HeS doosje Onze graanvoorraad in oorlogstijd Goedkoop tarief voor familiereisjes in Palestina De reddingspogingen bij het duikbootdrama De Koningin te Schoorl Predikbeurten sa SCHAGEN ZAL DE EERSTE ZWALUW LENTE MAKEN? Waarschijnlijk in verband met de jongste belofte der rageering ten aanzien van die génen, die i\ï buitengewonen dienst zijn op geroepen en noode uit hun bedrijven kun nen worden gemist, is de heer Joh Bremer met zes weken zakenverlof naar huis ge stuurd. Het eerste schaap is dus over den dam- Zullen er meer volgen? HEER-HU GOWAARD ÖE RIJDENDE DOOD LANGS DEN WEG. Donderdagmiddag had in den Rustenbur- gerweg een ongeval plaats, dat nog betrekke lijk goed is afgelooperu Een auto, komende van Rustenburg en een auto uit de richting H.-Hugowaard, bestuurd door den hr. H. K. alhier, wilden elkaar pass'ecren, toen even eens een handwagen naderde, geduwd door twee personen. Door de snelle vaart vau laatstgenoemde auto was de bestuurder zijn wagen niet meer machtig en leek een bot sing tusschen heide auto's onvermijdelijk. Om dit te verhinderen reed H. K. tegen den handwagen aan, die totaal werd vernield. De halken vlogen in het rond De heer A. K. zocht een goed heenkomen achter de weg- boomen, de heer K. B. kwam onder de wielen van de auto terecht en bekwam slechts en- kele kneuzingen en een zenuwschok. Hoeveel slachtoffers zullen er nog moeten vallen, eer het toezicht verbeterd wordt? GÓED ZOO! De dames Mej. B. Dekker, M. Berkhout en T. Pronk behaalden allen het diploma, eerst genoemde voor B. en de beide anderen voor A. als Coupeuze en Costumicre hij het te Halsteren gehouden examen. Allen waren leerlingen der R.K. Parochi ale Naaischool te Noordscharwoude. ALKMAAR OPENING DER SEIZOEN-ACTIE VAN HET ZUIVELBUREAU VOOR NOORDHOLL. Het congres van den Bond van Boerinnen en andóre Plattelandsvrouwen, dat te Alk maar is gehouden, was blijkbaar een gereede aanleiding voor de Commissie van Bijstand, vanhet Zuivelbureau, om de jaarlijksche seizoen-actie, bestaande uit den verkoop van hompjes kaas in het Waaggebouw officieel te openen. De heer Ir. de Waal, voorzitter van de commissie, sprak een welkomstwoord, de burgemeester, Jhr. Mr. van Kinschot deed zich hooren en in verschillende toespraken werden de voordeelen van kaas als voe dingsmiddel en van de Alkmaarsche kaas- markt breed uitgemeten. c Er werd een proefje kaasdelicatesse rond gediend, waarna de verkoop begon. Hopen we, dat de kaasverkoop er toe zal bijdragen,- dat steeds meerderen ons product gaan waardeeren. OUDORP GESLAAGD. Mej. M. Stam slaagde dezer '•dagen Voor het diploma B als Coupeuze en Costumière, bij het te Halsteren gehouden examen. Mej. Stam was leerlinge van de Parochi ale Naaischool te Noordscharwoude. ZIJPE BURGERBRUG. DROEVIG ONGEVAL. Door onbekende oorzaak is gistermiddag het vierjarig zoontje van den heer P. de Leeuw té water geraakt. Geneskundige hulp hoewel spoedig aanwezig, mocht, toen het ventje op het droge was gebracht, jammer genoeg niet meer baten. De verslagenheid en de deelneming met de ouders, die hun eenige kind zoo jammerlijk hebben verlo ren, is algemeen. OUDESLUIS. VERKOOPING ZONDER LIEFHEBBERIJ. Bij de gisteren gehouden verkooning van het winkel- en woonhuis van Mevr. de Wed. M. de Vries waren velen aanwezig, waaronder echter maar weinig gegadigden, zoodat het complex opgehouden werd op het bedrag van f 2220, clus f 70 hooger dan het was ingezet. LANG END 1JK SCHEURING IN DEN MIDDENSTAND? Naar wij vernemen, is op de gisteravond gehouden vergadering van de R.K. Mid- denstandsvereeniging de Hanze, het bedan ken door hun leden van de Langedijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging be pleit. W1ERINGEN „NOORDERLICHT." Wij vernemen nader, dat de heer en mevr. de Ruyter, huisvader en moeder van „Noor derlicht" als zoodanig niet definitief "be noemd zijn te Wormerveer. Het echtpaar staat wel op de voordracht voor deze vacature. CONCERT. Gisteravond gaf onze Kon. Muziekver- eeniging „Harmonie" een openlucht-concert op de speelplaats van de kleuterschool te Hippolityshoef. Het was jammer dat 't weer zoo guur was. VERKIEZINGEN. De ingeleverde candidatenlijsten voor de verkiezingen v*an den gemeenteraad op 14 Juni as. zijn als volgt genummerd. 1. Vrijz. Dem. (O. J. Bosker); 2 S.D.A.P. (Mw. Wit-Slikker); 3 A. R. en C. H. (L. Niemeijer); 4 R. K. (A. Zwanik); 5 Comm. (G. v. Wijk) 6 Gem. Belang (M. Ivooij Pzn.) 7 Visscherspartij (J. Tijsen Jzn.) ANNA PAULOWNA DUIVENSPORT. „Altijd Verder" had op de wedvlucht van af Corbeil (afstand 500 km.) 40 vogels in concours. Zij werden om 7 uur 's morgens, met N.O. wind, in vrijheid gesteld. De eerste vogel werd om 5 üur 7 min. 10 sec. getoond, de laatste om 6 uur 16 m. 20 sec. Prijzen behaalden: W. Blaauiboer 1, 7 en 8 P. de Vries 2, 3 en 6; N. Spigt 4; J. van Duin 5. KOEGRAS JULIANADORP. KASSIER BOERENLEENBANK. In de Donderdagavond gehouden vergade ring van het. Bestuur en "Raad van Toezicht van de Boerenleenbank „Koegras", is tot Kassier benoemd met ingang van 1 Juli 1939 de heer K. Hoornsman Jr. alhier. ROODVONK. Naar ons werd medegedeeld is alhier een geval van roodvonk geconstateerd. OUDE N1EDORP ZIJDEWIND. R.K. BOERENLEENBANK. Gedurende de maand Mei werden aan spaargelden ingelegd f 11160.52 en terugbe taald f5530.98; op voorschotten werd afge lost f 6260.— en verstrekt f 60.— In loopendc rekening werd ontvangen f S312.57 en betaald f 16525.57. Eén nieuw spaarbankboekje werd uitgegeven, terwijl 1 nieuw lid werd gewon nen. Distributie van levensmiddelen in tijden van nood Centralisatie nadeelig, voor land bouw genie ent en. Vele Eerste Kamerleden hebben, in het zoo juist verschenen Voorloopig Verslag over de acht „oorlogswetten" ernstig be zwaar gemaakt over de distributie van levensmiddelen van een centraal punt, zooals in deze wetten wordt beoogd. De ervaring uit den wereldoorlog leert, dat in die periode gemeenten, in het landbouwge bied gelegen, de levensmiddelen van verre moesten ontvangen, omdat hun eigen landbouwproducten waren opgevorderd.Dit heeft meermalen tot vertraging geleid en zulks zouden de hier aan 't woord zijnde leden nu willen voorkomen. Middenstandsexamens te Alkmaar Bij de voortgezette middenstandsexamens werden gisteren 68 candidaten geëxamineerd waarvan er 52 slaagden, o.m.: J. J. Noort, Bergen; J. W„ van Nuland, An na Paulowna; J. Petrus, Den Helder; W. J. Praat, Keins, Sc-hagen; J. P. Meijer v. Put ten, A. J. Raat (vr., Alkmaar; G. W. A. de Ruijter, Schagen; J. P. van Schie, Den Hel der; J. L. Schotten, Schagen; G. Stoop, Waarland, C. P. Tuin, P. C. Tuin, 't Zand. P. A. Visser, Schoorl, door Jac. Roelofs Die nieuwe matroos, dat was maar 'n rare, vonden ze aan boord van de „Baarn". In het „vooruit" was hij de „Stille" gedoopt en dien naam zou hij vsvl blijven dragen, zoolang hij aan boord bleef. Niet, dat hij het achter den elleboog had; nee, dat konden ze nu juist niet zeggen; als er aangepakt moest worden, was hij de voorste. Maar 't was 'n rare, hè. Hij zei zoo weinig. Nog geen tien woorden van een heelen dag. Bij het schaften zat h\j al maar voor zich uit te staren en wanneer ze hem ook eens in het gesprek wilden betrek ken, kwam er nooit meer dan: ja of neen, uit z'n mond. Van 'n eilander kon je zoo iets wel verwachten, die zeiden niet veel, maar -hij was toch wel een beetje heel erg aan den stil len kant. Ze waren nu toch al een week onderweg, van Amsterdam in één ruk naar Bahia, maar ze wisten nog steeao niet meer van hem, als dat hij Klaas heette en van Texel kwam. Waar hij gevaren had, of hjj getrouwd was, of hij langer dan een reis aan boord bleef, niemand wist het. En 't gekke was, ze dach ten er eigenlijk maar zelden aan om het hem te vragen. Ze namen 'm zooals hij was, von den 'm nou eenmaal een buitenbeentje en noemden 'm de „Stille". Als 't 's avonds afnokken geblazen was, ging de „Stille" zich wasschen, nam daarna een boek en ging zitten lezen bij mooi weer aan dek en wanneer het daar te nat was. in een hoek van 't logies. Boeken uit de scheepskist las hij niet: hij had z'n eigen „bi- bleteek" in z'n koffer hadden ze gezien. Die boeken zagen er geleerd uit: maar daar kon den ze jammer genoeg, geen aanmerkingen op maken, want Klaas was een goed zeeman, daar ging niets van af. Een ding vonden ze heelemaaï geheimzin nig aan 'm Soms na het schaften en een en kele. keer onder het werk, haalde Klaas een kleine, zilverglanzende doos met een kunstig bewerkt deksel uit zijn zak, opende haar even: keek er in en stak het ding weer in z'n zak. Sommigen hadden wel eens gepro beerd er in te kijken, wanneer hij het deksel oplichtte, maar nog nooit had iemand kun nen zien, wat er nou eigenlijk in zat. Zoo onder elkaar, als hij er niet bij was, hadden ze het er wel eens over. Enkelen be weerden, dat het een talisman moest zijn, zoo'n soort toóvermiddel. Je had van die gas ten, wisten ze te vertellen, die waren dan lid van een of ander geheimzinnig genootschap of zoo, halve Indisch-mannen waren dat, die keken nooit als een gewoon mensch naar de dingen om zich heen, maar leefden in aller lei teekens en geheime woorden. Klaas moest er vast ook zoo een zijn. In dat doosje zou wel zoo'n teeken staan, dachten ze. Anderen, meer nuchter aangelegd, meenden, dat er een portretje van zijn liefje in moest zitten en dat Klaas het erg te pakken had. Daar was 't nou net 'n vent voor, vonden ze, om 'n heele reis aan één meissie te gaan zitten denken. Hij zou er ook wel een zijn, die nooit den wal op ging afijn, dat konden ze best hebben, dan zou hij mooi hun wachies op kun nen knappen in de havens. Maar alles bleef bij gissen; het juiste kwa men ze niet aan de weet. Dat ging zoo door de heele reis en ze brandden van nieuwsgierigheid, als Klaas weer eens, in gedachten verzonken, het glan zende doosje uit z'n zak haalde; hoewel, dat merkten ze wel," hij dat minder deed dan in het begin van de reis; soms zelfs gingen er dagen voorbij, zonder dat ze het ding te zien kregen. Toen het schip de Braziliaansche kust na derde, werd Klaas langzamerhand een beetje spraakzamer en de laatste dagen voor Bahia was zijn stemming^zelfs opgewekt te noemen. Het doosje bleef in zijn broekzak en de spot ter onder de matrozen beweerde, dat hij z'n lief ie in Holland al vergeten was en in Bahia wel een ander meissie zou hebben zitten, van daar zijn goed humeur. Eindelijk dan, na zestien dagen reis, had den ze in den namiddag de haven in 't zicht en het duurde niet lang of de „Baarn" liet op de reede van Bahia het anker vallen. Er zou dien dag niet meer gewerkt wor den. Het laadgerei was voor aankomst al op getuigd en de bemanning kreeg verlof den Kunnen de importeurs aan de verwachtingen voldoen? Soe pele regeling bepleit. De Eerste Kamer Heeft voorloopig verslag uitgebracht over de achf „oorlogswetten". Wat het, ontwerp „medewerking verdedi gingsvoorbereiding 1939'' betreft, zijn sommi ge leden van oordoel, dat toepassing van de ontworpen bepalingen wel zeer zwaren last op de importeurs zal leggen eii wel als ge volg van den, naar verluidt, op dezen te oefe nen aandrang tot het vormen en onderhou den van, van overheidswege vast te stellen voorraden, zulks terwijl overeenkomstig arti kel 9 daaraan verbonden kosten niet worden vergoed, tenzij de betrokken minister an ders bepaalt. De regeering verwacht, naar deze leden meenden te weten, door vrijwillige deelne ming van de importeurs inschrijving voor den opslag van 150.000 ton voedergranen te bewerkstelligen. Binnen zes maanden na het tot stand komen van de overeenkomst met de regeering zou dan, zoo spraken de hier aan het woord zijnde leden voorts, die op slag binnen de Hollandsche waterlinie aan wezig moeten zijn en zou van den verza melden voorraad 94'pet. te Rotterdam en Am sterdam moeten, en 6 pet. in enkele andere, nader aan te geven, zeehavens kunnen wor den gedeponeerd. Indien de desbetreffende berichten juist mochten zijn, dan achten deze leden de hoe veelheid van 150.000 ton wel zeer groot en duchten zij, dat do opslag ervan geheel vrij willig niet zou kunnen worden 'bereikt. En wat betreft de vergoeding, welke, naar hun ter oore was gekomen, de regeering voornemens schijnt voor den opslag van den voorraad te geven, zouden deze leden het onjuist achten, indien daarvoor het Land bouwcrisisfonds werd aangesproken of een afzonderlijke heffing werd ingevoerd, omdat zulks afwenteling op de verbruikers van de voedergranen zou beteekenen. Het billij'kste zouden zij achten, indien dat bedrag ten laste van de dcfensie-begrooting werd ge bracht. De hier aan 't woord zijnde leden beplei ten tenslotte, dat de regeering een soepele en gemakkelijke regeling zou invoeren, wat betreft kosten en "financiering, opdat de im porteurs aan de in hen gestelde verwach tingen zouden kunnen beantwoorden. Reductie vqor gezelschappen van vijf personen op komst. De doos van Pandora gaat steeds verder open. Thans verneemt het Hsbl., dat maat regelen bij de Nederlandsche Spoorwegen in onderzoek zi,jn; waardoor het reizen van vijf personen aanzienlijk goedkooper zal wor den. Tot dusver kende men slechts prijsvermin dering bij z.g, gezelschapsreizen, die ten minste tien deelnemers omvatten. In de naaste toekomst zal het dus zoo worden, dat een gezin, bestaande Uit man, vrouw en drie kinderen reductie geniet. Naar men ons me dedeelde moet het nauwelijks aan twijfel onderhevig zijn of deze nieuwe faciliteit zal binnenkort officieel worden afgekondigd. wal op te gaan. Tot een van de eersten, dié zich bij den bootsman aanmeldden, om per missie te vragen, behoorde tot aller verwon dering de „Stille". Dat had er nou een ge schenen, die nooit aan land ging en nu was hij warempel de eerste, die den wal opbeende. In z'n eentje ging hij scheen niet eens tijd te hebben op de anderen te wachten. „Nou... as die geen vaste verkering hier heit, ben ik 'n boon", oordeelde de baas-tim merman, die in z'n beste pakkie met den bootsman van boord ging en Klaas m de verte weg zag schieten. Den volgenden morgen om half zeven zaten ze allemaal, nog een beetje katterig van de walgeneugten, achter hun dampende koffie- mokken aan de lange houten tafel in het logies. Klaas scheen het best naar z'n zin te heb ben. H\j nam levendig deel aan het gesprek eD luisterde met genoegen naar de opgedischte verhalen van dt- anderen. Als een van de eer sten had hij zijr. koffie op, veegde wel voldaan met den rug van de hand z'n mond af. Toen eensklaps zwegen allen als op commando en staarden naar het zilverglanzende, mooi be werkte doosje, dat de „S ille", die nu zfln naam in het geh'-"1 geen eer meer aandeed, uit den zak had gehaald. Bedachtzaam, tevreden glimlachend, opende Klaas he. deksel tastte in het geheimzinnig binnenste keek toen vol behagen naar een klein, gitzwart rolletje, dat hg er uitgehaald had. Dan schalae ineens een luid gelach op. Ver bluft keek Klaas de anderen aan. „Jo, we dachten ik weet niet wat, wanneer jjj onder de reis dat ding uit je zak haalde, er zoo geheimzinnig in keek en het dan weer opborg", riep er een. „As je me nou", ichte Klaas. „Ja, dat was gewoonte, hè. Ik had voor de reis ver geten m'n -olletjes pruimtabak in te slaan en aa leenen heb ik een broertje dood. Nou,1 nemen jullie \an mij aan, dat ik er beroerd aan toe was de eerste dagert. Het eten smaak te me niet: het schip beviel me met en ik had het land aan iedereen. En als ik zoo in ge dachten zat, gir.g m' hand oude-gewoonte naar m'n broekzak om 'n pruimpje te nemen, hè. Maar 't was mis hoor, eiken keer", besloot Klaas vergenoegd glimlachend. GEDEELDE ARBEIDSVREUGDE. Bom achter bom Joodsche raad veroordeelt de terreur. Jeruzalem als in crisisdagen. De raad van de Joodsche gemeenschap van Jeruzalem heeft een verklaring gepu bliceerd, waarin de daden van terreur van de laatste dagen worden veroordeeld. De raad verklaart dat de Joodsche nationale in stellingen een afschuw hebben van het ver gieten van onschuldig bloed en een beroep doen op de discipline. Gisteravond is bij de Jaffa-poort een bom ontploft, waardoor vijf Arabieren wer den gedood en tien gewond, van wie een ernstig. Door de drie niet vier ontplof fingen van gistermorgen zijn ongeveer 1700 telefoonleidingen buiten werking gesteM. Nabij Kalkillieh heeft een troep Arabie ren, die in overweldigende meerderheid waren, een aanval gedaan op een spoor weg-patrouille, bestaande uit vier B êv sche politie-agenten en drie Joodsche £3- ambten. De patrouille werd in haar ge heel vernietigd. De Arabieren bemachtig den een machinegeweer en andere vuur wapenen. Vijf vermoedelijke daders van den Arabi- schen aanslag, die gistermorgen zeven doo- den heeft geëischt, zijn gearresteerd in Kafra- quafine. Thans kan nader worden gemeld, dat het een patrouille in een vrachtauto was, die in den hinderlaag viel. De rebellen schoten de inzittenden neer en maakten zich van de wapens meester. De aanslag heeft een levendigen indruk gemaakt op de be volking. Jeruzalem ziet er weer uit als in de crisisdagen en de menigte verricht haar werkzaamheden onder strenge politiebewa king. Talrijke huiszoekingen zijn in de jood sche wijk verricht. Engelsch koningspaar in October naar België? Uitnoodiging naar Canada onder weg? Koning Leopold van België heeft den Ko ning en de Koningin van Engeland uitge- noodigd, in den herfst een bezoek aan Bel gië te brengen, ter beantwoording van het bezoek, dat de Koning der Belgen aan Lon den heeft gebracht. Als tijdstip voor het be zoek is, naar gisteravond te .Londen werd vernomen, voorgesteld van 24 tot 28 October. De uitnoodiging is thans naar Canada onder weg. Vrees voor binnendringend water De Engelsohe bladen hebben hun latere edities snel veranderd om te kunnen melden, dat zwakke klopsignalen uit de duikboot gehoord waren. De opschriften werden daar bij in wat minder pessimistischen zin her ben. De Daily Telegraph er aan herinnerende, dat onlangs uit de gezonken Amerikaansche duikboot zoo velen zijn gered, schrijft, dat men er zich wel van bewust moet zijn, dat de doelmatigheid van de reddingskamer af hankelijk is van voorwaarden, die hier niet aanwezig waren. De Times gelooft, dat de opgesloten en de pogingen met de Davistoe- stellen niet hebben voortgezet uit vrees voor binnendringen van het water en het verbrui ken van de lucht. De News Chronicle ver langt een streng onderzoek naar de oorzaken van het ongeluk en van het mislukken der reddingspogingen". Ais de hoop toch nog zal moeten worden opgegeven, aldus de Times zal de ramp het zwaarste verlies beteekenen, dat de Britsche vloot ooit in vredestijd heeft geleden, Bezichtiging loopgraaf. Hedenmorgen kwam H.M. de Koningin, vergezeld van een hofdame, een adjudant en ordonnans-officier te Camperduin, waar Zij werd opgewacht door den plaatselijken be velhebber van Andel. Na bezichtiging van een loopgraaf vertrok Zij weer per auto naar het Zuiden. Vermoede lijk heeft H.M. zich naar Bergen, Bergen aan Zee, Egmond aan den Hoef, Wijk aan Zee, enz. begeven, tot Scheveningen, ten einde de kustwerken te bezichtigen. ZONDAG i JUNL Ned. Herv. Gemeente. Kolhorn (verbeterd bericht), nam. 2.30 uur, Ds. Van Biemen. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15, uur, Cand. Dick-» hout van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer P. Boon. Nam. 3.30 uur, Ds. v. d. Heide, van Br. op Langendijk. H. Doop. Schagerbrug (Grootsloot), voorm. 10.30 u., de heer Porcelijn van Hilversum. Wieringerwerf, vim. 10 uur, Cand. Luuring. Slootdorp, voorm. 10 uur, Cand. Nijdatm. Middemmeer, nam. 2.30 u., Cand. Luuring. Extra collecte. Wieringerwerf, 's av. 8 uur, Jeugdbijeenk. ZWAAG, 2 Juni. 'Veilingsvereen. „Bangert, en Omstreken". Gr. Sehotsche 9—11.20, kl. Schotsche 7.70 —12.50, blauwe 1.90, wortelen 6—14,bloem kool 1527, sla 0.501.10, andijvie 3.7010, prei 7.—, spinazie 5—12.80, postelein 3.10- 4.50, komkommers 7—12, slaboonen 5680, doperwten 11—20, peulen 26—43, rabarber 3.205.70, aardbeien 60160, Druiven: Frankenthaler 116—134, tomaten 20-34, blauwe pruimen 4, Reine Victoria 4, Prole fic 142—150, Perziken 8—16. MEDEdMBLIK, 2 Juni. Aardappelen: Schotsche muizen 8.60—9, kleine muizen 9.90—18, kriel 7.SO—8.10 per 100 Kg. ALKMAAR, 2 Juni. Kaas'beurs. Kl. Edammer 40 plus, aanbod 4690 stuks, verkocht 4690 stuks, middemprijs f 15.50—16, hoogste prijs 17, volvet Ed., aanvoer en verkocht 200 stuks, prijs f 21.50. Totaal: aanbod .4890 stuks, verkocht 4890 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 2 Juni. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 147 H.L.'s, waarvan 32 H.L. voertarwe f 6— 6.50, 3 H.L. gerst chev. 8.60, 82 HL. hïver 67.35, 18 HL boonen, wo. bruine 35, ci troen 1230, duiven 8—12 en witte boonen 28, 5 HL. karwijzaad, prijs niet genoteerd; 7 HL. erwten, w.o. groote groene f 1012, grauwe 26—36 en vale erwten flo. Alles p. 100 Kg. Handel stug. ALKMAAR, 2 Juni. Aardappelen (nieuwe) 10—12, aardbeien 1833, aalbessen 18.andijvie 20, aapeiv ges 1233, bloemkool I 20—27, ide-m II 15— 18, druiven 49—52, kropsla 0.50—1.40, kom kommers 5—9.50, prei 3.10-4.60, peterse lie 1.—, postelein 0.18—0.27, peulen 18—23, rabarber 5—7.50, raapstelen 0.60-6.90, ra dijs 0.603.60, selderie 0.501.10, spinazie 0.12—0.92, snijboon en 27—28, dubbele sper- cieboonen 40.—, tomaten 17—18, uien 2.20 —3.60, wortelen 59. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Juni. „Aanvoer: 7600 Kg. tomaten: A 35.40, B JM0. ,9 CC 32.20, 5500 bos rabarber 2.50—4.90, 17600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 8.10—8.60, drielingen 7.80—10, kriel 6.20—8.70. NOORDSCHARWOUDE. 3 Juni. Aanvoer: 1700 Kg. Deensohe witte 1.90— 2.<0, 1650 Kg. kroten 0.80, 500 Kg. Bevelarn ders 1.—.

Schager Courant | 1939 | | pagina 11