0 Ons volk niet voldoende immuun tegen de pokken Ilr. Hls. De Ruyter gaat weer varen DE WERELD p conomische ar ometer Niet meer vrij loozen op het IJsselmeer Nieuw offensief der Chineezen De ronde van Duitsehland begonnen Postvlucbten op Indië weinig woorden Uitoefening van persoonlijken drang tot vaccinatie voorgesteld Ouders zullen zich voor den burgemeester ter hunner ge meente hebben te verantwoor den, doch houden de uiteinde lijke beslissing aan zich. Ingediend is een ontwerp van wet tot Vaststelling van nieuwe bepalin gen betreffende de inenting tegen pokken. In de Memorie van Toelichting lezen wij am, het volgende: De medische sub-commissie uit de Staats commissie, welke zi h met deze materie heeft bezig gehouden, is tot de conclusie gekomen, dat onze bevolking op veel groo- ter schaal moet worden gevaccineerd dan thans hel geval is. De betreffende conclusie luidt: Het is dringend noodig de immu niteit der Nederlandsche bevolking zóó hoog op te voeren als met eer biediging van bezwaren van genees kundigen, religieuzen en ethischen aard mogelijk is. Vroegere regeling ongeschikt. De Staatscommissie is van meening, dat «enerzijds de vroegere regeling van den vaccinatieplicht (welke werking, zooals he kend, tot 1 Jan. 1940 is opgeschort) niet weer in het leven kan worden geroepen, anderzijds eenigc regeling van de vaccina tie niet kan worden gemist, daar de bevor dering ervan niet geheel aan de particu liere propaganda kan worden overgelaten. Een nieuwe regeling Ier bevordering van de vaccinatie moet daarom worden tot stand gebracht. De Staatscommissie heeft daarbij haar keuze gedaan uit twee stelsels. Het eerste en zeer voor de hand liggende stelsel, dat zij daarbij overwogen heeft, is dat van den directen dwang. Er bestaan tegen deze re geling evenwel belangrijke bezwaren, om dat men op ruime schaal gelegenheid zou moeten geven tot het verkrijgen van vrij stelling van de vaccinatie-verplichting. Beslissing bij de ouders. De Minister van Sociale Zaken is met de Staatscommissie van oordeel, dat, zeker zoolang er aan de vaccinatie nog gevaren verbonden blijven van den aard zooals die thans bestaan, de beslissing over het al of niet vaccineeren uiteindelijk bij de ouders moet blijven berusten. Hij heeft daarom met de Staats commissie zijn keuze bepaald op het tweede stelsel, dat door de staats commissie overwogen is, nl. het stelsel van den wettelijk geregeldcn individucelen drang. Wat beteekent dit in de prac- tijk? Dit stelsel houdt in de eerste plaats in, dat vanwege de overheid aan alle ouders wordt aangeraden om hun kind, voor zoover daartegen uit gezondheidsoogpunt geen be zwaren bestaan, op den daarvoor geschikten leeftijd te doen inenten. Deze raad wordt aan de ouders of personen, die over een kind de ouderlijke macht of voogdij uitoefenen, schriftelijk gegeven door den burgemeester der woongemeente van het kind, in de maand, waarin het kind den leeftijd van vier maanden bereikt. Laten de ouders hun kind vaccineeren vóór het den leeftijd van een jaar bereikt heeft, dan behoeven zij geen enkele andere formaliteit te vervullen dan het overleggen van liet bewijs, dat de vacci natie heeft plaats gehad. Indien de vacci natie op dat tijdstip echter niet is geschied, volgt een tweetal, administratieve maatrege len, waarbij, dit zij reeds dadelijk opge merkt, de vrijheid van de ouders om het kind al dan niet te doen vaccineeren, vol komen onaangetast blijft. De plicht, die in liet zooeven ge noemde geval, dat het kind niet tij dig wordt gevaccineerd, op alle ou ders rust, is deze dat zij aan den burgemeester een onderteekende ver klaring hebben over te leggen, waar om de inenting achterwege wordt ge laten. Wetk r. Maandag lm 2.alard Eff «denmarkt Aandelenkoersen Betalingsverkeer Omzet postcheque- en girodienst Groothandel Gronthanilelsprijzen Omzet termijnmarkt Amsterdam Kleinhandel Omzet winkelbedrijf Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar beidsdag) Haven Am sterdam Bevrachtingen wilde binnenvaart Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers Aanbiedingen van werknemers Plaatsingen 23 Md tot 27 Mei 1939 3} Mei tot 28 Mei 1938 81.5 85.2 113.7 82.1 73.4 65.5 83.6 37.2 112.6 84.1 104.4 70.9 74.1 86.3 71.6 79.5 77.2 83.9 70.7 Voor den burgemeester verschijnen. De tweede administratieve maatregel be staat hierin, dat de burgemeester al dege nen, die een verklaring hebben overgelegd, oproept om voor hem of n door heni aan te wijzen ambtenaar, alsmede een door heiu aangewezen geneeskundige, te verschijnen. Hij kan echter deze oproeping achterwege laten, indien de in de verklaring vermelde redenen geheel of gedeeltelijk van genees kundigen aard zijn en tevens is overgelegd een verklaring van een geneeskundige met wien over de vraag van de inenting overleg is gepleegd, waarbij deze dit overleg beves tigt. De burgemeester is dus tot oproeping verplicht in de gevallen, waarin uitsluitend redenen van princïpieelcn aard in het ge ding zijn of waarbij het gaat om redenen van geneeskundigen aard zonder dat een verklaring van een geneeskundige is overge legd. De bedoeling van deze verschijning voor den burgemeester is, in de eerste plaats om degenen, die opgeven zuiver principiee- le bezwaren te hebben .blijk te laten ge ven, dat het hun inderdaad met deze be zwaren ernst is, en voorts om .voor hen, zoomede voor degenen, die mcenen bezwa ren van geneeskundigen aard te bobben, zonder dat zij daarover met een genees kundige overleg hebben gepleegd, een uit eenzetting te doen geven van de genees kundige beteekenis van de vaccinatie, van den aard en den omvang der gevaren, wel ke aan het niet-vaccinceren en aan liet vaccineeren verbonden zijn. Met de eventueele verschijning voor den burgemeester of den door hem aangewe zen ambtenaar is de procedure definitief geëindigd. Ten slotte is de burgemeester ook tot oprieping verplicht van diegenen, die niet hebben voldaan aan de verplichting om het bewps te leveren, dat 't kind, voordat het den leeftijd van één jaar heeft bereikt, tegen pokken werd ingeënt. Uit het bovenstaande blijkt reeds, dat liet door de staatscommissie voorgedragen stelsel slechts twee verdieningen kent, n.1. oen verklaringsplicht. en eventueel een verschijningsplicht. Tegen overtreding van beide verplichtingen wordt straf bedreigd. De minister is met de Staatscommissie, die haar gevoelen met ccnstemaningheid heeft uitgesproken, van oordcel, dat het door haar voorgedragen stelsel meer dan eenig ander stelsel waarborgen biedt, dat de vaccinatie, gelijk noodzakelijk is, in ons land zal toenemen, zoodat de bestaande zeer onvoldoende Immunisatiëtócstand der bevolking, welke onder de tegenwoordige omstandigheden eik jaar slechter wordt, in de toekomst weer zal verbeteren en in elk gevalk voorloopig in veel geringer mate zal achteruit loopen dan in de laatste jaren het geval is geweest. Er komen nog meer maatrege len I Hetgeen thans wordt voorgesteld is niet het eenige, dat ter bestrijding van het. pok- kengevaar wettelijk zal moeten worden ge regeld. De Staatscommissie stelt zich voor over de andere door haar wenschelijk ge achte maatregelen weldra te rapporteeren, doch de minister heeft met de Staatscom missie geineend, dat hetgeen hierbij wordt voorgesteld, in zoodanige mate urgent is, dat met de indiening van dit wetsontwerp niet mocht worden gewacht totdat de staats commissie haar definitief rapport heeft in gediend. In 't algemeen belang. Aan de Memorie van Antwoord betreffende de aanvulling van de wet van 2S Februari 1891 tot vaststelling van bepalingen betref fende 's Rijks Waterstaatswerken, ontleenen wij o.m. het volgende: Naar de opvatting van een deel der com missie voor openbare werken, verkeers- en waterstaatsaangelegenheden, zou het in be ginsel niet juist zijn, om in de toekomst aan landstreken, welke tot nu toe vrijelijk op de Zuiderzee konden loozen, 11a de afsluiting der Zuiderzee hierin beperkingen op te leg gen. Alle uit de afsluiting voortvloeiende schadelijke gevolgen, zou het Rijk in die op vatting ten volle voor zijn rekening moeten nemen. De minister van Waterstaat kan geheel in stemmen met het tegenovergestelde stand punt, ingenomen door de overige leden der commissie. De afsluiting van de Zuiderzee heeft, zooals te recht door die leden werd opgemerkt, voor de omliggende lan den groote voordeelen opgeleverd. Zij is door het Rijk in het algemeen be lang ondernomen en het Rijk streeft ook thans weder het algemeen belang na, wanneer het wil voorkomen, dat de één in onbeperkte mate water uit het IJsselmeer zou onttrekken of daarop loozen ten kosten van den ander. Naar het den minister voorkomt, behoeft dan ook geen vrees te bestaan, dat de belan gen van de landen, welke van ouds hun wa ter op het thans afgesloten deel van de Zui derzee brengen, of daaraan water onttrekken, bij de voorgestelde regeling te veel in het gedrang zouden komen. Het schijnt aangewezen, de periode, waar aan het. bestaan van rechten moet worden getoetst, te besluiten op het tijdstip, waarop de ontzilting van het IJsselmeer werd be ëindigd en de nieuwe toestand, waarbij het mogelijk was, zoet water in te laten, één van de groote voordeelen voor de omliggende ge bieden van de afsluiting van de Zuiderzee. Aangezien de ontzilting van het IJsselmeer in 1936 was afgeloopen, werd het tijdstip van 1 Januari 1937 juist geacht. Voorts komt het den minister beter voor, den genoemden ter mijn van drie jaren te vervangen door een termijn van zes jaren. JAPANNERS LATEN VEEL MATERIAAL ACHTER. De Chineezen verklaren bij een nieuw oflensief In Midden Hoepeh snelle successen te hebben geboekt. Volgens de Chineesche berichten trekken de Japansche troepen zich terug naar Yingtsjen op 140 k,m. ten noorden van Hankau en naar King- sjau, op 150 k.m. ten westen van Hankau. De Japanneezen zouden groote hoeveelheden zware wauens achterlaten. Veerboot gebombardeerd. Japansche vliegtuigen hebben, naar het Chineesche persbureau meldt, op 29 Mei te Foutsjau een veerboot, die den dienst over de rivier de Min onderhoudt, gebombardeerd. Toen de bommen geen doel troffen, werden de passagiers gedurende een half uur met mitrailleurs beschoten. Hierbij werden 36 menschen gedood en ruim 30 zwaar gewond. Slechts drie der opvarenden bleven onge deerd. Britsche militaire attaché vastge houden. Kolonel Spear, de Britsche militaire attaché in China, wordt door de Japanneezen te Kalgan (Binnen Mongolië) vastgehouden. Toen Spear voor drie maanden een rondreis begon langs de communistische legers in het binnenland van China, was hij voornemens door de Japansche linies te dringen en ten slotte in Peking uit. tc komen. Blijkbaar is hij aangehouden, toen hij van de Chinee sche naar de Japansche linies overging. Intusschen wordt in Londen vernomen, dat het mysterie, dat den persoon van den Britschen militairen attaché, Spear, omgaf, in zooverre is opgehelderd, dat blijkens 'n bericht van het ministerie van oorlog in derdaad de Japansche gendarmerie in Kal gan hem vasthoudt. Er vinden op dit oogen- blik druk onderhandelingen plaats tusschen de locale autoriteiten en de Britsche verte genwoordigers in China. Japan erkent Slowakije. De wordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken deelt inede, dat Japan formeel de regeering van Slowakije erkent. Japan acht het volkomen natuurlijk, dat in verband met de speciale betrekkingen met Duitsehland het formecle diplomatieke be trekkingen onderhoudt met Slowakije dat onder Duitsche bescherming staat. Koelangsoe. Onverwacht heeft gistermiddag een con ferentie plaats gehad tusschen den Neder- landschen, Engelschen, Amerikaanschen en Franschen consul eenerzijds en de Japan sche consul anderzijds, ten huize van laatst genoemde in Koe Lang Soe. Deze bespreking heeft, volgens U. P. twee uren geduurd en had direct betrekking op de eischen, die Japan inzake de concessie stelt. De conferentie is nog slechts een inlei ding tot verdere uitwisselingen van gedach ten en reeds is een reeks besprekingen, even eens van informeelen aard, gearrangeerd. Onze Oost JOODSCHE VLUCHTELINGEN TERUG GEZONDEN. De autoriteiten v. Buenos Aires hebben 78 Joden, die naar Paraguay wilden doorrei zen, verboden zich te ontschepen. Deze pas sagiers zullen naar Hamburg teruggezon den worden. Indische Marinecommandant repatrieert Eind 1939 een nieuwe comman dant uit Holland, Naar het „Soer. Hbl." verneemt, zal de marine-commandant, kapi tein ter zee A. C. van de Sande La- coste, toch reeds zeer binnenkort, namelijk over enkele weken re pa trieeren, om zijn functie als direc teur loodswezen te Vlissingen te aanvaarden. De kapitein ter zee P. Koenraad, thans commandant van marinekazerne Oedjoeng, zal hem als marinecommandant opvolgen. Vermoedelijk zal de heer Koenraad deze functie tijdelijk bekleeden: te-, gen het einde des jaars wordt een nieuwe marine-commandant uit Hol land verwacht Wie het zijn zal, staat echter nog niet geheel vast. Commandant marine-kazerne Oedjoeng wordt, in de plaats van kolonel Koenraad, de luitenant ter zee der eerste klasse W. F. van Langeveld. Nu kolonel van de Sande Lacoste re patrieert, rijst vanzelf de vraag, of het thuisvaren nog lang zal blijven stopgezet, Venvacht wordt, dat het in een zeer nabije toekomst zal worden hervat. Holland is per soneel blijven uitzenden, dus het stopzet ten van het thuisvaren kon slechts een tij delijk karakter dragen, daar anders Hol land zonder personeel zou komen te zitten. Voorts valt te melden, dat Hr. Ms. „De Ruyter" binnen den begrooten tijd op het marine-etablissement is gerepareerd. Er is zeer hard en met succes gewerkt. De ach teruit-turbine, die moeilijkheden gaf, is weer geheel in orde. De kruiser heeft, na de reparatie, bij „Soerdok" gedokt en is nu terug aan den Oedjoeng. Volgende week wordt uitgevaren. Regenwolken tegen luchtaanvallen Fransch ingenieur wil een fa briek stichten. De Fransche ingenieur Dubos maakt zich sterk wolken en regen te kunnen maken door middel van een fabriek, waarvan het mechanisme op het ontstaan van wervel stormen moet geïnspireerd zijn. Hij stelt zich een toren voor, waarbij tusschen top en voet een verschil in barometrischen druk van ongeveer 30 milimeter lieerscht. Boven in moeten zich électrische, van schroeven voorziene motoren bevinden, die de zuiging van de lucht van omlaag bevorderen. Door gaten beneden moet er van waterdamp ver zadigde lucht, warmer dan die boven, inge blazen worden, waardoor aan de top con- densatiewolken ontstaan. Dubos heeft dit voorstel, naar de N.R.C. meldt, aan een congres van Amerikaansche ingenieurs voorgelegd, die hem volgens de Figaro in het gelijk stelden. Hij berekent, dat die vertikale tunnel de hoogte van den Eiffel'toren moet hebben, 300 meter en een krateropening van 100 tot 150 m. Zijn eerste bedoeling is de uitvinding aan den afweer van vliegtuigen dienstbaar te maken. Wieitenntn. Schulte wint de eerste étappe Sterke tegenwind, beïnvloedt het koersverloop. Gistermorgen werd te Reinicken- dorf bij Berlijn door den president der U.C.I., Albert Collignon, het startschot gelost voor den langsten wegwedstrijd der wereld, de ron de van Groot-Duitschland over 5013 k.m. 6S renners van zeven verschil lende landen nemen aan deze ronde deel. De eerste étappe, van Berlijn naar Stettin over 252 k.m., had een zeer spannend ver loop. In tegenstelling tot de Ronde van Ita lië, waarin de Italianen een overheerschen- den rol spelen, zullen de buitenlandsche ren ners in de Ronde van Duitsehland onge twijfeld veel van zich doen spreken en het is toch wel merkwaardig, dat men uit het resultaat der eerste étappe kan lezen, dat van de tien eerst aankomenden slechts vier Ouitschers zijn en de beste Duitscher zich vijfde klasseerde. E11 in het landeklasse- ment staat Frankrijk eerste, België tweede en Duitsehland pas derde. Het is voor de Nederlandsche wegrensport verheugend, dat onze beide landgenooten Schulte en Mid delkamp zich zoo uitstekend hebben geweerd. Zij waren steeds in de voorste gelederen te vinden. Met Schulte heeft inderdaad de beste man van den dag gewonnen. Tien kilometer voor de finish wist Schulte zich uit het. leidend peleton van ne gentien renners los te werken en met een halve minuut voorsprong bereikte hij alleen de finish te Stet tin. Bijzondere moeilijk heden bood deze étappe overigens ^niet. of het moet de ?sterke tegenwind zijn geweest, waar van de renners zeer veel last hadden. Verschillende uit looppogingen strand Jen gewoonlijk door het feit, dat de vluchtelingen niet alleen tegen den wind konden optor nen, tenzij met een hopelooze krachts verspilling. Op een GERUIT SCHULTE gegeven moment hadden Kijewski, Woelkurt en Moerenhout een voorsprong van twee minuten op het peleton, maar na de controle te Neubran- denburg maakte de weg een scherpe bocht naar het Oosten, waardoor men den wind pal tegen kreeg. Zoo werden de drie vluch telingen spoedig achterhaald. In het ver dere verloop werd de 50 man sterke kop groep in drie deelen gesplitst. Na 200 k.m., in de nabijheid van Prenzlau, ondernam Schulte de eerste serieuze weglooppoging. Twintig kilometer lang slaagde Schulte er in, bijgestaan door den Duitscher Umben- hauer, een voorsrpong te behouden, doch 17 man hadden de achtervolging ingezet, zoodat ten slotte, weinig kilometers voor Stettin, 19 renners weer bij elkaar lagen. Tien buitenlanders en negen Duitschers be vonden zich in deze kopgroep. Tien kilometer voor Stettin ging Schulte er nogmaals van door en ditmaal slaagde hij in zijn opzet: met 30 seconden voorsprong op den Belg Moerenhout kwam hij als eer ste door de finish en meteen in hel bezit van de gele leiderstrui. Het resultaat luidt: BerlijnStettin, 252 k.m. 1 Schulte 6 uur 41 min. 58 sec. 2 Moerenhout (België) 6 uur 42 m. 28 s. 3. Oubron (Frankrijk) zelfden tijd. 4. Le- vel (Frankrijk.) 5 Siebelhoff (Duitsehland) 6 Uinbenhauer (Duitsehland) 7 Spiesens (België), allen zelfden tijd. 8. Scheller Duitsehland) 6 uur 43 m. 3 s. 9. Middelkamp zelfden tijd; 10 Roth (Djuitschland.) Vertrek van Aankomst te (heenreis) |SinKap' 1 •'""'l031"1- 1 Iuni Zilverreiger I Bagra jurii |j0dhp. 1 Juni (heenreis) I I (terugreis) |Banp- 1 ,upi |Jodhp' 1 Juni JKSSL) lSchipho11 j"'"|Athene 1 ,uni Wielewaal ''B!lnd j juni Kicdan 1 Juni (terugreis) I Joodsche vluchtelingen naar Griekenlandl 484 Joodsche vluchtelingen uit Dant- zig hebben een toevlucht moeten zoeken op Kreta, aangezien het hen niet moge lijk was de Palestijnsohc kustwacht te verschalken en Palestina op onwettige wijize binnen te dringen. Deze vluchtelin gen hebben thans de Joodsche autori teiten dringend om kleeding en voedsel gevraagd. Bovendien hebben zij verschei dene ziektegevallen gemeld. Noodweer in Italië. Het noodweer in Ita lië heeft nog meer slachtoffers geëisoht, dan wij gisteren meldden. In de Ro magna breidden de overstroomingen zich uit, in de omgeving van Ravenna zijn meer dan 14.000 H.A. bebouwde grondi overstroomd, talrijke huizen werdeni weggespoeld, honderden gezinnen zijn dakloos en geheelc dorpen zijn geïso leerd. Anti-joodsche maatregelen in Italië* Itali ancn, die geboren zijn uit een Joodschem vader en een niet-Joodsche moeder, zul len den familienaam van hun moeder aan kunnen nemen. Verder zullen Itali anen, die geen Joden zijn, doch een1 naam dragen, welke algemeen als Joodsch wordt beschouwd, hun naam kunnen wijzigen. Dit decreet is aange nomen door den gisteren gehouden mi nisterraad. Ook is besloten, dat ieder testament, waarbij wordt bepaald, dat de erfgenamen den Joodschcn godsdienst moeten belijden, als ongeldig zal worden beschouwd. Italiaansche bommenwerper omlaaggestort. Nabij Pavia is een clricmotorige bom menwerper van de Italiaansche lucht macht omlaag gestort. De vijf inzitten den zijn om het leven gekomen. Ernstig spoorwegongeluk in Engeland. Gisteren is een passagiorstrein op weg naar Londen op een overweg nabij Hil- gcyfcn Goodsyard bij Dowmham Markct in Norfolk tegen een met, stroo geladen vrachtauto gebotst. Hierbij zijn zes pas sagiers om het leven gekomen en twaalf gewond. De chauffeur van de vrachtauto liep slechts een gebroken arm op. EgyptischRussische handelsbesprekingen. Men overweegt handelsbesprekingen te openen tusschen Egypte en de Sovjet- Unie. De Egyptische regecring heeft - reeds haar ambassadeur te Londen op dracht gegeven besprekingen te voeren met dop Sovjetrpssischen ambassadeur al daar. De belangstelling gaat voorname lijk uit naar den katocnihandel. Overstroomingen in Joego-Slavië. De over stroomingen in Middcn-Kroatië en West- Bosnië nemen een steeds dreigender ka rakter aan. De Save en de zij,rivieren stijgen zonder ophouden. Enorme opper vlakten staan onder water. In talrijke plaatsen heeft men militairen te Ihulp moeten roepen, om menschen en vee voor verdrinken te redden. Franco heeft kwestie met Cuba. Het blad „Informacion" meldt, dat generaal Franco de erkenning van zijn regeering door de regeering van Cuba niet zou aanvaarden. Hij zou van Cuba de betaling van vijf millioen peseta's geëischt hebben, omdat de nationalistische mailboot „Manuci Ar- nuz" in 1937 in beslag is genomen. Dit schip bevindt zich thans in Mexico. Ontploffing op een visschcrsboot. In ëe haven Buck is de motor aan boord van een vissohersvaartuig ontploft. Van de ^5 op varenden werden vier gedood en zes ern stig gewond. Spaansche generale staf naar Duitsehland. Generaal Queipo de Llano is gisteren vergezeld van de officieren van zijn gene rale n staf, per vliegtuig naar Duitsehland vertrokken en inmiddels te Stutgart gear riveerd. Parijs veilig voor luchtaanvallen. In de subcommissie voor de landsverdediging van de Kamer heeft de minister van lucht- - vaart, Guy la Chambrc een uiteenzetting gegeven De minister heeft medegedeeld, dat de productie van vliegtuigen geduren de de laatste maanden aanmerkelijk is versneld. De nieuwe fabrieken zijn bijna allen voltooid, waardoor de productie nog verder zal worden opgevoerd. Wat betreft de verdediging tegen aanvallen uit de lucht is de organisatie van Parijs zooda nig, dat de stad thans veilig is tegen plot selinge overvallen. Britsch koningspaar in een blokhut. De koning en de koningin zijn te Jaspers in Alberta aangekomen. Na een dag van rust zullen zij heden naar Edmonton doorrei zen. Den nacht zullen zij doorbrengen in een midden in het rotsgebergte gelegen blokhut, die niettegenstaande de afgele gen plaats en het primitieve uiterlijk zeer weelderig is ingericht en o.a. vier badka mers bevat. De Hongaarsche verkiezingen. De minister van buitenlandsche zaken, Keresztes Fi- schcr, heeft verklaard: „Zekere rechtsche extremisten willen de problemen oplossen door middel van buitenlandsche leuzen en denkbeelden." Fischer protesteerde ener giek tegen deze houding en verklaarde „een Hongaarsche oplossing" te willen. „De zoogenaamde vooruitgang der rechtsche extremisten" aldus zei de hij verder beteekent slechts, dat liet ongeruste en revolutionnaire deel der bevolking van het linksche in het rechtsche extremisme is gevallen."

Schager Courant | 1939 | | pagina 2