Verpletterende nederlaag voor Ajax K. N.V. B. N.H.V.B. BKC struikelt in Krommenie West Frisia start goed D W S-Eindho ven Italië-Engeland eindigt gelijk De voetbaluitslagen Ajax-NEC Fraai herstel van Helder 2 Zondag 14 Mei zal een dag bleven, die vele clubs heugen zal. Verrassingen overal, in het kampioenschap van Neder land, waar beide Amsterdamsche kam pioenen faalden, in de promotiekampen, waarin ZAC zijn eerste klasseschap vrij wel verspeelde, waar helaas ook BKC niet de zoozeer begeerde promotie kon bewerkstelligen, en waarin tenslotte vreugde kon heerschen in de Heider- familie, door de even fraaie als onver wachte 40 zege op KFC 8. Kampioenschap van Nederland Noch Ajax, noch DWS is er in geslaagd hun stand aan den kop te handhaven. Ajax leed een verpletterende 62 nederlaag tegen het Nijmeegsche NEC, dat reeds in Amster dam de rood-witten'tvuurnaaande schenen had gelegd. Nu, op eigen terrein, met de aan moedigingen der duizenden aanhangers, ach, we schreven het reeds: Ajax gaat een heel zwaren wedstrijd tegemoet. De mannen van Anderiessen hebben het inderdaad niet kunnen bolwerken, maar dat het 62 werd, dat is niet minder dan een blamage voor de Amsterdam mers. De Nymegenaren hebben door deze kra nige overwinning de spanning in de kampioens competitie weer geheel teruggebracht. De andere Amsterdamsche club, DWS, die van Ajax's falen had kunnen profiteeren, deed dit niet. Ook ditmaal konden de blauw-zwarten het niet tot een overwinning brengen tegen de Zuidelijke kampioenen, 11 werd het en deze uitslag teekent weer eens heel duidelijk, dat het laatste woord in het Kampioenschap van Nederland 1939 nog lang niet gesproken is. DWS 4 1 3 0 6—5 5 Ajax 4 2 1 1 8—8 5 NEC. 4 2 0 2 13—10 4 Eindhoven 4 0 3 1 7—8 3 Achilles 4 1 1 2 7—10 3 De promotie- degradatie wedstrijden In Afdeeling I heeft HBS het in Haarlem tot een fraai gelyk spel kunnen brengen. We vinden het van de Hagenaars een zeer verdienstelijke prestatie, die daarmede een flinken stap ip de goede richting gedaan hebben. Door dit gelijke spel (22) is intusschen wel vast komen te staan, dat de strijd in Den Haag de beslissing zal brengen, of zal Hilversum nog een sportieve spaak in het wiel steken, door het den Hage naars op eigen terrein geducht lastig te maken? EDO HBS Hilversum 2 110 2 110 2 0 0 2 4—2 4—2 DFC start goed UW is er op eigen veld niet in geslaagd de beslissende tweede overwinning te behalen. Wel werd het geen nederlaag, doch het gelijke spel (00) is voor de Dordtenaren verdien stelijke en nuttiger dan voor de rood-wit-ge- blokten. Ook hier is echter het laatste woord nog lang niet gesproken, want SVV als „Dritte im Bunde" kan nog best voor een verrassing zorgdragen. UW 2 110 2—1 3 DFC 10 10 0—0 1 SW 10 0 1 1—2 0 In Afdeeling UI is de 1ste uit-overwinning een feit geworden; hetgeen tegelijkertijd beteekent, dat het lot van ZAC, den degradatie-candidaat, vrijwel geteekend is. Met 43 bleven de Enschede- sche Boys in de meerderheid, waardoor de Enschedeërs een wel zeer fraaie kans hebben om het eerste klasseschap te heroveren. SCH zal deze uit-overwinning met leede oogen heb ben aangezien, want nu zullen ze hun uit wedstrijd tegen de Enschedeërs in een gunstig resultaat om moeten zetten,willen ze nog een kans maken. Ensch. Boys 3 SCH 2 ZAC 3 2 0 1 10 1 10 2 7—7 5—5 Spanning in Afdeeling IV. Limburgia heeft weer kranig werk verricht, want het gelyke sepl in Helmond tegen de gelijknamige club is een felicitatie waard. De Limburgers hebben door dit fraaie resultaat de leiding in deze kleine competitie behouden, en mede dank zij de eveneens fraaie over winning van de eerste klasser Bleijerheide op Middelburg (32) staan de kansen van Lim burgia en Bleijerheide nu uiterst gunstig. Limburgia 3 1 2 0 53 4 Bleyerheide 3 1 2 0 6—5 4 Heldmond 2 0 2 0 11 2 Middelburg 2 0 0 2 36 0 In Afdeeling V is de wedstryd in Winschoten tusschen WW en GRC eveneens in een gelyk spel geëindigd. Dat dit voor GRC een goed resultaat is, ziet men wel aan onderstaanden stand. De Gronin gers hebben nu ain één punt in hun thuiswed strijd tegen FVC genoeg om het dorado binnen te treden. GRC WW FVC 3 12 0 8—3 4 3 111 3—5 3 2 0 11 3—6 1 West Erisia weerstaat Bloemendaal De Enkhuizenaren hebben den eersten aan valler met een twee-één nederlaag naar huis teruggestuurd. Dit is een fraaie inzet, temeer als men weet, dat de Bloemendalers met een goed zege op Zaandijk gestart zijn. Wanneer West-Frisia erin mocht slagen den zeer zwa ren uit-wedstryd tegen Zaandijk op Hemel vaartsdag eveneens tot een goed einde te brengen, dan zijn de geel-zwarten een heel eind op weg. In ieder gevat een goed begin is het halve werk! West-Frisia Bloemendaal Zaandijk 1 1 0 0 2 2 10 1 2—2 10 0 1 0—1 BKC stelt teleur Tot groote teleurstelling van haar grooten aanhang verloor BKC in Krommenie met 21 van KW. De stand is nu: BKC KW Assendelft 6—3 5 3—2 4 1—5 1 Het is duidelyk hoe duur BKC dit falen op het kritieke moment kwam te staan. Ze heeft het nu niet meer in eigen hand. Assendelft's tegenweer aan KW is BKC's laatste hoop. Wanneer Assendelft thuis eens zou weten te winnen van KW, is BKC toch derde klasser. En by gelyk spel is een beslissingsmatch noo- dig. Maar zal A. dit kunnen? Zal zij ten an deren bate wèl presteeren wat zij by de be hartiging van eigen belangen niet kon? We vreezen voor BKC's kans. Kranig herstel van Helder II We hebben even ongeloovig ons hoofd ge schud, toen ons den uitslag van KFC 3Hel der 2 gewerd. 40, het zijn cijfers, die maar zeer zelden in promotie-wedstrijden voorko men, en die nu wel bewijzen, dat het de wit- jakken bittere ernst is, het 30-jarig jubileum met een promotie te vieren. Inmiddels is KFC 3 door deze nederlaag iets teruggevallen, zon der nochtans uitgeschakeld te zijn. Watergraafsmeer 2 slaagde er inderdaad in ZFC 3 met een nederlaag naar huis te sturen Met een 20 nederlaag konden de Zaandam mers hun „home" weer opzoeken. Door deze uitslagen heeft Helder 2 weer de leiding genomen en een overwinning op Hemelvaartsdag thuis tegen W.-meer 2 kan Helder's positie tot een zeer fraaie maken. Helder 2 3 2 0 1 8—4 4 ZFC 3 3 2 0 1 5—5 4 W.-meer 2 3 1 0 2 5—5 5 KFC 3 3 1 0 2 5—9 2 HRC uitgebekerd. De voorspelling, dat HRC op fermen tegen stand kon stuiten, zelfs in haar thuiswedstrijd tegen het Bussumsche BFC, is volkomen be waarheid geworden. De Bussummers slaagden erin de score blank te houden, wat automatisch in zich hield, dat ook onze laatste vertegenwoordiger een vrij pooveren bekerdood is gestorven. De Racers hebben wel eens een mooiere rol gespeeld in de Bekerwedstrijden! Intusschen is het van BFC een goede pres- taiie. Kampioenschap. Oudesluis heeft goed doorgezet. De tweede wedstrijd op 't BKC-terrein tegen Alkmaar leverde een goede 32 zege op, wat als een kranige prestatie is te beschouwen. Promotie 1 D. Succes 2 heeft zich Watervogels 2 niet ge heel van het lijf weten te houden. De punten werden gedeeld. Een uitslag, die voor de Vo gels wel het voordeeligst mag worden ge noemd, daar zy nog een thuiswedstrijd in het vet hebben. Rauchbeker. Zooals we hadden verwacht, heeft HRC 2 Nieuwe Niedorp voor den beker uitgeschakeld. De Racers wonnen thuis n.1. met 31. HRC 2 wacht thans eenige weken, want de te'gen- stander moet voortkomen uit Hollandia— BKCAtlas en, naar we vernamen, heeft Hol landia voor den wedstryd tegen BKC op He melvaartsdag uitstel gevraagd. Of het ver leend zal worden is ons nog niet bekend. In elk geval duurt het nog even voor HRC 2 aan den slag komt. Gouden Kruis. Texel 3 heeft Wieringerwaard 2 warempel opnieuw den das omgedaan. Ook nu kregen de roodbroeken met den oneven goal klop op Texel (2—3). Tex. Boys werd, zooals te voorzien was, door HRC 4 uitgeschakeld. De enkele resteerende competitie-uitslagen behoeven geen comentaar. BKC 2 werd in Julianadorp met 21 uit geschakeld door JVC 2. Schaken Dr. Euwe slaat Flohr Hedenmiddag is de Internationale zeskamp in het Schaakhuis te Amsterdam beëindigd. De uitslagen van de vijfde ronde luiden: SzaboFontein 10. Dr. M. EuweFlohr 10. LandauCortlever 01. De eindstand luidt thans: 1, 2 en 3. Dr. M. Euwe, S. Flohr ^n L. Szabo, ieder 3U punt; 4, 5 en 6. Landau, J. H. C. Fon tein en N, Cortlever, allen 1]/^ punt. Een aantrekkelijke wedstrijd 15.000 Toeschouwers hebben in 't Olympisch Stadion een aardigen, in sommige perioden zelfs een aantrekkelijken wedstryd tusschen D.W.S. en Eindhoven kunnen aanschouwen. De punten werden gedeeld, hetgeen de verhouding goed weergaf. Eindhoven is niet tegengevallen in deze ont moeting. Het duurde zeer lang, ruim een kwar tier, voordat de bezoekers zich hadden inge speeld, maar daarna ontwikkelden zy een vlot spel, dat ongetwijfeld opgewassen bleek te zijn tegen dat der Amsterdammers. Wel kwamen er perioden voor, waarin D.W.S. absoluut sterker was, doch daar stond tegenover, dat ook Eind hoven enkele malen een flinken druk op het doel der westelijke kampioenen kon uitoefenen, waarbij de voorhoede met den bewegelijken en intelligenten midvoor De Zeeuw als uitmunten de kracht, de beste linie van het team bleek te zyn. De ontmoeting werd in hoog tempo gespeeld, hetwelk tot aan het einde werd volgehouden, al konden enkelen dit in het laatste kwartier niet meer volhouden. Eindhoven hield het spel volkomen open, pro fiteerde van de snelheid en het doorzettings vermogen van Van Liempd en De Gier, doch de afwerking der aanvallen liet zeer veel te wenschen over. D.W.S. trachtte voor de rust haar doel eveneens met open spel te bereiken, maar Van Stokken Jr. was niet op dreef en juist op hem werd veel gespeeld, terwijl Drae- ger aan den anderen kant te weinig te doen kreeg. Na de rust kreeg de Internationale rechtsbuiten druk werk en van hem dreigde er herhaaldelijk gevaar. Maar het binnentrio bleek niet bij machte te zijn van de kansen, door Draeger geschapen, te profiteeren, al dient te worden gezegd, dat Slot enkele malen over pech te klagen had. Het aantrekkelijke van deze ontmoeting was wel, dat beide doelen her haaldelijk in gevaar verkeerden, dank zy de soms goed opgezette aanvallen der respectieve voorhoeden en het niet al te betrouwbare werk der verdedigingen. Talrijk waren de kansen, die zoowel Eindhoven als D.W.S. kregen, maar slechts twee doelpunten werden er in totaal gescoord. Eindhoven had in doelverdediger Van Veghel een keeper met uitstekende talenten, die zich uitnemend uit verschillende precaire situaties heeft weten te redden. De beide achterspelers werden nog al eens gepasseerd. Bepaald onvol doende waren Giesbers en- Schampers niet, doch deze linie is zeker niet de sterkste van de ploeg. Hetzelfde kan gezegd worden van de midden linie, waarin heel hard gewerkt werd, doch het nuttig effect was lang niet altijd even groot. De voorhoede kon ons, wy merkten het reeds op, het meest bevallen. Van Donk en Zuylekom opereerden tactisch op het middenveld en pro beerden zelf ook wel eens hun kans door on verwacht te schieten. De Zeeuw was snel, reageerde vlot, werkte ijverig en stelde zich goed op. Hij was een voortdurend gevaar voor Caldenhove c.s. De Gier en Van Liempd waren actieve buitenspelers die den bal onmiddellijk afgaven, wel eens te gauw vooral als zij zelf hun kans hadden kunnen waarnemen, omdat zij er beter voor stonden dan hun medespelers. Nadat D.W.S. tien minuten na den aanvang de leiding had genomen en Eindhoven een zwakke partij bleef demonstreeren, meende iedereen, dat de Amsterdammers ditmaal op gemakkelijke wijze de zege zouden behalen. Doch Eindhoven hervond zijn vertrouwen lang zaam maar zeker en toen De Zeeuw c.s. ont dekten, dat de op papier zeer sterke D.W.S.- verdediging heusch nog wel een keertje ge passeerd kon worden, ontwikkelde zich een ge lijk opgaand spel, dat soms sensationeel ge noemd mocht worden door het groot aantal prachtig maar gemiste kansen aan beide zyden. Het was overigens wel merkwaardig, dat de gelijkmaker ont stond door een fout van Caldenhove, op wiens spel een noodlot schijnt'te rusten. Doorgaans demon streert hij een prachti ge party, maar maakt een of twee foutjes, welke met een doel punt worden gestraft. Zoo ging het in de laatste landen wedstrij den, zoo geschiedde het vandaag tegen Eindhoven. In het D.W.S.-elftal was de rechtervleugel Draeger—Slot uitste kend op dreef. Op de midvoorplaats stond evenwel een speler, Dijkstra, die een pri mitief spelletje voetbal demonstreerde. Hy was niet actief, erg sloom, verdeelde het spel slecht, liep eigen spelers in den weg, kortom Dijkstra was de levende tegenstelling van den Eind- hovenschen midvoor. Van Stokken op de links buitenplaats viel tegen. Hij wilde te veel alleen doen en liep herhaal delijk in de buitenspel val. De middenlinie van de Amsterdammers deed zoowel in verdedigend als in aanvallend opzicht nuttig werk, doch uitblinkers kon men hier niet vinden. D.W.S. is onmiddellijk in den aanval en goed combineerend bedreigen de Amsterdammers herhaaldelijk het doel der gasten. Uit een dezer aanvallen ont staat een hoekschop, welke door Van Stok ken Jr. keurig voor doel wordt geplaatst. Drae ger vangt het leder op, passeert enkele tegen standers en lost van dichtbij een scherp schot, dat doel treft, 10. Eindhoven heeft In die periode nog niet veel bijzonders laten zien. Alleen De Zeeuw is ac tief en als Bruist een keer volkomen verkeerd uittrapt, belandt het leder by den Eindhoven- schen midvoor, wiens schot door Van Stok ken met het hoofd uit doel wordt gehouden. Ook een individueele poging van De Zeeuw om door de D.W.S.- verdediging heen te komen, heeft bijna suc ces. Van Caldenhove. Draeger. Aan den anderen kant krijgt de D.W.S.' voorhoede talrijke kansen den voorsprong te vergrooten, maar het schieten is slecht ver zorgd. Na een misverstand in de Amsterdam sche achterhoede krygt Zuylekom een kans tot scoren, maar de Eindhovenaar kan ook de goede richting niet vinden. De aanvallen van de gasten worden nu beter opgezet en na een kort overwicht van D.W.S., waarbij de Am sterdammers het tot enkele hoekschoppen bren gen, weet de Eindhovensche middenlinie het spel voorloopig op de Amsterdamsche helft te houden. Men probeert het met enkele verre schoten, doch daar weet Bruist wel raad mee. Doch dan komt, na 38 minuten, toch de gelijkmaker. De zeer handige en actieve midvoor De Zeeuw loopt na een gezamenlijken aanval goed door, Caldenhove maakt een fout en De Zeeuw is er snel bij om via de handen van Bruist hard in te trappen, 11. In den resteerenden tyd voor de rust gaat het spel gelyk op, zonder dat beide partijen er in slagen van de kansen tot scoren gebruik te maken. Het tempo na de rust blijft zeer hoog. Eind hoven gooit het spel meer open en voor het Am sterdamsche doel ontstaan enkele gevaarlijke situaties, maar de Eindhovensche voorhoede weet van de kansen niet te profiteeren. Na een kwartier is het echter met de Eind hovensche meerderheid gedaan. De kansen, die D.W.S. nu krijgt, zijn nog veel fraaier. Eerst lost Slot een prachtig schot, dat Van Veghel stopt, maar de Eindhovensche doelman kon den bal niet klemvast houden. Uit de doelworste- ling, welke ontstaat, kan de bal worden wegge werkt. By den volgenden aanval komt Slot weer vry voor doel. Zijn schot is volkomen buiten be reik van Van Veghel, maar de paal redt. Een minuut later plaatst Trock keurig hoog in den doelmond. Slechts met de grootste moeite ge lukt het Van Veghel den bal tot hoekschop te verwerken. Nauwelijks is Eindhoven aan dezen druk ont komen, of De Zeeuw c.s. zitten al gevaarlijk voor het doel van Bruist en ook hier moeten Caldenhove en Van Stokken alle krachten in spannen om doelpunten te voorkomen. By D.W.S. moet het Van Draeger komen en de achterspelers van Eindhoven letten speciaal op hem. Onder groote spanning komt het einde met'een verdeeling der punten. 70.000 toeschouwers hebben den landenwed- strfld tusschen Italië en Engeland in het San Sirostadion te Milaan bijgewoond. Zij hebben een spannenden en fraaien kamp kunnen aan schouwen en nadat Engeland met de rust een 10 voorsprong had veroverd, eindigde de ontmoeting in een gelijk spel, 22. Den geheelen ochtend had het geregend, maar desondanks stroomden de duizenden voetbalenthousiasten, waaronder vele vreem delingen, reeds vroeg naar het stadion ten einde een goede plaats te bemachtigen. Geen plaatsje was er onbezet en de recette betee- kende een record voor Italië, n.1. iy2 millioen lire. Door den regen was het terrein zeer zwaar geworden, hetgeen natuurlijk in het voordeel der Engelschen was. Italië is het eerst in den aanval, maar al spoedig treedt de Engelsche voorhoede actief op en moet de Italiaansche verdediging ingrij pen om precaire situaties te voorkomen. In het eerste kwartier van den wedstryd is er van eenige meerderheid geen sprake en we gen de partyen vrijwel gelijk op. Ondanks het moeilijk bespeelbare terrein is het tempo zeer hoog, waarbij de Italianen .zich met groot enthousiasme in den strijd werpen, terwijl ds 'Engelschen meer methodisch te werk gaan. In de tiende minuut weet Piola te scoren, doch dr. Bauwens annuleert dit doelpunt wegens buitenspel. Italië mag den eersten hoekschop nemen, doch deze wordt niet benut. In de 19e minuut zet Matthews uit een corner keurig voor doel en het is midvoor Lawton, die met een prachtigen kopbal doel man Olivieri, die zich niet goed heeft opge steld. passeert. Italë valt verwoed aan, doch verder dan een tweeden hoekschop brengen de Azurris het voorloopig niet. Na 25 minuten krygt de Engelsche voorhoede een prachtige kans den voorsprong te vergrooten, doch Oli vieri redt schitterend. Engeland heeft langza merhand in het veld een meerderheid gekregen Schitterend is op dit gladde en zware terrein het samenspel en het positiekiezen. Enkele hoekschoppen zyn het resultaat van den druk op het Italiaansche doel, doch deze leveren niets op. Er wordt vry forsch gespeeld en scheidsrechter Bauwens ziet zich genoodzaakt enkele vrije schoppen uit te deelen. Een kwar tier voor de rust weet Piola na een algemeenen aanval der Italiaansche voorhoede den bal achter Woodley te plaatsen, doch Bauwens heeft een overtreding geconstateerd en an nuleert terecht de goal. Zoo gaat de rust in met een verdienden 1-0 voorsprong voor Engeland. De tweede helft. In de tweede helft is het droog geworden. Reeds na drie minuten is de gelijkmaker ge boren, als Biavati enkele tegenstanders schit terend weet te passeeren en ook doelman Woodley geen kans geeft 11. Het behoeft geen betoog, dat dit fraaie staaltje individueel spel, Male, Hapgood en Woodley werden door Biavati gepasseerd, hee enthousiasme der toeschouwers buitengewoon groot was. De Italianen komen nu terug, hun spel is sneller, geacheveerder. Aan den ande ren kant moet Olivieri een scherp schot van Goulden stoppen. Piola krygt een mooie kans zijn land de leiding te geven, maar zijn schot gaat juist aast. Toch weet Italië de leiding te veroveren. 20 minuten voor het einde kopt Piola onhoudbaar voor Woodley in 21. De Engelsche ploeg proesteert wegens hands van den Italiaanschen midvoor Piola zou den bal, voor dat hij dezen kopte, met de hand hebben aangeraakt maar na overleg met de beide grensrechters te hebben gepleegd, kent dr. Bauwens dit doelpunt toe. Engeland is in den resteerenden tijd volko men in de meerderheid, eers wordt een hoek schop geforceerd en onmiddellijk hierna redt Foni op de lyn, nadat Olivieri uit zyn doel is gekomen en op den grond ligt. Tien minuten voor het einde is het Hall, die den gelijkmaker scoort. Dit doelput ontstaat uit een prachige combinatie. De bal belandt tenslotte bij Hall, die met een kalm. maar weloverlegd shcot den Italiaanschen doelman geen kans geeft. In de laatste minuten worden aan beide kanten nog pogingen gedaa om de leiding te heroveren, doch de verdedigingen blijven de situatie meester. K.N.V.B. Om het Kampioenschap van Nederland. NEC—Ajax 6—2 DWSEindhoven 11 Om één plaats in de le klasse. Afd. I. EDO—HBS 2—2 Afd. n. UW—DFC O-O Afd. m. ZACEnschedesche Boys 4 3i Afd. IV. HelmondLimburgia 00 BleyerheideMiddelburg 32 Afd. V. WW—GRC 0—0 Om één plaats in de 2e klasse. West-FrisiaBloemendaal 21 Promotie-Degradatiewedstrijden. 4de klasse. KW—BKC - 2—1 Promotie-Degradatie Res. 8e klasse. KFC 3—Helder 2 0—4 K.N.V.B.-Beker. HRC—BFC O—0 N.H.V.B. 8 G. Helder 6—Helder 5 0—2 Adsp. R. Helder gHelder e 15 Helder f—HRC f 1—4 Kampioenschap N.H.V.B. OudesluisAlkmaar 32 Twisk—KFC 4 Promotie-Degradatie 1 D. Succes 2Watervogels 2 22 Gouden Kruis. Texel 3Wieringerwaard 2 32 JVC 2—BKC 2 2—1 Tex. Boys 1—HRC 4 0—2 Rauch-Beker. HRC 2—Nieuwe Niedorp 1 3—1 Ajax maakte een slechte beurt in Nijmegen. Ten aanschouwe van 20.000 toeschouwers is N.E.C. er in geslaagd een volkomen verdiende revanche te boeken op Ajax. N.E.C. was prach tig op dreef, terwijl daarentegen de Ajaxieden vaak hopeloos naar hun vorm liepen te zoeken. Het begin zette reeds een domper op de hoop der Amsterdammers om met een goed resul taat naar hun heimat terug te keeren. Want meteen na den aftrap scoorde Lodensterjn uit een scherpen voorzet, die via een Ajaxback in eigen doel verdween. Wel was Ajax daarna even sterker, maar alle stormaanvallen liepen dood op de prachtig spelende N.E.C. achter hoede waarin Hoeboer excelleerde. Na ruim een kwartier maakte ten Velde een aanvang met zijn serie van vier doelpunten. Een pass van Lodenstijen nam hij op schitterende manier op zijn voet en ongelooflijk hard verdween de bal voor den tweeden maal in de touwen. Ajax ver saagde niet, maar ze had beslist tegenslag toen Lodensteijn uit een corner op vry gelukkige wijze no. 3 in het Ajax-net deponeerde. Er speelde aanvankelijk een ander Ajax, dat het spel geheel in handen nam. En de hoop herleefde in de Amsterdamsche harten, vooral toen Van Wijngaarden na ongeveer tien minu ten spelen den achterstand verkleinde met een harden schuiver, die keeper Nagtegaal te mach tig was. N.E.C. was nu even de kluts geheel kwijt, maar toen de tijd verstreek zonder dat Ajax voor den tweeden maal het doel wist te vinden, hernam N.E.C. haar houding van voor de rust en ten Velde maakte aan alle onzekerheid een einde, door na ongeveer twintig minuten spelen, dank zij een halve mistrap van Been, de onzeker spelenden Keizer voor den vierden maal te pas seeren. De Nijmegenaren bleven nu sterker en het was Ajax aan te zien, dat ze zich reeds verzoend had met de onvermijdelijke nederlaag. Nog twee maal liep ten Velde door de Amster damsche verdediging heen en evenzoo vele malen kon Keizer den bal achter zich vandaan halen. Eerst kort voor hét einde slaagde Van Reenen er in de score nog een beetje aanzien te geven door met een harde schot Ajax tweede doelpunt te scoren. Zoo won N.E.C. op verdien de en niet in het minst geflatteerde wijze. Openingswedstrijden op de Rijswijksche wielerbaan De uitslagen van de heden op de Ryswyk- sche Wielerbaan gehouden openingswedstrij den luiden als volgt: Amateur», sprint 200 m. Ie spr. -. Leene, 13.2, 2e spr. 1. Pronk 12.8, 3e spr. 1. Derksen, 12.8 Finale 1. Derksen 12.8 Finale 1. Derksen 12.8, 2. Leene, 3. Pronk. Sprint voor professionnals. Ie spr. 1. Scherens, 12.8; 2. Richter. 2e spr. 1. Van Vliet, 12.6; 2. v. d. Vijver. 3e spr. 1. v. Vliet; 2. Richter. 4. spr. 1. Scherens, 12.8; 2e v. d. Vijver, 5e spr. 1. Richter, 12.8; 2. v. d. Vijver. 6e spr. 1. van Vliet, 13.6 2. Scherens. Match a quatre: 1. Scherens, 12.6; 2. v. d. Vijver, 3. Richter, 4. van Vliet. Totaalklassement: 1. Scherens, 5 unt 2 v. Vliet 7 unt., 3. v. d. Vij ver, 8 pnt. 4. Richter, 9 pnt. Wedstryd achter motoren: Einduitslag: l. Slaats, 8 pnt. 2. Snoek. 8pnt. de Graaf 9 pnt. 4. Krewer 9 pnt. 5. Seynave 11 pnt.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6