Federatie van V.V.V.'s Uit Langendijk Tweede blad BERGEN in Noord Holland De oprichting van een Provinciale Vereeniging ter sprake Ingezonden Maandag 12 Juni 1939 Congres 1940 der A.N.V.V. in Den Helder? Zaterdagochtend had in hotel Nas sau Bergen de 14e vergadering plaats van liet 'Algemeen Bestuur der Fe- - deratie van V.V.V.'s in Noordholland {boven het Noordzee-Kanaal, onder voorzitterschap van den heer dr. D. Breebaart, burgemeester van Zijpe. De voorzitter heette allen hartelijk wel kom, speciaal richtte spr. zich tot den voor- fitter der A.N.V.V. den heer baron Krayen- Jioff Spr. betreurde diens heengaan, want aldus spr. wat is de A.N.V.V. zonder ;iden -heer Krayenhoff? (applaus.) De notulen werden zonder op of aanmer king goedgekeurd. Ingekomen stukken De heer Breebaart deed o.m. de volgen de mededeelingen van ingekomen stukken: De afd. Zijpe van de V.V.V. zond bericht, Hat zij haar subsidie met f 10.— verhoog de (applaus.) De afd. Den Helder verleende een sub sidié van f 25. De afd. de Rijp van de V.V.V. zond be licht, dat zij als lid der Federatie toetrad. Hierna bracht de heer Zeiler namens de IV.V.V. Bergen dank aan het bestuur der Federatie, dat het deze vergadering in Ber gen. aan Zee had willen houden .waarna de voorzitter den heer Zeiler dank zegde yoor de ontvangst in zijn hotel. Brengt Uw vacantie door in eigen land. Een beroep werd gedaan op de Nederlan ders om hun vacantie dit jaar in eigen land le doen doorbrengen. -De heer v. d. Geerde wilde in dit verband ook de radio-vereenigingen hiervoor span nen. De heer Zeiler was van meening, dat een len ander weinig zou geven. Men gaat nu (eenmaal naar het buitenland en daar valt niets aan te doen. - Vervolgens werd de wenschelijkheid be sproken van een radio uitzending over Nrd- Holland naar Ned. Indië. Besloten werd, dat het bestuur deze aan gelegenheid nader zou onderzoeken. Jaarverslaa van den secretaris '-;De socretaris, de heer I, - P. Boeman, foracht daar op het jaarverslag ■uit* (Wij stippen daaruit het volgende aan: Het afgeloopen jaar kan in alle opzichten gelukkig worden genoemd. Het ledental nam met 3 toe, n.1. de Rijp; Bergen en Texel. Het aantal leden bedroeg thans 16 V.V.V.'s. Aan subsidies werd f 105.ont- yangen. Het informatiebureau had z'n normaal (verloop. Er werden 1238 gidsen verkocht. «603 stukken waren ingekomen en 1248 werden verzonden. De voorzitter bracht dank aan den sfr cretaris voor zijn overzichtelijk jaarverslag, waarna dit werd goedgekeud. Rekening en verantwoording. IWat de rekening en verantwoording be [treft, deelen wij méde, dat begonnen werd met een voordeelig saldo van f 138.76% "over 1937. Het totaal sloot met een bedrag van f 1179.91% aan ontvangsten en uitga- Ven. Saldo 1938 bedroeg f 66.28%. Aan den leverancier van de gids is nog een bedrag Je betalen van f 543.60. De contributies bedroegen in totaal 't 338.25. De heer Zeilerb racht namens de Finan- Hieele. Commissie verslag uit van het on derzoek der rekening en stelde voor den penningmeester te déchargeeren. Aldus werd onder applaus besloten. De voorz. bracht dank aan den pen ningmeester, den heer J. G. Bosschaart, voor hetgeen hij voor de Federatie had ge daan en betreurde diens vertrek naar Hil versum, waardoor hij voor de Federatie ver loren was. Spr. wcnschte den scheiden den -penningmeester alles goeds toe. (Apiplaus). Congresvergadering der A.N.V.V. te Leeuwarden. De heer de Waal deelde mede, dat dit tongres zal worden gehouden op 28 en 29 Juni a.s. In 1940 zou de voorzitter gaarne het congres in Den Helder gehouden zien, mede ook in verband met het 50-jarig be staan der afdeeling. Een en ander zal op het congres te Leeuwarden worden voorge steld. - De heer P. Kos (Schoorl) vroeg, of op de fcongresvergadering niet naar voren kon "worden gebracht de nadeelen welke voor de kuststrook ontstaan, door de militaire maatregelen, welke thans genomen zijn, De voorz. antwoordde, dat het hem niet WensChelijk leek, deze zaak op de congres- vergadering naar voren te brengen. Dit. geldt een zuiver militaire maatregel en als de toestand minder kritiek wordt, dan zal door Defensie zeker meer soepelheid wor den betracht. Tot afgevaardigde naar het Congres werd ïouder stemming benoemd de voorzitter der Federatie, de heer D. Breebaart. Oprichting Prov. Vereeniging en subsidie Provincie. De voorz. merkte op, dat de Provincie zeer schriel is met het verleenen van subsidie. Men schijnt daar niet doordrongen te zijn van het nut van het Vreemdelingenverkeer in Noordholland. Aan de oprichting eener Prov. vereeniging zit natuurlijk vast de grootte der subsidie. Hieromtrent is met Ged. Staten een .uitvoerige correspondentie gevoerd. Behalve de gewone subsidie heeft liet bestuur gevraagd om een extra bijdra ge van f 500. Op dit laatste verzoek heeft de provincie afwijzend beschikt. Ook de A.N.V.V. vond geen termen aanwezig een extrabijdrage te geven. Spr. meenide, dat de A.N.V.V. best f 330.^- zou kunnen afstaan, gezien de meerdere inkomsten, dier vereeni ging. Het gaat, hier toch om een onderdeel van de A.N.V.V. en dat dient te worden in gezien. In principe is in 1937 alreeds een bijdrage toegezegd, maar die bijdrage is nooit uitge keerd! Maar die. toezegging is oorzaak ge weest, dat de Federatie de gids heeft .uitge- gegevcn. Wij zijn dus feitelijk te goed van vertrouwen geweest. Het zou dus iri de lijn liggen van de A.N.V.V. ons deze toelage alsnog uit te keeren. Dan kunnen wij met andere federaties in goed, vertrou wen om de ronde tafel gaan zitten, om te komen tot oprichting van een provinciale vereeniging. De heer Kraijenhoff antwoordde, dat de A.N.V.V. absoluut niet f350 kan afstaan, al is het dan ook een leening. Spr. beloofde echter, dat hij in de e,v, bestuurvergadering van de A.N.V.V. dit verzoek der Federatie warm zou, aanbevelen. De heer Dé Waal zeide, dat de A.N.V.V. nog trachten zal deze maand in contact te komen met V.V.V.'s, welke nog niet zijn aan gesloten, om te komen tot een Provinciale Vereeniging. De heer Bosman was niét voor een Pro vinciale vereeniging, omdat de Provincie blijkbaar de belangen van het Vreemdelin genverkeer niet inziet. We stikken straks in de vereenigingen. Wij moeten niet aan aen leiband loopen van Amsterdam en Haarlem, meende spr. De voorzitter antwoordde, dat -volgens hem een Provinciale overkoepeling tot stand zou kunnen komen, dan raken wij niet op den achtergrond. Als wij ons in verbinding kun nen stellen met Provinciale Staten en deze de f 1800 beschikbaar stellen, dan behoeven zij dit geld niet aan Ged. Staten ter hand te stellen. De heer Bosman: Dan moeten wij een adres richten aan Prov. Staten met -negeeiing van Gedeputeerde Staten! Maar kunnen wij dat doen, zonder" ruggespraak met de A.N. V.V., vroeg spr. zich af? De voorzitter .zeidé, dat het zijn bedoeling niet is geweest aan Prov. Staten! te richten, doch wel om persoonlijk contact' te zoeken niet de leden van Prov.. Staten. - De heer Zeiler was het in alle opzichten eens met den heer Bosman. De heer De Waal voelde zeer veel voor een overkoepeling; hier kan ongetwijfeld een modus gevonden worden. Doen we dit niet dari blijven kleine vereenignigen be staan, die moeite hebben het hoofd boven water te houden; behalve dan Amsterdam. De afgevaardigde van Beverwijk meende, dat Amsterdam weinig zal voelen voor een Provinciale Vereeniging. De heer de Waal antwoordde hierop, dat Amsterdam hier heelemaal niet chauvinis tisch tegenover stond. Immers, Amsterdam breidt haar belangensfeer hoe langer hoe ■meer uit en darom leek het spr. goed eens met elkander te spreken. Als alle V.V.V.'s in Noord-Holland subsidie vroegen aan Ged. Staten, dan zouden wij zeker succes hebben. Er is toch niets op tegen bij elkaar te komen om de zaak eens grondig te onder zoeken. Baadt het niet, dan schaadt het ook niet, zeide spr. De vergadering besloot het bestuur te machtigen verdere besprekingen te voeren. Hierna werd gepauzeerd. Driedaagsche wielertocht. Na de lunch welke zéér geanimeerd werd en waar de burgemeester van Bergen, Mr. H. D. A. van Reenen hartelijk dank zegde voor het feit, dat de Federatie in Bergen haar vergadering had willen houden, volgde in de middagvergadering het verslag van de Commissie tot voorbereiding van den Driedaagschen Wielertocht- De heer Dinkelberg bracht verslag uit over den groot en driedaagschen wielertocht door Noordholland, zulks in den geest van den Nijmeegschen Vierdaagsche. Er is echter iets onverkwikkelijks gebeurt, aldus spr. daar 's Hertogenbosch heeft aan gekondigd, dat het op 3, 4 en 5 Augustus een wielertocht door Noord-Brabant zal or- ganiseeren. Maar als we hier een 500 men- schen kunnen krijgen, dan zou spr. dubbel en dwars tevreden zijn. De A.N.V.V. heeft, haar volle medewerking toegezegd. Er zijn reeds f 450.uitgegeven, doch deze kosten zijn alreeds betaald. Spr. geloofde niet, dat deze tocht een cent zou kosten. De heer Zeiler zeide te hopen, dat de wie lertocht goed zou slagen, doch kon zich niet veréenigen met het Centrum „Zaandam". De voorzitter antwoordde, dat de vast stelling van de plaats niet steeds dezelfde zou zijn. De heer Dinkelberg deelde nog mede, dat deze 3-daagsche fietstocht zou worden ge houden op 2, 3 en 4 Augustus. De vergadering ging hiermede accoord. Verkiezing van een bestuurslid. Daarna had plaats de'verkiezing van een bestuurslid in de vacature van den heer J. G. Bosschaart; die wegens vertrek naar elders als zoodanig heeft bedankt. Benoemd werd de heer Zeiler (Bergen) met tien van de 13 stemmen. De heer Zeiler speet het, dat hij deze func tie niet kon aanvaarden, daar de tijd hem hiertoe ontbrak. De voorzitter drong er toch bij den heer Zeiler op aan deze functie te aanvaarden. Ook de heer Bosman deed een beroep op den heer Zeiler. De heer Zeiler nam zijn benoeming daar na aan* (Applaus,). Besloten werd de najaarsvergadering te houden in Hooni. De rondvraag leverde niets van belang op, waarna de vergadering gesloten werd. Vervolgens werd een excursie gemaakt naar het Parnassiapark van het Bio-Vacan- tieoord, waarna de burgemeester van Bergen den deelnemers aan de vergadering een ver- frissching aanbood in Duinvermaak te Ber gen. VESTIGINGSEISCHEN VOOR TUINDERS? In verband met gevoerde propaganda van handelsieeraren aan middenstandscursus sen, waarin men het liet voorkomen-, als zou het volgen van een zoodanigen cursus voor het vestigen van een tuin bouwbedrijf wen- schelijk, nen zelfs als een eiscli worden gesteld, meenen we goed te doen om, hoewel iets dergelijks niet aan Langendijk is voor gekomen, mee te deelen, wat daaromtrent door den inspecteur van het Tuinbouwon- derwijs is meegedeeld. Hij meldt daarover Lm.: „Hoewel de vestigingseisehen voor a.s. tuin bouwers nog niet officieel zijn vast gesteld, wordt hij dé uitgifte van nieuwe erkenningen toch reeds reke ning gehouden met de vooropleiding van de! candidaten. j Zoo wordt b.v. het -bezit van een getuig schrift vooi''het volgen van eeii tweejarigen algemeenen tuinbouwcursus reeds alge meen als voorwaarde -gesteld voor het in aanmerking komen van een nieuw bedrijf. Dit moet dan ook als een van dé redenen worden beschouwd dat de belangstelling voor deze cursussen in den laatsten tijd aan merkelijk is toegenomen. Ook ten aanzien van de vestigingseischen voor bloemenwin keliers zijn de cursussen in de bloemsier- kunst ingeschakeld, terwijl voor de toela ting tot deze laatste het bezit van een di ploma van een tuinbouw-wintercursus ver plichtend is." Hieruit volgt wel, dat het van groot be lang is, dat de jonge tuinbouwers goed zul len doen, deel te nemen aan de tuinbouw- cursussen, ten einde in het bezit te komen van een diploma. VESTIGINGS-MOEILIJKHEDEN, Zooals bekend, is de' vestigingswet klein bedrijf met ingang van 7 Jqni van toepas sing verklaard o.m. op het. kruideniersbe- drijf. Vergunningen tot Vestiging, w,o. ook zijn begrepen overname en wisseling van beheerder en verplaatsing binnen dezelfde gemeente, zullen alleen nog verleend wor den door deKamer van Koophandel, tot welke de aanvragën tot vestiging moeten worden gericht onder overlegging van de bewijzen, dat men aan de vestigingseischen kaiwyAj,doei% .Wg vcrneimil.' nu*. de K.i v. Iv.Hïöh- aah-vrag"é;-liftde -genieën-tézuid-! Scharwoude- heeft afgewezen aan iemand, die daaraan ïriët kpn voldoen, doch intus- schen een zaak reeds had overgenomen. RÉGEN! Maar zelden is in het Langendijker tuin- bouwd-istrict meer naar regen verlangd dan de vorige week. Tal van producten smachtten om wat vocht. Verschillende- tuin bouwers waren er dan ook toe overgegaan hun tulpen en aardappelen met slootwater te besproeien. Voor enkele gewassen komt de regdh echter te laat. Sommige akkers vroege aardappelen zullen er nochtans pro fijt van kunnen trekken en voor de late kwam de regen nog net op tijd. Het land zal nu weer makkelijker te bewerken zijn, wat vanbeteekenis is, daar er veel arbeid te wachten staat met het rooien van aardap pels en bloembollen. MAXIMUM- EN MINIMUMPRIJS VROEGE AARDAPPELEN, NAAR DUITSCHLAND GEëXPORTEERD. In de Genehmigurigen voor vroege aard appels, in het bezit van Duitsche impor teurs, is een bepaling opgenomen, waarbij door hen een maximumprijs van f 9.— per 100 Kg. bruto mag worden betaald, terwijl beneden f 3 niet mag worden ingevoerd. Minstens 75 pet. van het bedrag der Ge- nehmigüngcn moet in Juni worden ge bruikt, terwijl het eventueel restant voor 15 Juli moet zijn ingevoerd, waaruit blijkbaar volgt, dat ook dit jaar de betalingscontin genten -weer tot één - seizoen-contingent zijn .samengevoegd. NOORDSCHARWOUDE. ER OP UIT. Door de Mannenclub van de Oosterstriaat werd Zaterdag voor de tiende keer een uit stapje gemaakt. Deze tiende keer werd er nog een extra feestelijk tintje aan gegeven. Met een mooie touringscar ging de reis deze keer naar Amsterdam, vandaar werd een p'rachtigen boottocht gemaakt naar Harderwijk, waar de bus al klaar stond om naar de mooie Veluwe te rijden. Het was weer een mooie dag. HET ADRES DER OOSTERSTRAAT- BEWONERS. Het adres der Oosterstraatbewoners aan den gemeenteraad is door alle gezinshoof den geteekend. Zooals bekend wordt ge vraagd om deze straat uit haar isolement te verlossen, DOOR DE BRUG GEZAKT. Zaterdag is een vrachtauto van de fa. Van Herwerden uit N. Niedorp, welke met een lading graan voor den meelhandelaar Bos alhier was geladen, in het gezicht van de haven gestrand. Op de brug over de Voor burggracht, naar het terrein van den heer Bos, aangekomen zakte een der achterwie len door het brugdek. Wonder boven won der bleef de wagen hangen, terwijl ook de lading intact bleef. Nadat de lading gelost was, werd de vrachtauto opgevijzeld. Deze bleek heele maal geen schade te hebben opgeloopen, zoodat alleen de heer Bos met de brokken zat. Persoonlijke ongelukken waren niet voorgevallen, zoodat dit ongeval nog goed is afgekomen^ BENOEMD. Onze voormalige plaatsgenoot, Dr. R. Kooij, is bij Kon. Besluit benoemd bij de Kon. Ned. Marine als reserve-officier van gezondheid le klasse. ZUIDSCHARWOUDE. WEG, BRUG EN PROEFPOLDER. Vanwege den Prov. Waterstaat is men weer druk bezig geweest met het doen van opmetingen in de Koog, langs het Kerkepad en bij de Lange Baik. Dit schijnt blijkbaar in verband te staan me(. den aanleg van den nieuwen weg. Ook zou hier bij nog rekening moeten worden gehouden met den aan te leggen proefpokler, waar van men nog steeds in het onzekere ver keert. Uit betrouwbare bron vernamen we, dat de beslissing inzake dezen polder bin nen enkele weken zal vallen. Er zal dan ook meer zekerheid komen inzake den nieuwen weg met een rijbrug óver het ka naal. ZWEMINRICHTING. Het is de bedoeling van het Comité tot het stichten van een zweminrichting, om déze aan te leggen bezuiden het perceel van den heer J. Moeyes. Van verschillende zijden is reeds medewerking ontvangen en van andere is de toezegging ervan ver kregen. Men is er dan ook zoo goed als ze ker van dat een en ander tot stand zal ko men. ALKMAAR EEN MISSTAND OP DE ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS. Een verkeerde toestand op de Alkmaar- sche begraafplaats, die aan den dag is ge treden, gedurende de achter ons liggende droogteperiode, bestaat daaruit, dat geen of nauwelijks gelegenheid bestaat om water te krijgen voor het begieten der op de graven geplante bloemen. De eenige wijze om zich daarvan te voorzien is door het te halen uit een kraan aan de doodgraverswoning, wat echter heen en terug van sommige deelen van de begraafplaats een wandeling betee ken,t van meer dan een halve kilometer. Waar de begraafplaats jaarlijks een over schot oplevert en dit geld aan de begraaf plaats zelf ten goede moet komen, hopen velen, dat daarover zal worden beschikt voor het plaatsen van een aantal waterkra nen. POLITIEKE ACTIVITEIT. Nu de verkiezingsdatum 21 Juni, be gint te naderen, beginnen de politieke groe pen blijk te geven van een zekere activiteit. We worden allengs royaler voorzien van stembiljetten en er staan niet minder dan drie vergaderingen op het programma, elk met drie sprekers. Heden vergadert de S.D.- A.P., waarbij het woord zal worden gevoerd door de heeren v. d. Vall, Coerts en Couwen- hoven; op 16 Juni is de beurt aan de V.D. met als sprekers de heeren Mr. Slingcnberg, Sietsma en Eriks, terwijl de R.K. de rij sluit op 19 Juni met de heeren Slingerland, Ven- «eker en Keijsper; De kiezers kunnen er zich warempel niet Qvcr beklagen dat het aan gelegenheid ont breekt, om zich behoorlijk voor te bereiden voor den belangrijken gang naar de stem bus. BERGEN SCHOOLZWEMMEN O.L.S. Dank zij de ruime subsidie welke de afd. Bergen van Het Witte Kruis voor net, schoolzwemmen heeft beschikbaar gesteld, heeft voor de 5e, 6e en 7e klasse van de Openbare Lagere School het schoolzwemmen in Pesie's Natuurbad een aanvang genomen De kinderen worden evenals het vorige jaar wederom door een autobus van den heer Schalkwijk naar het bad vervoerd en dragen voor dit vervoer een kleinigheid bij. EEN LOFWAARDIG STREVEN. De heer J. Koopman, Breelaan 29 alhier heeft na bespreking met onze plaatselijke V.V.V. het plan opgevat, om in het op han den zijnde seizoen voor de in Bergen ver toevende gasten wandel- en fietstochten te organiseeren, onder beproefde- en deskun dige leiding. Daar het geheele plan nog in de kinder schoenen staat en dus de uitwerking daar van nog niet gereed is, kunnen wij hierom trent niets naders medcdeelen. Een lofwaar digs treven lijkt het ons in ieder geval, St. Maarten, 12 Juni 1939. Mijnh. de Red., Als ik beleefd eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad vraag, is dat naar aanlei ding van het verslag j.1. 8 Juni van de ver gadering Polder Valkkoog. Waar in die vergadering beweerd wordt dat ik abuis ben, zullen zij dat toch zelf wel niet, gèlooven. Want ik heb m.i.z. toch dui delijk geschreven, dat er vjer betrokkenen waren die eenig zeggingschap hadden; dat ik die namen niet noemde doet niets ter zake. Voorts tart ik den voorzitter te bewijzen, dat ik het zij mondeling of schriftelijk uit stel-in deze heb gevraagd. Neen, om u uit de kwestie Brommer te red den, heeft u dus ongevraagd uitstel ver leend, en doet, U het voorkomen of ik U er om heb verzocht, gezien het bes-luit in die vergadering om v. Drunen en Barten uitstel te verleenen. Over dien bewusten meetavond behoef ik niet uit te weiden, maar u als voorzitter had de troef in handen, en de slag werd thuis gehaald. Doch volgens Uw zeggen nog niet heelemaal goed, gezien de overhangende kant. In dit laatste ben ik het voor 100 met. u eens, er deugt niets van, het is knud de met die sloot. En als er op deze manier wordt voortgegaan met deze kwestie, zal het knudde blijven, want met één jaar is men weer net even ver als op 24 Mei j.1. Verder vertelde u, dat de perceelen Van Drunen en Barten nog gedaan moeten wor den, en het niet prettig is hier in le grijpen, doordat z§ dan zooveel schade aan-de pro- daar erzoo tal van gasten1 zijn,' dié er zonder eenige leiding op uittrekken en dan de mooiste plekjes in Bergen's schoone omgeving niet zien. Wij wenschen daarom den heer Koopman met zijn plan zéér veel succes toe! TENNISWEDSTRIJD. Zaterdagmiddag werd er op het tennis park van het Gem. Sportpark te Alkmaar een geanimeerden wedstrijd gespeeld door de veteranenclub „De Driehoek" tegen de 'bekende vereeniging uit Bergen, die aan de Komlaan haar domicilie heeft. Met liet. oog op den tijd en het groot aan tal wedstrijden werd er teikenis maar 1 set gespeeld. Bergen wist met 8 tegen te. win nen. De returnmatch werd vastgesteld op Zondag 25 Juni. De uitslagen waren als volgt: Single Heeren: Boendermaker wint van Kirkènier 61, Bos wint van Taapken 6 4, Bos wint van Brumimelkaimp 6—3. Single dames: Mevr. Pronk wint van Mej. Ermes 63, Mej. Fijn wint van Mevr. Lutterot 6—4. Doublé 'heeren: Bos en Kirkehier winnen van Brimwnelkamp en Boendermaker 64, Taapken en Boendermakcr winnen van Modder en Tijm 1-5. Doublé dames: Mevr. Pronk en Mej. Fr/i winnen van Mevr. Tijm en Mej. Ermes 6— 2, Mevr. Lutterot en Mevr. Tijm winnen v. Mevr. Brunwnelkamip.en Mevr. Boender- maker 6—9. Mixed: Bos en Mej. Ermes winnen van Brummelkamjp en Mej. Fijn 6-2, de heer en mevr. Boendermaker winnen van Kirkenier en mevr. Lutterot 8—6, de heer en mevr. Brummelkam-p winnen van den heer en mevr. Tijm 6—1, Taapken en mevr. Pronk winnen van Modder en mej. Ermes 7—5. WIERINGEN OOSTERLAND SCHOOLREISJES O.L.S. Ook in Oosterland zijn de plannen voor de schoolreisjes weer gemaakt. Voor de oudste kinderen staat een tweedaagsch reisje naar Castricum op 't programma, en wel op 27 en 28 Juni. De nacht zal worden doorge bracht in de mooie jeugdhex"berg „Konings bosch" te Bakkiim. Zoo mogelijk zullen ook verschillende be zienswaardigheden in IJmuiden worden be zocht. Met de jongere 'leerlingen gaat de tocht naar Alkmaar, Castricum aan Zee en Schoorl. Dit'reisje zal op 7 Juli gehouden worden. Als het weer meewerkt kunnen het weer mooie dagen worden. ANNA PAULOWNA LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: T. Reens en echtgen. van Zij pe; wed. N. van DijkMereboer van- La- mat Ned. Indië; J. R. Kuiper en echt, van Zijpe; Mej. F. Bqgaards van Ilu-izen. yerl rokken: ,J. H. Venveij, naar Alphen a. d. Rijn; A. Ilooij—van der Panne-naar Wie- -ringermeer-; T.< SnooijKeppel naar Wie- ringen; H. J. Dragstra naar Vlissingen; J. Meilink naar Den Helder; Mej. E. Ilollstein naar Walsum arn Rhein (Duitsclil); H. A. Jansen naar Amsterdam; E. Spreeuwde Roode en zoon naar Hillegom. BURGERLIJKE STAND. GeborenAlbertus Jacobus, zoon van C. A. Groenewoud en A. C. van der Plas; Sicntje Frederika, dochter van J. H. Lips en A. E. Spekken; Wilhelmus Johannes, zóón van W. C. J. van der Salm-en A. de Jong; Ja- nette Catrien, dochter van J. C. Groolcs en A. Stammes; Gerda, dochter van M. Kalter en G. Schurin-k; Anna Cornelia Catharina, dochter van A. Raaijmakers en A. J. van den Berg; Maria Johanna, dochter van J. Nieuwenhuizen en T. Hollander; .Tacoba Ma ria, dochter van J. P. Leegwater en A. Schon- •ten; Huibertus Marcelis, zoon van Th. C. Weijers, en A. J. Pijnackcr; Petrus Johan nes Willem, zoon van W. E. Huïberls en C. M. Hogervorst. Ondertromvd: P. A. Leijen en F. J. Blom, Jac. Wiggere en Sj. Elzinga; S. van Eeten en A. Jonker. Getrouwd: Jac. Mooij en J. van der Pan ne, S. Snooij en T. Keppèl; A. Mos en Th. A. Alders; J. J. Vergouwe en M. Kouse band; P. J. IJ. Huijbens en M. Smiers. Overleden: Mej. D. Swierts oud 64 jaar, J. de Boer, oud 70. jaren. ducten hebben. En nu- waarde lezers scheurt mijn klomp. Let wel: Barten zijn perceel is met gras begroeit voor het huis en v. Dr. zijn perceel is pl.m. 15 M. lang, er zou daar door hoogstens een halven zak aardappelen als schade uit voortvloeien. Kan men voelen waar de schoen" wringt. Voorts had voorzitter een andere houding van v. Dr. verwacht-. Neen, heer Rens, juist uw houding om een en ander op de meest ongelegen tijd te pressen te sloten, heeft mij en wellicht velen met mij, die houding ge geven. Er kon gevaren worden, dus dat pres sen had gevoeglijk gekund als de oogst bin nen was, en juist hier zit uw fout en het kleinzijn van liet bestuur. En nu nog eens het opschrift dat ik las op het damliek. „Thijs Rens meet met twee maten". Een goed jaar geleden werd er verzocht om de sloot achter de hoogebuurt (welke somtijds meer op een open W.C. lijkt) op te knappen. Wat deed loen de heer Rens. Hij liet een werk man met een schuit met peenen geladen er door varen, en die maat was voor hem vol doende om niets aan die sloot te laten doen. Wanneer de heer Rens met diezelfde maat de Stroeterwegsloot had gemeten, dan had hij hetzelfde resultaat gehoekt. Maar neen, hier voegde de penenschuit niet, hier moest de maatstok aan te pas komen, met al haar ellende en naweccn. Het fabeltje dat u vertelde, dat de gas- en waterleidingbuizen de oorzaak van het ver zakken van den weg zijn zou waarheid kun nen zijn, als er geen autobussen, houtwagens enz. bestonden, die dagelijks passéeren. Neen, ingelanden, wij zijn er nog niet als - de heeren op dezen ingeslagen weg door gaan, gezien nu weer een verzoek van den heer Zijlstra. En dan zijn de betrokkenen ook npg niet jarig. H- v. 't Rijpje.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5