Wat de Duitschers ia Spanje deden Rusland zal heden spreken Kaslooper overvallen iwnonniiLTrsj Als reisvereeniging kwamen ze, als helden gaan ze. Geheimhouding in Duitschland opgeheven, huldebe- toogingen wachten hen. De activiteit van het Conderregi- ment Non-interventieverklaringen door Berlijn geschonden Het Duitsohe militaire weekblad „Die Wehrniacht" wijdt een bijzonder nummer aan de activiteit van het Condorlegioen in Spanje. Dit is voor de eerste maal, dat van officiccle zijde bijzonderheden worden gepu bliceerd over dit legioen. De generaal van de luchtmacht Sperrle deelt mede, dat 6500 vrijwilligers in begin November 1936 te Cadix zijn aangekomen. Zij werden naar Scvilla gebracht, waar vliegtuigen en luchtdoclarliileric waren. Snel werd een gevechtsgroep \an drie es cadrilles gevormd. Verder deelt generaal Sperrle mede, dat Duitsohe vliegtuigen in enkele dagen 5000 Marokkanen en man schappen van het vreemdelingenlegioen uit Afrika naar Spanje hebben overgebracht. De kolonel van den gcneralen staf von Funck geeft bijzonderheden over het deelnemen van een pantsercorps en van een instructiecorps aan den oorlog. Dit instructiecorps stond on der leiding van een Duitsohcn kolo nel. In Sept. 1936 werd besloten, dat het Duitsche leger zou deelnomen aan den burgeroorlog in Spanje en onmiddellijk werd een pantsercorps naar Spanje gezonden. Op wensch van Franco zelf nam dit corps als zelfstandige Duitsche afdecling aan den strijd deel. In het begin van 1937 vroeg de Spaansche legerleiding of de Duitschers de jonge Spaan eohe officieren wilden opleiden. Spoedig werd een wijdvertakte opleidingsorganisa tie in het leven geroepen, waar eerst de lei ders van de infanterie en vervolgens van de overige wapens werden opgeleid. De Duitsche instructeurs kregen hierbij een waardevolle hulp van de Duitschers in Spanje, voor een groot deel oudstrijders, die veel bijdroegen door hun kennis van taal en volk. Naar schatting van kolonel Funck hebben 56.000 Spanjaarden van deze Duit sche opleiding geprofiteerd. Tenslotte publiceert het blad een facsi mile van een brief,, welke Franco aan de redactie heeft gezonden en waarin hij schrijft: „Het Spaansohc leger brengt hulde Hedenavond uiteenzetting buiten- landsche toestand. De accoor- den nog deze week definitief. Hedenavond zal de Sovjet-Russische volks commissaris Molotow een verklaring afleg gen over de buitenlandsche politiek. Het Russische antwoord op liet Britsche pact voorstel is nog niet overhandigd, doch men verwacht, dat dit zal geschieden voor dat Molotov hedenavond zijn rede in het par lement houdt. Zou geen formeel antwoord worden gege ven, dan zal Molotov vermoedelijk heden in liet parlement een gedetailleerde uiteenzet ting geven. De FranschTurksche onderhandelingen naderen eveneens haar einde en de overeen stemming tusschen Parijs en Ankara is vol ledig, zoowel ten opzichte van liet Sandjak als van een FranschTurksch garantiepact. Dc besprekingen worden voortgezet over ze kere punten van secundair belang, o.m. be treffende dc waarborging der Fransche be langen in het Sandjak. Men kan verwach ten, dat aan 't einde dezer weck de Fransch Britsch—Russische en dc Fransch-Turksche accoorden definitief tot stand zijn gekomen. Dc laatste wensch van een snorrebaard ln den winter van 1812 werd een snorre baard uit het leger van Napoleon, Clauzel, bij den terugtocht uit Rusland gewond, door brave Letlanders opgenomen en verpleegd. De man bleef er, stichtte een gezin en be hield dc liefde voor het vaderland zonder cr ooit terug te keeren. Op zijn sterfbed in het dorp Waldemarpile liet hij zijn mannelijke nakomelingen beloven, dat uit elke generatie een of meer jongens den dienstplicht in Frankrijk zouden vervullen. In vier geslach ten zijn ze, volgens dc X.R.Crt., dc toezeg ging al nagekomen: al twee paar is Henri Clauzel te Straatsburg onder de wapenen. Chioeesche guerillasfrijders geven een krant uit Onder den neus van de Japanners. i_.e Chinceschc guerillastrijders in het dooi de Japanners bezette gebied van Poetoeng, -tegenover Sjanghai, geven naar de N. R. Ct. meldt, thans een blad uit dat sterk doet den ken aan La librc Belgique, dat werd uitgege ven in België tijdens en in weerwil van de Duitsche bezetting. De .redactie van het blad wordt ook bedreigd door dezelfde gevaren als die van liet Belgische blad. arrestatie en exe cutie. Maar zij maken hun krant, onder den neus van de Japanners, doch tot dusverre zijn de laatsten er niet in geslaagd een van de schrijvers van liet blad Ie ontdokken. Men gelooft dat het blad geredigeerd wordt dooi de propaganda-afdceling van het „nationale reddingsiegcr", een guerilla-troep die in de buurt van Sjanghai opereert. liet blad bevat uittreksels van dagboeken, die men op Ja pansche soldaten heeft gevonden, een litte raire pagina met verhalen in vaderlandslie- venden geest, hoofdartikels en voorts advertenties. Het bevat ook buitenlandsche berichten, die vermoedelijk door de radio worden opgevangen. Het blad kost cenige Chineesche centen en dc belangstelling cr \oor is groot. aan den "moéd en 'de discipline van dé Duitsche kameraden, welke belichaamd zijn in hen, die op Spaanschen bodem zijn ge vallen. De „reisvereeniging" kwam. De N.R.C. geeft nog enkele interessante bij zonderheden over de komst van dit legioen, Twee- weken nadat de opstand in Ma rokko, was begonnen, vertrok uit Hamburg een eerste transport Duitsche vrijwilligers, 85 man, vermomd als leden van een „reis vereeniging Union" naar Spanje. De „reis vereeniging" werd te Hamburg ingescheept op dc Usamoro van de Wocrniann Linie, welke -6 nieuwe Heinkelvliegtuigen-51, on derdeden voor de Ju's-52, 2 cm. luchtafweer kanonnen en nog allerhand meer aan boord had. Tezelfder tijd werden binnen tien da gen 20 Junkers transportmachines van Bcr- lijn-Tempelhof langs den luchtweg naar Spanje gebracht. Door deze hulp alleen was het Franco mogelijk om 15.000 Marokkaan- sclie troepen, munitie, kanonnen en andere zware wapenen over de Straat van Gibral tar te brengen, zoodat men gerust kan zeg gen dat reeds in dit stadium de Duitsche hulp voor de Franco-partij van beslissende beteekenis is geweest. Duitsche jagers wa ren het, die de verdedigers van het Alcazar van Toledo van levensmiddelen voorzagen. Duitsche vliegers maakten den weg naar het noorden vrij van vijandelijke luchtstrijd krachten. Uit de publicaties is af te leiden, dal leebts een betrekkelijk klein gedeelte van de Duitsche troepenmacht en van het Duit sclie oorlogsmateriaal vóór het toetreden van Duitschland tot de non-intcrventic-com- missie naar Spanje is gekomen. Het is wel licht 2/3 deel, in alle geval meer clan de helft dat eerst afkwam na Duitschland's toetreding tot deze commissie en nadat door een, nu voor twee weken eerst opgeheven wet, de deelneming van Duitschers als vrij willigers aan den Spaanschen burgeroorlog naar nu blijkt bij wijze van camouflage - strafbaar was gesteld. Eert onze helden! De geheimhouding is inderdaad goed ge lukt en het getal dergencn, die wisten hoe sterk Duitschland's deelneming is geweest, moet tot voor een maand ook in Duitsch land betrekkelijk uiterst gering zijn ge weest. In de overlijdensadvertenities der gevallenen mocht uiteraard, evenmiin als op de grafsteen, de oorzaak en de plaats van het overlijden niet worden vermeld. Bui- temlandsche berichten, die van de aanwe zigheid van Duitsche hulp in Spanje gc- waagden, werden naar het rijk der fabelen verwezen en zoo is te verklaren, dat nu in de pers een ware helden-epos verschijnt, want het volk moet met grooten spoed in geestdrift worden gébracht voor de bel den- daden, verricht door Duitsche strijd krach, ten in een tijdperk van 30 maanden, gedu rende welke het geen flauwe notie ervan had, dat deze troepen ginds in den strijd waren geworpen en zij met verontwaardi ging vermoedens in die richting afwezen. Rusland achter het Mandsjoekwo-conflict 1 Krachtig Japansch protest te Moskou. De grensincidenten, die zich in de afgc- loopen week hebben voorgedaan, in het district Nomonhan. in de buurt van het Boeir-nieer, in het grensgebied van Mand- sjoelcwo en Buitcn-Mongolië worden door de Japansche pers van zoodanig belang geacht, dat men ze vergelijkt met den slag bij Tsjang Koefeng. Minister van oorlog generaal Itagaki en minister van buitenlandsche zaken Arita hebben in den gisteren gehouden minister raad in bijzijn van de regeeringsadviseurs verslag uitgebracht over de gebeurtenissen. De over de gebeurtenissen ontvangen bij zonderheden maken het mogelijk de inci denten thans nauwkeurig te reconstrueeren. Zondag om negen uur zijn in dc buurt van het Boeir-nieer vij-f jacht vliegtuigen van het type 116 over dc grens gekomen. Japansche vliegers honden den strijd aan in een zand storm, De Russische vliegtuigen wer den neergehaald. Om tien uur tien kwamen twintig andere Russische vliegtuigen boven 't distriot Nomon han. Hiervan werden negen omlaag geschoten. Tegen het middaguur overweldigden 1000 Russische en 300 Mongoolsche ruiters, voorafgegaan door tanks en gesteund door tien vuurmonden, Mandsjocrijsch gebiecj- 'Zeventig Russische vliegtuigen na men aan deze actie deel. Ondanks deze krachtsontplooiing werden de overweldigers met zware verliezen afgesla gen. De strijdkrachten van Mandsjoekwo en Japan lieten, hen tamelijk ver oprukken op het gebied van Mandsjoekwo en deden toen op twee flanken aanvallen. Tezelfder tijd leverde de Japansche luchtmacht slag met de vijandige luchtstrijdkrachten. Meer dan dertig Russisch? vliegtuigen werden neerge schoten. Protest te Moskou. Aangezien is komen vast te staan, aldus Domei, dat alle Mongoolsche vliegtuigen door Russische officiëren werden bestuurd, heeft de Japansche ambassadeur te Mos kou, Togo, krachtig bij de regeering te Mos kou geprotesteerd. De volkscommissaris van buitenlandsche zaken der Sovjet Unie, Molotol, heeft een tcgcnprotcst ingediend bij Togo, die dit ech ter van dc hand wees. Militaire kringen te Tokio verklaren, dat liet. jongste grensinci dent niet door Buitcn-Mongolië zelf is ver oorzaakt, doch door dc Sovjet Unie is aan gesticht, dit wordt aangetoond door het feit, dat de luchtmacht van Buitcn-Mongolië en de gemechaniseerde eenheden bemand waren door Bussen. De jongste gevechten. Domei meldt verder nog, dat Zondag j.1. 42 vliegtuigen van Buiten Mongolië door Ja pansche vliegers werden neergeschoten. In de laatste tien dagen zijn bij luchtge vechten 59 Mongoolsche vliegtuigen omlaag geschoten. Dc Japanncczen verloren slechts een toestel. Dc rcgccring van Mandsjoekwo heeft door tusschenkomst van het consulaat der Sov jet Unie te Charbin krachtig geprotesteerd bij de Sovjet-Russische rcgccring over dc be schieting van twee kanonnccrbooten op dc Oessoeri-rivier. De Mandsjoerijsche kanon nccrbooten werden ernstig beschadigd. Amerika over het Witboek Amerikaansche regeering hand haaft haar rechten nopens iede re wijziging in de bepalingen van het Britsche mandaat. Daar verscheidene leden van liet congres gevraagd hadden, welke opvatting de Ame- rikaansolie regeering heeft ten aanzien van het witboek der Engelsche regcering inzake Palestina heeft Cordcll Huil hun brieven gezonden, waarin hij de verzekering geeft dat dc regeering haar recht handhaaft ten aanzien van iedere wijziging in de bepalin gen van het Britsche mandaat. De Engel sche regeering is op de hoogte gehouden van de Amcrikaansche opvatting over deze kwestie. Overigens verwijst Huil in zijn brief naar de verklaring der Amerikaansche regeering van 14 Octobcr 1938, waarin hij er doet uit komen, dat de conventie inzake Palestina tussohen Amerika en Engeland uit het jaar 1934 Amerika niet de bevoegdheid geeft zich te verzetten tegen wijzigingen der mandaats- bepalingen. Dc regeering der Vcrccnigde Staten kan echter weigeren de geldigheid te erkennen van de toepassing van wijziging op de Amerikaansche belangen. Slechts één rijksdaalder geroofd. „Kom op met je geld of ik schiet", Mot deze woorden overviel gistermiddag in de Solcbaystraat een straatroovcr den kasloo per van de N.V. lluizcnadminisf.raticbank. Met dc linkerhand rukte de dief aan den riem van de .gcldtasch, terwijl hij met zijn rechterhand een automatisch pistool uit zijin zak trok, dat hij op dc berst van den kas looper drukte Dc kaslooper wist zich los te rukken en terwijl hij dekking zocht achter een stecnen muur, bevreesd te worden neer geschoten, sloeg dc dader op dc vlucht. Deze mcdcdeelingen kreeg de politie, naai de Tel. meldt, van 't bureau aan den Admi raal dc Ruyterweg gistermiddag te hooren van den kaslooper J. van Ellen, die vermoe delijk aan een groot gevaar is ontsnapt, doch ondanks de doorgestane emoties weer zeer snel op verhaal was gekomen. Ik dacht eerst dat dc man een grapje maakte, zoo verleide hij, en lachte hem uit, doch toen ik plotseling het automatische pistool op mijn borst voelde, schrok ik he vig. Er flitste me zooiets van „Daar ga je" door liet hoofd, doch op hetzelfde moment greep ik zijn pols en drukte dien met 't wapen naar benoden. De kerel viel even achterover en van dit oogenblik maakte ik gebruik mij los te rukken. Ik sprong van de portiektrap, verloor een paar honderd gulden zilvergeld, en zocht even een schuilplaats achter het stecnen trapmuurtje. Hiervan maakte dc dief ge bruik om te vluchten. Een bakker kwam nog toeloopen en pro beerde den kerel te grijpen, doch voordat wij cr kans toe kregen, was hij weer op ziin iiets gesprongen en gevlucht. Wij schreeuw den nog naar voorbijgangers om den dief te grijpen, doch de man was zoo vlug weg, dat wc geen kans meer kregen. Eerst dacht ik natuurlijk aan mijn geld, dat over den grond verspreid lag en waar van dc roover niet veel heeft kunnen stelen. Bij het natellen kwam ik slechts één rijks daalder te kort! De politio- stelt een ondei-zoek in. (iès-beweging voert klassenstrijd Beginselprogramma der partij vastgesteld. Op het Pinkstercongres dat dc „Troelstra Beweging in Nederland'' (Groep Kiès) te Leeuwarden, hield, werd het beginselpro gramma dezer partij vastgesteld. In dit pro gram zijn dc door Troclstra ontworpen be palingen voor den klassenstrijd, welke bepa lingen door dc S.D.A.P. zijn geschrapt, opge nomen. Laatste telexbericht DRIEHONDERD MENSCHEN VERONGE LUKT. Tengevolge van ongelukken zijn tijdens het Pinksterweekend en Memorial Day in de Vereenigdc Staten meer dan 300 men- schen om liet leven gekomen, meerendeels door auto-ongevallen. ROOSEVELT IS 'T EENS MET HULL. President Roosevelt heeft tegenover jour nalisten verklaard, dat hij het geheel eens is met dc plannen van Cordcll Huil, voor een herziening der neutraliteitswet. Hij was van mecnüag, dat het congres over deze kwestie een besluit moet nemen. Driehonderdduizend extra treinpassagiers Gedurende het Pinksterweekend hebben de Nederlandsche Spoorwe gen 300.000 extra passagiers vervoerd Zouden er veel wilde-busklanten bij geweest zijn? Zwaan valt kanovaarders aan Formeel gevecht in De PoeL Zondagmiddag peddelde een heer uit Am stelveen met zijn gast in een kano in den zuidhoek van De Poel, achter de Noord- dammerlaan, toen hij plotseling werd aan gevallen door een zwaan, wiens wijfje blijkbaar in liet riet zat te broeden. Met de peddels wist hnen zich het woedemie dier van het lijf te houden en zich zoo snel mogelijk uit de voeten te maken, meldt het Iisibl. Het dier achtervolgde de kanovaarders echter met forsche slagen en toen het zag, dat de kano op hem won, verhief hot zich van het water en vloog met. breede vleugelslag op den achter- inzittende af. Deze verweerde zich met de peddel, doch verloor hierbij hot evenwicht, waarop de boot kantelde en beide inzitten den in het water terecht kwamen. De eene kanovaarder wist zich, tot zijn hals dooi de modder wadende, aan de kant van het broekland op te hijschen, terwijl de andere heer zich op de gezonken boot staande hield. Een militair in een kano naderende, nam hem in zijn boot. Reeds vele kanovaarders zijn door deze zwaan aangevallen. TEXEL DE DERDE GROOTE LAMMEREN- MARKT. De lamnicreninarkt heeft Dinsdag een zeer vreemd verloop gehad, hetgeen voor namelijk moet,, worden toegeschreven aan de onzekerheid omtrent aj oi niet ingrijpen van de rcgccring. De markt begon zooals we in een kort bericht in het nummer van gister reeds mededeelden met stuggen handel en la ge prijzen; enkele beste partijen gingen er al spoedig uit voor f 6.— tol f6.25 per stuk doch er werden ook prijizcn geboden van f 3.50 tot f 4.Ongeveer half tien begon dc verkoop iets beter te vlotten, de prijs liep een weinig op tot gemiddeld f 5.— por stuk. Omstreeks half elf begon de heer H. Keesom in opdracht van den aanwezi gen regeeringscommissaris te lcoopen. Op de niaikt werden in totaal voor de regee ring gekocht: 1665 lammeren, de prijzen varieerden van f 5.— tot f 6— per stuk. De invloed van dit regeerings-ingrijipen liet zich direct gevoelen: de talrijke aan wezige veehandelaren (er waren ook veel koopers uit Friesland) begonnen nu ook iets meer te bieden, met het gevolg, dat zoo goed als niets onverkocht is gebleven. De midden-prijs, die over het geheele ver loop der markt is gemaakt bedraagt on geveer f 5.25 per stuk Als men in overweging neemt, dat de veehouders op Texel den kostprijs van een lam op pl.m. f 10.— berekenen, blijkt wel, dat het wolveohoudersbedrijf op Texel thans met verlies wordt gedreven. De voor uitzichten zijn ook zeer slecht, omdat dc vette schapen op de groote markten thans omstreeks f 10.per stuk minder opbren gen dan in Maart. Uitvoer is er zoo goed als niets meer. Vorig jaar op de derde lammerenmarkt bedroeg de midden-prijs no<r f 10.50 per lam. De rundvee-aanvoer was ditmaal van wei nig beteekenis, er stonden slechts twee koeien bij de Vischxnarkt, prijzen f 180.— tot f 210.Nuchtere kalveren golden ge middeld f 9.50. De vette varkens doen op de boerderij ongeveer 24 cent per pond. Een goede big kocht men op de markt voor f 10. Aan de eiereiwèïling liep de prijs* der eieren bij vorige week 10 tot 15 ct. per 100 stuks terug (zie notecring). Baby sterker j dan een elftal AJMeiiek Nel van Balen Blanken niet naar Engelam Haar Europeesch record gesneu. veld. Zooals men in het verslag van de athle- tiekwedstrijden op Texel heeft kunnen lezen,I moest Mcj. Van Balen Blanken door eenl verstuikte voet haar demonstratie hoogsprin-l gen opgeven. Het is evenwel nogal erg aan- gekomen en Mcj. Van Balen Blanken mor' voorloopig rust houden. Hoe jammer dit is voor dc athlete uit Anna Paulowna, wordt duidelijk, als men weet dat zij aan het einde dezer week met een Nederlandsche damesploeg aan wedstrijden in Enge land zou deelnemen. Juist om alle risico's uit te sluiten had zij liever niet gedemonstreerd op Texel, maar zwichtte voor den aandrang. De stemming bij de Olympia-ploeg was op de thuisreis uiteraard zeer gedrukt. Nieuw wereldrecord gevestigd, De Engelsclie Dorothy Odam van de Mïw cham Athletic Club bereikte tijdens wedstrij den te Brentwood bij het hoogspringen een afstand van 1.66 meter, hetgeen een nieuw wereldrecord beteekendc. Het oude wereld record stond op naam van Jean Shilcy (V.S.) cn Mildred Didrikson (eveneens V.S.j, datee rend van het jaar 1932, met een sprong van 1.65 meter. De prestatie van Dorothy Odam beteeken- de ook een nieuw Europeesch record, immers dit stond ten name van drie dames, onzo Nel van Balen Blanken, Helya Czak (Hon garije) en gravin zu Solius (Duitschland) met een sprong van 1.64 meter, gevestigd op 25 September van liet vorige jaar te Wcencn, Vaeilat B.K.C.—'H.R.C. 2 1—2. B.Iv.C. mistte Zondag Blok, Steenvoorde en Van der Goes, voor wie Baltus, Keijzcr en Muntjewerf invielen met dien verstande, dat Baltus nu midvoor stond en Dc Schip- per rechtsbinnen). Ondnks deze handicap heeft B.K.C. bijna voortdurend de lakens uitgedeeld en het is de grootste merkwaar- digheid van dezen strijd geweest dat II.RC 2 desondanks gewonnen heeft. De bezoe kers wisten de twee kansen die zo kre gen beiden te benutten. De rechtsbuiten, dio overigens niet geweldig was, schoot twee maal prachtig raak. Van B. K. C. kan dit nu juist niet gezegd worden. Het is bij een overigens keurig doelpunt van Kcijzcu gpblcven. Al- het overige werk van dc thuisclub, waar juu niet alleen Jan van Wees, maar ook Piiardckoqper een beste, wedstrijd speel de bleef zonder loon. Het binncnlrio bevre digde dan ook lang niet. Baltus mag ge sjouwd hebben was hij kon, de aangcwc zen midvoor is hij niet. Onophoudelijk stom hij verder buitenspel, zoodat een groot aar tal aanvallen in de kiem werden gesmoord Pas 5 minuten voor rust leverde de voort durende veldmeerderhcid van B.K.C. ecu goal op. Jan v. Wees legde er met een fraaie trough-pass de grondslag voor eu Keijzer schoot in de uiterste benedenhoek 10). Ondanks windnadeel bleef B.K.C. na rust in de merderheid. De Racing-keeper moest al zijn krachten inspannen om zijn doel voor verdere doorboring te vrijwaren. Op eens viel H.R.C. uit, Zymni passeerde naar de rechtsbuiten die met een keurig laag schot Prins sloeg, evenals Keijzcr dat den Racing-doelman had gedaan (1—1) Dc strijd ging nu op en tneer met E iets in de meerderheid. Toch hoekte H.R.C weer succes: 9 min. voor tijd kreeg de rechts buiten de bal vrij, even buiten bet straf- schojigebied en met eci* werkelijk formi dabel schot in de bovenhoek maakte hij er 2—1 van. Hierbij bleef het en B.K.C. is dus uitgebekerd ofschoon het spclvcrloop een dergelijke uitslag zeker niet liad gewet tigd. Sterk Joegoslavisch elftal naar Amsterdam Het elftal, dat op 11 Juni ter gelegenheid /an den Olympischen dag de Joegoslavische kleuren zal verdedigen tegen het Neder- landsoh bondselftal, is als volgt samenge steld: Doel: Lovric (invaller Mrkusie); Achter: Andjelkovic en Dubac; Midden: Manolt, Dragicevic en Lechmer» (invaller Knezevic); Voor: Glisovic, Petrovic, Zizkovic, Matosic Zecevic. (invaller Perlic.) Lovric, Dubac, Dragicevic, Lechner, Glisovic, Petrovic, Matosic, en Perlic zijn spelers, die ook deel uitmaakten van het elf tal, dat met 2—1 van Engeland won. Uit het feit, dat de linksbuiten Perlic, die ook tegen Engeland meespeelde, nu als invaller-voor waarts mee naar Amsterdam komt, moge blijken, dat de drie wijzigingen nog als ver sterkingen aangemerkt kunnen worden, Overigens krijgt Joegoslavië aanstaanden Zondag nogmaals gelegenheid te toonen waartoe het in staat is, want dan vindt te Belgrado de landenwedstrijd Joegoslavië— Italië plaats. Men hoopt in Joegoslavië na Engeland nu ook de continentale kampioen Italië aan den zegekar te hinden. Men meent echter in Belgrado, dat Italië voor Joegoslavië veel moeilijker te overwinnen is, niet omdat Italië sterker is dan Engeland, dochomdat Italië practisch hetzelfde spel speelt als Joegoslavië en van een overrom peling door dat systeem en door een gewel dige geestdrift-explosie als tegen Engeland geen sprake zal zijn tegen Italië. Maar het zelfvertrouwen is er cn men wint niet van Engeland wanneer men niet sterk is. De Nederlandsche ploeg wordt op 11 Juni dan ook voor een zware taak gesteld en een prachtige wedstrijd "is gewaarborgd.

Schager Courant | 1939 | | pagina 8