RAED-PRAET Wieringermeer Vluggere postverzending Meesfer Kamp op een hellend vlak Wieringermeer Dc grasboeren ernstig ontevreden Huiduitslag, Jeulc, Eczeem Veel geschreeuw om vier en vijftig gulden Vrijdag 21 April 1939 Tweede blad Hoe wijs is de wijze man, die ons de ge meentewet gegeven heeft, toch wel geweest! Hoe heeft hij voorzien, dat de raadszalen dikwerf plaatsen zouden worden, waar de Edelachtbare Heeren, meneer den voorzit ter de meest onzinnige, onnoozele, stupide dpmerkingen zouden toevoegen. Redenen, .waarom hij in artikel 53 van deze wet voor noemd de onschendbaarheid van de raads leden heeft gewaarborgd. Ze mogen zeggen wat ze willen, ze mogen elkaar door 't slijk üialcn, uitschelden, ze mogen dingen zeggen, «tlie een gewoon burger achter dikke deu ren of in een dwangbuis zou doen belanden, Eij lachen en sproken uit de volheid huns igemoeds, zoo hun dat noodic voorkomt. Of zij kakelen als kippen zonder koppen en dan hindert het ook niet. Onschcnbaar... Echter, er is ook nog zoo iets als prestige, leen kostbaar goed, dat men niet onnoodig in de waagschaal mag stellen. En nu vinden wij zóómaar, dat na een Uitlating, van meneer meester Kamp, de man [van Texel, naast zijn veelomvattend ambt van burgemeester van 't schoone vogel eiland en zijn dienstbaarheid aan de Godin der Schoone Letteren, lid van de bestuurs commissie, Aan het prestige dier commissie precies niets is overgebleven. De heer Kamp bevindt zich op een hellend vlak, zei de [voorzitter bedenkelijk, toen de heer Kamp verklaarde, dat wat de raadsleden-Wierin- germeerbewoners uit finantieel oogpunt ver antwoord achten, hij avcI goed vond Ons dunkt, meneer Kamp is al van hbt hellende vlak afgegleden en deed maar be ter niet meer te trachten er boA'en op te klauteren ook. Iemand, die zijn verantwoor delijkheid tegenover de groeiende gemeen schap in het nieuwe land zoo weinig be grijpt, dat hij als haar vertegenwoordiger eenvoudig de dingen naast, zich neerlegt, hoort er niet thuis. Wij schromen niet een dergelijke manier van zeggen een schandaal te noemen en verwonderen ons grootelijks "~!dat de voorzitter meneer Kamp nog zóó zachtzinnig op zijn plicht wees. Aan ons, hoewel niet-onschendbaren de taak aanvul lend te werken. Er was trouwens véél meer, dat een on behaaglijk gevoel naliet en doet hopen, dat inderdaad, ondanks alle goede bedoelingen, de Wieringermeer zoo spoedig mogelijk „eigen" vertegenwoordigers krijgt, die zeer zeker óók fouten zullen maken, doch de ge lvolgen daarvan tenslotte het eerst zélf voe len, dus allicht voorzichtiger in het nemen v. bindende besluiten zullen zijn. Wij hebben hier het oog op de benoeming van een ge- ancentearchitcct. Hierbij is een wissel op de toekomst getrokken zonder eenige zeker heid! Natuurlijk is in het nieuwe land, een [vakman met een salaris van een vakman op zijn plaats, en zooals voorloopig de he rtaling van zijn honorarium is geregeld, heeft de gemeente hem op een koopje. Ieder wat, de Wieringermeerdirectie, de scholen, 't bouwbureau en de gem. Ons bekend be zwaar, dat de gemeentearchitect door zijn Verbintenis bij deze andere lichamen zich zelf controleert laten we nu even niet gel- (den. Echter verwacht kan worden dat met Januari 1941, uiterlijk 1943, de zaken 5n de Wieringermeer, vooral in finantieel opzicht, héél anders worden. Zal inderdaad de opvolgster van de Wieringermeerdirectie, dan niet vereend met den persoon van den burgemeester, óók bijdragen in de salaris regeling voor den architect? En zal men dan inderdaad eventueel de randgemeenten bereid vinden in de kosten bij te dragen, zooals de voorzitter veronderstelde? Men heeft dan een gemeenlearchitcct van f 3600 en moet daarmee, om het populair uit te drukken, gaan venten. De Wieringermeer ruoet dan netjes gaan vragen, een tot dus verre voor haar onbekende sensatie. En de nabuur-burgemeesters, de heeren Loggers, Kaan es. zijn heel beste mcnschcn, maar ook heel goede kooplui Laat U dat voor gezegd zijn, heeren van Üe bestuurscommissie van het Openbaar Li chaam de Wieringermeer! Wij vreezen dat hier het eindje een bittere last zal dragen. Is de gemeente thans voldoende geconso- Üideerd om binnen den gosteklcn termijn van vijf jaar een eigen gemeentebestuur te krijgen? De minister heeft de bestuurscom missie bericht, dat Ged. Staten van Noord- Holland de tijd rijp achten, daartoe per 1 'Januari 1941 over te gaan. Dit college wijst O.a. op het opgewekt vereenigingsleven (het gekibbel weid niet genoemd)! en verklaar de dat de bevolking „reikhalzend" uitziet naar verandering. Dientengevolge vroeg de minister nu ook het oordeel van de" Bestuurs commissie. Het lag er vrij dik bovenop, dat de heer meester Backer, hoofdambtenaar ter •griffie, lid van de Bestuurscommissie, de man is, die Ged. Staten dus ook den mi nister zoo Avijs heeft gemaakt. Meester Backer heeft op dit punt zijn meening nimmer onder stoelen of ban ken gestoken. En het Avas daarom zeer begrijpelijk dat de heer de Bruijn, secretaris van de Wie ringermeerdirectie, eveneens lid van de be stuurscommissie, his masters voice deed Qiooren, en fel sputterde tegen het feit dat Ged. Staten den minister adviseerden, zon der vooraf Bestuurscommissie en Wierin germeerdirectie erin gekend te hebben. Een doodzonde natuurlijk! in de oogon A'an den heer de Bruijn. Gehoord de uitlating van Mr. Kamp, hierboven besproken en vooral ook in aanmerking nemende den geest onder de beA-olking, kunnen wij het aa-aarlijk niet zoo .vrééselijk vinden, Avanneer meneer de Bruijn en zijn ambtenaren een enkele maal buiten de besluiten van Gedeputeerden Avorden ge houden. Maar dat men het optreden a'an don regeeringsdAvarskijker, Avant dat is tenslotte toch, slechts meester Backer, matig apprecieert, och, 't is begrijpelijk en te ver- gejA'en... Wat nu de consolidatie betreft, de uitslag van de Statenverkiezingen spreekt duidelijke taal. Er is een rechtsche meerder heid. Door het kerkelijk arerband zijn die genen, van deze groep, die zich in het nicu- Ave land vestigen, zeer spoedig ingeburgerd en Avorden terstond in dc gemeenschap opge nomen. In hun vereenigingen worden vele zaken besproken, die het gemeentebelang betreffen, wijzen Ave alleen maar op de scho lenbouw. Er is verder een behoorlijk aan tal roode kiezers. Ook dc modern georgani seerde arbeider weet. zijn weetje. En van de rest der gcselecleerden, dc crème de la crème van den Nederlandschcn boerenstand mag toch ook verwacht worden dat zij minstens zooveel belang stellen in het Avel en Avee van hun nieuwe omgeving als meester Kamp Ons dunkt, consoli datie genoeg, 't Wordt tijd dat de bevol king uit den hoek komt, nu zijn het nog te veel de bepaald-onafhankclijken die iets durven te zeggen. En dat moet niet. Nu hebben B. en W. een brief met een reuzenzwaai geschreven, Avaarbij zij eerst een preek voor eigen parochie houden en dan om „psychologische" redenen hun ver vroegd aftreden goedkeuren. Die preek Avas onnoodig geweest. Ieder is er van overtuigd, dat in de eerste moeilijke jaren de Bestuurscommissie noodig was en nuttig geweest is. Wij waren zeer mild in onze critiek, zooals men ook een kind, dat loopen leert, niet gaat betuttelen om een minder logische beweging. Er is echter een tijd van komen en van gaan. Wij kunnen het dan ook, met alle waardcering voor de geleArerde prestaties, niet anders dan toe juichen, dat Gedeputeerde Staten niet al leen om „psychologische" redenen, maar om alle redenen in hun schrijven genoemd, den minister adviseeren er een eind aan te maken. Er is nog een tijd van bijna twee jaar, een redelijke termijn voor liquidatie! De Wieringermeer postinrich- tingen onder hoofdkantoor Schagen. Met ingang van 15 Mei a.s. wor den de postinrichtingen in den Wie- ringermeerpolder (Slootdorp, Mid- denmeer en Wieringerwerf) toege voegd aan het ressort Schagen. Gelijktijdig Avordt op werkdagen over gegaan tot uitvoering van een tAveetal nieu we postautodienstcn: Schagen 6.10, Middenmeer 6.25, Slootdorp 6.50, Wieringerwerf 7.Kolhorn 7.20, Bar- singerhorn 7.30. Schagen 17.15, Middenmeer 17.30, Wierin- gerAverf 17.40, Slootdorp 17.50, Wieringcr- Avaard 18.Oudesluis 18.10. Door deze nieuwe regeling gaat de post voor de Wieringermeer dus niet meer via Den HelderHauk'es, maar direct over Scha gen naar de betrokken poststations, Avaar- door een tijdsbesparing van ruim een uur Avordt verkregen. De inspectie der posterijen verdient zeker een Avoord van Avarmen dank voor deze wijizing, AAelke een einde maakt aan een zeer onvoordeeligen en ongezonden toe stand en de Wieringcrmeerbevolkir.g door een vroeger uitgaan dei bestelling zeer ten goede komt. Het vastgestelde indexcijfer acht men een onbillijkheid OVERLEG MET DE WIERINGERMEER DIRECTIE IN HET VOORNEMEN. In overeenstemming met de con dities, vastgelegd in de pachtcon- tracten is voor de grasbedrijven in de Wieringermeer een indexcijfer vastgesteld van 150. Dit beteekent, dat de veeboeren dit jaar een verhooging van 50 pet. op hun pacht moeten betalen. Zooals vrij. algemeen als .bekend mag Avor den verondersteld geldt als basis der pacht- contracten voor de Wieringermeer een z.g. glijdende pachtschaal, Avaardoor de pach ter op dezen nicuAven grond in de eerste jaren zeer goedkoop komt te zitten. Naarmate de grond beter Avordt, dus na de eerste gevaarlijke jaren, stijgt ook de pacht. Na een zestal jaren Avordt dan met de Wieringermeerdirectie een nieuAve over eenkomst getroffen. De overeengekomen pachtprijs, Aveer ver schillend naar de aard en kwaliteit van den grond, is voor de grasbedrijven daarenbo ven nog gekoppeld aan de opbrengst van liet zuivel. Als basis geldt daartoe een melkprijs van 4 cent. Stijgt deze boven dit bedrag dan wordt ook de pacht verhoogd. Dit index cijfer aarordt jaarlijks vastgesteld en nu is voor dit jaar het fatale, dat dc l>asis melk prijs zoodanig is overschreden, dat het in dexcijfer kwam te staan op 136, Avaardoor, ook alweer geheel volgens de pachtcontrac- ten, een afronding naar boven plaats heeft tot 150 Wij vernamen, dat tegen deze regeling een ernstig verzet groeiend is en hebben daar om eens uitvoerige inlichtingen ingcAvonnen Grif gaf men algemeen toe, dat de vast stelling van dit indexcijfer formeel geheel in orde is. Echter aarzelde men niet boudweg te ver klaren, dat het vaststellen van den 4 cent melkprijs als grondslag van dat indexcijfer, hoeAvel schijnbaar billijk, toch in hooge ma te onredelijk is. Immers als financieele factoren, waar mede men bij een veehoudersbedrijf heeft rekening te houden, gelden niet alleen pacht, grondkwaliteit en opbrengst van het zuivel, maar minstens even sterk het be drijfsrisico en de prijs van het krachtvoer. En hienmede is bij de theoretisch opge zette pachtcontracten geen rekening gehou den, zoodat thans de boeren voor de brok ken komen te staan. Meerdere onzer zegslieden onderstreepten dit nog door er op te wijzen, dat juist het boeren op nieuwe gronden veel en veel meer risico medebrengt dan op het oude land. Men kan gelukkig zijn, zeker, maar geluk mag geen basis vormen voor een za kelijke overeenkomst als een pachtcontract. Daarenboven heeft de practijk aangetoond, dat de Aveideperinode in de Wieringermeer tengevolge van de nog minder goede zode- vorming korter is dan elders, zoodat het gebruik van belangrijk meer krachtvoer noodig is. Het eigenaardige is dan ook, dat het hooghouden der prijzen van de voedergranen door de regeering, ei genlijk het rechtmatige van 1 prin cipe aantast, dat tot grondslag dien de voor de ontworpen, glijdende pachtschaaL De Staat, eenerzijds als pachtheer, ander zijds als regelaar der veevoederprijzen, heeft zich hier in een positie geplaatst welke naar het. oordeel a-an a-elen niet bestendigd mag blijven. Bovendien acht. men algemeen een melkprijs van 4 cent veel te laag en is van oordeel, dat deze op 5 cent zal moeten Avor- den gebracht. Het is ons bekend, dat de Wieringermeer directie geheel machteloos tegenover deze kwestie staat. Echter is het te hopen, dat zij haar grooten invloed aanwendt om in den toestand verbetering te brengen. Naar ons bleek, waren de verbitterde vee boeren reeds van plan tot een scherpe actie over te gaan! Meer bezadigde elementen hebben deze aangelegenheid echter, zij het slechts voorloopig, in handen weten te stel len van de contactcommissie, welke regel matig met de Wieringermeerdirectie onder handelt. Slaagt deze commissie er echter niet in om de aangevoerde onbillijkheden Aveg te nemen, dan zal dc Wrevel ongetwijfeld vor men aannemen, die zeker in deze jonge ge meenschap niet Avenschelijk moeten worden geacht. Vrijwel alle grasboeren zijn „geladen". We spreken daarom de hoop uit, dat de directie een oplossing zal weten te vinden, welke de geldbuidel der boeren minder af hankelijk maakt van invloeden, waartegen zij totaal machteloos staan. Een warme, dikke jas en een dikke shawl is goed voor rheuma- tische pijnen Dan denkt U dat U bet gevonden hebt, Maar als het. zoo eenvoudig Avas, zou men U in de apotheek immers geen fleschje meegeven, maar een warme jas! Want U kunt niet zooveel aantrekken, of U hebt het toch Aveer zoo tc pakken, omdat een rheu- matieklijder door de bij rheumatischc aan doeningen optredende storing in dc huid functie overgevoelig is voor koude, vocht, etc. Wees verstandig en neem serieus de bestrijding van de oorzaak ter hand, die ligt in het onvoldoende werken van de af- voerorganen, als lever, nieren en ingeAvan- den, Avaardoor afvalstoffen gelegenheid krij gen zich op te hoopen. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat Uav organisme reinigt van het overtollige urinezuur, dat Uw pijnen veroor zaakt. En als U Kruschen tromv blijft, zul len Uav pijnen geleidelijk verdwijnen, om nooit terug te keeren. Kruschen Salts is uit sluitend verkrijgbaar hij alle apothekers en drogisten a f 0.40. f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). CALLANTSOOG CANDIDATEN BURGERKIESVEREEN. Naar Ave vernemen is dezer dagen door liet bestuur der Burgerkiesvereeniging het resultaat van het referendum onder de leden t.a.v. de candidatcnlijst \-oor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. De lijst ziet er als volgt uit: L. G. W. Jim- mink, 2 P. J. Kruisvcld, 3 J. Sleutel Pzn., 4 J. C. v. d. Plas, 5 A Schenk. 6 G. Baken Azn., 7 G. Kuiper, S J. P. v. d. Oord, 9 G. Bijvoet, 10 A. Kos. De heer Sleutel zal naar wc van welinge lichte zijde vernemen geen candidatuur aan vaarden, waardoor zijn opvolgers dus een plaatsje naar boven zullen verschuiven. WERKVERSCHAFFING. Een aanvang is gemaakt met het in Averk verschaffing verlagen van het erf om de schoolwoning en de verbeternig van dc aangrenzende sloot. De Averkzaamhedcn voor de arerbctcring van den sloot langs den Nieinven Aveg zijn stopgezet. Krabben verergert de kwaal en maakt U on toonbaar. Bestrijdt de oorzaak van uw ondra gelijke last en folteren de jeuk. Neem direct D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. D.D.D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoo dat de huid zich kan herstellen. Flacons k 75 ct., f. 1.50 f. 2.50 bij Apoth. en Drogisten. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDflRNDOENINGEN ROODVONK. In het gezin van den heer K. alhier is een geval van roodvonk geconstateerd. Het be treft hier een vohvasscne. COLLECTE. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan dc stichting „Tehuis voor alleenstaande Blinden" te Wolfhezen vergun ning verleend tot het houden van een col lecte in Juli-Augustus a.s. ALKMAAR EEN 75-JARIG FEEST. Firma Kluitman jubileert. De bekende uitgeverij van de Gebr. Kluit man herdacht haar 75-jarig bestaan. In de nieuwe zaal van hotel Proost, die rijk met bloemen Avas versierd, had in den voormid dag dc huldiging plaats van de firmanten, waarbij o.a. tegemvoordig Avas de burge meester jhr. Mr. van Kinschot, die hc-t eerst het woord voerde en die de goede naam, Avelke Alkmaar allenvegen geniet, mede toe schreef aan firma's als die van de heeren Kluitman. Nog enkele aamvezigen gaven uitdruk king aan hun gevoelens, Avaarna des mid dags in dezelfde zaal een druk bezochte re ceptie Averd gehouden. DE C.D.U. BIJ DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Naar we vernemen, is de kans groot, dat de C.D.U.. afd. Alkmaar, bij de a.s. gemeente raadsverkiezingen niet met een eigen lijst zal uitkomen. De resultaten bij de verkie zing voor de Provinciale Staten zouden als richtsnoer dienen en de uitslag in Alk maar ontving de C.D.U. nog niet 1/4 van den kicsdccler schijnt van dien aard te zijn, dat men er weinig profijt van ver- Avaclit. DE HEER BONSEMA ZOEKT. De heer Bonsema zoekt. Geen contact met zijn oude partij, Avat voor hem Avellicht het verstandigste zou zijn, doch naar lijstge- nooten. Dit schijnt echter allerminst ge makkelijk te zijn. En zoo is het altijd nog niet zeker, dat hij met een eigen lijst zal verschijnen. Ja, avo vernemen dat de kan sen daarop dalende zijn. De S.D.A.P., die zich bij de Statenverkiezingen goed heeft gehandhaafd, vreest den heer Bonsema min der dan ooit en inderdaad is het niet recht duidelijk, vamvaar hij de ongeveer 800 be- noodigdc stern-men zou moeten halen. WIERINGEN EEN ONZER INGEZETENEN IN DE PROVINCIALE STATEN. Bij de Woensdag j.1. gehouden verkiezing voor de Provinciale Staten is, voor het eerst ook een burger van Wieringen in dc Staten gekozen. Het is de heer G. van Wijk te Westerland, Aviens naam voorkAvain op lijst 5, Comm. Partij Nederland. DEN OEVER DE VERKIEZINGEN. Bij de recapitulatie van de cijfers van Wieringen blijken die van het stembureau Den Oever niet tc zijn meegeteld. Wüj ge ven daarom nog even de uitslag van Den Oever. S.D.A.P. 165; R.K. 16; Liberalen 5; N.S.B. 6; Communisten 19, Anti Rev. 41, Chr. Hist. 46; Vrijz. Dem. 271; R.S.A.P. 9; Troelstrabe- weging 0;- Chr. Dem. Unie 2; Staatk. Ger. Partij 1. Hierdoor wijzigt zich ook de totale in druk van de gemeente Wieringen. De N.S.B. is sterk terug geloopen, van 123 op 73, de Anti Rga'. kregen 182 stemmen tegen 204 in 1935, de Chr. Hist. behaald flinke Avinst, zij steeg van 75 op 126, De V.D. steeg niet zooveel, slechts van 1056 op 1130; bij de S. D.A.P. waren de cijfers in 1935 715 en thans 928. ANNA PAULOWNA DE VERKIEZINGEN. Hoe één man invloed kan hebben op het stemmenaantal van een bepaalde partij, blijkt uit de cijfers van de verkiezingen van eergisteren. De Liberalen konden in '35 op niet meer den 30 stemmen rekenen, maar Burge meester Lovink stond toen no. 1 en die bracht de lijst tot 242, dank zij overloopers van de V.D., C.H., A.R. (denk aan Lovink's bemoeiingen voor de Breezander bollenboe- ren) en zelfs R.K. Die stemmen gingen thans naar huis te rug en voornamelijk naar de V.D. die steeg van 337 (1935) tot 563 (1939)! WIERINGERWAARD LIBERALE GEMEEXTERAADS- CANDIDATEN. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing heeft de afd. Wieringerwaard van de Libe rale Staatspartij in haar vergadering na re ferendum de volgende candidatcnlijst opge maakt: 1 P. Visser Az.; 2 C. Boekei; 3 C. Schenk Az.; 4 Jb. J. Sleutel; 5 V. de Wit; 6 K. Zijp; 7 Alb. Rezelman, Raad Sint Maarten Hier wat al en daar wat bij, een groote nota met opmerkingen van Ged. Staten en tenslotte een „bezuiniging" van vier en vijf tig gulden! Opnieuw den schoolartsendienst ter sprake. Onder voorzitterschap van den loco-burge- mcester, den heer J. Glas, vergaderde de Raad gisteravond in de secretarie. Het secre tariaat wordt door den lieer Sloof, ambte naar, waargenomen. INGEKOMEN STUKKEN. Ingekomen is de mededeeling der benoe ming tot burgemeester a'an den heer Mr. R. Kooijman, met ingang van 15 Mei a.s. Voorzitter deelt mede, dat de Averkzaamhe- den van den Lutjeweg zijn beëindigd en de verkeersborden geplaatst. Verder wordt medegedeeld, dat de artike len bcnoodigd voor den luchtbeschermings dienst zijn aangeschaft. Alles is nog niet ont vangen, Avel besteld. Aan de Boerenleenbanken is opgave ge vraagd van de rente van achterstallige tuin- derscrcdieten over 1938. Als de gegevens binnen zijn, zullen B. en W. met voorstellen hieromtrent komen. De mededeelingcn worden A'oor kennisge ving aangenomen. VOORSTELLEN VAN B. EN W. B. en W. stellen voor een geldlcening aan te gaan van f 1300 tegen een rente van ten hoogste 3 pet., af te lossen in 10 jaren. Het geld is noodig ter bestrijding van de kosten aan den Lutjeweg. Totaal is besteed f 1311.51. Voorzitter noemt een en ander een verba zende verbetering. De vergadering gaat accoord, afrekening kan volgen. BENOEMING AMBTENAAR. Tot tijdelijk 2e ambtenaar van den bur gerlijken stand wordt, benoemd de heer J. Glas loco-burgemeester, met algemeene stemmen, één blanco. Men meent dat men tot de komst van den nieuwen burgemeester niet zonder tijdelijk ambtenaar mag zijn. BEGROOTING. Voorgesteld Avordt de begrooting 1939 op eenige punten te wijzigen. Dc Avijzigingen zijn van administratieven aard, en grootendeels conform advies van Ged. Staten. Ged. Staten meenen o.a. dat het reservefonds van den dienst 1940 door enkele bezuinigingen nog boven de vastge stelde f 1200 gebracht kan Avorden. Als mo tief geldt dat de dienst 1938 Avaarschijnlijk geen batig saldo zal opleveren en eventueel liet voorschot voor het werkloosheidssubsi- diefonds moet Avorden terugbetaald. B. en W. stellen nu voor enkele leeningen ten bedrage van f 12675 tot 3 pet. leeningen te converteeren, Avaardoor een voordeel van pl.m. f 68 Avordt verkregen. Ged. Staten zijn van oordeel dat de pre sentiegelden a'oor stembureaux verlaagd moeten Avorden tot f 4 per lid. De secretaris der vergadering, de lieer Sloof, zet uiteen dat het uit te geven bedrag daar precies mee overeenkomt, f 72, dus deze opmerking snijdt geen hout. Van meer waarde is de opmerking dat het saldo van de rekening t.b.c.-bestrijding met f SS kan Avorden verhoogd. Ged. Staten vragen waarom In de begrooting niet is opgenomen bij drage particulieren in den school artsendienst. B. en W. stellen voor geen post tre ramen op grond van vorige bespre kingen, men zal *n ieder geval trachten de post te handhaven zon der particuliere bijdragen. De verpleging krankzinnigen behoeft f 50 minder te kosten, aldus hebben Ged. Staten berekend. Voorzitter: Ze gaan het ook Avel goed na! De post onvoorzien kan volgens Ged. Sta ten Avel met f 200 verlaagd en op f 700 ge bracht. worden. Conform voorstel van B. en W. wordt be sloten. Een en ander geeft tenslotte een na deel van f 54. EEN RAADSLID BEDANKT. Ingekomen is een brief van den lieer P. S. Éénhoorn, waarbij hij met ingang van 1 Mei ontslag vraagt als lid van den gemeen teraad. In zijn schrijven releveert, de heer Eenhoorn de prettige samenwerking en vriendschap ondervonden. Voorzitter dankt den heer Eenhoorn na mens de gemeente wederkeerig en Avenscht hem alle goeds. RONDVRAAG. De heer de Pee heeft gisteren in Eenigen- bung toen hij op het stembureau Avas, het nut ingezien van een telefoon aldaar. De menschen zijn daar zoo geisoleerd. Stel eens het gevaar bij een luchtaanval, zegt spr. Voorzitter zegt onderzoek toe. In Valkkoog is het al eens door particu lier initiatief geprobeerd, merkt de heer Eenhoorn op, maar dat Averd te duur. De heer Eenhoorn dankt voorzitter a'oor ziin vriendelijke Avoorden en aa'enscht Sint Maarten een goede toekomst, hopende dat de nieuwe burgemeester tot zegen van de gemeente zal werken en een goed burgerva der mag zijn. Hierna gaat de raad in comité.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6