OUDERS Kroosschouw Wij lazen voor II DRUKKERS op Maandag 5 looi 't HOEKJE Niedorper polder Bonbons des doods Gecompliceerd motorongeluk te Jutfaas Het „witboek" plechtig verbrand Boerenleenbank „Koeqras' KASSIER Touringcar drukt luxe auto van den weg Uit de pers van heden. ROEKELOOZE RAZERNIJ. Naar aanleiding van de vreeselijke ramp, welke een dronken chauffeur op Hemels- vaartsramp te Lonneker veroorzaakte, vaartsdag te Lonneker veroorzaakte, schrijft het Handelsblad: Ook ditmaal heeft het onmatige proeven weer tot beproevigen geleid, tot schrik, ont steltenis en rouw. Dat borrel en biertje niet aan het stuur thuishooren, is nog Isteeds niet tot elkeen doorgedrongen, helaas. Een spelen met menschenlovens is het droe vige gevolg. De nieuwe Wegenverkeerswet met haar veel langere intrekkings-termijn van rijbewijzen, haar mogelijkheid, het rij bewijs van een dronken chauffeur op slag in te houden en zijn auto in bewaring te stel len, haar strengere medische keuringsei- schen bij verlenging van het rijbewijs, zou een krachtige rem kunnen worden op deze roekelooze razernij, indien zij reeds van kracht ware. Maar dat is nog steeds niet het geval. Men moge er spoed achter zetten, Hier is nu eens topsnelheid noodig om den „varkens van den weg" mores te lee- ren. GROEIEN E. d. D. EN DE NED. VOLKS PARTIJ NAAR ELKAAR TOE? De Maasbode (r.k.) schrijft: De voorzitter van „Eenheid door demo cratie tot nu toe haar „kracht" zoekend in het negatieve, de bestrijding van de „dictatuur" heeft op de jongste jaarver gadering te kennen gegeven, dat de bewe ging zich een meer positieve taak zal gaan zoeken: te trachten als middelaarster op te treden tusschen de vele groepen, die, zonder zich van het „hoe" scherp omlijnde denkbeelden te hebben gevormd, door een drang naar hervorming en herziening zijn gegrepen. Deze uitspraak is zeer naar het hart van ds. G. van Duyl, die voor kort de N.S.B. den rug keerde en zijn eigen „Nederlandsche Volkspartij" stichtte. In zijn „partijblad" wijdt hij er een uitvoerige beschouwing aan, waarin hij allereerst, constateert, dat dit verzetten der bakens wel noodig is ge worden door het verloopen van het getij. In wat als nieuwe doelstelling van E. d. D. wordt aangekondigd, ziet ds. Van Duyl nu „een hcclen stap in een nieuwe en bete re richting", die vernietigd zal kunnen zijn voor het „partijenstelsel", „Wanneer zoo besluit hij zelfs op dezen weg wordt voortgegaan, zien wij wel heil in deze nieuwe bestemming, deze nieu we doelstelling van E. d D. die, wij kunnen dat onmogelijk anders zien, op den duur naar de onze zal moeten toegroeien." Het zou wel, zoo voegt de Maasbode hier aan toe, een merkwaardige volte face (plot- selingen verandering van meening) zijn, wanneer ooit de waarschijnlijk niet zoo heel objectieve visie van ds. Van Duyl in het gelijk werd gesteld. Van een beweging ech ter, die niet vn een positief beginsel is uitgegaan, kan men de grootste verrassin gen beleven. Niet ten onrechte werd er, zoo besluit het r.k. dagblad, aan onzen kant tegen deelne ming aan dit negatief avontuur gewaar schuwd. „Koningin Emma" maakt haar proefvaart Fraaie aanwinst voor de Ned. Handelsmarine. Een fraai schip voer Zaterdagmorgen den Hollandschen Waterweg af. De „Koningin Emma", het nieuwe motormailschip van de stoomvaart Mij. „Zeeland", bestemd voor den dagdienst VlissingenHanvich, maak te haar proeftocht van Rotterdam naar Vlis singen. Een proeftocht, die in alle opzichten geslaagd is. De proefvaart werd o.a. meege maakt door den Engelschen gezant Sir Ne- ville Blaud, vice-admiraal N. J. van Laer, inspecteur-generaal van het loodswezen, vi ce-admiraal J. Th. Fuerstncr, chef van den marinestaf, vice-admiraal A. Vos, P. S. van 't I-Iaaff, inspecteur-generaal van de scheep vaart J. Bakker, vertegenwoordiger van den minister van financiën en vele andere auto riteiten. De „Koningin Emma", een schip van cir ca 4000 ton, dat een snelheid van ruim 23 knoopen kan .maken (42.5 k.m. per uur), met een ruimte voor maximaal 1800 passa giers, is een prachtig schip, dat geheel be rekend is op haar doel: een snelle en uiterst comfortabele overtocht. Een smaakvol, snel en veilig schip, uitgerust met de meest mo derne machines, twee Schelde-Sulzer twee- tact Dieselmotoren met een maximum ver mogen van 12.500 P.K. De krant mag niet verboden worden! Ned. journalisten eenparig tegen. Het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring heeft in zijn jongste ver gadering zijn houding vastgesteld tegenover de onlangs bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerpen betreffende misdrijven tegen de veiligheid van den staat en nadere voor zieningen ter bescherming van de openbare orde. Met algemeene stemmen is aangenomen te protesteeren tegen het z.g verschijnings verbod. Het landverraadwetje is aanvaard. Een verschijningsverbod, aldus het Kring- bestuur komt in ons wetboek van' strafrecht niet thuis, wijl het een bijkomende straf is, welke niet den dader treft, doch tal van menschen (journalisten, administratief per soneel, zetters, drukkers en loopers), die volkomen onschuldig zijn aan het gepleeg de strafbare feit. Het bestuur spreekt het vertrouwen uit, dat de minister van justitie het voorgestel de verschijningsverbod zal willen terugne men en dat de Tweede Kamer in hel tegen overgestelde geval daaraan haar goedkeu ring niet zal gevem Toestand Generaal Snijders hopeloos Sedert Zaterdag is er in den toestand van generaal Snijders een ongunstige wending gekomen. Deze is nu hoogst ernstig. Er be staat weinig hoop meer op herstel. Poging tot vergiftiging te Gro ningen. Twee arrestaties. Een echtpaar te Groningen ontving dezer dagen over de post een pakketje, inhouden de een monsterdoosje van een bekende cho coladefabriek. In een bijgevoegden brief werd medegedeeld, dat de bonbonns, choco lade en cacao als proef bedoeld waren. De afzender schreef er bij, er van overtuigd te zijn, dat het echtpaar, na de bonbons ge probeerd te hebben, nooit meer andere cho colade zou eten. Man en vrouw hadden geen argwaan en zij proefden van de bon bons. De vrouw spuwde deze echter direct weer uit, daar de bonbons een zeer bijtende smaak hadden. Zij kreeg nu argwaan, temeer daar het bijgevoegde schrijven, geen briefhoofd ver toonde. De politie werd in het geval ge mengd en uit het onderzoek van de re cherche bleek, dat hier een poging was ge daan om de vrouw te vergiftigen. De aan dacht viel op de vroegere kostgangster van de familie/de 29-jarige mej. H. B., onderwij zeres te Dalen (Dr.) die jaren geleden bij de familie had ingewoond. Door een ontsta ne ruzie, waarbij zelfs proces-verbaal was opgemaakt wegens mishandeling en huis vredebreuk, was mej. B. echter genoodzaakt het huis van de familie te verlaten. De officier van Justitie te Groningen had ech ter tegen haar geen vervolging ingesteld, onder de voorwaarde, dat. zij de familie ver der niet lastig zou vallen. Aan deze voor waarde heeft zij in den loop der jaren ech ter niet voldaan, en zij kwam herhaalde malen van Dalen naar Groningen, om het de vrouw lastig te maken. Zij werd Dinsdag j.1. bij haar aankomst, te Groningen door de politie gearresteerd, onder verdenking van poging tot vergiftiging. Zij ontkent echter iedere schuld. Thans is te Dalen eveneens gearresteerd een 16-jarige broer van de onderwijzeres als verdacht van medeplichtigheid. Beiden zijn ter be schikking van den officier van Justitie ge steld. Stemmen bij volmacht door militairen Steeds bevoegd zelf nog te stem men. De regeeringspersdienst meldt: Uit een bericht, dezer dagen in de dagbla den verschenen, kan worden gelezen, dat de militairen, die ingevolge de wet van 16 Mei 1939 betreffende het stemmen bij volmacht door militairen bij de in 1939 te houden ge meenteraadsverkiezingen een gemachtigde zullen aanwijzen, doch alsnog op den dag der stemming verlof bekomen, weliswaar zelf kunnen stemmen, doch zulks uitsluitend vóór 12 uur kunnen doen. Van bevoegde zijde vestigt men er de aandacht op, dat volgens evenbedoelde wet artikel 56f der kieswet van toepassing is. De kiezer, die een gemachtigde heeft aangewezen, blijft dus bevoegd zelf te stemmen, tenzij de gemachtigde reeds heeft gestemd. De gemachtigde wordt, doch niet vóór 12 uur des middags, en indien de kiezer niet zelf reeds heeft gestemd tot de stemming toegelaten, indien hij in het bezit is van de voorgeschreven kaart. De beteekeois van het Duitsch-Italiaansche verbond Wederkeerige veiligheid van le vensruimte. Met het bondgenootschap, dat heden van kracht zal worden, worden de gewapende strijdkrachten van Italië en Dui'tsohland solidair in dienst gesteld van de gemeen schappelijke idealen en de gemeenschappe lijke belangen. De formules van 't accoord zijn eenvoudig en categorisch. In een stiii van oprechte loyaliteit vestigen deze formu les een permanente politieke samenwer king ene en volkomen militaire solidariteit. Italië en Duitschland beginnen aldus, van af morgen, de eerste periode van 10 jaar van een bondgenootschap, dat wezenlijk ten doel heeft het behoud van den vrede. Mussolini heeft verklaard, dat er in Eu ropa geen problemen zijn, die niet langs vreedzamen weg kunnen worden opg&l^st. De politieke en militaire solidariteit dei- beide spilmogendhedcn is gericht op dit ideaal van een vrede met. rechtvaardigheid, die in den diepen wensch der volkeren ligt. Maar Italië en Duitschland zijn ook bereid om met dezelfde vastberadenheid iedere bedreiging van hun rechten af te slaan, ipderen aanval op de veiligheid van hun levensruimte. Wederkeerige veiligheid van le- levensruimte. De oorzaken der m e en i ngsve rsdli illen, die Romaniteit en Germanisme gescheiden had den gehouden, zijn voor altijd uit den weg geruimd. Het bondgenootschap omsluit ook wederkeerige veiligheid van de levensruim te, de westelijke democratieën ontkennen en veroordeelen het beginsel der levens ruimte, maar alleen wanneer het gaat om Duitschland en Italië. Wanneer het echter gaat om Britsche en Franschc belangen wordt de levensruimte heilig, onaanraakbaar en onbeperkt voor de beide democratieën Frankrijk heeft zijn uiinte uitgestrekt, van den Rijn tot Noord Afrika en Senegal. Thans is ook Syrië Franschc levensruimte, om niet te spreken van andere bezittingen, protectoraten en mandaten. Wat Engeland betreft, dit sluit in zijn levensruimte alle oceanen, de reeks verplichte passages en het koloniale rijk, waar de zon nooit ondergaat. Alsof dat niet voldoende was. hebben de conservatieve mogendheden door middel van de frictie der zoogenaamde garanties hun protecto- VOOR DE Nadeelen vaa het clubleven Geen zaak, hoe goed zij ook wezen moge, of zy geeft haar keerzijde. Zoo ook met het clubleven.' Ongetwijfeld zyn de voordeelen van dit samengaan met elkaar door de jeugd van belangrijke opvoedkundige be- teekenis, maar... we mogen niet blind zijn voor de gevaren. Ik wil er enkele noemen. Daar is in de eerste plaats het feit, dat jongens van verschillend karakter bij elkaar zijn. Niemand garandeert ons, dat er onder een club van laat ik zeggen 25 jongens geen tusschen ldopen met misdadigen aanleg of verkeerde neigingen. En wij weten allen, dat kwaad spoediger nagevolgd wordt dan het goedé. Het kwade gaat meestal gepaard met het avontuurlijke. (Dit wil nog niet zeggen, dat al het avontuurlijke kwaad zou zijn.) Men begrijpt mij: kwaad geschiedt in de oogenblikken, dat de leiding afwezig is. De invloed van een kwaden clubgenoot is ster ker, dan die van een gaven jongen. Alleen, wanneer de meerderheid der clubleden idea listisch gestemd is, zal zoo' jongen op den duur de club moeten verlaten of zich naar het goede buigen. In dit laatste geval kan men zeggen, dat het clubleven weer eens een jongen op het -rechte spoor gebracht heeft, hetgeen in de praktijk dan ook meer malen voorkomt. Een groot gevaarligt ook in het te veel aan idealisme. De jeugd kan zoo heerlijk idealiseeren. Dagdroomen, fantastische beelden, enz. wisselen af met sombere ge voelens, dit te veel aan idealisme kan den jongen parten spelen. In zijn club kan hij zich in dit opzicht vrij uitleven, maar wan neer hij weer terug moet naar het ouderlijk gezin, de werkplaats of de rchool, dan blijft er van de vele idealen niet zoo erg veel over in heel wat gevallen. Wat doet dan zoo'n jongen? Mopperen op zijn omgeving. Scènes zijn er het gevolg van en de uitspraken van sommige ouders: „Die jeugdleiders maken de jongens opstandig", krijgen hier hun ach tergrond. Niet de leiders zijn echter de schuldigen. Zij hebben getracht voor de jeugd een sfeer te scheppen, welke in overeen stemming was met hun leeftijd en zielkun dige gesteldheid. In het ouderlijk huis helaas in sommige gevallen maar al te waar, al blijven er vele goede uitzonderin gen ontbrak deze sfeer. Zij was er ook niet in de werkplaats, in de fabriek, zij ontbreekt al weer helaas maar al te vaak ook in de school! Men kan de club leiders toch niet schuldig stellen aan de dingen, waartegen zij strijden? Een ander gevaar voor het te veel aan idealisme is wel dit: de te vroegtijdige politieke sfeer, waarin men de jeugd tracht te betrekken. Persoonlijk ben ik uiterst gekant tegen politiek aan kinderen. Kinderen behooren daarmee te wachten, tot zij in staat zijn hun oordeel te vestigen. Men kan de jeugd van veertien jaar tot 18 jaar in de richting -luwen welke men wenscht, als men maar zorgt, dat de wijze, dat de wijze, waarop men hen leidt in over eenstemming is met de zielkundige gesteld heid deze knapen en meisjes. Uit den aard der zaak ga ik op dit on derwerp niet nader in, doch signaleer enkel een gevaar, dat uiet denkbeeldig is. Het grootste nadeel van het clubleven is gelegen in het feit, dat niet iedereen ge schikt is jeugd te leiden. Jeugdleider zy'n vergt veel van den mensch. Liefde, vertrouwen, geduld, kennis, lichamelijk goede toestand, het zijn allen zaken van het grootste belang. Hij of zij moet bemind zijn bij de jeugd, maar ook het vertrouwen bezitten der ouders. Het eerste gaat al even moeilijk als het laatste. Of eigenlijk beter: de com binatie van beide is juist de grootste moei lijkheid. Men kan zich bemind maken bij de jeugd, zonder het vertoruwen waard te zijn van de ouders. Dit is gevaarlijk. Men kan het volledige vertrouwen der ouders hebben, doch de liefde van de jeugd missen. Dit loopt op een fiasco uit. Men kan zijn leiderschap in zoo'n geval wel neerleggen. Maar ja. Hoe worilt men dan een goed jeugdleider (ster). Ik persoonlijk geloof, dat men dit niet wordt maar is of niet is. Ik geef gaarne toe, dat opleiding in dezen wel tot op zekere hoogte mogelijk en gewenscht ij, maar ik blijf bij mijn overtuiging, dat alleen de geboren leider- (ster) aan een dergelijke opleiding wat heeft. raat gevestigd over een reeks si aten Oost-Europa, welke staten op hun beurt deel zijn gaan uitmaken van de demo-plu tocratische levensruimte. Tegen die over- heerschen.de, afgesloten en onverdraagzame politiek wijden Duitschlaijd cn Italië in het bonidgenoot6chapspact zonder bijgedachten en zonder voorbehoud hun wil om Europa een vrede met rechtvaardigheid te geven. En aangezien dc strijdkrachten, waarover het Italiaansch-Duifsche blok beschikt, ont zaglijk zijn, is liet pact uit eigen waarde een grootc garantie. Een doode en twee gewonden. Gisteravond omstreeks tien uur is op den nieuwen rijksweg Utrecht Vianen een ernstig verkeersonge luk gebeurd, Avaarbij de 21-jarige mej. Loos uit Badhoevedorp op slag Averd gedood en tAvee personen vrij ernstig gewond Averden. Een groep motorrijders een motorclub uit Amsterdam, avus op den terugweg van de races bij Roermond, toen van een der mo torfietsen vermoedelijk de zuiger vastliep, Avaardoor het voertuig ging slingeren. De daarop volgende motorrijder kon zijn voor ganger niet meer ontAvijkcn en botste tegen hem op. Beiden kwamen te vallen, evenals mej. L., die op de tAveede motorfiets als pas- sagiere meereed. Een derde motorrijder kon evenmin uit den Aveg gaan en reed mej. L. zoodanig aan, dat zij op slag werd gedood. Dc derde motorrijder kwam daarbij ook te vallen, evenals zijn vroiuv, die op de duo zat. Het bleek, dat do eerste motorrijder er zonder verwondingen Avas afgekomen. De tweede motorrijder, wiens duopassagiere om het leven kAvam, werd zelf vrij ernstig aan het hoofd gewond, evenals de atouav van den derden motorrijder. Beiden werden dóór den Utrechtschen Geneeskundigen Dienst naar het stads- en academisch Ziekenhuis te Utrecht vervoerd en daar ter verpleging op genomen. Dc bestuurder van den derden motor, die licht geAvond Avas, kon zich met zijn voer tuig naar genoemd ziekenhuis begeven om zich te laten verhinden en vervolgens zijn reis naar Amsterdam voortzetten. Omtrent de hulpvcrleening kan nog wor- den vermeld, dat dc politie van Oudenrijn, den geneeskundigen dienst te Utrecht en de politie van Jutphaas, in welke laatste ge meente het ongeluk Avas geschied, heeft ge waarschuwd: Nadat beide gewonden Avaren weggebracht, liet men het stoffelijk over schot van de atouav ter plaatse liggen tot de komst van de politie te Jutphaas, Avelkc evenwel zeer vertraagd Averd door het ont breken van communicatiemiddelen ter plaat se, tcnvijl bovendien de politiemannen dooi de duisternis de plek van het ongeluk moei lijk konden vinden, Toen zij in gezelschap van den burgemeester van Jutphaas, mr. Hamers,, daar aankwamen, bleek dat de an dere motorrijders, deel uitmakende van de Amsterdamsche club, inmiddels Avaren door gereden, met achterlating van het stoffe lijk overschot, dat aan den kant van den I weg lag. Dc tAA ee gehavende motorfietsen I haddo«ï zij meegenoinem Nieuwe Joodsche protesten. Droef verhaal van vluchtelingen uit Europa. De protesten der Joodsche Avereld tegen het Britsche Witboek duren onverminderd voort. Gisteren hadden te Jeruzalem alle Joodsche kooplieden hun Avinkels gesloten. Des mid dags trok een stoet van verscheidene dui zenden. betoogers Ihngs het Joodsche agent schap en kwam vervolgens bijeen voor een reusachtige afbeelding van het Avitboek, dat op linnen geschilderd avus cn dat plechtig verbrand werd. Het grootste deel der betoo gers ging vervolgens uiteen en wekte dc ex tremistische elementen op zich kalm te hou den. Desondanks trachtten deze elementen zich te hergroepecren en de incidenten van den dag te herhalen door een aanval te gaan ondernemen op de regceringsbureaux van de wijk. De politie en militairen namen terstond veiligheidsmaatregelen, zoodat de menigte gemakkelijk kon worden terugge drongen en ten slotte werd verspreid zonder dat een druppel bloed vergoten Avas. Om half negen Avas de orde geheel hersteld. Terrorisme te Haifa. Gisterochtend is een Arabier gedood, een passagier in een autobus van een Joodschen eigenaar Averd door een schot gewond. Op een tennisveld in het centrum der stad Averden twee bommen geworpen, die even wel niet ontploften. In een Joodsche kolonie nabij Haifa, Averden de oogstschuren in brand gestoken. Verder Averden een luitenant en een onderofficier, die op patrouille Avaren, ernstig gewond. Sinds September zijn in Palestina 1000 ge weren en/ 400 andere vuurwapens in beslag genomen, benevens 70.000 patroonbanden. Clandestiene emigranten. Gisteren zijn in Gaza 300 clandistienc emi granten ontscheept cn doorgezonden naar Haiffa, waar zij worden vastgehouden. Het zijn jongelui, waaronder 70 vrouAven en kin deren. Men verwacht, dat zij vandaag hun vrijheid krijgen. Hun aantal komt in min dering van liet in het Witboek toegestane contingent. Deze immigranten komen uit Duitschland, Oostenrijk, Tsjecho-SloAvakije, Bulgarije cn Roemenië. Zij deelden mede hij- na een maand op een klein Grieksch bootje vertoefd te hebben, en honger en dorst ge leden te hebben, alvorens zij in Palestina aan land konden gaan. tt Het bestuur roept op sollicitantei voor de betrekking van Indiensttreding op 1 Juli 193Q Sollicitatiestukken Avorden inge- Avacht voor of op 31 Mei 1935 bij de Secr.. Landbouwstraat 18, te lulianadorp, waar ïnlichtinger te verkrijgen zijn op 23-24-25 er 31 Mei des avonds van 5 tot6q HET BESTUUR et de Raad v. Toezicfv Het Bestuur Echtpaar en drie kinderen zeer ernstig gewond. Omstreeks negen uur is gisteravond nabij de nieuwe brug te Terheijden, een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een Belgische tou ringcar drukte bij het passeeren een kleine personenauto, die evenals de groote Avagen in de richting Tilburg reed, van den Aveg. Het wagentje Averd tegen een betonnen dam ge worpen van de Bredasche Beton-Maatscliap- pij. De auto kantelde vervolgens in een sloot, de vijf inzittenden, een gezin uit Tilburg, werden allen gewond. De 30-jarige vader en moeder en hun heide kinderen van acht jaar kregen ernstige snijwonden en inwen dige kneuzingen cn zijn naar het Sint Ignatiusziekenliuis te Breda vervoerd, Avaar hun ook geestelijke hijstand Averd verleend. I-Iet tAvaalfjarig dochtertje der familie, werd niet zoo zwaar gewond en behoefde niet in liet ziekenhuis te worden opgenomen. De touringcar is na de aanrijding doorgereden, doch in Zundert aangehouden. De groeiende Engelsche luchtmacht 1750 vliegtuigen in eerste linie, Engeland heeft thans 1750 gevechtsvlieg tuigen in eerste linie, hetgeen beteekent, dat Brittannië, hoe groot de verliezen aan vlieg tuigen ook moge zijn, in staat zal zijn zoo danig uit zijn reserves en aanmaak te put ten, dat steeds 1750 vliegtuigen ter beschik king aan het front zullen kunnen* Avorden gehouden. TEXEL, 22 Mei. 2e GROOTE LAMMEREN MAR KT. De aanvoer bedraagt 6200 lammeren. Han del is nog stug. Er zijn thans nog slechts enkele beste partijen verkocht voor f 7— en f 6.50. Waarschijnlijk zal de prijs iets lager zijn dan vorige; Avcek. Vermoedelijk middenprijs f 6.— ALKMAAR. 19 Mei. Kaasbeu KI. Edammer 40 plus, aan bod 4820 - uks, verkoch 4300 stuks, prijs 16—17.50, Ld. Kruid, aanbod 400 stuks, ver kocht 300 stuks, prijs 17—17.50. Totaal aan bod 5220 stuks, verkocht 4600 stuks. Aan wezig 1 fabriek. WARMENHUIZEN, 20 Mei. Dccnschc witte kool 2—3; Aanvoer 4300 kg. Decnsche witte kool. ALKMAAR, 22 Mei. koeien 145310; 12 graskalveren 304o; 190 nuchtere kalveren 615; 31 vet te^ schapen 1723; 376 vette varkens 0.45— ALKMAAR. 22 Mei N.V. Eiervciling voor Hollands Noorder- j^varüer. Aanvoer 300.000 kipeieren f 3,20— BROEK OP LANGEND IJK. 22 Mei Rabarber 3.S0—4.20, bloemkool 2* 3H-*) 0QT •pinazie 4t—4.10.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3