Oneenigheid in het Japansche Kabinet Incident in de Dobroedsja De ellende in China Gaan Polen en Rus land weer praten 7 kogel als middel tegen snurken Indië heeft technici noodig Ontspannings-oorden langs onze kust 1 Wielïennen Marktberichten De eerste groote Texelsche Lammerenmarkt Het Japansche leger achter Rome en Berlijn In welingelichte kringen te Tokio wordt onthuld, dat in het kabinet Hiranuma ernstige meeningsver- sohillen zijn ontstaan over de kwestie der betrekkingen van Japan met Duitschland en Italië. Na de in April gehouden besprekingen over de versterking van het anti-komintern pact was men het in Tokio eens geworden over een formule welke den asmogendheden begin Mei in de bijeenkomst te San Remo was voorgelegd. Japan zou hier in den bei den asgenooten het sluiten van 'n militair pact van wederzijdse hen bijstand hebben voorgesteld, waarbij liet uitsluitend op de fronten van het Verre Oosten behoefde te in- tervenieeren, en wel in geval de Sovjet-Unie in een conflict tegen Duitschland en Italië zou worden betrokken. De ontvangst van dit voorstel zoo verzekert men in welingelichte Ja pansche kringen, zou in Rome, en meer nog in Berlijn, zeer slecht zijn geweest. Zelfs zou gesproken zijn van een verbreking van den anti-komin tern-driehoek. Inmiddels zou men te San Remo besloten hebben tot het sluiten van een militaire alliantie tusschen Duitschland en Italië zon der Japan. Op het voorstel van Tokio zou men hebben aangemerkt, dat Japan bij een Europeesch conflict, waarin de Sovjet Unie neutraal bleef, een toeschouwer zou kunnen blijven. Men zou Tokio daarom verzocht hebben een zoodanige overeenkomst aan te gaan, dat Japan op meer spectaculaire wijze met de politiek Berlijn—Rome verbonden werd. Deze kwestie heeft haar weerklank gevon den in het Japansche kabinet. Zoo wordt uit betrouwbare bron vernomen, dat het Japansche leger aan Duitschland en Italië voldoening zou willen geven, ter wijl Arita strikt wil vasthouden aan de door het kabinet in het begin van de maand vastgestelde gedragslijn. Men verzekert dat Iliranuma nog goede hoop koestert de tegengestelde gezichts punten met elkaar te verzoenen over een nieuwe compromis-formule, teneinde op deze wijze een crisis te vermijden, welke zoowel op de binnen- als op de buitcnland- sche politiek haar invloed zou doen gelden. Koematora Honda, oud-ambassadeur te Berlijn, schrijft in de Japansche „Nitsji Nitsji": „De neutraliteit van Japan zal de kans op oen oorlog vergrooten. Japan strijdt voor het ongedaan maken van het onrecht, dat het te Washington is aange daan. Het is dus natuurlijk, dat wij een blok vormen met Duitschland en Italië. Het Japansche rijk zal zoo bijdragen tot de handhaving van den vrede in de wereld. Een Japansche neutraliteit zou de weeg schaal doen doorslaan in het voordeel der democratische staten, die zouden weigeren aan redelijke eischen tegemoet te komen, hetgeen tot een oorlog zou kunnen leiden." Enkel en alleen banditisme, dat geen verband houdt met de houding der Bulgaarsche min derheden. Het Roemeensche agentschap na- dor verklaart in verband met be richten uit Bulgaarsche bron be treffende uitspattingen in de Do- brocdja (het vroegere gebiedsdeel van Bulgarije, dat na den wereld oorlog aan Roemenië moest worden afgestaan) in een dorp, dat be woond wordt door Bulgaarsche min derheden, d^ die berichten overdre ven zijn en dat sommige onjuist zijn. Het agentschap verduidelijkt, dat de wer kelijkheid als volgt was: De vorige week werd ir. Zamfiresco, di recteur van een vliegtuigenfabriek, die zich naar een bezitting in de Dobroedsja begaf, met generaal Fotesco en 11 personen, bij Belitzu aangevallen door een twintigtal bandieten, die hen mishandelden en hun kostbaarheden stalen, waarna zij de vlucht namen, na nog de telegraafdraden te heb ben doorgesneden Het was trouwens de derde maal dat Zamfiresco werd overvallen Gendarmes arresteerden de schuldigen,, die allen in Belitza woonden en die een volle dige bekentenis aflegden. De meesten hunner waren van Bulgaar sche afkomst, sommigen waren Roemenen. Toen de bandieten werden overgebracht naar de hoofdstad om overgeleverd te wor den aan de gerechtelijke autoriteiten, boden zij verzet. Tijdens de ontstane vechtpartij moesten de gendarmes van hun vuurwa pens gebruik maken: ccnigo bandieten ont vluchtten. andere, onder wie een Roemeen, werden gedood. Het ingesteld onderzoek wees uit, dat de gendarmes gebruik hadden gemaakt van hun wettig zelfverdedigingsrecht. Het agentschap Rador wijst op het feit. dat er geen verband bestaat met de hou ding der Bulgaarsche minderheden en dat de vertegenwoordigers dier minderheden, leden van het front der nationale wederge boorte. den eersten minister een memoran dum hebben gezonden, waarin zij verklaren, dat „zij diegenen onder hun nationalitcits- genootcn niet kunnen verdedigen, die zich overgeven aan struikrooverij, en bereid zijn met de autoriteiten tegen het banditis me te strijder". Rador voegt hieraan toe. dat de onderstaatssecretaris v. Binnenland- sclie Zaken een inspectietocht zal maken door de dorpen met Bulgaarsche bevolking met drie leden dier minderheid, leden van het front der nationale wedergeboorte. De directeur van den Chineeschen nationalen gezondheidsdienst, Jen- Foe-Tsjing, heeft medegedeeld, dat tengevolge van de Japansche lucht aanvallen op Tsjoengking op 3 en ■4 Mei 5000 burgers zijn omgekomen en 2000 gewond. Vier-en-twintig honderd gebouwen zijn verwoest. Vijftig millioen menschen in China hebben naar andere streken moeten vluchten; 16 millioen van hen zijn van alles beroofd en moeten door den staat onderhouden worden. Tjang-Kai-Sjck heeft de teelt van opium in de zuidwestelijke provin cies verboden. Vreugde en ontstemming rond het Britsch-Turksche accoord Turkije heeft den goeden weg ge vonden. Zooals te verwachten was in de definitie ve totstandkoming van het Engelsch-Turk- sclie accoord in de groote Westersclie de mocratieën, alsmede in de landen, die reeds eerder garanties van Engeland heb ben ontvangen, met groote vreugd ontvan gen. In Turkije verklaart incn in politieke kringen de nieuwe Turksche politiek met de bezetting van Albanië door Italië, een land, dat thans alle Balkanstaten bedreigt. Men herinnert aan de nadeelige gevolgen, die het bondgenootschap met Duitschland in 1614 heeft gehad en verklaart, dat Turkije 'hans den weg heeft gevonden, die met zijn werkelijke belangen overeenkomt. Bittere commentaren... De Italiaansche bladen bevatten bittere commentaren op de Britsch-Turksche over eenkomst en op de door Chamberlain en Da- ladier afgelegde verklaringen. Men ziet het accoord in de eerste plaats tegen Italië ge richt, juist zooals het pact van Engeland met Polen den spits naar Duitschland wendt Wanneer Engeland gemeend heeft indruk te kunnen maken op Zuidslavië, zoo ver klaart men verder, dan zal het juist het tegenovergestelde bereikt hebben. De „Deutsche diplomatische Korrespon- denz" schrijft: Turkije heeft besloten den veiligen bodem te verlaten en zich op een weg te begeven, welke haar tegenstellingen kan bezorgen. In plaats van zich te bezinnen op haar ge zonde solidariteit met het Europeesche Zuid- Oosten, schijnt Turkije op weg te zijn het bruggchoofd te worden voor vreemde agres sieve en hegemoniale wenschen tegen dit gebied. Zij doet daardoor mee aan spannin gen, waarvoor zij dan mede de verantwoor ding moet dragen. Nieuwe anti-Poolsche incidenten te Dantzig. De A.B.C., een Poolsch orgaan der uiter ste rechterzijde meldt, dat de onder-minister van buitenlandsche zaken, Arciszewski, zich binnenkort naar Moskou zal begeven om er de besprekingen voort te zetten met Potem- kin, met name over oeconomische aangele genheden. Polen zou meer staal naar Rusland willen uitvoeren tegen grondstoffen. Het bericht over het a.s. vertrek van den onder-minister is niet bevestigd. Nieuwe anti-Poolsche incidenten in Dantzig. Gisteren hebben zich te Dantzig nieuwe anti-Poolsche incidenten voorgedaan. Bij Poolsche restaurants en kantoren en in de woning van een ambtenaar van het Poolsche commissariaat zijn de ruiten vernield. Drama In mijnwerkersgezin. Invalide mijnwerker heden voor zijn rechters. Heden zal zich voor de Maast richtsche rechtbank een invalide mijnwerker uit Hocnsbroek hebben te verantwoorden, om dat hij in den nacht van 6 op 7 Maart op zijn kostbaas, diens zwager en zoon gescho ten heeft. Bij de schietpartij kwam de 53-jarige mijn werker H. J. Duisings om het leven. De aanleiding tot deze droevige gebeur tenis was het feit, dat verd., de 48-jarige mijnwerker. H. J. B., afkomstig uit Nieuw leuzen (Dr.) die reeds sinds twintig jaar in het huis van den verslagene Duisings als kostganger vertoefde, zich opwond over het snurken van een mede-kostganger C. J- Ruyters, den 69-jarigen zwager van zijn kostbaas. Met een revolver, welke hij sinds eenigen tijd in bezit had. heeft hij op den ouden man, die in dezelfde kamer sliep als hij, een tweetal schoten gelost, ten gevolge waarvan Ruyters wel bloedend, maar niet ernstig is verwond. De re vol verheid was den avond van 6 Maart Iaat thuis gekomen in niet al te nuchteren toestand en heeft een vrij lang durige woordenwisseling gehad met de bewoners van het huis. Hoewel deze twist werd bijgelegd, schijnt B. in een opgewon den toestand te zijn gebleven, hetgeen blijkt uit het feit, dat hij niet naar bed is gegaan, maar omstreeks half vier des nachts op den slapendcn man heeft ge schoten. Ook na deze daad is de opgewonden kost ganger niet tot bedaren gekomen. Merkwaar dig is, dat de schoten niet zijn gehoord door Groot te kort aan bouwkundigen Er bestaat tegenwoordig in Indië groote vraag naar technisch onderlegde werkkrach ten, welke meestal al een betrekking heb ben voor ze de school hebben verlaten. Uiter aard geldt dat ook voor de technische school op Tawang te Semarang. De afgestudeer den hebben nagenoeg allen een betrekking, maar ook is er reeds veel vraag naar de leerlingen, die in de tweede helft van Juni hun einddiploma zullen halen. De B. P. M. bijv. is, aldus de Soc., reeds in de markt voor Inlandsche en Chineesche af gestudeerden en dit lichaam kan zooveel van deze jongens opnemen dat de T. S. niet aan de vraag kan voldoen. Ook de K.P.M. en het gouvernement bc- hooren tot de geregelde „afnemers" van de school. En deze drie instellingen geven in derdaad betrekkingen waar voor de jongens een behoorlijke toekomst in zit. De aan vangssalarissen zijn zeer redelijk en boven dien heeft men alle kans ook een goede carrière te maken. Enkele jongens zijn bij de defensie terecht gekomen, maar hier schijnen voor leerlin gen van de technische school de vooruit zichten niet zoodanig te zijn dat het bizon- der aantrekkelijk is. Het zijn vooral de jon gens van de ambachtsschool die bij de de fensie een ruim arbeidsveld vinden. Een feit is dat een groot tekort bestaat aan jongelui met bouwkundige opleiding. Wie die richting gekozen heeft kan zeker zijn van een behoorlijk betaalde betrekking. De kansen zijn op het oogenblik in deze af- deeling zeker niet minder, wellicht beter, dan in de werktuigkundige, zoodat de bouwkundige afdeeling grootendeels Inland sche en Chineesche leerlingen heeft. Ten oprechte: de Europeesche jongelui vinden hier eveneens ee*i prachtkans. Het Noordhollandsch Landschap besteede er aandacht aan. In het jaarverslag van ,Het Noordhol landsch Landschap", dat dezer dagen op de vergadering dezer stichting te Hilversum werd uitgebracht, werd o.m. het plan- Wesfchoff behandeld. Dit plan werd voor de natuurbeschermers een onheilspellende be dreiging van de schoonheid, en van het karakter van ons land genoemd. Het verslag wijst er voorts op, dat de geldelijke steun welke men van gemeente besturen en particulieren heeft ontvangen, gering bleef. Tot bestuurslid werd o.m. herkozen mr. J. A. E. Buiskool. Uit de vergadering zijn, naar de N. R. Crt. meldt, nog de volgende punten onder de aandacht van het bestuur gébracht: Het aanleggen van recreatie-oorden, (b.v. bij wijze van beplanting, bij het inpolderen aan de west- en zuidkust van Noord-Holland. Het landschapsschoon op Urk en op Texel, wat het eerste betreft in verband met den verwachten bevolkingsaanwas, en wat het laatste betreft, naar aanleiding van den achteruitgang van de schapenteelt en het daarmee gepaard gaande verval van de aarden walletjes, die zoon bij-zonder schilderachtigen indruk in dit landschap geven. Amerika protesteert Tegen de luchtaanvallen der Ja panners op de Chineesche bur gerbevolking. In een persconferentie te Washington (V.S.) heeft Huil medegedeeld, dat de am bassadeur te Tokio tot de Japansche regee ring een mondeling vertoog heeft gericht naar aanleiding van de luchtaanvallen op Tsjoenking, Ningpo, en Foetsjau. Huil zeide, dat het protest berust op het bekende stand punt der Amerikaanschc regeering, die bom bardeeren van de burgerbevolking veroor deelt. De ambassadeur heeft nog geen me- dedeeling gedaan van het antwoord der Ja pansche regeering. de andere bewoners van het huis, dat in een oud en nieuw deel van elkaar gescheiden is. Hoe het ook zij, den morgen van 7 Maart tegen vijf uur, wilden de kostbaas H. J. Dui sings en zijn 26-jarige zoon Frans Duisings zich, van niets kwaads bewust, naar hun werk in de mijn begeven, maar in de gang kwam B. hen tegemoet en zonder eenige aanleiding schoot hij met zijn revolver op den ouden Duisings, die in de buikstreek werd geraakt en bloedend ineenzonk. De zoon trachtte nog met een steenen kan den aanvaller van zijn vader af te houden, maar B. richtte toen het wapen op Frans Dui sings en loste op hem drie schoten, welke hem troffen in een arm en in elk der schou ders. De getroffene schijnt zich echter nog tegen den schietenden kostganger te hebben verzet, want aan de deur van het huis wer den sporen van den woesteling aangetrof fen, waarbij de zoon van D. een vierde schot, ditmaal in den rug heeft gekregen. De vrouw van Duisings en haar beide dochters, die uit vrees voor den schietenden B. niet naar beneden drufden komen, heb ben door een raam om hulp geroepen, waar na de buren de politie waarschuwden. Deze heeft den kostganger overmeesterd en hem naar het politiebureau overgebracht. De drie slachtoffers zijn naar het zieken huis te Heerlen getransporteerd, waar va der Duisings tengevolge van het vele bloed verlies in den avond van 7 Maart is over leden. De aangehouden B. legde bij de politie een volledige bekentenis af en gaf als motief voor zijn daad op de ergernis en opwinding over het snurken van den ouden man, dat hem voortdurend uit zijn slaap hield. Hij zou, toen hij op den ouden, snurken- den man de schoten loste, hebben geroepen: „Hier heb je wat, nu zal dat gesnurk wel afgeloopen zijn!" Zeven getuigen zijn gedagvaard. Britsche Koningspaar niet op tijd Moeilijke tocht door de ijsbergen Het Britsche mailschip, waarme de het Engelsche Koningspaar op weg is naar Canada heeft den strijd tegen de ijsbergen verloren: het zal niet op tijd arriveeren en daardoor moet het bezoek der hooge gasten met een dag worden bekort. Kort na het noenmaal geraakte de Em- press of Australia gister in 'n gordel pakijs van een mijl breedte. Het schip voer den ijsgordel in en baande een weg voor de twee achteraan varende kruisers. De ijs massa was zoo dik, dat men uit het schip zou hebben kunnen stappen en over het ijs voortloopen. De koningin begaf zich naar de brug en bleef daar naast den gezagvoer der het schouwspel gadeslaan, terwijl de ko ning zich naar het voorste deel van het schip begaf, waar hij filmopnamen maakte terwijl het schip zich door het ijs drong. Vervolgens ging de koning naar het achter schip, waar hij de beide kruisers filmde. Toen de ijsgordel gepasseerd was, aldus de speciale correspondent van Reuter, voe ren wij full speed door en maakten des middags goede vorderingen bij helder weer. De koning en de koningin toonden zich bezorgd om de lasten, die de ontstane ver traging in Canada zuilen veroorzaken. Het is niet waarschijnlijk, dat het schip Woensdag in Quebcc zai zijn tengevolge van het slechte weer onderweg, zoodat het twee dagen over tijd zal zijn. Een gouden kaart van Canada. Uit naam van het geheele land zal de ministerpresident van Canada, Mackenzie King, het Britsche Koningspaar op hun be zoek aan Canada een gouden bord aanbie den, waarop een kaart van Canada is gegra veerd. Op deze kaart zal de route, welke zij zullen maken en de plaatsen waarin zij zich zullen ophouden, staan aangegeven. Vermoedelijk zal dit geschenk 20 Mei wor den aangeboden, wanneer de verjaardag des Konings zal worden gevierd in Canada. Mongolen over de grens van Mandsjoekwo Grenswacht verscherpt. Een honderdtal manschappen der gere gelde troepen van Buiten-Mongolië zijn Don derdag, naar thans eerst bekend wordt," de rivier Halala overgestoken, welke de grens vormt 'tusschen beide gebieden en op grond gebied van Mandsjoekwe gekomen. De Mandsjoekwosche grenswachten openden terstond het vuur en wisten de indringers te verdrijven. Met het oog op de herhaalde invallen var Buitcn-Mongoolsche troepen op Mandsjoekwosch gebied, is de grenswacht verscherpt. „De stalen spieren der lucht macht zullen Spanje groot maken" jth Aldus generaal Franco tijdens de Mi. parade op het Madrileensche vliegveld. In tegenwoordigheid van 40.000 personen is te Madrid een groote wapenschouw ge houden op het vliegveld Barajas, waar 506 vliegtuigen stonden opgesteld. Te half twaalf kwam generaal Franco op het vlieg veld aan, vergezeld van de leden der re geering. Hij werd ontvangen door zijn ge neraals, den primaat van Spanje den Itali- aanschen generaal Gambara en den Duit- schen kolonel Hans German, den comman dant van het Condor-legioen. Op de tribunes had het diplomatieke corps plaats genomen om het défilé van de ge motoriseerde eenheden gade te slaan. In snel tempo passeerden de luchtdoel artillerie, sanitaire diensten en de ravitailleerings- diensten. Vervolgens overhandigde Franco de standaarden, waarbij hij zeide: „Uit naam van het Spaanschê vaderland decoreer ik u, commandanten van de twintig Spaanschê en verbonden escadrilles, voor Uw techniek en Uw waarde tijdens den antibolsjewisti- schen kruistocht." Hierna hernam Franco zijn plaats op de tribune en hield hij een toe spraak tot de vereenigde vliegers, waarin hij o.a. zeide: „De luchtmacht moet bereid zijn. Zijn stalen spieren zullen Spanje groot maken". Hij eindigde zijn rede met de uitroep: „Leve Spanje, leve Duitschland, leve Italië", welke kreet door de menigte werd herhaald. Vervolgens defileerden de vliegers in rijen van tien, eerst de manschappen van het Condor-legioen, voorafgegaan door het Duit- sche muziekcorps, vervolgens de Italianen en daarachter de Spanjaarden. Allen defi leerden met uitgestrekten rechterarm. Na de eerewijn te hebben gedronken en te hebben geluncht, alsmede de uitvoering van Spaanschê dansen te hebben bijgewoond keerde generaal Franco naar Burgos terug. De plechtigheid werd van het begin tot het einde bijgewoond door de luchtvaart- attaché's van Frankrijk, Engeland, Japan, Duitschland en Italië. VAN AMSTERDAM WINT HET CRITERIUM VAN VALKENBURG. Ab Bosma eerste bij de amateurs. Het criterium van Valkenburg heeft een overwinning opgeleverd voor André van Am sterdam, die hiermede heeft bewezen, 'dat zijn zege in de Ronde van Purmerend geen toeval is geweest. In de eindsprint toonde Van Amsterdam zich sterker dan zijn land- genooten Gerrit Schulte en Theo Middelkamp en den Belg Lode Janssens. De uitslag was. Profs: afstand 121 KM. 600 M.: 1. v. Am sterdam, tijd 3 uur 29 min. 5 sec.; 2. Schulte, op half wiel; 3. Janssens, België op lengte; 4. Middelkamp, op 3 lengten; 5. Braspenninx, op 10 sec.; 6. Svlver Maes (België) op 20 sec.: 7. v. d. Ruit; 8. Gommers; 9. P. v. Nek; 10. Seyen; II. Verveer; 12. Reinders; 13. Ban ken; 14. Valentijn, allen in denzelfden tijd als Sylver Maes. Bij de amateurs heeft Ab Bosma uit Opmeer zich weer onderscheiden. Hij behaalde een prachtige overwinning en eindigde zoodoende ook vóór de renners, die in het N.W.U.-team zijn opgenomen. Het wordt nu toch waarlijk tijd, dat men van officiëele zijde meer aandacht aan den Noordhollandschen amateur gaat besteden. Meer dan ooit is zijn opname in het team der Wielren Unie gerechtvaardigd! Men is bij de officieele instanties niet vlug overtuigd van de capaciteiten der renners uit onze streek Daarvan zou ook Klink kunnen meepraten! De uitslag was als volgt: Afstand 60 K.M., 800 M.; 1. Bosma, Opmeer, 1 uur 43 min. 37 sec.; 2. Saes, Weert, op 15 sec.; 3. De Groot, Amsterdam; 4. Lodewijks, Leiden; 5. Joossen, allen in denzelfden tijd als Saes; 6. Buets; 7. Hoffmann; 8. Hofstede; 9. Kors; 10. Peperman; 11. Jansen; 12. T. Pij nenburg. De rest op 1 en meer ronden. SCHAGEN EEN DAMDAG. Vanwege den districtsbond Noord-Holland van den Nederlandschen Dambond, werd gisteren in het Noordhollandsch Koffiehuis een damdag gehouden, waaraan medewer king werd verleend door het „I.Tmuider trio", de bekende dammers De Jong, Diïkel en Mer- tens. Door hen werden slagzetten bij de ope ning gedemonstreerd en bovendien eenigq fraaie eindspelen. Dükel die in 1937 in het kampioenschap van Nederland met Keiler gelijk eindigde speelde een „blind"-partij tegen onzen plaats genoot, den heer P. Blaauboer (Nes). En hoewel de IJmuidcnaar blijk gaf als blindspe- ler van groote kracht te zijn, kon hij het te gen den sterken speler van de Schager dam club toch niet bolwerken. Het was een fraaie partij Door Dukel werd ook nog simultaan ge speeld. Hij ontmoette een twintigtal dam mers, won het meerendeel der partijen, maakte eenige remises en verloor slechts één spel, n.1. van den lieer De Jong uit de Wie- ringeimeer. Na de séances werd een vergadering ge houden met diverse bestuurders van clubs uit Schagen en omgeving. Het doel was om meer eenheid te brengen in de dambewe- ging van ons Noorderkwartier door aanslui ting van de clubs bij den districtbond. Aan dit onderwerp zijn echter nog wel eenige haakjes en oogen. De besprekingen droegen danook een voorloopig karakter en tot definitieve besluiten kwam het niet. Er zal nog wel eenigen tijd verloopen, eer de ze zaak in kannen en kruiken is. Niette min, het begin is er! NIEUWE NIEDORP. DUBBEL JUBILEUM. Het echtpaar K. Blok en C. BlokGlas te Nieuwe Niedorp vierde de herdenking van zijn 50-jarige echtvereeniging. Tevens is het dit jaar echter 50 jaar geleden dat K. Blok als arbeider op de boerderij van de fam. Mijts werd geplaatst en steeds is gebleven. Voor 4 jaar terug is Blok echter door ziekte verhinderd zijn dagelijksche werk te doen, zoodat hij nu zijn welverdiende rust geniet. In den zomer doet hij meer voor zijn ple zier nog eenige lichte werkzaamheden op de boerderij, die nog steeds zijn volle be langstelling heeft. OUDORP. KOPJE ONDER. De beide omstreeks 17-jarige Jongedames, A. de V. en A. B., beiden woonachtig te Hensbi*oek, fietsten Zondagmiddag ter hoog te van de Halvemaansbrug, doordat door een kleine onoplettendheid de sturen met elkaar in aanraking kwamen, regelrecht de vaart in. Toegeschoten hulp vermocht de beide drenkelingen weer op 't droge te brengen, waarna zij van droge kleercn werden voorzien door omwonenden. WIE RIN GEN. SERENADE. Gistermiddag jl bracht de Kon. Muziek- ver. „Harmonie" onder leiding van den heer P. Bruul een serenade aan den heer Iz. v. Hanegem bij diens huwelijk De voor zitter der vereeniging sprak een kort woord, WERKOPDRACHT. Aan de Gebr. Boersen, aannemers alhier is door architect W. Hoep te Breezand opge dragen het bouwen van een bollenschuur aan den Schorweg te Breezand, voor reke ning van den heer Jos. Stieger te Breda. 'ALKMAAR, 12 Mei. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 5130 stuks, verkocht 3940 stuks, prijs f 17IS, Ed. Kruid, aanbod en verkocht 400 stuks, prijs f 17.50. Totaal aanbod 5530 stuks, verkocht 4640 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 13 Mei. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 325.000 kipeieren f 3.153.95 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 13 Mei. Aanvoer: 9300 Kg. Deensche witte kool 1.30-2.30 per 100 Kg. ALKMAAR, 15 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 81 vette koeien f 135—300, 14 graskalveren f 2840. 196 nuchtere kalveren 614; 50 vette scha pen 2040; 243 vette varkens 0.460.50 p. kg. Handel goed. BROEK OP LANGENDI.JK, 15 Mei. 7200 bos rabarber 280360 53 kg. bloem kool 32—36 TEXEL, 15 Mei 1939. Op de 1ste groote Texelsche lammeren- markt waren vanmorgen 2400 lammeren aan gevoerd. Doordat de markt te vroeg in het seizoen is was de aanvoer veel geringer dan vorige jaar. Om half tien was slechts een partij ver kocht tegen f 4.75 Ook werden prijzen van f 6.— en f 7.— geboden.

Schager Courant | 1939 | | pagina 8