Nieuwe belasting in het vooruitzicht DE WERELD Soepele toepassing wet kinderbijslag bepleit 21 uur per etmaal werken aan de bewapening Arbeidsplicht voor Duitsche meisjes uitgebreid Wiefamtien Hellemons Nederlaodsch kampioen op den weg MPiteiiek Postvlucbten op Iodië tou™ls)"r|Basra 12 Iuni lAthene 12 ,uni m_weinig woorden to Afzonderlijke heffing voor de voorraadvorming in vredestijd Memorie van Antwoord inzake de wetsontwerpen voor tijden van oorlogsgevaar. GEEN GELDEN UIT HET LANDE.OU WCRI-SISFONDS. Verschenen is thans de memorie van antwoord inzake de acht wets ontwerpen betreffende voorzieningen in geval van oorlog, oorlogsgevaar en daaraan verwante of daarmede verband houdende buitengewone omstandigheden. Daaraan is het volgende ontleend: De regeering meent dat de overi gens ver strekkende bevoegdheden van deze ontwerpen eenerzijds nood zakelijk zijn en anderzijds door de considerans van de verschillende wetsontwerpen duidelijk worden be perkt tot de voorzieningen van bui tengewonen aard die onder buiten gewone omstandigheden onontbeer lijk zijn. Inderdaad heeft de ervaring in den we reldoorlog 1014—1918 geleerd, dat een be hoorlijk georganiseerde voorbereiding van de economische verdediging niet gemist kan worden, zulks te minder, waar het totali taire karakter van een modernen oorlog in veel sterkere mate dan tevoren het econo mische leven van de geheele natie onver mijdelijk zal beinvloeden. Met betrekking tot de vraag, wat de regee ring verstaat onder „daaraan verwante of daarmede verhand houdende buitengewone omstandigheden", moge worden medege deeld. dat daarmede slechts bedoeld wor den buitengewone omstandigheden, waar van het verband of de verwantschap met oorlog of oorlogsgevaar aanwijsbaar is. Naar de meening van de regeering is met betrekking tot den tegenwoordigen toestand van bedrijfsleven en werkloosheid zoodanig verband niet aanwezig. De graanvoorraden. Naar aanleiding van hetgeen door som mige leden werd opgemerkt mot betrekking tot het vormen en onderhouden van graan voorraden. deelt de minister van econo mische zaken o.a. het navolgende mede: Gelijk reeds eerder werd betoogd, wordt steeds zooveel mogelijk overleg gcpleegcl met de örgdnisatiës Van TTet' betrokken be drijfsleven en langs dezen weg getracht de verlangde medewerking vrijwillig te ver krijgen. Dit heeft ook in ruime mate plaats gevonden met betrekking tot de vorming van graanvoorraden. Het overleg te dier zake is op dit tijdstip echter nog niet be ëindigd en omtrent verschillende punten is dan ook nog geen beslissing genomen. De minister kan bij het antwoord niet verder gaan dan naar zijn oordeel met het belang van een goed verloop der bespre kingen verecnigbaar is. Gezien de huidige veevoederpositie, moet een minimum voorraad van 150.000 ton voe- dergrancn geenszins te hoog worden geacht. Het overleg met deze bedrijfsgroep dient onder meer om na te gaan tot welke hoe veelheid en op welke wijze de importeurs deze voorraadvorming vrijwillig op zic-h zouden kunnen nomen, terwijl daarnaast wordt overwogen op welke wijze het aan 'hét véréischtc minimum ontbrekende ge deelte in opslag zou worden genomen. Geen geld uit landbouwcrisisfonds. ...Het ligt niet in het voornemen der re- geering voor de benoodigde gelden het landbouwcrisisfonds aan te spreken. Afgezien van de vraag, welke begrooting hier dient te worden heiast, zullen toch de middelen ter dekking van dezen begroo- tingspost moeten worden gevonden. Juist waar een afwenteling der kosten op de verbruikers diegenen zou belasten, die het meeste belang hebben bij een vergrooting van den voorraad voedergranen, wil een afzonderlijke heffing der regeering voors hands niet onredelijk voorkomen. Inderdaad ligt het in de bedoeling voor baktanve een afzonderlijke regeling te tref fen. Reeds werd door de regeering in de afgeloopen spanningsperiode een belangrij ke voorraad aangekocht. De taak der gemeenten. Alles behoort zooveel mogelijk te worden vermeden, dat schadelijk zou kunnen zijn voor het prestige, hetwelk de burgemeester in zijn gemeente dient, te bezitten, of dat op den buigcmeester een verantwoordelijk heid zou laden, waarmede hij niet dient te worden belast. Hetgeen behalve de administratie door de verantwoordelijkheid van de burgemees ters zal worden gedragen, komt den minis ter voor niet in strijd te zijn met hun laak, zooals onze wetgeving die thans reeds kent. Dat bij het een en ander van dc burge meesters, naast doortastend optreden, een zekere mate van tact en omzichtigheid wordt gevorderd, zal niet worden ontkend. Voor wat betreft een vergelijking met de periode 19141918, wordt ge wezen op het systeem van centrali satie, in hot* onderhavige wetsont werp neergelegd, dat voor de hui dige tijdsomstandigheden het beste werd geoordeeld en dat essentieel afwijkt van het distributie-systeem van de jaren 1914191S. Het. sijsteein van het ontwei*]) en de daarin nood zakelijke techniek verdragen zich slechts met het invoeren van een collegiaal beginsel voor wat de uit voering in de gemeenten betreft. Wat is hamsteren? De vraag, wat onder „hamsteren" moet worden verstaan, méént de minister van economische zaken het eenvoudigst, te kun nen beantwoorden aan de hand van artikel 9 van het wetsontwerp. Zoodra een artikel ihgëvölgë deze "bepaling door hein is aan gewezen „hamstert" men, wanneer men binnen een tijdsverloop van één week een grooterc hoeveelheid daarvan inslaat dan de normale wekelijksche behoefte bedraagt. Voor dat ccn dergelijke aanwijzing is be- kend-gemaakt, vormt het inslaan van voor raden derhalve geen „hamsteren", zooals dat in dit wetsontwerp wordt verboden. Loongrens wenschelijk geacht. Bijslag bij het vierde kind? Amendementen* van Dr. L H. J. Vos. Op het ontwerp- wettelijke regelen in take kinderbijslag- verzekering heeft dr. T. H. J. Vos verschei dene amendementen voorgesteld. In het wetsont werp wordt geen loon- of inkomsten- rrens van den arbei der aangegeven. Dit brengt met zich me- Dr. L H. J. Vos. de. dat ook door ge zinshoofden, die meer dan f 3000 verdienen, kinderbijslag kan worden genoten, een ca tegorie, voor welke bezwaarlijk een beroep kan worden gedaan op de noodzakelijkheid van wettelijk ingrijpen vanwege het be hoefte-clement. Door amendeering van art. 2 eerste lid beoogt Dr. Vos tevens te verkrijgen, dat de regeling overeenkomt met de grens, welke in dc sociale verzekering burgerrecht heeft verkregen, terwijl daarnaast een groote ad ministratieve vereenvoudiging zal kunnen plaats vinden, doordat de loonopgaven cor- respondecren met die der ziektewet. Ren amendement op art. 23 beoogt het recht op den kinderbijslag te doen ontstaan hij bet vierde kind, in plaats van bij bet derde, zooals in het ontwerp is aangegeven. Hierdoor wordt meer aangesloten bij de be staande practijk in het bedrijfsleven, om dat de in 't vrije bedrijf geldende regelin gen voor het meerendeel de grens hebben gesteld bij het vierde kind. Een volgend amendement, eveneens op art. 23 beoogt de leeftijdsgrens, welke in het ontwerp wordt gesteld op 15 jaar, te wijzi gen in dien zin, dat deze grens bij het veer tiende jaar zal ziin bereikt. Volgens de tegenwoordige redactie van artikel 27, vierde lid, wordt bet verhalen van premie oo den arbeider verboden en het niet voldoen aan deze bepaling bij ar tikel 91. lid 2. strafbaar gesteld. Zoowel in de memorie van toelichting als in de memorie van antwoord wordt be toogd, dat bel wetsontwerp is bedoeld nis een meer rechtvaardige verdeeling van het totaal bedrag, dat wordt verloond. De uit werking van dezen erondslng in het wets ontwerp brengt echter mot zich mede. dat niet een andere verdeeling van het totaal loonbedrag zal nlaats vindon, doch oen ver hooging van dit bedrag, doordat aan den werkgever de verplichting wordt opgelegd, de kosten voor deze regeling op te brengen. Het amendement beoogt den wetstekst in overeenstemming te brengen met den grondslag van het ontwerp.Aldus worden de arbeiders voor deze verzekering geinte- resseerd en worden hun solidariteit en ver antwoordelijkheidsgevoel mede hierdoor aangekweekt. Voorts beoogt Dr. Vos nog de uitvoering van de wet in handen van de bdrijfsver- eeniging te leggen. „Ondernemersovereenkomsten- wet" geboren Een makkelijk hanteerbare naam, vindt de minister. KRAPPER BEPALINGEN VOORGESTELD Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de wet op het algemeen verbin dend verklaren van ondernemersovereen komsten 1935. Dit wetsontwerp strekt in de eerste plaats tot het aanbrengen van een aanvulling in de wet, welke de gelegenheid biedt om bepalin gen" waarbij de betrokkenen finau- cioele verplichtingen op zich ne men,* algemeen verbindend te ver klaren. Verder is van deze gelegenheid gebruik gemaakt eenige bij de praktische toepassing der wet wenschelijk geblekpn aanvullingen en wijzigingen van ondergeschikte bcteeke- nis aan te brengen. Zoo is liet wenschelijk gebleken, dat ook tijdens den duur der algomeene verbindend verklaring vrijstellingen kunnen worden verleend, vooral in verband met nieuw op gerichte ondernemingen. Verder kan bij de huidige reductie van art. 3 twijfel rijzen, of, hoewel dit ongetwij feld de bedoeling van de wet is, gedeelte lijke vrijstelling van een verbindend ver klaarde overeenkomst mogelijk is, terwijl ook de mogelijkheid om aan de vrijstelling voorwaarden te verbinden tot dusverre niet uitdrukkelijk in de wet was vermeld. Tenslotte dient nog bij de mogelijkheid om voor dc vrijgestelden voor den duur der verbindendverklaring afwijkende voorschrif ten vast te stellen, tot uitdrukking gebracht tc worden, dut deze voorschriften ook een kortere werking kunnen hebben dan de verbindendverklaring terwijl het, nu dit ook voor de verbindend to verklaren bepalin gen uitdrukkelijk in de wet wordt vermeld, nog aanbeveling verdient, te doen uitkomen dat deze voorschriften ook fin. verplichtin gen kunnen betreffen, zoodat bijv. aan hen, die gedeeltelijk van de naleving der overeenkomst worden vrijgesteld, de plicht kan worden opgelegd de uitvocrings en con- trolekostcn gedeeltelijk mede te dragen. Nog wordt voorgesteld de wet een naam te geven, welke in de practijk gemakkelijk hanteerbaar is. Deze luidt: „Ondernemers overeenkomsten wet." Onze Oost Zwavelregen Bij den Slamat. In de buurt van Batoeraden, boven Poer- wokerto, aan den voet van den Slamat, val len sinds drie dagen zwavelvlokjes als re gen op de sawahs. De zware onweersbuien houden aan. Deze zwavelregen, welke van den Slamat afkomstig is, behoeft echter, naar de N.R.Crt. meldt, geen ongerustheid te verwekken. De zedenaffaire Ook een Brit veroordeeld. De Raad van Justitie te Batavia deed gis teren uitspraak in vier zaken betreffende Europeesche beklaagden. Deze werden, al dus de N.R.ct. onderscheidenlijk veroordeeld tot vijftien maanden, tien maanden, zes maanden en vier maanden gevangenisstraf. Voorts werd nog een Britsche beklaagde veroordeeld tot vijf maanden gevangenis straf. De straffen van vier en vijf maanden zijn reeds tijdens de preventieve hechtenis uitgezeten. Hervorming vredesorganisatie der Landmacht Naar nauwere samenwerking tusschen de verschillende wa pens. Bij K.B van 19 Mei 1939 is vastgesteld de „samenstelling van .de Koninklijke Land macht op voet van vrede". In verband daarmee is een nieuw boekwerk „Vredes organisatie" op de Landsdrukkerij ter perse. De Vredesorganisatie der Landmacht wordt hij dit Koninklijk Besluit veranderd. De hoofdzaken dezer hervorming komen hier op neer: de huidige (vredes) divisies worden legerkorpsen. Do brigades worden divisies en de lichte brigade wordt lichte divisie. De arti.lleriebrigades worden opgeheven en de beide regimenten van elke brigade wor den over de divisies verdeeld, zoodat er bij elke (nieuwe) divisie één komt. Door deze hervorming zal er niet alleen meer overeenkomst komen tusschen de oor- logs- en de vredesorganisatie, maar ook nauwere samenwerking tusschen de ver schillende wapens, met name de artillerie en de infanterie, worden bereikt. Bij de legerkorpsen zal een „legerkorps- artilleriecommandant'' gaan optreden. Men venvacht dat deze functies aanvankelijk door de huidige commandanten der artille riebrigades zullen worden vervuld. Enqeland voert zijn vllegtuigen- productie snel op. De „Daily Express" publiceert een onder houd met den minister van luchtvaart, Kingsley Wood. De minister verklaart daarin, dat de vliegtuigenproductie in zoo snel mogelijk tem po wordt voortgezet en dat de fabrieken, in sommige waarvan 21 uur per dag gewerkt wordt, op de leveringstermijnen voor zijn. Tusschen Januari en begin Mei is de dage- lijksche productie met 100 procent gestegen Het aantal werklieden bij de luchtvaart is in twee jaar verdubbeld. Er worden toe stellen gebouwd, welke beter zijn dan die, welke met een snelheid van 579 kilometer het record voor bombardementsvliegtuigen houden. Het effectief, dat volgens liet pro gramma dit jaar tot 11S.000 man moet stij gen, bedraagt thans reeds 100.000 man. Ook tot haar, die niet in loon dienst gaan. De staatssecretaris op het Duitsche rijks ministerie van arbeid, dr. Syrup. heeft in een rede aangekoncfigd dat. waarschijnlijk nog dit jaar een wet zal worden uitgevaar digd. volgens welke alle meisjes tot 25 jaar een jaar arboidsdienstplicht zullen hebben te vervullen. Tot dusverre gold deze plicht slechts \oor meisjes, die later in loondienst wilden gaan. Door de aangekondigde uit breiding zal het aantal dienstplichtige meis jes belangrijk vergroot worden. Behalve door sociale overwegingen wordt de voorge nomen maatregel gemotiveerd door eten wensoh dal men nog meer dan tot dusverre de beschikking heefl over de arbeidsreserve der vrouwelijke jeugd. ROODBORSTJES VLIEGEN, VOOR ZE ZIJN UITGEBROED! Op het particuliere vliegveld van Dr. Bickerton te Denham in Engeland had het personeel bemerkt dat een roodl>orstje een nest wilde bouwen in het vliegtuig van den heer Hordcrn, een der leden van de club. Zes maal hebben de mannen het nestje opgeruimd maar het roodborstje liet zich niet afschrikken noch verjagen en ten slotte heeft men het zijn zin gegeven, met het gevolg, dat er nu zes eitjes in het nest lig gen. Als het vliegtuig gebruikt wordt ver laat de moeder het nestje en wacht gedul dig op de takken van een boom in de na bijheid tot het terugkeert waarna het vo geltje onmiddellijk zijn plaats op de eitjes weer inneemt. De moeder heeft, aldus de N.R.Crt., het nestje gebouwd vlak achter den motor zoodat de eitjes op de vlucht warm blijven mits deze niet te lang duurt. Twee dagen geleden moest de eigenaar met het toestel heen en weer naar Brighton en het roodborstje is geduldig op zijn tak blijven wachten tot den terugkeer en het toonde geen teekenen van onrust toen deze eerst vier uur later geschiedde. Wat met dc jonge roodborstjes gebeuren .moet als zij de eitjes zullen verlaten moet nog afgewacht worden maar het personeel van 't vliegveld heeft het roodborstje als zijn mascotte aangenomen en- bij de landing van het toe stel wordt" nog meer zorg betracht tegen schokken dan gewoonlijk opdat de eitjes niet zullen breken. KRAANMACHINIST VERDRONKEN. Gistermorgen omstreeks tien uur was de kraanmachinist W. de J. uit Ylaardinger Ambacht op de werf Wilton-Feijenoord tc Schiedam de loopwielen van een kraan, welke aan den walkant stond, aan het sme ren. Plotseling gleed de man uit en viel in de Wilton-haven. Na tien minuten dreg gen werd hij levenloos opgehaald. Het stof felijk overschot is naar de algemeene be graafplaats overgebracht. Engel zegeviert bij de amateurs, Tachen bij de onafhankelijken. KOERS BEÏNVLOED DOOR DEN VOORT DUREND NEERVALLENDEN REGEN Onder wel zeer slechte weersom standigheden zijn gistermiddag de individueele kampioenschappen van Nederland op den weg verreden. Tijdens de wedstrijden heeft het vrij wel voortdurend geregend, hetgeen voor de renners een groote handicap is geweest. De wedstrijd had een zeer merkwaardig Verloop, doordat de beste renners moesten opgeven. Direct na den start, welke precies om 2 uur was, bij het bestijgen van dc Cauberg vormden zich drie groepen met onderling ongeveer tien meter verschil. Aan den kop reed Lambrichts, die voor de eerste ronde een tijd van 18 min. 52 sec. noteerde. En kele onder wie Valentijn, moesten toen reeds den strijd staken. De tweede ronde werd in 15 min. 53 sec. afgelegd. Aan den kop reed een groep van 15 renners vervolgens eenige kleine groe pen. Na de derde ronde welke in 15 min. 36 sec. werd afgelegd, vielen weer enkele ren ners uit. Hiertoe behoorde ook Schulte. Lambrichts, Engel en de Groot hadden de leiding genomen met 15 sec. voorsprong op een groot peleton in de vierde ronde, welke in 15 min. 53 sec. afgelegd werd. En zij vergrootten hun voorsprong met 10 sec. in de volgende ronde. De regen hield toen even op, doch de donkere wolken beloofden niet veel goeds. De zesde ronde was de laatste voor de veteranen. Braspenning (Princenhage) werd eerste. Hij leg de de zes ronden af in 1 uur 52 min. 13 sec. Op hem volgden Rij ken (Tilburg), Willemse (Nuth) de Greyp (Rotterdam) en de Zwaag (Rotterdam). De zevende ronde, welke In een stroomen den regen werd gereden, werd in 16 min. 7 sec. afgelegd. Weder moesten enkele den strijd staken, waardoor het peleton steeds kleiner werd. Na de negende ronde namen van Es en Hellemons de leiding over en op hen volgde een groep, getrokken door Lambrichts en Sijen. In de tiende ronde, afgelegd in 16 min. 18 4/5 sec., voegde Kroese zich bij de twee leiders. Lambrichts kreeg in de elfde ronde een kaderbreuk, waardoor hij moest opge geven. In de elfde ronde liep Hellemons al leen uit en nam de leiding met 1 min. 21 sec., op een groep van 3 renners. Montfroy (Brus sel) die een ronde achterlag bij Hellemons, voegde zich in de twaalfde ronde bij dezen, en reed met hem verder. In de dertiende ron de werden Hellemons en Montfroy door de groep, getrokken door Sijen, 9 sec. ingeloo- pen, zoodat de voorsprong nog 1 min. 12 sec. was. Op de course waren toen nog slechts 18 renners overgebleven. Sijen, die alle moei te aanwendde om Hellemons in te halen, kreeg in de veertiende ronde, afgelegd in 18 min. 7 1/5 sec., bandenpech en moest den strijd staken. Na de vijftiende ronde had Helle mons een grooten voorsprong op den volgenden, Engel, die op zijn beurt voor dc Groot lag. Wel wist Engel nog iets op Hellemons in te loopen, doch deze ging onbedreigd over den eindstreep en won daarmede het in dividueele kampioenschap van Ne derland op den weg in een tijd van 4 uur 47 min. 42 2/5 sec. Engel werd kampioen der amateurs, Tacken kampioen der onafhankelijken. De uitslagen luiden: Afstand 11S.S23 K.M. Beroepsrenners: 1. Hellemons 4 uur 47 min. 2/5 sec.; 2. Overweel, 3. Kroese. Amateurs: 1. Engel 4 uur 48 min. 56 sec.; 2. De Groot, 3. De Hoog. Onafhankelijken: 1. Tacken 4 uur 50 min. 5 3/5 sec.; 2. Textor, 3. Willems. DE RONDE VAN DUITSCHLAND. De tiende étappe van Graz naar Salzburg (278 km.) is gewonnen door den Belg Spies- sens vóór Obenbeck (Dld.) en Canardo (Spr.) In het algemeen klassement heeft de Duitscher Umbenhauer nog steeds de lei ding. ITALIë—FRANKRIJK GAAT NIET DOOR. Sport en politiek. De Italiaansche athletiekfederatie heeft aan de, Fransche athletiekfederatie medege deeld dat de landenwedstrijd ItaliëFrank rijk, welke op 18 Juni te Venetië zou wor den gehouden, geen doorgang zal vinden. Reeds vorige week waren er geruchten in de Italiaansche pers, dat de wedstrijd niet zou doorgaan, doch officieel was echter toen niets bekend. (heenreis) Aankomst U Rang. 12 Juni Singap. 12 Juni (heenreis) lBasra 12 Iuni !,odhp' 12 Iuni Buizerd (pang. 12 Juni (jodhp. 12 Juni (terugreis) I I De Valk heeft door het slechte weer een dag vertraging gehad. Britsch Koningspaar weer in Canada. Gister avond heeft de koninklijke trein, waar mede het Britsche vorstenpaar reist, bij Saint John in de provincie Quebec de grens tusschen de Vereenigde Staten en Canada overschreden. De koning en de koningin werden toegejuicht door naar schatting 20.000 menschen. Nog steeds strijd in Abessinië. Het bla4 „Vie Dell Aria" bericht, dat 28 Mei in het gebied van Godjam in Ethiopië een bende roovers vier Italiaansche officieren gevan gen had genomen. De schuilplaats van de roovers werd evenwel door vliegtuigen on der vuur genomen, waardoor hen verhin derd werd te vluchten, zoodat een gemoto riseerde kolonne de officieren kon bevrij den. Strenge maatregelen tegen Duitsche vluchte lingen. De regeering van Egnader heeft strenge maatregelen genomen om te voor komen, dat de Duitsche Joden en de vluch telingen uit Tsjecho-Slowakije, die niet te Havanna aan land mochten gaan en thans voor de kust van Equador liggen, zich naar het binnenland begeven. Tsjechisch consulaat te Batavia opgeheven. Onze regeering heeft volgens de N. R. Ct. bericht ontvangen, dat het consulaat voor Tsjecho-Slowakije te Batavia zijn werkzaamheden als zoodanig heeft ge staakt. Beroemd schilderij gestolen. Gistermiddag is ontdekt, dat een der meesterwerken van de Fransche schilderskunst „De Onverschil lige" van Watteau uit het Louvre was ver dwenen. Dit schilderij meet slechts 2o bij 20 c.M. Het is eigendom van het museum, waaraan het in 1S69 werd nagelaten door de Lacaze. De geheele politie van Frank rijk is gealarmeerd. Het zal vrijwel onmo gelijk zijn dit stuk van onschatbare waar de te verkoopen. Russisch functionaris veroordeeld. De Volksrechtbank van Kimry heeft den voor zitter van de Kolchose „Rood Octoberi-, tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld, om dat hij gronden van de Kolchose op on wettige wijze aan de gemeenschap had ont trokken en ter beschikking gesteld van in dividueele boeren. Slowaaksche vliegers uitgeweken. Drie Slowaaksche militaire vliegtuigen zijn met zes Slowaken aan boord te Deblin ten Zuid oosten van Warschau aangekomen. De zes soldaten verklaarden, dat, zij naar Polen zijn gevlucht omdat zij de vliegtuigen niet in handen van de Duitschers wilden la ten. De vliegtuigen zijn ter beschikking van de Poolsche militaire autoriteiten gesteld, de vliegers werden ontwapend. De FranschBritsche samenwerking. In verband met de nauwe samenwerking tus schen Engeland en Frankrijk zijn Fransche officieren uit Inclo-China uitgenoodigd naar Singapore te komen, teneinde de verdedi gingswerken aldaar te bezichtigen. Aanslag op stafchef Lutze ontkend. Talrijke] buitenlandsche bladen hebben bericht, dat een aanslag zou zijn gepleegd op den staf chef van de S.A., Victor Lutze. Volgens sommigen zou deze aanslag zijn gepleegd te Danzig, volgens anderen te Memel. Deze berichten zijn geheel ongegrond. Nederlander ter dood veroordeeld. Het hof van Assizcn te Luik heeft den Nederlan der U., die in Juni van het vorig jaar te Soumagne mej. Lccokay heeft geworgd, ter dood veroordeeld. De doodstraf wordt in België echter steeds gewijzigd in levens lange gevangenisstraf. De strijd tegen de terreur in Palestina. Dc Britsche troepen zijn in de streek rond Jeruzalem slaags geraakt met twee afzonderlijke henden gewapende Arabie ren, die één doode en vier gewonden op het terrein moesten achterlaten. Amerikaansohe gezant te Tirana wordt te ruggeroepen. Minister Huil heeft aan de pers mededeeling gedaan van het, terug roepen van den gezant der Vereenigde Staten te Tirana en het Amerikaansohe personeel der legatie. Er is nog geen be sluit genomen ten aanzien van het Alba- neesche gezantschap te Washington. Petroleum aangeboord in Zuid-Moravië. De Narodny Politika meldt, dat in Zuid- Moravië. ten Z.O. van Brno, belangrijke petroleumveJden zijn ontdekt, die, naar men gelooft, voldoende zullen zijn om de behoefte van Bohcnien en Moravië te dek ken. Greiser met verlof. De president van den senaat, Greiser. is voor verscheidene we ken met verlof gcgaan.te beginnen op 10 Juni. In dien tijd zal hij vervangen wor den door den vice-president van den Se naat Huth.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2