Nog geen ven den Slikkerdijk II IUITENLANDSCH, 1 VERZICHT Schager Courant In kalmer diplomatiek vaarwater Raad Wieringerwaard Voorstel tot verkoop van 200 M2. bouwterrein van de voormalige trambaan aan den heer J. Bakker aangenomen. Gisteravond vergaderde de Raad voltal lig. Voorziter Burgemeester Kaan, secretaris de heer W. J. Los. Medegedeeld werd dat de aanschaffing van de verplichte artikelen voor de lucht bescherming behoudens een paar kleine onderdeelen, heeft plaats gevonden. B. en W. hebben besloten om de brand spuit eenmaal per maand te controleeren, dit geeft wat meer zekerheid. Het Dag. Bestuur wil in overleg met on derwijzers een kleine wijziging brengen in het, leerplan, n.1. het zwemmen daarin op nemen. Ingekomen stukken. Hiervan zij vermeld de goedkeuring door Ged. Staten op het besluit verkoop bouw terrein aan den heer Zwaag. De goedkeuring der gemeentebegrooting 1939, waarhij voorzitter opmerkt, dat zeker nog maar weinig gemeenten de begrooting goedgekeurd hebben terug ontvangen. Het verslag van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs 1938, waaruit we opnemen, dat het gemiddelde aantal leer lingen over een kwartaal berekend 138 be droeg, het aantal geoorloofde verzuimen bedroeg 41/10 pet., en het aantal ongeoor loofde verzuimen nihil. Het. verslag vergadering vlceschkeurings- dien&t.Hierbij zeide Wethouder Koster dat in verband met het feit, dat de directeur zich weldra geheel aan deze dienst zal ge ven. liet niet uitgesloten is, dat daar met tertijd eenige financieele kwesties aan ver bonden zullen zijn. Goedgekeurd is de verordening om de hef fing van 200 opcenten personeele belasting te verlagen tot 180. Verkoop bouwterrein. Volgt een voorstel van B. en W. tot ver koop van bouwterrein (voormalige tram haan) ter grootte van ongeveer 200 M2., n.1. 10 M. breed en 20 M. diep aan den heer J. Bakker Sz. op dezelfde voorwaarden als onlangs zijn aangegaan met den heer Zwaag. Allen voor. Tevens wilde de heer Bakker een per ceel tuingrond waar voorheen het ijshuis stond, er hij koopen, dit perceel is onge veer 420 "M2. groot. Het Dag. Bestuur had daarvoor behoudens goedkeuring van den Raad f 200 gevraagd, doch dit was Bakker te hoog. Hij zou f 120 willen geven. Na be spreking in 't Dag. Bestuur is men nu over eengekomen, om den prijs te stellen op f 150, waarmee de heer Bakker waar schijnlijk wel acoord zal gaan. Ook hiermede gaat de Raad acooord. Eleclriiicatie Slikkerdijk. Voorstel tot het verleenen van een bij drage voor electrificatie Slikkerdijk. Van het Prov. Electrisch bedrijf heeft het Dag. Bestuur een schrijven ontvangen, waarbij werd medegedeeld dat een groot gebied niet rendabel is. Men is bereid om den Slikkerdijk aan te sluiten mits alle 9 perceelen w.o. twee in de gemeente Zijpe aansluiten en dat door de gemeente gedu rende 10 jaar bijdragen in de vastrechtta rieven worden verleend, hetgeen neerkomt op f 7.02 per maand of 84.24 per jaar. B. en W. staan daar in principe niet afwijzend tegenover, doch on logisch is het dat we ook betalen voor de twee perceelen die in een andere gemeente staan, dit zou het bedrijf dan met de gemeente Zijpe moeten regelen. Voor onze gemeente zou 't dan een bedrag worden, van f 68.52. Voorts zou 't niet onbillijk zijn, wanneer de belanghebbenden een klein gedeelte bij dragen b.v. 1/5 en de gemeente 4/5. De heer Visser heeft zich in verbinding gesteld met de belanghebbenden, doch de heeren Rol en Spaans trokken zich terug en ook de twee buiten de gemeente wonen- den hadden bezwaar gemaakt. Het werd hen te duur. Voorzitter zeide dat we in dat geval de zaak wel kunnen laten rusten. Mochten de omstandigheden zich later wijzigen kunnen we altijd weer medewerking verleenen. Subsidie Centraal Ziekenhuis. Dan is een verzoek ontvangen van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar om de subsi die-bijdrage te verlengen. Voorzitter gaf een korte toelichting. Bij de stichting van het nieuwe ziekenhuis 10 jaar geleden hebben de buitengemeenten hij gedragen in de stichtingskosten. De exploitatie heeft eeh jaarlijks tekort van f 65000 waarvan door de buitengemeen ten jaarlijks ongeveer f 9300 wordt bijgedra gen. Voor onze gemeente is het maximaal bedrag daarvan gesteld op f 310.; dat even wel nimmer geheel is-betaald. Voorzitter vond het een moreele verplichting van de buiten gemeenten om bij te dragen ei daarom wordt door het Dag. Bestuur voor gesteld wederom voor 10 jaar maximaal f 340 bij te dragen. Conform, besloten. Begrootingswijzlgingen. Een aanvullende suppletoire begrooting 1938 werd na toelichting vastgesteld. Er was een tegenvaller van f 400 en een mee valler van f 1458, zoodat de post onvoorzien met f 849 verhoogd kon worden. Verder werden enkele af- en overschrijvin gen tot een bedrag van f 2559 vastgesteld. Enkele posten werden genoemd, welke over schreden waren n.1. bcharden kluft naar de vulinisbelt; bijhouden legger, onderhoud onderwijzerswoning; onderhoud schoolge bouw en sportterrein; kosten werkverschaf fing enz. enz. Voorzitter zeide, dat men een en ander niet als verontrustend moet nemen. Naar het ge voelen van B. en W. zal de uitkomst over 1938 evengoed nog wel meevallen. Rondvraag. De heer Nieuweboer vroeg of er voor de werkeloozen ook wat meer werk is te vinden; het percentage der uitgetrokkenen is groot. Voorzitter zeide, dat dit feitelijk thuis be hoort bij de begrooting, doch meende tevens dat hier over 't algemeen niet viel te klagen over het verstrekken van werk. De vraag is evenwel te overdenken en zal nader onder de oogen worden gezien. Verder heeft de heer Nieuweboer een praat je gehad met Dr. De Vries over de arbeiders? woningen. Het is soms geen ideale toestand. Er zijn woningen waar soms 7 menschen in een afdeeling moeten verblijven en slapen. Op een vraag van Voorzitter hoe de heer Nieuweboer hierin verandering zou willen brengen zeide hij onbewoonbaar verklaren of de eigenaren aanschrijven de woningen te verbeteren. Voorzitter kan misschien wel eens een zachte wenk geven, doch de wijze waarop lijkt Voorzitter tamelijk moeilijk. Toch is voorzitter gaarne bereid zich eens met den dokter hierover in verbinding te stellen. De heer Goossens bracht zijn hartelijken dank aan de gemeente over voor het feit, dat hem de gelegenheid was gegeven zijn zoon de ambachtsschool te laten bezoeken, waar deze nu zijn diploma had behaald. BERGEN BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. dezer gemeente hebben de vol gende bouwvergunningen verleend: aan den heer L. Leemhorst alhier tot het stichten van een woonhuis aan het Wiert- dijkje; aan den lieer C. J. Struijk tot het uitbrei den en veranderen van zijn woonhuis en het stichten van een schuurtje aan de Komlaan; aan den heer Ir. W. Hondius Boldingh te Eindhoven tot het stichten van een garage aan de Patijnstraat te Bergen aan Zee en aan den heer P. J. Kluijver te Zaandam tot het stichten van een zomerhuis aan de Ju- lianalaan te Bergen aan Zee. ESPERANTO-CURSUS 1938—1939. Blijkens het verslag van den esperantocur- sus, welke in deze gemeente door den heer A. Pascha is gehouden, hebben gedurende het verslagjaar 12 personen den cursus vol ledig bijgewoond. De meerderheid der cursis ten heeft te kennen gegeven de studie te willen voortzetten. In 1938 zijn 12 en in 1939 zijn 13 lessen gegeven, ieder van een tijds duur van lYz uur. GEMEENTEMUSEUM. Blijkens het verslag van de Museum-Com missie over het jaar 1938, heeft 1938 een voor- deelig saldo van f 34.30V& opgebracht. Het op 31 December 1938 aanwezige kassaldo be droeg f500.20. Het museum werd bezocht door 259 betalende personen. ONGEWENSCHTE VERDUISTERINGS OEFENINGEN. Gedurende de laatste weken kwam het eenige baldadige jongens blijkbaar wensche- lijk voor ook in Bergen een luchtbescher mingsoefening te organiseeren. Teneinde hiertoe te geraken, werden althans van ver schillende lantaarns o.a. langs de geheele Dorpsstraat de bolletjes vernield. Alhoe wel ook van jeugdige personen medewerking bij luchtbeschermingsaangelegenheden zeer op prijs wordt gesteld, zal de politie echter een dergelijk enthousiasme met kracht be teugelen. Er zal streng tegen dergelijke van dalen worden opgetreden. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. SCHOOLNIEUWS. Maandag zijn 12 nieuwe leerlingen tot de O. L. school toegelaten, terwijl 8 leerlin- lingen de school hebben verlaten, zoodat er thans 98 leerlingen zijn. DE GEVAARLIJKE ZAAGMACHINE. Maandag had de landbouwer E. de B. aan de Groote Sloot alhier het ongeluk met de linkerhand in aanraking te komen met de electrisch gedreven zaagmachine, met het noodlottig gevolg dat de B. van drie vingers een gedeelte zal moeten missen. De eerste hulp werd verleend dooi mevr Dr. van Sloo- ten-Niessen, waarna het noodzakelijk werd geacht, dat nader onderzoek in het zieken huis te Alkmaar plaats vond. Door dit on geval blijkt wel zeer duidelijk, hoe noodza kelijk het is, dat voor dergelijke machines dezelfde veiligheidsmaatregelen worden toe gepast op de boerderijen als de wettelijk voorgeschrevene voor de machinale houtbe- werkingsf abrieken. 't ZAND EEN JUBILEUM Maandag herdacht de heer Jb. Glas, woon achtig aan den Keinsmerweg, dat hij gedu rende 30 jaren melk leverde aan de Zuivel fabriek „Hollandia". Afgevaardigden van de afdcelingen Pur- merend en 't Zand brachten den jubilaris een bezoek en boden hem als aandenken een mooi horloge aan. OUDESLUIS. FANCY-FAIR DOSKO. De fancy-fair is voor Dosko een groot suc ces geworden. Dat bleek in de afscheidsver- gadering, waarin het bestuur de financieele resultaten kon overzien. Ruim 125 gulden en nog 25 gulden aan overgebleven prijzen, kunnen aan de kampioensclub worden over gedragen, dank zij aller samenwerking. BURGERBRUG. TOELATING LEERLINGEN. Met 1 Mei, den datum waarop de nieuwe cursus is aangevangen, zijn slechts 4 leer lingen tot de eerste klasse der O. L. School alhier toegelaten. W1ER1NGERMEER SINT MAARTEN MEIFEEST DER S.D.A.P. Maandag vierde de afd. der S.D.A.P. al hier in samenwerking met de afdeelingen Schagen en Harenkarspel, het Meifeest, ten huize van den heer Zwakman. Te 8 uur opende de heer P. Breed, voorz. der pl. afd., met een woord van welkom deze feestvergadering en sprak er zijn genoegen over uit, dat zoovelen aan de roepstem 1 Mei gehoor hadden gegeven, waarmede zij van hun instemming met het streven der partij getuigen. Na het zingen der Internationale kregen wij allereerst te zien „De muzikale clown", die zich Fantasio had gedoopt. Het was wer kelijk de moeite waard hem te zien. De gri massen en de mimiek van dezen clown wa ren zoo, dat reeds dit alleen de aanwezigen op de lachspieren werkte. Voorts deed hij zich kennen als een violist, die zijn viool op allerlei manieren wist te bespelen, en te vens alsfjongleur. Hierna kwam aan het woord de bij allen zoo goed bekende Willem van Cappellen, die óp de hem eigene wijze een 6-tal num mers voordroeg en hiermede een daverend appalus verkreeg. De Meirede werd uitgesproken door den heer Tj. van der Zee. Deze heer gaf een overzicht van den tijd, vanaf 1890 tot heden en liet hierin uitkomen dat door het werk der partij al vele voordeden waren verkre gen ten gunste van hen, die in verdrukking leven. Voorts werd door spr. geschetst de heilstaat van het fascistisch regiem en het lijden, dat velen hierdoor moeten onder gaan. Deze rede, gloedvol uitgesproken, werd in alle stilte aangehoord en het groote applaus, dat er op volgde, was een bewijs, van aller instemming. Het geheel werd opgeluisterd door de be kende muziekband van C. Kos e.a. Na sluiting volgde nog een gezellig dans je. SCHOORL HITLERS DOORZICHTIG DIPLOMATIEK SPEL. ZWAKHEID IN DE DUITSCHE POLITIEK. BEGINT DE FORTUIN ZICH TEGEN DUITSCHLAND TE KEEREN? Wanneer men nagaat,'' op welke wij zo Duitschland op het oogenjblik zijn politiek spelletje speelt tegenover Polen, dan dringt zich onwillekeurig de gedachte naar voren: precies als destijds met Tsjecho-Slowakije. Het eenige, wat aan den heel en gang van zaken nog ontbreekt is de plechtige verkla ring van Hitier, dat een annexatie van Dantzig en een verkrijgen van een corridor door den Poolschen corridor do laatste ter ritoriale wenschen zijn, welke Groot-Duitsch land koestert. De Führer, vermoedelijk be grijpend, dat zelfs zijn eigen landgenooten aan zulke woorden geen geloof meer zou den hechten, heeft ze niet uitgesproken. Voor de rest echter is het hcele verloop vrijwel identiek. De persberichten omtrent verdrukte Duitsche minderheden hebben we reeds gehad, evenals de billijke en rechtmatige eischen, die door den Führer ditmaal niet aan Praag, doch nu aan Warschau zijn gesteld. Hitier heeft in een groots opgezette rede de buitcnlandsche politiek van Polen veroordeeld, gelijk hij dat vroeger dc Tsjecho-Slowaaksclie heeft gedaan. We hebben ten aanzien van Polen reeds een eenzijdige door Duitschland ver broken overeenkomst, zoomede troepencon centraties van Polen langs de grens, die dc vroolijikheid opwekken van Duitschland, „omdat men daar totaal niets voornemens is en hoegenaamd niet heet te hebben ge mobiliseerd". Dit alles wijst er vrij duidelijk op, dat men te Berlijn wel degelijk plannen koes tert ten aanzien van Polen. Het eenige, wat nog schijnt te ontbreken, is het bewer ken van de binnenlandsche Duitsche mcc- ning, in dien geest, dat deze doordrongen moet worden van de redelijkheid van het door den Führer tot Polen gerichte verzoek on van de noodzakelijkheid der inwilliging daarvan, omdat zulks noodig is voor het verkrijgen van de gewenschte Duitsche „Lcbensraum". Bedriegen do teekenen niet, dan gaat het overigens reeds dezen kant heen en men zou er zich niet over behoeven te verwon deren, indien het geschrijf over dc verdruk king der Dultschers in Polen weldra hefti ger vormen aannam. Geschiedt dit, dan zou men daarin iets mogen lezen als het bewijs, dat men het te Berlijn voorzien heeft op annexatie van althans een deel van Polen, DE BOLLENVELDEN IN BLOEI. Naar men weet zijn verleden herfst in dc drie verschillende dorpen tulpen- en hya cint henbollcn geplant. Dit geschiedde op gemeentekosten. Oorspronkelijk leek het als of de bollen veel te lijden hadden gehad van de strenge vorstperiode, doch dit blijkt erg mee te vallen, hetgeen ongetwijfeld te dan ken is aan de laag stroo, waarmee de bollen vroegtijdig werden bedekt. Thans staan bi}"- na alle bloemen in bloei en ongetwijfeld trekken de frissohe kleuren de aandacht van iederen voorbijganger. De jeugd verdient hier wel een pluimpje, want hoewel sommi ge bloembedden aan den openbaren weg grenzen, ziet men zelden een plaats, waai er op getrapt is. SLOOTDORP. VEEL ANIMO VOOR HET VOETBALSPEL. Reeds vroegere zomeravonden kon men op het sportterrein velen bezig zien met oefenen in het voetbalspel. Dit voorjaar ech ter is de animo ongemeen groot. Iederen avond kan men twee volledige elftallen be zig zien elkander te bekampen. Men kan dit in zeker opzicht slechts toejuichen, daar hierdoor de avonden van de jongens door gezonde en aangename bezigheid worden gevuld. Plannen tot het oprichten van een club schijnen echter nog op veel moeilijk heden te stuiten, hetgeen wel jammer is, daar men zóó toch moeilijk eens een vreemd elftal kan uitnoodigen. Bij deze groote overeenkomst valt echter ook een belangrijk verschil aan te wijzen. We doelen daarbij op het door Hitier opge zegde PoolschDuitsche non-agressiever drag voor zoover dit niet onmiddellijk is gevolgd door een militaire actie. Iets der gelijks zijn we van het Duitsche derde rijk, dat de wereld tot dusverre zoo graag voor „faits accomplis" stelde, niet gewend. Im mers, de tactiek, die hier wordt gevolgd, komt in wezen op niets anders neer dan op waarschuwen. De belofte de Poolsch e grenzen te zullen respecteeren is ingetrok ken en te Warschau mag men daar de consequenties uit trekken, welke men wil. Deze eerste waarschuwing is feitelijk al reeds gevolgd door een tweede. In de Duit sche pers kon men lezen en zulke be richten zijn bij onze buren altijd officieel dat Hitier zich voorstelt voor de herfst ten aanzien van de Poolsche kwesties tot een „oplossing" te komen. Onvermijdelijk worden daarbij onze gedachten weer terug gevoerd naar den achter ons liggenden zo mer, toen we omtrent Tsjecho-Slowakije... precies hetzelfde te hooren kregen. Met welk resultaat dat weten we. En zoo is het element der verrassing vol komen uit de Ilitlersche politiek verdwe nen. Het zou ecu slecht staatsman mogen worden genoemd, die den Führer thans niet doorziet en men mag er dan ook wel met stelligheid op rekenen, dat de Euro- poesche politici weten, wat er te koop is. De door Duitschland gevolgde methode moet daarom zwak worden genoemd en men mag wel aannemen, dat zelfs Hitter en zijn omgeving dit zullen inzien. Waarom men dan toch aldus te werk gaat? Misschien omdat men te Berlijn altijd nog hoopt, dat de andere rij ken, uit vrees voor een oorlog, ook dit keer weer geïntimideerd zul len kunnen worden en dat men, gö- AANBESTEDING GRINT EN VERVOER. Door het Dagel. Bestuur van de Vereeni- ging van polders en oningepolderde landen onder Schoorl en Petten, werd de levering van 400 M3. grint voorwaardelijk gegund aan den laagsten inschrijver, den heer Oudakker te Amsterdam, voor den prijs Van f3.19 per M3. franco wal. Het vervoer van het grint werd gegund voor den Hargerpolder aan J. Bakker voor 50 cent de M3., voor den Groetpolder aan de wed. J. Polle voor 70 cent de M3., voor den Grootdammerpolder aan P. Hoogland voor 69 cent de M3„ en voor den Aagtdorperpol- der aan V. Breed voor 94 ct. de M3. WINKEL TOELATING LEERLINGEN. Op 1 Mei 1.1. zijn toegelaten tot de Lage re School te Winkel 17 leerlingen, terwijl tot de U.L.O. eveneens 17 leerlingen zijn toe gelaten. Op het oogenblik wordt de U.L.O. school door 51 leerlingen bezocht, en bezoeken 110 leerlingen de Lagere School te Winkel. ARBEIDSBEMIDDELING. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling staan heden 31 werkzoekenden in geschreven, t.w. 4 grondwerkers, 2 los ar beiders en 25 landarbeiders. In de steunregeling is opgenomen 1 land arbeiders, terwijl 27 arbeiders bij de werk verschaffing zijn geplaatst. BARSINGERHORN OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor „SIMAVI" heeft in deze gemeente opgebracht f 50.60. KOLHORN. COMMUNISTEN MET EIGEN LIJST. De C.P.N. schrijft ons: Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen hebben wij een schrijven gericht aan de afd. van de S.D.A.P. om samen uit te komen met één lijst, omreden dat er dan geen stem men verloren gaan. De afd. van de S.D.A.P. heeft dat afgewezen. Wij komen nu zelf met oen lijst. Dc candidaten zijn: 1. R. v. d. Laan, Barsingerhorn; 2. W. Moes, Kreil; 3. W. Krap, Barsingerhorn; 4. R. Bremen— Lunting, Kolhorn. WIERINGERWAARD UIT DE SCHOOL GEKLAPT. Het aantal leerlingen in de O. L. school is per 1 Mei met 12 vermeerderd en bedraagt thans 139. Er kwamen 20 nieuwe leerlingen voor de eerste klas, terwijl 8 meisjes en jongens de school hebben verlaten. lijk reeds eenige malen 't geval bleek, zonder slag of stoot nieuwe gebie den zal kunnen annexeeren. Een anensch wijkt nu eenmaal ongaar ne af van beproefde methodes en zelfs Hit Ier is niets meer dan een mensch met zijn eigenaardige zwak heden. Zijn doorzichtig spel heeft dit keer echter ten gevolge, dat, hoezeer de Führer ook uit vaart tegen de „omsingelingspolitiek" der democratieën deze meer en meer een feit wordt. De omstandigheid overigens, dat Hit Ier het verdrag met Polen heeft opgezegd zon der onmiddellijk door te tasten, wijst op aarzeling. En aarzeling duidt op zwakheid. Het eenig gevolg van zijn handelwijzen kan slechts zijn, dat Polen, uit vrees voor de Duitsche bedreiging, niet alleen nadere aansluiting zoekt bij het Westen doch te vens, dat het een nauwe verbintenis zoekt met het ook machtige Rusland. Het wordt door Hitier gedwongen van twee gevaren het minst erge te kiezen. Wat Tjecho-Slowa- kije niet had, heeft Polen wel: een buur man, die in kracht voor Duitschland wel licht weinig onderdoet. Daarbij komt, dat ook het Westen zich niet verder schijnt te zullen laten intimi- deeren. De zaak spitst zich toe. De reden, dat de oplossing wordt ver daagd tot vóór den herfst is ook duidelijk: de oogst! De Duitsche voorraadschuren zijn leeg. Was dat anders geweest, wie weet hoe het omstreeks Paschen zou zijn geloopen. „Vóór de herfst" echter zal het jaar, dat Chamberlain September 1938 nog zeide noo dig te hebben, zijn verstreken, zullen de de mocratieën klaar zijn. En dan? We gelooven, dat de fortuin zich tegen Duitschland begint te keerem De Duitsche ambassadeur terug naar Londen. Bonnet naai Engeland? Men verwacht, dat de Duitsche ambassa- deur te Londen, Von Dirksen, einde dezer week naar Londen zal terugkeeren, na een afwezigheid van zes weken. De diplomatieke vertegenwoordiging tus. schen de twee landen is dan weer geheel normaal. VON DIRKSEN. Wat de Duitsche nota betreft, waarin het vlootverdrag met Engeland wordt opgezegd, zal de Britsche regeering naar Reuter's diplomatieke medewerker meldt er voor het oogenblik mee volstaan, de ontvangst te bevestigen. Te zijner tijd zal echter waar schijnlijk een uiteenzetting van het Britsche standpunt naar Berlijn worden gezonden. Naar Havas uit Parijs meldt, is besloten, dat er, vermoedelijk nog einde dezer week, en op zijn laatst a.s. Maandag, een minister raad zal worden gehouden ter bespreking van den buitenlandsch-politieken toestand. Waarschijnlijk zal minister Bonnet 12 Mei aanzitten aan een banket van de Alliance Francaise te Southampton. Een definitief be sluit is in dezen echter nog niet genomen, ANNA PAULOWNA OP DE VOORDRACHT. Op de voordracht ter voorziening in de vacature van hoofd der Hofdijkschool te Alkmaar staat als no. 3 de heer C. J. Mol, alhier. W1ER1NGER OP DE VOORDRACHT. De heer van 't Hof alhier heeft gesollicb teerd naar de betrekking van hoofd der Hofdijkschool te Alkmaar. Hij is als no. 2 op de voordracht geplaatst. NIEUWE N1EDOR?. COLLECTE. De inzameling voor het I.S.F. (Internatio nale Solidariteit Fonds) te N. Niedorp heeft opgebracht f 13.06. Hierbij zijn twee obliga ties van f 1.voor de te stichten landbouw kolonies in Zuid Frankrijk voor vluchtelin gen. SINT PANCRAS RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente zal Vrijdagmid dag a.s. in openbare raadsvergadering bij eenkomen. WIELRENNEN, GOMMERS WINT DEN GROOTEN PRIJS VAN VILVOORDE. De eerste Belgische regionale wegkoers van het nieuwe seizoen, de Groote Prijs van Vilvoorde is gewonnen door onzenland- genoot Jan Gommers, die in de eindsprint de snelste bleek. Tweede werd Hardiquest, 3 Grysolle, 4 Braspenninckx, S Jan Verveer en 18 Valentijn. NOORDSCIIARWOUDE, 3 Mei. Aanvoer 4000 kg. uien 3.303.90; drielingen 1.50—1.70; grove 3.30—3.60; 200 kg. d. witte kool 3.10 BROEK OP LANGENDIJK, 3 Mei. Aanvoer 1380 kg. rabarber 3.70—4.30; 125 kg. gele kool 3.90; 225 kg. d. witte kool 2.80 LONDENSCHE WOLVEILINGEN. Londen, 2 Mei (Reuter). De Mei-serie der wolveilingen werd heden geopend met een aanbod van 9458 balen, waaronder 2970 Zuid-Amerikaansche. Verkocht werden 8449 balen. De goede sorteering Nieuw-Zeeland- sche cross'breds werd vlot opgeruimd, waar bij flinke vraag van den binnenlandschen handel viel op te merken. Wegens te lage biedingen werd het geringe aanbod Austra lische Merinos veelvuldig opgehouden. De Zuid-Amerikaansche wol werd goed ver kocht, zoowel aan handelaren van het Vas teland als aan dén binnenlandschen han del. Vergeleken met de prijzen der vorige serie werden Merinos en Zuid-Amerikaan sche wol onveranderd tot 5 procent lager verkocht, terwijl fine crossbreds onveran derde, de medium en coarse 5 tot 10 procent lagere prijzen opbrachten. Voor slipes wer den 10 tot 15 procent hoogere prijzen ge maakt WARMENHUIZEN, 2 Mei. Uien 4.50, gele kool 4.90—5.30, Deensche witte kool 2.90—4. Aanvoer: 100 Kg. uien, 2300 Kg. gele kool, 9900 Kg. Deensche witte kool. Adverteeren verlaagt de algemeene onkoe- ten, doordat de verkoop stijgt. De verbrui kers weten dat en koopen bij de zaken, die regelmatig adverteeren in het grootste plattelandsdagblad van Noord- Holland,

Schager Courant | 1939 | | pagina 6