DE MALARIAMUG» Voor iets goeds HESMAN NYPELS! II Uit Lanpdijk I! UITENL A NDSCH VERZICHT Wieringermeervijand nummer één Kledingmagazijnen Den Helder Donderdag 25 Mei 1939 Tweede blad Waarom al die commissies, al die drukte om zoo'n muggebeet? DE MENSCHEN WETEN 'T NOG NIET, ZEGT DOKTER ZWARTEVEEN, HET DISTRICTSHOOFD, MAAR aLS ZE WISTEN Als een malariamug 't goed nagaat zal hij het toch wel een hééle eer vinden om malaramug te zijn Een vloo en een mier zijn beslist veel gewoner dierön, ze eten ge- wfcon, ze drinken gewóón, ze zijn gewóón lastig en ze worden ge wóón tusschen duim en tafelblad doodgeknapt of komen om tengevol ge van te hooge temperatuur van het badwater Maar een malariamug O jé, daar zit véél meer aan vast! Ten eerste heeft ie al een héél deftige na.a«i, die doet herinneren aan allerlei Grieksche wijsheid, van Aristoteles en So- crates, want hij heet Anopheles, niet een klemtoon op de o, en of dat nog niet mooi genoeg was, hebben ze er nog maculipcnnis aan vastgeknoopt. En dat voor zoo'n onnoozel dingske, zoo'n gewoon zwartachtig gevlekt staafje, dat met z'n voorpooten narrig naar beneden aan den zolder staat te hangen. Maar als hij de menschen een onnoozel pikje geeft, dan komen er bovendien vele deftige mijnheeren en geleerde bollen in zijn huurt en die conferccren over hem, schrij ven over hem dikke boeken vol, vormen commissies, zetten complete offensieven en defensieven in elkaar, waar verbazend veel mug-strategische kennis bij te pas komt. En zooals het altijd bij deftige commissies gaat, ze zijn 't wel eens niet eehs, maar over één" ding .wél. Gloeiend eens. Doodt die mug! Maar niet op vlooien- of mierenmanier, een beetje eleganter, zooals een eerbiedwaar digen tegenstander tenslotte toekomt. Doodt die mug! Met S'heltox. Met een lekkere lysoloplossing van 3 pet. Met een vliegenklapper desnoods, als je hem begaan kunt, maar Doodt die mug! En waarom nu? Waarom zooveel drukte om zoo'n onnoozelc mug? Is die nu werke lijk zóó gevaarlijk? Wel wis en drie, zegt dokter Zv.arteveen,, uit Heermigowaard, in zijn kwalitfcil van" voorzitter van het district Hecrhugowaard ter bestrijding van de malaria in Noordhol land, alzoo officieel oppcrlijkbezorger van de familie Anopheles. Gevaarlijk, dat is die mug zeker! Je zou het zóó niet zeggen, al ziet vriend mug er onder 't microscoop er ook vrij ver vaarlijk uit, maar we herinneren ons in eens een buitenlandsch bericht, waarin mel ding werd gemaakt van een ware slachting onder de Hottentottcn in Zuidwest-Afrika, door de malariamug. En we zijn blij, dat Anopheles daar rustig onder een glaasje van 't microscoop zit te koekeloeren en geen streken kan uithalen. Mogen we nu even zakelijk worden? Speciaal voor de Wieringermeer Is de malariamug een gevreesde vijand, die men niet te licht moet tellen, en voor wien t raadzaam is alle aan wijzingen op te volgen, die de bewo ners via dokter Zwarteveen bereiken. Kijk, vertelde dokter, dat zit zoo. De be woners tvan het oude land in Noordholland zijn door de jaren blijkbaar eenigszins im muun, althans minder vatbaar geworden •voor malaria. Het is wetenschappelijk niet te bewijzen, maar die hebben een soort anti malaria-knobbel en die is zeer nuttig in de ze streken, die altijd als „brandhaarden" voor de ziekte zijn beschouwd. De Wierin germeer is daar nog niet aan toe, omdat de bewoners uit alle andere deelen van het land zijn gekomen. En er zijn verschrikkelijk veel muggen in de Wieringermeer, waar schijnlijk omdat het water nog niet genoeg ontzilt is. En in de randgebieden dito. Maar voor malaria zijn twee dingen noodig, mug gen en parasieten. Dus de mug brengt dan waarschijnlijk de Ziekte alleen maar over, dokter? Knap. Wel eens van protozoën gehoord? „Eencellige wezens, die zich door deeling vermenigvuldigenraffelen we af, de oude leeraar zegenend, die we twintig jaar ge leden vervloekten. Maar verder weet ik niks meer dokter. Nou, daar gaan we dan. De malaria-para siet is ook zoo'n protozo, plasmolium mala- riae, die zich in de .roode bloedlichaampjes van een mensch dringt en zich, zooals alle parasieten, geweldig snel vermenigvuldigt. Ze wandelen ons lieele lichaam rond en ver oorzaken die gemeene koorts, die in ons land het meest als zoogen. anderdaagsche koorts voorkomt. Zoo ben je goed, zoo heb je een verhooging van wat ben je me. De patiënt wordt slap, z'n bloed wordt minder, de arbeidscapaciteit vermindert, 't is een nare boel. En 't duurt nog zoo ellendig lang ook. We hebben dus nu b.v. meneer Jansen, die malariapatiënt is, maar tevens grossier in parasieten. De mug, de vrouwelijke mug, die bloed noodig heeft om eieren te kunnen leg gen, geeft meneer Jansen 'n pik, en de mug wordt dan meteen zelf rijkelijk voorzien van malaria-parasieten uit 't welvoorziene Jan- sense magazijn. Ze vliegt weer weg, en komt meneer Pietersen en meneer Kareisen en juffrouw Derksen tegen en geeft die en pas sant ook een pikje. En geeft dezen metocn een gedeelte van de parasieten van meneer Jansen over. Een stel malaria-patiënten erbij meestal, wéér een andere mug, wéér een pik, enzoo- voort, enzoovoort. Nu kan iemand wel eens parasietendra ger zijn, zonder dat hij 't zelf weet, en dat is nu juist. het gevaar voor de Wieringermeer We kunnen dus beginnen met de schoone leuze: „Ziet gij muggen lang van poot, aarzelt niet, maar slaat ze dood" in de praktijk brengen, maar daarnaast is ook bloedonderzoek noodig van elk gezin, dat zich vestigt. Zijn er parasieten dan kan dokter Hoogkamer of dokter Tamsma di rect ingrijpen en de parasieten dooden. Zijn de geneesmiddelen duur, dokter? Ze kosten geen cent, de commissie geeft ze gratis. Alleen is de mede werking van de polderbewoners noodig. 't Zijn daar verstandige menschen dokter, de woningen, de stallen zijn hygiënisch, dus dat zal wel gaan. Ik heb ook heelemaal geen klagen, maar alleen begrijpen sommige menschen de grootte van 't gevaar niet, de ellende voor Iwin gezin, 't belang der volksgezondheid. Dat kon u nog wel eens aantippen. Het geen we bij dezen doen... Miltonderzoek. We hebben overigens nog een methode om de parasiet op te sporen, het milton- onderzoek vertelt onze leeraar in de mala- riamugkunde verder. Degenen, die parasie ten bij zich hebben, hebben meestal een vergrootte milt. Daarom onderzoeken we schoolkinderen, vinden we iets in dien geest dan is 't meestal raak en zit er iii dat gezin een drager van plasmolium. Een soort Scotland Yardmethode, dok ter... Bijna zoo ingewikkeld. Die vergrooting is niet zoo eenvoudig op te sporen, daar moesten we eigenlijk een Indischman voor hebben, in de tropen is miltvergrooting aan de orde van den dag... Dus 't gaat in de Wieringermeer? Nóg wel, dank zij ook de Wieringcrmeer- directie, die vlak achter ons staat en de collega's, die natuurlijk hard meewerken als 't noodig is. Maar... nogmaals, de bevolking moet 't doen. We hameren daarom door op dit aambeeld: Doodt de muggen, Laat zoo noodig uw bloed onderzoeken Horren in de ramen, Miltonderzoek bij de kinderen. Bij nader inzien is 't toch niet zoo erg- psettig ?en;.eenvol malariamug.,te zijn,.. HET UITBREIDINGSPLAN VOOR DE GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE Het uitbreidingsplan voor de gemeente Noordscharwoude, door den architect Wie- ge r Bruin uitgewerkt, ligt thans ter inzage in het gemeentehuis. Zooals wij reeds eerder hebben bericht, lag het in de bedoeling, een uitbreidings plan te ontwerpen voor de gronden, welke gelegen zijn tusschen den nieuwen Provin cialen weg en de Spoorstraat. Deze opgave is nu door den hr. Bruin volbracht. Het ge heel geeft een duidelijk beeld van de situ atie, zooals deze zal worden. In de toelichting, welke bij de stukken ter inzage ligt wordt er op gewezen, dat het noodig is, de ontsluiting van bouwter- DE GERESTAUREERDE AS. - MUSSOLINI TOONT ONGEKENDE KALMTE. GAAN WE EEN PERIODE VAN RUST TEGE MOET? DE VOLKENBOND REDIVIVUS? De Duitsche en de Italiaansche regeerin- gen hebben het blijkbaar verstandig ge oordeeld, hun bondgenootschap in étappen af te werken. Dit heeft het voordeel, dat in onze vluchtige wereld het naar hun inzich ten zoo gewichtig feit een tweede maal in het middelpunt der algemeene belangstel ling kon worden gezet. Hoe juist dit is ge weest, is gebleken. De oorspronkelijke me- dedeeling was niet in staat in het buiten land een bijzonderen indruk te maken en thans is de aangelegenheid een tikje meer opgemaakt, nog eens op het tapijt gebracht. Men krijgt bij een en ander sterk de ge dachte, dat de beide asgenooten alles heb ben gedaan, wat in hun vermogen lag, om overig Europa alsnog te dordringen van het groote gewicht van hun pact en, zoo mogelijk, de buren er mee te intimi- deeren Ook de gepubliceerde inhoud schijnt er op berekend om gezag in te boezemen. In het derde punt lezen wij, dat, wan neer tegen de wenschen en de hoop der verdragsluitenden in, het toch voor één van hen tot een oorlog mocht komen met één of meerdere mogendheden, de andere vprdragsluitende onmiddellijk te hulp zal komen met. tjlle beschikbare militaire krachten te land, ter zee en in de lucht. „Onmiddellijk te hulp komen" nu is zoo radicaal, dat het twijfel doet rijzen. Om trent de kwestie wie het zijn, waarom de naar Prijzen voor elke beurs rein voor te bereiden, omdat in de ge meente vrijwel geen gelegenheid tot nieuw bouw meer aanwezig is. Verwacht mag worden, aldus de toelich ting, dat het schennen van goede bouwgele- genhcid bouw zal bevorderen en inwoners zal aantrekken, zooals dat het geval is ge weest toen de Oosterstraat werd aangelegd De strook grond tusschen de provinciale weg en de bebouwing langs de Zuidzijde van de Spoorstraat, vervat in het ontwerp- uitbrcidingsplan is door zijn ligging langs den verkeersweg en nabij de veiling bijzon der geschikt te achten voor bebouwing. De provinciale waterstaat meende in het belang van de veiligheid geen uitweg op den Provincialen weg te kunnen toestaan, doch was daarentegen bereid, het op den berm van den provincialen weg ontworpen fietspad gepaard met een wandelpad over bedoelde strook grond te leiden, waardoor deze uit het Oosten en van het dorpscen trum althans voor voetgangers en wiel rijders zonder omweg te bereiken zou zijn. In het Westen is een doorbraak naai de Spoorstraat noodig, om een goede rij verbinding met de Dorpsstraat te verkrij gen. In het midden een doorbraak om een goed dorpsverband tot stand te brengen tus schen de aan te leggen: straat en de Spoor straat (die geen Spoorstraat en geen ver keersweg meer is) en in het Oosten een brug naar de dijk van de Ringvaart. Voornamelijk om economische redenen is midden over de bedoelde strook gronds (ter lengte van pl.ni. 550 M.) een woon straat geprojecteerd mét bebouwing aan weerszijden, echter ook om een bouwplaats van vrij groote diepte te verkrijgen, (waar in weliswaar de bebouwing langs het pad komt te liggen) Gevolg hiervan is, dat de woningen aan de Zuidzijde van de nieuwe straat front zullen maken naar twee zijden. De voorge velrooilijn is gelegd aan de Zuidzijde. In de bebouwingsvoorschriften zijn bepalin gen opgenomen om het verkrijgen van een gunstige bebouwing juist op deze Zuidelij ke strook te verzekeren. Een plattegrond, tevens situatieteekening van een (ruim) huis met garage is ter -verduidelijking bij gevoegd. In deze strook wordt een deel opengehou den bestemd voor plantsoen en zoo noodig voor een reinigingsinrichting. De bebouwing is ingedeeld in drie klas sen: A. ten hoogste 46 middenstandswoningen langs den prov. weg; B. ten hoogste 37 arbeiderswoningen aan de Noordzijde van de nieuwe straat, C. ten hoogste 24 woonhuizen, waarin ne ring, en waaraan en waarbij bedrijfsgebou wen zijn toegelaten aan de Noordzijde van de nieuwe straat en naar de Dorpsstraat gekeerd, aan dc achterzijde te water te be reiken. Daarin zijn nu reeds gebouwde per- ceelen niet inbegrepen. Ten aanzien van de onder A opgenomen woningen is bepaald, dat de inhoud niet minder dan 300 M3 mag zijn, terwijl de in de B-groep woningen geen grooteren in houd dan 325 M3 mogen hebben. Wij komen nog terug op de mogelijkhe den en moeilijkheden, welke aan dit plan verbonden zijn. oorlog ontstaat. Men moet toch aannemen, wie aanleiding is wordt met geen woord gerept. De geruchten, dat er een geheim verlengstuk aan het pact zit, dat den een verbiedt oorlog te verklaren zonden toestem ming van den ander alsmede inhoudt een verdeeling der „levensruimten der in vloedsferen" voor elk der verdragsluitende partijen, wint daardoor aan waarschijnlijk heid dat Mussolini er weinig voor gevoelt om met Dantzig als inzet een gewapend conflict, te doen ontstaan. De geldigheidsduur is overigens 10 jaar, gelijk die van het DuitschPoolsche ver drag, dat ten slotte op een leeftijd van vijf jaar het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld. De heeren dictatoren zijn ge makkelijk, wanneer het er op aankomt een verdrag op te zeggen. Met die bijge dachte laten ze zich gemakkelijk afsluiten. Alles bijeen genomen beteekent het pact een restauratie van de as RomeBerlijn. Of dc machinerie straks zal draaien op dc wijize als men te Berlijn en misschien ook te Romö hoopt, dat zal de toekomst slechts kunnen leeren. Theorie en practijk zijn zeer verschil lende dingen. En zoo staat het ook met het afsluiten van verdragen en het naleven er van. Te oor deelen naar de woorden, die Mus solini dit week-end in een rede, gehouden Ie Cuneo, heeft uitgesproken, staat óns niettegenstaande de afsluiting van het pact, voorloopig geen verhoogde activiteit der as genooten te wachten. De mcdedeeling van den Duce, dat voorshands van hem geen redevoeringen meer te wachten zijn, kan FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Voor de gisteravond in Concordia gehou den vergadering van dc Vereeniging voor Facultatieve lijkverbranding bestond een groote belangstelling. De voorzitter, de heer H. Wilmink te Zuid- scharwoude opende de bijeenkomst. Spr. deelde mede, dat op 25 Juni een excursie naar het crematorium Westerveld wordt ge houden. Dr. Rademaker, lid van het Hoofdbestuur, hierna het woord verkrijgende, dankte Dr. Wilmink en de leden van het voorl. comité voor het door hen genomen initiatief om deze bijeenkomst te organiseeren. Spr. komt niet om de lijkverassching te propageeren, maar om op te komen voor het reclvt van vrije beschikking over ons stoffelijk over schot. Thans moeten wij ons, volgens de wet van 1869, laten hegraven. Zeventig jaar heb ben we al gevochten om over ons stoffelijk overschot te beschikken. Op iemand, die zich laat verasschcn, legt-de Ned. Regeering een stempel van minderwaardigheid. Aan dezen toestand willen wij een einde maken, door het bij de wet toeslaan van crematie: Spr. wekte op, dit streven te steu nen, door lid le worden van de Ver. v. Fa cultatieve Lijkverbranding. In verhand met het gewijzigde standpunt van de Chr. Historisohen' gelooft spr., dat als de crematie wettelijk geregeld wordt, re delijke bepalingen zullen worden gemaakt. Met politiek en godsdienst heeft de cre matie niets le maken, al heeft men die er steeds mee in verbinding gebracht. De wederinvoering van cle crematie is een gevolg van de uitvinding van een goede verbrandingsoven. Anders niet! Met verschillende voorbeelden toonde spr. aan, hoe de bezwaren, welke tegen de cre matie fe berde gebracht, zijn, alle in het, voordeel der lijkverbranding zijn verkeerd. Spr. noemde het aantal crematoria in Eu ropa, waaruit blijkt, dat de crematiegedach te toeneemt. De aanval dat men het bewijs aan de rechtbank ontneemt door verassching heb ben wij in ons voordeel omgezet, door de invoering van de dubbele lijkschouw. Van de 10.000 vcraschton is niet eenmaal de asch dooi' dc jusitie opgevraagd wegens verdenking van misdaad. Hierna stelde spr. tegenover elkaar het proces in het graf en dat in de verbran dingsoven. om daarna de godsdienstige be zwaren te behandelen. Men kan ook deze bezwaren niet staand houden. De gevoelsargumenten werden hierna be sproken. De dooden niet bestemmen voor den oven beteekent de dooden bestemmen voor het ongedierte. Is het niet onduldbaar dat de Staat ons tot dit laatste wil dwin gen. Na nog een uitwijding oveY de moge-" lij'kheden, welke de crematie biedt, eindig de spr. zijn met groote aandacht gevolgde rede. In de Zaterdag a.s. te houden raadsverga dering zal o.m. aan dc orde komen het voor stel tot wijziging van de begrooting 1939. Al lereerst op verzoek van God. Staten, die di verse administratieve wijzigingen verlan gen, terwijl daarnaast wordt voorgesteld clcn post Luchtbescherming te verhoogen tot f 520, ter voorziening met materieel van den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst, als nog te ramen een bedrag als subsidie aan de Banne Harenkarspel ad f 750, voor bui tengewone verbetering der wegen en ten slotte de gewijzigde begrooting van het Burg. Armbestuur 1939 goed te keuren, waar bij de jaarwedde van den secretaris-penning meester met ingang van 1 Januari 1939 wordt verhoogd van f 137.50 tot f 200. nauwelijks op iets anders wijzen, dan op bereidwilligheid om, in den bestaanden toe standen, met de tegenstanders in overleg te treden. Men moet daarbij in het oog houden, dat de dictatoren er een soort gewoonte op na gouden, om wenschen, die in hun brein zijn gerezen, tot eischen, geformuleerd in redevoeringen, ter kennis van de wereld te brengen. In hun redevoeringen uiten ze hun dreigementen, kondigen ze hun faits accomplis aan, kortom, zoolang ze spreken waren ze meestal in den aanval. En het vredelievend deel van Europa zal des DuceB besluit vermoedelijk dan ook van harte toejuichen. Of deze gedachtengang juist is. zal wel eens spoedig kunnen blijken. In Dantzig slitst zich vermoedelijk ten gevolge van het dringen der nationaal-so- cialisten de zaak toe. De relletjes, waar bij in 't bijzonder dc Poolsche douane-con trole tot mikpunt worden gekozen, zijn er aan de orde van den dag en het zijn zulke opstootjes, die heel gemakkelijk als mo tief kunen dienen voor eenig gewapend op treden. Men moet er zich bijna over verwonderen, dat Duitschland, dat soms zoo verbazend weinig tegemoetkomendheid aan don dag legde, zich rustig blijft houden. Te meer, waar volgens de berichten het Oos telijk deel van Duitschland is hei-schapen in een ware vesting. Men schijnt te Berlijn inderdaad weinig geneigd zich op het oogenblik in moeilijk heden te storten. Waarbij men mag be denken, dat deze relletjes, naar sommige meenen te weten, er toe bijdragen, de klove tusschen Engeland en Rusland te overbrug gen. Verwonderlijk is iets dergelijks zeker niet en het feit, dat dc Engelsche en Rus sische heeren te Genève begint de Vol kenhond weer op te leven? in aanwezig heid van de Franschen nauw voeling met elkaar houden, maakt dc kans groot, dat een uiteindelijke toenadering op banden is. Toch tast Duitschland in Dantzig niet door. Men zou waarlijk beginnen te denken, dat we aan liet eind zijn van de gewapende avonturierspolitiek in Europa. SCHAGEN MIDDENSTANDSEXAMEN. Het examen voor het Miidenstands- diploma „Algemeen Handelskennis", inge steld ingevolge de Vestigingswet Kleinbe drijf 1937, wordt door dc examencommissie Schagen afgenomen op 30 en 31 Mei en 1, 2 en 3 Juni a.s. van 's morgens 9 uur tot des middags 6 uur in hel Noordhollandsch Kof fiehuis. Naar wij vernemen bestaat de examencom missie uit de navolgende leden-examinato ren A. Wiedemcijer, Velzcn, B. J. Limburg, Haarlem, W. F. Visscher, Zaandam, Drs. A. Veffer, Amsterdam, P. Smit, Lutjewinkel, D. Radeckcr, Medemblik, J. C. Adama, Amsterdam, Drs. A. W. F. Bakker, Voorburg Mr. B. W. Lasschuit, Haarlem, II. J. Sin- dram, Hoorn, J. J. de Vries, Schagen, Drs, M. J. W. J. Eckhardt, Den Helder. In verband met het groote aantal candi- daten er zijn er bijna 300 zullen op 1, 2 en 3 Juni nog een viertal examinatoren worden toegevoegd. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 20 Mei stonden 43 werkloo- zen ingeschreven, waarvan 2 in de steun regeling en 17 in de centrale werkverschaf fing en 18 in de gemeentelijke werkverschaf fing (uitbreiding algemeene begraafplaats); 4 werkloozen maken een wachtweek door, terwijl 2 werkloozen uit hun bondskas trek ken. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 20 Mei stonden 48 personen 11 grondwerkers, 1 vlechter, 1 electricien, 23 landarbeiders, 5 losse arbeiders, 6 kleine kpoplieden en 1 magazijnbediende ingei- sch reven. In 1938 bedroeg dit aantal 90 en in 1937 57. BOUWVERGUNNING. Aan den heer J. L. Lutjeharms is door B. en W. vergunning verleend tot het verbou wen van een woonhuis aan het Noord, wijk F 102. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige Jan Visser der lichting 1933 is opgeroepen om op 11 September a.s. te Harderwijk voor herhalingsoefeningen in wcrkelijken dienst te komen voor den tijd van 24 dagen. VERGUNNING INGEVOLGE DE HINDERWET. Door B. en W. is aan den heer Chr. van Lint vergunning verleend ingevolge de Hin derwet tot het uitbreiden van zijn smederij door het plaatsen van 2 elcctro-motoren van respectievelijk 4 en 1 P.K. op zijn perceel aan het Noord. THEATER ROYAL. „MORGEN GAAT HET BETER." Wie kent niet de populaire schlager: „Morgen gaat het heter" Wie is, als hij diep in zorgen zat neergedrukt, niet opgebeurd geworden als hij door de radio uitdrukkelijk hoorde verkondigen: „Morgen gaat 't beter, beter, beter!" En wie heeft zich niet ge troost gevoeld bij de levenswijsheid in dit zelfde schoone lied, dat een ladder in een zijden kous evenmin tegen te houden is als •het noodlot? Morgen gaat 't boter! De gelijknamige film draait deze week. in het theater Royal met Theo Frenkel, Paul Steenbergen, Nico de Jong, Chris Baav, Louis Gimberg, Ko Arnold, Aaf Bouber, Joke Busch, Mien Duymaer van Twist, Fie Kohier, Peronne Hosang, Lau Ezerman, Fict Köhler, Adr. v. d. Horst, Kommer Kleijn, Guus Weitzel, Bob dc Lange, Anton Roemer, J. Liesting, Corn. Dommelshuizen e.a. De muziek is van Max Tak, het is een N e er land i aprod u c t, een Ilollandsch spreken de film dus. Deze film wil een beeld uit het werkelijke leven geven, een beeld uit het leven van een modern meisje, dat haar eigen weg gaat, een weg, die leidt via een groote car rière naar geluk. De heldin overwint alle moeilijkheden, die zich daarbij voordoen en' heeft dit te danken aan haar vaste vertrou wen in het leven en haar stellige overtui ging, dat na iedere verdrietige avond een nieuwe dag aanbreekt. „Morgen gaat 't be ter". Het leven gaat verder, biedt steeds nieuwe mogelijkheden zoolang er leven is, is er hoop nóóit mag men de hoop op geven. De film speelt in een nuchtere, doch tege lijkertijd romantische omgeving: de studio's van een moderne radio-om roep vereeniging, waarin de heldin het wel zeer moderne be roep van radio-omroepster uitoefent, doch tenslotte tot de oude waarheid terugkeert, dat alleen de liefde een mensch waarlijk gelukkig maken kan. Een uitgebreid en zeer verzorgd bij pro gramma, draait, naast de hoofdfilm. Al met al, een écht Pinksterrepertoire. Nadat cle film vertoond was, waarin een duidelijk beeld werd gegeven van het werk der vereeniging, werd gelegenheid gegeven, vragen te stellen, waarvan druk gebruik ge maakt werd. Het was een goedgeslaagde avond. Over ccnigen tijd zal nog een ledenverga dering worden gehouden, óm een bestuur te' kiezen. HARENKARSPEL RAADSVERGADERING. PA ARDENKEURING. Ten behoeve van de Provinciale Regelings commissie voor de Paardenfokkerij in Nrd.- Iïolland, is door B. en W. evenals vorig jaar dc Laan beschikbaar gesteld voor het hou den van een keuring van warmbloedmerriën op Vrijdag 9 Juni a.s, OPZICHTER LANDBOUWWINTERSCHOOL, Tot dagelijksch opzichter bij den bouw van de Landbouwwinterschool is door B. en W. benoemd de heer J. van Ekster, bouw kundig opzichter te Zuidscharwoude.

Schager Courant | 1939 | | pagina 7