Kamer van KoopWe en Fabrieken Uit Alkmaar Gistermiddag om twee uur kwam de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier in openbare le denvergadering bijeen ten Raadhuize, al ler. Voorzitter de 'heer S. W. Arntz deelde lede, dat het hem genoegen deed, dat de jecretaris, de heer Soheffel weer ter verga dering was, na een betrekkelijk zware ziek te te hebben doorstaan. (Applaus). Afwezig waren de heeren Kluitman, we- jns ziekte en de heer Moens, wegens ver- ilijf in het buitenland. De Voorzitter deelde mede, dat er een jneept-wet wa s verschenen, omtrent de loverneming der landbouwcrisismaatregelcn door de bcdrijfsgenooten. r l)e heer Bonnet wees erop, dat het feite lijk een overneming door de Regeering werd pn de bestaande crisismaatregelen. De voorzitter meende, dat de Regeenng freze weg opging, omdat er zooveel tegen strijdigheden waren en het zal daarom zijn, dat. zij zelf de zaak ter hand wil nemen. De iheor Bonnet vond dit veel logischer. De heer Nobel meende, dat alle groepen jrin gekend zouden worden. Het concept zou in handen gesteld wor- icn van de Verordeningscommissie, om daarover op een volgende vergadering een 'apport uit te brengen. Do voorz. deelde voorts mede, dat de Mi- Dister afwijzend stond tegenover een adres \aii de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Zaandam, gericht aan den Raad van Ministers, inzake de vergoeding voor be drijfsschade aan kleine- zakenlieden in mi- jlaircn dienst. De heer Grondsma wees erop, dat het bui tgewoon moeilijk was voor bedrijven de .menschen In militairen dienst terug te krij- Spr. had hier vooral het oog op de Schinisten in bedrijven. heer Nobel vereenigde zich met de dcc van den heer Grondsma en wilde, dat i Kamer een en ander doorgaf aan andere [amers. De heer Lind was van oordeel, dat er van Regeering geen steun was te verwach,ten, aarom wilde spr. de Vereeniging van Mi- eiens in den arm nemen, om die militai- iu te helpen. Hef moet dan maar van par- Culiere zijde komen. De heer Grondsma wilde hebben, dat de Üegccring de menschen zoo spoedig terug- prcle als ze in een bedrijf noodig zijn. iders loopen ze kans, dat ze later in hun Fledrijf niet meer worden teruggenomen, louidat anderen hun plaats hebben ingeno men. voorzitter antwoordde, dat tal van mi- I lilairitn aan de grenzen dienen te blijven. Ik /Icgcering kan niet zeggen, hoe de toe- tan/zich zal ontwikkelen. Vrijwilligers ge- Rzicli bijna niet op. heer Kuiper wees erop, dat er dage- lijks 4000 aanvragen binnenkomen om men- fthen uit den militairen dienst-te ontslaan n dat leek spr. toch niet wenschelijk. Besloten werd, dat de Kamer een adres furi den Minister zou zenden, met verzoek cn menschen zoo spoedig mogelijk vrij te llenoiit den militairen dienst. De Kamer besloot adhaesie te betuigen tan het adres van de Kamer van Koophan- kl en Fabrieken te Amsterdam, gericht aan ie Tweede Kamer dei- Sta ten-Generaal, in- lakc het ontwerp van Wet tot wijziging van ie Tarief wet en cle Wet o<p het Statistiek- echt. De voorzitter wees er in dit verhand op dat de prijzen „gedumpt" worden door de hoogere prijzen. Spr. noemde den concur- entiestrijd zéér groot. Dc heer Bonnet was van oordeel, dat de uitvoer verhoogd diende te worden en dat hui alleen door verhooging van de uitvoer rechten. De voorzitter meende, dat het buitenland mulei- productieprijs exporteerde en dus ivas spr. het niet eens met den heer Bonnet. De heer Bonnet wees erop, dat de ge meenschap exporteerde met verlies. De heer Grondsma zeide, dat de boter fcerd geëxporteerd ver beneden den kostprijs De boter wordt nog goedkooper uitgevoerd dan wagensmeer. voorzitter wilde het adres eerst in de Handelscommissie brengen. De tarieven voor de graan- en botermarkt te Alkmaar. De heer K. Kosscn te Alkmaar heeft een iverzoek aan de Kamer gericht-, om te wil- toi nagaan of er geen aanleiding bestaat <ie tarieven voor de graan- en botermarkt k Alkmaar te wijzigen. De voorzitter wees erop, dat door de con currentie van andere markten de prijzen Dor niet meer konden gedrukt. heer Lind merkte op, dat er meer soe pelheid moest worden betracht. In Purmer- e'ul en Schagen werden de menschen met meer égards behandeld. De heer Grondsma meende, dat de heer bind met concrete klachten moest komen. De voorzitter antwoordde, dat de menschen hier teveel dienden te betalen. Bij graan en boter speelt elke cent een groote rol. Spr. Wilde, dat de gemeente de marktgelden af- fichafte, behalve dan het kleine entrée. De heer Grondsma wilde cle zaak gron- (l|ï onderzoeken, doch wees erop, dat de gemeente Alkmaar er ontzettend veel bij- "Kde. Direct en ook indirect. Dc Voorzitter: Maar op deze wijze gaat Jiicr in Alkmaar de markt verloren. De heer Kuiper vroeg, of de gemeente er P°s wat geld zou willen bijleggen; dat is loch in het belang van den Middenstand! Het voorstel van den heer Grondsma om C(2n paar leden van de Hanclelscommissie met clen directeur van het abattoir eens overleg te doen plegen, werd tenslotte goed gekeurd. Een schuilplaats op het perron Uitgeest. Dc Ncderlandschc Spoorwegen hebben toe RCzogd, dat tot het inrichten van een schuilplaats op liet perron Uitgeest zal wor den overgegaan. Rondvraag. De heer Bonnet wees erop, dat er in Frankrijk wel degelijk interesse bestond voor onze groenten-export. De heer Grondsma zeide, dat de Regeenng den export aan banden had gelegd en zoo lang dat niet verbetert, komt er geen ver andering in. De voorzitter dankte den bode, den heer Bakker voor de goede zorgen, welke hij steeds aan de Kamer had 'besteed en spr. betreurde het, dat de heer Bakker om gezondheidsredenen met 1 Juli moest af treden. Spr. hoopte dat cle heer Bakker nog langen tijd van zijn welverdiende rust zou mogen genieten. (Applaus). De voorzitter antwoordde den heer Bon net, dat; hij de zaak gaarne in de Handels commissie nog eens besproken wilde zien. De heer Grondsma zeide, dat het vertrou wen in de Regccringskringen totaal zoek was. En in dat geval bereikt men niets meer. Kazernebouw. Bij de rondvraag deelde de heer Gronds ma mede, dat ondanks alle moeilijkhe den zoo spoedig mogelijk met clen kazer nebouw te Alkmaar zou'- worden begonnen. De moeilijkheden zijn derhalve overwon nen. Beter materiaal Alkmaar—Den Helder. De heer van Been wilde beter materiaal doeh gebruiken op het traject den Helcler Alkmaar. De heer Kolster antwoordde, dat daarom trent toch geen klachten zijn ingekomen. De voorzitter meende, dat cle heer Been een en ander eerst eens grondig diende te onderzoeken. De Secretaris, de heer Scheffel dankte den voorzitter voor zijn vriendelijke woor den en de leden van de Kamer voor hun belangstelling bij zijn ziekte betoond. Spr. hoopte, in den vervolge, weer z'n beste krachten aan cle Kamer te lcunhen wijden (applaus). Hierna volgde sluiting. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. DE OUDSTE LEERLINGEN ER OP UIT. Dinsdag hebben de leerlingen van de hoog ste klassen der O. L. school alhier hun jaar- lijksoh schoolreisje gehouden. Zooals dooi de oudersvergadering was vastgesteld, werd dit jaar een bezoek gebracht aan één van onze grootste mailsloomers. Door de direc tie van de Mij. „Nederland" was de school- feestcommissie welwillend in de gelegenheid gesteld het s.s. Johan van Oldcn-barneveldt te bezichtigen, welke boot in 1930 is ge bouwd en dus tot de moderne booten behoort. Om 10 uur arriveerde men aan de Java- kade, waarna men zich aan boord begaf, om onder deskundige leiding van den hof meester, een rondgang door het schip te maken. Er werd een bezoek gebracht aan dc eerste klasse eetsalon, rooksalon, maar vooral de keurige kinderkamer met poppen kast genoot de belangstelling van de leer lingen. Ook vertoefde men op het prome nadedek, op de brug, in de hut van den marconist, welk vertrek tevens als postkan toor dienst doet en werden .bezichtigd de reddingsbooten, waarvan er S aan eiken kant hangen en die plaats bieden aan 79 man.. Ook wercl een kijkje genomen in cle laat- ruimte, en daar het schip clen volgenden dag naar Indië zou vertrekken, was het heel druk met het laden en verkreeg men een juist beeld, wat er al zoo meegaat met een dergelijk schip. Ruim U/2 uur duurde het leerzame be zoek. Daarna ging men hoogst voldaan stadwaarts, om per motorboot een rond vaart te maken door de grachten en havens Toen men de Kon. Jachthaven passeerde, werd door de leerlingen cle „Piet Hein" op gemerkt, het bekende jacht van Prins Bern- hard en Prinses Juliana. Na deze rondvaart werd een bezoek ge bracht aan de Bijenkorf, daar nam iedere geleider 5 kinderen onder zijn hoede, cn zoo wei-den alle étages bezocht. Van lift en roltra* *.1 werd natuurlijk een gretig ge bruik" gemaakt, vooral de roltrappen „de den het goed" hij cle jeugd. In dc lunch room van het gebouw kwam men weer bij elkaar, en na gebruik van eenige versnape ringen werd de terugreis aanvaard, via Haarlem, O verveen, naar het kopje van Bloemendaal, waar van het prachtige ver gezicht werd genoten en bovendien niet werd vergeten den inwendigen mensch te versterken. Over Velzen, Bakkurn, Egmond en Bergen ging het naar den speeltuin de bedriegertjes. Er werden daar nog verschil lende wedstrijden gehouden. Zonder incidenten arriveerde men ten slotte hoogst voldaan, om ruim 10 uur in het dorp. Vele ouders hadden zich bij cle school verzameld om hun kinderen af te halen. Het werd een blij weerzien! Al met al een prachtig geslaagde dag. OUDE N1EDORP W.O.L.-POLDER. Ten lokale van den heer G. Ligt hart te Zijdewind werd een vergadering gehouden van de stemgerechtigde ingelanden van bo- vengenoemden polder. De heer Bosma, burgemeester, presideert voor de eerste maal als dijkgraaf deze ver gadering. Na lezing van de notulen wordt door den secretaris-penningmeester medegedeeld dat op 5 Mei j.1. een inspectie heeft plaats ge had van het Electrisch gemaal door het ingenieursbureau De \Yit. Alles werd in prima orde bevonden. De commissie, belast met het onderzoek van de rekening heeft de rekening over 1938 in orde bevonden. De commissie voor de re kening 1939 wordt samengesteld uit de hee- ren C. Lakeman, D. Wijnker en J. Bakker Sr. Hierna volgt aanbieding van de begroo ting 1939. De uitgaven zijn geraamd op f 7599.—; dc inkomsteni f 419.—. Voor het sluitend ma ken van de begrooting zullen de volgende lasten worden geheven. Voor den Leijerpol- der f 16.per H. A.; Oosterkampen f 15. per H. A. en de Westerkampen f 12.per H.A.. Het voorstel van het bestuur om het be stuur te machtigen tot uitvoering van cle voorgenomen en geraamde werken wordt met algemeene stemmen aangenomen, zoo mede het bestuursvoorstel tot het sluiten van een verzekering voor het waterschap tegen schade welke mocht voortvloeien uit handelingen of nalatigheden van den pen ningmeester, welke door hem worden ver richt in strijd met het hem opgedragen be heer. Voorts worden de pensioengrondslagen vastgesteld voor den dijkwerker J. de Jong. Bij de rondvraag verzoekt de heer Slij- kerm^n in de Moerbeek een peilschaal te willen plaatsen ter controleering van den waterstand, hetgeen wordt, toegezegd. De heer D. Wijnker vraagt of geen vergoe ding wordt toegekend aan de landeigenaren die telaat de specie op hun land hebben moeten ontvangen bij het uitdi'epen van de Molensloot. De Voorzitter antwoordt dat dit een teer punt is in verband met de daaraan verbon den consequenties ten opzichte van diverse andere landeigenaren. Binnenkort zal de goedkeuring worden aangevragd voor di verse werkverschaffingsobjecten, waarbij clan tevens goedkeuring zal worden ge vraagd voor het verwerken va de uitgebag gerde spécie. Hierna sluiting. VOGELWETVERGUNNING. Aan den heer T. v. d. Vliet, is door den Commissaris der Koningin vergunning ver leend tot het schieten van schadelijk gevo gelte. ONTSLAG UIT DEN DIENST. Aan den heer S. P. Groen is ontslag ver leend uit den dienst door den minister van Defensie. BERGEN BERGEN's MANNENKOOR. Bcrgen's Mannenkoor gaat Zaterdag deel nemen aan het Nationaal Zangeoncours te Krommenie, uitgeschreven door de Gem. Zangvereeniging „Door Onthouding Veree- nigd". Het koor zal in de tweede afdeeling uitkomen met „Avondlied" van Jac. Bonset (verplicht nummer) en „Beati Mortui" van Mendelssohn (vrij nummer). Bergen, dat trotsch is op dit koor, wenscht den zangers veel succes. SI BOERDERIJ TOTAAL AFGEBRAND Gistermorgen, omstreeks kwart over elf begon de brandklok te luiden. In de boer derij der familie Nannes aan den Kerkedijk was brand uitgebroken. De brand is ont staan boven in de schoorsteen, de metselaar was bozig daarop een stuk te zetten. De oorzaak van clen brand is onbekend. Terwijl de man op het land werkte, dronken de vrouw van den boer en genoemde metselaar oen kopje koffie in een keuken. De kinde ren waren naar school. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, kon aanvankelijk geen water krijgen uit de bijna droge slooten. Bovendien stond de heele hofstede in lichter laaie en viel er aan hlusschen niet te denken. Een groote schuur en een hooiklamp, wel ke achter de boerderij stonden, konden voor liet vuur worden gespaard. Maar van de boerderij bleven slechts dc muren staan. Persoonlijke ongelukken kwamen geluk kig niet voor, terwijl verzekering cle schade dekt. WINKEL DE OUDEN VAN DAGEN OP STAP! Begunstigd door mooi weer, had gisteren de reis voor Ouden van Dagen uit deze ge meente plaats. Onder veler belangstelling werd om half negen vanaf het Raadhuis ver trokken. De route ging door „het Nieuwe Land" over den afsluitdijk naar Bolsward, waar koffie werd gedronken. Vandaar ging het over Workum, Koudum, Hemelurh naar Rijs, waar het middagmaal werd gebruikt. Van den speeltuin bij het restaurant werd een druk gebruik gemaakt, vooral 'het „draaiende rad" was in trek. Na daar een paar uurtjes vertoefd te hebben, werd de te rugreis aanvaard over Balk, Woudsend, Sneelc, Bolsward-, waar thee werd gedronken. Daarna ging het weer over den afsluitdijk, bij het monument werd nog even halt ge- hoijden en vervolgens over Wieringen, Kol- horn naar Lutjewinkel, waar het gezelschap werd opgewacht door de Harmonie en vele belangstellenden. Onder de vroolijke tonen van de muziek ging men naar café Zeeman, waar de stoet werd ontbonden. De heer Van der Klooster dankte namens alle Ouden van Dagen het Bestuur van de afd. Winkel van den Bond voor Staat,spen- sionneering voor den aangenamen dag. Ook de clames bracht hij een woord van dank voor cle goede verzorging van de oudjes. De heer van Leersum voelde zich gedron gen om namens de chauffeurs te verkla ren, dat ze een genoeglijke dag gehad had den en een volgend jaar gaarne bereid wa ren hun wagens wederom disponibel te stel len (Applaus). Ook de heer Smit van de Velde bracht een woord van dank namens de oudjes. Door den heer Karmelk werd een gedicht voorgedragen „Als het Wintert" van Mevr. DekkerPloeger, welk gedicht Veel bijval vond. De heer Honingh, voorz. van Winkels Harmonie sprak zijn erkentelijkheid uit over de attentie die de Ouden van Dagen hen het vorig jaar hadden bezorgd. Dit was echter niet noodig geweest, want de Harmo nie hoopt met deze opluistering iets te kun nen bijdragen aan het welzijn der oudjes. Dc heer Dekker sloot de bijeenkomst met een enkel woord ten gunste van premie vrij Staatspensioen. LANGENDIJK OUDKARSPEL. VERGUNNING COLLECTE. B. en W. hebben aan de vereeniging tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Levenskracht,", afdeeling Langendijk, ver gunning verleend om een collpcte te hou den door middel van speldjesverkoop. KLEIN VERLOF. Aan den dienstplichtige D. Wagenaar uit deze gemeente is voor den tijd van é^a maand klein verlof uit werkelijken dienst verleend. NOORDSCHARWOUDE. ST. JOZEPH GEZELLEN BIJEEN. De St. Jozeph Gezellenver. afd. Langendijk hield gisteravond haar alg. jaarverg. in het Gczellcnhuis. Het finantiecl verslag van den penningm. SCHAGEN ELSE HAD GEEN KWADE BEDOELINGEN! In de maand Januari van dit jaar huur de een bardame, werkzaam in één der Scha- ger café's, een viertal boeken bij één van onze plaatselijke bibliotheekhouders. Het geen niets ongewoons mag worden genoemd want ook bardames gevoelen soms de be hoefte zich aan de litteratuur over te geven. Onze bi'bliotheekhouder dacht clan ook niet anders of zijn charmante cliënte uit den aard vau cle zaak zijn barmeisjes immers altijd charmant zou na verloop van'eeni- gen tijd in zijn winkel terugkeeren, hem de hoeken overhandigen en prompt het lces- geld op de toonbank deponecren. Het liep echter anders dc juffrouw, laten we haar Elsc noemen, kwam maar niet opdagen. De bibliotheekhoudei zag het eenigen tijd aan, maar toen het hem te lang begon te duren, stelde hij een onderzoek in. Daarbij bleek hem, dat Else inmiddels Scha gen had verlaten, zonder evenwel cle hoe ken en ook zonder een nieuw adres achter te laten. Onze boekhandelaar liet het er niet bij zitten. Hij ondernam een speurtocht door de bars en etablissementen van gelijken aard in verschillende plaatsen, ook de brigadier Misbeek legde in deze zaak groote activiteit aan clen dag en zoo gelukte liet ten slotte Else in Purmerend te achterhalen. Ze had geen kwade bedoelingen gehad, aldus verklaarde ze tegen onzen politieman. De boeken kon hij meekrijgen en ook het leesgelcl, dat intusschen al tot een belangrijk bedrag was opgeloopen En daarmede had Else aan haar verplichtingen voldaan. Natuurlijk heeft onze middenstander nooit getwijfeld aan de goede bedoelingen van Else, maar niettemin hoopt hij, dat andere boekenhuurders haar voorbeeld niet zullen volgen! THEATER ROYAL. JONGENSSTAD, EEN FILM VOOR ELK PUBLIEK. Het spreekt welhaast vanzelf, dat de direc tie van Theater Royal het publiek gedurende de kei-misdagen een programma voorzet, clat zonder eenige overdrijving het beste van het beste kan worden genoemd. Vanaf morgen draait de groote wereldschlager „Jongens stad". Het is de geschiedenis der jeugdige „vergeten mannen", die door den vromen, doch midden in het leven staanden Pater Flanagan, met groote zelfopoffering voor clen ondergang behoed worden en leven en wer ken in de Amerikaansche jongensstad „Boys Town". Wc laten hieronder eenige persheoordeelin- gen volgen, waaruit wel blijkt, welk een groo- ten inclruk deze rolprent heeft gemaakt. „De Tijd": Zelden zag men een filmwerk, zoo uit het hart gegrepen, en nog zeldzamer zijn cle films, waarin een zoo mensclielijke tendenz zoo reëel gestalte krijgt. De geestdrift die dit filmwerk reeds gewekt heeft, is er borg voor, dat men verheugd zal zijn de film gezien te hebben. „eD Maasbode": Een belangwekkend film- ,werk met nobele strekking. Een edele cn bijzondere film. Iii Jongens-Stad heeft Spen eer Tracy zijn vorige creaties nog overtrof fen. „Het Vaderland": Een buitengewoon sterke diep-indrukwekkende film. Men weet waar lijk niet, wat méér te bewonderen, het voor treffelijke filmverhaal, de meesterlijke regie of het niet te overtreffen spel van Spencer Tracy en Mickey Rooney. Een film die den toeschouwer van het begin tot het eind in haar ban weet te houden. „De Residentiebode": Filmtechnisch vol maakt product. Iedereen, die deze' film aan schouwd heeft, komt beter uit het theater te voorschijn. Hieraan zouden wij nog willen toevoegen, dat de film van Pater Flanagan's Jongens stad Boys-Town een speelfilm is, een film voor elk publiek, cn zelfs voor het meest verwende bioscooppubliek. Maar zij is tevens een film voor hen, die nog weerstand van welkei\ aard ook tegen cle film. hebben te overwinnen: zij is een film, waarin dra ma en humor uit het leven zelf gegrepen zijn en waarin het spel in dienst staat, van de grootere, hoogcre dramatische werkelijk heid: van het leven zelf, van Jongensstad. Waarlijk, eén schitterende inzet van het kermisprogramma, waarmede wij de directie van ons bioscooptheater feliciteeren. HERHALINGSOEFENINGEN. De herhalingsoefeningen bij de Infanterie die zijn bepaald in de maand Sept. a.s. zul len niet; doorgaan. De dienstplichtigen die reeds zijn opgeroepen zullen derhalve niet behoeven op te komen. HET AANTAL NIET-STEMMERS. Op cle kiezerslijst dezer gemeente komen 2350 kiezers voor; aan de stemming voor den gemeenteraad hebben 240 kiezers geen deel genomen. DE NIEUWE RAAD. De heeren Jb. Bruin en Ghr. Dekker heb ben hunne benoeming tot lid van den Baad niet aangenomen. De voorzitter van het hoofdstembureauheeft in hun plaats be noemd de heeren K. S. Leguit en W. D. Nie- stadt. KOSTWINNERSVERGOEDING. Vanaf 11 April tot 1 Juni 1939 is in deze gemeente wegens kostwinnersvergoeding aan dienstplichtigen, die buitengewoon zijn op geroepen, reeds een bedrag van f 1735.05 uit gekeerd. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 10 Juni stonden 37 werkloozen ingeschreven, waarvan 20 in de centrale werkverschaffing en 14 in de gemeentelijke werkverschaffing (uitbreiding begraaf pi); 2 werkloozen maken een waohtweek door, ter wijl 1 werklooze uit zijn bondskas trekt. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING Op Zaterdag 10 Juni stonden 40 personen als werkzoekende ingeschreven, waarvan 14 grondwerkers, 1 opperman, 1 vlechter, 11 landarbeiders, 6 losse arbeiders, 6 kleine kooplieden en 1 magazijnbediende. I11 de overeenkomstige week in 1938 be droeg dit aantal 38 en in 1937 22. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Het Bestuur der afd. Schagen van den Bond voor Staatspensionneering vergader de gisteravond met autobezitters in het café van den heer Kooi-n. Onderwerp der besprekingen was cle auto tocht 1939 voor de Ouden' van Dagen. Besloten werd de tocht naar Amsterdam te maken, die op de heenreis door cle Zaan streek zal voeren. Op het programma staat verder een boottocht door Amsterdam's grachten, een attractie van de eerste orde. De terugreis zal langs de duinstreek gaan. Ongetwijfeld staat den deelnemers weer een prachtige tocht te wachten! vermeldde, dat de rekening sloot op eeij to- drag van f 2161.52. De begrooting gaf een totaal van f 1978 aan. Het bezit der vereeniging is f 1513.13. De heeren Jac. Bruijn en H. Appel werden met alg. stemmen herkozen. De heer Jac. Beers werd gekozen in de plaats van den aftredenden commissaris, den heer P. Stoop. In dc hierna uitgebrachte verslagen van cle alg. vergadering van den L.T. te Leiden werd de aandacht gevestigd op het 6 en 7 Juli a.s. te houden Congres in de Wieringer- meer, hetgeen van groot belang zal zijn voor land- en tuinbouwers. Het zal goed zijn, dat zooveel mogelijk aan dit congres wordt deelgenomen. BEROEPEN. De Nederlandsch Hervormde Gemeente OudikarspelNoordsoharwoucle heeft beroe pen Ds. W. A. Nell te Jorwerd (Fr.) KOEDIJK AFSCHEID MEJ, JANSSONIUS. Wij komen hier vandaag tesaam. Met weemoed in ons hart, Omdat U van ons scheiden gaat, Dat geeft ons allen smart. Gij deed zooveel voor onze school, Wij danken U daarvoor, En zullen U ook na deez' dag, Toch niet vergeten hoor. Aldus zongen de kinderen van de O. L. school gistermorgen de scheidende onder wijzeres, mej. J. Janssonius toe, in de bij eenkomst, welke ter gelegenheid van dit afscheid in een der lokalen van de school werd gehouden. Er bestond voor deze bij; eenkomst veel belangstelling. Aanwezig wa" ren B. en W. der gemeente, raadsleden, de commissie van toezicht op het L.O., de ge meentesecretaris en verscheidene ouders en andere belangstellenden. Wat dit afscheid voor de kinderen en ook voor de gemeente beteekent, kwam wel zeer duidelijk tot uiting in de woorden, welke door verschillende sprekers en spreeksters tot mej. Janssonius wenden ge richt. Allereerst sprak het Hoofd der school, de heer Stuffers een sympathiek woord. Spr. schetste de uitstekende samenwer king, welke steeds heeft bestaan tusschen het onderwijzend-personeel en mej. Jansso nius, die een zeer goede onderwijzeres is, met liefde voor haar werk. Niet alleen-met de kleintjes, ook met de grooteren kon zij best opschieten. De bloemetjes, welke al zoo vroeg toe- drunpelden getuigden wel, hoe men met de juffrouw meeleeft. Spr. hoopte, dat het, mej. Janssonius in haar nieuwen werkkring goed moge gaan. Na het zingen van bovenstaand liedje heeft de lieer Stuffers namens de kinderen mej. Janssonius eenige cadeaux aangebo den: een mooie handtasch en een divan kleed. yervolgcns sprak de heer Schut, onder wijzer, zijn scheidende collega toe, haar dankend voor de prettige samenwerking^ Namens liet gemeentebestuur sprak de burgemeester een woord van dank aan de onderwijzeres voor hetgeen zij voor de kin deren is geweest. Allen zijn verheugd over haar mooie promotie. Mevr. Otto-Bierman dankte mej. Jansso nius namens de ouders voor wat zij voor de kinderen gedaan heeft. Spr. bood bloe men aan. Weth. Hart, voegde hieraan nog eenige hartelijke woorden toe. Op zijn voorst^ brachten de kinderen een driewerf hoera uit, op de geliefde juffrouw. Namens de comm. van Toezicht op het L.O. sprak de heer S. Smit. Mej. Janssonius dankte allen hartelijk voor de belangstelling en de tot haar gespro ken woorden. Zij hoopte, dat alle jongens en meisjes zouden opgroeien tot flinke men schen, waar Koedijk trotsch op kan zijn. Cadeaux werden nog aangeboden dooi den voorzitter van de jeugd-tooneelclub, de jongenheer C. Hartland, en Cr. Keeman. De heer Stuffers bood namens het onder wijzend personeel aan mej. Janssonius een blijvende herinnering aan in den vorm van een keurige naaidoos. Deze eenvoudige, maar treffende afscheids bijeenkomst werd besloten met een tracta- tie door mej. Janssonius. Koedijks beste wenschcn vergezellen haar naar haar nieuwe standplaats Velsen. WIERINGEN RAADSVERGADERING. In de Vrijdag a.s. te houden raadsverga dering zal o.m. aan de orde komen een voordracht tot het verleenen van machtiging tot het ontwerpen van een uitbreidingsplan voor de gemeente en een voordracht tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van begraafreohtcn. POLITIE. Verloren: een shawltje en een beige cein tuur. Gevonden: een kinderportemonnaie. Inlichtingen bij den gem.-bode. OOSTERLAND. SCHOOLREISJE UITGESTELD. Naar wij vernemen, is het schoolreisje der oudste leerlingen van de O.L. school uitge steld tot 30 Juni en 1 Juli.

Schager Courant | 1939 | | pagina 9