Een vissollen-hospitaal Vlij lazen voor II Engeland zoekt slechts eigen voordeel! Juniweer in April MACHT Luchtverkenning in Nieuw Guinea In het achterhuis brak brand uit „Rand"-gevaar bij onze s'ateelt Nieuwe voorstellen over Palestina De Duitsche Pers zegti Veel onnoodige drukte gemaakt roet de Paaschdagen. De Duitsche pers verwijt Engeland gedu rende de Paaschdagen getracht te hebben, in en buiten Europa nieuwe ongerustheid te verwekken. Zij verwijst naar de Engelsche berichten over kabinetsbijeenkomsten te Lon den, over de berichten, volgens welke Malta en Gibraltar in '„alarmtoestand" gebracht zijn, de in Fransche en Italiaansche havens liggende Britsche oorlogsschepen bevel tot vertrek gekregen hebben en de Engelsche bezorgdheid voor do veiligheid van Turkije en Griekenland en vooral van Korfoe geste gen was. De „Angriff" noemt het Engelsche optreden „belachelijk". Do „Berliner Bocr- senzeitung" schrijft: „De sabel kletterde en de bazuinen der propaganda dreunden door de stille van het Paaschfeest. Waarom heeft Engeland plotseling zulk een luid ge schreeuw aan om Albanië'? De verklaring kan alleen in de Britsche mentaliteit gezocht worden. Waar Engeland in het wereldbeeld een verandering meent waar te ne men, die naar zijn meening een ver schuiving ten nadeele van Engeland zou beteekenen, verklaart het, dat de menschelijke moraal in gevaar is en roept het op tot een kruistocht van rechtvaardigen tegen onrechtvaardi- gen In den corrupten Albaneeschen vorst voelt Engeland het Empire be dreigd. Het „Hamburger Fremdenblatt" schrijft onder meer: ,De jongste zenuwcrisis, die te Londen op touw gezet is, moest de zwakke gemoederen in de kleinere staten van Eu ropa beinvloeden en voor hen de gedachte aantrekkelijk maken, dat zij doo>- de wes- stelijke groote mogendheden beschermd zouden worden en zoo tot Britsche protec toraten zouden worden. Londen wil van de Alhaneesche aangelegenheid bewust een kwestie van de geheele Middellandsche Zee en de Engelsche hegemonie in dat bekken maken". Z.O. wind voert warme lucht aan Hoewel liet weer reeds op den eersten Paaschdag algemeene tevredenheid oogstte, is het daarna iederen dag een stapje ver der gegaan in de richting van het ideale. De maximum temperaturen van Amsterdam vertoonen een merkwaardig stijgende lijn: Vrijdag: 9.1 gr. C. 48 gr. F. Zaterdag: 11.1 52 Zondag: 15.0 59 Maandag: 17.3 63 Dinsdag: 21.5 71 Gisteren begon men zich, aldus het Hsb. af te vraeen, of dit nu nog voorzomer moest heeten of dat het complete zomer was. Inderdaad blijken de temperaturen, die na den middag te Amsterdam zijn bereikt en waaromtrent wij van de Filiaalinrich ting van het Kon. Ned. Meteor. Instituut het een en ander vernamen zoo hoog te zijn geweest, dat zij zelfs in de tweede helft van Juni het normale iets overtroffen zouden hebben. Thans was het bovenvennel de maximum niet minder dan 10 gr. C. bo ven normaal. Het meest opvallend was misschien wel de hooge temperatuur gisteravond. Bij ab soluut heldere lucht werd te 19 uur dus na zonsondergang te Amsterdam nog 17.9 gr. C. 64 gr. F.) waargenomen. Dit zou normaal zijn in... eind Juni, wanneer echter op dat uur de zon nog hoog aan den hemel staat. De verwarmende invloed van de door den Z.O.-lijken wind aangevoerde lucht van subtropischen oorsprong is dus niet gering. En hij belooft nog meer! HITLERS VERJAARSGASTEN. De geruchten volgens welke Horthy, Fran co en zelfs Mussolini ter gelegenheid van den verjaardag des Fuehrers, Berlijn zouden bezoeken, worden onwaarschijnlijk genoemd Het ware evenwel mogelijk dat de ministers van buitcnlandsche zaken Gafencu, Ciano en Csaky de feestelijkheden zouden bijwo- Daaromtrent zullen naar de N.R.Ct. meldt, a.s. Zondag waarschijnlijk nadere mededee- lingen worden openbaar gemaakt. In de hedendaagsche wereld Gaat de spanning hand in hand Met het dagelijksche leven Van 't bestaan in menig land. Wat vandaag nog scheen verzekerd Heeft reeds morgen afgedaan, Ook wanneer het vrij en krachtig Door de tijden is gegaan! Macht is overal het wachtwoord, En het gaat van mond tot mond, Macht in 't leven van de volken, Als de diepste ondergrond, Onbeperkt in aanzien stijgen, Dat reikt op den duur het verst, Tot de schoongekleurde zeepbel Onverwacht in stukken berst! Tijd'lijk groot te zijn kan lukken, Als men telkens macht begeert, Dat heeft zeker de historie In der eeuwen loop geleerd, Maar ook waarlijk groot te blijven, Is niet algemeen bekend, Want de grootste macht tenslotte Bleek het zwakste fundament! In twee machtie sterke blokken Staat de wereld thans eereed, Gaan ze in beweging komen? Niemand, die het antwoord weet! Maar wanneer ze eens gaan went'len, Onder ongehoorden druk, Kan geen macht de toekomst redden, Went'len ze do wereld stuk! Heel het economisch leven Is voor langen tijd ontwricht. Overal sluit thans de afweer Elke bron van opbouw dicht! Tot de wereld eens zal vragen, Bij 't ontwaken uit haar waan: Macht, wat hebt ge voor de welvaart Van de volkeren gedaan?! April 1939. KROES. (Nadruk verboden). De Prins op het vliegkamp Soesferberg Z.K.H. Prins Bernhard heeft gistermid dag een bezoek gebracht aan het vliegkamp Soesterberg. De Prins, die in civiel was en zonder eenig gevolg, werd, aldus het Hsb., rondgeleid door den commandant van de luchtvaar!afdeeling, luit.-kol. vlieger S. A. van Heijst end en commandant van 't derde luchtvaartregiment, luit. kol. L. A. M. Kop perk Het Prinselijk bezoek duurde ongeveer een uur. Waarom is Nederland ongerust Berlijnsche pers begrijpt er niets van! Berlijn is zeer verbaasd over de ongerust heid en spanning in andere landen. Wat de Nederlandsche maatregelen en de rede van Dr. Colijn betreft, schrijft de Duitsche pers o.a., dat met eenige verwondering wordt ken nis genomen van berichten omtrent onge rustheid onder de Nederlandsche bevolking, ondanks aldus de Duitsche bladen de geruststellende radiorede van dr. Colijn. „Onnoodige opwinding", schreef gisteren avond „Der Angriff" boven een kort telegram uit Amsterdam, waarin wordt gemeld, dat eenige regimenten aan de Duitsch—Neder landsche grens zijn opgesteld. „Dat is ook een der volkomen ongegronde gevolgen van de oorlogspsychose, die door Londen wordt verbreid. Eenige reden voor Holland zich „bedreigd" te gevoelen is er natuurlijk in geen geval", voegt het blad er aan toe. Niet de moeite waard. Overigens gaven de Duitsche radiozenders reeds gisterenmiddag een verslag over de maatregelen der Nederlandsche regeering en een kort uittreksel uit de rede van dr. Co lijn; slechts een enkel blad, de „B. Z. am Mittag", maakte melding van een telegram van Havas, dat een Duitschen inval in Ne derland voorspelde. Men vond het hier ech ter niet eens de moeite waard daarop nader in te gaan, of tegen te spreken, dat Duitsche u-oepen met dit doel aan de Duitsch—Neder landsche grens zouden zijn opgesteld. Van de overige Berlijnsche avondbladen schrijft slechts de „Deutsche Allgcmeine Zei- tung" in haar hoofdartikel het blad geeft tegenwoordig doorloopend vrij uitvoerige berichten over de stemming en de voorzorgs maatregelen in ons land even over Ne derland: „De opgewonden zoeker van den Britschcn vuurtoren" zegt het blad,, „draait steeds sneller. Gisteren stond het pact met Polen in zijn straal, heden laat hij een pact in het ooste lijk deel der Middellandsche Zee in het duister oplichten. Is dit de bij drage van Engeland in de bevesti ging van den vrede, dat het in wer kelijkheid absoluut niet bedreigde naties tot eiken prijs met zijn eigen hevige nervositeit wil besmetten? Waarheen dat leidt, bewijzen de op een paniek lijkende gebeurtenissen in Nederland gedurende de Paasch dagen, waar men visschershavens met prikkeldraad en mitrailleurs te gen een aanval uit zee beschermde en men feitelijk dus het slachtoffer is geworden van dezelfde psychose, die eenige dagen te voren den Brit- schen minister van marine te pak ken kreeg, toen hij het afweerge schut der home fleet voor mogelijke gevallen liet bemannen." Uit een en ander blijkt, zegt het Hsbl., dat men in Duitschland, ofschoon men met de maatregelen der democratiën den spot drijft, den Nederlandschen huurman toch ernstig de vex'zekering wil geven, dat van Duitsche zijde niet het minste gevaar dreigt. ONZE OOST. Fokker en Gruromantoestellen bewijzen goede diensten. Wij lezen in het Bataviaansch Nieuwsblad vau 4 April: Naar bekend is, wordt op het oogenblik in Nieuw-Guinea een groote luchtverken ning uitgevoerd voor de firma Erdmann en Sielcken, waarvoor deze gebruik maakt van den foto-technischen dienst van de K.N.I.L.M. Bij de luchtfotografie worden toe gepast een Fokker en een Grumman amphi- bie vliegtuig, welke tot dusver uitstekend hebben voldaan. In verband met eenige besprekingen, wel ke te Batavia moesten plaats hebben, ver trok jl. Zaterdagmorgen de Grumman, gevlo gen door den K.N.l.L.M.-vlieger Van Dijk en met als bemanning werktuigkundige van der Putte en marconist Brouwer, als passa giers de expeditieleider Ir. de Groot en een adviseur Horne, van Tanah Merah naar Batavia. Zaterdag werd gevlogen van Tanah naar Babo, een afstand van 880 km, in 3 uur 55 nm. en van Babo naar Arnban, een tfstand van 600 km. in 2 uur 35 min. Den nacht van Zaterdag op Zondag bracht men door te Amboii en Zondagmor gen werd de reis in de richting Batavia voortgezet. Zondag werd gevlogen: Ambon- Makassar, een afstand van 970 km. in 3 uur 55 min., Makassar-Soerabaja (780 km. in 3 uur 05 min.),Soerabaja-Batavia (654 km. in 2 uur 30 min.. Zondagmiddag werd de vlucht op het vliegveld Tjililitan beëindigd, na een reis in twee dagen afgelegd te hebben van bijna vierduizend km. in iets minder dan zestien uur. Met andere woorden, de Grumman met vijf inzittenden handhaafde over de geheele reis een gemiddelde sneiheid, welke slechts een weinig beneden de 250 km. pei uur ligt. Van Dijk vertelt. Vlieger C. van Dijk, d;e reeds verschei dene maanden te Tanah Merah vertoefde, vertelde eenige typische bijzonderheden over het werk daar. Herhaaldelijk worden met de Grumman landineen verricht te wa ter en te land en tot dusver heeft het toestel meer dan uitstekend voldaan. Uitgerust met twee Wasp jr. motoren van 450 pk. ieder maximum vermogen in den start, beantwoordt de Grumman volkomen aan de verwachtingen welke men er van koester de. Reeds een keer of acht werden bij ex- ploratievluchtcn het centraal gebergte, de Juliana-, Prins Hendrik- en Antarus toppen overgestoken. Volgens de kaarten zijn deze toppen 4700 M. hoog. in werkelijkheid rei ken ze alle iets over de vijfduizend M. Nog steeds haart de Grumman in de bin nenlanden bijzonder veel opzie bij de be woners van Nieuw Guinea en de vliegers beleven op hun onverwachte landingen in de binnenlanden herhaaldelijk interessante avonturen door de belangstelling en opwin ding der inheemsche bewoners van deze streken. Eeniq vee te Oss omgekomen. Gisteravond om zeven uur bemerkte de kinderen van den landbouwer Gieles aan de Hutstraat te Oss, die alleen thuis waren, dat in het achterhuis van de boerderij brand was uitgebroken. Onmiddellijk waarschuw den zij de buren, waarop deze een deel van het vee uit de stallen wisten te red den. IDEE VAN EEN LONDENSCHEN ZOÖLOOG. VISSCHEN MET ST. VITUSDANS. Te Londen is een ziekenhuis uitslui tend voor visschen geopend, waarin alle bekende ziekten van deze dieren behandeld worden. De onbekende ziekten geven er uiteraard aanlei ding tot menig experiment. Wanneer in den Oceaan een visch ziek wordt, dan is hij tien tegen een reddeloos verloren. Treedt in een vischvijver een ziekte op, dan houdt men do zieke dieren van de gezonde gescheiden, ten einde uitbreiding te voorkomen. Maar wanneer in het aquarium van een visschcnliefhebber een der bewoners ziek wordt, op eens allerlei wonderlijke grimassen begint tc maken cn zijn oogen verdraait, dan loopt de verschrikte eigenaar naar den dierenarts. Doch de dierenarts kan er in den regel weinig aan doen, want van visschenziekten is nog niet al le veel bekend. Het te Londen door den zoöloog D. B. Pope geopende visschenhospitaal is dan ook meer nog een instituut voor onderzoekingen op het gebied van de visschenziekten dan een inrichting waar zieke visschen genezing kun nen vinden. Want men wil in deze visschen- klnick in de eerste plaats alle geheimen van liet leven der visschen bestudeeren, van het witte vlekje aan den staart af tot de min ste of geringste afwijking in de oogen toe. Operaties onder narcose. Met behulp van bepaalde mengsels van jodium, terpentijn en glycerine is men erin geslaagd, verschillende ernstige oogziekten bij visschen tc genezen. Wat deze visschen- dokter verder nog wist te bereiken, grenst soms aan het ongelooflijke. Zoo gelukte het hem o.m., een visch uit het Zuidelijk deel van den Stillen Oceaan, die een zijner ar men gekwetst had, te genezen. De arm werd volgens een bepaald systeem gespalkt en genas langzamerhand weer. Een van de moeilijkste problemen voor den visschenarts is het verrichten van operaties, die geruimen tijd duren. Want dan moet men de visschen natuurlijk onder narcose bren gen. Dit wordt verkregen door tegelijk met de lucht warme aether in het water te pom pen. Na een minuut of twintig is de visch dan bewusteloos. Hij kan uit het water ge nomen en geopereerd worden, mits hij slechts in een vochtigen doek wordt gewikkeld en alleen de te opereeren plek wordt blootge legd. Uitpuilende oogen. Visschen kunnen evenals andere diereri en menschen aan St. Vitusdans lijden. Zij zwem men dan als razenden in het water rond, hebben allerlei trekkingen en het ziet er naar uit, dat zij het niet lang meer zullen maken. Brengt men nu zulke visschen over in een tank met warm water, dat al oud en een beetje groen geworden is, dan komen zij spoedig tot kalmte. De drang tot voortplanting kan door mid del van zekere bestralingen, met name infra- roode serk worden aangewakkerd. De vis schen worden daartoe enkele dagen gedu rende 3 a 4 minuten bestraald. Treden bij visschen nierziekten op en be ginnen zij eenigszins op den rug te zwem men, dan doet men wat zout, het beste Karlsbadcr zout, in het water. De visschen worden dan weer rustig, tam en gezond. Heeft een visch echter sterk uitpuilende oogen, nog meer uit den kop naar voren stekend dan dit hij gezonde visschen meestal ook al het geval is, dan moet tot operatief ingrijpen worden overgegaan. Pope opent met een puntig mesje een luchtblaasje ach ter het oog. Het oog zakt dan in de eigen lijke holte terug. Gebleekt maar wel gezond. Wanneer een visch steeds maar in een kring rondzwemt, geeft men hem een dieet, waarin kalk en boter voorkomen. Is een visch hinderlijk voor zijn soortgenooten, dan sluit men hem zes weken alleen in een aquarium op. Weer teruggekeerd in de ge meenschappelijke vischkom, gedraagt hij zich behoorlijk en laat de anderen met rust. Onder de vele eigenaardige experimenten, die in het Londensche visschenhospitaal wer den gedaan, is het volgende wel heel merk waardig. Men wilde eens nagaan, hoe lang eigenlijk wormen, die door de visschen le vend worden ingeslikt, het in den maag van een visch uithouden. Drie minuten nadat een visch een worm had ingeslikt, opende men de visch en vond de worm volslagen le vend terug. Hij was echter door het maag sap reeds zoozeer aangetast, dat hij sneeuw wit was geworden. Toen men hem weer onder zijn soortgenooten bracht, gedroeg hij zich alsof er niets gebeurd was. Maar de eigenaardige witte kleur, die hij in den vis- schenmaag had aangenomen, behield hij. Inmiddels breidde het vuur zich snel uit. De gealarmeerde plaatselijke brandweer, slaagde er niet in de boerderij te behouden. Deze werd geheel een prooi der vlammen. Eenige varkens, en een aantal kippen, die niet tijdig in veiligheid konden worden ge bracht, verbrandden. Ook de inboedel en eenige landbouwma chines werden door het vuur vernield. De brandweer wist de naastgelegen boer derijen voor het vuur te beschermen. Op één boerenhofstede waren de vonken reeds overgeslagen, doch het ingrijpen van de brandweer voorkwam erger. Er werd slechts groote waterschade aangericht. De vermoedelijke oorzaak van den brand is kortsluiting. De aangerichte schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Oorzaken opgespoord. Na langdurige proefnemingen op den proeftuin van het Zuidhollandsche glas- district. te Naaldwijk is de Rijkstuinbouw- consulent, ir. J. M. Riemens er in geslaagd de oorzaken op te sporen van het z.g. „ran den" van sla, een verrottingsproces. Ir. Riemens deelde ons het volgende mede: Uit proeven is gebleken, dat het randen bij sla veroorzaakt wordt door een te lage vochtopname in betrekking tot de verdamping. Over treft de verdamping dus de vocht opname, dan treedt er rand op. De proeven hebben uitgewezen, dat het heel goed mogelijk is om behoorlijke sla te telen op oude gronden, mits de bemesting, de zoutconcentratie in den grond, juist is. Op den proeftuin is gebleken, dat de gel dende methode onder de kweekers, om het randcrevaar tegen te gaan, niet de juiste is. Dit jaar zal het randgevaar voor de sla- telers in ons land bijzonder groot zijn, daar de oogsttijd een paar weken later zal vallen dan in andere jaren. Deze verlating is een gevolg der vorstperiode. Juist deze twee weken zijn critiek, daar het onder 't glas dan steeds warmer wordt, waardoor de ver damping van het sewas toeneemt en de grond droger wordt. De kans op „rand" is dus dit jaar bij zon nig weer zéér groot, hetgeen duizenden en nog eens duizenden kroppen sla waardeloos zou kunnen maken. Het behoeft geen betoog dat de tuinders na de catastrofale gevolgen der vorstperiode geen nieuwe ramp kunnen dragen. Voorkomen. Ir. Riemens vertelde ons, hoe dit gevaar voor een groot deel voorkomen kan worden, door de verdamping te verkleinen of te be perken. De tuinders dienen er voor te zor gen, dat de grond in een goede conditie is. Verder moet gemest worden met hoog ge concentreerde meststoffen. In tegenstelling met de oude methode dienen de.kweekers bij zonnig weer niet ruimer te gaan luchten, doch het glas met krijtwit af te schermen en zoo noodig wat sla te broezen. De heer Riemens toonde ons vervolgens verschillende kassen met sla, die duidelijk de juistheid van zijn conclusie demonstreer den. Engeland hoopt dat ze resultaat mogen hebben. De ambassadeur van Egypte te Londen, Hassan Nashaat Pasja, is te Kairo aange komen. Hij brengt de voorstellen van de Britsche regeering tot wijziging van som mige punten van de politiek inzake Pales tina mede, om deze voor te leggen aan Mah- moed Pasja. Sedert de ronde tafel conferentie te Lon den zijn deze punten het onderwerp van besprekingen geweest tusschen de leiders van de verschillende Arabische landen en den Egyptischen minister-president te Kairo. Heden zullen de vertegenwoordigers van Saudia Arabic en Irak met den Egyptischen minister-president de voorstellen bespreken en men hoopt, dat dit zal leiden tot het aanvaarden van de Britsche politiek door dc Arabieren. WAT ALLEEN HELPT. Het Volk (s.d.ap.) schrijft aan het slot van een sombere beschouwing over den in ternationalen toestand: Zeker is het verheffend noch bemoedi gend, dat het beschouwingen als deze zijn, waarvan alle hoofden en harten in deze Paastijd zijn vervuld. Zij bieden wel de ergsf-denkhare tegenstelling tot de gedachte van bevrijding naar lijf en geest, die de geestelijke grondslag levert voor deze feest dagen. Maar zijn wij ooit anders gewoon? Is er niet altijd een afstand van volle hemels- breedte tussen de geestelijke vooropstellin gen en de maatschappelijke werkelijkheid zichtbaar? En zou hot niet beter zün, in- «tede van zijn aanval op anderen te keren, de blik op zichzelf te vestigen en zich af te vragen, inhoeverre men zelf aan het ont staan en aan hef steeds breder worden van deze afstand mede schuldig staat? Wij voor ons althans willen trachten, in deze fout niet te vervallen. Wij zijn er ons ten dienste van bewust, hoe ver onze ide alen grijpen en hoe ver ons streven blijft heneden de maat, die hier van ons gevergd mocht worden. En wij willen gen ogenblik miskennen, dat geen opstanding zich den ken laat, tenzii daaraan de volledige over gave en opoffering van zichzelf is vooraf gegaan. Hier helpt geen beklag. Hier helpt alleen het voornemen om zichzelf in dit opzicht hogere eisen te stellen. Heden overleed, zacht en kalm, na kortston dige ongesteldheid, mijn geliefde Vrouw, Uit aller naam, C. DE JONGH. Schagen, 11 April '39. Algemeene kennis-* geving. ANNA PAULOWhU DE INBRAAK OPGEHELDERD. We schreven gisteren, dat de politie een be paald persoon verdacht, de dader te zijn van den een paar dagen geleden gepleegden inbraak. Het was C. E., een vroegere knecht van den heer Liefhebber, die een paar weken geleden naar Zuid-Holland was vertrokken. Daarom belde onze politie reeds dadelijk de rijkspolitie van verdachte's nieuwe woon plaats op. C. E. was niet thuis, maar is in den nacht van Maandag op Dinsdag te Ke- dicliem (Z.H.) bij Gorkum aangehouden. De vermoedens van de politie ble ken juist te rijn. C. E. bekende niet alleen bij z'n vroegeren baas, den heer Liefhebber, te hebben ingebro ken, doch ook de dader van de in braak bij den heer Keuris te zijn. Van het in den nacht van 14 op 15 Maart ontvreemde geld had C. E. o.a. de boete voor een in den Oost pol der begane jachto vertre ding betaald. Den lSden Maart verliet hij den Polder en is daar Zaterdag teruggekeerd, naar Wieringen gegaan om een bioscoop te bezoeken, teruggeloopen naar Van Ewijck- sluis, is wat gaan uitrusten in een auto van den heer Liefhebber en heeft 's nachts tus- scheii 3 en 4 uur de inbraak gepleegd. Na gewandeld te hebben naar De Kooij, is hij met bus en trein naar het Zuiden vertrok ken. C. E. bleek nog f60.van het ontvreem de geld over te hebben en zich een nieu we jas, broek en een verrekijker aangeschaft te hebben. ZIJPE BURGERBRUG. BONTE AVONDCLUB HEEFT SUCCES. De Bonte Avondclub van Sint Maarten gaf een revue-avond in café Langedijk al hier. Opgevoerd werd „Ship Ahoy", van H. v. d. Struik en C. Schut. Muzikale medewerking verleenden „The Sint Boys". De revue behandelt een zeereis naar Ha- wai, Amerika en andere landen, gemaakt door een professor, zgn. voor wetenschappe lijk onderzoek. Declamatie, zang, dans. en balletten wis selden elkander af. De komische noot was t optreden der twee blinde passagiers, Hin- kie en Binkie, die de lachspieren van het publiek steeds in actie brachten. Ontroeren* was de schets, het visschcrsleven, waarin hij storm cn onweer de reddingsboot zee kiest om schipbreukelingen te redden en één der redders het leven verliest. De Lambeth Walk, uitgevoerd door Hin- kie en Binkie oogstte een daverend succes. Er werd zeer goed gespeeld, vooral Mej. Bij post en den heer v. d. Struik komt een extra woord van lof wel toe. Décors cn verlichting van Jn. Bankert en costumes van M. SpaansenBroekhuizen, waren prima verzorgd. The Sint Boys zorgden voor een prima begeleiding, en een gezellig hal was het slot van dezen zeer geslaagden avond. HARENKARSPEL DIRKSHORN BENOEMD. Tot Secretaris-penningmeester van Banne Harenkarspel is benoemd de heer J. Jaspers te Waarland. ALKMAAR BOERDERIJBOUW GEGUND. Het houwen van een boerderij bij het Missiehuis a d. Bcrkhouterweg te Hoorn on der architect Langius, eveneens te Hoorn is onderh. gegund aan de Fa. Doedens en Schilder te Alkmaar. KOEDIJK CURSUS VOEDINGSLEER. Voor den cursus, uitgaande van het Ne- derlandsch Zuivelburcau, behandelende de voedingsleer (leerstof van mevr. Wittop- Koning) en die gehouden wordt in Alk maar, gaven zich zeven dames op, leden van de Soc. Dem. Vrouwenclub alhier. ZWAAG, 11 April. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken' Sla 5—S.'60, andijvie 1722, waschpeen 9 —11, breekpeen 45.30, uien 3.70—5, prei 9.10—11.10, gele kool 6.60—8.20, spinazie 7- 11.80, postelein 13—18, witlof 9.10—19.50, ra dijs 0.90—2.60, bieten 1.50—2.60, rabarber 4.90—11. W ARMENHUIZEN, 11 April. Roode kool 9.70—11.20. eele kool 0.SO-7.3O. Deensche witte kool 5.50—6.10. Aanvoer: 1900 Kg. roode kool, 5900 Kg. gele kool, 3100 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 12 April. 1850 kg. peen 4.10—6; kleine 3.50; 270 ki?- hos rabarber 6.70; 1000 kg. roode kool 11$ 8800 kg. gele kool 6.907.70; 17200 kg. D- witte kool 5.205.80 NOORDSCHARWOUDE, 12 April. Beul 1.80; BI. Aardappelen 2; 6000 kg. Uien 3.10—3.40; drielingen 2; grove 3.20—3.40,' '<00 ke. peen 4.60. 3200 Kg. kroten 0.80—3.20, 31100 Kc roodl kool 9.80—11.10, 18300 Ksr. gele kool p*0- 79400 Kg. D. witte kool 4.90-6.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6