Schagen muziekstad RADIO SCHUDT UW LEVER WAKKER Maandag 22 Mei 1939 Tweede blad PROGRAMMA Harmonie Wieringen de meeste punten. De wisselbeker verhuist van Twisk naar Oostwoud OOK DE TWEEDE DAG VAN HET GROOTE CONCOURS UITMUNTEND GESLAAGD. Bondsvoorzitter Bruul: „Door de perlecte organisatie van „de Schager Harmonie en de spontane „medewerking der burgerij, zal dit con- „cours in dankbare herinnering blijven". Een stralende zon cn een strakblau we hemel, dus een uitgezochte dag voor het tweede gedeelte van het muziekconcours van den Westfrie- schen Bond van Harmonie- en Fan farecorpsen! Er is dezen Zondagmiddag met ani- tmo geconcerteerd en gestreden en de publieke belangstelling was zeer groot in den tuin. De leden van het eere-comité woonden de wedstrijden bij en voorts zagen wij tal van bekende figuren uit Schagcn en omgeving. De organi satie voor beide concoursdafeen was perfect. Zeker komt de organiseeren- de vcrecniging Schagen's Harmonie kapel hiervoor hulde toe. Ook voor de pers was uitnemend gezorgd. De burgerij van Schagen heeft vele blij ken van medeleven gegeven, er is druk gevlagd en alles gedaan 0111 het den gasten aangenaam te maken. Dagen dus, Schagen als centrum-ge meente van Hollands Noorden waar dig! Het beste bewijs: Dit feest zal lang in dankbare herinnering blij ven, sprak bondsvoorzitter Bruul aan het slot van den dag! BET CONCOURS. De thans deelnemende vereenigingen heb ben voor het meercndcel een streepje voor boven de concurrenten, die Hemelvaartsdag hebben gespeeld. Zij hebben uit de resulta ten der bcoordeeling van de jury op den eersten dag veel kunnen leeren en hun voor deel kunnen doen. Echter het valt niet mee in twee dagen een nummer een andere kleur te geven, ook als men weet, dat de eigen opvatting niet geheel die der jury is. Het eerst aan de beurt is: TWEEDE AFDEELING TANFARE. „Wieringermecrfanfare", Wierin- germeer, directeur Joh. v. Glab- beek. Verplicht nummer „Ouverture de Mai", van Clerisse, vrij nummer Paux et la Beur van O. Filsfils. Het verplichte nummer heeft een frissche, vlotte vertolking. De trompetten domineeren iets. Over het algemeen laat de zuiverheid weinig te wenschen over en de muzikanten reagecren voortreffelijk op de strakke direc tie. Bij liet vrije nummer zweven de eerste trompetten en dat is jammer, anders hadden we de prestatie hooger kunnen aanslaan. Een tweede prijs waarschijnlijk. Toch zal dit corps er wel komen, het heeft goede kwa liteiten. Harmonie Benningbroek, dir. B. Koolhaas. Verplicht nummer als boven, vrij nummer Sincérité, fantasie van O. Filsfils. De nuanceering is veel beter dan van den voorganger, wien misschien de zenuwen van het eerste optreden op dezen dag wat parten speelde. Alles klinkt veel lichter, de stem ming van de Mei ligt erin. Het vrije num mer is al even beschaafd cn Koolhaas maakt van de goedkoope cliché-inhoud wat er van te maken is. Een vief dirigentje! Wieringerwaard „Ons Genoegen", Dir. Joh. van Glabbeek. Verplicht nummer als boven, vrij numtmer L' Amitié van O. Filsfils. In het verplichte nummer is de klank der trompetten wat te „signaalachtig", 't is alle maal zeer zuiver maar wat spits, wal scherp. Het vrije nummer is beter en krijgt een vlottere voordracht. Na het beluisteren van het derde Filsfils- product, stelt men onwillekeurig de vraag of er voor de lichtere afdeelingen eindelijk niet eens iets anders kan worden opgediend dan 't genre vrije nummers, dat men thans nog steeds op de concoursen te verwerken krijgt. Het is zoo hopeloos eenvormig! EERSTE AFDEELING FANFARE. Lutjebroek „Willen is Kunnen", dir. W. Keppel. Verplicht stuk: „Rhapsodïe sur des Airs Corses", J. E. Barat. Vrij nummer ,,L' Age d'Or, van Louis Boyer. Een dirigent met Piere Montcux-allures voert zijn schare van vijf cn twintig veilig door de voetangels en klemmen van het ver plichte nummer heen. Het is af cn toe wat stug cn vet in de baspartij, maar over het geheel wel verdienstelijk en kleurrijk. Het vrije nummer dito, verdienstelijk, zonder meer. EEREAFDEELING HARMONIE. Eendracht, Kolhorn, dir. Joh. v. Glabbeek. Verplichte nummer Princcsse au Sablat, van Louis Ganne, vrij nummer Egmont, ou verture L. van Beethoven. Er is wel stijl in de vertolking, doch in oen technisch zeer lastig 6/4 gedeelte schiet men bepaald te kort. liet is verdienstelijk. maar niet vlekkeloos, speciaal wat frasee ring en techniek betreft. Een paar 3/4 maten klinken te walsachtig. Egmont is wat los, hier en daar rommelig, onzuiver. Het laat ste d durgedeelte maakt veel goed We ge ven het corps, dat zwaar gehandicapt schijnt door liet gemis van ecnige klarinettisten, een schraal tweede prijsjo. Apollo, Den Oever, dir. Joh. van Glabbeek. Verplicht nummer als voren, vrij nummer Morgen, Middag en Avond in Weencn, van von Suppé. 't Is veel duidelijker en doorzich tiger dan van den voorganger, de nuancee ring is voortreffelijk, speciaal het z.g. Ba- chanuallgedecRe komt er goed uit. Af is het echter niet. De altijd melodieuse ouverture van von Suppé is een aangename afwisseling en versterkt door de uitvoering den indruk van een prima geoefend corps, dat vanmid dag niet al te fortuinlijk is. Een speciaal compliment voor van Glabbeek, die de gla diatoren/taak liccït aoht concoursnumuners te dirigeeren. EERE-AFDELING FANFARE. In deze afdeeling is wel zeer zware con currentie. Donderdag vier, thans zes corpsen. Het bewijst echter ook dat de vereenigingen bij dezen bond aangesloten zich op een hoog muzikaal niveau welen te plaatsen en wat aandurven. Vier corpsen spelen als verplicht nummer „Tarras Boulba", twee corpsen ge ven „Pacificatie van Gent" van Peter Be- noit, en een heeft als vrij nummer naast Tarras Boulbade Pacificatie van Gent genomen! Een wel zéér zware opgave. Het stuk van Bcnioit schijnt niet zoo dank baar als Tarras Boulba, doch is zeker niet gemakkelijker. Het eischt de groote bezet ting der Belgische corpsen, het moet schal len en dat is voor onze corpsen met hot be perkt aantal leden wel eens ondoenlijk. Men moet het een paar maal hooren deze „Geuzcnmuziek", kennelijk geinspirccrd door Sweelinck en Valerius, maar dan is het ook héél mooi. Het eerste kamt Excelsior, Warder, dir. A. Kaag. Verplichte nummer Tarras Boulba, vrij nummer Firenza, ouverture van Gabriel Al- lier. We zien hier 't beeld van een goed di rigent, dié zijn corps niet. geheel moe kan krijgen, 't Blijft ondoorzichtig, het chroma tische gedeelte wervelt niet en de zuiverheid is ook niet onberispelijk, de details zijn niet af. Voor deze afdeeling een middelmatige prestatie, welke onder die van Hemelvaarts dag blijft, 't Vrije nummer gaat beter, maar is toch lang niet af. Concordia, Hoogkarspel, dir. B. Roemer. Verplicht nummer Pacificatie van Gent. Vrij nummer La Roche Fantome, ouverture van Popy. Roemer en zijn mannen geven van deze pacificatie een effectvolle vertol king, het derde deel is het minste. Dc zeer goede eerste trompettisten brengen het ko per op hoog peil. In het vrije nummer wor de de klarinetpartijen fijn geblazen. Het is heel goed dit allemaal, dc klankverhouding zelfs voortreffelijk. Geduchte mededingers, dc corpsen van dozen dirigent! Oefening Kweekt) Kennis, Oost woud, dir. G. Groen. Verplicht nummer Tarras Boulba, vrij nuimcmr Alma Marche van Jules Strauwen. Ongetwijfeld voor het verplichte nummer een groot aantal punten, de opvatting van den dirigent is naar wal we Donderdag ge hoord hebben, de juiste, volgens de jury. Een uitstekend corps, waarin het slagwerk het beste is, dat we tot nu toe gehoord heb ben, ook het markeeren der melodicn dooi de baspartijen is mooi. Dat wordt het hoog ste aantal punten, als 't vrije nummer even goed is! En dat is glanzend „Herleving", Zwaag, Dir. A. Kaag- Verpliehi nummer Tarras Boulba, vrij nummer Jean de Finlande, ouverture van J. N. Hummel, 't verplichte nummer krijgt een zeer behoorlijke vertolking, zoo ook hot vrije stek. Alles blijft echter wat koud, temipo en zuiverheid zijn uitstekend, maai de beide mooie nummers moesten wat gloedvoller gespeeld worden. De perfecte directie valt weer op, maar 't schijnt dat 't coups dat zeker goede kwaliteiten bezit, niet los kan komen. „Westfrisia", Twisk. Dir. B. Kool haas. Verplicht stek: Tarrcs Boulba. Vrij num mer: Pacificatie van Gent. Twisk heeft wat te verliezen, het corps is bezitter van den wisselprijs cn niet min der dan drie vaandels vol medailles spre ken van vorige successen, De verwachtin gen zijn dan ook hoog gespannen. Het is vrcczen wij niet zooals de jury het wenscht, liet is tc licht van kleur, er loo- pen geen olifanten in de woestijn. Wat een praohteorps! Dit kozakkenstuk gaat loven, er is de sombere dreiging aan de donkere luchten, er is de ongetemdheid van dc step pen, er is het bachanaal van wilde feesten, er is... alles. Ja, behalve die „olifanten", die de jury wenscht, maar bijna alle dirigenten laten kameelen wandelen en dat gaat wat lichter. Er staat ook overigens allegro moderato in de partituur, en daar heeft. Koolhaas zich ondanks hetgeen hij Donderdag geleerd heeft, maar aan gehou den. Hij geeft echter biermede vrij zeker zijn kans aan Oostwoud, die technisch even goed is geweest, doch zooals gezegd, het bovendien meer in zwoel-Russische dan in Oosterschê geheimenisvolle sfeer houdt, 't Vrije nummer is eventzoo prima. „Eensgezindheid", Heiloo. Djir.: Ab. Meyns. Verplichte stuk Paciricatie van Gent. Vrij nummer: Le roi 's amuse van Delibes. Vrij en verplicht nummer krijgen heide een goede vertolking. Meyns staat als 'n leeuw voor z'n corps en zal zeker voor opvatting hooge punten hebben Met het vrije nummer, een cyclus van oud- Fransche dansen eigenlijk is hij zeer geluk kig. Een waardig slot dus van dezen mid dag! Op de laatste afdeeling. is de geijkte term „dc jury had geen gemakkelijke taak" zeker van toepassing. DE UITSPAAK. Via do geluidsinstallatie van de fa. Jan Groot maakt dc heer Bruul dc uitslagen als volgt bekend: 2a afd. Fanfare: Wieringermecrfanfare 2e prijs 309 punten; Harmonie, Benningbroek ie prijs 351 pun ten; Ons Genoegen, Wieringerwaard 2e prijs 323 punten. le afd. Fanfare: Willen is kunnen, Lutjebroek, 2e prijs 318 punten. Eere-afd. Harmonie: Eendracht, Kolhorn. 3e prijs 252 punten; Apollo, Don Oever 2e prijs 318 punten. Eere-afd. Fanfare: Excelsior, Warder, 2e prijs 300 punten; Concordia, Hoogkarspel le prijs 342 punten; Oefening kweekt kennis, Oostwoud, le prijs 417 punten, met bijz. lof voor corps en di rigent; De Herleving, Zwaag, le prijs 3G3 punten; Westfrisia, Twisk, le prijs 393 pun ten; Eensgezindheid, Heiloo, le prijs 3S7 p. Buitengewone prijzen: Muziekstuk, verloot tusschcn alle deelne mende corpsen, Harmonie Wieringen; wis selprijs Oefening kweekt kennis, Oostwoud. Prijs voor hoogst aantal punten gedurende den Zondagmiddagwedstrijd: Oefening kweekt kennis, Oostwoud. DE EEREWEDSTRIJD. Aan dc eerewedstrijd nemen nu de vol gende corpsen met de volgende nummers deel: Harmonie Benningbroek, met Fantasie Tancred van Rossini. Uitslag: 140 punten. Corcordia Hoogkarspel. met Ouverture Alcée van F. Rogistcr. Uitslag: 130 punten Oefening Kweekt Kennis, Oostwoud, met Italiner 111 Algiers van Rossini. Uiitslag: 145 punten. Herleving, Zwaag, met Ouverture Sym- phonique van Deuneufbourg. Uit slag 154 punten. Westfrisia, Twisk, met Egmont, ouverture van Beethoven. Uitslag 152 punten. Eensgezindheid, TIciloo met Ouverture Elisabeth van Turinne. Uitslag 108 punten. Voor beide dagen werden nu dc volgende eereprijzen toegekend. Afd. Harmonie, Schagens Harmoniekapel, tweede eereprijs met 147 punten. Afd. Fanfare, Eensgezindheid Ileiloo eer ste ecre prijs met 168 punten. Herleving Zwaag, tweede eereprijs 154 p. Ons. Genoegen Wijdcnes derde eereprijs met 153 punten. Extraprijzen voor het hoogst aantal punten in middag en avondwedstrijd tezamen Harmonie Wie ringen. Voor de beste prestatie (automatisch volgend uit dit hoogste aantal punten) Har monie Wieringen met verzoek 't huldeblijk aan den dirigent tc overhandigen. Dc muzikale waarde van den avond werd nog verhoogd doordat de corpsen diverse vulnummers gaven. Zoo gaven Heiloo cn Twisk samen een reprise van De Pacifica tie van Gent. Meyns dirigeerde. Zoo we na het hooren van hetn ummer in den mid dagwedstrijd reeds veronderstelden kwam het in deze massale bezetting met 7S musi ci volkomen tot zijn recht. De heer Bruul hondsvoorzitter, spreekt het slotwoord. Men is dankbaar jegens al len die hebben bijgedragen tot het welslagen Voorzitter dankt juryleden, gemeentebestuur van Schagen, genieentearchitect Rezelman, degenen die prijzen beschikbaar stelden, de bevolking van Schagen, welke zoo spontaan heeft medegewerkt en de gastvrouw Scha gen's Harmoniekapcl. Zij heeft alles keurig volbracht en tot dc puntjes geregeld. Het concours zal in aangename herinnering blij ven. Met de wensch, dat de toestand zich spoedig moge verbeteren, opdat de hond liet muzikale leven in Westfricsland weer krachtig kan bevorderen besluit voorzitter. Feest en jolijt was aangekondigd na afloop van het con cours. Er is gefeest en er is jolijt geweest, tot vroeg in den morgen! ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter s Leverpilletjes bij apothekers en drogisten. L 0.75. SCHAGEN ONZE LUCIITWACHT MET KLEIN VERLOF. Naar wij vernemen zullen de manschappen van de luchtwacht post Vcrwerkingsinrich- ting per 24 Mei a.s. met klein verlof gaan. Alleen commandant Koning blijft in func tie, al zullen zijn werkzaamheden nog slechts van administratieven aard zijn. Voor de manschappen geldt met ingang van 24 Mei het parool „gereed houden" Bij oproep moet de post binnen 24 uur weer volledig betrokken zijn. Aan de bedrijvigheid rond dc Vcrwerkings- inrichting komt dus een eind. Voor hoe lang? SCHAGEN AOUDESLUIS A 0—0. In een aardige pittige wedstrijd, waarin de partijen elkaar niets toegaven, wist ech ter geen van beide te scoren. De eind stand 00 gaf de verhouding uitstekend weer. DUIVENSPORT. De postduivenvereeniging „Het Oude Slot" hield gisteren' een vlucht op Pont St. Maxcnce. De eerste duif werd geconstateerd om 13 uur 43 m. 42 sec. Gelost werd om 7 uur. De afstand was: 417 k.m. Uitslag. H. Domper 14; C. de Jongh 2; P. G. de Beer 301214—15; M. dc Boer 611; .To de Jongh 7; H. Dcutekoni S; G. Bos 9—13; Jo Bankert 10. ANNA PAÜLOWNA ALLE CANDIDATEN GEHANDHAAFD. Het hoofdstembureau heeft beslist, dat de ingeleverde lijsten voor de gemeenteraads verkiezing geldig zijn en de daarop voor komende candidatcn gehandhaafd worden. De nummering der lijsten is als volgt: 1. S.D.A.P.; 2 Plaatselijk Belang en Vrijzin nige kicsvereeniging; 3 R.K. Staatspartij; 4 Chr. Hist. Unie; 5 Troelstra Beweging Ne derland; 6 Ant. Rev. Partij; 7 Chr. Dom. Unie; 8 Comm. Partij Ned. De candidatenlijsten, die we reeds achter eenvolgens bij het opmaken publiceerden, volgen hier nog eens bijeen. Lijst 110. 1 S.D.A.P.: 1 K. Keuris Az.; 2 J. Dekker Gz.; 3 T. Schra; 4 A. BorstLiefhebher: 5 Jb. Raven Az.; G D. Stins; 7 G. Jongejan; 8 P. Kapi tein; 9 Adr. J. de Ridder: 10 W. Hoep Pzn.; 11 J. J. Pol ter; 12 A. WoudenbergLange- dijk. Lijst. no. 2 Plaatselijk Belang cn Vrijzin nige Kicsvereeniging: I W. Waiboer; 2 II. Wilms Sz.; 3 K. Brug man; 4 M. Cornelissen; 5 G. II. Goerligs Cz. 6 J. Kcyzcr Cz.; 7 D. Koorn; 8 G. Kuiken; 9 Jac. Lindenbergh; 10 C. Rezelman Dz.; II E. Romar. Lijst no. 3 R. K. Staatspartij: 1 II. op 't Veld; 2 A. L. Kloosterman; 3. P. A. Stroopcr; 4 W. P. Alkcmadc; 5. A. P. Wornïsbecher; 6. G ,M. Berbéc Bzn.: 7 J. A. Smit; 8 J J. v. d. Berg Az.; 9. A. C. Steen voorden. Lijst no. 4 C. H. U.: 1. D. Lubbert; 2 C. J. Blaauboer; 3. S. Es- seveld; 4 L. van Dijk Fzn.; 5 J. Hoep. Lijst no. 5 Troelstra Beweging: 1 Jacob Raven; 2 Martinus dc Vries; 3 Marinus Joliaunes Geense; 4 Pictcr Piek. Lijst no. 6 A. R. Partij: 1 Joost Ilooimeycr; 2 C. Colijn; 3 D. de Rover; 4 11. van Bostelen; 5 A. Compagne IJz. Lijst no. 7 C.D.U.: 1 R. Compagne; 2 E. Sanders; 3 C. van Harten; 4 Joh. Witte; 5 P. Plagmeycr. Lijst 110. 8 C.P.N.: 1 Gerrit Polet; 2 Arie Glim; 3 Paulus Jo- hannes Voorthuizen; 4 Cornelis Meeldijk; 5 Jan Johannes Pennckamp. JONGE PIETER JELLEN. Gistermiddag was er in de zaal van den lieer W. Kossen een uitvoering van dc groep J. P. J. van den Arbeiders Sportbond. De heer D. Stins, die het openingswoord sprak, was verheugd een groote schare be langstellenden in het J. P. J.-werk welkom te kunnen heetcn. Spr. riep bij voorbaat de clementie in voor het op te voeren blijspel, dat na het turnen der kinderen zou volgen. Het clubje was oorspronkelijk wat klein ge weest voor dit stuk cn later werd het wel uitgebreid, doordat meerdere kleinen lid wer den van de groep, maar een en ander was het instudeeren niet 'en goede gekomen. Spr. stelde vervolgens den nieuwen leider van de J. P. J., den heer H. Blok van Oudesluis, voor, waarna het turnen een aanvang nam. De vrije-, brug-, paard- en rckocfcningen, die de jongens en meisjes uitvoerden, lieten zien, dat de lieer Blok goed let op een juiste houding hij het turnen cn niet te veel eischt van* de jonge krachten. Met een aardigen groepstand, waarin alle kinderen hun aan deel hadden, werd het gymnastisch gedeelte van den middag afgesloten. Na de pauze volgde dan het blijspelletje: „Dc wereldreis van Hobby en Bobby", waar van de vier bedrijven telkens even door den heer J. Blaauboer werden ingeleid. Een leuk stukje was het, dat niet alleen dc kleine spelers en speelsters, aangevuld met enkele grooteren, er toe bracht het met animo op te voeren, maar ook de zaal mee deed leven met de avonturen die Hobby en Bobby op hun reis beleefden. Het inroepen van de cle mentie van het publiek bleek dus yrijwel overbodig, of het moest zijn voor het iets te lange laatste bedrijf, dat wat trekkend ging. De heer Stins sloot den goed geslaagden middag met een opwekking tot de ouders om hun kinderen lid te laten worden van. de J. P. J.-grocp. BREEZAND. ONDERLING VEEFONDS. Het onderlinge Veefonds, vergaderde Za terdagavond bij den heer Jb. Borst. De voorz., de heer A. Schilderman, kon tot z'n spijt maar weinig leden welkom lieeten (Misschien ook een gevolg van het samen vallen dezer vergadering met die van de Boerenleenbank?) De notulen werden onveranderd vastge steld, waarna de heer P. Schilderman na mens de commissie voor liet nazien der boe ken rapporteerde, dat alles in orde was be vonden. De heer Aij gaf het volgende overzioht van den stand van zaken: de ontv.'hedroegen f 1472.11, de ui tg. f 1524.95. Er is dus een nadoelig saldo van f 52.84. Voorz. stelde daarom voor, in dc eerstkomende drie maan den 1V2 pet. premie te heffen en in de daar op volgende drie nog eens 1 pet. Er werd tenslotte besloten, die laatste 1 pet. slechts dan te heffen, als het bezit in dc kas min der dan f 200 bedraagt. Voorz. sloot hierna met den wensoh, dat het fonds een hetere toekomst tegemoet mag gaan. KOEDIJK DINSDAG 23 MEI 1939. Hilversum I, 1875 en 415.5 m. KRO-uitzendiug. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.001.20 Gramofoonm.) 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 De KRO-Melodisten en solist. 4.45 Reportage van de aankomst van H.M. de Koningin te Brussel. 5.15 Vervolg KRO-Melodisten (5.45—6.05 Fe- licitatiebezoek.) 6.35 Berichten, sportpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over Portugal. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.50 Causerie „Zwemmen is noodzakelijk". 8.00 Berichten ANP., mededeelingen. 8.15 Het Stedelijk orkest van Maastricht. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.30 R.K. Oratorium-Vereeniging Haarlem, de Haarlemsche orkestvereeniging en sobsc. 10.15 Herhaling van de uitzending van 4.45. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Reportage ter gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin aan België. 11.00 John Kristel en zjjn orkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n, 301.5 m. AVRO-Uitzending. 8.00 Orgelspel. 8.15 Berichten. 8.17 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 AVRO-Amusementsorkest. 11.00 Causerie „De vrouw en het weieldbeeld". 11.10 Huishoudelijke wenken. 11.35 Omroeporkest. 12.15 Berichten. 12.17 Gramofoonmuziek. 12.30 Omroeporkest. (1.15—1.30 Gramofoon muziek). 2.00 Het Lyra-trio. 2.45 Knipcursus. 3.45 Berichten, gramofoonmuziek. 4.35 Reportage van de aankomst van H. M. de Koningin in Brussel. 5.00 Kinderhalfuur. 5,30 Kinderkoor. 6.00 The Honolulu-Queens. (Ca. 6.25 Bericht 6.30 AVRO-Salonorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.25 Reportage ter gelegenheid van het be zoek van H. M. de Koningin aan België. 11.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 11.30—12.00 AVRO-Dance-band. SCHOORL GEMEENTERAADSVERKIEZING. De candidatenlijsten voor de a.s. gemeente raadsverkiezing zijn genummerd als volgt: no. 1: R.K. Staatspartij, no. 2: Schoorl's Belang (gecombineerd met vrije lijst), no. 3: S.D.A.P. no. 4: Vrijz.-Dem. Bond. ALKMAAR WIE WORDT DE NIEUWE ONDERWIJZERES? Voor de vacante betrekking van onderwij zeres alhier hebben zich 49 sollicitanten op gegeven. BARSINGERHORN HARINGHUIZEN. VERANDERING BIJ DE „CREMA". Naar wij vernemen is de heer Blom, di- rcceur der fabriek van melkproducten „Cre- ma", vanaf heden niet meer als zoodanig in functie. Met de leiding is belast de heer Vis ser, tot dusver assistent aan dc fabriek. DE HONDERDSTE PROMOTIE. Heden zal in de aula van de R.K. Univer siteit te Nijmegen de honderdste promotie plaats vinden. Het is de heer Chr. J. C. Ar- nold alhier, die zijn proefschrift „Oorzaak cn schuld van den tweede Punischen oorlog", in het openbaar zal verdedigen. Zijn promotor is prof. dr. Al. Slijpens S. J. HOOGWOUD EEN BIJZONDER GEVAL. Een boer vergiftigde zijn koe, maar hij kon er niets aan doen. Het onderling Veefonds kwam in buiten gewone vergadering bijeen ten huize van den heer Joh. Breed te Hoogwoud. Deze vergadering was beiegd, omdat zich een bijizonder geval had voorgedaan, dat zich als volgt had toegedragen: Door een lid werd een koe een oplossing van Engelsch zout ingegeven, omdat het die niet geheel normaal was, doch na toe diening stierf het beest, na ongeveer drie uur. Den veearts die zich direct na het on geval ter plaatse bevond, kwam de zaak verdacht voor en hij zond een monster van het overgebleven z.g. Engelsch zout toj; onderzoek op. Het resultaat was dat, het d'ier bleek te zijn vergiftigd. Er was geen Engelsch zout maar een soort salpeter toe gediend, dat hij ingeven van een groote heovcelheid vergiftigend werkt. De hoer had dit zout hij zijn winkelier gehaald, dus aan dezen zou feitelijk de schuld van een en ander kunnen worden toegeschreven. De winkelier wenscht echter geen enkele schadeloosstelling te betalen. Het Veefonds is reglementair niet verplicht de koe uit te betalen, doch het betrokken lid is buiten zijn schuld gedupeerd en kan het verlies niet lijden. Bij rechtspraak zou de winke lier waarschijnlijk gedwongen worden ecnige schade te vergoeden, maar de vee houder wilde in deze richting niet gaan, godachtig aan het woord: „Wie pleit' om een koe. die geeft er een toe". Voorzitter vroeg hoe in deze te handelen. Algemeen gevoelde men dc onschuld van heil id en was men van oordeel, dat dc man niet de dupe mocht zijn, waarom met algemeene stemimen werd besloten de koe te vergoeden. Na informatie zeide de voorzitter nog dat ook de aan leden loebehoorende pinken, die in de Wieringermeerloopen, verzekerd blij ven na opgave aan de keurmeesters. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5