Iliirm RAED-PRAET I Juni, dag der dagen... SCHAGEN ROND? „aarom ntëf Radioprogramma Maandag 15 Mei 1939 Tweede blad ER WAS EEN WAGEN VOL GELADEN, VOL MET WO NINGPLANNEN. Eilieve, welke gruwelijke tooneelen spe len zich af in de holen der duisternis, waar jondige blikken worden geworden op bleek blonde of blauwzwarte baleinslanke doos- jesschoonen? Wat verbergen dc ambtseedige rapporten over speurtochten en onderzoekingen in loco onzer waakzame politiedienaren? Wel ke ontstellende offers worden er geplengd op het outer van Bachus en Amor, dat. onze burgemeester het noodig oordeelde onthullingen te doen in geheime raadszit ting? Het moet wel ijselijk zijn geweest, dat meneer van Erp, zélf in deze zaak banier drager-voor zijn benarde beschermheiligen der broeders van de slappe lip, omdraai de als een blad aan een boom! En na het deurtje dicht deurtje open, zonder meer meeging met het voorstel van B. en W. om de beslissing over sluitingsuren in handen van den burgemeester te laten, alzoo zich niet te. binden aan eenige bij verordening bepaalde consessie. Terecht! Men kan de Schagcr-Crt. niet verwijten den burgemeester naar den mond te praten, maar zijn beleid ten aanzien van het sluitingsuur beeft onze volle instemming. Wij achten bet adres van de caféhouders weinig geluk kig. De exploitanten der „behoorlijke" za ken hebben zich over den burgemeester nimmer te beklagen en het lijkt ons wel wat al te collegiaal oin op te komen voor de zaken, welke de eer en het aanzien van Schagen naar buiten niet verhoogen. We kunnen hier tenslotte de armzalige naboot- zing van het „écht-Amstcrdamsche nacht jeven" wel missen. Het is ons daarom van de arbeidersver tegenwoordigers afgevallen, dat zij het voorstcj van den heer Dekker, damesbedie- ning in de café's af te schaffen, niet over namen. Wij hebben zoo'n stil vermoeden dat wethouder Buiskool, zich tijdens de behan deling van het agendapunt: dokterswoning op 'n veiliger plaats, in de rechtszaal, heeft gewcnscht. De geachte verdediger meester doktor Buiskool kan doorgaans beter met meneer dc Officier overweg, dan wethou der Buiskool Vrijdagavond met een stel, in het volle leven staande, raadsleden. Het merkwaardige bij deze trieste geschie denis van verloren inllusies is, dat niet frac- ticgewijs maar naar persoonlijk inzicht is geste md. Sint Politicus was geheel op non activiteit gesteld, hier werd slechts gemeen tebelang bij grammen afgewogen! Veel behoeven wij over deze kwestie niet te zeggen, ook ons standpunt is niet veran derd. Wij zijn van oordeel, dat de firianti- «ele toestand van de gemeente niet toelaat voor een ambtenaar, die bovendien niet in vollen gemeentedienst is, te bouwen. Al het andere is franje, doet de schaal een weinig meer ten gunste of ten ongunste over slaan, doch de zaak zelf verandert er niet door. Wat ons vooral opviel was het gebrek San cijfermateriaal, aan houvast, zoowel in het kamp der voor- als tegenstanders. Hoeveel dokter Nanninga verdient we ten we allen, maar wat doet hij er voor? Hoeveel patiënten worden behandeld, hoe veel bevallingen verricht? Hoe verhoudt zich dan zijn vergoeding tegenover b.v. die der fondsdoktoren. Een mededecling van den heer Dekker: de armenpraktijk is 100 meer geworden, zegt ons niets. Een plus een is twee, en dat scheelt óók 100 De positie van dokter Nanninga was er ook duidelijker door ge worden, de heele geschiedenis is nu zeer vaag gebleven en dit heeft ongetwijfeld den gang van zaken beïnvloed. Men doet thans verstandig de illusie van een fraai landhuis maar als in rook vervlo gen te beschouwen. Het staat voor ons tevens vast, dat Ged. Statcne en besluit tot bouwen zeker niet zullen goedkeuren en ook betwijfelen wij sterk of zij f 5000.— zullen toestaan voor een reparatie van het tegenwoordige ge bouw, dat de dokter bewoont. De burgemeester sprak van een huis in overeenstemming met de „standing" van een arts. Het gaat echter niet om „een arts", het gaat om een „gemeente-arts" en voor wat die gemeente betreft, beli ieft zijn woning zich dan ook slechts aan te passen aan zijn salaris als gemeente-ambtenaar. De eenige oplossing is, dat de dokter zelf bouwt en de gemeente hem tegemoet komt met een bedrag, dat in zuivere ver houding staat tot het inkomen dat hij van de gemeente trekt. Dc heele zaak is, dat de voorstanders zich te veel blindstaren op het begrip „dokter", als „helper der lijdende mensch- heid" en te weinig als „ambtenaar" en man, die als ieder die arbeidt, op zijn tijd zijn honorarium toucheert. Gevoelsargumenten zijn hier in deze zui ver zakelijke kwestie volkomen misplaatst. Men had alzoo een drukke dag... Nadat men dus dc dokterswoning van de baan had geschoven toog men Iloepwaarts en ging van deze boulevard een en ander ach ter de dichte deuren vertellen... Resultaat, opnieuw eenige duizenden guldens voorloo- pig onder veilige hoede van onze beheerster van de gemeentelijke huishoudpot, mejuf frouw Blaauw gelaten. En of 't nog niet genoeg was, wipte men naar het Rcnsgars en zong vele klaagliederen over de Donder- dagsche parkcerellende... Zéér jammer dat dc Haarlemsche ambte naar, die 't kopje thee wil afschaffen niet tegenwoordig was... Ongetwijfeld zou hij zich in een klein hoekje gaan staan scha men en daarna meneer Michels en meneer Kooiman c.s. zijn gaan vertellen, dat zulk een bezorgen van 't geuieente belang, bo ven het presentiegeld, geen kopjes maar potten thee en Henry Clavs waard is... Een puzzle, zei de burgemeester, die ver- kerschaos en „the two B's" knikten meewa rig mee... t Zal niet meveallon, inderdaad, maar toch gelooven wij, dat men het ^moefr zoe ken in gratis pnrkeeren op de groote plei nen en de winkelstraten... 't Belang van den enkeling-garagehouder moet tenslotte wijken voor dat van de geheele winkel stand en van het algemeen. De gemeente raakt dan wel een half par- keeceitje kwijt en krijgt een leegc dop. Edoch, om naar van Alphen te spreken: In een mand, zoo vol geladen, ziet men een twee (leege) doppen (meer) niet... DUITSCHE MAATREGELEN TEGEN IN VOER NEDERLANDSCHE TUINBOUW PRODUCTEN, in verband met het Colorado-ke- vergevaar. Naast verschillende invoerbelem- meringen cloor contingenteering, in voerrechten e.a. is in den laatsten tijd een nieuwe gekomen, n.1. die in verband met het al of niet vermeen de gevaar van de Colorado-kever. Daarmee is Duitschland nu ook gekomen, én het is te begrijpen, dat, waar de Langen- dijker tuinbouw staat of valt met den uit- iVoer naar Duitschland, men zich met be zorgdheid afvraagt, wat deze maatregel nu weer voor onaangename gevolgen voor de tuinbouwers zal hebben. Op grond van de nieuwe uitgevaardigde verordening is de in voer van aardappelen gedurende het ge heele jaar slechts geoorloofd, indien zij ge groeid zijn op een plaats, welke tenminste 50 K.M. verwijderd is van een plaats, waar de Coloradokever gevonden is en mits elke zending vergezeld is van een certificaat van oorsprong en van gezondheid. In den tijd van 1 April tot en met 14 Nov. 3s uit plaatsen, welke ten minste 50 K.M. verwijderd zijn van een vindplaats van een kever, dc invoer van versche groenten van allerlei aard en van vcrsche deelen van planten alleen geoorloofd, indien elke zen ding vergezeld is van een certificaat van oorsprong en van gezondheid. Sluitkool mag uit streken, waar" de Colorado-kever is ge constateerd, met inbegrip van plaatsen, wel ke binnen een kring van 50 K.M. om een Vindplaats liggen, worden ingevoerd, indien vrij van overtollig blad en van grond en units vergezeld van een certificaat van oor sprong en gezondheid. Glastomaten iedem van zoo'n certificaat en van een verklaring van den Plantcnz. Dienst waaruit 1)1 ijkt, dat het glastomaten betreft; onderaardsche knollen en bollen (b.v. uien, bloembollen), wortelstokken en andere on deraardsche deelen van planten (b.v. peen, asperges, schorseneercn, knolraap, radijs), indien deze schoon gemaakt en- vrij van grond en wortels zijn en voor zoover de zending vergezeld is van een genoemd cer tificaat. Verschillende producten worden boven dien nog genoemd, die echter voor Langen- dijk van minder beteekenis zijn. De Tuinderij, het orgaan van het Cen traal Bureau der Veilingen in Nederland, is slecht te spreken over deze verordening en schrijft: „Reeds tihans merken we op, (de volgen de week wordt uitvoeriger op een en ander teruggekomen) dat de nieuwe maatregelen - waaromtrent noch 't Ministerie van Eco nomische Zaken, nóch de Plantenzi©kten- kundigen Dienst het noodig gevonden heb ben om ook maar eenig overleg met het Nederlandsche Tuinbouwbedrijfsleven te ple gen voor onzen Tuinbouw neerkomen op een ramp, omdat zeer belangrijke tuinbouw- districten voortaan ten aanzien van ver schillende hoofdproducten zullen zijn uitge sloten van exportmogelijkheden naar Duitsch land. Zoo zal voortaan sla uit de besmette en bedreigde gebieden niet meer naar Duitschland kunnen worden geëxporteerd vanaf 1 Mei; bloemkool zal uit deze gebie den voortaan na 31 Mei niet meer naar Duitschland kunnen worden uitgevoerd, en, indien zij niet onder glas is gegroeid, mag zij in de maanden April en Mei zelfs in het geheel niet naar Duitschland worden ver zonden. Invoer van vroege aardappelen is uit de besmette en bedreigde gebieden vol ledig verboden. Zoo zouden we kunnen door gaan. Omtrent de vraag, welke gebieden als be smet of bedreigd moeten worden beschouwd, kon men ons thans nog geen definitieve in lichtingen versohaffen. Gezien echter de pu blicaties daaromtrent van den Plantenziek- tenkundigen Dienst vreezen wij het ergste. TUINDERS EN DE MILITAIRE DIENST. De Nederlandsche Tuindersbond is er in geslaagd ir. Rietzema, tuinbouwconsulcwt te Hoorn, bereid te vinden zijn medewer king te verleenen tot het verkrijgen van vrijstelling van militairen dienst der opge roepen tuinders. Voorwaarde is, dat de aanvrage moet geschieden via bovenge- noemden Bond; voor den kring Langcn- dijk en Omstreken bij den secretaris van dezen kring, den heer C. Jongsma. AARD VLOOIEN. De plan'tenbanen, koolplanten voor de bewaarkool, hebben veel te lijden van de aardvlooicn: in groote massa's worden ze op die planten aangetroffen. BRUG- EN WEGENPLANNEN. In verband met de brug- en wegenplan- nen langs den Waarddijk en over het ver- hreede kanaal zijn dezer dagen weer ver schillende opmetingen verricht. Ben der bewoners van de door de Provincie ge kochte perceelen heeft aanzegging, de wo ning voor 1 Aug. a.s te verlaten. OUDKARSPEL. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de collecte voor „Wolf- heze" het tehuis voor alleenstaande blin den, was in deze gemeente f 24.67i, ZUIDSCHARWOUDE. ZAKENNIEUWS. We vernemen, dat de heer J. Buiter zijn winkel in schoeisel en voetballersbenoo- digheden zal opheffen, een andere woning gaat betrekken en een schoenlapperij in een afzonderlijk pand zal vestigen. NOORDSCHARWOUDE. BIJTIJDS GERED. Dc oude heer B. geraakte Zaterdag bij 't grassnijden te water. Gelukkig was zijn zoon in de buurt en deze smaakte het ge noegen, zijn vader uit het natte element te redden, zoodat deze duikpartij geen an dere gevolgen had dan een nat pak. ZIJPE BURGERBRUG. PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN Vrijdag hield de Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen, afd. Zijpe, haar laatste bijeenkomst in dit seizoen in café Homan tc St. Maartensvlotbrug. Mevr. v. d. Baan opende de bijeenkomst en heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder mevr. Kcijzer—de Jong en mevr. Vorstman—Cramer von Baumgartcn. De secretaresse las de notulen der laatste vergaderingen voor, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Hierna gaf Mej. J. M. v. Wolferen een schetsje van C. H. Cordelier, „Zon en Re gen" ten, beste. Daarna trad het zangkoortje op met een drietal liederen, en werd verslag uitge bracht van de voorjaarsvergadering van het Provinciaal Verbond, gehouden te Alkmaar, in café Centraal. Besproken werden plan nen om tot de oprichting van een vereeni- ging voor Huisvrouwen te komen. Mevr. Keijzcrde Jong vertelde het doel en nut, dat er van zoo'n vereeniging uit gaat, terwijl Mevr. VorstmanCramer v. Baumgarten een uiteenzetting gaf omtrent de finantieele zijde. Hierna bracht het zangkoor nog een nummer ten gehoore en las Mevr. v. d. Baan een stukje voor uit hert kleuterboek „De Schat". Er werd besloten dezen zomer een ex cursie te maken naar Petten, waar zoo mogelijk de Kinderkolonie, de Jeugdher berg en het Klcuterhuis bezichtigd zullen worden; daarna een wandeling onder des kundige leiding. Hierna sluiting, waarbij Mevr. v. d. Baan een hartelijk woord van dank bracht aan Mevr. Breebaart voor de leiding van het zangkoortje. PETTEN. „De bond" jubileerde Zeer geslaagdfeest van de Bouw vakarbeiders. Als te Petten over de „Bond" wordt ge sproken, dan weet ieder, dat daarmee be doeld wordt de goed:geleide en invloedrijke afdecling van den Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond, die in Petten nagenoeg alle mannelij ke ingezetenen omvat. Deze organisatie nu vierde Zaterdag op feestelijke wijze haar jarig bestaan. En hoe! In den middag werd dc kinderen een voor stelling aangeboden, geleid en verzorgd door het ensemble Wins, dat met poppen kast, goocheltoeren en zang de jeugd eeni ge uren aangenaam wist bezig te houden. Het avondfeest. 's Avonds vulden de bondsleden en de ge- noodigden de zaal van Vriesman geheel. De voorzitter, de heer G. Hollander, opende en gaf vervolgens een aantrekkelijk overzicht van het ontstaan, van de rijke en bewogen geschiedenis en van den toestand van de organisatie, die met haar meer dan 100 le den thans grooter is dan ooit. Behalve op vakbewegingsterrein verrichtte de Bond ook heilzaam werk op sociaal gebeid door mid del van zijn „Fonds voor Ouden van Dagen" Dit fonds werd in 1920 gesticht ten einde een ouden arbeids den gang naar 't Arm bestuur te besparen en groeide uit tot een instelling, die jaarlijks f 2500.— uitkeert. Een goed gezelschap trad op. De heer Lopes Cardozo opende daarna het feestelijk gedeelte met een strijdliederen-pot pourri op accordeon, gevolgd door de Czardas van Monti, waarmee hij zijn meesterschap op dit instrument bewees. Alcx Wins bracht daarna met eenige goocheltoeren de aan wezigen in verbazing, terwijl hij in samen werking met zijn vrouw middels het poli tieke poppenspel de politiek van de dicta- tuurstaten op rake wijze hekelde. Gelukwenschen. De heer J. Achterberg bracht de geluk wenschen over van het hoofdbestuur. Waar deze spreker de bcgingeschiedenis van de af- deeling had meebeleefd, wist hij zich nog vele gebeurtenissen te herinneren uit de da gen van strijd, waarvan het hoogtepunt een maandenlange staking was, die in een vol komen overwinning eindigde. Voorts wees de spreker op het wel merkwaardige feit, dat van de tegenwoordige leden bijna éen vierde gedeelte vanaf de oprichting lid is. Die al len werd' een fraaie oorkonde uitgereikt. Na de pauze was er gelegenheid tot feli- citeeren. Officieele belangstelling. De burgemeester van Zijpe opende de rij der sprekers. Hij bracht de gelukwenschen van het gemeentebestuur over en huldigde de organisatie in den persoon v. haar voor zitter, wiens bezadigd optreden, helder oor deel en vruchtdragend werk hij in tal van commissies had loeren waardeeren. Vele andere sprekers, optredende namens verwan te organisatie, voerden nog het woord, doch een verslag van het gesprokene zou ons te ver voeren. Met een transformatie-schets brachten de „Winsen" de lachspieren nog eens danig in beweging en eerst over het middernachtelijk uur kreeg de voorzitter gelegenheid de wel geslaagde bijeenkomst te sluiten. WINKEL DIENSTPLICHT. De dienstplichtige J. de Veer van de lich ting 1939 is opgeroepen om op 4 Augustus 1939 zijn onderbroken oefeningstij4, te ver volgen. nhardt 1. Omdat U aan de typische hart vorm onmiddellijk kunt zien, dat U werkelijk de geneeskrachtige Mijnhardt cachets krijgt. 2. Omdat deze vorm voorkomt, dat het cachet op de tong blijft lig gen en het inslikken dus gemak kelijker is. HARTJES verdrijven alle pijn! Bij apothekers en drogisten, koker 12 st. 50 ct. - doosje 6 st. 30 ct. NUMMERING CANDIDATENLIJSTEX De nummering van de candidatcnlijsten is in deze gemeente geschied. De lijst van de S.D.A.P. verkreeg no. 1, van Plaatselijk Belang no. 2 en de neutrale partij no. 3. BARS1NGERHORN HARINGHUIZEN. MIDDENSTANDSAVOND. Gisteravond gaf de Middenstandsvereen. een avond te Haringhuizen. Allereerst open de de orkestver. O.V.K. met eenige goed ge kozen nummers, waarna de heer A. van Zoonen „Kees met den Middenstand op reis" op verdienstelijke wijze voordroeg. De Mid denstan dsreisfilm, werd vervolgens ver toond door Fotohandel Keuris. Deze mooie film werd evenals in Barsingerhorn en Kol- horn, door de aanwezigen op prijs gesteld cn ook het bijfilmpje ontlokte een dankbaar applaus. Na de pauze trad nogmaals de orkestver. op, waarna voorz. Gorter den avond sloot. Tot slot een gezellig bal, met muziek van de heeren Bakker en Zoetelief. SINT PANCRAS ST. PANCRAS. D.T.S.—VRONE, 2—3. Gisteren bonden de oude rivalen den stijd weer eens aan; Onder goede leiding van den lieer v. d. Hoven werd begonnen. D. telde eenige invallers, evenals V. D. wint den toss, dus brengt de V. Midvoor den bal aan het rollen. Het spel gaat vrij gelijk op. Als bij een algemeenen aanval de bal bij Ruis komt, den Vrone r. buiten (Hoog land speelt midvoor). geeft Ruis goed door en Hoogland knalt onhoudbaar in (10 voor Vrone). D. wordt nu wakker geschud en komt verwoed opzetten. Als Tromp een geweldig hard schot inzendt, raakt de links back den bal en met veel effect belandt het leder in het V.-doel (1—1). Geleidelijk neemt V. nu het spel in handen, hetgeen zij echter voorloopig niet in dQelpunten weet uit te drukken. Eindelijk doelpunt Koning on houdbaar 11a een corner en is de stand dus 21 in het voordeel van Vr. D. laat het er niet bij zitten. Als bij een corner op het V.- doel de bal hoog voor doel wordt gezet, slaat Dekker mis én Carnas kan gemakkelijk in koppen (2—2). Hierna is het rusten. Na de thee krijgt V. tegen wind, wat voor al met den lichten bal zeer zwaar speelt. V. had nu haar zwaartepunt in de verdedi ging gelegd, wat natuurlijk D. veel meer Uenqelifio-hl Dan staat een visschertje aan den kant! Voor velen onbegrijpelijk, saai en kinderachtig; voor den ras-hengelaar echter een tooverwoord, dat hem in den „gesloten tijd" reeds weken van te voren vol ongeduld doet verlan gen naar den eersten Juni, de ope ning van het nieuwe seizoen van tij delijke zorgeloosheid in de frissche buitenlucht, waterdichte laarzen, ou de lekke regenjassen, thermosfles- schen (met alcoholvrije inhoud) slim me hengelaars en achterdochtige vis- schen Ook thans nadert dezen tijd weer en m'n huisgenooten beginnen reeds zoo nu en dan belangstellend te informecren hoeveel „nacht jes slapen" het nog duurt. Ook vragen als „Jan moet je nog niet beginnen met je vis- scherij-spullen in orde te maken", en goed bedoelde opmerkingen als: „ik heb je nog niet met je snoeren zien spelen", wijzen er op dat de zaak in een critiek stadium begint te komen Al deze verschijnselen laten dan ook niet na den noodigen indruk op mij te maken en zoo onopzichtelijk mogelijk (men ziet den hengelaar erg gauw* als maniak) begin ik reeds hier en daar een nieuwe haak aan een stukje silk tc maken, een oude „paternoster" te herstellen en een stuk overjarig-snoer aan veeleischcnde krachtproeven te onderwerpen. Alleen deze voorbereidende werkzaamheden reeds hebben voor den hengelaar een spe ciale charme en het is ongeloofelijk hoe groot bij sommigen de collectie hengelsport-attri buten is. Zoo ken ik b.v. iemand die in deze dingen dermate gesorteerd is, dat een en ander langzamerhand op een doolhof is gaan DINSDAG 16 MEI 1989. Hilversum I, 1875 en 415.5 m. *KR O-Uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.00—1.20 Gramofoonmu ziek). 2.00 Vrouwenuurtje., 3.00 Modecursus.. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 „Wat betekent Rudolf Steiner's anthro- posophie voor de moderne mensheid?" causerie. 4.25 Causerie „Vivisectie-bestrrjding ten dien ste van mens en dier". 4.45 Berichten. 4.50 Gramofoonmuziek. 4.55 Causerie „De I. O. G. T. en de Blauwe Week". 5.10 KRO-Melodisten en solist. (5.456.05 Felicitaties) 6.35 Berichten. Sportpraatje. 7,00 Berichten. 7.15 Causerie over Portugal. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest en solist. (9.00 9.15 Gramofoonmuziek. 10.10 Harry Polah en zijn Hongaarsch orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Boys en soliste. In de pauze: Gramofoonmuziek. 11.2012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n, 301.5 m. AVRO-TJitzending. 8.00 Orgelspel. 8.15 Berichten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Huishoudelijke wenken. 11.35 Omroeporkest. 12.15 Berichten. I.15 Omroeporkest. 2.00 Zang met pianobegeleiding. 2.20 Pianovoordracht. 2.45 Knipcursus. 3.45 Berichten, hierna: Het Sylvestre-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.15 De Twilight Serenaders (Om 6.25 Ber.)". 7.00 Orgelspel en zang. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal, mede deelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.25 Disconieuws. II.00 Berichten ANP. Hierna: Leden van de AVRO-Dance-Band. 11.4012.00 Orgelspel (opn.). in. den aanval deed zijn. De Waard, breekt een paar keer goed door, maar het levert niets op. D. dringt al meer op, -natuurlijk een kolfje naar de hand van de snelle V. voorhoede. Het duurt dan ook niet lang, of Kliffen breekt er alleen tussclien uit. Hoogland loopt mee. Op 't goede moment zet Kliffen hoog voor do$l ^n Hoogland kopt schitterend in (32 voor Vrone) Nu komt D. nog meer opzetten. Jansen krijgt den bal nog eens voor een leeg doel. Maar door hoog overschieten gaal ook deze kans verloren. Bij het einde kan Vrone op een zwaar bevochten 3—2 overwinning terug zien. SCHAGEN DUIVENSPORT. Dc postduivenvereeniging „Het Oude Slot'* hield gisteren eene vlucht op Guierrain. De eerste duif werd geconstateerd om 12 uur 8 min. 48 sec., terwijl werd gelost om 7.30 uur. De afstand van 275 K.M. Uitslag: M. de de Boer 1; H. Domper 2 61112; H. Deutekom 310; Jn. Bankert 41516; P. G. de Beer 5—89; Jo de Jongh 7; G. Bos 13—14—17. gelijken en ik soms niet kan nalaten (hoe wel ikzelf in dit opzicht ook niet heele- maal vrij-uit ga) hem aan te raden zich toch bij gelegenheid eens wat „spullen" aan te schaffen, hetgeen dan doorgaans met een minachtend schouderophalen of een „jij bent van lotje getikt" wordt be antwoord. Overigens kan niet worden ont kend, dat juist deze persoon, als één der drie gezworenen van ons hcngeltrio. de meeste successen boekt, welk feit natuur lijk niet aan de aandacht van „Buurman" en mij is ontsnapt en waaraan hij dan ook de welluidende bijnaam van „De Vir tuoos" heeft te danken. Wanneer langzamerhand alle bijbehooren- de gereedschappen weer bruikbaar zijn ge maakt, worden tenslotte de „stokken" zelf nog eens aan een nauwkeurig onderzoek on derworpen. De „bussen",.worden ingevet, hier cn daar versleten windsel vernieuwd en na dat. een laatste inspectie mij ervan heeft overtuigd, dat het zeker niet aan m'n hen gels zal liggen wanneer èr later een van de bekende .kanjers" zal worden verspeeld, worden de stokken zorgvuldig weggeborgen en op een plaats die liefst zoo min mogelijk door „oningewijdep" wordt betreden Thans nog eenige dagen rustig af wachten en dan kan men ons weer iederen Zondagmorgen (weer of geen weer) met blauwe-rcigerachtige- standvastigheid aan den waterkant zien staan en later met (netten vol,) visch thuis zien komen. Al is de vangst eens een keer minder goed, we laten ons nooit ontmoedigen en de eerst volgende Zondag zitten we weer niet gra> zeloos optimisme te wachten op „iemand die we nog nooit gezien hebben". Hengelaars vaak als „schertsfiguren gebruikt, in werkelijkheid meestal slechts menschen die na het drukke dagelijksche le ven een rustige en vreedzame ontspanning zoeken in de vrije natuur. Een volgende keer hoop 'k iets over onze avonturen te kunnen schrijven, in dc veron derstelling dat zulks, althans voor collega hengelaars, interessant zal zijn. JAN BAARS.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5