Geen coupe tegen Yeoieu Opstand in Transjordanië De eeuwige bom in Palestina Het Spaansche veld rijp om te oogsten Mussolini maakt balans op Te royaal bij Defensie? „Schending der goddelijke geboden" Negen boschbranden in één week Meer bloemkool naar Duitschland lersche bommen werpers houden vol Postvluchten op Indië Bcrl 1 11 m DE WERELD weinig woorden vaart uit Oprichting van nieuwe Britsche poiitieafdeelingen. Nadat Zaterdagochtend in de hal van het postkantoor van Jeruzalem twee bommen waren ontploft, ten gevolge waarvan vijf personen wer den gekwetst, is gisterochtend we derom een bomaanslag gepleegd. Voorts wordt melding gemaakt van een moord op een Joodschen begra fenisondernemer. De daders zijn onbekend gebleven. De bom van gisterochtend is tot ontplof fing gekomen, kort nadat hij door deskun digen was ontdekt. Eén persoon werd ge dood, zeven gewond. Bij de drie bomontplof fingen zijn in het geheel 13 personc-n ge wond en één gedood. Het schijnt, dat extre mistische Joodsche elementen bij deze zaak bétrokken zijn. Er zijn verschillende huis zoêkingen gedaan. In eén garage werd nog een vierde bom ontdekt. Voor de derde maal aan moord aanslag ontkomen. Voor de derde maal sedert het uitbreken der onlusten is de Arabische burgemeester van Jaffa, Abdoel Raoef Bitar, leider van de verdedigingspartij, aan een moordaanslag ontsnapt. De dader werd door personen, bc- hoorende tot het geleide van den burgemees ter, doodgeschoten met de revolver, waarme de hij zelf den aanslag had gepleegd- Versterking van de politie. Officieel wordt medegedeeld, dat maatre gelen worden genomen om nieuwe Britsche poiitieafdeelingen in Palestina op te rioh- .ten. Verder wordt de Hooge Commissaris ge machtigd, het overdragen van land tusschen Arabieren en Joden te verbieden of te rege len. Een nauwkeurige omschrijving van de ze regeling, welke met terugwerkende kracht tot 15 Mei zal gelden, zal binnenkort wor den gepubliceerd. Hitier zoekt thans zijn voordeel! Hitlér stelt alles in het werk om, nu de strijd in Spanje ten einde is, voordeel te trekken uit de Duitsche hulp aan Franco. Derhalve is Wohltat van het ministerie van Economische Zaken naar Burgos gezonden om handelsbesprekingen met de Spaansche regeering voor te bereiden. Men acht hier de taak van Wohltat van het grootste be lang voor de Duitsche industrie. - Reuter verneemt, dat Wohltat'teffrlkatse' den toestand wil bestudeeren en in contact wil treden met dc Spaansche regccring on economische kringen teneinde volledig op de hoogte te komen met de mogelijkheden. Duitschland stelt vooral belang in de Spaan sche ertsen en mineralen, vooral ijzer en het hoopt in Spanje eigen hoogovens te kun nen bouwen en eigen mijnrechten te ver krijgen. Het werk van. de ltaliaansche luchtmacht in Spanje. Officieele gegevens zijn verstrekt, zoo meldt Stefani, over de medewerking van de ltaliaansche luchtmacht tijdens den Spaanschen burgeroorlog. Het militaire per soneel dat aan de campagne deelnam be droeg bijn 6.000 personen. Het,civiele perso neel ruim 300 personen. De luchtmacht voerde 87.000 vluchten uit en wierp twaalf millioen kilogram ontplofbare stoffen uit. Zij trof 224 „roode" schepen, haalde 000 vliegtuigen neer en vernielde 40 toestellen welke op de vliegvelden stonden. Het aan tal neergehaalde ltaliaansche toestellen be droeg 86. liet personeel dat gedurende dc krijgsverrichtingen is bezweken bedroeg 175, en dat der gewonden 192. Onware Duitsche berichten? Officieele Britsche kringen spreken ten stelligste tegen, dat Britsche troepen een coup tegen Yemen zou den hebben ondernomen, zooals een Dultsch blad gemeld heelt. Achttien dooden een bruiloft op Instortende muren verpletterden de bruiloftsgasten. Gedurende een Chineesche bruiloftspartij is een ontzettend ongeluk gebeurd, waarbij 18 Chineezen waaronder de bruid, zijn om gekomen. De bruiloft zou eerst gevoerd worden in de Fransche concessie te Shanghai, maar op liet laatste oogenblik werden twee, huizen in het vluchtelingéndistrict Nantao er voor uitgekozen. De huizen hadden gedurende dc Cliineesch-Japansche vijandelijkheden vah 1937 veel geleden, maar waren gerestaureerd Alles was voor het feest gereed, tocn.de perceelen zonder dat iets tevoren er op wees, plotseling, instortten. Mannen, vrou wen en kinderen werden onder de instorten de muren bedolven. Dc bruidegom, een 26- jarlge jongeman, werd later bewusteloos aangetroffen naast zijn bruid, een 17-jarig meisje, dat op slag gedood was. In totaal waren 18 dooden te betreuren. 44 andere bruiloftsgasten werden gekwetst; Een groote menigte vluchtelingen was van het ongeluk getuige, daar zij belang stelden in het hu welijk, dat het eerste was in het district Nantao sedert de Japansche bezetting van Sjanghai. De heer van Vessem informeert. Het lid der Eerste Kamer de heer van Vessem heeft den minister van Staat, minis ter van Algemeene Zaken, minister van Financiën a.i., voorzitter van den Raad van Ministers, en aan den minister van Defensie de volgende vragen gericht: 1. hebben de ministers kennis genomen van het hoofdartikel in „De Standaard" van 2 Juni j.1. waarin o.a. het volgende voor komt: „Van verschillende kanten wordt onder onze aandacht gebracht, dat men van mili taire zijde toch wel wat al te royaal is met het uitgeven van geld. Er zou meer materiaal zijn gerequireerd, althans voor langeren tijd zijn gerequireerd, dan niet het oog op de omstandigheden; nooclig is. Er' zouden voor het gebruik van paarden,, en- personen- én goederenauto's, aan éigenaren te hooge vergoedingen worden betaald enz. De opmerkingen bereiken ons van perso nen, die een krachtige defensie en een goede grens- en kustbewaking noodzakelijk ach ten, en de zorg daarvoor toejuichen, maar die tevens van nieening zijn, dat daaraan niet meer mag worden ten koste gelegd, dan op den grondslag van het onvermijdelijke redelijk is." 2. Zijn de ministère in staat en bereid in lichtingen dienaangaande te verschaffen? Dc heer van Vessem verzoekt den minis ters tenslotte de kosten van de genomen militaire maatregelen mede te deelen. Een getuigenis van „Kerk en Vrede". Op de te Leiden gehouden algemeene ver gadering van „Kerk en Vrede" heeft dr. M. van der Voet een rede uitgesproken, waar in hij o.m. zcide dat het getuigenis van „Kerk en Vrede" noodiger is dan ooit. De wereld- toestand is ontstellend en onheilspellend: de oorlogsdreiging is zooal niet accuut, dan toch latent. Aan dc cultureele verheffing van het volk kan niets gedaan worden, omdat het militarisme hóogtij viert, dat de beheerschen- de functie in de tegenwoordige staathuis houdkunde is en de ideologie die overal en in alles domineert. Niet te ontkennen valt dat het mi litaire systeem als zoodanig de mis schien onbewuste bondgenoot is van den totalitaircn staat. Onze leden moeten een keurbende vormen die waarschuwend optreedt tegen deze ideologie en deze daadwerkelijke schending der goddelijke geboden. Het gaat om .géést- tegenover geest, ge zindheid tegenover gezindheid. In ons land \yordt de vrijheid van geloofsuiting geknot en wordt de vrijheid van geweten geknecht. Men denke aan de strafmaat, die voor dienst weigering wordt toegepast. „Tweederangsonderdanen." Het gaat er heen, dat wij als tweederangs onderdanen worden beschouwd. We voelen ons als de anderen, maar wij vragen eer biediging van de opvatting, dat wij in laat ste instantie God meer hebben te gehoor zamen dan de menschen. Ilier dreigt de spanning accuut te worden, doordat de over heid wordt gemilitariseerd. Kunnen we ho pen op meer toenadering althans van den kant der kerk? Ook hier is geen oorzaak voor optimisme. De christelijke kerk moet zoo besloot dr. van der Voet een kloek getuigenis doen uitgaan tot dc volken, in dezen tijd van geweldsvcrheerlijking. Gelderland weer geteisterd. Gistermiddag om ongeveer half drie is op het terrein van - het staatsboschbeheer te Groesbeek een hevige brand uitgebroken, welke werd ontdekt, doordat zich hevige rookwolken boven de bosschcn verspreid den. In allerijl schoot hulp toe. Het vuur word'bestreden door arboidere van het Staatsboschbeheer, particulieren en militai ren van het tc Groesbeek gelegerd grens wachtregiment. Ongeveer 3 H.A. werden door het vuur verwoest. Het is reeds de negende boschbrand, welke in de omge ving van Groesbeek in de afgeloopen zeven dagen heeft gewoed. Rampzalig sigaretteneindje. Zaterdagmiddag brak brand uit in de dënnebosschen, gelegen op den Zandberg t'é JM'aasbree Militairen en burgers bestreden hét vuur door. middel van tegenbranden en het maken van brandgangen, waardoor zij de vlammen konden stuiten. 3 H.A. denne- bosch ging verloren. Men vermoedt dat de brand ontstaan is door liet wegwerpen van een brandende sigaar of sigaret. Het besmette gebied beperkt. Zooals men weet, heeft Duitschland een zeker gedeelte van ons land besmet ver klaard met den. Coloradokever en de in voer van tuinbouwproducten uit dat gebied verboden. De Noordelijke grens van dat ge bied loopt van Noordwijk tot Dinxperlo. Naar de Msb. verneemt, wordt in dezen maatregel, dank zij gevoerde onderhandelin gen. met ingang van a.s. Maandag een voor onzen tuinbouw gunstigo verandering gebracht. Van dien dag af. zal voor den invoer van bloemkool in Duitschland, mits deze gedopt'is, d.w.z. van alle bladen ont daan, dc noordelijke grens van voor invoer verboden gebied iets meer naar het Zuiden worden verschoven. Door dezen maatregel zal voortaan gedopte bloemkool uit het Westland en de omgeving van Delft naar Duitschland mogen worden geëxporteerd. Wat dit voor de betrokken tuinbouwge bieden betcekent, mag blijken uit de vei- lingscijfers van bloemkool gedurende deze maand. Terwijl op de Zuid-Hollandsche vei lingen de bloemkool niet meer dan f6 per 100 stuks opbracht, konden de tuinders in dc Noordelijke provinciën f30 per 100 stuks bedingen. Nu deze nieuwe maatregel is ge nomen, zullen ook de prijzen van bloem kool op de Wcstlandsche veilingen veel ver beteren. Een wijdvertakte organisatie. Scotland Yard in voile actie. Het I.R.A. (het lersche - republikeinsche leger) heeft zijn terroristische aanslagen op de Britsche posterijen voortgezet. Op het sta tion van Euston werd in een postzak een smeulende rubberbom in een enveloppe ge vonden. In een der voorsteden van Londen werd brand gesticht in een brievenbus en op een Londensoh postkantoor is een boni in een postpakket ontploft. Érnstige schade werd niet aangericht 'en niemand werd getroffen, doch een groot aantal poli tiemannen en rechercheurs zagen hun ver lof voor het weekeinde ingetrokken, aange zien Scotland Yard een uitgebreid onder zoek instelt naar het hoofdkwartier van de terroristen. Een wijdvertakte organisatie. Uit nadere berichten over de ontploffin gen blijkt, dat hier sprake is van een wijd- vertakten aanslag der terroristen van het lersche republikeinsche léger, op de dien sten der posterijen. Evenals bij de vorige aanslagen van de I.R.A. schijnen de brandjes en ontploffingen door een zuur teweeg gebracht te zijn. Ver scheidene postbeambten liepen verwondin gen op, hoewel niet van érnstigen aard. Evenals in vorige gevallen, volgen deze aanslagen weer op veroordeelingen van Ieren wegens ontploffingen. Te Stirling zijn vier mannen veroordeeld,- die het voorne men hadden ontplofbare stoffen te stelen uit het kruithuis van Falkirk. ltaliaansche berichten over ern stige onlusten. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Naar het „Zwölf Uhr Blatt" uit Rome verneemt,, is in Transjordanië een opstand uitgebro ken, welke tegen de Engelschen gericht is. In vele plaatsen zijn Engelsche vlaggen verbrand. De rebellen hebben strategisch belangrijke punten bezet. Tusschen Engel sche troepen, die uit Palestina geroepen waren en rebellen, zou reeds een gevecht hebben plaats gehad, waarbij de Engel schen tot den aftocht gedwongen zouden zijn. PUBLICATIE STEUNVERGOEDING ERWTEN EN BOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd van 5 tot en met 10 Juni 1939. voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan de standaardmonsters van de kwaliteitsklasse A, B of C, respectievelijk f2.90, f2.40 en f 1.90 per 100 kg. zal bedra gen en voor voedcrenvten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben ge teeld, f 1.40 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938 in hetzelfde tijdvak door te lers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaliteitseischen, zal f 1.50 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenfiage, 9 Juni 1939. (Adv.) TEELTPREMIE VLAS OOGST 1938. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor' vlas van den oogst 1938, hetwelk met inachtneming van de dienaangaande gestelde regelen werd ver kocht in het tijdvak van 1 Maart 1939 tot en met 30 April 1939, alsfnedc voor vlas van dien oogst hetwelk op 30 April 1939 nog on- vèrkocht en in onbewerktcn toestand aan wezig was, een teeltpremie zal worden uit gekeerd. Deze tecltpromie zal per kg. gerepeld vlas een zoodanig bedrag beloopen als overeen komt met een gemiddelde premie van f 37.50 per ha. 's-Gravcnhage. 9 Juni 1939. (Adv.) Gier (terugreis) Pelikaan (heenreis) Vertrek van Aankomst te [Athene 11 JunijA'dam 11 Juni Jodhp. 11 Juni Rang. 11 Juni ft'c'rü™!" lJodhp- 11 IunilBasra Iu»i Reiger (heenreis) Buizerd (terugreis) (Athene 11 JunijBasra 11 Juni Medan 11 JunilRang. De Valk heeft door het slechte weer een dag vertraging. men 11 Juni I Di veer-thani jter SPAN De Korre besch o.a. d regelt men Dit Lasteren in Rusland zwaar gestraft. Het hooggerechtshof te Kiev heeft den onder wijzer Spitsjkak, die er speciaal zijn werk van maakte, menschen op lasterlijke wijze aan te brengen ,tot vijftien jaar gevange nisstraf veroordeeld. In vijf jaar tijds had Spitsjkak honderden personen aange bracht, die hij van contra-revolutionnaire activiteit beschuldigde. Verscheidenen. hunner werden gearresteerd. Paus ontvangt Spaansche missie. De Paus heeft heden de 3200 Spaansche fa- langistcn, die zich op het oogenblik te Rome bevinden, ontvangen, tezamen niet den Spaansche minister Serrano Suner; generaal Gambara en de leden van de Spaansche militaire- en marinemissies. Dé Paus verwelkomde zijn zeer geliefde zonen die'hem grooten troost hadden geschonken, want zij waren de verdedigers van het ge loof en de Spaansche beschaving. Hij gaf zijn zegen aan Franco. „Help ons Chamberlain." De negen hon derd zeven Duitsche vluchtelingen aan boord van de „St. Louis" van de Hamburg- Amerika lijn, die geen toestemming heb ben gekregen om op Cuba aan land te gaan, hebben Chamberlain in een tele gram verzocht, han in Engeland een toe vlucht te verleenen of tenminste toestem ming te verleenen, te Southampton aan land te gaan. Oorzaak Thetis-ongeluk bekend? Sunday, Times schrijft, dat de ramp van de Thetis het gevolg is van een vergissing van een der schepelingen: Het water zou naarbin nen zijn gekomen toen de bemanning oefe ningen deed met de torpedolanceerbuizen. Het uiteinde van de buis zou niet zijn af gesloten geweest. Fransche socialisten en communisten nid meer samen-. - Het centraal comité van. de communistische partij heeft een schrij ven gericht tot de socialistische partijen, waarin wordt voorgesteld binnenkort de commissie tot overeenstemming tusschen socialisten' en communisten bijeen te roe* pen. De permanente administratieve com missie van de socialistische partij heeft- dit voorstel met 18 tegen 13 stemmen van de hand gewezen. Labourpartij wil geen volksfront. De voor* zitter van de London County Council, het Üd van het Lagerhuis Herbert Morrison', heeft in een rede tot een vergadering van de Labourparty te Brighouse in Yorkshire gezegd,'dat de Labourparty zich zal blij ven verzetten tegen het vormen van een volksfront. Duitsch gedenkteeken omvergehaald. Een in het plaatsje Fiedlitz a. d. Weichsel in 1881 opgericht gedenkteeken voor den Pruisischen bouwmeester dr. Schmid Mariënwerder is door „Poolsche chauvi nisten" met touwen en breekijzers omver gehaald. Schouwburg te Madrid verwoest. Zater dagavond is een voorraad ontplofbare stof fen, welk in den koninklijken schouw burg waren opgeslagen, per ongeluk ge ëxplodeerd. Drie soldaten werden ernstig en een tiental voorbijgangers licht gewond. Er ontstond een brand welke op de belen dende perceelen oversloeg. ier( Öen Hei ui gtad van heeft He- van doua blad jegei Lo doua spioi [tf v wijs I1R len D. tycb besl irisy hen ,vok N zig< wei ins slu FEUILLETON. Ethfll M Dell 37. En al dien tyd hield Roife haar, zonder te spreken tegen zijn breede borst. Hy wiegde haar enkel zacht heen en weer en zoo nu en dan streelde hg haar. Eindelijk, toen van uit putting haar snikken ophield, schonk hg wat melk in een beker en gaf haar die. Er is dezen keer geen rum in, zei hy zacht. Haar 'oogen waren büna dicht van het schrei en. Ze voelde zich heel zwak na haar neder laag. Hg zette den beker neer en hield haar weer dicht tegen zich aan. Wees maar stil, zei hij, tot het wat beter voelt Wees maar niet bang Maar ze was wél bang. Het sterke, gelijk matige kloppen van zy"n hart vervulde haar met een diepe onrust... een angstig voorge voel dat ze niet overwinnen kon. Het was of iets in haar het uitschreeuwde als antwoord daarop... iets. waar ze niet naar luisteren wilde. Haar vrijheid had zooveel voor haar beteekend en deze man, die meer meester dan minnaar was, had haar die ontroofd. Zijn overwinning wondde pijnlijk haar trots. Mis schien zou ze zich gewonnen hebben gegeven, als hij voor zichzelf gepleit had. Maar zyn hooghartige methodes vernietigden haar ge voel van eigen waarde. Ze haatte zichzelf om haar overgave en in zekere zin haatte ze ook hem, omdat hg haar overwonnen had. Hij had haar geen eervollen krijg gegund. Misschien had hg niet heelemaal begrepen, hoeveel dat haar w«*ard geweest zou zyn. Toen hij weer sprak, wou ze niet antwoor den. En zoo, zonder haar toestemming te vra gen, lichtte hij haar gezichtje op en drukte zyn lippen op de hare. Ze probeerde te pro testeeren, maar hy gaf haar geen kans. Zijn kus was hevig en gepassionneerd en hield aan tot de weerstrevende geest in haar gebroken was en haar lippen hem beantwoordden. Toen met een vreemden, onvasten lach, zette hy haar neer op de kussens en stond op. Terwyl ze daar hijgend lag, hield hy zich bezig met den ontbijtboel en toen de storm van emotie's, die hij gewekt had, begon te luwen, was hy al uit de kajuit verdwenen. Ze kwam overeind met een gevoel, of ze zou stikken en wou zich naar de kleine ruim te op het achterschip begeven, waar ze voor het eerst aan boord van de „Circe" was ge stapt. Maar voor ze daar was dwong iets haar om te kijken. Op de tafel zag ze, heelemaal alleen, een mes liggen. Haar hart begon zwaar te bon zen. Ze staarde ernaar. Had hij het by onge luk laten vallen Of had hy het daar met opzet achtergelaten Ze voelde zich Ijskoud worden en herinnerde zich huiverend, dat hy dat andere mes gezien had, dat ze in haar ka mer op Honeyballfarm onder haar kussen verborgen hield om zoo noodig zichzelf te verdedigen. Ze kon zich niet voorstellen, dat dit mes hier bij toeval was blyven liggen, maar wat hy voor reden kon hebben het achter te laten, was haar onbegrypelyk. Door een plotselingen impuls geleid, pakte ze het op en ging ermee naar het keukentje, waar Rolfe bezig was met afwasschen. Je hebt dit vergeten, zei ze kortaf. Hij draaide zich snel om. Ze zag zyn oogen opglanzen. Ik deed het expres, antwoordde hy even kórt. Ze reikte hem het mes met een onvaste hand. Ik begrijp niet waarom. Hij nam het niet aan. Ik dacht, zei hy, dat het je misschien zou helpen om je... veiliger te voelen. Alsof er een klep werd geopend, zoo stroom de het bloed van haar hart naar haar ge zicht. Ze voelde dat ze hevig bloosde. Met een vaart gooide ze het mes in de afwaschteil. Als ik niet veilig ben met jou, zei ze driftig,"dar verdrink ik me. Zoo, zei Rolfe. Nou, het zal nog niet noodig zyn... voorloopig. Hy sprak met de vastbesloten koelheid, die ze begon te kennen. Er lag een welbewuste kracht achter verborgen, waartegen het nut teloos was te vechten. Ze keerde zich van hem af en terwyl ze wegging, begon hij een wys te fluiten, die klonk als een triomfzang. De melodie doordrong haar en deed het bloed in haar aderen kloppen. Hy mocht dan meer meester dan minnaar zijn, niettegenstaande dat deden die verrukkeiyke accoorden van de Cavalleria Tusticana in haar opnieuw de ver voering opvlammen. HOOFDSTUK II Dien dag verlieten ze hun ankerplaats niet. De morgennevel verdichtte zich in den loop van den dag tot een ondoordringbaren mist. Crabstonebaai was een smalle inham, waar geen stoombooten kwamen en Rolfe besloot daar te blyven. We zyn hier veilig, zei hy, en het is beter hier niet vandaan te gaan, voor het opklaart. Julie was eerst ontstemd, maar het was onmogelyk de wysheid van zyn uitspraak te betwisten. Buiten hun haven klonk onophou- delyk het getoeter van misthorens en licht schepen en zich in open zee te wagen zou pure dwaasheid geweest zyn. We hebben proviand genoeg, stelde Rolfe haar gerust. Zoo noodig zouden we het een week kunnen uithouden en het zal je goed doen een tydje behoorlyk eten te kry- ge n. Hy kuste den binnenkant van haar arm, terwyl hy dit zei en toen ze dien terugtrok, lachte hy. O, mag ik zelfs dat niet Waar om h-jb je eigenlyk dat mes niet gehouden, Julie Ze draaide hem haar rug toe. Ik heb je immers gezegd, wat ik zou doen als... Meen je dat ik je je gang zou laten gaan Je zou alleen maar erg nat worden en, in een deken gerold in bed gestopt wor den, dat is alles. Kom by me zitten en praat niet zulke nonsens. Ze had nooit eerder iemand als hy ont moet. Hy was onverwrikbaar en onverstoor baar. Als ze hem maar boos had kunnen ma ken, zou ze alles lang niet zoo afschuwelijk hebben gevonden. Nu had ze het ergerlyke ge voel voortdurend in de minderheid te zijn want hy stuurde al haar berekeningen in de war. Soms was ze bang voor hem. Je beat nou myn meisje, zei hy, toen ze samen op de bank zaten, zijn arm om haar heen. Dat... voor het geval je net niet weet... beteekent dat ik je kan kussen zoo vaak ik wil. En Ik waarschuw je dat het t&melyk vaak zal zyn, zoolang deze mist aan houdt. Vind je het werkeiy'k zoo naar om ge kust te worden, Julie Of stel je je maar een beetje aan Ik stel me niet aan, zei ze veront waardigd. Alleen... vind ik, dat je be hoorde te wachten. Het spijt me, dat ik het niet met je eens ben. We zyn toch tenslotte verloofd, is het niet Ze gaf geen antwoord. Haar gewonde trots overheerschte alle andere gevoelens. Den ge- heelen morgen had ze er de schryning van gevoeld. Is het niet vroeg Rolfe, terwyl hy haar vaster tegen zich aan drukte. Ze moest zich gewonnen geven en mompel de Nou ja, ik veronderstel, dat we dat zyn. En als we getrouwd zyn, vervolgde Rolfe, zullen we een reuzen goeden tyd hebben. Je beseft nog heelemaal niet wat ja te wachten staat. Het zal een kolossale ver-, rassing zijn. Ik vind het afschuwelyk om altyd op een boot te moeten wonen. BestDan behoef je dat niet, gaf hy onverwachts toe. Zullen we dan in een van die grappige huisjes op de kade gaan wonen En dan maken we en hekje voor de deur, dat de babies niet in zee kunnen tuimelen. Maar we zullen leeren zwemmen, zoo gauw ze loopen kunnen en misschien al eerder. Ik voel er niets voor onnoodige risico's te loo pen. Ze staarde hem aan, ontsteld, half onge- loovig. Babies Wat voor babies Wel, de onze natuurlyk, domoor! zei Rolfe. Ik zal geweldig goed voor je zorgen, net zoo goed, alsof je met den zoon van een lord was getrouwd. Hy lachte tegen haar, zyn plotselingen glimlach. We zullen een reuzen tyd samen hebben. Julie viel uit met een heftigheid, die haar zelf verraste. Ik haat de manier, waarop je maar aanneemt dat alles vanzelf spreekt... net alsof... (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1939 | | pagina 2