Amerika achter de Fransch-Britsche diplomatie Ï0® Mussolini Heer en Messter in tlbanië DE WERELD „Soc.-democraten verlangen ook nu nog naar vrede" iPiohm op fytt UoJun aan iaat „Het Staatshoofd zij geen ledepop" Radioprogramma Postvluchten op Indië weinig woorden Prins Bernhard naar de grenzen Men meldt ons van officieele zijde, dat Prins Bernhard, vergezeld van den kolonel van "den generalen staf, M. W. L. van Alphen, directeur van de hoogcre krijgsschool, Zon dagmiddag en Maandag, Tweeden Paasch- dag, een bezoek bracht aan do troepen van de grensbeveiliging in Westelijk Xoord-Bra- bant en in Overijssel, die aldaar gedurende de Paaschd&gen hun taak verrichtten. rcgeering van Koning Zog gericht was, die de belangen der Italianen niet voeten trad. De italiaanschë actie heeft, voor wat En geland betreft, niet geraakt aan de Britsche belangen, welke Rome geenszins voorne mens is te schenden, zegt men. Telegram men van verknochtheid, welke vooraan staande Albaneezen aan Mussolini hebben gezonden, onthullen ten slotte aan allen de ware gevoelens van Albanië jegens Italië, aldus Stefani. Perth bij Ciano. De Britsche ambassadeur, lord Perth, heeft een bezoek gebracht aan Ciano, wien hij inlichtingen vroeg omtrent de geöeurtenis- sen in Albanië. Naar verluidt, is aan lord Perth een vol ledige verklaring verstrekt, doch verdere bijzonderheden zijn niet te verkrijgen. 200.000 Italianen opgeroepen Als remplacanten voor de troe pen in Albanië, Manschappen van verschillende lichtin gen, doch voor het meerendeel van de lich ting 1912 zijn gisteren naar gemeld wordt, onder de wapenen geroepen voor een kor ten tijd, teneinde de plaats in te nemen van de naar Albanië gezonden troepen. Officieele kringen te Rome weigeren het opgeroepen aantal nader op te geven, dooh volgens de geruchten gaat het om ongeveer 200.000 man. SCHERPE WOORDEN AAN HET ADRES VAN ITALIë. DE AMERIKAANSCHE HANDEL BEDREIGD. De Amerikaansche staatssecretaris Huil heeft in zeer scherpe bewoor dingen het optreden van Italië in Albanië afgekeurd en Roosevelt heeft zich met Hulls uitlating vol komen accoord verklaard. In de verklaring wordt o.a. gezegd: De gewelddadige en hevige aanval in Al banië is buiten kijf een verdere bedrei- ujmg Van deir wereldvrede,'Hot zou -kort zichtig zijn geen hotit'ie te némen van déze vër'deré"5 actie. Iedere bedreiging van den vrede 'treft alle naties'óp ernstige wijze. Zij schcildt den wil van alle volke liter we reld dat hun regeeringen hen niet zullen leiden naar een oorlog, doch langs de pa den van vrede. Huli gaf verder te kennen, dat een em bargo op wapens, voor Italië bestemd, op grond van de neutraliteitswet titans in over weging is, zij het dat er officieel nog niet over gesproken is. Een toespeling, welke Huil maakte op don gouduitvoer uit de Europeesche landen wijzen, volgens politieke kringen, op de vrees der Amerikaansche staatslieden dat de toestand zich snel ontwikkelt in de rich ting van een beslissend conflict tusschen de democratieën en de totalitaire staten. De regeering is vastbesloten in dezen „couxse" de Fransch-Britsche diplomatie actief te steunen. Ernstige crisis voorspeld. In Washington ziet men het gebeuren in Albanië als voorspel tot ernstiger crisis en doelt hiermede speciaal op Dantzig. De voortdurende expansie der militaire agressors zou Amerika iederen dag dichter brengen tot den tijd, waarop het zich ge plaatst zou zien voor het verlies van zijn handel. Eenig leedvermaak. De felle aanvallen, die in de Italiaanschë bladen gericht worden op de Amerikaan sche regeering worden met een zekere ma le van voldoening verwelkomd door welin gelichte kringen te Washington die van meening zijn, dat Roosevells standvastige politiek het gewenschte gevolg heeft en „de teedere gemoederen der agressoren pijnlijk treft". De leden der regeering putten eenige vol doening uit de omstandigheden, dat Roose velt thans toon en tempo aangeeft van de leiding in alle democratische landen. Gistermiddag was in Washington bekend dat de berichten uit Europa hoe langer hoe somberder werden. Roosevelt was toen reeds in voortdurend contact met Londen. Bestrijding der jeugdwerkloosheid Naar wij vernemen, hebben het wetsontwerp betreffende de invoering van een staat-van- dienst-boekje voor jeugdige mannelijke per sonen, alsmede een wetsontwerp houdende een süppletoire begrooting voor het dienst jaar 1939 't departement van sociale zaken verlaten. Laatstbedoeld wetsontwerp houdt verband met de voorgenomen uitbreiding der voorzieningen inzake zorg voor de werkloozc jeugd als kampwerk, centrale werkplaatsen, werkobjecten, cursussen, dienstbodenoplei dingen, enz. „Op 19 April heeft Nederland ook aan Berlijn en Rome wat te zeggen." In de groote zaal van den Dierentuin te Den Haag werd gister (Zondag)morgen het Paaschcongi es der sociaal-democratische ar beiderspartij in Nederland voortgezet. Na heropening van het congres door den voorzitter, den heer Vorrink, was het woord aan den heer Wiardi Beekman, die betoog de, dat de redactie van „De Arbeiderspers" ook in de toekomst het beginsel van de par tij niet hardnekkigheid zal verdedigen en steeds de waarheid zal blijven publiceeren. omtrent toestanden in het buitenland. Daarna werd het huishoudelijk gedeelte van het congres afgewerkt. Do bestuursver kiezing had den volgenden uitslag. Uitge bracht werden 1931 stommen. De volstrekte meerderheid bedroeg 866 stemmen. Gekozen werden de heeren A. B. de Zeeuw met 882 stemmen en J. Tuin niet 866 stemmen. Rede van ir. Albarda. De voorzitter gaf hierna het woord aan ir. J. W. Albarda voor het uitspreken van zijn rede over „de internationale en natio nale politieke toestand." Spr. zeide, dat het groote Duitsche Rijk een fel ojigestookte haard van onrust is ge worden. Men zou Hitier een genie willen noemen, doch naar sprekers meeiiing is con genie onmogelijk^ waar hot hart ontbreekt. Do verovering van vreemd grondgebied is begonnen. Met do bezetting van Albanië is het oorlogsgevaar voor Europa vergroot. De staten zijn er inmiddels niet in geslaagd een rechtsgemeenschap tot stand te brengen. Tlians helpt alleen nog vastberadenheid. Dit wil niet zeggen, dat de S.D.A.P. oorlogszuchtigj mag genoemd wor- den. Sociaal-democraten verlangen ook nu naar vrede. (Applaus). Indien er nog ontwapening zou komen, zou ter compensatie een groot internatio naal plan van den arbeid moeten worden opgezet. Nadat spr. fel de N.S.B, had bestreden, welke hij een voorhoede voor vreemde mach ten noemde, hesprak hij het regeeringsbe- leid, dat onbevredigend genoemd werd. Het nieuwe, wetsontwerp ter bestrijding der werkloosheid voldoet evenmin. Spr. wekte tenslotte op, 19 April a's. de sociaal-demo cratie te steunen. „Op 19 April heeft het Nederlandsche volk ook iets aan Berlijn en Rome te zeggen", zoo besloot ir. Albarda, waarna de vergadering spontaan de socia- listenmarsch. zong. 'jfe£ luA/i-tM. Mandaatsgebied of ingelijfd bij Italië? Engeland's houding zal de beslissing brengen. Koning Zog naar Turkije? Volgens hun eigen verklaringen hebben de Italiaanschë troepen: wei nig moeite gehad om Albanië te be letten. Tirana en Skoetarie zijn Inge nomen, zoodat het geheele land wordt beheerscht. Men acht het evenwel zeker dat de stammen der Malisoren in hun ontoegankelijke bergstreken nog langen tijd werk zullen geven aan de Italiaanschë „vredespogingen". De Italiaanschë minister-president Ciano heeft Ti rana reeds bezocht en een voorloopi- ge Albaneesche regeering gevormd. Aan het kabinet ontbreken echter ministers van oorlog en van buiten- landsche zaken, daar zoowel over de fensie als de verhouding tot andere landen Italië in het vervolg zal be slissen. Gisteren gingen er geruch ten dat Mussolini vandaag zou ar- riveeren. De zich bij het uur schijn baar wijzigende internationale toe stand maakt het echter moeilijk hierop te bouwen. De bestuursorganisatie. Uit Tirana wordt gemeld, dat een aantal ambtenaren van liet ministerie van cultu- reele zaken per vliegtuig te Tirana is aan gekomen teneinde den persdienst, de radio en de bioscopen te organiseeren en te con trole eren. Ook wordt gemeld, dat een commissie, be staande uit vooraanstaande Albaneezen, tij delijk het bewind van Albanië op zich heeft genomen. Gistermorgen om 11.45 hebben de Itali aanschë traepen zich meester gemaakt van het Albaneesche radiostation, dat kort daar op het Italiaanschë volkslied' uitzond, doch verder geen berichten over het verloop der militaire verrichtingen door gaf. De Italiaanschë troepen zijn, naar Stefa ni meldt, door de bevolking met geestdrift begroet. Groote vergaderingen zijn op touw gezet en vele vooraanstaande Albaneezen hebben zich naar de Italiaanschë legatie be geven om hun trouw aan Italië en den Duco te betuigen. Bij de ontscheping in Durazzo hebben de Italianen de volgende verliezen geleden: 8 matrozen gedood, 34 gewondr 3 soldaten ge dood, 9 gewond. Te Santi Quaranta is een matroos gedood, en werden tien matrozen gewond. v -nsi Het lot van Koning Zog. Koning Zog en zijn gemalin hebben te kennen gegeven Griekenland te zullen ver laten en zich in Turkije te vestigen. Zij zijn door Laris.sa gekomen. Koningin Geraldine en baar zoontje maken het ondanks do af mattende vlucht per auto, waarbij men hon derden kilometers lungs deels onbebaande wegen heeft gereden, naar omstandigheden goed. De Grieksche regeering had haar dok toren gezonden om medische hulp te ver- leenen. De reactie in Italië. In Italië heerscht een vreugderoes. De pers vermeldt in groote opmaak de nieuwste glo rievolle overwinning. Tegenover de scherpe uitlatingen in het buitenland tracht zij, waar schijnlijk in opdracht der regcering, het ge beurde op verschillende wijze als noodzake lijk te motiveeren. Rome dreigt. In de „Voce d'Italia" schrijrt Gay- da, dat, wanneer Engeland dé actie van Italië zou willen beschouwen als een inbreuk op de Britscli-lta- liaanschc overeenkomst, het vrij staat zulks te doen. Italië zou dan zijn toekomstige houding daarnaar richten. Te Rome verluidt, dat dit laatste beteekent, dat een opzegging door Engeland van de Britscb-llaliaan- sche overeenkomst op grónd van de bezetting van Albanië zou kunnen leiden tot onmiddellijke uitroeping van Albanië tot Italiaansch gebied. Voor het oogenblik schijnt het, dat Italië van Albanië een mandaatsge bied zal maken. Men wijst er voorts op, dat de actie niet tegen het Albaneesche volk, maar tegen de FEUILLETON. Een zeemansverhaal door: Jaap Moulijn 16. Kom, ik ga nog even een beetje wind happen, zegt Eva: 's kjjken, 't is net twee uur. dus nog drie kwartier, dan moet ik thuis z\jn om thee te zetten. Dag Jan, 't beate met de eieren hoor! Pas moar op. dat er gin takk'n op oe küpske vall'n heur! roept Jan haar be zorgd na. Phileas wandelt mee tot aan het hekje in den achtertuin, maar daar waait de zuid wester recht uit de Betuwe en valt op zjjn zwarte pels. De kater vindt z\jn vrouw niet wijs om zich aan zoo'n wind bloot te stellen, maar ze moet het zelf weten tenslotte. Als ze zich maar niet verbeeldt, dat hij zoo mal zal z"n mee te gaan. Hij keert zich bedaard om e i de storm maakt van de' 'gelegenheid gebrv om al het haar op zijn rag rechtop overeind tc zetten. Phileas schrikt, het is een lam gevoel. Hij dekt zich met een haastige, eleganten sprong achter een groep struiken. Ertusschen door sluipend zoekt hij rustiger regionen op en gaat zich daar met zorg en op zjjn gemak aan zjjn toilet wyden. Z(jn vrouw zal wel weer eens terugkomen! Eva waalt een groot half uur heerlijk uit. Ze geniet van heel de zwiepende, oproerige wereld om haar heen. Na een morgen met tante Carollen in de huishouding is dit een verkwikking. Ze loopt allerlei bochtige paad jes tusschen de dennen door. En telkens voeren die langs den heuvelrand, waar de wind nog door niets gedwarsboomd wordt, zoodat haar regenjas en haar rokken zich aan één kant stijf tegen haar aan viyèn en aan de andere zijde heen en weer slaan als vlagge- doek. Ze hapt op die plaatsen naar adem en moet vechten om vooruit te komen. Om kwart voor drie is ze terug en gaat door een tuindeur het huis binnen. De plotse linge overgang van den storm in de deftige stilte van de hal, doet haar bijna duizelen, maar het is weldadig hier. Een oogenblik gaat ze zitten rusten in een van de club fauteuils. Mooi is deze hal. Door de maar even gekleurde ramen van het breede trap penhuis valt het daglicht in een zachte, warme tint over het eikenhout van de betim mering en de meubels en leeft iets heller op In de rondingen van het koperen haardstel naast de schouw, die rust op twee, als touwwerk gevlochten zuilen. Erboven hangt een oud-Hollandsch s*uk in een stemmige lijst. Het geeft een binnenkamer met drie figuren: een man en twee vrouwen. De man staat, de vrouwen zitten aan een tafel onder een rood kleed. Hij toont de dames een haas, die hjj aan de achterpooten omhoog houdt. Schept natuurlijk op dat hjj die zelf heeft geschoten! peinst Eva: er ver andert maar weinig op de wereld. Links en rechts boven de lambriseering maken twee smaakvolle landschappen de overige wandversiering uit. In de hoeken staan goed onderhouden palmen en andere planten. Een halbank met hooge leuning doet voornaam tusschen twee deuren, die evenals de overige, wel in de tint, maar modern, dus strak van lyn zÜh gehouden. Eva gunt zich niet lang rust. 'Na een paar minuten al staat ze op en gaat thee zetten in de groote achterkamer, waar tante straks de dames van de zendingskrans zal ontvangen. Hoewel het bon ton is de thee binnen te laten brengen, geeft tante er de voorkeur aan deze teere bezigheid niet aan het personeel over te laten. Op het punt van theezetten is ze uiterst kieskeurig. Maar Eva is natuurlfjk Intelligent genoeg om het precies volgens de instructies te doen, zonder één fout. Zoo verricht zij dus ook vanmiddag deze bijna tot ritus geworden handeling. Ze is nog druk doende en heeft juist naar de keuken getelefoneerd, om suiker en melk, als tante binnenkomt. Tante gaat na de lunch altijd rusten, onder haar siësta 's middags zou ze het, volgens haar zeggen, niet uit houden, hoewel haar gezondheid weinig te wenschen overlaat. Haar intimi heeft ze een De oproep tot moreele herbewa pening een onderwerp van debat Op het Paaschcongres der S.D.A.P. in de residentie werd namens de afdeeling Utrecht I gevraagd, of partijbestuur en Ka merfractie zich voldoende hebben afge vraagd, hoe het persoonlijk woord van H. M. de Koningin moet worden gezien in ver band met de ministerieele verantwoordelijk heid. Voor velen heeft de moreele en gees telijke herbewapening een bijzonderen glans verkregen door dit persoonlijke woord. Spr. betwijfelde, of dit woord op één lijn kan worden gesteld met een Troonrede. Mis schien kunnen hier wel ministers verant woordelijk worden gesteld. Spr. zou het zeer bedenkelijk ach ten, wanneer hier sprake was van persoonlijk initiatief van de Ko ningin, daar het staatshoofd zich van ieder initiatief op politiek ter rein heeft te onthouden. Spr. zeide zich er over te verwonderen, dat de partij zich hiertegenover zoo onver schillig heeft getoond. Hij was van oordeel, dat de Katholieke ministers op dit initiatief wel invloed zul len hebben gehad. Een vertegenwoordiger van de afd. Hil versum juichte het echter toe, dat de Ko ningin een persoonlijk woord tot het volk gericht heeft. Dit is geenszins in strijd met de constitutie. Het Staatshoofd mag geen ledcpop zijn. Hier past een woord van hulde (applaus.) WOENSDAG 12 APRIL 1989, Hilversum I, 1875 en 415.5 m. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (9.309.45 Geluk wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12.30 Orgelspel. I.30 Ensemble v. d. Horst en gramofoonmuz. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Christ. lectuur. 3.30 Zang, piano, viool en gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.455.55 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwcauserie. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaan- varingsregeLment. 7.00 Berichten. 7.45 Causerie „de technici van middelbare vorming in het maatschappelijk leven". 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Berichten 8.15 Utrechtsch Stèdeiyk orkest en soliirte. 9.00 Causerie „Woordkunst". 9.30 Marcando-ensemble. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Vervolg concert. (10.45—11.00 Gymna stiekles). II.30 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.0C Schriftlezing. Hilversum II, 801,5 m. Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 V.m. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Pianovoordracht. 10.50 Declamatie. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.20 Esmeralda. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Bericht.) 12.30 VARA-Orkest. I.15—1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Orgelspel. 2.40 Declamatie. 4.00 Zang en piano. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.306.00 Esmeralda. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.28 Berichten. 6.30 Orgelspel. 7.00 VARA-Kalender. 7.10 Vraaggesprek over het K.N.M.I. te de Bilt. 7.30 Viool en piano. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Radiotooneel (opn.). 9.15 VARA-orkest. 10.00 Berichten ANP. 10.10 Pianovoordracht. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.45 De Montmartre Mlnstreels. II.00 De Ramblers. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. enkele maal wel toevertrouwd, dat ze tegen half twee steeds wat last van congestie krijgt, maar Eva beweert, dat ze dan omtolt van de slaap. Dag tante, lekekr gedut? zingt Eva Vriendelijk. Ik dut nooit 's middags kind, klaagt tante Carolien: dat weet je trouwens best, voegt ze er wat verwijtend aan toe. Dat ze zich om drie uur steevast laat waarschuwen door het kamermeisje en dat dit meisje vaak drie keer hard moet kloppen voor ze antwoord krijgt, komt op rekening van de congestie. Tante controleert de gezellige zitjes in de ruime, deftige kamer. De dames van deze krans zitten namelijk niet burgerlijk rond een tafel, maar worden bij vier- k vijftallen ver deeld over de zitjes. En het merkwaardige is, dat die groepeeringen bijna altijd gelijk uitvallen. Toch wordt er nooit pressie uitge oefend van de zijde der gastvrouw: dit zou van weinig tact en beschaving getuigen. Maar het is een feit, dat de kringetjes steeds dezelfde gezichten vertoonen. Behalve de jonge vrouw van dominee de Koning, Eva's vriendin, want dat is een dwaalster. Het is natuurlijk weer Eva, die het cru, doch kern achtig uitdrukt door te beweren: De rest klit volgens rang en stand bij elkaar! Het kamermeisje komt, na geklopt te heb ben, binnen met de bestelde melk en suiker, die ze op de theetafel zet, waarop het Sèvres- servies door Eva is uitgestald. Daarna ver- Vertrek van Aankomst ts [heenreis) [smtrap. 10 Apr. |Band. 10 Apr. (heenreis) |AIex- 10 Apr' |Basra 10 Ap,. (terugreis) |Ba*d- 10 Apr' lAthene 10 fhUeen™8°W l,odhp- 10 APr-|Ran<t- 10 A"- "'n"eis) lRang' 10 Apr' l,0'"'p- 10 De vlootbehoeften van Amerika. De vloob commissie van den Amerikaanschen Se naat heeft het wetsontwerp inzake marine- bases ten bedrage van 65 millioen goedge keurd, na het voorstel der regeering in zake een verbetering van het eiland Guam te hebben verworpen. Bekend Amerikaansch democraat overleden, De bekende Amerikaansche democraat Hamilton Lewis is gisteren overleden.. Beeltenissen van Hitlor en Mussolini ver< brand. Do afbeelding van Judas, die volgens Mexfcaansche gewoonte aan den vooravond van Paschcn verbrand werd, is ditmaal vervangen door afbeeldingen van I-Iitler en Mussolini. Er hebben zich geen incidenten voorgedaan. Slowakije krijgt Neurenbergsche wetten. -» Volgens de dagbladen heeft de Slowaak- sche minister van propaganda. Mach, veo klaard, dat Slowakije practisch de wetten van Neurenberg zal aanvaarden en dat er twee klassen burgers zullen zijn, n.1.: 1. de burgers, die volledige rechten zul len bezitten en 2. de Joden en moreel min derwaardige personen. Roemenië en Turkije goede vrienden. Er is een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat Bulgarije en Turkije het er oyer eens zijn om de poliiek van den Balkantend' voort tc zetten, welke ten doel heeft een versterking van de veiligheid en onafhankelijkheid van de in vriendschap verbonden landen en tevens een nauwere aanhaling van de banden met de nabu rige volken in overeenstemming met. den geest van het pact van Saloniki van Juli 1938 tusschen Bulgarije en de Balkan- bondstaten. De Zweedsche landsverdediging. De Zweed- sche minister van landsverdediging heeft verklaard, dat hot land op eiken aanval is voorbereid. De uitgaven voor defensie zijn tot het dubbele gestegen. Rente Spaansche schulden wordt doorbs< taald. In de Spaansche staatscoaranï wordt een decreot- van den minister vaii financiën gepubliceerd, waarin wordt ge zegd, dat 'hiet ingang van 1 April de reiito van de buitenlandscho schuld zal worden betaald mot geen andere formaliteiten dan werden jeëischt dor de reg. van voor 18 Juli 1936. Aanval op Britsch-Indische gevangenis. Een menigte van ruim duizend man heeft een aanval ondernomen op de staatsgevan genis te Ramburg, 500 K.M. ten zuid oosten van Bombay. Alle politiebeambten en cipiers werden doodgeslagen. De po litie opende het vuur en verscheidene be- toogers werden gewond. De aanval is een gevolg van het incident van Donderdag, toen de menigte weigerde de congresvlag te verwijderen en hun aanvoerder in de gevangenis werd gezet. De militairen be- lieerschen den toestand. Bankroof in Palestina. Gewapende Arabieren hebben een overval gepleegd op de Arabische bank te Jaffa. Zij wis ten- te ontkomen met 3000 pond sterling aan bankbiljetten. Acht Arabieren zijn ge arresteerd. Aartsbisschop van Canterbury satelliet van Moskou? De protestantsche bisschop pon van verscheidene Duitsche kerken hebben een protest gepubliceerd tegen de houding van den aartsbisschop van Can terbury. die een gemeenschappelijk optre den der Christelijke kerken tegen het Duitsche gevaar heeft bepleit, De aarts bisschop wordt ervan beschuldigd, de bondgenoot van Moskou te zijn. Een „ouderwetseh" record. Een „oudèiv wetsch" vervoermiddel, do luchtballon, heeft een record verbeterd. Het was de Russische ballonvaarder Feder Burluts- kij, die 3 dagen in de lucht bleef en hemde bx-ced een afstand van 1660 K.M. aflegde. dwfjnt ze weer. We hebben genoeg voor een gansche veestapel! flapt Eva eruit. Maar Eéeeeva toch! Tante kijkt bepaald verslagen: Dat zijn toch geen uit drukkingen voor een d4me! Je bent nu «1 twintig en telkens moet ik je nog repri mandes toedienen over je manieren. Als j« vijftien was stuurde ik je voor straf naaf boven, je moest je schamen! Ja tante, zegt Eva zoet: - u hebt eigenlyk wel gelijk, ik voel het zelf. Maar ik begin bang te worden, dat ik een hope* loos geval ben in de familie. Dan moet je jezelf maar eens aanpak ken en trachten je te beheerschen! vindt tante. 't Is al half vier bijna en er is nog niemand, zegt ze even later, op de klok kfjkend: het waait ook zoo ontzettend, je kunt haast niet verwachten dat ze komen, Dan zou er toch wel getelefoneerd zfjn. Bovendien hebben verscheidene dames een auto en die pikken de autoloozen wel even op. Kind, kind, je vocabulaire! zucht tante, wanhopig: autoloozen en oppikken, dat zèg je toch niet! Ja, dat is nu Juist zoo indroevig, tante: als ik het eenmaal gezegd heb, hoor ik zelf, dé.t je het niet zegt, maar dan is het te laat, want dan hèb ik het al gezegd! verklaart Eva raadselachtig. Je praat wartaal! bitst tante. Wordt vervolgd.}

Schager Courant | 1939 | | pagina 2