Raad Sint Paocras Spaaosche pot gevonden Predikbeurten Verzet tegen samenvoeging van de gemeenteontvangersambten van St. Pancras en Broek op Langendijk Het kan verkeeren. De heer F. N. Spaan, die de vorige maal als raadslid bedankte om te kun nen solliciteeren voor gemeente ontvanger en het niet werd, is nu zonder te solliciteeren, tot tij delijk ontvanger benoemd en meteen beëedigd. De Raad dezer gemeente vergaderde gister avond ten raadhuize. Voorzitter de heer J. Kroonenburg, burge meester, tevens secretaris. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot den heer J. Wagenaar. die van zijn lang durige ziekte, waardoor hij sinds 27 Septem ber de vergaderingen niet heeft bijgewoond, is hersteld. Daarna werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen. Naar aanleiding van de notulen, deelde voorzitter mode, dat door de daling van den rentevoet al weer kasgeld te verkrij gen is tegen 2 B. en W. stelden voor, toe te treden tot de steunregeling B, n.a.v. een van den Minister van Sociale Zaken ontvangen circulaire. Voor de werkloozen zal een bedrag van f 173.10 beschikbaar zijn, berekend naar 30 werkloozen. Voor de kleine tuinders en één kleine boer in totaal f51.91. De kosten zijn voor de gemeente in totaal i 79.—. De heer Kloosterboer was voor de invoe ring. Gaat het volgens een vastgesteld aan tal? Voorzitter: Er wordt gerekkend naar een gemiddeld aantal werkloozen over een vast gesteld tijdvak. De heer Kloosterboer: Als er nu eens 10 werkloozen zijn? Voorzitter: Dan gaan de gezinnen, die hel. 't meest noodig hebben voor. Als er minder zijn, kan men ze iets ruimer geven. De Raad ging met. het voorstel accoord. De benoeming van een tijdelijk gemeente-ontvanger. Van Ged. Staten was een brief ontvan gen inzake de benoeming van een gemeen te-ontvanger. Ter inleiding van de besprokingen, las voorz. de wetswijziging voor, waarin be paald werd, dat de bediening van gemeen te-ontvanger in gemeenten van 7500 en minder inwoners kan worden samenge voegd. Door deze samenvoeging zou een betere salariecring mogelijk zijn en een meer deskundig ambtenaar benoemd kun nen worden. Na de besprekingen in comité hebben B. en W. deze zaak nog eens besproken en besloten, mét alle behoorlijke middelen een ontvanger uit de eigen gemeente te krij gen. Voorz. is naar Haarlem geweest, om te probceren dit te bereiken, doch daar is &nr. ontmoedigd vandaan gekomen. Op het departement in Den Haag waar voorz. daarna is geweest, is dit niet verbeterd Daar heeft voorz. vernomen, dat Ged. SI aten zich onomwonden vóór samenvoe ging met Broek hebben uitgesproken. B. en "W. hebben het idéé dat alles al in kannen en kruiken is. Wij zien er weinig lioht in, dat we een eigen ontvanger krijgen, zcide voorzitter. Alle argumenten welke voorz. naar vo ren heeft gebracht tegen samenvoeging werden ongegrond geacht. Voorz. heeft ook nog gezegd, dat men 'n ontvanger zou kunnen benoemen, die later ook de bediening van de functies in ande re gemeenten (Oudorp en Koedijk) zou kunnen overnemen. Daardoor zou de com binatie echter volgens Ged. Staten naar de verre toekomst verschoven worden. Samen voeging met Broek op Langendijk, waar men een voor zijn taak berekend ontvan gen heeft, is dus gcwcnscht. De minister stelt er echter prijs op, alvorens een K.B. tot samenvoeging wordt uitgevaardigd, het gevoelen van den raad te vernemen. Om dat het K.B. nog wel wat op zich zal laten wachten, is het noodig een tijdelijk ontvan ger te benoemen. Aangezien B. en W. mcenen, dat het zoo goed als zeker is, dat tot samenvoeging wordt overgegaan, hebben zij den heer Van Zuijlen, don geni. ontvanger van Broek op Langendijk op no. 1 gezet. Later heeft mej. Gootjes, de eervol ont slagen ontvanger, verklaard, zoolang nog wel als tijdelijk werkzaam te willen zijn en daarvoor eenigê dagen per week uit Utrecht over te willen komen. Van onzen kant is gedaan wat gedaan moest worden, om een eigen gem. ontvan ger te krijgen. Er is echter niets meer aan te doen, volgens B. en W. zeide voorzitter. Wanneer Broek en Sint Pancras het niet eens kunnen worden, zul- len Ged. Staten den ontvanger be noemen, tenzij de Ged. Staten zwichten voor de argumenten van den raad. De heer Kloosterboer zeide, dat men er niets meer tegen kan doen. Hij had zich voorgenomen om zich zoo lang mogelijk tegen de samenvoeging te verzetten. Spr. zou nu mej. Gootjes maar willen aanhouden. Voorzitter zeide, dat dit niet aan de orde is. Voorzitter vroeg argumenten van den raad, die doorslaand zouden zijn om Ged. Staten te overtuigen opdat we een eigen ontvanger zouden krijgen. Weth. Lek gelooft niet dat men nog een eigen ontvanger zal krijgen. De zaak is af gedaan. Laten wij er ons maar bij neerleg gen. We kunnen veel drukte maken, maar liet geeft niets. De heer Wagenaar meende ook, dat er geen andere argumenten dan de genoem de zouden zijn. We hebben hier toch perso nen in de gemeente, die het ontvanger schap kunnen waarnemen en later zoo noo dig liet ontvangersambt der omliggende gemeenten er bij kunnen waarnemen. Laat ons dat aan Ged. Staten schrijven. Voorzitter zeide, dat hierop de aandacht reeds is gevestigd. Weth. Duif zou aan Ged. Staten nog willen schrijven dat de bezuiniging, wel ke daardoor verkregen wordt niets betee- kent. Thans zou de nieuwe ontvanger, als de heer Van Zuijlen benoemd wordt op zijn volle salaris komen, wegens zijn dienstjaren te Broek op Langendijk. Dan geeft de 20 pet. aftrek geen bezuiniging. Nu geven we f 675.- bij een nieuwe ontvanger, die op aanvangsalaris begint. De voorzitter zeide, dat de lieer Van Zuij len dan op f 780.zou komen. Het kost dus meer. De lieer Van Kampen: Het kost nog meer. Hij betaalt hier geen belasting ook. Voorzitter: Daarmee word geen rekening gehouden. Laten wij ons er maar niet ver der tegen verzetten. Anders benoemen Ged. Staten den heer Van Zuijlen. Het voorstel van den heer Wegenaar werd aangenomen. Tot het bittere einde! De heer Van Kampen zou het niet maar zóó willen overgeven. Wij willen een ont vanger uit eigen gemeente hebben. Spr. zou den heer Van Zuijlen niet als tijdelijk ontvanger willen benoemen, om hem niet meer rech ten te geven en wilde alles doen om een eigen ontvanger te krijgen. Spr. zou een voordracht willen uit de per sonen, die de vorige maal solliciteerden. Voorzitter vond ook, dat het wel eenigs- zins in de richting van Ged. Staten werk te. als de heer Van Zuijlen benoemd wordt Als een ander uit de gemeente benoemd wordt, zou men het die ook weer moeten ontnemen, hetgeen teleurstellend is. Het aan bod van mej. Gootjes zou de oplossing kun nen zijn. De heer C. Duijf zcide, dat Oudorp al bij een ander district is ingedeeld Spr. begreep niet best. dat St. Pancras bij Broek wordt ingedeeld. De heer Van Kampen: Stel je voor, dat Langendijk één wordt! De heer C. Duijf: En wij er ook bij, zeker. De heer Van Kampen wilde een andere voordracht. We weten dat weth. Duijf zich aan de voordracht houdt Als hij no. 1 stemt, zijn we verloren. De heer C. Duijf zeide, dat de voordracht zoo is opgemaakt, omdat men voor 99 overtuigd was, dat de benoeming van den lieer Van Zuijlen door gaat. Hierna verwijderden B. en W. zich even, om een nieuwe voordracht samen te stel len. Een andere aanbeveling. Na heropening stelden B. en W. de vol gende alphabetische aanbeveling voor: 1. P. Peereboom, 2. F. N. Spaan. De heer Kloosterboer: Als de heeren het nu eens niet aannemen? Ze hebben den vo- rigen keer wel gesolliciteerd, maar Voorzitter: Dan roep ik de raad weer bij elkaar. De heer Spaan w.crd met 4 tegen 3 stem men op den heer Peereboom, benoemd. De heer Spaan werd telefonisch met zijn benoeming in kennis gesteld.. Na een minuut of tien was de nieuwbe noemde tijdelijke ontvanger in de raadzaal aanwezig en werd hij beëedigd. Algemeene felicitatie volgde. Daarna sluiting. Uit onze omgeving ZIJPE BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan P. de Boer Sr. te Keinsmerbrug tot het vernieuwen van een schuur; aan het Bestuur van de Kaasfabriek „De Dageraad" te Burgerbrug tot het bouwen van een schuurtje; aan G. Boontjes te St, Maartensvlotbrug tot het uitbreiden van een kippenstal; aan de N.V. „Hollandia" te Vlaardingen tot het verbouwen van een kamer in een woning, gelegen te 't aZnd. ONTHEFFING WEGENREGLEMENT. B. en W. hebben aan de N.V. Vereenigde Petroleum Maatschappijen Purfina-Sinclair „Sinfina" te Den Haag ontheffing verleend van ded esbelreffendc verbodsbepaling van het Wegenreglemcnt Noordholland ten be hoeve van het plaatsen, hebben en onder houden van een bcnzinepompinstallatie na bij het perceel-Fijma te Pettemerkluft. SCHAGERBRUG LEELIJKE VAL! De hoer L. Anneveldt, alhier, besteller der P.T.T. is, nadat hij bij den watermole- naar Dekker de post had bezorgd, met zijn fiets zoodanig op het Molenpad komen te vallen dat hij het rechterbeen brak. Het slachtoffer was gestruikeld over een hoop opgespoten en opgedroogde modder; af komstig van een sloot, welke daar wordt uitgegraven. Nadat hij op deze afgelegen plaats ge- ruimen tijd om hulp had liggen roepen, werd hij opgemerkt door den knecht van den heer P. de Graaf, die er voor heeft ge zorgd dat Anneveldt naar zijn woning is vervoerd. Op advies van Dr. Nanninga uit Schagen, die eerste hulp verleende, is hij per ziekenauto van Raven en Lingeman naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. ST. MAARTENSBRUG. BOUWEN. Wij vernemen, dat de heer C. Nierop al hier voornemens is een woonhuis voor een zijner zoons te doen bouwen aan den St. Maartensweg, welk werk zal wor- den uitgevoerd door den aannemer-timmer man D. de Leeuw Wz., alhier. OUDESLUIS. TRAIN IN GLO KAAL VOOR DOSKO. B. en W. van Zijpe hebben aan het Be stuur van de voctbalverecniging DOSKO. alhier toestemming verleend tot het ge bruik van het terrein voor het onderwijs in lichamelijke oefening bij de O.L. school alhier gedurende het tijdvak, dat ebt voet balterrein van DOSKO. wegens aan te bren gen verbeteringen, niet voor oefeningen kan worden gebruikt. HET PERSONEEL VAN DEN LUCHTBE SCHERMINGSDIENST BIJEEN. Door den burgemeester dezer ge meente was Woensdagavond in de zaal van den heer S. Kuiper te Schagerbrug een vergadering belegd van de leden van het personeel van den luchtbeschermingsdienst in de gemeente Zijpe. Niet minder dan 143 leden van den dienst bezochten deze vergadering. De bijeenkomst had in hoofdzaak ten doel een overzicht te geven van het luchtbe- schermingsplan, bespreking van de opge maakte instructie en een uiteenzetting van de taak van de verschillende afdeelingen, hulpdiensten en het personeel daarvan. De bijeenkomst stond onder leiding van den Burgemeester, die er den nadruk op ves tigde, dat de luchtbeschermingsdienst geen militaire organisatie is, doch dat men den dienst uitsluitend dient te beschouwen als een instituut voor eerste hulpverlecning bij ongelukken, wanneer zich onverhoopt in de toekomst ongelukken tengevolge van lucht aanvallen zouden Voordoen. Het gevoel van naastenliefde moet de leuen drijven dezen hulp te verleeneu. Spreker kan dan ook niet begrijpen, dat sommige menschen medewer king aan den luchtbeschermingsdienst be schouwen als te zijn medewerking aan oor logsvoorbereiding. Voorts deelde spreker mede, wat hel doel was van deze vergadering en voorts, dat het de bedoeling is om in de toekomst en kele oefeningen te houden. De burgemeester gaf hierna ecu uiteen zetting van de voornaamste bepalingen uit de Luchtbeschermingswet en het gemeente lijk plan; het Hoofd van den dienst, de lieer N'. D. M. Dekker, besprak de instruc ties en het plaatsvervangend hoofd, de heer K. Winkel, gaf nadere toelichtingen om trent de gevaren, welke zich bij luchtaan vallen kunen voordoen, aard en uitwerking van de te verwachten bornsoorten, enz. Bij de bespreking van de gasverkennings- afdeeling verklaarden 11 personen zich be reid een keuring tc ondergaan, inzake hun geschiktheid voor gasverkenner. Aan de leden van het personeel werd me degedeeld, dat, wanneer de L.B.D. daadwer kelijk moet optreden, als volgt wordt te werk gegaan. Ieder lid van liet personeel ont vangt een schriftelijke kennisgeving, dat hij zich gereed dient te houden. De leden mogen dan zonder toestemming van het Hoofd L.B.D. de gemeente niet verlaten. De dienst treedt pas daadwerkelijk op nadat een ongeval is gebeurd. Het personeel wacht af, totdat het .wordt -opgeroepen; dit ge schiedt in het dorp, waar b.v. een bom is gevallen, doordat met alarmloeters wordt gewaarschuwd (de z.g. alarmeering). De in dat dorp wonende leden begeven zich dan naar de aangewezen verzamelplaats of, indien de plaats van het ongeval hun be kend is, regelrecht naar deze plaats. De ove rige leden worden gewaarschuwd door de zorg van de afdeelingshoofden. Het genoem de toetersein is voor de niet tot den lucht beschermingsdienst behoorende ingezetenen liet teeken, dat luclitgevaar aanwezig is. en dat zij zich dan vooral niet buiten hun wo ning moeten begeven. Wanneer het gevaar is geweken, wordt dit kenbaar gemaakt door middel van het luiden der klokken van de kerktoren. Na dit klokluiden is het werk van het personeel van den L.B.D. afgeloopen (met uitzondering van dat voor de leden der waar- schuwingsafdeeling), terwijl dan ook de be volking zich weer buitenshuis mag'begeven. Het personeel is dus in lfet algemeen in dienst vanaf het tijdstip, waarop wordt „ge toeterd" tot het oogenblik van klokluiden. Bij de behandeling van de overige onder werpen werden door verschillende leden van het personeel vragen gesteld, welke door de leden van de Dagclijksche Leiding van den dienst werden beantwoord. Hierna volgde sluiting. BURGERLIJKE STAND VAN 19 TOT EN MET 25 MEI 1939. Getrouwd. Piter Peetoom, 25 jaar, land bouwer te Zijpe en Grietje ter Hofstede, 21 jaar, zonder beroep te Venhuizen. Anne Hoefman, 24 jaar, zuivelarbeider, en Elizabeth -de Best, 19 jaar, zonder be roep, beiden te Zijpe. Jacob Jan Jimmink, 29 jaar, expediteur, te Callantsoog en Marijtje Rondhout. 22 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Overleden: Pieter Hclenus de Carpentier, 84 jaar, weduwnaar van Tjitske de Vries. LANGENDIJK DE EERSTE VROEGE AARDAPPELEN. De eerste vroege aardappelen van den kouden gi-ond zijn Donderdag aan de Broe- ker veiling aangevoerd. Het is een paar da gen vroeger dan verleden jaar. De prijs viel niet mee. REGEN GEVRAAGD. De tuinders klagen over de droogte op de akkers. Voor verschillende producten is re gen hard noodig. De vroege aardappelen moesten voor een goede oogst noodig een regenbui hebben. De erwten snakken er naar. Wel is het best weer om de akkers van onkruid te zuiveren, doch een goede oogst is tooh te prefcreercn. DE EXPLOITATIE DER GASFABRIEK We vernemen, dat de exploitatie van de gemeenschappelijke gasfabriek weer het re sultaat heeft opgeleverd, dat baten en las ten ongeveer in evenwicht zijn. Aangezien onder de lasten belangrijke rentebedragen paraissecren, die eerlang aanzienlijk lager zullen worden, mag worden verwacht, dat dan de exploitatie vrij wat gunstiger zal zijn. W1ERINGERMEER MIDDENMEER. WONINGBOUW. De heer De Vries te Wieringen is voorne mens een drogisterij te Middenmeer te laten bouwen. SLOOTDORP. SCHILDERWERK GEGUND. Van een door aannemer Faus, Nieuwe Niedorp, voor rekening van de Gereformeer de Gemeente alhier te bouwen kerkgebouw, is het schilderwerk gegund aan fa. Boomsma, Slootdorp. ALKMAAR WERK IN VOORBEREIDING. Architect Schaap alhier heeft in voorbe reiding het bouwen van een woonhuis, annex pakhuis, te plaatsen aan het Verdronkenoord alhier. NIEUWE NlEÜURl SCHOOLFEESTVEREENIGING HEEFT GELDZORGEN. Toch besluit men de reisjes op de gewone wijze te organiseeren. Woensdag hield de schoolfeestvereeniging haar vergadering voor de bespreking van het schoolfeest. Dit jaar meende het bestuur het school feest op een andere wijze te moeten organi seeren dan vorige jaren. Het bestuur stelde voor om de kinderen brood mee te laten nemen. Voorzitter zette uiteen, waarom het be stuur met dit voorstel kwam. De inkomsten der vereen, dalen zoo hard, dat het bestuur vreest, dat als er niet ingegrepen wordt, er spoedig geen geld genoeg is om het school feest op de gewone wijze te houden. De oor zaak van die daling is, dat vele leden hun contributie verlagen en anderen bedanken als lid. Het bestuur zag als eenige oplossing dat de kinderen zelf hun brood mee moeten nemen. De vergadering betreurde het, dat de fi- nantien terugliepen, en vroeg of er geen an dere oplossing was, n.1. door de inkom sten tc vergrooten. Nadat er verschillende worstellen gedaan waren, besloot de vergadering om de contri butie met 25 cent per lid te verhoögen en het schoolfeest op de gewone wijze te organi seeren. Het schoolfeest naar Amsterdam is op 12 Juni a.s. vastgesteld; bezocht zullen worden Arits, Philip§ demonstratiezalen en 't mail schip „Johan van Oldenbarneveldt" van de stoomvaart Mij. Nederland. De kinderen der lagere klassen gaan op 13 Juli d.a.v. naar Bergen, Schoorl en Cam perduin. De heer T. J. Wessels werd bij acclama tie herkozen als lid van het bestuur. WINKEL VOGELVERGUNNING. Door den Minister van Economische Za ken is aan den heer Joh. de Groot alhier een vogelvergunning G. verleend. POLITIE. Verloren een kinderportemonnaie met in houd. Inlichtingen bij den gemeente-veld wachter. DE OUDEN VAN DAGEN WEER OP STAP Naar wij vernemen zal de reis voor Ou den van Dagen dit jaar wederom plaats hebben. Als voorloopige datum is Woens dag 14 Jui\i a.s. vastgesteld. WIER1NGERWAARU DE WEG NAAR T GELUK. Onze kermis staat weer voor de deur. En zoo heeft de heer Breed zijn best weer ge daan om ons iets goeds aan te bieden. Be halve dat hij voor uitstekende dansmuziek zal zorgen, heeft hij voor Maandagavond de zoo bekende tooneelvereeniging Ö.K.K. van Zuidscharwoude geëngageerd, die voor ons ten tooneele zal brengen „De weg naar 't geluk", een vroolijk spel van sport, malaise en liefde, in 3 bedrijven, niet een voorspel, van Joh. v. Doorn. Voor enkele jaren terug hebben we ook al eens kennis gmaakt met O.K.K., en dat is toen van aangenamen aard geweest. We twijfelen er dan ook niet aan of er zal een goede opkomst zijn, zoodat tijdige plaatsbe spreking wel gewenscht is. Zie verder de advertentie in dit nummer. WARMENHU1ZEN DE DAMES IN HUN ELEMENT. De afd. van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen hield haar gezel- ligen avond als sluiting winterseizoen. De dames hadden handwerken vervaardigd waarvan een tentoonstelling werd gehou den. De prijzen werden als volgt toegekend: Japansch borduurwerk eerste prijs mej. J. Gutker; Borduurwerk tweede prijs mevr. K. Gutker—Bakker. Haakwerk: eerste prijs mevr. I. SevenhuijsenBruin, tweede prijs mevr. Slikker—Woud, eervolle vermelding mevr. M. KalverdijkVlam. Kantbreiwerk: eerste prijs Mevr. G. Rempt—Schoorl, twee de prijs mevr. A. Vergaaj—Watertor. Smyr- nakussen eerste prijs mej. J. Gutker tweede prijs mevr. D. de Moor v.d. Horst. Breiwerk: eerste prijs mevr. Laurman-Gutkcr, tweede prijs mevr. SwanVlam, eervolle vermel ding mevr. A. IlemanMoerbeek. Open naaiwerk eerste prijs mevr. Huiberts—Waai- boer, tweede prijs mevr. T. de MoorBos. De jury voor de handwerken bestond uit de dames mevr. PostumaWouda, en mej. A. de Moor, bij sommige technieken had zij zeker geen gemakkelijke taak! Er waren nog diverse attracties, zoodat de avond weer gezellig is verloopen. BARSINGERHORN BIJEENKOMST PLATTELANDS VROUWEN. Woensdagavond hield de afdeeling Bar- singerhorn van den Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen, wederom een bijeenkomst. Na het welkomstwoord van de presidente "en het lezen der notulen, bracht mevr. Vis —van der Wal een keurig verslag uit van de door haar bijgewoonde districtsvergade ring te Alkmaar. Met betrekking tot de tweedaagsche ver gadering op 1 en 2 Juni werd meegedeeld, dat geen logé's waren te venvachten. Ver volgens werd nog gesproken over een zomer- reisje, dat ditmaal vermoedelijk zal gaan naar het Bio-Vacantieoord en Castricum a. Zee. Tenslotte werd een demonstratie gegeven met een huishoudstrijkmachine en wasch- centrifuge, welke de volle aandacht had v. de aanwezigen. Met een dankwoord werd de bijeenkomst gesloten. Minister Romme bezoekt werkverschaffingsobjecten De minister van Sociale Zaken, prof. mr. Romme, heeft gisteren in de provincie Utrecht verschillende werken, die in werk verschaffing worden uitgevoeord, bezocht. Vergezeld van de heeren Meyer de Vries, regeeringscommissaris voor de werkverschaf fitig en ir. P. Boezaardt, rijksinspecteur voor de werkverschaffing in Utrecht, werd in de ochtenduren een langdurige tocht ge maakt. door de Geldersche vallei, alwaar vele honderden arbeiders, o.m. uit Amers foort, geplaatst zijn bij de uitgebreide ont- wateringswerken, welke hier tot stand moe ten komen. In den middag werd nog een bezoek ge- bracht aan de bosschen, onder Hooge- en Lage Vuursche, welke onlangs met het oog op de werkverschaffing door het departe ment van Sociale Zaken zijn aangekocht en onder beheer zijn gesteld van den dienst van het Staatsboschbeheer. In het Drentsche veen, Dezer dagen is te Loon (gem. Assen) bij het turfgraven in het veen Taarlosch Nij- land, een zeer goed geconserveerde bronzen ketel gevonden. Hij is van den vorm, zoo- als er reeds verschillende in het Asser Mu seum aanwezig zijn en die Spaansohc pot ten worden genoemd. Zij zijn gekenmerkt door een eenigszins platronden buikvorm, die door drie pootcn, in het metaal geklon ken, gedragen wordt. De rand is naar bui ten gebogen en voorzien van twee, tegen over elkaar staande ingeklonken ooren. De nog geheel bruikbare en nagenoeg gave ke tel weegt pl.rn. 3 kg. De vinder heeft hem niet „schoongepoetst", zoodat de roet-resten (herkomstig van gebruik als kookpot) nog aanwezig zijn. Een tweede bijzonderheid is, dat de ketel een teeken, gelijkende op een huismerk, vertoont. Onder de vele, in venen gevonden Spaansche ketels in 't genoemde museum draagt er sleohts één 'n huismerkvormig teeken, één der driepootige ketels vermeldt ingegoten: 1574, vermoedelijk het jaartal van vervaardiging. SCHAGEN NIEUWS. Wedstrijd voor Zondag a.s. (Eersten Pinksterdag.) Schagen 2H.R.C. 4, aanvang 2 uur. (Om het Gouden Kruis.) J. J. Slikker J. Weeland, H. Middelbeek. P. Kistemaker, G. C. Anneveldt, T. Moransart, D. Schoorl, J. v. d. Ben, A. de Wit, P. de Vries, R. v. Haren. Res.: S. Breebaart, J. Slikker, J. Starre- veld, W. van Geelen, J. Boontjes. Al deze spelers moeten goed opletten. De mogelijkheid bestaat n.1., dat de datum van dezen wedstrijd nog wordt versteld. Men ge lieve hiervoor het bord te raadplegen. Afberichten deze week bij K. S. Leguit, Hoep. VRIJDAG 26 MEI. Ned. Herv, Gemeente. Schagen, nam. 2.30 u. Huwelijksinzegening. ZONDAG 28 MEI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Ka-pteyri. Collecte. Liturgische dienst. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Warancnihuizen, vooral. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Heide* Schoorl, zie Groet. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. 'Boeke. Burgerbrug, voorm. 10.30 uur, de heer II. Smit, van Enkhuizen. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, zie Burgedbrug. Oudesluis, geen dienst. Petten, geen dienst. Schagerbrug, geen dienst. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, Ds. v. Wiohen Julianadorp, voorm. 11 uur, Ds. v. Wichên. Den Oever, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Westerland, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Doop. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Oude Niedorp,. geen dienst. Heerhugowaaril, vm. 10.30 uur, Ds. Krop. Veenhuizcn, geen dienst. Barsingerhorn, vim. 10 uur, Ds. v. Biemen. Haringhuizen, nam. 2 uur, Ds. v. Biemen. Bevestiging van nieuwe lidmaten. Zuidscharwoude, voorm 10.30 uur, Ds. War- ners. Koedijk, voorm. 9.30 uui\ Ds. Warners. Hoogwoud, 's av. 8 uur, Ds. Baudet. Aartswoud. geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, de Eervv. heer Van Drooge, theol. cand., A'dam. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Broek op Langendijk. voorm. 10.15 uur, Ds. Mr. J. A. Oosterbaan. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur, Cand. Wamstee- ker, hulpprediker. Nam. 5 uur, Cand. Wamsteeker. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Visch. Nam. 3 uur, Ds. Visch. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- neiwereen., Woensdagavond S uur, in '/ey Evangelisatiecobouw. Schagerbrug (Grootsloot), voorm. 10.30 uur, de heer Matze van Hazerswoude. The Star of Hope Mission. Julianadorp. voorm. 10 uur, de heer C. F. Bijlsma, van Den Helder. 's Av. 7.30 uur, de heer J. Bijlsma, van Den Helder. MAANDAG 29 MEL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, geen dienst. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met. de jeugd. Groet, zie Schoorl. Warmen'huizen, geen dienst. Wi erin oerwaard, voonm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Huisduinen en Julianadorp, geen dienst. Hippolytushoef, voorm 10.30 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Los. Evangelisatie. Schagerbrug (Grootsloot). voorm. 10.30 uur, de heer Matze van Hazerswoude.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6