Kranige tegenstand van NEC N. H.V. B. Ajax-NEC 2-1 Een gelijk spel in Assen. Assendelft KW slaat Fraaie start van Helder II Achilles - Eindhoven 2-2 Alkmaarsche wielerbaan De voetbaluitslagen Ajax aan de leiding Ajax is aan den kop gekomen; geheel vol gens de verwachtingen boekten de rood-witten een 21 zege op het Nijmeegsche NEC, dat zich met dezen uitslag wel geheel als uitge schakeld kan beschouwen. Deze overwinning van Ajax is echter niet op zoo'n gemakkelijke wijze tot stand gekomen als men over het al gemeen verwacht had. De Nijmegenaren toch startten met een dergelijk élan, dat het tech nisch veel beter onderlegde Ajax-tcam na een half uur spelen een volkomen regelmatigen 10 achterstand moest boeken, dank zrj een prachtigen kopbal van Lakenberg. En NEC behoefde zich daarna nog niet eens zoo bijster in te spannen om dezen voorsprong te bewa ren, want Ajax ging voort met haar show voetbal, totdat,ze even voor de rust via een geheid buitenspel doelpunt* van Van Reenen den stand weer op gelijken voet kon brengen. In de tweede helft was bij Ajax ook het ware vuur weer ernstig aanwezig met als gevolg, dat de rood-groenen al spoedig geheel terug gedrongen werden, doch dit overwicht leidde niet tot het voor Ajax zoo gewenschte resul taat, want NEC met spil Hoeboer aan het hoofd verdedigde zich zoo uitnemend, dat het eerst 12 minuten voor het einde aan Bijl ge lukte om met een volkomen onverwachten kogel de balans nog net aan in het voordeel van zijn club te laten overslaan. Zoo kwam Ajax aan de leiding in deze match en aan de leiding in den strijd om het Kampioenschap van Nederland. In Assen deelden Achilles en Eindhoven de puntjes broederlijk. 22 werd het, waarmede deze ploegen, evenals NEC, wel alle hoogere adspiraties kunnen laten varen. De strijd gaat alleen tusschen Ajax en DWS, getuige onder- staanden stand: Helder 2 1 1 0 0 2—1 2 ZFC 3 1 1 0 0 2—1 2 Watergraafsm. 2 1 0 0 1 1—2 0 KFC 3 1 0 0 1 1—2 0 HRC in de tweede ronde. Ajax 3 2 1 0 6—2 5 DWS 3 1 2 0 5—4 4 Achilles 4 .1 1 2 7—10 3 NEC 3 1 0 2 7—8 2 Eindhoven 3 0 2 1 6—7 2 EDO HBS Hilversum De promotie en degradatie wedstrijden Hilversum uitgeschakeld. Na de nederlaag tegen het Haarlemsche EDO heeft het Haagsche HBS aan de club van Huizinga den genadeslag in den vorm van een evengroote nederlaag toegebracht. Met 20 ging Hilversum ten onder in de Resi dentie, daardooraan EDO en HBS de eer latend uit te maken wie het dorado oftewel de eerste klasse dit jaar weer mag betreden. 1 1 0 0 2—0 2 1 1 0 0 2—0 2 2 0 0 2 0—4 0 In Afdeeling II heeft UW inderdaad de eerste goede schrede gedaan op het pad, dat leidt naar de klasse, waar ze vroeger ook pleegde te spelen. Een SVV te verslaan valt niet mede, en om dit kunststuk uit te halen in Schiedam zelf, dat was nog niemand gelukt dit seizoen. Door deze overwinning is dus de groote kracht, die van de club van Wout Buitenweg uitgaat, nog maals ten volle onderstreept. UW 1 1 0 0 2—1 2 SVV 10 0 1 1—2 0 DFC 0 0 0 0 0—0 0 In'Afdeeling III beginnen de drie candidaten weer van voren af aan. Nadat èn ZAC èn Enschedésche Boys hun thuiswedstrijden in een overwinning had den omgezet, slaagde de Nijmeegsche club SCH er eveneens in om haar wedstrijd in eigen omgeving te winnen. Met 3—1 gingen de En- schedeeërs ten onder.Dat zal nog spannen hier. ZAC SCH Ensch. Boys 2 10 1 5—4 2 10 1 5—5 2 10 1 3—4 In het Zuiden. Limburgia heeft op haar fraaie start een even fraaie tweede resultaat laten volgen. Met 31 moest de vertegenwoordiger van de provincie Zeeland het onderspit delven, waar door de Limburgsche ploeg nu wel een heel fraaie kans heeft om een klasse hooger te komen. Bleyerheide deed het beter dan verleden week, want een gelijk spel in Helmond tegen de gelijknamige club is waarlik geen slecht resultaat. Al met al zit de spanning er nu reeds geducht in. De strijd om de begeerde plaatsen zal hier wel tot den laatsten Zondag aan blyven, want naar ons lykt zijn de ploegen hier volkomen aan elkaar gewaagd. Limburgia 2 110 53 3 Bleijerhelde 2 0 2 0 3—3 2 Helmond 10 10 1—1 1 Middelburg 10 0 1 13 0 In het Noorden is nu toch eindelek de lang verbeide match tusschen WW en FVC gestreden, met als resultaat: een daverende overwinning voor de Winschotenaren, die daarmede FVC vrywel uitschakelden, doch zelf nog een goede kans behielden om GRC nog den voet dwars te zetten. GRC 2 110 8—3 3 WVV 2 10 1 3—5 2 FVC 2 0 11 3—6 1 Zaandyk start slecht. De kampioen van de derde klasse A heeft met 1—0 het loodje moeten leggen in Bloe- mendaal, waar de club van dien naam zich door deze overwinning na twee vergeefsche pogingen gedaan te hebben een goede kans schiep om in haar derde poging althans te slagen. KW slaat Assendelft. Met 10 alweer weinig goals heeft KW op eigen veld van Assendelft weten te winnen. Ze voorkwam daarmee ongetwijfeld, dat ze geheel werd uitgeschakeld. De stand is nu: BKC KW Assendelft 2 1 2 1 2 0 1 0 2—1 3 0 1 1—1 2 1 1 1—2 1 Men gaat nu aan de tweede helft van het programma beginnen, welke opent met BKC Assendelft en daarna voortgezet wordt met resp. KWBKC en AssendelftKW. Zooals men ziet is er nog alles mogelijk, alleen valt op te merken, dat BKC er momen teel het beste voorstaat. In deze kleine kleine competitie is 3 punten een rijk bezit, maar... in één wedstrijd kan de voorsprong verdwenen zijn. Daarom, BKC-ers, houdt moedig vol. Helder 2 start met een overwiining. De witjakken hebben ons niet in den steek gelaten met onze voorspelling. Inderdaad is er door hard werken een fraai resultaat in den vorm van een 21 overwinning op Water graafsmeer gewrocht. De Meer-bewoners zyn ons niet medegevallen in deze ontmoeting. Helder 2 was qua spel en enthousiasme verre de meerdere en de zege is dan ook volkomen verdiend. Dit is een eerste goede stap in de richting, witjakken. Zondag kan er door een overwin ning op ZFC 3 een 2e aan toegevoegd worden. De Zaandammers, die als no. laatst eindigden in de tweede klasse, startten eveneens met een 21 zege op haar buren KFC 3, hetgeen in- tusschen uitwast, dat ook hier nog lang niet het laatste woordje is gesproken. De roodjakken hebben weinig medelijden met Purmersteyn gehad. Met liefst 51 moest de derde klasser haar meerderheid erkennen, de tweede vertegenwoordiger van ons district deed het eveneens lang niet slecht. Het vol ledige Xerxes slaagde er slechts na zwaren strijd in om de Boys hun meerderheid op te leggen en met een 21 zege huiswaarts te keeren. Vierbondentournooi NHVBLVB HVBNHVB Rauclibeker: AtlasWieringerwaard N. NiedorpSchagen Gouden Kruis: Schagen 2Watervogels 2 Texel 2—Tex. Boys Petten—Helder 3 0—1 6-2 2—1 5—2 2—0 1—1 4—2 Competitie: 3 G: Wieringerw. 2Helder 5 42 Atlas 2—Helder 6 6—2 Succes 3Texel 3 uitgesteld HRC 7—Petten 2 uitgesteld Adsplranten: Afd. R: Helder dHelder g Helder f—HRC g 10—0 3—0 Rauchbeker. Wieringerwaard heeft het niet, zooals we voorspeld hadden, een ronde verder gebracht. Atlas bleef na twee gelijke spelen in dit tref fen n.1. met klein verschil de baas (21). Is deze uitslag nu niet zoo heel verrassend, de 52 zege van N. Niedorp in Schagen is dat daarentegen wel. We hadden niet gedacht, dat N. Niedorp met dergelijke cijfers zou kunnen winnen van een Schagen-ploeg, die op papier een zeer sterke indruk maakte. Gouden Kruis. Ten aanzien van PettenHelder 3 hadden we de plank aardig geraakt. Na een helft met windvoordeel stond Petten met 10 achter. Daarna kreeg Petten tegen wind en won nog met 4—2! Schagen 2 verrastte ons door Watervogels 2 de kampioen van 2 G met 20 te klop pen. Ook Tex. Boys leverde een betere prestatie dan we verwacht hadden. Met een 11 gelijk spel verliet zij het veld van haar dorpsgenoo- ten en boerde dus een ronde verder. Competitie. Wieringerwaard 2 hield in 3 G de eer hoog door Helder 5 met 42 te kloppen en alzoo tevens revanche te nemen. Atlas 2 deed het weer eens wat beter en sloeg Helder 6 met 62, wat zeker niet slecht is, als we de prestaties van Helder 6 van den laatsten tijd nagaan. By de adspiranten vallen twee Helder-over- winningen te melden. Helder d klopte g met 100. Helder f bracht HRC g een 30 neder laag toe. Zwitserland-Nederland Het Zwitsersch elftal samengesteld. Het Zwitsersch elftal, dat Zondag 7 Mei a,s. te Bern tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Schlegel (Young Fellows Zuerich). Achter: Minelli (Grasshoppers) en Stelzer (Lausanne Sport). Midden: Springer (Grasshoppers), Vernati (Grasshoppers) en Bichsel (Lausanne). Voor: Bickei (Grasshoppers), Adamo (Lu- ?ano), Paul Aebi (Grenchen), Trello Abegglen (Servette Genève) en Georgers Aeby (Ser- vette). Na aen over het geheel zeer matige en zon der eenigen geestdrift gespeelden wedstrijd, hebben Achilles en Eindhoven ten slotte de winst gedeeld, hetgeen een goede afspiegeling kon worden genoemd van het vertoonde aan beide zijden. Het was inderdaad maar een heel matig spelletje, dat door de vertegenwoordigers van Noord en Zuid werd gedemonstreerd. De van doel tot doel staande vrij stevige wind was eensdeels een beletsel voor diverse spelers om hiertegen technisch weerstand te bieden, maar aan den anderen kant was de volkomen afwezigheid van eenige geestdrift ongetwijfeld de hoofdoorzaak, dat deze ontmoeting een matige vertooning werd. In de eerste helft leek het wel op een vriendschappelijken wedstrijd. Van eenig krachtsverschil was slechts gedurende enkele oogenblikken, toen Eindhoven in het veld door technisch beter werk iets domineerde, sprake, doch deze aanvallen werden zoo lusteloos en zoo doorzichtig opgezet, dat de verdedigingen haar terrein gemakkelijk konden zuiveren. De aanvallen der Zuidelijken verloren alle gevaarlijke aspect, zoodra De Zeeuw en zijn spelers in het Aasser doelgebied belandden. Dan werd het een eindeloos gecombineer in de breedte, waartegen Biemolt en Van Stave ren al spoedig het antwoord klaar hadden, door met forsche trappen het leer te verplaat sen. Alleen van links dreigde af en toe gevaar. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat tenslotte het eerste succes van Eindhoven van links kwam. Voordien had de thuisclub ook reeds menige mooie kans op een doelpunt laten voorbijgaan, waarbij Marring eenmaal zoo ongelukkig was tegen kruising van lat en paal te koppen. Toch was de voorsprong, die Eindhoven na een half uur spelen nam, niet onverdiend te noemen. Nadat Van Liempd het Asser houtwerk ook eens op zijn stevigheid had geprobeerd, ver schalkte deze gevaarlijke linksbuiten Snijder voor den zooveelsten keer en uit zijn afge meten voorzet kopte midvoor De Zeeuw, on houdbaar voor doelman Bron, in (01). Achilles' aanvallen bleven door hun open karakter gevaarlijk en een vlotte combinatie tusschen Marring en Thomassen stelde laatst genoemde in staat met een onhoudbaar diago naal schot den stand gelyk te maken. Direct daarop was het rusten, zoodat een lusteloos gespeelde eerste helft met gelijken stand werd afgesloten. Na de hervatting, toen Achilles den wind meekreeg, zag het er naar uit, dat de strijd op iets hooger peil zou komen. Het spel bleef langen tijd verdeeld, maar over het geheel werd er iets vinniger gespeeld, dan in de eerste helft. Zonder dat de onderlinge ver standhouding ook maar een moment verstoord werd, moest scheidsrechter Van Moorssel een paar vrije schoppen uitdeelen. Maar de op leving duurde kort, al spoedig vervielen beide ploegen weer in peuterig spel, zonder eenige bekeering. Zelfs nadat de gasten wederom een voorsprong hadden genomen, toen Muilekom een voorzet van Van Liempd inkopte ove rigens een doelpunt, hetwelk geheel op reke ning van doelman Brons, die zijn doel ontijdig verliet, moest worden geschoven kwam er nog geen opleving. Want in vrijwel dezelfde minuut maakte Achilles opnieuw gelijk. Een voorzet van Van Zand belandde bij linkshalf Smets, die het leder met de hand bewerkte. Jonkman nam den vrijen trap en Van Buuren kopte den bal langs Van Veghel (22). Er restte toen nog ruim een kwartier, waar in Eindhoven ongetwijfeld de beste kanseii op de overwinning had. Geen der aanvallen bracht echter succes en toen de heer Van Moorsel het einde aan kondigde, van dezen voor hem gemakkelijk te leiden wedstrijd, stond het nog 22. De Rotterdammer P. Verschuren wint de klassementswedstrijd met 1 ronde voor sprong. De Alkmaarder J. Groot moest het stellen met de 2e plaats. De zeer zware achtervolgingswedstrijd, geheel uitgereden, waarbij R. D. Lodewijks won met 30 meter voorsprong. Gistermiddag 2 uur had op de Alkmaarsche Wielerbaan de openingswedstrijd plaats. Het slechte en gure weer was oorzaak, dat de belangstelling zeer matig was. Na een ope ningsrede van den kamprechter, den heer Th. D. Visser, werden de wedstrijden ingezet met een sprintwedstrijd voor amateurs over 4 ronden, verdeeld in 3 ritten. Daaraan namen deel: J. Martens, R'dam, H. te Loo, Heerlen en C. Schenk uit A'dam. Doordat elk dezer drie een sprint had gewonnen, zou een vol gende sprint de beslissing moeten brengen, doch tijdens de pauze werden wegens de regen de wedstrijden afgelast, waardoor dus deze sprint evenals de koppelwedstryd kwamen te vervallen. De wedstrijd voor nieuwelingen werd beslist in de eindsprint, waarbij C. M. Bijster uit Haarlem de sterkste sprinter bleek en hij won deze in 16 min. 15 sec. Overigens was deze wedstryd niet belangrijk, er zat geen fut in. De klassementswedstrijd voor onafhankelijken en amateurs over 10 KM (60 ronden met 6 klassementen bracht meer span ning. Nadat de eerste drie klassementen waren gewonnen resp. door J. Groot, Alkmaar, B. Scheffer A'dam en wederom J. Groot, zag de Rotterdammer P. Verschuren de kans tijdens het 4e klassement e<h ronde te lappen, waar door hij als overwinnaar uit het strijperk trad. J. Groot uit Alkmaar, bleek een goede sprin ter te zh'n, doch het uithoudingsvermogen speelde hem parten, hij moest het dus met de 2e plaats stellen. De zeer zware achtervolgingswedstryd over max. 4 K.M. (24 ronden) tusschen K. Wage naar uit Heerlen en R. D. Lodewijks, Weesp, werd geheel uitgereden. Nadat H. Wageanar in de eerste 15 ronden een zeer geringe winst boekte, moest hij toch zyn tegenstander de overwinning laten; deze won met 30 meter voorsprong. De afvalwedstryd voor de pauze en dus ook de laatste wedstrijd voor nieuwe lingen bracht een eindstrijd tusschen twee plaatsgenooten uit Haarlem, n.1. H. Veerman en C. M. Bijster. Eerstgenoemde won na af spraak, zoodat deze strijd niet op goede wijze bekampt werd. Zeer terecht werd hierop door den kamprechter gewezen. Deze had echter beter gedaan, beide te diskwalificeeren. Tij dens dezen wedstrijd begon het te regenen, waardoor de pauze werd ingezet en tijdens deze pauze de verdere strijd afgelast. De gedetailleerde uitslagen luiden: Sprintwedstryd over 4 ronden, te verrijden in 3 ritten, elke rit over 4 ronden. Ie Rit: H. te Loo in 11 sec., 2e rit C. Schenk in 11 sec. 2e rit: J. Martens (geen tijd opgegeven). De beslissende sprint wegens regen tydens de pauze afgelast. Wedstrijden voor nieuwelingen over 10 km (60-ronden): 1. C. M. Bijster, Haarlem in 16 min. 15 sec. 2. H. Veerman, Haarlem, 3. W. Zomerdijk, Alkmaar, 4. L. Ekkers, Heloo; 5. v. d. Bosch, Zaandam. Klassementswedstrijd voor onafhankelijken en Amateurs over 60 ronden met 6 klasse menten: 1. P. Verschuren, R'dam, met 1 ronde voor in 14 min. 21.4 sec. 2. J. Groot, Alkmaar 11 pnt.; 3. G. Peters, Haarlem, 7 pnt. Achtervolgingswedstrijd over max. 4 km (24 ronden) tusschen H. Wagenaar, Heerlen en R. D. Lodewijks, Weesp. Gewonnen door R. D. Lodewijks met 30 meter voor in 6 min. 36.4 s. Afvalwedstrijd voor Nieuwelingen. (Na iedere 3 ronden valt de renner, die het laatst passeert af, tot de laatste renner overblijft, die dan winnaar van den wedstryd is. Voor elke 3e ronde wordt de bel geluid.) Ie afvaller v. d. Bosch, vervolgens F. Pater, W. Zomerdijk, K. Schilte, G. van Dijk, L. Ekkers, C. M. Bijster, winnaar: H. Veerman, Haarlem. Op Zondag 14 Mei a.s. groote wielerwedstrij den. De kampioenscompetitie van dit seizoen heeft dit jaar nog niet veed bijzonders te zien gegeven. Zoowel de wedstrijden te Eindhoven, Nijmegen en Assen, alsmede die te Amsterdam bleven, wat spelpeil be treft, beneden de verwachtingen en helaas maakte de ontmoeting tusschen Ajax en NEC daar geen uitzondering op. Ajax is over haar vorm, welke aan het slot van de gewone competitie zoo buitengewoon goed was, heen, hetgeen ook dezen middag bleek. Het spel van de NEC-ploeg is niet tegen-, maar is zeker ook niet meegevallen. Het was geheel op snel enthousiast spel gebaseerd, waarbij de aanvallen over de vleugels werden geleid. Men zou dit spel zeker met „kick and rush" kunnen bestempelen, maar dan dient er aan te worden toegevoegd, dat het geenszins in de perfectie werd uitgevoerd. Het aantal malen, dat het doel van Keizer in gevaar was, is lang niet zoo groot geweest als dat van Nagtegaal en kwamen er al eens benauwde situaties voor de Ajax-veste voor, dan werden die meer veroorzaakt door slordig spel van de Amsterdamsche verdediging, dan door goed spel der Nijmegenaren. Aan het spel van Ajax en aan dat van NEC kleefden in de tweede helft zoovele fouten, dat men het nauwelijks eerste klas voetbal zou kunnen noemen. Maar de spanning en de sensatie van de vele gemiste kansen vergoed den veel. zoodat het publiek wel met een zekere voldoening zal zijn thuisgekomen. Maar het vertoonde voetbal heeft den objectieven toeschouwer zeker niet kunnen bevredigen. De wedstryd. Het begin was buitengewoon snel. Ajax kreeg onmiddellijk een kans de leiding te nemen, toen ver buiten het strafschopgebied Van Wijngaarden den bal keurig voor de -voe ten van Van Reenen legde, die een vliegend schot loste. Doelverdediger Nagtegaal slaagde er evenwel in de scherpe voorzet weg te stompen. De Amsterdammers hadden aanvan kelijk het initiatief en door snelle rennen van Van Wijngaarden kreeg Bijl twee maal een kans de score te openen, doch de Ajax-mid- voor faalde volkomen. De Westelijke kampioe nen bleven sterk in den aanval, waarbij het opviel, dat zij met veel grooter gemak speel den dan de Nijmegenaren. Zoo verliep het eerste kwartier, zonder dat NEC eigenlijk den voet aan den grond had gekregen. De eerste gevaarlijke aanval van de Oostelijke kampioe nen had een hoekschop tot gevolg. Deze werd weggewerkt, doch Wiskamp bemachtigde het leder en zette scherp voor, waar Lakenberg met een kopbal Keizer wist te passeeren 01. Een fel offensief van Ajax vormde het ant woord op dit vex-rassende doelpunt. De NEC- verdediging, die toch al geen beti'ouwbaren indruk maakte, kreeg het zwaar te verant woorden. Men greep tenslotte naar het eenige redmiddel, de buitenspelval. Doch deze werd den Nijmegenaren juist noodlottig. Op een ver naar voren gespeelden bal bleef de NEC-ver- dediging staan, maar van Reenen zag zijn kans. Hij was juist iets eerder by den bal dan Nagtegaal, zoodat hij geen moeite had den gelijkmaker te scoren, 11. NEC probeerde het met enkele snelle uit vallen, doch aan de afwerking ontbrak zeer veel. Ajax daarentegen kreeg verscheidene kansen de leiding te nemen, maar ook hier liet het schieten veel te wenschen over. Van Wijngaarden loste, toen hij het leder in bui tenspel positie ontving, scheidsrechter Pijnen- borgh nam herhaaldelijk verkeerde beslissin gen, een scherp schot, dat via den paal in het veld terugketste. Na ruim een half uur kwam NEC er beter in en nu moest de Ajax-ver- dediging haar uiterste krachten inspannen om doelpunten te voorkomen. Opmerkelijk was het. dat noch Blomvliet noch Schubert zich betrouwbaar toonden, zoodat het Ajax-doel enkele zeer benauwde oogenblikken mee maakte. Tweede helft. Na de hervatting had het spel het eerste kwartier niet veel om het lijf. Het meeste gevaar dreigde er voor het NEC-doel, doch door het open karakter en de snelheid waar mede de NEC-,ers hun aanvallen uitvoerden, moest ook de Amsterdamsche verdediging zeer voorzichtig spelen. NEC wierp zich fanatiek in den stryd en bijna had zij in een periode van Amsterdamsch ovei'wicht succes, toen Ten Velde den bal keu rig vry speelde, maar het schot van den Nijmeegschen midvoor ging hoog over. Na een half uur belandde een verdwaalde bal. nadat een gevaarlijke Ajax-aanval was onderbroken, bij Bijl, die onmiddellyk in schoot. Via den onderkant van de lat vloog de bal in doel, 21. Het was begrijpelijk dat Anderiesen in het resteerende kwartier wat meer achter bleef, ten einde de overwinning veilig te stellen. Niettemin bleef Ajax het beste van het spel behouden. Met ongewijzigden stand kwam tenslotte het einde. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax—N.E.C. 2—1 AchillesEindhoven PROMOTIE-COMPETITIE 2de KLASSE. Afdeeling I.» H.B.S.Hilversum Afdeeling II. S.V.V.—U.V.V. Afdeeling II. S.C.H.Ensch. Boys Afdeeling IV. LimburgiaMiddelburg HelmondBleyerheide Afdeeling V. W.V.V.—F.V.C. 3- PROMOTIE-DEGRADATIE 3e KLASSE. BloemendaalZaandijk 10 PROMOTIE-DEGRADATIE 4e KLASSE. K.V.V.—Assendelft 1-0 PROM.-DEGRADATIE RES 3e KLASSE. 2-0 3-1 1-1 Watergraafsmeer 2Helder 2 Z.F.C. 3K.F.C. 3 BEKER-WEDSTRIJDEN. H.R.C.Purmersteyn Alkm. BoysXerxes 3 G.: Atlas 2—Helder 6 W.waard 2Helder 5 Succes 3Texel 3 H.R.C. 7—Petten 2 Adsp. R.: Helder dHelder g Helder f—H.R.C. g RAUCH-BEKER. AtlasWieringerwaard N. NiedorpSchagen GOUDEN KRUIS. Texel 2—Tex. Boys 1 Schagen 2Watervogels 2 Petten 1—Helder 3 VIERBONDEN-TOURNOOI. A.V.B.—H.V.B. L.V.B.—N.H.V.B. H.V.B.—N.H.V.B. A.V.B.L.V.B. VRIENDSCHAPPELIJK. SuccesBKC 1—2 2-1 51 1—2 6—2 4—2 uitg, uitg, 10—0 3—0 2—1 5—1 1- 2—0 4—2 20 1—0 6—2 4-0 België-Nederland 0-6 Het Nederlandsch korf bal-twaalf tal heeft een verdiende 60 overwinning op België be haald, dank zij grootere technische capacitei ten onzer landgenooten en hun schotvaardig heid. Reeds direct scoorde Koper doelpunt no. 1. Het bleek weldra, dat de Nederlanders in technisch opzicht sterker waren, maar het duurde toch nog ruim een half uur alvorens mej. Vlietman den stand op 20 wist te brengen. Tot aan de rust bleven verdere doel punten uit. Na de hervatting vergrootte mevr. W. de KoningDijkman de score tot 30 en na enkele minuten was het Oerlemans, die het vierde doelpunt maakte. Toen Seits na ruim tien minuten den stand op 50 had gebracht was de strijd beslist. Wel bracht België het nog tot enkele aanvallen, maar het schieten bleef het zwakke punt van de ploeg. Na ruim een half uur wist Seits voor de tweede maal te doelpunten, zoodat de beginopstelling weer verkregen werd. België deed nog enkele pogin gen om althans de eer te redden, doch ook daarin slaagde men niet, zoodat het einde kwam met een 60 zege van de Nederland- sche ploeg. $w4mmen Wedstrijden te IJmuiden Alie Styl wint van Rie van Veen. Gisterenavond zijn in het Velserbad te IJmuiden natinoale zwemwedstrijden gehou den. Er werd alleen op de Olympische num mers gestart. Op de 100 m borstcrawl won Alie Stijl voor Rie van Veen in den f raaien tijd van 1 min. 7 sec. Cor Kint werd eerste op de 100 m rugslag in een tijd van 1 min. 14.2 sec. Tweede werd Irene van Feggelen, die er 0.8 sec. langer over deed. De uitslagen luiden: 100 m borstcrawl dames: 1. Alie Stijl (ZIAN), 1 min. 7 sec. 2. Rie van Veen (DRZ) 1 min. 8.3 sec. 100 m rugslag dames: 1. Cor Kint (Zwemclub Rotterdam) 1 min. 14.2 sec.; 2. Irene van Feggelen (Het IJ) 1 min. 15 sec.; 3. Dini Kerkmeester (Z.C. R'dam) 1 min. 18.4 sec. 100 m rugslag heeren: 1. S. Scheffer (DJK) 1 min. 11 sec. 2. Ph. van Schouwen (DJK) 1 min. 11.7 sec. 200 m schoolslag dames: 1. Jo Waalberg (ADZ) 3 min. 3.8 sec.; 2. Greetje Sievertsen (ADZ) 3 min. 13 sec. 200 m schoolslag heeren: 1. H. Smitshuyzen (A.Z. 1870) 2 min. 49 sec.; 2. W. Seton (ZIAN) 2 min. 53 sec. Wiehmrun Bonduel wint Parijs- Tours De wegwedstrijd ParijsTours is gisteren gewonnen door den Belg Bonduel, die de 251 km aflegde in 6 uur 19 min. 46 sec.; 2. Storm op halve lengte; 3. Pirmez op 12 lengte; 4. Buysse op half wiel; 5. Sylver Maes op half wiel; 6. Vervaecke op 1 lengte (allen Bel gen) 7. Lauk (Frankrijk) op 1 lengte; 8. Disseaux (België); 9. Rittervelde (België); 10. Romain Maes (België); 50. Antoon van Schendel in 6 uur 34 min. 25 sec.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6