver goeding te geven voor kosten ver bonden aan het behalen van het verplichte bakkersdiploma volgens de Vestigingswet. Met het oog op de consequenties stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Een adres van het bestuur var den Ned. Ouderraad, een ouderraad voor het Openb. Lager Onderwijs voor de gemeente in te stellen. B. en W. voelen hieraan geen be hoefte en stellen voor afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Naar aanleiding van een ont vangen rouwcirciilaire stellen B. en W. voor aan Mw. HartogFlens een schrijven van deelneming met het verlies van haar echtgenoot te rich ten. Weth. Krom spreekt ook eenige woorden van deelneming in het verlies. De heer P. J. Commandeur heeft ontslag gevraagd als lid van den Raad, wegens ver trek naar Alkmaar. Besloten wordt aan den heer Commandeur een dankschrijven te richten. Een adres van W. Bakkum en an deren, waarin verzocht wordt, de grondslag van de personeele belas ting te verlagen. B. en W. stellen voor, het verdoek naar het college te renvoyeeren, op dat het vóór 1 October( als de ge- meentefinanciën beter te overzien zijn, kan prae-adviseeren. De heer Tromp heeft geen bezwaar maai de raad stelt er prijs op dat de zaak beslist behandeld moet, 't mag in geen geval in de doofpot. Voorzitter zegt dit toe. De heer Tromp: Mooi, dan is dat in orde. MEDEDEELINGEN. Voorzitter doet mededeeling van enkele goedkeu ringen door Ged. Staten. Secretaris vertelt dat de slootdemping aan den Hensbroekerweg geen genade kan vin den in de oogen van Ged. Staten. De heer Poland vindt 't vreemd, de aan koop van grond is wel goedgekeurd. Secretaris: Dat is een zaak van Ged. Sta ten, we kunnen er beter niet in den raad over praten. De heer Poland: 't Is vreemd. Secretaris: Er is wel meer vreemd in de wereld meneer Poland, waar beter is niet over te praten!. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Onderzoek geloofsbrieven Er is een vacature door het bedanken van den heer P. J. Commandeur, als lid DPAINEERBUIZEIM UkGC PRIJS GROOTE VOOQRAAD SOU WMATEOI AAL-ÖEORlJP OOK X LANDftOUW KALK ftTAL.CN MEVTWAQE.N& OP9LAO TE 3CH Aft EN. ALKMAAR EN OEN HELDER BESTELHUIS TE JCHAttN NOOR B 3? TILXIBO de de Ambtenaar. Die verordening is wel degelijk verbindend. U maakt ondeugde lijke winst, meende mr. de Bruevs Tack. De Ambtenaar eischte f 10.— boete subs. 10 dagen hectenis. Da s wel wat veel vond verd. Nu, f 6.boete dus of 4 dagen; zorg er nu maar voor, dat je geen consumptiemelk meer aflevert, dan heb je ook geen last meer, vond mr. Boerrigter. van den raad. De geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid. den heer P. J. Laan, worden in orde bevonden en tot toelating wordt geadviseerd. De heer Kwant, van Elten en Dekkers vormen de commissie. VELDWACHTERS VERORDENING. In verband met gewijzigde bepalingen der dienstplichtwet moet de veldwachters verordening gewijzigd worden. Aldus besloten. VOORSCHOT EXPLOITATIE BIJK. SCHOLEN. B. en W. stellen voor de navolgende voor schotten voor 1939 te verleenen: Schoolbestuur v. d. Parochie v d. H. Dio- nysius, f 10.34 X 270 leerlingen is f2791.80. Schoolbestuur v. d. Parochie v d. H. Fa milie, f 10.34 X 166 leerlingen is f 1716.44. Schoolbestuur v. d. Parochie v. d. H. Hart f 10.34 X 241 leerlingen, is f2491.94. voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs, f 10.34 X 88 leerlingen is f909.92. De voorschotten zullen aan het einde van elk kwartaal voor K deel worden uitbe taald. Aldus besloten. Onweerswolken De heer Kwant Informeert of het juist is dat de gelden niet precies op tijd worden overgedragen en het schoolbestuur daardoor moeilijkheden heeft. Secretaris licht toe, dat er een admini stratieve strubbeling kan zijn, omdat de school geen girorekening heeft. Bovendien is het een „haalschuld" en geen „brcngschuld.""- De heer Tromp zegt. dat het een kwestie van jaren is. Spr. wil wel meer over de be talingen van de gemeente zeggen. Voorzitter staat dit niet toe omdat dit niet op de agende staat, lachten moeten schriftelijk worden ingediend. De heer Kwant: Kan het niet straks in comité? De heer Dekkers: Niet in comité! Secretaris licht toe dat de raad het recht heeft punten aan cle agenda toe te voegen. De heer Tromp gaat nu zijn klachtenbrief je klaar maken. AAN. EN VERKOOP VAN EFFECTEN. B. en W. stellen voor hun College te machtigen tot den aankoop en verkoop van effecten. Bij conversie en uitloting van effecten is het noodzakelijk, teneinde renteverlies te voorkomen, dat de vrijkomende bedragen weder zoo spoedig mogelijk worden belegd. Het is niet doenlijk om bij voorkomende ge legenheden direct een raadsvergadering te beleggen, daar de kosten hieraan verbon den dan wellicht hooger zouden zijn, dan de rente-opbrengst bij directe belegging. Aldus besloten. BEGROOTINGSWIJZIGINC. De begrooting 1939 wordt op enkele pun ten gewijzigd. De wijzigingen zijn van ad ministratieven aard. De heer Dekkers vraagt waarom de ka bel van 't Kabelpad ten bedrage van f1200 en ook andere bedragen niet op de begroo ting zijn genoemd. Secretaris zegt dat deze kosten voor aan leg zijn voor het nieuwe gedeelte tot den Middenweg, hetgeen ten tijde toen de be grooting werd opgesteld, nog niet bekend was. De heer Dekkers vindt het toch niet leuk dat een postje dat eerst op f 3000.of zooicts stond, later weer met f 1200.ver hoogd wordt. Het drukt tenslotte weer op het G.E.B. Spr. maakt van de gelegenheid gebruik op betere verlichting in de Buurt aan te dringen. Het is er nu halfduister. Secretaris zegt dat verbetering aanstaan de is. Weth. Tromp wijst cr op, dat alle voor zieningen door het G.E.B. getroffen, in overleg met het P.E.N. geschieden, opdat bij overdracht, men niet op afkeuring zal stuiten. VRAGEN VAN DEN HEER DEKKERS. De bui breekt los. De heer Dekkers vraagt schriftelijk wat cr van juist is, dat de gemeente niets meer te zeggen heeft over de werkverschaffing in het Kabel pad. Spr. had van den uitvoerder zooiets gehoord. Waarom is de gemeente- opzichter plotseling uitgeschakeld? Spr. las het later ook in de Schager Courant. Hoe zit het? Weth. Krom: Er zijn van den winter veel onaangenaamheden geweest door te genwerking van den inspecteur. De Heide maatschappij keurt alles af, daarom heeft de gemeente het maar overgegeven om van de last af te zijn. De H.M. maakte toch de plannen al. De heer Dekkers is niet tevreden. Dat de Heidemaatschappij plannen maakt is goed, maar de Heidemaatschappij voert al les uit. Waarom? Secr. zegt dat alleen het dagelijksch toezicht bij de gemeente berustte, en steeds het algemeen toezicht bij de Heidemaat schappij. Als ook de Heidemaatschappij de dagelijksche leiding neemt bij particuliere werkverschaffing, is het voor betreffenden 5 pet. goedkooper. In hoofdzaak is het ook gedaan om den gemeenteopzichter te ont lasten. Geen dwang van de Inspectie constateert de heer Dekker dus. B. en W. doen het met plezier. Voorzitter: Nou met plezier Secretaris: Er is ministerieele pressie op de Heidemaatschappij. De minister ver trouwt alle gemeentebesturen wel, maar twijfelt toch nog wel eens of het werk met gemeentelijke krachten wel goed loopt. Daarom wil hij Heidemaatschappij-opzich ters. Wethouder Kooij zegt dat ook ziekte on der de ambtenaren stagnatie bracht. De heer Dekkers vindt toch dat de ge meente-opzichter beter op zijn plaats is, hij kent de menschen beter. Als 't kan, wil spr. in het vervolg B. en W. niet meer uitschakelen. Secretaris vraagt waarom de uitvoerder toch zoo warm loopt? De heer Dekkers: 't Is heel gewoon, de man zit bij mij op 't erf en praat er wel eens over, zonder kwaad. VRAGEN VAN DEN HEER TROMP. Zwaar weer Namens de R.K. fractie zegt de heer Tromp dat in de vergadering van 29 Dec. reeds een klacht was over uitbetaling van gemeentegelden. De burgemeester zei mede werking toe. Zeker, er zijn zieken, maar dag aan dag hoort men toch klachten dat de gemeentegelden zoo langzaam betaald worden. In het plaatselijk blaadje wordt door B. en W. gesuggereerd dat de men schen de nota's te laat inzenden, maar dat is toch geheel onjuist. Spr. wil niet alleen belofte van ver betering, maar ook uitvoering! Weth. Krom heeft vele bevelschriften ge- teekend de laatste dagen Secretaris: Er is geen mandaat meer op de secretarie! Secretaris zegt dat vaklieden soms slechts één keer per jaar hun rekening inzenden, soms niet eens op notapapier, en dan moe ten de ambtenaren ze weer overschrijven. Er is een rekening geweest over 1937, die nu pas ingediend is. Dat moet toch gecontro leerd worden en dat kost tijd. De gemeente moet direct de rekeningen hebben. De heer Poland noemt het een schande dat rekeningen, die in Januari zijn inge diend, in Augustus pas betaald worden. Secretaris: U overdrijft! Gemeentereke ningen moeten voor 30 Juni behandeld zijn. Waarom komen cle menschen niet even zelf? Ik heb geen klacht gehoord! De heer Poland: Ze klagen bij anderen. Secretaris: Ik twijfel er" dan aan, of 't zoo erg is. De heer Poland: Ik heb 't officieus ver nomen. Secretaris: Dan is er heelemaal geen waarde aan te hechten. Goede resultaten. Van de 93 afgestudeerde leerlingen van de Ambachtsschool te Den Helder slaagden er 86 en wel: 41 metaalbewerkers (geen getuigschrift 3 leerlingen); 13 motorrijtuig- en rijw.-herstelIers; 11 clectriciens (geen getuigschrift 2 leer lingen); 14 timmerlieden (geen getuigschrift 1 leerling) 7 meubelmakers (geen getuigschr. 1 leerl.) Voor buitengewone ijver en vlijt werden prijzen toegekend aan de volgende geslaag de leerlingen: Willem de Boer, leerling metaalbewerker, prijs een schuif passer; Albert Kriele, leerling metaalbewerker, prijs een schuifpasser; Nico Koning, leerling motorrijtuig- en rij- wielh., prijs een bacho sleutel; Jan Meijer, electricien, prijs een electr.- techn. kalender. Josephus v. Dijk, leerling meubelmaker, prijs een booromslag. Uit onze omgeving slaagden o.a. de vol gende leerlingen: Afd. Motorrijtuig- en Rijwielherstellers: H. Ansink, Sloot dorp; I. de Haan, P. P. Hoornsman, J. H. Jutte, M. C. Jobse, N. de Koning, W. H. de Longte, J. J. C. Lub, A. F. v. Sikkelerus, allen Anna Paulowna. Afd. Electricicns: J. P. Boot, J. de Boer, C. W. Doelizsch, A. J. Frieling, K. E. Grandia, J. H. Jole, C. J. Kries, J. B. Meyer, F. H. v. Rooy, allen Wie- ringerwaard. Afd. Timmerlieden: K. Beukenkamp, B. F. v. Deutekom, J. H. Dol, J. de Graaf, J. F. Goosens, Wieringer- waard; L. Post, J. W. Reinders, Kolhom. Afd. Meubelmakers: J. J. v. Dijk, P. Kos, E. Laagland Winder, C. P. Rol, Wieringerwaard. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Afd. Metaalbewerkers: J. Leeuw, W. Ligtenberg, G. P. v. d. Mark T. Meesters, G. H. Molenaar, J. Noorden, Anna Paulowna; G. J. Plooy, J. R. van Reek, G. Roerdomp, A. M. Rottier, C. Scheffer, J. v. Scheven. Callantsoog; J. Vreugdcnhil, A. K. v. d. Wal, J. L. Warhout, J. Wiggers, Breezand; J. H. IJzer, Wieringen; H. P. Zeeman, W. J. Zeinstra, Middenmeer. Niet bevorderd 8 leerlingen. Afd. Motorrijtuig- en jj wiel herstel Iers: D. Augustin, A. Baken, Callantsoog. Afd. Electriciens: A. Bakker, A. Bouehier L. de Bruvn, G. Bijl, H. de Haan. P. C. II. Hart, C. G. 1'Istelle, J. Klijn. J. Lange- veld, L. Luppens, Wieringen; Sj. H. v. d. Wal, Middenmeer. Afd. Timmerlieden: L. D. Labohm, N. C. Leeuw, Wieringerwaard A. Leyen, Wieringen. Afd. Metaalbewerkers: H. C. Addink, J. Agema, J. Bakker, E. Bak ker, Wieringen); C. M. Elout, C. Glim, P. Voor de Paaschdagen; vanaf 36 ct tot f 1.50, In deze w* allen met 10 pet korting, Op tijd betii zegt de heer Tromp, dat moeten particu ren ook Overal ontvangen de kleine tuind E voor kunstmest per maand, moeten ze lner juist naar de secretarie loopen: Ji. ik asjeblieft mijn geld?" De heer Dekkers zegt, dat de mensd vrezen, als ze al te veel om geld kauwen bij B. en W., hun gemeente^ kwijt raken. Secretaris zegt dat dan de secretarie nu moet ovenverken ,er is bijna geen reken: model. De andere k* belicht voorzitter nog eens. Men moet m bang zijn om zijn geld te komen halen. zal dat ten kwade duiden? Laat de t bachtslui zich even naar de secretariq bruiken richten, dan valt er toch niets?. Praatji zegt weth. Kooij. Hij kent de kankerpitli wel; 't zijn altijd dezelfden. De heer Tromp: 't Zijn geen praatjes, J ik 't niet wist, zei ik het niet. Weth. Kooij: Van de honderd die er ja ken blijven er misschien tien over. Waarom gaat het zoo stroef met cle spai regeling, zegt de heer Bankras? De art* ders werken genoeg mee, maar het nw niet zoo blijven. Ook de middenstanders o: vangen niets uit deze zaken, als ze te go< zijn. Secretaris: Er ligt geen nota; zijn er n« stuur ze maar naar mij! Hier was heel maal geen schuld, maar cle nota's voldedi niet aan de voorschriften. f 50 subsidie voor het voetbalveli is nog niet ontvangen, zegt de heer Oude man. Hoe zit dat? De secretaris zegt dat niets gevraagd I: en geen bescheiden overgelegd. De secreli rie is geen aanwijsbureau, laat ze maar k& men. Voorzitter sluit dan de vergadering, n zijn genoegen erover te hebben uitgespn ken, dat ondanks de strubbelingen m« weer goed aan het einde is gekomen. „Da smerige geld ook", mopperden de raadslf den l Hoofdpijn, Kiespijn. SpeS altijd een poeder of cachet van Mijnhari Mijnhardt s Poeders per stuk 8ct. Doos 45c Cachets, genaamd „Mijnha.rdtjes" 2 st. 10 c Doos 50 ct. Graaff, P. Groot, D. v. Hall, H. Hcgenu Wieringen; J. G. Hockinga, Middenmear, H. A. Holst, P. K. Hoornsman, M. J. Huis man, J. Jans, H. de Jong, J. Koks, M. Koe stra, H. Kool, G. Leyenaar, L. Lcynse, 1 Meelis, A. Meyers, J. v. Moort, A. Nanning H. J. Oosterhof, J. Phciffer, M. C. v. d. Plai B. H. v. d. Poll, J. Poorters, A. Roest, L.< Ruiter, Bergen N.H.; G. Schut, N. Schut! J. Sjardijn, K. Sperling, Wieringen; P. Sprii ger, J. v. Stipriaan, Breezand; D. L. J. v, i Waal, P. Winkel, J. H. v. d. Wint, M. Worp, Callantsoog. LANGENDU NOORDSCHARWOUDE. DE REVUE FORTO—FORTO. De zesde revue van Hercules en Hyjil waarvan morgen de eerste opvoering s worden gegeven, belooft een succes te w? den. Deze revue, waaraan ongeveer een hl jaar gewerkt is om op pooten te zetten is een, waarin zoowel aan gymnastiek als i* letten, costumes en decors de uiterste ze is besteed.. Hetgeen wij er van gezien hebben hcc een belofte in voor de avonden, waaropI i' en H. deze revue voor het voetlicht i brengen. Inderdaad zit er weer vaart l Een bonte afwisseling v. balletten, gym# tiek en voordracht, waarvan men de me* werking heeft verkregen van uitstekend 1» kend staande krachten, o.a. mevr. van Dtfl Niemans, J. Koeman, J. Klinkert en M Akkerman. De laatste is voor de Langend:; kers onbekend, maar de kennismaking wel meevallen! De kampioen van het K.N.G.V., Jan MoM naar verleent ook zijn medewerking. I De geheele inhoud van de revue weer <1 geven zou veel te veel ruimte vorderen. V volstaan er mee, te schrijven, dat verschH dene zeer actueele onderwerpen in cle rev* zijn verwerkt, de wijze waarop, verhoogt waarde ervan zeer! WIEMNGÜ STIERENKEURING. Gistermiddag had alhier op het terreis van den heer O. J. Bosker de stierenkeuritf plaats. Keurmeesters waren de heeren Ir. L de Vries, veeteeltconsulent, E. Koster Dz.0 Jm. Blaauboer Kz. Aangeboden word een 3-jarige van D. Gut; ker, Molenweg, Wieringermeer. Goedgekeuri om op de Centrale keuring te Alkmaar H verschijnen. Van de zes twee-jarigen werden «lelie.1 tief goedgekeurd voor het N.R.S.: Ikar-; van J. P. Kits. Roosevelt 61, eig. W. Gouverneur, eig wed. D. N. Mulder. Er waren 18 één-jarigen, hiervan worden goedgekeurd voor het N.R.S.: Atjes Lind- berg 1 en Klaeskes Lindberg 2. eig. J. Monts* ma; Simson, eig. wed. D. N. Mulder; Conr stantijn, eig. J. D. Aij, Jan A. C. Langereis- Het N.H. nummer kregen Tarzan, eig. wed. D. N. Mulder; Blok Zeppelin 14, eig. dez., Pietjes Frans. eig. M. Bakker Sz. en Klara Lindberg 6, eig. C. Maars. RAAD HEERHUGOWAARD

Schager Courant | 1939 | | pagina 6