RADIO DE WERELD Vrouw op straat vermoord Sloep vergaan op het IJsselmeer? jjconomische ar ometer De Paus zendt Hitier een plan voor Dantzig België zal vlaggen voor Koningin Wilhelmina Zeven kanonniers gedood te Woolwick Triomphtocht van Britsche Koningspaar in Canada PostvSuchtcn op Indic ftSS) lSinfrap-18 MeilBand-18 Mel De Koningin slaat NJ.V.-marsch gade Ook Prinses Juiiana als toe schouwster. H.M. de Koningin heeft gisteren in ge zelschap van H.K.H. Prinses Juiiana den marsch van het Nationaal Jongeren Ver bond door de residentie gadegeslagen. Te ongeveer twee uur arriveerden de hooge Toeschouwsters aan de Laan van Clingen- daal. H.M. stelde zooveel belang in den nïarsch, dat zij afweek van Haar oorspronkelijk plan om tot half vier te blijven. Zij wenschte de laatste deelnemers aan den marsch te zien en eerst tegen half vijf vertrokken Koningin en Prinses. Donderdagavond omstreeks elf uur kwam bij de politie te Amster dam bericht, dat twee Baarnsche jongelui, die dien dag met een sloep voorzien van aanhangmotor het IJsselmeer waren opgevaren, nog steeds niet waren teruggekeerd. Onmiddellijk vertrok de politieboot om nasporingen naar de beide knapen te doen. Tot ongeveer drie uur in den nacht heeft het onder zoek geduurd. De politieboot zocht de geheele omgeving tot Huizen af, doch het mocht niet gelukken een spoor van de jongens te ontdekken. Door jaloerschen ex-echtgenoot Een drama in Amsterdam-West. Op Hemelsvaartsdag is in Amster dam-West een vrouw door haar man doodgestoken. Voorbijgangers en bewoners van het Barendsplein war§n getuige van een drama, dat een zeer kort verloop had en waar bij een 42-jarige vrouw om het le ven is gekomen. De dader is een 51-jarige man, die reeds verscheidene jaren met de vrouw, een kleur linge uit Zuid-Java gehuwd is en gescheiden leeft van de vrouw op 'n kamer in Amster dam-Zuid. De vrouw woont in het tehuis van de Ver- eeniging Hulp voor Onbehuisden. Het echt paar heeft vier kinderen. De oudste, een meisje van dertien jaar, woont bij den va der, twee kinderen worden momenteel in een sanatorium verpleegd, terwijl de jong ste met de moeder is ondergebracht bij Hulp voor Onbehuisden. Jalouzie... Het schijnt', dat de vrouw omgang had met'andere mannen, wat de jalouzie van den echtgenoot had opgewekt. Hoe en waar de man haar gistermiddag ontmoet heeft, is nog niet bekend, maar in ieder geval be vonden zij zich omstreeks half twee op het Barendsplein, waar voorbijgangers merkten dat er een korte, maar zeer felle woorden wisseling tusschen hen ontstond. De man greep toen plotseling een groot padvindersnies. dat hij hij zich droeg, en stak de vrouw eenige malen in de hals. Een der steken trof de halsslagader, die werd doorgesneden, met het gevolg, dat de vrouw hevig bloedend ineenzeeg. Nog voordat hulp ter plaatse was, had zij den geest gegeven en toen een auto van den G.G.D. ter plaat se kwam, kon deze nog slechts het lijk naar liet Wilhelmina Gasthuis vervoeren. Twee voorbijgangers, die de noodlottige daad niet meer hadden kunnen voorkomen, grepen den man vast, die zich, zonder zich te verzetten, naar het politieposthuis op het Haarlemmerplein liet overbrengen. Dader versuft. Vandaar werd hij korten tijd later over gebracht naar het politiebureau Spaarndam- merstraat, waar hij is ingesloten. De chef van dit bureau, was terstond ter plaatse en leidde het onderzoek, terwijl hij tevens trachtte den man een verhoor af te nemen. Deze is echter geheel versuft en was gedu rende den middag niet in staat een verkla ring af te leggen, zoodat men omtrent de eigenlijke motieven van den moord nog in het duister verkeert. Week t. Muiiif ta Zeter4 S Mei tot 9 Mei tot Effectenmarlct 13 Me! 193» 14 Mei I93S Aandeeleukoersen 73.3 88.8 Betalingsverkeer Omzet postcheque- en girodienst 104.1 1C0.5 Groothandel Groot handelsprljzen 81.8 68.9 Omzet termijnmarkt Amsterdam 46.8 46.3 Kleinhandel Omzet winkelbedrijf 104.8 97.3 Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar beidsdag) Haven Am Bterdam 91.2 90.0 Bevrachtingen wilde binnenvaart 111.2 83.7 Arbeidsmarkt Aanvragen van werk 94.9 91.8 gevers Aanbiedingen van 79.1 98.3 werknemers Plaatsingen 91.0 90.3 Bemiddeling tusschen Polen en Dultschland. Paus Pius heeft aan Hi.tler en Kolonel Beek, den Poolschen minister van buiten- landsche zaken, duidelijke en afgeronde voorstellen gedaan voor een regeling van het probleem Dantzig. De pauselijke nuntius in Berlijn en War schau hebben de Duitsche en Poolsche re geeringen in overweging gegeven in direct contact met elkander te treden over het pauselijke plan. De details van het plan worden strikt ge heim gehouden, maar verondersteld wordt dat de Paus heeft getracht een regeling voor te stellen, welke heide partijen kan bevre digen. Men aoht het uitgesloten, dat de Paus het initiatief zal nemen tot een internationale conferentie. Het schijnt dat Zijn Heiligheid slechts als plannenmaker en raadsman wenscht te fungeeren. Wel schijnen de pau selijke vertegenwoordigers te Berlijn en Warschau machtiging te hebben gekregen om als bemiddelaars op te treden, indien beide pai tijen dat zouden verzoeken. Mocht de Dantzigkwestie woorden opgelost, dan stelt de Paus zich voor om ook aan Ro me en Parijs voorstellen te doen teneinde hun geschillen te regelen. Monseigneur Faleri, de Pauselijke nunti us te Parijs, heeft Daladier verzocht Kolo nel Beek te advisecren met Duitschland te gaan praten over de voorstellen, terwijl de Paus aan Mussolini eenzelfde verzoek schijnt te hebben gedaan ten aanzien van Hitier. Het nieuwe K.L.M. gebouw EERSTE STEEN GELEGD. Onze piloten legden ln 19 jaar tijds 62 millloen k.m. af. Zaterdag heeft mej. Mia Plesman, in tegen woordigheid van vele luchtvaartautoriteiten den eersten steen gelegd voor het nieuwe hoofdgebouw van de K.L.M. aan den Raam- weg te 's-Gravenhagc. Van dit gebouw zijn intusschen de fundamenten reeds voltooid, terwijl de stalen balken van den verderen onderbouw al staan opgesteld. De heer A. Plesman, directeur der K.L.M. hield een rede, waarin hij den groei der luchtvaartmaatschappij sinds 1020 memoreer de. Thans bestaat het personeel uit ruim 1800 leden, terwijl de vloot is samengesteld uit een aantal Fokkers. 5 Lockheed 14, 12 DC-2 en 20 DC-3, in totaal 54 vliegtuigen. De K.L.M. heeft in dien afgeloopen tijd 62 millioen K.M. afgelegd. De bedrijfsuitgaven beliepen in die 19 jaren 80 millioen gulden. De bedrijfsinkomsten waren 70 millioen gul den. Vervoerd werden bijna 800.000 passa giers, ruim 15.6 millioen kg. vracht en 3.7 millioen kg. post. Piloten onderscheiden. Na de steenlegging had de uitreiking plaats van plaquettes aan vliegtuigbestuur ders en eenige andere geëmployeerden die 30 of meer dienstreizen door de lucht naar Ned.- Indië hebben gemaakt. Tot de gelukkigen behoorden o.m. de pilo ten C. Blaak, G. J. Gcysendorffer, J. B. Schol- te. L. Sillevis en W. C. Veenendaal. Wij vernemen dat men het nieuwe K.L.M. gebouw 1 Mei 1940 hoopt te betrekken. Vxyettct BELGIS—FRANKRIJK, 1—3. Te Brussel heeft de Belgische ploeg met 31 van Frankrijk verloren, nadat de rust met 1—0 voor de Franschen was ingegaan. Lamoot scoorde het eenige Belgische doel punt. HONGARIJE—IERLAND, 2—2. Te Boedapest speelden Hongarije en Ier land gelijk. De Hongaren openden de sco re; de rust ging in met 10. In de tweede helft maakte Ierland gelijk, nam zelfs de leiding, doch Hongarije slaagde er door Kol lat h in aan een nederlaag te ontkomen. ZUID-SLAVIë—ENGELAND, 2—1. De grootste voetbal verrassing was giste ren wel de nederlaag van Engeland tegen de Zuidsla ven te Belgrado. Dank zij hun goede techniek en vlot samenspel hebben de Zuidslaven de overwinning volkomen verdiend. Met de rust leidden zij met 10. Hall maakte daarop gelijk, doch het was Perlic, de linksbuiten van Zuidslavië, die na een fraaie soloren op prachtige wijze 't tweede doelpunt scoorde. Hoe de Engel- schen ook zwoegden, het gelukte hun niet een tweede goal te maken. NEDERLANDSCH LIMBURG—BELGISCH LIMBURG, 3—2. In het sportpark te Heer heeft de Neder- landsch-Limburgsche ploeg op het kantje opnieuw de schaal Soenegracht gewonnen De strijd was snel en aantrekkelijk, al overheerschten de verdedigingen. Stonden onze Limburgers met de rust met 20 voor, na de thee wisten de Belgen de partijen op gelijken voet te brengen. Zij streden ge ducht om de overwinning, maar het suc ces kwam aan den anderen kant., waar Nass van veraf den bal onder de deklat in het Belgische doel kon deponeeren. WieJbitruien LAURENT WINT BORDEAUX—PARIJS. De klassieke wegwedstrijd BordeauxPa rijs, die gedeeltelijk met gangmaking wordt verreden, is gewonnen door den Fransch- man Laurent, die ook in 1938 zegevierde Hij legde de 5?2 K.M. af in 15 uur 75 min. en 1 sec., gemiddelde snelheid 37.500 K.M. Tweede werd Walschot (België), 3. Majerus (Luxemburg), 4. Rossi (Italië) en 5. Kint (België). Levensgevaar voor generaal Snijders geweken In den toestand van Generaal C. J. Snij ders werd Woensdag een lichte verbetering geconstateerd. De laatste berichten melden, dat de verbetering aanhoudt. Levensgevaar is niet meer aanwezig. Proclamatie van Brussels burge meester. Mr. Adolphe Max, burgemeester van Brus sel, heeft de volgende proclamatie aan hel volk doen aanplakken: Medeburgers: „De Koningin der Nederlanden, de uit- noodiging van den Koning der Belgen be antwoordend, zal Dinsdag 23 Mei in onze hoofdstad aankomen, ca zal er tot den vol genden Vrijdag verblijven. De Brusselsche bevolking zal de geëerbie digde Vorstin van een broedervolk hartelijk ontvangen. In de huidige omstandigheden voelt Bel gië dat het meer dan ooit met dit volk ver- eenigd is door de banden van een nauwe en oprechte solidariteit. Bevlaggen wij de gevels onzer woningen tijdens die gelukkige dagen en dat, overal in de feestvierende stad, de Belgische en de Nederlandsche kleuren vroolijk wapperen, ter eere van Koningin Wilhelmina." Brussel, 17 Mei 1939. w.g. De burgemeester, ADOLPHE MAX. Een lichtstoet. Ter gelegenheid van het bezoek te Brus sel van onze Vorstin wordt door de Belgi sche regeering op Dinsdag 23 Mei e.k. een burgerlijke en folkloristische lichtstoet ge organiseerd, waarin o.m. een groep „Gilles" de Brusselsche reuzen en het Ros Beyaert te zien zullen zijn. Voor het Koninklijk Paleis worden een rondedans der Gilles alsmede een dans der reuzen uitgevoerd. Deensch-Duitsch niet- aanvalsverdrag op komst FINLAND, NOORWEGEN EN ZWEDEN DANKEN BELEEFD. ONTSTEMMING TE BERLIJN. Het was reeds bekend, dat Denemar ken ten aanzien van een nlet-aan valsverdrag met Duitschland een an der standpunt inneemt dan de ove rlge Scandinavische landen. Thans wordt vernomen dat de Deensche re geering het Duitsche voorstel inzake een DuitschDeensch niet-aanvals- pact heeft aanvaard en zich bereid verklaard heeft over de nadere bij zonderheden te onderhandelen, met het doel een verdrag te sluiten. Zweden, Noorwegen en Finland hebben een antwoord gegeven dat neerkomt op 'n beleefde weigering. Berlijn geprikkeld. Te Berlijn betoont men een zekere ge prikkeldheid, welke overigens vooral gericht is jegens den Zweedschen minister van bui- tenlandsche zaken, Sandler, die hier als de promotor wordt beschouwd van deze beleefde weigering der Scandinavische landen. Ook de houding van Finland heeft het rijk teleurgesteld, dat van de zijde van dit land meer „begrip" had verwacht. In de Duitsche pers, aldus merkt Havas ten slotte op, wordt de laatste dagen al niet meer geschreven over nict-aanvalsverdragen met de Baltische staten: Letland en Estland. Reeds een paar weken geleden was gezegd, dat de ondertcekening van niet-aanvalsver- dragen met deze landen ieder oogenblik kon worden verwacht. Men wenscht in deze vertraging het gevolg te zien van de „Duistere machinaties der Westersche mogendheden die aan de Sovjet- Unie zijn gelieerd". Inval in Mandsjoekwo Troepen uit Buiten Mongolië door Japansche leger terugge slagen. Naar is bekend geworden, zijn op 14 Mei ongeveer 1000 man troepen uit Buiten Mon golië de rivier Khalka overgetrokken. De ze rivier vormt de grens tusschen Mand sjoekwo en Buiten Mongolië. De troepen deden een inval in Mandsjoekwo, waar zij bij Nomonhan, ten Oosten van het Boeirnor-meer stellingen inrichtten. Zij werden echter door de ge combineerde strijdkrachten van Japan en Mandsjoekwo in den nacht teruggedron gen, waarbij zij, naar het schijnt, zware verliezen leden. Volgens een ontvangen bericht staan de troepen thans aan beide zijden van de grensrivier tegenover elkaar. Kanon sprong uit elkaar. Bij een ontploffing in het arsenaal te Woolwich zij zeven mannen om het leven gekomen. De slachtoffeis waren allen ka nonnier op de krijgsschool. Zij stonden rondom een kanon, dat bij proefnemingen explodeerde. Men veronderstelt, dat de slachtoffers van de ontploffing in het arsenaal van Woolwich bezig waren met het nemen van proeven met nieuwe munitie. Reeds waren een aantal granaten van nieuw type afge vuurd toen de ontploffing gebeurde. De ge troffenen waren allen artillerie-deskundi gen en burgerwerklieden van het arsenaal. Enthousiaste ontvangst door een duizendkoppige menigte. Woensdag, om 9.52 plaatselijke tijd is het Britsche Koningspaar te Quebec aangeko men. Meer dan 50.000 menschen 'hadden zich op de kade verzameld. Toen de Koning en de Koningin den loopplank afliepen, werden zij begroet door een fanfare van trompetten terwijl vanaf de citadel 21 kanonschoten het Koninklijke saluut brachten. Glimlachend wuifde de Koningin anar de enthousiaste menigte. Bij hun aankomst aan het parlementsgebouw begave hunne majesteiten zich onder een goud scharlaken baldakijn in het gebouw, alwaar zij eenige oogenblik ken rustten, alvorens de roode zaal binnen te treden, ten einde het adres van welkom van den premier der provincie Quebec, Duplessis, te aanhooren. De eerste dag van het koninklijk bezoek is besloten met een schitterend banket, door de regcering op ChateA Frontenac aangeboden. De Koning en de Koningin werden geestdriftig verwelkomd. Gistermorgen zijn de hooge gasten naar Montreal vertrokken, waar zij te kwart over twee (plaatsclijken tijd) aankwamen. Vijfhonderd „zonen van Italië" met Ber- sagliere hoeden marcheerden naar het sta tion om de aankomst van den koninklijken trein af te wachten. Buiten het station amuseerden twee man nen, die maskers droegen, welke Hitier en Mussolini voorstelden, de wachtende me nigte. Ook te Montreal is een groot banket ge houden, waar evenals in Quebec hartelijk gespeecht is. Japan moet bakzeil halen Amerikaansche, Britsche en Fransche troepen noodzaken de Japanners Amoy weer te ontruimen. De formeele protesten over het ontschepen van Japansche troepen op Amoy, zijn gevolgd door ontscheping van Amerikaansche, Brit sche en Fransche marinetroepen. Zij hebben tot doel de internationale concessies te be schermen. Gedurende d-m nacht is het grootste deel der Japansche landingstroepen van Koelang- soe teruggetrokken. Slechts een handvol manschappen bevindt zich nog op het eiland. De Japansche onderminister van buiten- landsche zaken, Sawada, heeft den Britschen ambassadeur de verzekering gegeven, dat Koelangsoe geleidelijk door de Japanneezen ontruimd zal worden. Amerikaansche ambassadeur ver laat Tokio. De Amerikaansche ambassadeur, Grew, is voor zijn vierde verlof in de zeven jaren, dat hij in Tokio is, uit Yokohama naar Washing ton via Vancouver vertrokken. De minister van buitenlandsche zaken, Arita, heeft te zijner eere gisteravond een afsclieidsbanket aangeboden. PROGRAMMA ZATERDAG 20 MEI 1939. Hilversum I, 1875 en 415.5 m. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.00—1.20 Gramofoon muziek. ca. 1.15 Berichten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuur. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Internationale sportrevue. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 KR-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Berichten, gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: „Wat hebben wij aan de mon niken te danken?" 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 Gevarieerd concert. 10.30 Berichtën ANP. 10.40 Causerie: „Het onvergankelijke Rijk" (met muzikale omlijsting). 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum H, 301.5 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 7.80 VPRO. 8.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Ber.) 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Ber.). 2.00 Filmpraatje. 2.15 Orgelspel en zang. 3.00 Reportage. 3.30 Groningsche Orkestvereeniglng en solis ten (opn.). 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Radiotooneel. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.30 Filmland. 6.00 Uit de roode jeugdbeweging. 6.28 Berichten. 6,306.55 Zang en piano. 7.00 VARA-Kalender. 7.02 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Causerie: „Het geestelijk leven in Ame rika". 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest. 9.00 Puzzle-uitzending. 9.15 En nu... Oké. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.45 Radiotooneel. 11.00 De Ramblers. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. Vertrek van Aankomst te (teruereisi 18 Mei lA dam 18 Mai |Basra 18 Mei Jjodhp. 18 Mei |Rang. 18 Mei |jodhp. 18 Mei J v'dam 18 Mei [Athene 18 Mei iBand. 18 Mei Medan 18 Mei Valk (heenreis) Buizerd (terugreis) Reiger (heenreis) Torenvalk (terugreis) in^ weinig woorden Poolsche Joden Duitschland uitL. Een duizendtal Poolsche Joden, die in Muen- chen en omgeving wonen, zouden bevel hebben gekregen binnen zeer kort tijdsbe stek Duitschland te verlaten. Duitsch onderofficier gearresteerd. De Petit Parisien meldt, dat te Valencïennes een Duitsch onderofficier, lid der SS. is gearresteerd. De man had documenten, plattegronden en kaarten hij zich. Stroom van Tsjechische vluchtelingen. Uit Polen wordt gemeld, dat een voortdu rende vluchtelingenstroom uit het Tsje chische protectoraat blijft komen. Giste ren is o.m. de voorzitter van een organi satie voor Tsjechisch volksonderwijs te Orlova aangekomen. Conferentie op een stoomboot. Van gezag* hebbende zijde wordt vernomen, dat er een ontmoeting zal komen tusschen den Roemcenschen minister Gafenco en Mar- kowitsj, den Zuidslavischen minister van buiteniandsche zaken, op een stoomboot op den Donau. Algemeen verwacht men, dat hun besprekingen betrekking zullen heb ben op de volgende punten: 1. De houding van Zuidslavië ten aanzien van de asrno- gendheden na de reizen van Markowitsj naar Berlijn en Rome. 2. De politiek der Balkanentente en het a.s. bezoek van Ga fenco aan Ankara, Athene en Sofia. 3. De opvattingen van beide landen betreffende de politiek van Rusland en de gemelde voorstellen totssluiting van een Zwarte Zcepact, evenals de kwestie der Russische waarborgen aan de nabuurlanden. Britsche marinechef verlaat den dienst. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat admiraal Backhouse, de chef van den ma rinestaf en Lord-conimifVoner van de ad miraliteit, in verband met zijn gezond heidstoestand van deze functies is onthe ven. Tot zijn opvolger is benoemd admi raal Pound. Fransche oorlogsschepen in Britsche havens. De Volgende week zullen Fransche oor logsschepen een bezoek aan Engelsche ha vens komen brengen. Enkele der schepen, zullen Dinsdag te Cardiff aankomen voor een bezoek van vier dagen en 25 Mei zul len de slagschepen Dunkerque en Strass- bourg te Liverpool aankomen, waar zij twee dagen: zullen blijven. Hij wilde Roosevelt dooden. Een 22-jarige) jongeman uit Philadelphia, die verklaard heeft Frank Twers te heeten, is gearres teerd toen hij trachtte over het hek van het Witte Huis te Washington te klimmen., Hij was gewapend met' een steen en een zakmes. Tegenover de politie zou hij ver klaard hebben, dat hij Roosevelt wilde dooden, omdat hij niet goed voor de ar men is. Hij is ter observatie in een zieken huis opgenomen. Zondag spreekt Goebbels. De Duitsclifl rijksminister van propaganda Goebbels 7.p| Zondagmiddag om 4 uur (3.40 Ned. tijd) ter gelegenheid van het rijksmuziekfeest te Dusseldorp een rede houden, die door alle Duitsche radiozenders zal worden uit gezonden. Man met ijzeren long naar Europa. Gis* teren heeft zich met de „Normandië" naar Londen ingescheept de jeugdige Ameri kaan Fred Snite, die aan kinderverlam ming lijdt en sinds geruimen tijd leeft in een toestel, dat bekend staat als de „ijze* ren long"." Vlootversterking bij de Sovjet Unie. Da diensttijd bij de Sovjet Marine is van drie op vijf jaren gebracht. De Russische bla den juichen het besluit toe, dat onder de persoonlijke leiding van Stalin een groote Sovjet vloot zal worden gebouwd, welke volgens de Izvestia de kust der Sovjet Unie ontoegankelijk zal maken. Italiaansche koffie mag niet duurder wor den. Nadat op Sicilië een aantal perso nen was gearresteerd wegens het verhan delen van koffie tegen buitensporige prij zen, is thans een groote firma te Milaan wegens dezelfde overtreding uitgesloten door den bond van handelaren, terwijl de firma gerechtelijk zal worden vervolgd. Bovendien is te Florence een onderzoek ingesteld naar twee handelaren. De tocht van de Vaisseau Paris. Hef Fransche vliegtuig „Lieutenant de Vais- seau Paris" heeft met goed gevolg een Oceaanvluoht FrankrijkAmerika ge maakt en is gisteren om 22.47 te New York gearriveerd. Aardbeving op de Salomoneilanden. Naar! eerst thans wordt vernomen heeft 30 April een aardbeving de Salomon eilanden ge teisterd. Vooral in het gebied van Kaap- Ma rsh op de Russell eilanden is aanzien lijke schade aangericht. Op het eiland Ysa- bel moeten twaalf inlanders zijn omge komen, waarvan negen kinderen. Engeland wil Duitschland en Polen verzoe nen. In antwoord op een schriftelijke vraag van het lid der Labourpartij Flet- cher of de politiek van Engeland er op ge richt. is een verzoening tot stand te bren gen tusschen Duitschland en Polen, heeft minister-president Chamberlain bevesti gend geantwoord.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2