Wijziging Dienstplichtwet Voorstel tot zwaardere belasting in Ned»-Indië DE WERELD Defensie - een onafwijsbare noodzaak Vrees voor schade aan onze bandelsreputatie Postvluchten op Indi in w e ini[ woorde Met gespannen aandacht wacht Indië de beslissing over de vlootuitbreiding af REGEERING ACHT DRASTISCHE BEZUINIGING ONGEWENSCHT. Heden kwam de Indische Volksraad voor het eerst in zijn nieuwe samenstelling bijeen. De Gouverneur-Generaal opende de zit ting met een rede, waarin hij er in de eerste plaats op wees, dat het economisch herstel van Ncd. Indië in het afgeloopen jaar door de hevi ge internationale spanningen is uit gebleven en wij, wat dit aangaat, niet verder zijn dan toen. Terughouding bij aankoop van grondstof fen en verbruiksvoorraden drukte onzen uitvoer en het prijsniveau daarvan, aldus de Gouverneur-Generaal; het handelsver keer met landen, welker economie tot op zekere hoogte op voet van oorlog is inge richt, ondervomi in toenemende mate de belemmering van stringente deviczenrege- lingen. Daartegenover stond weliswaar een toenemende vraag voor bewapening es- sentieele goederen alsmede vorming van oorlogsvoorraderi, doch een meer duurzame bate valt van een hierdoor gestimuleerde ontwikkeling van den export niet te ver wachten. Ook thans kan niet anders ver klaard dan dat de weg tot rustiger verhoudingen lang en moeizaam zal zijn. Zelfs wanneer de spanning zou afnemen, zou het wereldverkeer slechts geleidelijk naar meer nor male banen kunnen worden ge voerd. Zou Indië er inmiddels in slagen het huidig niveau van zijn uitvoer in algemeenen zin te handhaven, dan zou vooral bij eenige verbetering van prijzen in de zwakste cate gorieën van zijn voortbrengselen,, althans kunnen worden gezegd, dat voor een verde re, ontwikkeling van zijn volkshuishouding de-grondslag behouden bleef. De binnenlandsehe handel. Het is een verheugend feit, dat de weer stand dien de binnenlandsehe goederen ruil aan de schokken van de conjuctuur kan bie den, met het jaar sterker blijkt te worden. In toenemende mate voorziet Nedcrlandsoh- Indië in eigen behoefte aan voedingsmid delen. Het interinsulair verkeer wint rela tief aan beteekenis, vooral voor Java. Welvaartspeil. De als gevolg van de crisis ontstane wel vaartsverschuivingen blijven in enkele stre ken van Java voelbaar. Gelukkig was de voedseloogst op Java en Madoera in 1938 plaatselijke uitzonderin gen daargelaten gunstig. Steunend op den niet kracht voortgezotten proefstations arbeid bereikt de verspreiding van beter plantmatcriaa? uitstekend resultaat. Ook ten behoeve van verschillende handelsgewassen wordt met succes gewerkt. In de buitengewesten neemt de vocdselpro ductie gestadig toe niet in de laatste plaats op en om de groeiende kolonisatieterreinen. Met de overbrenging van Javanen en Ma- doereezen naar die terreinen welke mede dank zij de Nederlandsche welvaarts- bijdrage in de laatste jaren intensiever dan te voren kon worden aangeval, zal in 1940 met onverminderde voortvarendheid, doch thans hoofdzakelijk ten laste van de gewone middelen worden voortgegaan Wat de kolonisatie op Sumatra en Celcbes in het afgeloopen jaar te zien gaf. blijft goede verwachtingen wekken. Dit kan eveneens verklaard worden van de proefnemingen op Borneo Exploratie van uitgestrekte gebieden zal de regeering in staat, stellen zich over weer nieuwe mogelijkheden een oordeel te vormen. Het laat zich aanzien, dat ook in de komende jaren belangrijke bedragen voor kolonisatie van Inhccmschen zullen worden gevraagd. Een duidelijk naar voren tredend volksbelang wettigt ondanks de geboden zuinigheid voort te gaan op den ingeslagen weg. Tot dusver kan niet gezegd wor den, dat over het algemeen met door Europeanen ondernomen klein- landbouw en kolonisatie bevredigen de resultaten werden bereikt. Het is zaak te blijven zoeken naar midde len en methoden die tot betere be staansmogelijkheden in dezo richting kunnen leiden. Veeteelt en visscherij ontwikkelen zich in opgaande lijn. Nieuwe luchtlijnen. Uitvoerig behandelde spr. den stand v. nij verheid. industrie en verkeer, waarbij hij mededeelde, dat nieuwe luchtlijnen naar en in de groote Oost. naar Sumatra's Westkust en de Wcsterafdeeling van Borneo worden voorbereid. Financieel aspect. Voor 1D39 moet thans worden gerekend op een tekort van 36 millioen voor den gewonen dienst, een bedrag dat bijna 4 millioen boven de herziene raming ligt. De onI worp-begroot ing voor 1940 wijst voor den gewonen dienst een nadeclig sal do aan van 10 millioen. dit wil zeggen we derom bijna 8 millioen hooger dan de her ziene raming van het loopendc jaar. Het totaal der zuivere gewone landsuit- gaven beloopt volgons de uitkomst van 1938. de verwachting voor 1939 en de thans voorliegende ontwerp-begooting voor 1910 onderscheidenlijk 371, -101 en ruim iOS mil lioen. naar zich met stelligheid laat voor zien. zal de stijging zich na 1910 voortzet ten. Jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, Gouverneur-Generaal van Ned. O-Indië. Geen drastische bezuiniging. Meer nog dan het voor 1940 berekend te kort, hoezeer op zichzelf al bezwaarlijk, is 't. vooruitzicht van een steeds verder uiteen-, gaan van ontvangsten en uitgaven, dat te deuken geeft. Met erkenning van den ernst der bezwa ren (belasting van ons nageslacht) meent de regeering nochtans niet voorl and en volk de kwade, directe of indirecte gevolgen te mogen aanvaarden van de hernieuwde, uiterst drastische beknotting van alle of de meeste diensten, die alleen in staat zou zijn het begrotingsevenwicht nabij te bren gen. Een bescheiden terugtred van het uit- gavenpeil van 1939 bleek al niet doenlijk. In velerlei opzicht was zelfs het markee ren van den pas onraadzaam. Daar is voor eerst de onafwendbare noodzaak tot het in paraatheid brengen en houden van de weermacht te land en ter zee cn daarnaast de onafwijsbare plicht tot handhaving van den standaard van ons bestuur. Nieuwe belastingvoorstellen. De Gouverneur-Generaal kondigde voorts aan voorstellen tot hèrziening van enkele tarieven van de inkomstenbelasting, welke maatregel ongeveer 2 millioen zal opbren gen; verhooging van de opcenten op de in komstenbelasting van 50 op 75, waarvan een meerdere opbrengst van 6.6 millioen wordt verwacht; verhooging van de opcen ten op de vennootschapsbelasting van 100 op 150. welke verhooging naar raming een meeropbrengst van S.8 millioen zal opleve ren. Tot verlenging van het Dcfensieuitvocr- recht zal geen voorstel worden gedaan. Leger en vloot. De omstandigheden hebben er toe geleid in het afgeloopen zittingsjaar het tempo van uitvoering der maatregelen tot leger- versterking nog te versnellen. De ten vori ge jare aangekondigde „kort-verband-rege- ling" voor inhoemscho militairen werd voorshands bij wijze van poef ingevoerd. De pcrsonoole uitbreiding, welke als ge volg van de vorenvcrmolde maatregelen noodzakelijk is, zal haar wordt gehoopt groo ten deels met behulp -van deze rege ling tot stand kunnen komen. De beoogde sterkte van de vloot is nog niet bereikt, terwijl ook de basis-óutillage nog niet. gereed is. Aanbouw van schepen en vliegtui gen wordt zooveel mogelijk bespoe digd en de uitzending vindt gelei delijk plaats. Indienststelling van verschillende oor logsschepen en hulpschepen verhoogde de paraatheid van dit deel der weermacht. Na een herstellingsnrbeid van enkele maanden, noodig geworden door turbineaverij, kwam H. Ms. „de Ruijter" jn liet laatst van Mei wederom gereed voor den dienst. Het 'oudere materieel van den Marine Lucht vaartdienst wordt regelmatig door nieuw vervangen. Het .personeelstekort op de vloot wordt geleidelijk ingeloonen, aan een aantal luitenants ter zee der Koninklijke Marine- reserve werd gelegenheid gegeven voor on- bepaalden tijd in werkelijken dienst te' tre den. Met gespannen aandacht wacht Indië de beslissing af over plan nen tot verderen uitbouw van de vloot. Afbouw van een. nieuw motorschip voor de gouvernementsmarine en aanbouw van een tweede vaartuig van hetzelfde type belast de .begrooting voor 1940 met rond 1 millioen gulden. Sinds 1935 zijn de militaire uitgaven van bijna 50 millioen gestegen tot ruim 106 millioen. Politieke activiteit. In het slot van" zijn rede behandelde spr. nog de politieke activiteit in onze Oost waarbij hij er op wees, dat de regeering zich in het afgeloopen zittingsjaar genood zaakt had gezien meermalen in te grijpen, vooral ook om de goede verstandhouding tusschen de verschillende groepen der be volking te handhaven. De Gouverneur-Ge neraal besloot met een opwekkihg tot ver trouwend samengaan én positieve werk zaamheid. Kamer echter vóór aatlgenOIIlGn beperking der machtiging VERGROOTING VAN HET LEGERCONTIN- GENT NIET ZOO VEILIG EN VOORDEELIG ALS UITBREIDING EERSTEN OEFENTIJD Optreden gevraagd tegen mili- tairistischen geest in hét leger. Op voorstel van den voorzitter werd gis teren aan het begin der Tweede Kamerver gadering de interpellatieDe Visser betref fende de door de regeering getroffen maat regelen in verband met den internationalen toestand aan de agenda toegevoegd. De interpellatieWijnkoop over de oorzaken van het aftreden van Mr. De Wilde, zal heden worden gehou den. In verband hiermede deelt voor- 'zittcr mede, dat de regeering voor zoover hem bekend, niet voornemens was eigener beweging over het on derwerp inlichtingen te verschaffen. De Kamer vervolgt dan haar debat over de voorgestelde militaire maatregelen. De hoer Zandt (Staatk. geref.) is van oor dcel, dat de tweejarige diensttijd wèl in practijk zal worden gebracht, daar het la tente oorlogsgevaar blijft voortduren. Spr. bepleit vergrooting van liet contingent met verkorting van den eersten oefeningstijd. Spr. geeft den minister in overweging een maatregel te troffen, om dc dienstplichtigen in staat te stellen zooveel mogelijk het ver lof in het gezin te kunnen doorbrengen. De lieer Wijnkoop (cotnm.) zegt. voorstan der te zijn van een weermacht ten bate van vrede cn onafhankelijkheid. Daar liij echter vreest, dat deze regeering de weermacht niet zal gebruiken tegen den waren aanvaller, kan hij niet met dit ont werp meegaan. Spr. becritiseert de houding van dc nat ionaal-socialisten, die hij dc oor zaak van den hcclen afsohuwelijken toe stand noemt. Spr. is van oordeel, dat de aanval slechts uit Duitschlaiul kan komen. De sociale bezwaren tegen het wetsont werp zijn voor spr. overwegend. Tot dekking van de kosten der militaire maatregelen stelt spr. o.m. voor een heffing ineens op hel kapitaal. De heer Bajotlo (r.k.) acht critiek op de regeering in verband met de sociale bezwa ren onbillijk. Gelukkig komt de regeoring aan vele bezwaren tegeryoet. Spr. vraagt dc aandacht van den minister voor de kleine zelfstandigen, die de groot ste nadoelen van den dienst ondervinden, Spr. kan nagenoeg volkomen instemmen met de voorgestelde wijziging van do Dienstplichtwet. Spr. hoopt voorts, dat opgetreden zal wor den tegen uitspattingen van de militairen en den militairistischen geest in het leger. De „hoorigen van den Staat" Woensdag heeft de heer Albarda in de Kamer opgemerkt, dat de werkloozen, die ter vervanging der dienstplichtigei^ worden opgeroe penden indruk maken hoorigen van den Staat" te zijn. In de ver gadering van gisteren heeft de mi nister van Defensie geantwoord, dat de gewraakte, methode z.i. geen enkel nadeel brengt voor den werk loozc. Men mag, aldus Zijne Excel lentie, toch geen nènschen aanwij zen, die wèl werk hebben! Het is voor de werkloozen gelukkig, dat zij onder de wapenen zijn. Indien de vervangers werk kun nen krijgen, dan zal worden geoor deeld, of zij daartoe in slaat mogen worden gesteld, daar dan weder een aiulcre vervanger noodig is. De heer Albarda bleef zijn bezwa ren handhaven. De lieer van Houten (c.d.u.) is van oor deel, dat de financieele en sociale lasten van de nieuwe maatregelen bijzonder zwaai' zijn. Waarschijnlijk zullen de mili taire uitgaven voor Nederland en Indië dit jaar de 500 millioen te boven gaan. Moet de voormobilisatie nog worden ge handhaafd? Niets duidt op gevaar. Tegen de verlenging van den duur der herhalingsoefeningen heeft spr. bet bezwaar dat deze vergrootiiig van sociale en financi eele lasten medebrengt, die niet opwegen legen het militaire voordeel. In liet debat wordt van verschillende zij den aangedrongen op schadeloosstelling voor de opgerocpenen, voor zoover deze in hun bedrijf gedupeerd worden. - Het antwoord van den minister. Tenslotte neemt de minister van Defensie de heer van Dijk. het woord. De minister zegt, dat de zelfslandigheidspolitiek niet betcekent een keuze in dc internationale po litieke verhoudingen. Het is niet dc bedoeling, om in normale omstandigheden van de machtiging, bedoeld in liet ontwerp wijziging der Dienstplicht wet, gebruik te maken. Waarom Michel Holzmann werd uitgewezen. De minister van Justitie heeft thans ge antwoord op de schriftelijke vragen van den heer Molt maker betreffende de overwegin gen, die hebben geleid tot de uitwijzing van Michel Ilolznmnn, destijds te Amsterdam. Volgens den vragensteller werd Holzmann in Februari van dit jaar uitgewezen na een arrestatie, zonder dat een voorafgaand ver hoor had plaats gehad. De informaties over den uitgewezene zouden gunstig luiden en bovendien beeft, Holzmann aan de Neder landsche industrie zeer groote opdrachten verstrekt en werden door hem nog onderhan delingen gevoerd, welke groote materieele voordeden voor ons land konden opleveren. Op straffe van gevangenisstraf subs. boete, zou hem bevolen zijn Nederland op 14 Maart j.1. te verlaten. De beer Moltmaker meent, dal Holzmann die nog in hot bezit is van van een z.g. gunsl'pas, niet uitgewezen kan worden, zonder dat deze pas is ingetrokken en vraagt of dc man niet met deze pas recht matig in Nederland zou kunnen terugkee- ren. Tenslotte wordt den minister om een liieuw onderzoek in deze kwestie gevraagd, opdat Holzmann nog verweer kan voeren tegen liet uitwijzingsbcsluit. Waarom Holzmann moest ver dwijnen. De minister ontkent in zijn antwoord, dat de vreemdeling vóór zijn arrestatie niet behoorlijke gelegenheid tot verweer heeft gehad. Al zou moeien worden aangenomen, aldus de minister, dat de Nederlandsche indu strie aan Holzmann beteekenende orders heeft te danken gehad en dat bij verder verblijf door zijn taisschenkomst nog nade re opdrachten zouden zijn verkregen, dan zou toch rekening moeten worden gehou den met de vraag, of door de wijze, waarop hij zaken .deed, de goede Nederlandsche handelsreputalie in niet onbelangrijke ma te zou kunnen worden geschaad. Hoe dit ook zij, bet was echter reeds met het oog op de belangen der openbare orde niet ver antwoord aan dezen vreemdeling verblijf in ons land toe te staan. Omdat Holzmann on eigen gelegenheid uit ons land is vertrokken, zijn geen ver dere maatregelen genomen tot intrekking van de gunstpas. Het speekt echter vanzelf, dat terugkeer van de uitgewekene niet kan worden tegestaan. Een nieuw onderzoek acht de minister in verband met het boven staande niet noodig. De Regeering vraagt deze machtiging, om dat, voorafgaande aan de toepassing van art. 32 van dc Dienstplichtwet een verkla ring van de Kroon noodig is, die vaststel ling van oorlogsgevaar inhoudt. Dit is een verklaring met internationale gevolgen. Bo vendien wekt zij onrust. De machtiging voorkomt deze bezwaren. In tijden van spanning kan het, gevaar dagelijks groeien, de voorgestelde maatregel is in dit opzicht soepeler dan een mobilisatie. De mogelijk heid van art. 32 blijft niettemin bestaan, doch de veiligheid is dan reeds verhoogd. De minister deelt dan mede, dat voor de toekomst de jongere lichtingen niet eerder bij het. veld leger zullen worden ingedeeld, dan wanneer de wettelijke termijn, waar in oproeping mogelijk is, voorbij is. Waarom geen contingentsuitbrei ding? Spr. gaat niet uitvoerig in op de vrang, waarom men niet contingentsuitbreiding heeft gekozen. De regeering heeft de moge lijkheden nauwkeurig overwogen. Zij moest kiezen dat stelsél, dat de grootste veilig heid bracht bij de kleinste financieele of fers. Daarom moesten de vrijwilligerscorpsen worden afgewezen. Een vergroot contingent kan niet worden weggewerkt. Bovendien zijn alle wapens en dienstvakken daarbij be trokken. Uitbreiding van het, contingent kan eerst veel later werken dan verlen ging van den eersten oefeningstijd. 't Brengt bovendien zeer groote kosten mede. Geen enkel kazerncment zou groot genoeg zijn. Dit wetsontwerp bedoelt niet, vergrooting van liet oórlogsleger. Bedoelt uitbreiding van het contingent deze vergrooting, dan worden de kosten nog hooger. Spr. ontkent voorts niet dc voordeden van uitbreiding van het contingent, zij wegen echter niet op tegen de nadeden. Spr. ontkent, dat hier sprake kan zijn van machtiging tot wille keur, daar dc regeling staat onder controle der volksvertegenwoordiging. Een motie. De heer Albarda (S.D.) dient een motie in, waarin de Kamer verklaart, dat de zorg voor de verdediging tegen luchtgevaar bij 't Rijk behoort cn dat de beslissing of objecten verdedigbaar zijn, niet afhankelijk mag zijn van de bereidwilligheid van dc eigenaren van die objecten om vrijwillig bij te dragen in de kosten daarvan. Deze motie wordt, nadat zij door den minister ontraden is, ver worpen met 44 tegen 25 stemmen. Het amendement-Albarda, dat be oogt den duur van de machtiging tot 1 Januari 1942 te beperken, wordt vervolgens, nadat het door den voor steller op aandrang van den heer Schill'huis (V.D.) was gewijzigd, zoo dat de duur tot 1 Jan. 1944 wordt beperkt, aangenomen met 38 tegen 32 stemmen. De drie wetsontwerpen (verlenging eer sten oefentijd tot 2 jaar, onder de wapenen blijven en in werkelijken dienst houden van dienstplichtigen) worden tenslotte z.h.st. aangenomen met aanteckening dat de com munisten, N.S.B., mevr. de VriesBruins (s.d.) cn Ir. Vos (s.d.) wcnschen geacht te worden te hebben tegengestemd. Heden komt de Kamer weer bijeen. Vertrek van Aankomst ti Singap. 14 Ju Basra 14 Juni I Athene 14 Jui (heenreis) lRanR' 14 Iuni lSinKan' 14 J« Buizerd (terugreis) K,™' lMadan 14 Ju>»|Basra 14 Iu» «°n,Srea'^ |Medan 14 |Ransr. 14 lm 6000 pelgrims bij den Paus. Z. H. de P heeft, gisteren meer dan zesduizend p grims audiëntie verleend. Tijdens de plee ligheid smeekte de Heilige Vader Gods a gen af over den Koning van Italië en Mi solini. Zich richtende tot een aantal Dui sche pelgrims, zcide de Paus in hun mot dertaai, dat hij zijn zegen gaf aan hun ei hun gezinnen en de gehecle Duitscb jeugd. Verder zeide de Heilige V „Wees sterk, opdat gij het Geloof bewaar en bidt God voor den vrede, welke de Paui wil en verlangt." Een kleine prins doopt een schip. Giste ochtend is op de werf te Hoboken het pas sagiersschip „Badouinville", bestemd voo don dienst op den C.ongo, te water gelaten in tegenwoordigheid van koning Leopold en prins Boudewijn. De prins verrichtte de doopplechtigheid met de woorden: „Ik geel u den naam „Baudouinville". Spaansche vluchtelingen in Mexico. Vera Cruz zijn 1619 Spaansche vluchtelin gen, onder wie de schrijver Antonio Zo- zaya, aangekomen. Zij werden hartelijk verwelkomd door den secretaris van hg Mcxicaansche vakverbond, die tevens^ nó nister van binnenlandsehe zaken is. „Ik kom terug" zegt Koning George. zijn antwoord op het adres van welkoi van den provincialen minister-president, heeft de Britsche koning gezegd, dat hj hoopt nogmaals een bezoek aan .Canada Ie zullen kunnen brengen, vergezeld van zijn dochters. Italiaansche troepen verlaten Majorca. ft Jtaliaansclie strijders, die zich op Majorca bevonden, zijn naar Italië teruggekeerd. Zij worden vergezeld door een Spaansche lucht vaartmissie, onder leiding van generaal Kindclan. Cultureel verdrag SpanjeItalië. De Ital aansche minister van cultureele zak* Dino Alficri heeft een vertegenwoordigt van het agentschap Efe medegedeeld, dat hij met den Spaanschen minister van bin nenlandsehe zaken Super een cultureel ver drag heeft gesloten. De definitieve overeen komst zal vermoedelijk worden geteekci ter gelegenheid van het bezoek van Italiaanschcn minister van buitenlandse! zaken, graaf Ciano. aan Spanje in Augu* tus van dit 4aar. Verder zal een handel»1 verdrag tusschen Italië en Spanje wofdeé gesloten. Geen verplaatsing Volkenbondszetel. Dl voorzitter van de Storting (het NoorschJ parlement) Hainhro, heeft een redacteur van de „Tidens Tegn" verklaard, dat de geruchten over een verplaatsing van den zetel van den Volkenbond naar Washing- ton of een andere stad op het westelijk halfrond ongegrond zijn. Er is geen spra ke van den Volkenbond te verplaatsen. Canadeeschc gevangenen boffen. Aa den vooravond van het vertrek van bet koningspaar uit Canada is het koninklijk recht van gratieverleening toegepast op lederen gevangene in het dominion, die een straf van drie maanden of langer on dergaat. wegens overtreding van het straf recht. Elk dezer straffen zal met een maand worden verminderd. Militaire samenwerking. Het Britsche ministerie van oorlog deelt mede, dat de directeur-generaal van het territoriale ger, sir Walter Kirke, op verzoek van den Finschcn minister van oorlog 17 Juni naar Finland zal gaan voor een kort be zoek. Verder wordt medegedeeld, dat bin nenkort een Britsche militaire missie on der leiding van brigadier Lund naar Tur kije zal gaan. Nederlander door Chineesche regeering 9 eerd. De Chineesche regeering heeft een officieel communiqué uitgegeven, waarinzij haar erkentelijkheid betuigt voor de door den in China om het leven gekomen Nederlanclschen waterbouwkun dige Bourdrez bewezen diensten. Zal Hitier Halifax antwoorden? Naaf Reuter meent te weten, zal Hitier zijn va- cantie te Berchtesgaden waarschijnlijk onderbreken om op 1 Juli te Bremen den nieuwsten Duitschen 10.000 tons-kruiser te water te laten. Men oppert de veron derstelling. dat de rede. die hij dan even tueel zal houden, 'n antwoord zal zijn op de jongste redevoeringen van Chamber* lain en Halifax. Troepenbewegingen in Slowakije tegens* sproken. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: „In de buitenlandsche pers wor den geruchten verspreid, volgens welke aan de noordgrens van Slowakije Duit* sche troepenbewegingen zouden worden waargenomen. In welingelichte kringen verluidt, dat deze berichten geenszins met de feiten overeenstemmen. Men ziet in het lancceren van dergelijke berichten slechts een manoeuvre ter bevordering van de Britscli-Russischo onderhandelin gen. Franco's komst verheugt de Italianen. - Men heeft te Rome met groote voldoening kennis genomen van het bericht, dat Franco in September een bezoek aan Ro me zal brengen Door dit bezoek, aldus zegt men, zal de Spaanscli-ïtaliaanscbe vriendschap plechtig bevestigd worden cn een omlijnden vorm geven aan de samen* werking tusschen beide landen.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2