De raad wil van het tonnenstelsel geen belasting heffen Dinsdag 18 April 1939 Tweede Mad RAAD WINKEL Publicatie verkiezingsuitslagen Drie raadsleden absent. Niet veel animo voor de betrekking van leer- aar Wiskunde. Lager schoolgeld voor de U.L.O. De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag ten raadhuize. Voorzitter de heer J. Zwart, burgemeester, tevens secretaris. Afwezig waren de heeren De Veer, Raven en Kamp, eerstgenoemde wegens ziekte. De beide anderen heeren waren verhinderd. De notulen van de vorige vergadering (werden aldus vastgesteld. B.'en W." doelen den Raad mee, dat de heer N. J. van Gorselcn eervol ontslag heeft gevraagd en verkregen als vakonderwijzer [Wiskunde te Winkel. Ingekomen is: Een schrijven van Mcj. J. M. Betlem, hou- jftende mededeeling dat zij de benoeming tot pnderwijzeres te Lutjewinkel aanneemt. Een schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de verordening tot hef fing van opcenten op de Gemecntefondsbe- ilasting. Het proces-verbaal van de opneming van tkas en boeken van den Gemeenteontvanger over bet eerste kwartaal 1939. Inkomsten f 331957,68. Uitgaven f 324077.39. Boeken en bescheiden zijn in orde bevonden. B. en W. stellen den Raad voor deze stuk- jken voor kennisgeving aan te nemen. De volgende verslagen zijn ontvangen: Het Gemeentelijk Jaarboek voor 1939. Een verslag van het verhandelde op de op 2S Januari 1939 gehouden vergadering (van de Nationale Woningraad. Een verslag van den Dienst voor Sociale JZaken over 1937. Jaarboek 1939 en maandbladen voor Be rechting en Reclasseering. Verslag 1937, Vleeschkeuringsdienst kring •Barsingerhorn. Verslag 1938, Stichting Middenstandsborg- ptcllingsfonds Hollands Noorderkwartier. Verslag 1938. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier. Maandschriften der Vereeniging van Ne- idcrlandsche Gemeenten. Schoolverslag 19371938, door den Ge meentegeneesheer. Niet veel animo. De heer Dekker vroeg n.a.v. de mededee- Üngen of reeds pogingen in het werk wor den gesteld om deze kwestie hij het onder wijs op te lossen. Voorzitter deelde mede, dat er op de 14 dagen geleden geplaatste advertentie geen (enkele sollicitant is gekomen. Men heeft zich met den inspecteur in verbinding ge steld om een onderwijzer uit de omge ving té krijgen. Nu is er nog kans dat er een M.O. Wiskun- dé-dame komt. We hebben een brief van haar vader. De sollicitatie zal wel spoedig komen, verwachtte voorz. Zoo mogelijk zal er op 1 Mei als de onderwijzer heengaat, een opvolger zijn. Nadere vaststelling begrooVing '39. De Gemeentebegrooting 1939 is door Ged. Staten teruggezonden met een nota van be merkingen. Deze bemerkingen zijn in hoofd zaak van administratieven aard. B. en W. stellen den Raad voor aan de gemaakte bemerkingen te voldoen en de be grooting aldus gewijzigd nader vast te stel len. Aldus besloten. De gemeenterekening 1937. De gemeente-rekening 1937 is eveneens door Ged. Staten terugezonden met een no ta van opmerkingen. Deze bemerkingen zijn eveneens hoofdzakelijk van administratie- yen aard. B. en W. stellen voor aan de gemaakte bemerkingen te voldoen en de begrooting aldus gewijzigd nader voorloopig vast te stellen. Aangenomen. B. en W. stelden voor een suppletoire be grooting vast te stellen, waarmede de raad accoord ging. Begrootingswijziging 1939. B. en W. stellen den Raad voor een sup pletoire begrooting vast te stellen voor den dienst 1939. Als voren. B. en W. stellen, voor, de verordening op van schoolgeld de heffing Verzekering tegen Wettelijke Aansprakelij kheid. B. en W. stellen voor een verzekering aan te gaan door bemiddeling van de Incasso Bank N.V. Ie Amsterdam hij de „Zurich" Algcmecnc Verzekerings Mij. tegen Ongeluk ken Wettelijke Aansprakelijkheid op voor waarden als in de polis zijn vermeld. De premie bedraagt f 10.per jaar bij een 5-jarig contract. Dit voorstel werd aldus aangenomen. De Wieringermeer in den Keu ringskring. Vaststelling van een regeling voor toe treding van de gemeente Wieringermeer tot de gemeenschappelijke regeling voor de Keuringsdienst van vee en vlcesch in de Kring Barsingerhorn. B. en W. stellen den raad voor het des betreffende besluit aan te nemen. Coiuform besloten. Geen tonnenbelasting. Wijziging van de Verordening op de hef fing van Reinigingsrechten. De in de vori ge vergadering vastgestelde verordening is door den Voorzitter van Ged. Staten terug gezonden met verzoek enkele wijzigingen aan te willen brengen en de verordening aan te willen vullen met een zoogenaamde „tonnenbelasting." B. en W. stellen U voor de verordening als volgt te wijzigen: De naam te veranderen in „Verordening op de heffing van Reinigingsrechten." Aan artikel 1 toe te voegen: Het belastingjaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. In artikel 2 eerste lid onder a, na de woorden „een bedrag van" tusschen te voegen „f 2.60 pe i'jaar, betaalbaar met" In artikel 2 eerste lid onder b, na de woorden „een bedrag van tusschen te voegen „f 1.60 per jaar, betaalbaar met" In de artikelen 4, 6 en 8" „den gemeente raad" door „Burgemeester en Wethouders" te vervangen. De meerderheid van B. en W. stelt voor geen tonnenbelasting te. heffen, modat ze bang is, dat de Jiygiene hieronder zal blijven en omdat er bevorderd zal worden, dat er zooveel mogelijk closets met waterspoeling komen. De minderheid is voor de heffing van een matige tonnenbelasting, dit uit bilijkheidoverweging. De heer Dekker is gestruikeld. over dat gedeelte in het voorstel, waarin B. cnW. zeggen, bang te zijn dat er water closets zullen komen. Daarvoor is men toch niet bang? Voorzitter: Neen, neen. De heer Dekker schaarde zich aan de zij de van de meerderheid, omdat hij er tegen is, nog een belasting, hoe gering ook, in te voeren. Spr. kan begrijpen, dat Ged. Staten er op wijzen, waar nog iets te halen is. Spr. is er tegen: Het tonnenstelsel is ten algemeenen nutte, laat de gemeente dat betalen. Bovendien gaat de gemeente finan cieel in de goede richting, spr, noemde de cijfers van de gem. rekening 1937. Het gaf toen weleen verlies, maar eigenlijk is er een voordeel geweest van ruim f 2700. doordat het jaar begon met een nadeelig sal do van f 72Ö0. Het gasbedrijf, dat ons altijd geld gostte, zijn we nu kwijt. Spr. is tegen de belasting. Wetli. Brugman hierinnerde er aan, dat het college niet voor belastingvcrhooging is als het niet noodig is. Het tonnenstelsel is ingevoerd uit hygiënische overwegingen. Er heerschte voordien veel typhus. Na de invoering van het tonnenstelsel is dit zoo maar verdwenen. Aan de voorwaarden dat waterclosets moeten worden ingebouwd, wordt streng de hand gehouden. Alleen de minder goed gesitueerden mogen er mee wachten. Aan hen kunnen B. en W. uitstel geven. Daarom is het niet billijk, die min der goed gesitueerden een extra belasting van f 5.20 per jaar op te leggen. De voorzitter vond de redactie van het voorstel niet zoo verkeerd. De heer Brugman lichtte nog even toe, waarom B. en W. bang waren. Er zijn mcnschen, die vrijgesteld zijn van de ver plichting de tonnen met den ophaaldienst mee te geven, om de inhoud te gebruiken voor hun tuin. B. en W. waren bang, dat er meerderen zouden komen nu een dcrge'ijke vrijstelling als een belasting werd ingevoerd. Daardoor zou de hygiëne niet bevorderd kunnen wor den. Voorzitter, de minderheid van B. en W., was voor een matige heffing. Volgens de bouwverordening is iedereen die bij de wa terleiding is aangesloten, verplicht, een watercloset te hebben. Dat kost dezen men- schen geld, niet alleen de aanleg, maar ook aan abonnementsgeld. Daarom is het niet onbillijk, dat voor de tonnen een ma tige belasting wordt geheven. Niet alleen dé armsten zijn vrijgesteld. Deze vrijge stelden zouden worden bevoorrecht bij de anderen. De gemeente mag een bepaalde belasting heffen voor een gem. dienst. Zij mag zelfs eenigc winst hebben. Hier kost de ophaaldienst f 2500.De opbrengst is ongeveer f 300, zoodat het de gemeente nog f 2200 kost. Het voorstel van de meerderheid werd, nadat wethouder Van Zoonen en mevr. KrabElings verklaard hadden, zich bij de heeren Brugman en Dekker te kunnen aan sluiten, aangenomen. Benoeming plaatsvervangende leden stembureaux. Tot plaatsvervangend lid van het stem bureau te Lutjewinkel werd benoemd me vrouw D. Krab-Elings; voor het stembureau te Winkel de heer C. Peetoom. Een vette baan. Tot onbezoldigd ambtenaar van den bur gerlijken stand werd de heer C. Peetoom alhier met algemeene stemmen benoemd. De voordracht luidde: 1. C. Peetoom, 2. H. Hofman. In de rondvraag vestigde de heer Dekker er dc aandacht op, dat de afrastering van de vuilverbrandingsplaats niet voldoende is. Als er wat wind is, waait het brandende papier over het land. Dat is niet zonder ge vaar! Voorzitter zegde een onderzoek toe. De heer Dekker had voorts bij de Ring vaart te Lutjewinkel gezien, dat ijzer weg- geroest is uit dc schoeiing. Ook hiernaar zullen B. en W. een onderzoek instellen. Daarna sluiting. ie wijzigen. Deze was voor de hoogcre klas sen voor de U.L.O. schrikbarend hoog. Daar 0111 wilden B. en W. een lager schoolgeld heffen. De lieer Dekker juichte het voorstel toe. De hoogcre kosten zouden het leerlingen aantal ongunstig kunnen beïnvloeden. Hoe is het schoolgeld in verband met andere JJ.LO.-scholen? Voorzitter antwoordde dat een andere ge meente een lager schoolgeld berekent, maar die gemeente staat er financieel gunstiger voor. Daarmede kan geen rekening worden gehouden. De wijziging werd aangenomen. Vermakelijkheidsbelasting. Vervolgens werd voorgesteld, de verorde- hing op dc heffing eener 'belasting op too- neeivoorstellingen en andere vermakelijkhe den te wijzigen. De aan cle raadsleden toegezonden ver ordening werd aldus «vastgesteld. Hierin wordt o.m. bepaald, dat de belas ting niet is verschuldigd: wegens verma kelijkheden, waarvan de zuivere opbrengst bestemd is voor een weldadig doel en we gens tentoonstellingen, niet gewinshalve ge houden, voorzoover de entrée's tot die ten toonstellingen geen toegang geven tot eeni- ge andere aan die tentoonstelling verbonden m-makelij kheid* ZUIDSCHARWOUDE. OPENBARE VERGADERING van den Vrijz. Dem. Bond, afd. Langcndijk, Gisteravond hield de afd. Langendijk van den Vrijz. Dem. Bond ten lokale van den heer Kramer alhier een openbare vergade ring met het oog op de e.k. Statenverkie zing. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer J. Ootjers, die in liet bijzonder de beide sprekers, de heeren W. de Boer, no. 1 van de V.D.-lijst en Varekamp welkom heet te. De heer Varekamp wijst op de groote be- tcekenis der Statenverkiezingen, die een uitspraak kunnen beteckencn van het volk over het gevoerde regeeringsbelcid. De groote fout bij de samenstelling van de nieuwe regeering was, dat, ondanks de duidelijke uitspraak der kiezers, een kabi net op smalle basis werd gevormd. Men kreeg nu de mannen van het zgn. positieve Christendom aan de regeering! Wanneer we nu echter zien de resultaten, dan blijkt wel, dat de zoo noodige homogeniteit ontbreekt. Dij gaat vervolgens nader in op het stel sel van de N.S.B., die meent, dat de demo- Gratie heeft afgedaan, waartegenover hij de groote voorrechten belicht, die het volk in een democratisch geregeerd land heeft. Deze verkiezingen beteekencn dan ook voor het Nedcrlandschc volk een strijd te gen de dictatuur, vóór de vrijheid, ook te gen de dictatuur van de R.K. De huidige regeerïng verhoogt voor tal van artikelen cle invoerrechten, wat fataal is voor den tuinbouw, die daardoor in de uitvoermogelïjkheid wordt bemoeilijkt. De pogingen, om van ons land een industrie land te maken, zullen uitloopen op groote schade voor den tuinbouw. Nederland is een agrarisch land en de grondstoffen voor de industrie ontibreken. Deze kunstmatige in dustrialisatie moet gaan ten koste van het platteland. De V.D. willen een billijke ver houding tusschen de belooning van het plattelands werkende volk en anderen. Zij zijn principieele voorstanders van het scheppen en bewaren van eigen bedrijf en verklaren zich voor een krachtige midden- stand en alzoo tegen een pngebreidelde uit breiding van warenhuizen en grootbedrijven Groote voorstanders zijn de V.D. voorts van het nemen van doeltreffende maatrege len tot opheffing van de werkloosheid. Dan wijst spreker op de noodzakelijkheid van een betere zorg voor de Ouden >"an Dagen en gaat uitvoerig na de noodzake lijkheid, die urgenter is geworden door de crisis, die alle reserve van velen op het platteland heeft opgeteerd. Met een krach tige opwekking om de V.D. te steunen, op dat in vrijheid, verdraagzaamheid en liefde kan worden meegewerkt aan den opbloei onzer samenleving, besluit de spreker zijn met groote aandacht uitgesproken rede. De volgende spreker, de heer De Boer, herinnert aan den strijd van Patriotten en Prinsgezinden. Dc eersten haalden de Fran- schen binnen en dansten om den vrijheids boom. Het duurde echter geen 20 jaar. Het gras groeide in de straten van Amsterdam. De handel was dood, de grond minder waard dan de belasting die moest worden opgebracht. Ook in onzen tijd zijn er, die wijzen over de Oostgrens. Men zij gewaar schuwd: het zou weer gaan als met de Pa triotten. De N.S.B. (Nek Steeds Buigen) wil hier Duitsche cultuur brengen. Het N'ed. Volk past hier voor. Vooral Noordhol land wil nooit een dergelijke on-Nedcrland- sche beweging in ons land. Spr. behandelt eenigc onderwijs-kwesties en zegt, dat een werkelijk vrijzinnige ieder naar eigen overtuiging zal laten leven. Doch de openbare school is, op grond van art. 42 de school, waar ieder zijn kinderen kan la ten opleiden tot alle christelijke en maat schappelijke deugden, zonder vooropgezette dogma's, waar de onderwijzer zich heeft te onthouden van alles, wat andere gezindten zou kunnen kwetsen. Bij de openbare school is geen plaats voor schotjesgeest en is het symbool voor moreele en geestelijke herbe wapening. Dan bespreekt de heer De Boer de taak van het Provinciaal bestuur ten opzichte van handelsonderwijs en dat voor achter lijke kinderen, het eerste als vakonderwijs ten bate van den middenstand. Hij schetst de groote beteekenis van dat onderwijs. Dan neemt hij het op voor dien middenstand, die niet wegzakt, zooals wel wordt beweerd, doch die, het blijkt uit statistische cijfers, nog van buitengewoon groote beteekenis is. Aan de hand van verschillende cijfers wijst hij nog op dc beteekenis en noodzakelijkheid van het B.L.O., waarvoor hij een krachtige lans breekt en dat dc liefde van de V.D. heeft. Klein in getal, heeft cle V.D. vele groote fi guren voortgebracht, die aan het welzijn van het volk ten krachtigste hebben meegewerkt Met klem wordt opgewekt a.s. Woensdag voor de V.D. beginselen op te komen. NOORDSCHARWOUDE. NED. HERV. VROUWENCLUB. Gisteravond vergaderde de Ned. Herv Vrouwenclub. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Als leden van de kascommïssie werden gekozen de dames Bouwens en Knegt. Bij de be stuursverkiezing werden mej. E. van Die en mevr. Tuin herkozen* Als afgevaardigden naar de vergadering van de federatie der Vrijz. Herv. Vrouwen verenigingen werden benoemd mevr. Mul ler en mevr. Zeeman. KEESJE DE RUYTER IN ACTIE. Het biljartwonder Keesje de Ruyter uit Waalwijk heeft gisteravond in de zaal van den heer L. Hop een staaltje van zijn kun nen vertoond. De belangstelling voor dezen avond was zeer groot. De 14-jarige knaap, een aardige, eenvou dige jongen, bond het eerst den strijd aan met den heer C. Langcndijk Cz. uit den Laanweg. Deze partij heeft hij gewonnen met 207 tegen 104 caramboles. In deze par tij, waarvan het begin niet zoo bijzonder vlot verliep, maakte hij als hoogste serie 53 p. In cle tweede partij zag het er naar uit, dat het biljartwonder het zou verliezen van den heer G. Hop, die uitstekend speelde. Toen Hop 164 caramboles had en De Ruyter 116, maakte laatstgenoemde een serictje van 91, waardoor hij de overwinning behaalde. De derde partij, tegen den heer K. Lan- gedijk werd eveneens door den jeugdigen speler gewonnen met 111 tegen 49 carambo- les. Hierna demonstreerde het biljartwonder een aantal kunst- cn fantasiestooten, waar mee hij veel succes oogstte. PROPAGANDA-VERGADERING R.K. STAATSPARTIJ. Voor de federatie van cle Langendijker af- dcelingen der R.K. Staatspartij heeft de hr. Jac. Groen Az. uit Alkmaar een propagan- darede gehouden. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze geopend door den lieer K. Buur, die in het bijzonder een welkom toeriep aan den ZeerEerw. heer Pastoor en den spreker van dezen avond. De heer Groen, hierna het woord verkrij gende, noemde in zijn rede de verschillen de werkzaamheden, welke de Prov. Staten hebben. Hierna besprak de heer Groen den alge meenen toestand, waarbij hij op cle bewape ning wees, welke men overal kan waarne men. Wat zou er toch veel goeds met de hieraan bestede gelden kunnen worden ge daan. Spr. behandelde de overheidszorg voor de werkloosheid, waarna hij den economischen toestand ontleedde. De Tarief machtigings wet is een middel voor de economische poli tiek. Deze wet ontketende veel tegenstand. Doch zij geldt slechts voor enkele artikelen; dit offertje moeten wij willen brengen in het belang der werkloozen. De gezinspolitiek van de regeering is goed. De vrouw moet uit de fabrieken vandaan. De ouderdoms voorziening laat nog te wenschen over. Dit is echter een moeilijk probleem. Opbouwen de critiek kan altijd uitgeoefend worden zeide spr. Maar laten wij ons vertrouwen schenken aan de tegenwoordige regeering. Het middel der dictatuur achtte spr. niet juist. Alleen op grondslag van naastenliefde is herstel mogelijk. De ontkerstening is oor zaak van alle maatschappelijk leed. Nadat spr. de verschillende bestrijdingsmethoden van de andere politieke partijen had bespro ken wekte hij op, mede te werken aan het, behoud van hetgeen is verworven: vrijheid van onderwijs, jeugdbeweging, pers en ra dio. Daarna sloot de heer Buur deze vergade ring met den Chr. groet. OUDKARSPEL. BEDANKT. Ds. van Mullem te Akersloot heeft het beroep naar de gecombineerde Ned. Herv. gemeenten Oudkarspel en Noordscharwoudc niet aangenomen. WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 15 April 1939 stonden hij het agentschap der arbeidsbemiddeling inge schreven 40 werklooze arbeiders. Over de week van 11 t.m. 15 April j.1. wa ren bij de gemeentelijke werkverschaffingen baggeren en slooten tewerkgesteld 24 ar beiders; bij de centrale werkverschaffing te Zijpe 8 arbeiders; 5 werkloozen vielen in de steunregeling, terwijl 2 uit de bondskassen trokken. POLITIE. Gevonden: een duimstok. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. HARENKARSPEL Voor onze redactiebureaux op Woensdag a.s. BIJZONDERE BERICHTGEVING. De verkiezing voor leden van de Prov. Staten op a.s. Woensdag belooft een gebeur tenis van binnenlandsch politiek belang te worden van den eersten rang. De groote te genstellingen welke zich meer en meer in de tegenwoordige samenleving openbaren* doen de belangstelling voor de uitspraak van Koning Kiezer sterk toenemen. Wij heb ben maatregelen genomen om aan ons re dactiebureau den uitslag niet alleen van onzen eigen kieskring, maar ook die van alle andere kieskringen in ons land in ver rassend snel tempo te publiceeren. Een loudspeaker zal den uitslag bekendmaken* terwijl overzichtelijke tabellen de toeschou wers van uur tot uur op de hoogte zullen honden van den gang van zaken in het geheele land. Wfi hopen de rustpoozen door gezellige muziek te bekorten en vertrouwen dat als 't weer medewerkt, weer honderden zioh voor onze redactiebureaux zullen ver dringen om van de regelmatig binnenko- mende verkiezingsberichten kennis te no men. DIRKSHORN. PLUIMVEEVER. „ONS BELANG". Ten lokale van den heer Swager vergader de de Pluimveever. „Ons Belang", onder voorzitterschap van den heer A. Wink Azn. De opkomst was zeer gei'ing. Door den secretaris, den heer S. Veter, wer den de notulen benevens het jaarverslag ge lezen. Van de ingekomen stukken vermelden we, dat de heer G. Dekker te Schoorl benoemd is als secretaris van de B.P.N.H. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat f23.57 was ontvangen en f23.18 uitgegeven, zoodat het voordeelig saldo fO.39 was. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Hierna volgde bespreking der agenda B.P.N.H. Als voorstel zal ingediend worden: geen valnest-controle meer te houden. Voorts zal gevraagd worden om vrijstel ling van contributie voor 2 jaar, dit we gens den financieelen toestand der kas. Mocht de B.P.N.H. hieraan niet kunnen vol doen, zal men genoodzaakt zijn om voor den bond te bedanken. Het bestuur is van mee ning niet tot contributie-verhooging te mo gen overgaan. Er zullen dit jaar geen afgevaardigde(n) naar de bondsvergadering gaan. Na rondvraag volgde sluiting. BURGERLIJKE STAND OVER DE MAAND MAART 1939. Geboren: Jos.ephina Augustina Anna Ma ria, dochter van Albertus Joseph Maria Schmcddes cn Gomaria Agnes Antonia Huijsmans; Simon Petrus, zoon van Johan- nis Ruiter en Maria Wijnker; Pieter An- dreis, zoon van Frederik van Schagen en Agatha Dekker; Petrus And'reas, zoon van "Dirk Dekker en Geertruida Klaver; Johan- nes, zoon van Wilhelmus Dekker en Maria Zutt; Hans Sjouke, zoon van Sjouke Geertsma en Grietje de Jong. Huwelijken: Geenc. Overleden: Maria Kraakman, oud 69 ja ren-. weduwe van FrancLscus Schoon (overl. te Alkmaar)Jacob Buter, ou$ 15 jaren, z,. van Hendrikus Buter en Cornelia Hooge- boom; Pieter Wink, oud 80 jaren, ongehuwd Johannes Antonius Mors, oud 46 jaren, echtgenoot van Agatha Leek (Overl. te Heiloo). LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Jan Delver en gezin van Wie- ringerwaard, naar Schagerwaard C 5; Anne Ellen en gezin, Otto Smit en Catharina van der Bult, allen van Wieringerwaard naar Schagerwaard C 37; Anna Ruiter, van N. Niedorp, naar Tuitjenhorn H 7; Jannetje Heinis, van O. Niedorp, naar Woudmeer F 23; Dirk Nierop van Schagen, naar Dirks- horn B 85; Cornelis Smit, van Broek op Langendijk, naar Schagerwaard C 32; Afra C. Bruin, van O. Niedorp, naar Waarland D 160; Arie Brommer en echtg. van Scha gen, naar Schagerwaard C 32; Gerrit Drcnth en echtg. van Noordschanvoude, naar Laan. derweg E 11; Johannes J. Dekker, van Wor- mer, naar Schaapskuil E 38a; Anna M. Wes- ter, van Heerhugowaard naar Waarland D 47; Cornelia M. van Kampen, van Venhui zen, naar Speketer F 4; Hendrik Slikker van Amsterdam, naar Oosterdijk F 57. Vcrttpkkeu: Jacob Jongerling en Anna M. Jongerling naar Schagen, Lagedijk J 9; Jan ter Plegt, naar Barsingerhorn F 15; Alida P. Kikke, naar Alkmaar Nieuwpoorts- laan 133; Cornelis Th. Komen en gezin n. Zuidscharwoude, Kerkpad A 136; Theodorus Goedhart en gezin, naar Sijbekarspel, Ben- ningbroek B 190; Agatha Bleeker, naar St. Maarten A 6; Maria Dekker, naar Alkmaar van Everdingestraat; Pieter Govers, naar Wieringerwaard Barsingerweg B 15; Anna M. E. Commandeur, naar Alkmaar Hulstr. 1; Rense ten Wolde, naar Winkel, Lutje winkel; Jan Zwakman en echtgen. naar Winkel A 80; Frederikus Bruin, naar H.- Hugowaard D 96. BERGEN POLITIEMUTATIES. Naar wij vernemen zal de agent van po litie Tamminga binnenkort den dienst bij de politie verlaten. Hij zou dan worden op gevolgd door den heer Boltjes, die maanden geleden onder de gemeente Schoorl een mo torongeluk heeft gehad en die thans weer gelukkig hersteld in onze gemeente is te ruggekeerd. BENOEMING ONDERWIJZERS. De heer Th. A. Roelofszen te Purmerend is benoemd als tijdelijk onderwijzer aan de St. Adelbertusschool. Met ingang van 1 Mei a.s. is in de plaats van Mej. Mulder aan de openbare lagere school als kweekeling met akte toegelaten de heer M. W. Petri alhier. Aan de Meisjesschool der Berger School vereniging alhier is als leeraar in de bio logie benoemd de heer A. W. Mol te Am sterdam. RAADSVERGADERING. Het ligt in het voornemen van den Burge meester een openbare raadsvergadering te beleggen op Woensdag 26 April 1939. SCHOORL R.K. CANDIDATEN VOOR DEN GEMEENTERAAD. Na gehouden voorsfemming werd de R.K. candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraads" verkiezing vastgesteld als volgt: 1. N. Kaag, 2. A. Bijl (a ftr.)3. S. Opdam, 4. A. Dapper, 5. A. Besteman, 6. A. Dongelmans. OUDE NIEDORP STAP IN DE GOEDE RICHTING. Voor het machinistenexamen, eerste ge deelte van diploma B, slaagde onze plaats genoot de heer N. C. Helleman. BOUWVERGUNNING. Aan den lieer P. Wit is vergunning ver leend tot het bouwen van een kippenschuur KOSTWINNERSVERGOEDING. Door den Minister van Defensie werd kost winnersvergoeding verleend aan den heer J. Veul. ZUPE 'T ZAND. GESLAAGD. Voor het eerste gedeelte van diploma B (machinisten examen) slaagde de heer J. Stoppels, alhier. WIER1NGEN POLITIE. Verloren: een rijwielplaat je aan een stuk je elastiek. Inlichtingen Wj den gemeente-bode.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5