Uit Langendijk KAMPEERDERS Clandestiene goudhandel Dieostmeisje loopt brandwonden op Bhm #1| Mfit ~Ün ideale pijnverdrijvert jw 4Ê~~lDr B deer typische hartvorm ÊÊ..B. C/V V B y gemakkelijk in te nemen. VAN ^i^MIJNHARDT Bii ®p°,h- en drogisten, 12 st. Met. 4 «t. 30ct. VIERDUIZEND UITVINDINGEN, DIE NIET DEUGEN. De ramp van de Amerikaansohe duikboot, de „Squalus" en de red ding van de nog gedeeltelijk in le ven zijnde bemanning, heeft de aandacht van do geheele wereld getrokken. Het is niet de eerste maal, dat een duikboot op dergelij ke rampzalige wijze verongelukt en de bemanning van zulk een schip moet er dan ook altijd reke ning mee houden het slachtoffer van een plotseling ongeval te wor den. De aandacht van velen is dezer dagen ge richt op "t voor Portsmouth (New Hainp- sliire) gelegen Isle of Shools, in welks nabij heid de duikboot „Squalus" op een diepte van 72 meter onder water ligt en wanhopige kreten en signalen om hulp uitzendt. Door een onvoorzichtigheid heeft het ongeluk plaats gehad. Er was een veiligheidsklep open blijven staan, waardoor water in de ruimen gedrongen was. Men is er in ge slaagde alle overlevenden, in totaal 33, met behulp van een duikerklok naar do opper vlakte te brengen, doch 26 man zijn in den onderzeeëer omgekomen. Hoe alarm word* gegeven. Bij het lezen van deze ramp, zal men zich onwillekeurig afvragen, of de beman ning van een duikboot niet zelf in staat is, zich te redden. Dit is echter niet mogelijk, hoewel er van zelfsprekend wel talrijke red- dings- en veiligheidsmiddelen aangebracht zijn, die echter meestal slechts ten deele voldoen. Wanneer dan ook een duikboot om de een of andere reden vergaat en zinkt, is hot eenige redmiddel, hulp van buiten in te roepen. Daarvoor werd een boei gecon strueerd. die van de boot naar de opper vlakte stijgt, maar door een kabel met de onderzeeër verhonden blijft. Deze boei zendt voortdurend draadloozc seinen uit; aange zien het echter mogelijk is, dat bij ruwe zee de elcctrischc golven van de zwakke, laag gelegen zender niet voldoende verspreid worden, heeft men nog een optisch hulp middel aan deze boei aangebracht. Met ge regelde intervallen worden lichtseinen hoog weg geschoten, waardoor voorbijvarende schepen gealarmeerd worden. Het probleem der luchtverver- sching. In de boot zelf zijn ook tal van veilig heidsmaatregelen aangebracht. Allereerst zijn de diverse deelcn van een onderzee boot door waterdichte schotten van elkaar gescheiden, waardoor verhinderd wordt, dat, het water direct in alle ruimten tege lijk binnendringt. Belangrijk is ook de lucht- ververschingsinstallatie, die voor de noodi- ge zuurstof zorg draagt Reeds zijn er tal van duikbooten, die een installatie hebben, waar door het mogelijk is, van te hulp gesnelde schepen vcrsche lucht op te nemen. Nog zijn er wel 4000 andere uitvindingen ge- riaan om de veiligheid van en in de duik booten te vergrootèn, maar helaas voldoet geen van deze 4000 geheel. In den loop der jaren zijn er dan ook al heel wat duikbooten veron gelukt en altijd waren het rampen, die een diepen indruk maakten. Het idee, dat een groepje menschen op den bodem van den Oceaan met den verstikkingsdood worstelt, is ook gruwelijk en de meest ontroerende verhalen worden daarover verteld. Wie herinnert zich niet de vreeselijke ramp van de Fransche U-boot „Promelheus" die 7 Juli 1932, 7 mijlen ten Noortien van Kaap Levy bij Cherbourg zonk, hetgeen waarschijnlijk te wijten was aan een tech nische fout. Tot. tweemaal toe zijn de dui kers van een Fransch bergingsvaartuig naar de bodem van de zee afgedaald, waar in een pikzwarte duistenis, horizontaal op de zandvlakte, de ongelukkige duikboot lag. Drie uur lang duurden de onderzoekingen van de duikers. Op het geklop en gehamer werd, ondanks de fijnste luistertoestellen, niets meer vernomen Ongeveer zestig man nen hadden het zeemansgraf gevonden. Stalen wand opengereten. Niet minder vreeselijk was de ramp van de Engclsche onderzeeboot de „Poseidon", die in de Gele Zee verging, ongeveer twee jaar geleden. In de huurt van de haven Weihaiwci gebeurde het ongeluk. En het was tegen zes uur in den morgen toen plot seling een rookgordijn opdook aan de hori zon en dit afkomstig bleek te zijn van een groote Chineesche vrachtstoomboot, de „Yu- ta". Nadat de schepen eikaar genaderd wa- ren, zwenkte de onderzeeër naar rechts om het andere schip pp de gebruikelijke wijze te passeeren. Ongelukkigerwijs veranderde de „Yuta" van richting; het schip boog naar links en voer met volle snelheid op de „Poseidon" in. Door de ontstane botsing wercl de stalen wand van de onderzeeër fi naal opengereten en het water stroomde ongehinderd naar binnen. Direct begon het schip langzaam te zinken. Tenslotte zonk het schip op de rotsen, zeventig meter onder de waterspiegel. Vier en twintig man zaten op dat oogenblik ingesloten in hun stalen gevangenis. Slechts vijf van hen waren in de buurt van den kapitein en daaraan had den zij het te danken, dat ze na een zwa re n doodsstrijd tenslotte toch nog gered konden worden. De overige achttien man nen konden niet bevrijd worden en stierven den verstikkingsdood. Hun overblijfselen werden na het lichten van het schip gebor gen en vervolgens met zeemanseer begra ven. Een lange lijst. Nog tal van andere rampen kunnen ge noemd worden: Engeland's onderzeebooten Ml en M2 zonken in 1925 en 1932; 123 men schen kwamen daarbij om het leven. Toon de Ameri'kaansche U-boot S 4 in 1927 ver ongelukte, vond de gezamenlijke bemanning van 52 matrozen den dood. In 1923, bij het ongeluk van de 05, konden slechts 2 men schen gered worden. In 1928 verloor de Italiaansche marine haar boot F 14 met 28 man. Ook voor den oorlog zag deze lijst er al niet veel mooier uit. Een Engelschekrant uit 1914 publiceert, dat in den loop van 10 vooroorlogsche jaren meer clan 200 menschen aan de onvolmaaktheid van de toenmalige U-booten ten offer zijn gevallen. En dit al- ces gebeurde dan nog in vredestijd. Maar hoeveel menschen zijn er in den oorlog zelf niet bij duikbootrampen om het leven ge komen? Alleen aan de Duitsohe zijde reeds zouden 199 duikbooten met man en muis vergaan zijn. En de gezonken U-booten der geallieerden en de door de U-booten van al le naties aangerichte schade zijn eenvoudig niet te ramen. DEN HELDER Juni - Juli - Aug. Zondags gesloten kwam hierna aan de orde. Deze werd na gezien door de Hoofdingelanden, die advi seerden tot goedkeuring, waartoe besloten werd. De rekening sloot in ontvangsten op f 10284.29, uitgaven f 9772.42, voordeelig sal do f 511.87. Het aanvangsaldo was f 46.S3, terwijl te vorderen was f 440.23; aan het einde van het jaar 1938 was nog te vorderen f 409.06. ZIJPE PETTEN. PINKSTERDRUKTE IN DE JEUGD- HERBERG. Onze jeugdherberg heeft met de Pinkster dagen in het middelpunt der belangstelling van de trekkers geslaan. Er waren niet min der dan 135 tot 140 gaslen, terwijl er nog meer dan 250 moesten worden afgeschreven wegens gebrek aan ruimte! Voor het eerst sinds liet bestaan der Jeugd herberg is het aantal overnachtingen nu reeds de duizend gepasseerd. W1ERINGERMEER WEGENAANLEG. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed den aanleg van de aardebaan voor het weg gedeelte LambertschaagWie ringen van weg No. 7 AmsterdamDen Oever (Leeu warden) van het Rijkswegenplan 1938, het maken van grondverbeteringen en het ma ken van verhardingen en parallelwegen en rijwielpaden, met bijkomende werken, in de Wieringermeer, in twee perceelero: 1. Lam bertschaagWieringerwerf; 2. Wieringer- werfWielingen. De laagste inschrijving in massa was van de N.V. de Cycloop, Amsterdam voor f 709.900.—. BEROEP. Naar wij vernemen staat Ds. Nijholt op het drietal voor predikant in de vacature Ds. Baar te Alkmaar. LANGEN DIJE NOORDSCHARWOUDE. FANFARE „GENOT DOOR KUNST." Op liet te Boskoop gehouden Nationaal muziekconcours voor Harmonie en fanfare corpsen werd door het R.K. fanfarecorps „Genot door Kunst" in de 2e afd. een lsten prijs behaald met BöZ'A p. SCHAGEN Middenstandsexamens Algemeene Handelskennis RECTIFICATIE. De nauwlettende lezer zal begrepen heb ben dat in ons verslag van den Kaartlees- rit het. woord „brigadier" van de Rijksveld- wacht majoor Holoma, een slip of the pen was, natuurlijk moet het zijn „brigade-com mandant." FIETSENDRAMA MET BLIJ EINDE. Veroordecling door den Amster- damschen kantonrechter. De Amsterdamsche politie deed op Zondag 2 April een inval in een café aan het Wees- perplein, waarbij bleek, dat daar door een een groot aantal personen een levendige handel in goud en zilverwerk werd gedre ven. Een twaalftal personen werd aange houden en naar het bureau gebracht. Na dat proces verbaal was opgemaakt op grond van art. 437 Wetboek van Strafrecht waar in strafbaar wordt gesteld het niet houden van een register, waarin dooi'loopend alle aankoopen worden ingeschreven. In de tweede plaats hadden zij niet voldaan aan de eischen aan dit register gesteld door de plaatselijke verordening. Gisteren stonden een aantal van deze per sonen terecht voor den Amsterdamschen Kantonrechter. Zij voerden aan, dat zij wel een register hadden gehad, n.1. het register voorgeschreven door de Waarborgwet. Conform den eisch veroordeelde de kan tonrechter de verdachten tot f 50 boete subs. 20 dagen hechtenis en een voorwaarelijke hechtenis van een week met een proeftijd van een jaar. Gummislang van het gaskom- foortje afgeslagen. In de woning van den gepensionneerden luitenant-generaal A. Hoogebootm aan de Cornelis Speelmanstraat te 's Gravenbage is gistermorgen om ruim 10 uur een brand uitgebroken, die in enkele oogenblikken de voorkamer op de eerste verdieping zoo danig teisterde, dat daarin vrijwel het geheele interieur werd verwoest. De 86-jari- ge generaal verbleef met zijn echtgenoote tijdens de Pinksterdagen te Scheveningen en het ongeveer 35-jarige dienstmeisje Gre- tha was bezig de kamers te doen, toen bij het aansteken van een ga&komfoortje de gumnnislang afsloeg. Hierdoor geraakte de slang in brand en hoewel het dienstmeisje direct de kraan van de gasleiding afsloot, had de steekvlam haar fatale werking reeds verricht: kleedjes en meubelen ston den in lichter laaie en' bij haar pogingen tot blusschdng bekwam het meisje brandwon den aan handen en voeten. Ziende, dat zij machteloos stond tegenover de vlammen, ijlde zij naar beneden, de straat op en maakte alarm. Het meisje was zoo overstuur, dat zij nauwelijks kon vertellen wat er gebeurd was. Een motorspuit was inmiddels met den blusschingsarbeid aangevangen en had met een grooten en een kleinen straal de vuur zee, die door de ramen naar buiten was geslagen, spoedig onder de knie. De brand bleef tot de voorkamer beperkt, doch eenige waterschade aan de beneden vertrekken was onvermijdelijk. Door drijfriem gegrepen Doodelijk ongeval te Weesper- karspel. Gisterochtend omstreeks zeven uur is in de fabriek van de N.V. Olieslagerij en Graan handel v.'/h. F. Eikelhof aan het Wccsper- zandpad te Weesperkarspel een ernstig be- drijfsongel.uk gebeurd. De 37-jarige gehuwde Damhuis was op dat tijdstip alleen op zijn afdeeling in de fabriek en is door de drijfriem gegrepen., Men vond het slachtoffer in deerniswekken- den toestand. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp in geroepen, hetgeen echter niet meer mocht haten. De man is kort na het ongeluk over leden. Reclamc-auto der R.S.A.P. io beslag genomen Wat wèl mag en wat niet mag. De politie van het bureau Marnixstraat te Amsterdam .heeft gistermiddag in den Jor- daan een vrachtauto, welke de laatste dagen met reclameborden van de R.S.A.P. door de stad kruist, in beslag genomen. Op de bor den stonden allerlei leuzen, welke gericht wa ren tegen de N.S.B. Dit is geen strafbaar feit, wel echter de emblemen van de R.S.A.P., welke eveneens op de borden en vlaggetjes voorkwamen en de overtreding inhouden van het „uiting geven van een bepaald staatkun dig streven door het voeren van een opzich tig ondcrscheidingstceken". Tegen den chauf feur is proces-verhaal opgemaakt. GOUDEN TAFELGEREI VAN KONING ZOG IN BESLAG GENOMEN. Italiaansche douanebeambten aan de GriekschAlbaansche grens hebben1, vol gens den correspondent te Tirana van de „Giornale d'Italia", gouden tafelgerei in beslag genomen, gegraveerd met het wapen van koning Zog. Do kostbare voorwerpen werden ontdekt in blikken welke in een gewonen autobus van Albanië naar Grie kenland vervoerd werden. Als inhoud der blikken werd aangegeven kaas en het vaatwerk, dat met paarlmoer was inge logd, werd onder een laag kaas gevonden. Een Griefksdhe passagier in den autobus zou haastig de grens overgevlucht zijn. Voor den hengelaar Morgen 1 Juni breekt, na een rustperiode van 10 weken, de dag weer aan, dat de hen gelaars kunnen gaan visschen. De secretaris van de H.S.V. „Den Helder", verzoekt aan alle personen, die de hengel sport beoefenen, om goede notitie te willen nemen van het onderstaande: TIEN GEBODEN VOOR DEN HENGELAAR 1. Nimmer onsportief zyn tijdens het vis schen. 2. Nimmer riet beschadigen of graszoden steken. 3. Nimmer verboden vischtuigen gebruiken. 4. Nimmer in verpacht water visschen zon der vergunning. 5. Nimmer ondermaatsche visch bewaren of vervoeren. 6. Nimmer andersmans grond betreden zon der vergunning. 7. Nimmer haken of vischtuigen in het land werpen. 8. Nimmer te veel voeren in stilstaande wa teren. 9. Nimmer roeibootjes gebruiken zonder toe stemming. 10. Nimmer versperringen open maken en hekken sluiten. D. d. B. AMSTERDAM, 30 Mei. Veemarkt, 442 "vette koeien, le kw. 72—S0 ct., 2e kw. 60—70 ct., 3e kw. 48—56 ct. per Kg. slachtgewicht; 9 stieren 50*-54; 57 melk- en kalfkoeien f 180—260 per stuk, 31 vette kalveren: 2e kw. 50—60 ct., 3e kw. 4050 ct., ondermelkers 30—34 ct. per Kg. levend gewicht; 129 nuchtere kalveren f 6—9 per stuk, 41 schapen f 11—16 per stuk, 10 zuiglammeren f 710 per stuk, 414 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5657 ct., zware varkens 55— 56 ct., vette varkens 5455 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 6 wagons gesi. runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen matige aanvoer, gedrukte handel, prijshoudend. Melkkoeien matige aanvoer, prijzen onveranderd. Vette kal veren zeer matige aanvoer, prijzen vrijwel onveranderd. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, iets hoogere prij zen. Schapen zeer matige aanvoer, stugge handel, prijzen beduidend lager. Zuiglam- meren onbeduidende aanvoer en handel. Varkens matige aanvoer, stugge handel, prijzen iets lager. PURMEREND, 30 Mei. Gemeentel. Kaastoeurs. Verhandeld 21' partijen, wegende 93.000 Kg., handel kalm, hoogste prijs f 17.50. 7 stapels kleine Boe renkaas f 1S.50, 1 stapel volvette f 21.50, 2459 Kg. boter f 1.261.34 per kilo. Runde ren, totaal 591 stuks: 200 vette koeien 64 70 ct. per Kg. matig; 179 geldekoeien f110 170 per stuk, matig; 180 melkkoeien f 180—260 per stuk, matig; 32 stieren 48— 56 ct. per kilo, matig; 31 paarden f 70150 per stuk, stug; 30 vette kalveren 60—00 ct. per kilo, stug; 583 nuchtere kalveren voor de slacht f 612, voor de fok f 12 18 per stuk, vlug; 240 vette varkens voor de slacht 4749 ct. per kilo, vlug; 45 ma gere varkens f 2535 per stuk, matig; 420 biggen f 1220 per stuk, matig; 686 scha pen f 1626 per stuk, matig; 107 bokken f 29 per stuk, matig; 791 lammeren f 5 7 per stuk, matig; kipeieren f 33.40, eend eieren f 2.50 per 100 stuks, konijnen 0.30 1.50 per stuk, 8500 piepkuikens 8085 ct. per kilo, uitzonderingsprijs 86 ct., oude kip pen en hanen 3545 ct. per kilo, 500 eei> den 2040 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, 3800 jonge hanen 4050 ct., uitzon deringsprijs 55 ct. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 100.000 Eendeieren f 2.55—2.70, 90.000 kipeieren f 33.50. ROTTERDAM, 30 Mei. Veemarkt. Aanvoer: 224 paarden, 8 veulens, 780 magere runderen, 975 vette runderen, 268 vette kalveren, 72 graskalve- ven, 1052 nuchtere kalveren, 367 schapen en 187 lammeren, 694 varkens, 97 bokken en geiten. Prijzen' per Kg.: vette koeien 7662 -36-48 ct.. vette ossen 686236-48 ct., stie. ren 58—52—46 ct., vette kalveren 10585 60-70 ct., schapen 4742—28 ct., graskal veren 5442 ct., nuchtere kalveren 40—35— 30 ct., slachtpaarden 484230 ct., varkens 464544 ct. Prijzen per stuk: schaipen f 201714, zuiglammeren f 9—75, nuch tere slachtkalveren f 9861/?., nuchtere fokkalveron f 302520, slachtpaarden f 225—190—120, werkpaarden f 340-260— 125, hitten f 230195120, stieren f 255— 205140, kalfkoeien f 280—215150, melk koeien f 275205150, varekoeien f 200— 160—140, vaarzen f 165—145—105. pinken f 12510585, graskalveren f 6040—30, bokken en geiten f 9—64. OverzichtVette koeien en ossen, aan voer als vorige week, handel kalm, prijzen iets lager, pr. koe 80, pr. os 70 ct., Stieren, aanvoer als vorige week. handel traag, niet geheel prijshoudend. Vette kalveren, aanvoer iets korter, handel stroef, lagere prijzen, 1.15. Schapen en lammeren, aan voer gelijk vorige week. handel flauw, goed prijshoudend. Zuiglammeren, aanvoer als vorige week, handel rodeliik, prijzen iets stijver. Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer korter, handel tamelijk, prijshou dend. Varkens, aanvoer kleiner, handel re delijk. prijzen iets lager. Paarden, aanvoer korter, handel lui, prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien, aanvoer korter, handel lusteloos, prijzen iets lnger. Varekoeien, aanvoer iets kleiner, handel stroef, prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken, aanvoer malie-, handel sleolit, prijzen moeilijk te handhaven. Graskalveren, aanvoer als vo rige week. handel slecht, niet geheel prijs houdend. Bokken en geiten, aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen lager. De begrooting 1939 werd door den secretaris voorgelezen. Ze sloot op een totaal van f 9673.88, met een vermoedelijk batig saldo van f 312.40. De meerderheid van het bestuur stelde voor, de omslag te verlagen van f 9.tot f 8.per H.A., in verband met de verlaging van eenige te betalen lasten en het ba tig saldo. De heer G. Langedijk vond, dat men, als het niet, of zeer moeilijk minder kon, niet verlagen moest'. Het is niet gcwenscht een volgend jaar weer te verhoogen. Als het echter wel kan, is spr. er voor. Het bestuursvoorstel werd aangenomen. Bij de rondvraag zeide de heer O. Bak ker te hebben vernomen, dat er grond noo- dig is. Spr. wil wel een akker aan de Laan- sloot beschikbaar stellen, die afgegraven kan worden. Voorzitter antwoordde, dat de banne geen grond noodig heeft. Het zou echter wel een hannebelang zijn, als die akker werd afge graven. In zijn sluitingswoord sprak voorzitter de hoop uit, dat men gespaard mag blijven voor een oorlog. Voor den watertoestand kan een oorlog ook groote gevaren mee brengen. Men deelt ons mede, dat de vermiste fiets van Mej. Kamp niet gestolen, maar door een misverstand is meegenomen. Een eerzaam burger van Schagen, die van de Rotterdam- sohc bank gekomen, eenige haast had, ver giste zich, met het eerder beschreven „droe vige" gevolg. Gelukkig heeft het fictsendrama dus weer een blij einde gevonden. Belastingfraude Arts tot hooge geldboete veroor deeld. De Haagsche rechtbank veroordeelde gis teren een 42-jarigen arts, die zijn aangifte voor de vermogens- en inkomstenbelasting te laag heeft opgegeven, tot een geldboete van f 2500.subs 200 dagen hechtenis. Het O.M. had f 8000.geëischt. H.M. DE KONINGIN GEDENKT DE BRUS- SELSCHE POLITIE. Naar wij vernemen heeft H. M. Koningin Wilhelmina den burgemeester van Brussel, Adolphe Max, een belangrijke gift doen toe komen ten behoeve van het steunfonds van het Brusselsche politiecorps. BANNE OUDKARSPEL. De bannela8len met f 1.ver laagd. Gistermorgen werd in „Het Huis de Bre- derode" alhier een vergadering gehouden van dagelijksch bestuur en hoofdingelan den van de Banne Oudkarspel. Voorzitter, de heer Jb. Kroon .Tbz., open de de vergadering met welkom, in het bij zonder tot de heeren C. Butter en Jb. Vis ser, die weer hersteld in de vergadering aanwezig kunnen zijn. De notulen van de vorige vergadering voorgelezen door den secretaris,, den heer J. Sdhrieken, weden onveranderd ongewij zigd vastgesteld. Ingekomen waren bogi'ootdngen en reke ningen van den polder Geestmeramibachit en het Ambacht van Westfriesland. De politieverordening is goedgekeurd te rug ontvangen. Ged. Staten verzochten, het Ambtenaren reglement van de banne te wijzigen, in verband met de wijziging van het Rijks ambtenarenreglement. De heer O. Bakker meende, dat dit niet bevorderlijk zal zijn voor de benoeming van jonge krachten. Er zal rekening mee gehouden worden, dat. men ze bij dienstplicht door betalen moet. Voorz. meent, dat dit wel kortzichtig zou zijn. Wc nemen toch, als we een nieuwe kracht moeten heben, iemand die goed voor zijn werk is. De rekening 1938 40 Geslaagd, 6 afgewezen. Gisteren, op den eersten dag, zijn uitslui tend geëxamineerd candidaten voor liet Spe ciaal Examen, dat zijn menschen boven 25 jaar die tevens minstens 5 jaar in een be paald bedrijf werkzaam zijn. Deze doen uit sluitend mondeling examen, duur 40 minu ten. Het totaal aantal candidaten was gisteren: 48, de oudste was 57 jaar! Hiervan niet opgekomen: 2. Van de resteerende 46 zijn er 40 geslaagd en 6 afgewezen. De geslaagden zijn: Cornelis Adolf, Alkmaar; Floris J. J. Al kemade, Anna Paulowna; Jacob Appel, Scha gen; Jacohus C. Bakker, Heerhugowaard; Pieter H. Bakker, Alkmaar; Pieter M. Beets, Andijk; Dirk J. Berkhout, Opperdoes; Jacob de Beurs, Petten; Simon Biersteker, Broek op Langendijk (Chr. Middenstandsbond); Elias G. Biskanter, Alkmaar; Jan Bobeldijk, Lutjewinkel; Joliannes Brands, Anna Pau lowna; Gerrit Bras, Schellinkhout; Arian Breve, Hoorn; August W. Christoph, Win kel; Arend Dekker, St. Maartensbrug; Dirk Engel, Wieringen; Gerrit Ens, Heerhugo waard; Gerrit .T. Geel, Den Helder; Pieter Gorter, den Oever (Wieringen); Cornelis J. Govers, Alkmaar; Jacob de Graaf, den Hel der; Pieter de Graaf, Oudkarspel; Johannes Groot, IJ muiden; Cornelis K. Grootes, Scha- gerbrug; Jan C. Grootes, Anna Paulowna; Joliannes T. van der Gulik, den Helder; Pie ter Hagtingius, Burgerbrug: Arie Harder, Anna Paulowna; Willem Hartog, Alkmaar; Adrianus W. Henneman, Hoorn; Willem Hoogeboom, Wïeringerwaard; Cornelis Ilooi- meijer, Anna Paulowna; Trijntje Jaarsma, Alkmaar; Oukje Jansen, Alkmaar; Cornelis de Jong, Winkel;Klaas Kaaij, Winkel; Nico- laas A. Kind, Hoorn; Cornelis Klay, Hem. Cornelis Keetman, Winkel.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6