Als Rusland toehapt Wijziging Vestigingswet Noordzeekanaal kostte in 10 jaar 7 millioen Lugubere vondst te Breda Petroleumvergasser omgesfoofen De Hongaarscbe natie staat op eigen beenen Eerst moet de „Thetis" zijn gelicht De missie van Strang „Engeland en Amerika zijn zonder vrees" Na de onthullingen van de dictatoren Marktberichten Indische defensielasten 1/3 van de uitgaven Geen Xederlandsche bijdrage in dc kosten van het Indische leger Zeven -procent der uitgaven aan vlootkosten. Met voldoening moqjit de minister ontwa ren, dat vele leden van de Tweede Kamer met instemming kennis hadden genomen van de in het wetsontwerp Indische begroo- ting voorgestelde plannen tot uitbreiding van de defensie. De minister kan met nadruk verklaren, dat bij den opbouw van het leger op stel selmatige wijze uitvoering wordt gegeven aan een weioverwogen schema voor de ver steviging der weermiddelen, hetwelk zich echter, om redenen van landsbelang, niet leent voor openbaarmaking. Het spreekt overigens vanzelf, daxt daarbij rekening wordt gehouden met heigeen in verband met recente ervaringen op het ge bied van de krijgsvoering voor Indië nood zakelijk moet worden geacht en dat dit sche ma dus aan zich wijzigende omstandighe den en inzichten moet worden aangepast. In verband hiermede .zijn inderdaad nog andere defensievoorzieningen voor verdere uitbreiding van de legerstrijdkrachten in overweging. Na heigeen hij daaromtrent bij de behan deling van dc vlootkostenverdecling reeds te berde heeft gebracht, zal het duidelijk zijn, dat de minister het verlecncn van een speciale bijdrage van Nederland in de kos ten van het Indisch leger niet in overwe ging kan nemen. In het bedrag der zuivere gewone uitga ven op de Indische begrooting voor 1939 zooals gewijzigd bij de onder-havige aan- vullingsbegrootingen ad f 396.798.743 is begrepen aan uitgaven voor: Leger f 77.547.550 of 19.54 pet. der uitga ven; vloot f 27.783.622 of 7 pet. der uitgaven militaire pensioenen f 26.391.600 of 6.65 pet. der uitga\en; totale defensiel. f 131.722.772 of 33.19 pet, der uitgaven. Verruiming thans vrijwel gereed. Amsterdam's verbinding met de de Noordzee voldoet thans aan de hoogste eischen. In verband met het feit, dat de verrui- mingsvverken van 't Noordzeekanaal thans vrijwel gereed zijn gekomen voor het ge- heele kanaalgedeelte van Amsterdam naar Velsen en tevens naar aanleiding van de plannen voor den aanleg van een tunnel voor het weg- en spoorwegverkeer te Vel sen, had de Kamer van Koophandel en fa brieken te Amsterdam gisteren een groot aantal autoriteiten uitgenoodigd voor een boottooht met het S.S. R. van Hasselt van Amsterdam en terug. Tijdens den vaart door het Noordzeeka naal heeft de hoofdingenieur van den rijks waterstaat in het arrondissement „Noord- zeekanaal", Ir. C. W'olterbeek, enkele mede- deelingen gedaan, omtrent de historie van de totstandkoming der verruimingswerken van dit voor dc hoofdstad en voor het ge- heele land zoo belangrijke kanaal. In 1930 werd de nieuwe sluis, welke 400 M. lang 50 m. breed en 15 m. diep is, in gebruik genomen en een jaar tevoren, in 1929 was met de werken voor de verrui ming van het kanaal een aanvang gemaakt. Vóór de verruiming bedroeg de diepte van het Noordzeekanaal 10.30 M. N.A.P. en de bodembreedte op die diepte 50 m. Thans is de diepte 13 m. N.A.P. bij een bodem- breedte op die diepte van 75 m. De breedte van het kanaal aan de wateroppervlakte on derging een overeenkomstige verbreeding. Naar gelang dit noodig blijkt zal in de toe komst de diepte worden vergroot tot 15 m. N.A.P. en de bodembreedte op die diepte worden gebracht op 100 m. In totaal is voor de verruiming van het kanaal in de periode 1929—1939 uitgegeven circa f7 millioen. De totstandkoming, naast de autotunnel, ook van de spoorwegtunnel, in welker kosten de gemeente Amsterdam reeds eenzelfde bij drage toezegde als in de kosten van de ver ruimingswerken van het kanaal, mag thans verzekerd worden geacht. Door het verdwijnen van de spoorbrug te Velsen zal een belangrijk obstakel voor de scheepvaart van Amsterdam worden wegge nomen. Wanneer over enkele jaren zoo besloot ir. Wolterbeek de nieuwe verbin ding van Amsterdam met den Rijn zal zijn voltooid, zal de hoofdstad eenerzijds met de Noordzee, anderzijds met het achterland ver bonden zijn door waterwegen, die aan de hoogste eischen voldoen. In 1943 zal te Amsterdam een groote ten toonstelling gehouden worden, die de aan dacht zal vestigen op de beteekenis van Amsterdam als havenstad in de Rijndelta en waar ook het achterland vertegenwoordigd zal zijn. Verlenging spertijd tot P/2 jaar De minister van Economische Zaken heeft een wetsontwerp ingediend tot wijziging van dc vestigingswet-Kleinbedrijf. Hij deelt echter tegelijkertijd mede, dat binnenkort een herziening van meer ver-strekkenden aard zal volgen. De thans ingediende wijzi ging heeft hoofdzakelijk ten doel een aan vullende regeling te treffen voor de finan- cieele gevolgen van de toepassing der wet. Daarnaast stelt hij eenige wijzigingen van technische aard voor, o.a verlenging van de sper-tijd tot maximaal anderhalf jaar. De wet biedt thans geen mogelijkheid om in den spertijd de kosten, die verband hou den met de aanvraag tot vestiging, gericht tot het departement van Economische Za ken, op den aanvrager af te wentelen. Dit kan wel nè. de spertijd en na de vaststelling der vestigingscischen, wanneer de verzoeken tot de Kamers van Koophandel moeten wor den gericht. De minister stelt thans voor 0111 in het eerste geval ook een vergoeding te eischen, en wel f 5. Zoo ook voor de behandeling van „beroeps zaken", wanneer de aanvrager door dc Kamer van Koophandel is afgewezen en in beroep komt bij den minister. Hier acht de minister eveneens f 5.vergoeding noo dig, aldus „Het Volk" die terugbetaald zul len worden, indien de aanvrager in het ge lijk wordt gesteld. Financieele baten. Het instituut der „ministerieele verkla ringen" waarbij de minister verklaart, dat. een aanvrager, hoewel niet beschikkende over de voorgeschreven diploma's, toch op grond van zijn leeftijd en ervaring geacht kan worden aan de gestelde eischen van handelskennis en vakbekwaamheid te vol doen wil de minister thans in de wet vast leggen, Ook hier stelt hij een vergoeding van f- voor, waarvan de helft aan de Kamers vai Koophandel ten goede zal komen. Over het geheel becijfert de minister aai jaarlijksche inkomsten voor de schatkis ruim f 27.000. Voorts stelt hij voor de mogelijkheid van verlenging van den sper-tijd te brengen van één- op tweemaal zes maanden. Gebleken is in de practijk, dat één maal verlenging van zes maanden een uiterst karigen tijd biedt om de algemecne maatregelen van bestuur voor te bereiden. Volgens dit voorstel zal de spertijd dus maximaal anderhalf jaar worden. Tenslotte wil de minister in de wet vast leggen het gebruik dat aanwijzing der diplo ma's geschiedt bij de algemeene maatregel van bestuur, waarbij de vestigingseischen worden vastgesteld, terwijl daarbij tevens de mogelijkheid wordt opengelaten thans nog niet bestaande diploma's later alsnog aan te wijzen. Ten einde te voorzien in de leemte, dat overtreding door een naamlooze vennoot schap, vereeniging of stichting, niet zou kunnen worden vervolgd, bij gebreke van aanwijzing van een strafrechtelijk aanspra kelijk persoon, heeft de minister een rege ling voorgesteld, die hieraan tegemoetkomt. Strafbaar wordt nl. hij, die tot het straf bare feit opdracht gaf of die de feitelijke leiding had bij het verboden handelen of nalaten. Deze oplossing moet als een voorloopige worden beschouwd, daar het vraagstuk van de strafreohtelijke aansprakelijkheid bij overtreding als hier bedoeld, momenteel het onderwerp van een nadere studie uitmaakt bij het departement van Justitie. Werklieden graven in een kne kelput I In het perceel Valkenstraat 11 te Breda is gistermorgen te ongeveer 12 uur een lugu bere vondst gedaan. Eenige werklieden, die in deze leegstaande woning bezig waren een nieuwen vloer te leggen, ontdokten, naar het Hsbl. meldt bij het afgraven van zand eensklaps een aantal beenderen en men- sohelijke schedels. Aanvankelijk vermoed de men dat men hier met een oud misdrijf te doen had, doch bij nader onderzoek bleek dit niet het geval te zijn. Direct werden n.1. de politie en het parket gewaarschuwd. Onder toezicht van den officier van Justi tie, Mr. C. Kneepkens, heeft de Bredasche recherahe den grond verder afgegraven, waarbij een groot aantal menschenbeende- ren aan de oppervlakte kwam. Ook dr. J. Hermans van den G.G.D. werd met deze vondst in kennis gestéld. Deze stelde vast, dat men hier te doen had met een knekel put \;an een oud kerkhof. De burgemeester van West wond vrijgelaten Naar wij vernemen, is de burgemeester secretaris van Westwoud, die wegens ver denking van onregelmatigheden met steun gelden in arrest was gesteld, reeds Zater dag vrijgelaten. Gistermorgen omstreeks elf uur is, waar schijnlijk door het omstooten van een petro leumvergasser, brand ontstaan op de zolder verdieping van pand 37 aan de Wollefoppen- straat te Rotterdam, bewoond door de fami lie G. van der Worm. In korten tijd stond de gehecle verdieping, die van hout is opge trokken, in lichter laaie. De Rotterdamsche brandweer was met een aantal slangenwa gens spoedig ter plaatse en ving met vier stralen den strijd tegen het vuur onder lei ding van hoofdman van den Broek aan, doch men kon niet voorkomen, dat het dak volledig doorbrandde. Binnen een half uur had de brandweer het vuur zoover onder de knie, dat men met de nablussching kon be ginnen. Het huisraad staande op de eerste verdieping, kon in veiligheid worden ge bracht. Evenals de meubels van de er naast wonende familie, die de tweede helft van de zolderverdieping bewoont. Ook dit deel van den zolder verbrandde voor het grootste deel. De schade is aanzienlijk. Teleki samen. vat regeeringsprogram In de gisteren gehouden conferentie van dc Hongaarsche regeeringspartij heeft de minister-president graaf Teleki, verklaard, dat het regeeringsprogram in de volgende punten kan worden samengevat: 1. Vasthouden aan de grondwet, haar be scherming en instandhouding met alle mid delen. 2. De Hongaarsche natie staat op eigen beenen. Zij zoekt vrienden. Zij is trouw aan dc oude vrienden Zij eerbiedigt de belangen van een ieder, die ook haar belangen en rechten eerbiedigt Zii waakt echter streng over de onafhankelijkheid van haar vrije besluiten en van haar leven 3. Opbouw van h%t Hongaarsche leger. 4. Economische versterking en zelfstan digheid. 5. Sociaal program: in het leven roepen van betere levensmogelijkheden voor een ieder. In de buitenlandsche' politiek zal de tot dusverre beproefde richtlijn verder gevolgd worden. De Inhoud van het Engelsch— FranschRussisch accoord. De „Jour" meldt uit Londen, dat, ten zij de Sovjetregeering op het laatste oogen- blik met onvoorziene beswaren komt, hel FranschBritschRussische verdrag de vol gonde punten zal kunnen bevatten: 1. De Sovjet-Unie verplicht zich Frank rijk en Engeland te hulp te komen in geval van een directen aanval op hun onschend baarheid en onafhankelijkheid. Zij verplicht zicih met Frankrijk en Engeland hulp te bieden aan de gegarandeerde staten: Bel gië, Polen, Griekenland, Turkije en Roe menië. 2. Frankrijk en Engeland verplichten zich de Sovjet-Unie te hulp te komen bij een rechtstreekschcn aanval tegen haar grondgebied en met haar samen te werken in geval van een aanval, die, zonder direct tegen haar gericht te zijn, haar onafhanke lijkheid en onschendbaarheid in gevaar zou brengen. 3. De drie mogendheden verplichten zich overleg te plegen met het oog op een ge meenschappelijke actie tot het onderdruk ken van iedere daad van agressie in Europa. 4. Zij verplichten zich, wanneer zij een maal in een oorlog gewikkeld zijn, niet af zonderlijk vredes- of wapenstilstandsonder handelingen aan te knoopen. Een defensiel karakter. De Preambule zal vaststellen, dat het verdrag een strikt defensief karakter heeft en in overeenstemming is met het ideaal van het volkenbondshandvest. Het verdrag zal voor tien jaar gelden en onverwijld zullen technische besprekingen over de prac tische samenwerking begonnen worden. De randstaten zullen niet genoemd worden, doch niets zal de militaire deskundigen ver hinderen alle mogelijkheden van indirecte agressie te bestudeeren. De Britsche bladen melden dat rapporten zijn ontvangen, waaruit blijkt, dat Duitsch- land van ieder verschil van meening tus- schen Rusland en Engeland zou profiteeren om nieuwe penetratie te beproeven op de wijze, waarmede het vertrouwd is. De „Ordre" schrijft in dit verband: „Men verneemt, dat de Britsche ambassadeur te Berlijn Londen heeft laten weten, dat het in het belang van den vrede dringend noo dig is, dat een overeenkomst met Rusland wordt getroffen. Amerikanen strijden om het rerfaalrecht van „Mein Kampf" Het copyright van den schrijver moet beschermd worden De uitgevers Reynal en Hithcock hadden voor Amerika het copyright verworven voor een volledig vertaalde uitgave van Hitler's Mein Kampf. Aangezien de Ver. Staten eeh ter niet aangesloten zijn bij de Berner Con ventie meende een andere firma, Stackpole en Sons, ook zonder het te vragen, het recht te bezitten tot de uitgave van een verkorte editie en zij maakte haar boek nog bijzonder i¥EOnriEIL,Tr: Baby noemt proeven aantrekkelijk door de toevoeging dat de net to opbrengst zou worden afgestaan aan de commissie tot leniging van den nood der Joodsche en andere politieke vluchtelingen, „zoodat een Amerikaan Hitler's zak niet zou behoeven te spekken." Natuurlijk trachtte de firma Reynal en Hithcock de uitgave van het boek van Stack- l>ole te beletten, aldus de N.R.Ct., maar het Hof van den staat New York weigerde een verbod uit te vaardigen, zoodat de firma de zaak in hooger beroep voor het Circuit Court bracht, dat het vonnis van de rechtbank van New York casseerde en de uitgave van de editie van Stackpole verboden heeft, op grond „dat in een geval als het onderhavi ge waar twee edities van hetzelfde boek te gelijkertijd verschijnen het copyright van den schrijver beschermd moet worden in een tijd dat de lielangstelling van het pu bliek op haar hoogtepunt staat." Inderdaad hebben Reynal en Hitchcock kunnen bewijzen, dat hun oorspronkelijke uitgave in de dagen van de annexatie van Bohemen in Moravië meer dan 25.000 exem plaren per week heeft bedragen. Stackpole kan de zaak nu nog voor het Opperste Gerechtshof brengen. Daarna pas zal een onderzoek naar de oorzaken van de ramp worden ingesteld. Minister-president Chamberlain heeft in het Engelsche Lagerhuis verklaard, dat het lichten van de „Thetis" voorloopig is uitge steld, teneinde nieuwe werktuigen aan te brengen. Vermoedelijk zal het twee of drie weken duren, alvorens het benoodigde mate riaal ter plaatse zal zijn. Fletscher, een lid van de Laubourpartij, vroeg den minister-president of hij zich er wel van bewust was, dat de openbare mee ning verwachtte, dat de „Thetis" zou worden gelicht en dat het buitengewoon onaange naam zou zijn, wanneer men niet zou slagen in het lichten van dit schip, gezien het suc ces in het lichten van de Duitsche oorlogs schepen, welke te Scapa Flow tot zinken wa ren gebracht. Chamberlain antwoordde hier op, dat de regeering verwacht dat de „The tis" gelicht zal worden. Verder zeide hij, dat het onderzoek naar de oorzaken van den ramp niet zal worden gehouden vóór het schip zal zijn gelicht. Het onderzoek zal wor den geleid door rechter Bucknill, bijgestaan door drie assessoren, kapitein Menzies, een duikboot-officier, kapitein Ryley, een elder brother van Trinity House en professor Ber- tram Abell, hoogleeraar in de scheepsbouw aan de universiteit van Liverpool. Rechter Bucknill heeft persoonlijk om deze drie asses soren verzocht Met rekbare instructies vertrokken. Sir William Strang, wiens taak het is om de Britsch-Russische besprekingen verder te brengen op den weg naar een driemogend- hedenpact, is gisteren per vliegtuig uit Lon den naar Warschau vertrokken, vanwaar hij per spoor verder naar Moskou zal gaan. Te Warschau zal Strang, naar vernacht wordt geen besprekingen voeren met amb tenaren van het Poolsche departement van Buitenlandsche Zaken. Deze week beslissende vorderin gen. Diplomatieke kringen te Londen geven te kennen, dat Strang een reeks voorstellen inzake een aanvaardbare formule tot rege ling van de kwestie der Oostzoestaten naar Moskou meebrengt. Er zijn hem vrij rek bare instructies medegegeven, teneinde hem in staat te stellen, zoo noodig bepaalde pun ten te wijzigen overeenkomstig de opmer- ui van de regeering te Moskou. In de zelfde kringen hoopt 'men, dat nog deze week beslissende vorderingen kunnen wor den gemaakt. Cordell Huil pleit voor vrijen internationalen handel Uitnoodiging aan alle landen om zich bij de Amerikaansche handelspolitiek aan te sluiten. Ter gelegenheid van het feit, dat vijf jaar geleden de wet is afgekondigd, krachtens welke de president wordt gemachtigd han delsovereenkomsten te teekenen zonder be krachtiging van den senaat, heeft minister Cordell Huil een verklaring afgelegd, waar ip hij zeide: „Wij hopen, dat in de ko mende jaren alle landen zich bij ons pro gramma van handelsverdragen zullen aan sluiten en wij noodigen hen daartoe dit. In dien twee groote mogendheden descriminee- rende regelingen aangaan met de bedoeling invloedssfeeren te verdeelen, zullen andere staten onvermijdelijk defensieve economi sche maatregelen nemen en dan zou men tot een algeheele ineenstorting komen in plaats van lot vrede en economisch herstel. Kleine landen, die dergelijke overeenkom sten met groote staten sluiten, worden voor hun economisch bestaan steeds meer afhan kelijk: zij moeien in politiek opzicht de va zallen van den grooteren staat worden. ïïlolüAApCPll T.T.-RACES OP HET EILAND MAN. Stanley Woods winnaar in de 350 ccm. klasse. Gisteren zijn onder groote belangstelling de T.T.-races op het eiland Man begonnen. De 61 deelnemers moesten het parcours, ter lengte van 62 km., zeven maal afleggen De bekende Ier Stanley Woods won de race voor motoen tot 350 ccm. voor de 10e keer ach tereenvolgens, in 3 uur 10 min. 30 sec. Daniël maakte dc snelste ronde n.1. in een tijd van 26 min. 39 sec., wat een gemiddelde uursnelheid van 136.5 km. beteekende. Roosevelt over het bezoek van 't Britsche Koningspaar. Tijdens de plechtigheid van de bevorde ringen aan de Amerikaansche militaire aca demie te Westpoint heeft president Roose- velt een toespraak gehouden waarin hij sprak over het bezoek van het Britsche Ko ningspaar als een „ridderlijke erkenning van de goede en hartelijke betrekkingen tusschen de beide groote mogendheden", Roosevelt voegde hieraan toe: „De beteeke nis van dit bezoek ligt in het feit, dat de vriendschap tussohen beide landen kan be staan, doordat beiden zonder vrees zijn. Om dit te bereiken is kracht noodig, de kracht welke niet alleen komt door wapens alleen doch door begrip en samenwerking, welkt weer het gevolg zijn van een getrainden en gedisciplineerden geest. Deze eigenschappen van samenwerking, discipline, zelfbeheer- sching en zelfvertrouwen zijn de voortbren-1 selen van het moderne leven. Wanneer zij zoowel internationaal als nationaal ontwik keld zullen kunnen worden, dan zal men werkelijk nader komen tot het verwézen lijken van de hoop op vrede. De niet-inmenging een wassen neus. In het Engelsche Lagerhuis heeft de on derstaatssecretaris voor Buitenlandsche Za ken. Butler, verklaard, dat noch de verte genwoordiger van Duitschland, noch die van Italië in de niet-inmengings-commissie ooit mededeeling heeft gedaan van de fei ten, welke thans door Hitier en Mussolini zijn onthuld ter gelegenheid van het terug- keeren van de Duitsche en Italiaanscho strijders uit Spanje, in antwoord op een vraag of de Britsche regeering kennis droeg van deze feiten, üp de vraag of het nu niet duidelijk was, dat voor zoover het de Ita- liaansche regeering betrof, de niet-mmen- ging van het begin tot het einde een wassen neus was geweest, zeide Butler, dat hij niet kon antwoorden namens de Italiaansche regeering. 1500 vluchtelingen zullen in Engeland werk vinden Toelating van een nieuw con tingent overwogen. De Britsche minister van Landbouw Bor- man Smith heeft in het Lagerhuis medege deeld. dat de Britsche regeering op aanbe veling van de ondercommissie voor Land bouw van de coördinatiecommissie voor de vluchtelingen besloten hectt, 1500 vluchte lingen toe te laten, die in afwachting van hun emigratie naav andere landen te werk gesteld of opgeleid zullen worden in land bouwondernemingen in Engeland. Boven dien wordt op het oogenblik de kwestie van toelating van een nieuw contingent vluchtelingen onder de oogen gezien, ten einde tegemoet te komen aan het tekort aan werkkrachten in den landbouw. TEXEL, 12 Juni. Eieren/veiling. Aangevoerd 72600 eie ren: 5862 Kg. 3.05-3.25, 62—64 Kg. 3.20- 3.25, 64—70 Kg. 3.30—3.70, 52—56 Kg. 2.90 -3.10 Veemarkt 3 Paarden f 180250, 2 koeien 160210, 14 kalveren 740, 53 schapen 10 22, 4360 lammeren 4^-6.50, 46 biggen 814. MEDEMBLIK, 12 Juni. Schotsche muizen 2.802.90, kleine 1.80— 2.95, kriel 1.35—1.95. ZWAAG, 12 Juni. Veilingsvereen. „Bangort en Omstreken". Aardappelen: Gr. Schotsche 5.808.10, kl. Schotsche 5.90—6.90, wortelen 412.10, bloemkool 616, sla 0.50—1, andijvie 68, wasdhpeen 6, spinazie 914, postelein 4— 6.50, komkommers 69, tuinboonen 10—11, slaboonen 37—45, snijihoonen 3537, dop erwten 813, peulen 821, aardbeien 40— 72, rabarber 3—4.90, Druiven: Frankcntha- ler 7784, tomaten 21—37, blauwe pruimen 2—4, Reine Victoria 35, kruisbessen 7.10 10.40, Prolefic 6072, perziken 416 per stuk, frambozen 1.60 per kilo. ALKMAAR, 12 Juni. Aard appelen 7.208.80. aardbeien 0.90 1.12, aalbessen 19.andijvie 0.S0—3.S0, as perges 1235, bloemkool I 10.10IS. idem II 69, druiven 4548, kropsla 0.501.50, komkommers 4—8, peterselie 0.501.20, pos telein 0.240.35, peulen 912, rabarber 3.50 6, selderie 0.50—1.40, spinazie 0.301.06, dubbele spercioboonen 2729, tuinlboonen 6.56—7.50, tomaten 1518, uien 1.10—2.6(^ wortelen 5—10.50. AMSTERDAM, 12 Juni. Aardappelen. (Bericht van den Makelaar Jac. Knoop). Nieuwe groote muizen S— 8.40, drielingen 8.—, kriel 7.— per 100 kilo. Westlandsche muizen 8—8.40. drielingen 78, kriel 7.Malta aardappelen in vaten 10.5011.50, in balen 10—10.50 p. 100 kil«. PURMEREND. 13 Juni. Koeien, totaal 400 stuks: 190 vette koeien 6470 et. per Kg., geldekocien f 110—170, melkkoeien f 180—260. stieren 4155 ct. per Kg., 30 paarden f 70150, 50 vette kalveren 76—85 ct. per Kg., 550 nuchtere kalveren f 418 per stuk, 250 vette varkens 1116 ct. per Kg., 75 macer varkens f 2432, 300 biggen f 1317, 500 schapen f 1622, 60 bokken f 311. 400 lammeren 45. BROEK OP LANG END I ,T K, 13 Juni. Aanvoer: 65000 Kg. aardappelen: Schot' sche muizen 5.70—6.50, drielingen 5—6.10, kleine 3.20—4.10. 1200 hos peen 5.30-6, 400 bos rabarber 5.80—6. 25000 Kg. tomaten A •26.26-27.20, B 24.96-25.10, C 26.70, CC 22.70. NOORDSCïlARWOUDE, 13 Junï Geen aanvoer.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6