Kantongerecht Dr. E Hoekstra's Hoestpillen ie Alkmaar. KENT GE Uit Alkmaar (Zitting van Vrijdag 14 April). Broek op Langendijk. EEN SLIPPERTJE. Een zekere C. M., wonende te Broek op Langendijk had een slippertje gemaakt, Een slippertje, dat niet al te best afliep. Want in de Dorpsstraat aldaar had hij een eer- zamen tuinder J. W., die rustig liep te wan delen, niet z'n motor onderste boven gereden Je verkeerde leelijk onder den invloed van •terken drank, nietwaar? vroeg de ambte naar van het O.M. Mr. de Brueys Tack. Niet zoo bar, antwoordde verd. Ik zag niks, maar ik hoorde 'm wel kom- nie, toen ik daar met m'n vrouw liep, repli ceerde de getuige. De tweede get. J. S., eveneens een tuin der uit Broek op Langendijk, zag verd. wel aankomen. Hij slingerde bar en waggel de naar het gemeentehuis. Ik heb hem nog yastgehouwe, voegde get. eraan toe. Hoe laat was dat ongeveer? wilde de ambtenaar weten. Bekant kwart vóór tien. antwoordde get. Zag u dat hij licht op had? vroeg weer de ambtenaar. Daar heb ik niet. zoozeer op gelet, zeide get. Wel zag ik, dat hij W. pardoes onderste boven reed. De ambtenaar, vordering nemend, wilde voor ditmaal nog geen intrekking vragen van het rijbewijs, maar vorderde tegen den man, die een slippertje had gemaakt f 40 boete subs. 30 dagen hechtenis. De kant.plv. mr. Wynne veroordeelde den verd. tot f 25 boete subs. 25 dagen. Schoorl. TEGEN EEN BAKFIETS OPGETORND. Daarna stond terecht een zekere C. B. uit Leeuwarden, die op den Rijksweg Alkmaar —Den Helder, nabij de brug te Schoorldam tegen een bakfiets was opgetornd, die geheel rechts van den weg reed. Dat erken ik, zei verd., maar ik maak bezwaar tegen de schade, die de bestuurder van de bakfiets vraagt. Op z'n kar had hij een mand met eieren en een paar flesschcn melk! D'r was geen eitje kapot en geen flesch gebroken. Ik moest uithalen voor een vrachtauto, welke van de brug kwam in Schoorldam en kwam toen op den berm terecht. Die berm was glad en daarop kwam de aan rijding. D'er waren wel eitjes kapot, zeide get. Och man, we hebben toch alles onder zocht, bracht verd. hiertegen in! C. B. uit Schoorl, de bakfietsberijder, zei van achteren te zijn aangereden en toen achterover te zijn geslagen. Hij had z'n hand leelijk bezeerd en nog lang last gehad van z'n schouder. U moet niet vergeten, meneer de kantonrechter, dat ik tegen me neer z'n bumper aankwam!, De Kant.-plv. meent dat get er wel een slaatje uit wil slaan. Maar ik heb weken lang op een andere bakfiets moeten rijden, merkt get. op. Kant.-piv.: Moest dat zoo lang duren? Ik had geen cente, om die fiets eerder te late make, antwoordt get. M. L. uit Leeuwarden is get. a. décharge en zat achter in de auto van verd. De be stuurder remde op tijd af, maar moest door de vrachtauto welke van de brug kwam, den berm op, waar de auto door de gladheid slipte. Had toen de auto practisch geen vaart meer? vroeg mr. Wynne. Neen, zei get. a décharge. Het. was een komisch gezicht dien bakfietsbestuurder in elkaar te zien zakken.. De verd. merkt op, dat verd. schade had van f 15.—. Dat is hem gemeld en hij kon dat bedrag innen. De Ambt. van het O.M. zegt in z'n re quisitoir, dat verd. een verkeerde bereke ning heeft gemaakt en acht daarom het tenlaste gelegde wettig en overtuigend be wezen. Mr. de Brueys Tack is ook van mee ning, dat de civiele vordering veel te hoog is. De Ambtenaar vraagt f 10.boete, Gelet op de omstandigheden veroordeelt mr. Wynne verd. tot f 1.boeten, subs. 1 dag met toewijzing van de civiele vordering ad f 15. Warmenhuizen. EEN WEERSPANNIG HEERSCHAP. Een zekere P. G. uit het rustige Warmen huizen moest terecht staan, omdat hij zich niet op de eerste vordering van de politie uit een volksverzameling had verwijderd. Dat was gebeurd op 3 April in de Dorps straat aldaar. Mr. Wynne maakt er verd. attent op, dat hij bekend staat als een lastig en weerspan nig heerschap. Ik heb niks gehoord, zegt verd. Maar U hadt toch wel iets gedronken? meent de ambtenaar. Niks niet; zegt verd. Geen glaasje bier; geen borrel! alleen maar koffie? doet de Ambtenaar ongeloovig. Alles op een droogje? Dat geloof ik niet, U waart wel degelijk onder den invloed, waarde heer, voegt mr. de Brueys Tack er aan toe. Niks hoor; zegt verd. De ambtenaar vordering nemend vraagt f 10.— boete, subs 10 dagen; maar mr. Wfl n- ne is clement en doet er precies de helft af. En met deze clemente straf kan ver dachte heengaan. Te gebruiken bij hoest, kinkhoest, pijnlijke keel en bronchitis. F 1.56 per flacon met gebruiksaanwijzing. Verkrijgbaar in Apothoken en Drogisterijen Er moge de aandacht op gevestigd worden dat het getal der door M. H. gesteunden een abnormale stijging vertoont. In 1937 werden in samenwerking met M.H. gesteund 973 zielen, in 1938 133S zielen of 70% van ons zielental. Het ziekenfonds zal zich moe ten beraden of de crisisregeling zich moet bewegen in de richting van een goedkoope premie voor armlastigen. De buitengemeenten. Wat de Buitengemeenten betreft, dato 31 Dec. 1938 bedroeg het aantal volwassenen 33159, kinderen 21254, waarvan betalenden 15996, in totaal 54414 zielen. Deze cijfers waren op 31 Dec. 1937; 31578; 20438; 15350 en 52016. De exploitatie-rekening geeft een nadee- lig saldo aan van f 1.514.81 De ontvangsten hebben bedragen f 129.670.72, de uitgaven f 131.185.53. Neemt men in aanmerking, dat aan de H.H. tandartsen in 1937 werd betaald f 10.662.04, derhalve in 1938 f 17.115.48 meer dan is eenigszins te begrooten, welk bedrag de apotheekhoudend-geneeskundigen meer dan andere jaren hebben bijgedragen in de algemeene onkosten van de Buitengemeenten Crisisfonds. Ingevolge besluit van de Alg. Vergadering werd het exploitatie-ver lies 1937 ad f 4.744.51 afgeschreven van het saldi- en steunfonds per 1 Jan. 1938 groot f 6.476.S9. Dooi- de specialisten werd bijge dragen f 3.442.34. Aan crisisbijdragen werd uitgegeven f 5.232.74, zoodat er een nadeelig saldo is van f 58.02. Het zuivere bedrag der crisisbijdragen ad f 4.611.63 laat berekenen een vermindering der honoraria der apotheekhoudend-genees kundigen van f 18.566.52. De samensteller besluit zijn verslag met zijn groote waardeering uit te spreken voor 't feit, dat de apotheekhoudende geneeshee- ren steeds bereid bleken te offeren, als de noodzakelijkheid dit eischte. De commissie tot het nazien van de reke ning over 1938 heeft alles in orde bevonden; de opmerking van den accountant om de afdracht der gelden in sommige gevallen sneller te doen plaats hebben, wordt onder steund. De heer de Vries wordt met algemeene stemmen herkozen als bestuurslid, als re presentant van de groep vertegenwoordigers. Zijn plaatsvervanger zal zijn de heer Bou- man. Ook Dr. Frederiks wordt voor de groep specialisten herkozen, terwijl de heer Schou ten, als vertegenwoordiger der apothekers, zijn mandaat vernieuwd ziet. De kascommissie wordt, in afwachting van het nieuwe reglement, onveranderd ge laten. Aan de orde is vervolgens een be stuursvoorstel om 'de crisisregeling buiten werking te stellen voor hen, die na 16 April 1939 als verzeker den bij het A.A.Z.A. worden inge schreven, waarbij het bestuur be voegd is in sommige gevallen hier van af te wijken. De voorzitter licht het voorstel toe en wijst er op, dat de crisisregeling destijds in het leven is geroepen om leden, die lan gen tijd lid waren geweest, en do kosten niet meer konden betalen, voor het fonds te behouden. Nieuw-ingeschrevenen be lmoren daarin echter niet te deelen, het wordt een verkapte contributieverlaging. De vertegenwoordigers gaan met de nieuwe re geling accoord, hunnerzijds wordt echter gewezen op bijzondere omstandigheden, die zich kunnen voordoen en men hoopt dan ook op een redelijke toepassing van de voor sommige gevallen aan het bestuur ge geven bevoegdheid. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag betuigt de heer de Vries zijn buitengewone ontevredenheid over de slechte opkomst, vooral van de zijde der apothekers, die groot belang hebben bij het ziekenfonds. Het vroege uur, 7 uur, schijnt een bezwaar te zijn. Ook de agenda is niet zeer belangrijk. Dr. Blok vraagt of het contract met de tandartsen nu in kruiken en kannen is. De aangelegenheid marcheert, nauwkeurige in lichtingen kan het bestuur echter nog niet geven. Hierna sluiting. ALKMAARSCH SYMPHONIEORKEST. Dirigent; Willl Köhler; Solist: Jaap Stotijn, hobo. Zelfs de naam van een instrumentalist met wereldreputatie als Jaap Stotijn bleek geen magneet, sterk genoeg om de zaal van „Het Gulden Vlies" geheel te vullen bij het concert, dat bovengenoemde orkest vereen i- ging gisteravond gaf, en waarbij de groot meester der Nederlandsche hoboisten de so lo-partij blies in het, onlangs in den Haag voor het eerst uitgevoerde concert voor ho bo en orkest van Jac. Jansen, almede geen onbekende in onze streek. Het concert is ongetwijfeld een uiting van een respectabel kunnen, modern van allu re, ook al in zijn beknopte factuur, effect vol voor het solo-instrument geschreven. Toch is die moderniteit- meer schijn dan we zen melodiek en thematiek verraden hun romantischen oorsprong ontegenzeggelijk, gelijk trouwens de heele opzet programma tische natuurschildering, het doet. Dat de uitvoering, wat de solo-partij be treft, vlekkeloos was, behoeft nauwelijks vermelding Stotijn en de componist, die de piano-partij vervulde (de piano toonde als in zooveel modern werk weer haar stug aanpassingsvermogen als orkestinstrument, in tegenstelling met haar oudere zuster, het clavecimbel!) werden aan het einde harte lijk gehuldigd. Plet orkest had in de begeleiding geen ge makkelijke taak, maar het sloeg zich, onder Köhlers slagvaardige leiding, in het alge meen dapper door de perikelen liecn, heel wat beter dan in de symphonie. D. gr. t. no, 7 van Haydn, waarmee het stellig verre bo ven zijn kracht heeft gegrepen. FILMAVOND A.N.W.B. Gedurende een zevental jaren worden iederen winter overal in den lahde Bonds- a\onden georganiseerd door den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. Werd daarbij de laatste twee jaar een film vertoond, welke geheel was gewijd aan het vraagstuk der verkeersveiligheid, thans zal een zeer fraaie geluidsfilm worden ver toond, die op suggestieve wijze de vele aan trekkelijkheden van modern verkeer en toerisme illustreert. Tal van plaatsen in het geheele land staan dezen winter op het programma, zoo dat ook zij. die ver van het drukke ver- keerscentrum wonen, gelegenheid krijgen kennis te maken met het nuttige Bonds- werk. Ook Anna Paulowna wordt niet overge slagen; wij raden onzen lezers aan dezen leerzamen avond op 18 April in Hotel „Veer- burg" te bezoeken. Eenzelfde avond zal wor den gehouden op 19 April te Slootdorp in Hotel „Smit". Op den avond te Anna Pau lowna zal tevens de film worden vertoond van de „blijde incomste" en installatie van den burgemeester in deze gemeente. Gelukkig revancheerde het orkest zich na de pauze volkomen: met de uitvoering van Sibclius' bekende Valse Triste en een „Skan- dinavische Suite" van Emil JuclFrederik- sen. Gemakkelijk in het gehoor liggende, op aan volksliederen ontleende motieven ge bouwde, melodieuze muziek. Hier klonk al les gaaf en pittig en warm-muzikaal, het ensemble rammeide niet zooals vóór de pauze: men kon onmiddellijk waarnemen dat de spelers zelf thans het gevoel hadden van vasten grond onder de voeten te heb ben en hun vlotte „spielfreudigkeit" te kun nen tooncn. Voor den dirigent moge dit een vingerwijzing inhouden bij het voorbereiden van zijn volgende programma's. Vermelden we tenslotte dat ook na de pauze Jaap Stotijn nog optrad, in een drietal kleinere stukken voor viool en piano, waar in hij zelf zijn ongeëvenaarde meesterschap en Wil li Köhler zich een violist van voor treffelijke talenten toonde.. Maar Stotijn's fi guur als musicus is toch waarlijk uniek zijn toon heeft een bewogen, haast mystieke expressie, welke voor die van een strijk instrument niet onderdoet en die der men- schelijke stem soms nabijkomt. Wat bij be spelers van een blaasinstrument alleen van de allergrootsten kan worden getuigd. SINT PANCRAS UITZETTING VAN EDELKARPERS. Alhier had een „te water laten" plaats van 2000 stuks jonge edelkarpers. Dit ge schiedde door de afd. Geestmeram'bacht. De visch kwam uit de kweekplaats van de Ned. Heide Maatschappij te Vaassen. Er was tamelijk veel belangstelling. Ook bur gemeester Kronenburg was aanwezig, die zelfs de behulpzame hand bood. WIERINGERWAARD AVONDMAAL GAAT NIET DOOR. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie kan 't avondmaal, dat morgen in de Ned. Herv. Kerk zou worden gehou den, wegens^ ongesteldheid van Ds. van, c}er Poél niet 'dd<5rgaari. De tijd schiet te'kort om een plaatsver vanger te krijgen. Getracht zal worden om dezen dienst nu op een avond in de vol gende week te doen houden Dit zal nader bekend worden gemaakt. BARSINGERHORN OUD-BURGEMEESTER SPAANS OVERLEDEN. Naar wij vernemen is oud-burgemeester Spaans, die deze gemeente eenige tientallen jaren terug korten tijd gediend heeft, te Voorburg overleden in den leeftijd van 72 jaar. De heer Spaans was het laatst werkzaam aan den Pensioenraad te 's-Gravenhage. WERKLOOSHEID. Bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling stonden als werkzoekende ingeschreven: 58 landarbeiders, 12 grondwerkers, 2 machi nisten, 1 metselaar. AUTOMATISEERING TELEFOON. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van het Gemeentebestuur is van het Hoofdbestuur der P.T.T. bericht ontvan gen, dat de afzonderlijke netten Kolhorn en Barsingerhorn worden samengevoegd tot één net. Aan dit gecombineerde net is de naam „Kolhorn" toegekend, omdat het af zonderlijke net van dien naam het grootste aantal aansluitingen telt, n.1. 24 (Barsin gerhorn 11). Verwarring behoeft van deze benaming niet te worden gevreesd, omdat t.z.t. in de Naamlijst voor den Interloca- len Telefoondionst onder „Barsingerhorn" zal worden verwezen naar „Kolhorn". Bo vendien is gebleken, dat de aangeslotenen te Kolhorn tegen de door bet Gemeentebe stuur gevraagde naamswijziging bezwaar hebben. LANGENDIJK MET 1 NOVEMBER ER UIT. Thans hebben de eigenaars van verkochte oerceelen aan den Waarddijk ten behoeve van den Provincialen weg, aanschrijving cekregen, dat de woningen met 1 Novem ber a.s. moeten zijn ontruimd. Als er nu weer geen uitstel komt, mag dus worden aangenomen, dat met ingang van 1940 wel met den aanleg zal worden begonnen. NOG ALTIJD RIJ- OF VOETBRUG. De kanalisatie is nu zoo ver gereed, dat niets meer in den weg staat om met den houw van een brug te beginnen tegenover den Hassclaarsweg. Alleen kan uitstel, naar men ons mededeelde, verband houden met den aanleg van den weg langs den Waard dijk, daar die weg daar ter plaatse dan een anderen loop zal krijgen als er een rij- brug komt dan wanneer het slechts een voetbrug zal zijn. Dat het leggen van een brug nog 6tceds op zich laat wachten, is voor velen een aanwijzing, dat er groote kans bestaat voor een rijbrug. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Voor de oprichting van een afd. ven F d. D. hehhen zich nog niet voldoende leu«n aangemeld. We vernemen, dat men door huisbezoek wil trachten het ledental op te voeren, om dan een afdeeling te stichten. DE KWESTIE AMBTENAAR—RAADSLID. Nog vinnige strijd te verwachten. De bekende gemeenschappelijke regeling voor de door 5 gemeenten geëxploiteerde Gasfabriek is na de vaststelling op de ge combineerde vergadering van alle raden on gewijzigd in alle raden aangenomen. Men kan, na goedkeuring door Ged. Staten ver wachten, dat dan al spoedig het Ambte narenreglement op de helling zal worden gezet. Echter zullen de tegenwoordige ra den daarover niet meer kunnen beslissen. De behandeling zal door de nieuwe raden geschieden. De inhoud voor wat betreft ambtenaar-lid van een gemeenteraad zal afhangen van de samenstelling van de nieuwe raden. Veel wijziging zal daarin wel niet komen. Maar de samenstelling van de Gascommissie zal den doorslag geven voor de redactie van het beruchte artikel. De burgemeesters krijgen niet langer meer ambtshalve zitting in die Commissie. Vijf stemmen, die zich tegen het zitting nemen van een ambtenaar van de Gasfabriek in een gemeenteraad hebben verklaard, zijn nu onzeker geworden. De nieuwe raden hebben het in de hand al of niet een bur gemeester af te vaardigen Allicht zal dit nog een vinnige strijd uitlokken. In elk geval zal het niet lang meer duren, of een beslissing zal vallen of een ambtenaar nog lid van den raad kan zijn. ZUIDSCHARWOUDE. GEZELLIG SAMENZIJN. Ten lokale van den heer Rijper vergaderde de Kolfvereeniging Gez. Samenzijn, onder voorzitterschap van den heer N. Spaans. Door den voorzitter werden eenige mede- deelingen gedaan over den in Concordia ge- organiseerden koppelwedstrijd, georganiseerd door Vriendenkring. Besloten werd aan dien wedstrijd mede te doen, waarvoor bereids eenige tweetallen werden gevormd. De heer G. Mettes bracht in zijn jaarver slag o.m. naar voren de resultaten, welke door korpsen en personeele leden van Gez. Samenzijn in diverse wedstrijden zijn be haald. Deze resultaten zijn niet ongunstig geweest. Uit de rekening van den enningmeester bleek, dat f67.25 was ontvangen en f61.37 uitgegeven, zoodat het voordeelig saldo, f5.88 was. De bescheiden, door de heeren Bergen en Bij per gecontroleerd, werden in orde be vonden. In plaats van den heer J. v. d. Ham, die als penningmeester bedankte, werd de heer P. Bergen gekozen, die de benoeming aan nam. Daarna sluiting. OUDKARSPEL. COLLECTE. De opbrengst van de collecte door „Simavi" was f34.48. HARENKARSPEL DIRKSHORN. SPELING DER NATUUR. Bij den veehouder den heer J. Brommer, is Donderdag een lam geboren, dat kop en staart miste. Lichaam en pooten waren normaal. Het diertje heeft slechts eenige oogenblik- ken geleefd. WAARLAND. DAMMEN. De uitslagen der wedstrijden gespeeld in de 23e ronde der onderlinge competitie lui den: G. KramerJoh. Kooij 11; S Groen Sz. P. Dekker Az. 2—0; J. LantmanP. Beem- sterboer 2—0; J. Bakker Pz—N. Bruin Sz. 0—2; G. Jonker—G. Borst 0—2; A. Bakker Dz. A. Komen 0—2; W. ZwagermanJ. Bruin Cz. 0—2; D. v. d. Gulik—C. Beemster- boer 2—0; ALKMAAR, 14 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 31 stapels, zijnde 83.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f17.50» Boerenkaas, kleine f 18.50. Handel goed. LEEUWARDEN, 14 April. Buiten!, granen: Amerikaansche gerst 173 Leeuwarden, 165 Rotterdam; Laplata gerst 173 Leeuwarden, 165 Rotterdam, Gele Am. mais 170 Leeuwarden, 162 Rotterdam, Gele Javamais 169 Leeuwarden, 161 Rotterdam. Gele laplatamais disp. 170 Leeuwarden, 162 Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.25 Leeuwarden, 8.60 Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.65 Rotterdam. Stemming prijs houdend. LEEUWARDEN, 14 April. Veemarkt. 80 Enterstieren f 70175, 104 Twenterstieren f 175345 per stuk, 475 vette koeien f 120—265 per stuk, 3866 ct. per Kg., 1468 melk- en kalfkoeien f 150—270, 136 pinken f 50160, 24 vette kalveren f IS 50, 1330 nuchtere kalveren f 36, 415 vette schapen f 10—26, 125 weideschapen f 918, 60 lammeren, 405 vette varkens f 45150, per Kg. 38—4S ct., 32 magere var kens 2245 ct. per Kg., 197 kleine biggen f 816 per stuk, 29 bokken en geiten. 26 paarden. Totaal aanvoer 4914 stuks. Over zicht: Aanvoer heden kleiner. Melk-, kalf- en vette koeien handel zeer gedrukt. Stie ren handel aanvankelijk tamelijk, later minder. Pinken zeer stug, vette kalveren kalm, nuchtere groote aanvoer, handel traag, prijzen iets lager. Slachtvarkens prijshoudend. Kleine biggen aanvoer groo- ter, handel en prijzen minder. Wolvee on geveer prijshoudend, niet hooger. Lichte soort handel stug. De N.V.C. nam heden 200 varkens over. Zuivel. Nagelkaas 2—5. Goudakaas 11 —28, Edammerkaas 19—22, aanvoer 2964 Kg Veilingboter 1.191.15 per Kg. Aanvoer: 1/3. 6/6, 0/12 vaten. Commissie 74. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 20.000 Kg., prijs 3*4ct. per stuk, han- delsprijs 5562V?> ct. per Kg. Eendeieren: aangevoerd 400 Kg., prijs 3ct. per stuk. handelsprijs 40—45 ct. per Kg. Pluimvee. 15 slachthanen 0.60—1.10, 70 slachtkippen 0.60—1.20, 100 jonge hanen 0.901.50 per stuk. Vereeniging van Zuivel maat sehanpijen. - Edammer kaas 20 plus 7.50—8, plus 14.50 15. Goudsehe 20 plus 7.50—S. 40 plus 14.50—15, Volvette 40 plus 19.50—20. Brood kaas. 40 plu? 14.5015, Leidsche kaas 20 plus S8.50. Stemming: kalm. Uit onze Omgeving 7AJPE DE WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, verminderd van 106 tot 99, waarvan 89 iri werkverschaffing waren ge plaatst en 10 ingevolge de Rijkssteunrege ling werden geholpen. In de overeenkom stige weken van 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen resp. 112 en 105. SCHAGERBRUG. DE OUDEN VAN DAGEN GENOTEN. Voordrachtavond in „Buiten Zorg". Donderdagavond j.1. werd in huize „Bui ten Zorg" alhier een voordrachtavond ge houden voor de verpleegden door den heer S. Kuiper te Schagerbrug. Met den heer Kuiper was meegekomen de heer I. van Bruggen van 't Buurtje, die met zijn accor deon voor muzikale afwisseling zorgde. Het gebodene viel zeer in den smaak: meerma len werd cr hartelijk gelachen en meege zongen, terwijl na afloop een stevig applaus weerklonk. De heer G. van der Sluijs, voor zitter van het burgerlijk armbestuur, dank te namens het bestuur (dat eveneens aan wezig was), verpleegden en personeel voor dezen genotvollen, geheel belangeloos gege ven, avond, waarbij spreker er op heeft ge wezen, hoe dergelijke avonden er toe kun nen bijdragen den levensavond van de ver pleegden te veraangenamen. De lieer Kuiper deed, mede namens den heer Van Bruggen, de mededeeling, dat volgende winter weer op hen kon worden gerekend, terwijl hij daarop de hoop uit sprak, dat het door hen gegeven voorbeeld door anderen zal worden gevolgd. ST. MAARTENSBRUG KOMT U OOK EENS KIJKEN. Huldiging van den heer Mole naar. Donderdagavond heeft S.S.S. en D.I.N. D.U.A. haar iweede opvoering gegeven van haar revue „Komt u ook eens kijken" in zaal Kossen alhier. Na een woord van wel kom door den voorzitter, den heer Nierop, werd allereèrst overgegaan tot huldiging van den directeur der vereeniging, den hr. Jan Molenaar in verband met het verwer ven van zijn kampioenschap van het K.N. G.V. Daartoe was de vereeniging in groep- vorm opgesteld en werd de heer Molenaar in eenvoudige, maar treffende woorden door den voorzitter toegesproken, werd hem na mens de vereeniging een studieboek aange boden, en dank gebracht voor al hetgene hij voor de vereeniging heeft gedaan. Een en ander werd door de aanwezigen met oen donderend applaus onderstreept. De heer Molenaar bracht dank aan de vereeniging en aan dè zustervereenigingen, bij welke hij als directeur fungeerde en die het hem mogelijk hebben gemankt'hun me dewerking hebben gegeven om het kampi oenschap te behalen. Daarna werd begonnen met het afwerken van het programma, dat evenals Zondag een zeer vlot verloop had, en men was we derom één en al bewondering voor de mooie nummers die werden gegeven. Directeur en leden kunnen dan ook met genoegen op het winterprogramma terugzien. Ondanks het feit dat de tijdsomstandigheden niet mede werkten, was de opkomst zeer goed te noemen, en bleef men nog geruimen tijd bijeen, onder de vroolijke muziek van Ca sanova* pc McoKvrr rcrc PP DEN HELDER AFDEELINGS ZIEKENFONDS DER AFD. ALKMAAR E.O. v. d. NEDERL. MIJ. TOT BEVORDERING DER GENEESKUNST. In de nieuwe zaal van hotel Proost hield gisteravond het A.A.Z.A. zijn algemeene ver gadering. Des middags om 3 uur was hieraan voor afgegaan een vergadering voor vertegeiv woordigers der verzekerden in café „Cérès" waar een foto werd gemaakt van alle ver tegenwoordigers, welke foto ter herinnering aan het 25-jarig jubileum aan het bestuur zal worden aangeboden. De heer Dr. Straver opent de bijeenkomst, waarna de notulen worden goedgekeurd. Jaarverslag 1938. In het jaarverslag 1938 constateert de secretaris-penningmeester, dat in het afge- ioopen jaar vooral twee feiten de aandacht hebben gevraagd. Allereerst de regeling der tandheelkundige hulp in de Buitengemeen ten. Het bestuur had gehoopt, dat de sinds 1 Januari 1938 in te voeren overeenkomst om alle tandheelkundige hulp voor rekening van het ziekenfonds te. geven, financieel zoodanig zou uitvallen, dat deze hulp op re gelmatige wijze zou kunnen worden ver strekt. Deze proef is jammerlijk mislukt. Het bleek onmogelijk de uitgaven aan deze kostelooze volledige hulp verbonden, te bestrijden. Er is naderhand een andere regeling ingevoerd, zoodat in de tandheel kundige hulp toch op alleszins voldoende wijze is voorzien. In de tweede plaats dient vermelding het feit, dat de commissie tot herziening der reglementen flink met haar werkzaamhe den gevorderd is. Venvacht mag worden, dat in het komende jaar een nieuw regle ment het licht zal zien. Het aantal huisartsen, apothekers en spe cialisten bleef onveranderd met resp. 14, 6 en 17. Per 31 December j.1. waren er 19 deelnemers apotheekhoudend-geneeskundi gen.' De apotheekhoudend-geneeskundigen heb ben goedgevonden het stelsel van honoree ring per ziel te aanvaarden, waarbij dan 4 kinderen voor één ziel tellen; een en an der wordt als .een goede stap in de richting van egalisatie der deelnemers-honoraria beschouwd. Bij het onderdeel Alkmaar waren 31 De cember '38 ingeschreven 13544 (13038) vol wassenen, 5619 (5446) kinderen, waarvan 4803 (4648) betalende kinderen; in totaal 19163 (18484) zielen, zijnde 60.3% van de be volking van de gemeente Alkmaar. De exploitatie-rekening sluitend op een bedrag van f 194.550.12 vertoont een nadee lig saldo van f 6.563.68, dat is opgevangen kunnen worden door het voordeelige saldo van 1936, dat nog geen bestemming gekre gen had. De exploitatie van het reservefonds bracht een winst van f 1.043.550 (rente der effec ten en koerswinst). Het kapitaal is groot f 42.153.78. Het voordeelig saldo van het cri sisfonds bedraagt f 4.503.42. Op 31 Dec. werd steun verleend aan 2934 volw. en 1408 kinderen, samen 4342 zielen, zijnde 22.7 van ons ledental en 13.7 van het aantal inwoners van Alkmaar.

Schager Courant | 1939 | | pagina 11