Knock out Ingezonden „Leugens hebben korte beenen" jWE^TTiL'ir:! Dr. Colijn complimenteert de Koningin der Aarde Een geheim Britsch- Turksch verdrag? Fransche persstemmen over Goebbels verklaring» Waarde Redactie, Beleefd verzoekt ondergeteekende plaat sing van onderstaand stukje in uw veelge lezen blad. Bij voorbaat mijn dank. „Moeten de armen verkommeren", stond er zeer juist boven liet j.1. geschreven Raadsver- slag. En inderdaad. Dat wat men vroeger met een gevangene deed, doet men thans met de armen. Ik heb eens niet ontzetting gelezen, dat men vroeger de gevangene strafte met voedselverminde- ring. En ik meen (ik kan liet mis hebben), dat zulks nu niet meer plaats vind. En een ieder weldenkend mensch vindt dit redelijk en goed. Het kan feitelijk niet meer plaats vinden volgens onze begrippen. Maar wat geschiedt er nu met de armen? Niets minder dan dat men hen dwingt tot versobering, dus voedselvermindcring. En dit vind ik treurig voor hen, die zonder hun schuld zich niet meer kunnen redden. Het is beleedigcnd voor de plaats die zij in feite in de Maatschappij bchooren in te nemen. Indien we iets mooi vinden, bijvoorbeeld een schilderij, dan is men daar zuinig op en betaalt men groote sommen gelds. En als het dan voorstelt een arbeidende man en vrouw, dan zegt men hoe schoon is dit, al zijn de figuren daagsch gekleed en hebben ze doorploegde gezichten. En het is gelukkig als men door zulke natuurgetrouwe kunst stukken getroffen wordt. Maar dan is men evenzeer verplicht om ge troffen te worden door het beeld van de ou den van dagen. Zij zijn niet minder als een schilderij. Ja, zij zijn levendige schoone schil derijen in hun ondergaande levensdag. Wat kunnen deze oudjes nog tintelend van geest zijn, ja zelfs zoo dat vele jongeren hier een voorbeeld aan kunnen nemen! Hebben zij niet gewerkt, geploeterd en ge marteld? Iloe tragisch voor hen nu ze dit nog moe ten voortzetten, door zich steeds af te vra gen :Hoe kom ik van den ecnen dag in den andere; hoe kom ik rond van dit weinigje steun. Ja, er zullen er zijn, die handenwrin gend met gebroken oogen een uitweg zoeken. Daarom getuigt het stukje in Raedpraet": „Wanhoopsdaad van oude mensclien", „Dood bij de gaskraan gevonden". Zeer juist zegt de schrijver van „Raed praet", dat. het woordje „dankbaarheid" pas in de tweede plaats komt. En dan betwist ik nog ten sterkste als zouden de gesteunden niet dankbaar zijn, indien zij geen „dankje" zeggen voor hun steun. Want men moet ze bewonderen, in hun liefde voor hun kinderen of voor hen die iets vragen, hoe zij van hun weinigje nog iets afstaan. Hoog steken zij uit boven degenen die volgens onze begrippen een flink bedrag weggeeft. Want de eerste deed het van zijn armoe en de laatste van haar of zijn rijk- dom- .--j En het is typeerend voor den tijd waarin de verkiezing van den raad van Anna Pau- lowna plaats vindt, dat al de leden van den raad tegen deze verlaging waren. Maar hiermee kunnen de geestverwanten in den raad van de aan passers in deze regeer ing zich niet de handen schoon wasschen. In tegendeel, zij kunnen worden verantv. oor- delijk worden gesteld in hun voortzetting van steun aan deze regeering, welke naar "algemeen bekend, haalt waar het niet af kan en brengt, waar het is. U redactie nogmaals dankend voor de plaatsing, ARIE GLIM. ïltolaMftOAt GOED RIJDEN VAN JAN MOSJES. De Hcerhugowaarder motorrijder Jan Moejes doet het goed in de Dumonceau-be- kerrit. Met De Ridder, Sybrandy en Zuur heeft hij de beste kansen. Een ongelukkig incident bij de wed strijden was wel de val van Van Hamers- veld, waarbij de B.M.W.-rijdcr een dijbeen brak. Voor langen tijd is hij nu uitgescha keld, hetgeen voor onze motorsportbewe ging een ernstige tegenslag is. Uoel&al W.F.C. 5—SCHAGEN 2 3—L Schagen 2 heeft de finale van het Gou den Kruis niet kunnen bercikem Te Wor- merveer werd met 31 van W.F.C. 5 ver loren en de nederlaag was verdiend ook. Toen Schagen spoedig de leiding nam, leek het of er geen vuiltje voor de geelzwar ten aan de lucht was. Maar allengs kwa men de Wormerveerders meer in het of fensief en de Sch. verdediging moest ten 6lotte zwichten voor de overmacht. Twee maal scoorde W.F.C. voor de rust. In de tweede helft.heeft het spel meer op en neer gegolft, was Schagen zelfs veelal in de meerderheid. De thuisclub verdedigde echter stug en toen zij nog een goal aan haar score toevoegde, werd het zwaartepunt nog meer naar de verdediging gelegd. Het laatste kwartier kwam Sch. nog ge weldig opzetten, maar men had geen grein tje geluk en zoo bleef de stand tot het einde 3—1 voor de gasthecren. Schagen 2 was uit- gekruist. V.C.L.—N. NIEDORP 6-7. Op eigen veld speelde een V.C.L.-combina- tie tegen een dito van N. Niedorp, een vriend- sohappelijken wedstrijd. N. N. ging vlot van start en noteerde al spoedig 7—2. Van toen af werd het VCL-samenspel iets beter en de Langereizers wisten hun achterstand te ver kleinen tot 67. De adspiranten hadden in Alkmaar in den eersten wedstrijd tegen W.F.C. een suc cesje te boeken, zij wonnen met 10. De tweede partij tegen H.R.C. werd echter ver loren met 30. Tegen de H.R.C.-ploeg wa ren onze jongens niet opgewassen. Motorsport. Uit onze Omgeving W1ERINGEN AANBESTEDING. Onder architectuur van den heer B. G. Zanstra B.N.A. had Zaterdag j.1. de aan besteding plaats van een te bouwen woon- en winkelhuis voor den heer J. Bruinsma aan den Slingerweg alhier. De volgende biljetten waren ingekomen: Dekker en Lont, H.hoef f 3749. P. Portegijs, Wcsterland 3883. P. Bakker, Den Oever 3936. Gebr. Bocrsen, H.hoef 3970. S. Blaauboer, Westerland 3980.— J. C. de Vries, H.hoef 3990.— Jac. Smit, H. hoef 4040. J. D. Kooij, Wcsterland 4225. M. Mulder, Westerland 4250. Het. werk is aan den laagsten inschrijver gegund. WARMENHU1ZEN AANBESTEDING. Dezer dagen had de aanbesteding plaats van een nieuw te bouwen perceel, voor reke ning van den heer H. W. Pronk alhier, waar in gevestigd zal worden een heeren- en da mes-kapsalon. De cijfers dezer aanbesteding waren als volgt: Timmerwerk: H. Kemper f2800.C. Pronk f3100.P. Meijer f2990. Metselwerk: M. de N'ijs I2S70.Jo. Wie- ring f2940. Metsel- en Timmerwerk: Fa. Westra f6075.—. Scliilderewrk: Tj. Sotemann f 440.J. van Baar f5S3.Th. van Baar f594.Math. Pronk f 632.D. Pastoor f 676. Lootgieterswerk, sanitair en clectr.: F. Stam f883.—; C. Stet f744.—. De gunning is aangehouden. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote Mej. H. Donia is ge slaagd voor het examen van onderwijzeres. CAMPERDUIN. LIJK AANGESPOELD. Twee Egmonders ontdekten Zaterdagmor gen op het strand bij paal 29 het lijk van een ongeveer 35-jarig zeeman in Urker klee derdracht. Het vermoeden, dat de zee hier had teruggegeven het stoffelijk overstot van het lid der bemanning van een Urker botter, dat in den nacht van 5 op 6 Juni voor de kust van Bergen aan Zee over boord sloeg en verdronk, visscher J. B. bleek later juist te zijn. Het stoffelijk overschot zal op Urk ter aarde worden be steld. W1ERINGERMEER SLOOTDORP ARME BAARZEN... „VISCHLUST" KOMT! Naar wij vernemen, zal „Vischlust" alhier, a.s. Zondag het eerste deel van een wed strijd tegen de club van Anna Paulowna afhandelen. De wedstrijd bestaat uit twee ondcrdeelen, n.1. één vischpartij (op a.s. Zon dag) in de Wicringermcer en één vischpar tij te Anna Paulowna. De prijs bestaat uit een fraaie beker. DEN HELDER DIEFSTAL ONTSLUIERD. Gedurende het afgeloopen weekeinde is het de Heldersche politie mogen gelukken een der laatste diefstallen, die in de mari- ucstad gepleegd zijn, te ontsluieren, en wel de inbraak bij den groentenhandel van v. Os waar behalve een bedrag aan geld, ook di verse gouden voorwerpen waren ontvreemd. Het blijkt thans, dat door een postbcsteller het gouden vijfje, één der gestolen voor werpen, aan een marineman is verkocht, die het vijfje aan een herbergierster schonk. Deze laatste vond het echter verdacht en deed bij de politie aangifte. Hierdoor kwam men op een goed spoor. Zaterdagochtend ontdekte de recherche, wie de vermoedelijke verkooper van hot geldstuk was en tegen den nacht van Zater dag op Zondag viel deze man C. de W., door den mand. Hij bekende ten volle, maar ont kende debet te zijn aan de andere diefstal len. De overige gouden voorwerpen o.a. een klokje en een ring had hij in de Buitenhaven gegooid. Eèn mooi succes voor de Heldersche re cherche, die thans vele weken ijvgrig wer ken bekroond ziet. De W. zal naar Alk maar worden overgebracht. Een eik met een spaarbankboekje Merkwaardigheid in Noorwegen. Bij de pastorie te Sigdal in Krödsherad in Noorwegen staat een oude eik, waarvan de ouderdom op ongeyeer 6000 jaar wordt ge schat. Deze boom is ongetwijfeld de merk waardigste van Scandinavië, daar hij be schikt over een eigen spaarbankboekje bij Den Norske Creditbank te Oslo. Vele jaren geleden schreef de Noorsche dichter Jörgen Moe een gedicht over dezen boom, die hij ,den ouden meester" noem de. Möe was namelijk predikant te Sigdal en woonde in de pastorie. Eenige jaren geleden begon de eik zoo bouwvallig te worden, dat de plaatselijke vereeniging voor natuurbescherming een groote inzameling hield. De boom werd ge steund met cement geplombeerd en op alle mogelijke manieren verzorgd Het geld, dat overbleef en dit was niet zoo weinig werd, aldus het Vk., op een spaarbank boekje gezet bij Den Norske Creditbank te Oslo, zoodat de oude eik waarschijnlijk nooit' meer ten laste van het publiek zal komen. Foto's van het merkwaardige spaarbank boekje, waarin een opname van den boom is geplakt, zoodat men zich niet zal kunnen vergissen, gaan rond in de Noorsche bla den. Om ItoJtt vMhaal: Door JIM OWENS. Hel schijnt het licht van de enorme schijn werpers op den ring. Er wordt gefloten, ge applaudisseerd en voortdurend vallen de sla gen van de verwoede boksers. Links, rechts, hoog, laag. Hier een slag onder den kin, daar een stomp in de ribben. Bill verdedigt zijn wereldtitel en O'Con- nor verliest langzaam; maar zeker. „Upper cuts" kan het publick hier bewonderen zoo veel als het wil, want het gaat er hard aan toe. O'Conncr wankelt, gaat tegen den grond, trekt zich aan de touwen omhoog, het pu bliek brult, joelt, huilt, fluit de negende ronde is ten einde. Bill trekt zich, frisch en wel, alsof hij nog moest beginnen, in zijn hoekje terug en laat zich door zijn manager masseeren en po lijsten. De manager van O'Conner doet het zelfde. „O'Conncr is out!" brult Mac Silvcr, die op de voorste rij zit. „Sla 'm knock out, boy", roept hij tot Bill, die met stom gezicht tegen het enthousiaste publiek grijnst. „Toon 'm, wat je kunt, Bill", roept Mac Silver en lacht vriendelijk tegen zijn „favoriet". „Wat zegt u daar?", zegt een man achter hem. „O'Connor wint liet! Hij speelt liet klaar, let maar op!" „Wat!" roept de ander, „maar man, heb je dan geen oogen in je hoofd? Zie je dan niet, dat O'Connor er bij ligt als een zoutzak!" En toch wint hij! houdt de man koppig vol. „O'Connor speelt slechts met de slappe borst!" „Wat?" Slappe borst? Bill een slappe borst? Heb je ooit zoo'n onzin gehoord!" Mac Silver wendt zich tot zijn huurlieden. „Heeren, daar zit 'n gek, die beweert, dat O'Connor zal win nen!" De mannen werpen een medclijdenden blik op O'Connor en dan op den vermetele, die dorst beweren, dat O'Connor de winnaar zal worden. „Man, O'Connor is al bijna een dood mensch!" „Wedden?" vraagt plotse ling cle stijfkop. „Honderd dollar, dat hij Bill in den laatsten ronde knock-out slaat!" „Top!" roept de ander gretig, zoo'n buiten kansje komt niet gauw terug De toe schouwers lachen en gaan zich met het ge val bemoeien. Men haalt de schouders op. Honderd dollars Het is geld weggooien! De buren van de wedders treden als getuige op. Opnieuw luidt de bel thans voor de laatste ronde. Het zal er om spannen Het lawaai verstomt. De boksers staan weer in den ring, vlak tegenover elkaar. Bill doet een uitval naar het toch al opgezette ge zicht van O'Connor. Deze slaat hem tegen de maag, maar niet gevaarlijk, want de man schijnt nog maar weinig fut te hebben. O'Connor wordt zwakker en zwakker, richt zich na een „uppercut" van Bill op en tracht weer „normaal" te kijken, hetgeen hem slecht afgaat. De toeschouwers gillen, schreeuwen, roe pen door elkaar en brullen as dieren, die honger hebben en mcnschenbloed ruiken. O'Connor valt neer, om voorloopig niet meer op te staan. Bliksemlicht flitst rond den over winnaar. Handen worden geschud, een krans wordt om de schouders van Bill gelegd Joelend en juichend trekt men af „Welnu, mijnheel1, zweert u nog steeds bij O'Connor", vraagt de man, die met den heer op de voorste rij had gewed. Deze schudt het. hoofd. „Ik was er zoo vast van overtuigd, dat hij op het laatste oogenblik de schade zou inhalen!" Lang zaam, haalt hij zijn portefeuille voor den dg. De anderen zien grinnikend toe. Zoo wordt eigenwijsheid gestraft v Er komt uit de portefeuille een briefje van duizpnd dollars. „Kunt u teruggeven?" vraagt de man. Natuurlijk kan de vreemdeling terug geven. Anders spijkeren zijn vrienden wel even bij. Die krijgen straks meteen een bor reltje van de gewonnen 100 dollars!.... Ne gen briefjes van honderd worden voor den man neergeteld. Men neemt lachend af scheid van elkaar, tot ziens... bij den volgen den wedstrijd.... „Hé, Tom! Ben je gek geworden?" hóórt de man, die zijn 100 dollar moest betalen, achter zich. Hij ziet om en kijkt in het ver ontwaardigde gezicht van zijn boezemvriend Joe. „Heb je ooit zoo'n stommerd gezien?! Wedt op O'Connor, die, al half dood ligt Honderd dollars, man ben je gek gewor den?"... De ander grijnst en knipoogt. Samen komen ze op straat. Dan fluistert de man zijn vriend Joe in het oor: „Met honderd dollars te verliezen, heb ik' er negenhon derd gewonnen! Het briefje was valsch!...." SCHAGEN INBRAAK. Vannacht om 4 uur is een poging tot in braak gepleegd bij den heer Klerk, Laag- zijde alhier. Er is niets vermist. De heer Klerk hoorde gerucht aan den achterdeur. Toen hij ging kijken zag hij een onbekend persoon van sjofel uiterlijk, zich snel verwijderen. De man droeg een bloem in het knoopsgat en had een sigaar in den mond. S.D.A.P. verdediqt de Miranda. Onder het mottp „Tegen persoonsvergui zing" heeft het federatiebestuur van de S. D.A.P. Zaterdagavond een groote bijeen komst, doen houden in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam, waar enkele duizenden be langstellenden hebben geluisterd naar ver schillende sprekers, onder wie ook de voor zitter der partij de heer K. Vorrink, die propaganda voerden voor de komende ver kiezingen en daarbij meer in het bijzonder deden uitkomen, dat de S.D.A.P. in Amster dam niet kan worden getroffen door pogin gen tot persoonsverguizing. Hierbij brachten de sprekers, naar het Hsb. meldt, uiteraard ook het dezer dagen verscheen rapport in zake de erfpachtskwes tie in het geding, om Je getuigen dat de naam van den lijstaanvoerder, den heer De Miranda, hierdoor gezuiverd is. Op dit rap port, dat zooals men weet den betrokken wethouder ernstige beleidsfouten aanrekent en hem in verschillende gevallen in verzuim stelt en ook de handelingen van twee an dere s.d. gemeenteraadsleden ontoelaatbaar noemt, hadden ook betrekking enkele op schriften ter weerszijden van het podium, zooals „Leugens hebben korte beenen dat blijkt nu 't rapport is verschenen." Na afloop der betooging werd een fakkel optocht door' de stad gehouden. Baby's vangst wekt angst i A m i i rtïïiïïTïïïTï i t Een vrije pers is noodig! Tijdens een excursie van den Ned. Jour nalistenkring naar 's Gravenhage, heeft de minister-president dr. H. Colijn de deelne mers in de Ridderzaal ontvangen. Dr. Co lijn hield een toespraak, waarin hij o.m. zeide, dat geen regeering haar laak goed kan volbrengen zonder een goede pers. Wan neer er geen vrije pers is, kan de regeering nooit den pols voelen van het volk. Het is noodig en nuttig dat een vrije pers kan oordcelen over de daden van de regeering. De pers moet evenwel altijd het goede zoe ken voor land en volk, evenals de regeering dat moet doen, eerlijk en onbevangen. Spr. is er-zich van bewust, dat dit laatste voor al in dezen zenuwachtigen tijd voor de pers een moeilijke eisch is. Als de courant te één uur 's middags moet draaien en er komt om twaalf uur nog een belangrijk bericht binnen, dan wil de lezer toch de meening van de redactie kennen naast het bericht zelf. In de haast, de snel heid van werken, zit wel eens een gevaar. Desondanks verheugt Nederland zich over het algemeen in een objectieve pers: Het verheugde spr. daarom, dat hij de pers van harte welkom kan lieetcn in een zaal, die eigenlijk een Koningszaal is, maar juist daardoor toegankelijk is voor de Koningin der Aarde. De „Iosif Stalin" in zijn element Een zeer snel passagiersschip voor Rusland. Zaterdag had van de werf der N.V. Ned. Schecpsbouw-Mij. in de hoofdstad de te \va- tcrlating plaats van het turbo-clectrische pas sagiersschip „Iosif Stalin", 't eerste der bei de voor Russische rekening in aanbouw zijn de passagiersschepen, welke een inhoud heb ben van circa 7500 bruto register ton en zul len behooren tot de snelste passagiers- en vrachtschepen. De „Iosif Stalin", die plaats zal bieden aan ruim 500 passagiers, heeft een totale lengte van ca. 133 meter, een breedte van 1S.35 me ter en een holte van 9.65 meter, terwijl de ge laden diepgang 6,15 meter bedraagt. De voortstuwing zal geschieden door twee turbo-electrische aggregaten, welke een ver mogen van 14000 A.P.K. zullen kunnen ont wikkelen bij 225 omwentelingen van de schroef per minuut. Op den proeftocht zal een snelheid bereikt kunnen worden van 20 mijl per uur. Daar het schip in zeer koude streken zal moeten varen, is het langs den geheelen bui tenkant geisoleerd. Bij de doopplechtigheid waren verschillen de vooraanstaande figuren uit de Commu nistische Partij Nederland aanwezig. Opzienbarend bericht in Dnitsch blad. De „Muenchcner Ncuesten Naclï- richten" publiceert een bericht van zijn correspondent te Athcn, die meldt, dat op 27 April tegelijk met de overeenkomst van wederzijdschen bij stand een geheim BritschTurksch verdrag getcckend is, dat volgens den correspondent dc oorzaak van den langen duur der onderhandelingen is geweest, In de préambule van dit geheime verdrag, aldus de correspondent, verplicht Engeland zich een reeks Turksch'e aanspraken te steu nen voor het geval, dat een territoriale re organisatie in de mandaatsgebieden van Klein-Azië tot stand zou komen. Het verdrag bepaalt verder: 1. Hel San- djak Alexandretle wordt een integraal deel van de Turksche republiek. 2. .Om redenen van verkeer wordt ook de stad Aleppo met het. aangrenzende gebied, evenals het over eenkomstige gedeelte van den spoorweg naar Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Sj. DE BOER, Weduwnr. van E Prins, In den ouderdom van bijna 64 jaar. M. RUTSEIN—de Boer C. RUTSEN. L1ESJE Nieuwe Niedorp, 17 Juni 1939. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 20 Juni, n.m. 2 uur te N. Niedorp. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van on zen Zoon, WILLEM. Jb. SCHAGEN. A. SCHAGEN—Husslage. R'olhorn, 18 Juni 1939. Te koop: BEST HOOI, staat aan Provinciale weg, bij J. Jb. KUIPER, Laanweg E 1, Harenkarspel. Gevraagd: Een licht PLAT WAGENTJE, of bakwagentje, voor hit. C. BROENS, Schagerbrug. Te koop: 7000 GELE KOOLPLANTEN, bij R. BIJPOST Wz., St Maar ten. Voor direct gevraagd: EEN HALFWAS SMIDS KNECHT, bij Jb. POOL, Eleetrische Sme* derij. Oudkarspel. Damascus aan Turkije toegewezen. 3. VooÊggf>( exploitatie der netrolcumvoorraden in het bied van Dsjeireh krijgt Turkije dezelfd rechten als Frankrijk. Het krijgt een evci groot aandeel in bestaande of op to richte; petroleummaatschappijen als Frankrijk. Turkije ziet definitief af van zijn aansprakei op het gebied van Mosoel. d. Laafsfe felexbericbl21 Naar aanleiding van Goobbers vcrklam gen over Dantzig schrijft de „Jour": „Dj toon van Goebbels toont aan, dat Duitsch land zijn druk gevaarlijk verzwaart om Polen en zijn bondgenooten te dwingen liet ultimatum van Ilitler. uitgevaardigd na dl bezetting van Bohemen en Moravië, te aan vaarden". De „Figaro" schrijft dat Goebbels te Danl zig een zeker niet onverwachte ophitsing en intimidatiecampagne is begonnen. Euro pa zal niet zoo dwaas zijn om toe te geve# Duitschland zal langs normalen diplom# tieken weg met Polen onderhandelen en indien het zijn wet wil opleggen krachten de leer van het geweld, zal het Europa ei zijn bondgenooten tegenover zich vinden. De „Oeuvre" schrijft: „De redevoering van Goebbels sluiten de deur voor onder handelingen aan Duitsche zijde, omdat Gocb bels alle Duitsche stellingen over Dantzij welke de Duitsche pers sedert weken dl gelijks propageert als verantwoordelij minister tot de zijne heeft gemaakt. Dat zal besprekingen tusschen Polen ei Duitschcrs bijna onmogelijk maken". De „Epoque" stelt de vraag, wanneer a in welken vorm Hitier zijn plannen ten uii voer zal leggen. Niemand, aldus bet. blai weet dat. Maar „bet is wel duidelijk, dl Hitier het avontuur zal kunnen wagen, s dien het driezijdige verdrag niet spoedij tot stand zou komen en de toestand in lid Verre Oosten ernstiger zou worden". .TEXEL, 19 Juni. ZESDE EN LAATSTE GROOTE LAMIMER ENMARKT. De aanvoer is weer groot. 2770 stulks (tf m. 500 stuks meer dan vorig jaar). Er' thans, 9.30 uur, nog zoo goed als ni< verkocht. Door den handel kunnen slccM weinig lammeren geplaatst worden, zoodl gemiddeld slechts f 5.per stuk kan w<* den gegeven. Hoogst vermoedlijk zal de> geering weer ingrijpen. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Juni. Aanvoer: 72000 Kg. aardappelen: ScMf sche muizen 56, drielingen 3.30—4.80, 1.102, 1000 bos peen 5.20—7.10, 3lVe snijboonen 34.74 st. bloemkool 11.10. soort 5.10, 10.000 Kg. tomaten: A 20.5022* B 19.60—20.80, C 20.40, CC 12—12.30. NOORDSCHARWOUDE, 19 Juni. Aanvoer: 2300 Kg. aardappelen: Schots# muizen 5.40—5.50, drielingen 3.304, kleit* 1.20—1.40. WARMENHUIZEN, 17 Juni. Schotsche muizen f 5.drielingen 3.-t kriel 1.Aanvoer 850 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 17 Juni. N.V. Eierveiling voor T-ïoll. Noorderkvvaf tier. Aanvoer; 250.000 kipeieren f 3—4 P* 100 stuks. MEDEMBLIK, 17 Juni. Bonken 2.50, groote 2.502.55, kleine 1." —1.65. kriel 0.5O—0.65. ALKMAAR, 19 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 2 Paarden; 94 vette koeien f 150^—260, graskalveren f 2844, 130 nuchtere kaljc ren (slacht f 611. 59 vette schapen f IS-* 2-4, 2Q6 .vette varkens 47—5.0 ct. per Kfr

Schager Courant | 1939 | | pagina 8