CHAMBERLAIN dan met BLOEMEN Moederdag - Taarlendag Roggeveen licht Britsche vrouwen in Ingezonden Roemenië tusschen twee vuren JUBILEUM-BAL Dancing Veerburg Fa. KRUIT's BLOEMENMAGAZIJN voor MOEDER Bravourstuk van Chineesche guerilla-troepen Slecht beloonde eerlijkheid Soldaten mogen „Het Volk" lezen Predikbeurten „Een kalme geest van ferme vastberadenheid" De oude paraplu maakte een suc cesvolle tournee door Europa. Voor 8000 vrouwen heeft minister president Chamberlain gisterenmid dag een rede gehouden in een door de conservatieve partij in de Albert Hall te Londen belegde vergadering. „Gij hebt de oude paraplu! zien rond gaan", zeide Chamberlain, en ge hebt geloof ik onze tot dusver succesvolle pogingen goedgekeurd om Europa buiten een oorlog te houden. Verwijzende naar de. gebeurtenissen der laatste twaalf maanden, zeide hij: Wij hebben 'n geheelen toonlad- - der van emoties doorstaan en thans .zijn de menschen gekalmeerd in een geest van ferme vastberadenheid! Verwijzende naar hen die critiek op hem uitoefenen, zeide Chamberlain te meenen, dat hij den steun had van de vrouwen, en dat dezen een helderder kijk hadden dan sommigen van hen wier inzicht verduisterd is door vooroordeelen van partijen of per sonen. Uitvoerig zette Chamberlain uiteen, dat het niet de bedoeling was van Engeland om Duitschland te isöl'èeren, of de wettige uit breiding van den Duitschen handel in Mid den- en Zuid-Oost Europa in den weg te staan en nog minder, eenige combinatie te gen Duitschland op touw te zetten met de gedachte aan een oorlog. Iedere bewering van dien aard is eenvoudig fantastisch en wordt ook nergens buiten Duitschland ge loofd. Ten aanzien van het vlootverdrag zei de Chamberlain: Ik wensch thans met kracht te verklaren, dat, voor zoover ons betreft, de grondslag van het verdrag niet vervallen is, integendeel, ik sta op het stand punt, dat het verdrag kan worden be schouwd als het symbolische verlangen van beide volken, nooit tegen elkander te strij den. Ook Hitler's verklaring, dat er een oorlogs geest te Londen heerschte of van Londen uit in andere staten aangewakkerd werd, was volkomen bezijden de waarheid. Laat mij hier zeggen, dat wij noch op het gebied der wapenen, noch in economisch op zicht, een ongebreidelde wedloop met Duitschland wenschen. Ik wensch verder duidelijk te verklaren, dat wij niet bereid zijn werkeloos toe te zien bij de vernietiging der onafhankelijk heid van het eene land na het andere. Dantzig. Volgens veler meening, zoo vervolgde de premier, is Dantzig thans het gevaarlijke punt in Europa. Ten dien aanzien zijn onze verzekeringen aan Polen duidelijk en scherp omlijnd Hoewel wij ons erover zouden ver heugen, wanneer de geschillen tusschen Po len en Duitschland minnelijk geschikt zou den worden, hoewel wij van meening zijn, dat een dergelijke regeling tot stand moet komen, zou een poging 0111 met ge weld verandering in den toestand te bren gen waarbij de Poolsche onafhankelijkheid bedreigd zou worden, onvermijdelijk leiden tot een algemeen conflict waarin Engeland betrokken zou zijn. Tot slot van zijn rede gaf Chamberlain zijn bekende inzichten over de dienstplicht wet weer, die is ingevoerd, omdat sommige landen in Europa twijfelden aan den ernst der Britsche bedoelingen. Voet&al N. H. V. B. Promotie 1 C. Zondag wordt de wedstrijd Andijk 2 Oudendijk gespeeld om één plaats in de eerste klasse C. Competitie. In 3 D. brengt DTS 3 een bezoek aan Ou- dorp 2 (10 uur). Na het gelijke spel tegen Schoorl 2 achten we de Oudkarspel-men- sohen niet geheel kansloos. Oudorp 2 zit echter geducht in het nauw. Flevo ontvangt in 3 E MOC uit Midwoud, waarvan ze niet kan winnen. DTS 4 krijgt visite van Aker sloot 2 (10.30). Bij goed aanpakken zijn daar \oor de D'ers wel een paar punten te verdienen. VCL 2 aanvaardt de reis naar Twisk 2 (1.30). Aan de hand van de laatste uitslagen mag men aan een VCL-zcge niet twijfelen.- De Twiskers gingen n.1. Zondag met 121 tegen Schellinkhout 2 ten onder. Voor de adspiranten van VCL. staat éen bezoek aan West Frisia c uitgeschreven (11.15). Gouden Kruis. District Alkmaar. De gevallen uitslagen waren: KoedijkMevo 16—2; OudorpDTS 2 4—1; SchoorlCSV 2 61. De situatie is hier nu zoo, dat we aan de derde ronde toe zijn, waarvoor Zondag a.s. echter nog niet wordt gespeeld. Koedijk en Oudorp maken met Hemelvaartsdag uit wie in de Alkmaar- sche eindstrijd thuis tegen Schoorl (die een .vrije ronde heeft) uit zal komen. District Dréehterland. De eene finalist van dit district is al bekend: het is de kampioen Twisk. De andere zal zijn de winnaar van MFC 2HemSijbekarspel. MFC 2Hem wordt Zondag gespeeld. Juniorendag. Aan de Juniorendag van den NHVB, die Zondag op het WFC-terrein te Wormerveer wordt gehouden, nemen 20 elftallen deel. Uit het Noorden is geen deelname. Alcma- ria en Alkm. Boys schreven elk met 2 elf tallen in. Twisk blijft N.H.V.B.'er. Naar wij vernemen, zal de kampioen van 1 C NHVB., Twisk, niet naar den K.N.V.B. overgaan. Ongetwijfeld een besluit, dat ge tuigt van groote wijsheid en zelfkennis. DE NIEUWE DOKTERSWONING. Naar aanleiding van het ingezondens «Vrije dokterskeuze", onderteekend door „Een Moeder", vraag ik beleefd een kleine plaatsruimte. Op het eind van dat schrij ven vraagt de Moeder: „Wie helpt ons hierbij". Als steuntrekker, thans arbeider in werkverschaffing, sta ik voor hetzelfde feit, als „de Moeder", ook ik ben niet vrij in artsenkeuze en vele arbeidersgezinnen met mij, Graag wil ik met „de Moeder" mee helpen om van liet gemeentebestuur gedaan zien te krijgen dat arbeidersgezin nen vrij zijn in de keuze welke dokter we kunnen nemen. Vele gezinnen zouden er mee geholpen zijn. U, Redactie, dankend voor de plaats ruimte, EEN ANDERE MOEDER. Oudkarspel 11 Mei 1939. M. de R., Beleefd verzoek ik U het hiervolgende in Uw alhier veel gelezen blad op te nemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In de laatst gehouden raadsvergadering kwam aan de orde hot een en ander betref- lende de aan de L. Sch. aangestelde kwee keling met acte, waarbij mij bleek, dat het gemeentebestuur het betreurt, dat hier een kweekeling is aangesteld en men dan maar van de gemeente zoo goed moet zijn om een lokaal te verstrekken. Verder werd de op merking gemaakt, dat de oudercommissie ook wel een kweekeling voor don heer De Ruijter kan opscharrelen, betaald uit giften van de burgerij. Er wordt gezegd, meer dan 40 leerlingen hoeft die onderwijzer, dat is onjuist, bij heeft er precies 37, terwijl het H der school er 24 heeft. Zonder de kwee keling zouden die aantallen ongeveer gelijk zijn, nl. ieder pl.m. 40 leerlingen. Daar ik persoonlijk het onnoodig vind om voor een dergelijk aantal een. kweekeling aan te schaffen, wil ik op deze plaats even de bur gerij er op attent maken, dat mocht men op het gezegde in de courant ingaan om ook voor den heer de Ruijter een. kweekeling op te jutten, ik hier feestelijk voor bedank. Ik acht het beneden mijn waardigheid om mijn klas tot ruim 20 leerlingen te verlagen, door een ander voor 'n hongerloontje de zaak te laten opknappen en zelf de lijn te gaan trekken. Het Hoofd der school heeft met April beslist, dat hij 24 leerlingen zou nemen, ver deeld over 6 en 7 en de heer de Ruijter 4 en 5 moest nemen met 37 leerlingen. Het personeel stelde voor, om klas 5 te splitsen, docli daar had het Hoofd geen ooren naar. Hij zou dan 3 leerjaren krijgen en is blijkbaar niet in staat om daarmede vruchtbaar onderwijs te geven. Wat een toe stand dus in den goeden ouden tijd, 12 jaar geleden met de oude lëerlingenschaal, toen de heer Wijn ook met 3 leerjaren zat opge scheept! Hopende, dat de burgerij en in het bijzon der de Oudercommissie, hieruit eenige con clusies trekt, teeken ik, W. G F. DE RUIJTER, Onderwijzer te Oudkarspel. Het land durft een wederkeerig- heidspact met Rusland niet aan. De correspondent van de „Times" te Boe karest bericht aan zijn blad, dat men zich in Boemeensche kringen in stilte verheugt over de TurkschSovjet-Russische vriend schap. Men heeft alle reden om aan te ne men, dat na het bezoek van Potemkin de Russische onder-volkscommissaris van bui- tenlandsche zaken, aan Ankara, het defen sief verbond, dat tusschen beide landen in 1920 gesloten is, in het openbaar zal worden bevestigd. De Roemenen, die een verbond hebben gesloten met Turkije, zien hierin een versterking van de indirecte vriendschap en een bescherming van Roemenië door de Rus sen. De geruchten, volgens welke Potem kin bij zijn onderhoud met Gafencu een eenzijdige garantie zou hebben aangeboden aan Roemenië, worden te Boekarest evenwel niet bevestigd. Men heeft in tegendeel alle reden om aan te nemen, dat Potemkin de stelling van Litwinoff in zake de tweezijdige verdragen, heeft verdedigd. Hiermede kon Gafencu niet instemmen, zonder de waarschuwingen van Duitschland in den wind te slaan. Centraal vluchtelingenkamp „vernederend" Joodsch protest tegen de regee ring spionnen. De Stichting ter Verdediging van de Cul- tureele en Maatschappelijke Rechten der Joden maakt ernstig bezwaar tegen de stichting van een Centraal Vluchtelingen kamp voor de naar ons land gevluchte Jo den. In een in het Hsb. gepubliceerd betoog zegt de stichting o.m.: Het is een Joodsch belang, dat hier niet 2G00 Joden in een uitzonderingspositie zul len worden geplaatst, die voor hen on- schuldigen vernederend en kwellend moet zijn en hen zal doen degenereeren, ter wijl met de doorvoering van dit plan geen enkel Ncderlandsch belang is gediend. Het zou veel goedkooper zijn om de vluch telingen in gezinnen onder te brengen, waar toe de mogelijkheid bestaat; immers geheel spontaan verklaarden reeds velen, onder wie ook niet-Joden, zich bereid vluchtelin gen op te nemen. Men zou volgens de stichting geneigd zijn te denken dat de Regeering de vluchtelingen in een kamp wil te samen brengen, tenein de hen te verhinderen hiei: te lande hun brood te verdienenj in de Gekroonde Haan, HENSBROEK, 14 MEI, Ieder bezoeker een gratis consumptie. 36 uur optreden EMIL MOPETTL Daarna FEESTBAL. Anna Paulowna ZONDAG 14 MEI Waarborg voor een fijne middag en avond. Denkt om den Tango- en Slow- foxwedstrijd om behoorlijke prijzen. Geen mooiere manier om 14 Mei te gedenken als Moederdag heeft voor iedere prijs wel iets aardigs. Zoekt daarom dóór voor deze dag iets uit voor Uw Moeder of bestelt per Telef. 78 Schagen. Gevraagd FLINK PERSOON met rijbewijs, geschikt zoo noodig zelf zaak (dagelijks ar tikel) bij te houden: Liefst on gehuwd en bekend in de Wie- ringermeer. Indiensi treding spoedig. Br. lett. RA17 Bur. van dit blad. En toen werd met algemeene stem men besloten, zoo'n leuke DOOS BONBONS uit te zoeken (een doos met aparte Moederdag-verpak king) bij Chocolaterie Willem se Wat een keusl En reeds van f 0.25 af tot 12.50. voor een fijne en mooie MOEDERDA.GTAART. Banketbakkerij Ook kleinere GEBAKSOORTEN en DOOZEN BONBONS. Zie morgen de étalage. f 225.000.— onder de oogen van Japansche bezetting weggeroofd. Naar de „Daily Telegraph" uit Hongkong meldt, hebben Chineesche guerilla-troepen een stoutmoedigen overval uitgevoerd. Zij drongen, ondanks de Japansche bezetting, in de stad door, overmeesterden eenige wach ten, die voor de Bank van Taiwan waren geplaatst, forceerden vervolgens de safe der bank en verdwenen met een buit van ruim f225.000, zonder dat er een haan naar kraai de! Eerst na 20 minuten roken de Japanners lont Zij zetten een nauwkeurig onderzoek in, maar waren natuurlijk veel te laat. Politieke activiteit in concessies te Sjanghai verboden. De autoriteiten van de internationale en dc Fransche concessie te Sjanghai hebben ge zamenlijk een proclamatie uitgevaardigd, waarbij alle politieke activiteit verboden wordt en drastische maatregelen worden aangekondigd tegen hen, die daden .verrich ten welke de orde en rust zouden kunnen verstoren, terwijl voorts verklaard wordt, flat zoo noodig de strengste maatregelen zul len worden genomen om het verblijf op straat te beperken. In de proclamatie wordt gezegd, dat politieke activiteit, ofschoon zij door hen, die haar voeren, van patriottischen aard wordt geacht, niet wettig in neutrale gebie den kan worden bedreven. Honderdduizend francs gevonden en een klacht wegens „oneerlijk- lijkheid" het slot. Ruim een jaar geleden vond een Parijschc taxichauffeur in zijn wagen, zoo even door een sierlijke Egyptische overijld verlaten, een taschje, dat haar moest tocbehooren. Hij ging terug naar het adres, dat ze had opgegeven om haar weer in het bezit daar van te stellen, maar daar de huisbewaar ster niet wijs werd uit het signalement, bracht hij het voorwerp naar de hiervoor bestemde afdeeling in het hoofdcomimissari- aat van politie. Daarmee waren blijkbaar enkele dagen verstreken, want de dame had er terstond het verlies gemeld cn haar was geantwoord dat het nog niet was te ruggebracht. Later moet het niet als zoodanig herkend zijn. ofschoon haar naam en adres erin voor kwamen. met het gevolg dat, toen het een jaar en een dag ter plaatse gelegen had zonder opgeëischt te zijn, de autobestuurder bericht kreeg, dat het hem behoorde. Wie schetst zijn verbazing, aldus de N. R.Ct., toen bij een onderzoek zich een geheim vakje opende, waaruit 100.000 frank aan ef fecten en 15 biljetten van 100 frank te voor schijn sprongen! De man meldde dit de eigenares, maar deze deelde het de politic mee, zoodat de eerlijke vinder in hechtepis genomen, maar terstond vrijgelaten werd met een hulde aan zijn karakterkracht. Sociaal Democratische bladen in de kazerne toegelaten. De minister van Defensie heeft volgens hef „Vk." bij legerorder van 8 Mei bepaald, dat de dagbladen, uitgegeven door de N.V. „De Arbeiderspers" niet meer zullen worden ge rekend tot de geschriften, welke uit de ka zernes enz. moeten worden geweerd. Als gevolg van deze wijziging moeten Het Volk, Vooruit, Voorwaarts, Volksblad, Ut rechts Volksblad, Zaans Volksblad, Volks blad voor Gelderland, Volksblad voor Gro ningen en Drente, Volksblad voor Friesland Volksblad voor Twente, Gouds Volksblad in de kazernes enz. der Koninklijke Landmacht worden toegelaten. DUITSCHE ACTIVITEIT IN IERLAND? De Iersche autoriteiten stellen een onder zoek in naar Duitsche propaganda, die in het graafschap Dongal gevoerd wordt onder oud-leden van het republikeinsohe leger. Men acht deze kwestie van belang in ver band met geruchten, volgens welke de le den van het republikeinsohe leger, die in Engeland optreden. Duitschen steun ontvan- Soldaten mogen „Het Volk" lezen» SCHAKEN. DE INTERNATIONALE ZESKAMP. Szabo en Dr. Euwe zijn overeengekomen om hun afgebroken partij uit de eerste ron de van den zeskamp, welke hedenavond zou worden uitgespeeld, zonder hervatting in remise te laten eindigen. In den stand brengt deze uitslag geen ver andering. Zij deelen samen de tweede en derde plaats met 2Vfe punt. Amerikaansche politie jaagt op onmenschen Het onderzoek naar de praktij ken der vergiftigersbenden. De beide Amerikaansche „vergiftigerssyn- dicaten", welker praktijken men op het spoor is gekomen, zouden de laatste jaren 200 misdaden hebben bedreven. De twee ben den dooden om de gelden van levensver zekeringen te kunnen innen. Zij maakten niet alleen gebruik van vergiftiging door middel van arsenicum, antimoon en ande re vergiften, doch als een spoedige dood noodig was, namen zij ook wel hun toe vlucht tot „toevallige verdrinking" of au tomobielongelukken. De benden hadden vele vertakkingen in alle staten, vooral in New Jersey en Pennsylvania, en de poli tie te Philadelphia staat ondanks de mede werking van andere staten voor talrijke moeilijkheden. Tot dusver zijn 24 personen in hechtenis genomen, doch de werkelijke leiders van de benden heeft men nog niet kunnen ontdekken. ANNA PAÜLOWNA DE HEER MOL GAAT HEEN. Naar wij vernemen, is de heer C. J. Mol, hoofd der openbare school alhier, benoemd tot hoofd van de Hofdijkschool te Alkmaar. ZIJPE 'T ZAND. ONDERHANDS VERKOCHT. Het dubbel woonhuis, bewoond door den heer P. Dekker en mej. B. Bleijendaal, eigen dom van de erven de wed. Bult, is onder hands verkocht aan den heer Borst te Groote Keeten. Het aangrenzende weiland, eveneens eigendom van de erven de wed. Bult, is on derhands verkocht aan den heer Jn. Kooij, Boschweg. OUDESLUIS. DE OUDEN VAN DAGEN NAAR VOLEN- DAM EN MARKEN. De commissie, die zich telken jare be ijvert om den Ouden van Dagen een pret- tigen dag te bezorgen, heeft gisteravond in haar vergadering besloten een autotocht te maken naar Volcndam om vandaar naar Marken te varen. Dan is het voornemen weer in Volcndam te middagmalen. Daarna rijdt men door den Beemster naar Alk maar en Bergen om ten slotte Oudesluis weer te bereiken. Doch dit schoone plan hangt af van de milde gevers(sters), aan wien dezer dagen een lijst zal worden aangeboden en waarop, naar de commissie hoopt, weer flink zal geteekend worden. ZONDAG 14 MEL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 's av. 7 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Wieringerwaard, vm. 10 uur, Ds. Kapteyn. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. H. Doop. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. G. Moen, van Nieuw-Leusen. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Krop. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Doop. Heerhugowaard, nam. 2.30 uur, Ds. de Leeuw. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Van Biemen. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur. Ds. Witkop. Barsingerhorn, nam. 2 uur. Ds. v. Biemen. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd* Voor direct gevraagd: Een Bekwaam SMIDSKNECHT. met. alle boerenwerk bekend, bij H. DE GRAAF, Smederij, Hens broek. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Warmenhuizen, geen dienst. Hippolytushocf, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Doopsbediening. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, 's av. 7 uur. Ds. Rijkx. Doopsgezinde Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 9.45 uur, Ds. Mr. J. A. Oosterbaan. Barsingerhorn, voorm. 10.30 Ds. Milatz, v. IJmuiden. Hippolytushoef, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Cand. van Min nen, van Bergen. Nam. 5 uur, Cand. van Minnen. Kolhorn, voorm. .9.30 uur, Cand. Wamstee- ker, van Schagen. Nam. 2.30 uur. Cand. Wamsteeker. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer A. van. G'inkél, van Bloemendaal. 's Av. 7 uur, Ds. J. van der Heide, van Br. op Langendijk. Bev. nieuwe leden. Schagerbrug (Grootesloot) 's av. 6.45 uur, Cand. Mulder van Amsterdam. Wïeringerwerf, voorm. 9.30 uur, de heer Boogaard. Middenmeer, vm. 9.30 uur, Cand. Xijdam. Slootdorp, nam. 2 uur, Cand. Nijdam. Voorbereiding H.A. Wieringerwerf. 's av. 7.30 uur. Jeugdbijeenk. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenverecniging, Woensdagavond 8 uur in het Evangelisatiegebomv.' E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm.'10.30 u. Ds. Schouten, van Den Haag. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's avv 7 uur, de reer I. Kui per, van Bilthoven. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterwég la), voorm. 10-15 uur en 's av. 7 uur, Ds Ruijs Onderwerp: „De Eeuwige Erfenis." EIERVF.ILIXG SCHAGEN, 11 Mei. Aanvoer: SO.OOO kipeieren 3.25—3.80 per 100 stuks. HELDERSCIIE EIERVEILING, 11 Mei. Aanvoer: 32245 kipeieren: 52—5i Kg. 2.70 —3, 55—57 Kg. 2.90—3, 58—£0 Kg. 3—3.60, 61—63 Kg. 3.30—3.70, 64—70 Kg. 3.40—4, 528 eendeieren 2—2.40 per 100 stuks. HOORN, 11 Mei. Aangevoerd: 1 stapel kleine Boerenkaas wegende 286 K G. Prijs f 18.50. Handel goed. WARMENHUIZEN, 11 Mei. Gele kool 5.707.20, Deensche witte kool 2.602.80. Aanvoer: 1300 Kg. gele kool, 1300 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK. 12 Mei. 46 st. Bloemkool 2737; 60 kg. tomaten A 40.50—40.90; B 38.—; CC 35.60; 5800 kg. rabarber 2.20—2.90; 112 kropsla 3.10 LONDENSCHE WOLVEILINGEN. Londen, 11 Mei (Reuter). Den laat- sten veilingsdag der Mei-serie bedroeg het aanbod 9658 balen, waaronder 2275 Zuid- Amerikaansche wol. Daarvan werden 8271 balen verkocht. Van de zijde van den binnenlandschen handel bestond levendige vraag naar de sorteering, die van een doorsnee karakter was, en tegen den laatsten tijd geldende prijzen goed van de hand werd gedaan. Best slipes cn best scoured merinos wer den wegens te hooge limieten nog al eens opgehouden. Voor de geheele serie vermeldde de cata logus 69.606 balen, waarvan 61500 konden worden verkocht, 41500 aan binnenland- sche handelaren, 2000 aan handelaren van het Vasteland. Wat de prijzen betreft, deze waren, in vergelijking met. die in de vorige serie ge maakt, voor witte merinos en Zuid-Ame- rikaansche onveranderd tot vijf procent la ger, voor scoured merinos en fijne vette crossbreds onveranderd, voor crossbreds medium en coarse 5 tot 10 procent, hooger en yoor slipes 10 tot -15 procent hooger.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3