De N.O.-Polder bij Friesland of Overijssel? Hoogheemraadschap Hoordholl. Noorderkwartier Werkloosheidsverzekering dringend gewenscht Provinciale landhonger Korporaal redt twee kinderen Avonturiers op pad Wat gebeurde er in het schuurtje? Een legende? Wordt de N.0. Polder bij Friesland of Overijssel ingedeeld? Dit is een vraag, die de gemoederen in beide provinciën sinds geruimen tijd be zighoudt en aan actualiteit heeft gewonnen door het bericht, dat de Wieringermeerdirectie, welke, zoo als bekend, met het directoriaat van den N.0. Polder belast zal worden, naar Zwolle gaat verhuizen. Ook hebben de Tweede Kamerleden Bak ker en Algera eenige dagen geleden den minister er op gewezen dat Friesland 0111 verschillende redenen de voorkeur zou verdienen Wij treffen in de N.R.Ct. nu een uiteen zetting aan van Overijsselsche zijde, waar in de strijd tusschen Friesland en Overijs sel, waarbij eerstgenoemde de „aangevalle ne" zou zijn, een „legende" wordt genoemd. Feiten. Wanneer Friesland mocht aangevallen zijn, aldus de schr., dan is dit niet geschied in een strijdactie van Overijssel, maar door de feiten. Allereerst door het feit, dat in de nota, welke de minister in Februari 1937 be treffende den aanleg van deïi Noord-Oost polder in verband met de belangen van do provincie Overijssel deed uitgaan aan Ged. Staten van dit geweest en belanghebbende gemeentebesturen, deze zinsneden voorkwa men: „Het is een groot oeconomisch belang zoowel van den nieuwen polder als van het aangrenzende gebied, dat die polder niet een op zichzelfstaand los aan Overijssel ge hechte landstreek zal worden, maar, daar mede innig verbonden, er op den duur één geheel mede zal vormen", en „Aangeno men mag worden, dat de ontworpen ver bindingen tusschen het bestaande wegen net en de in tien polder te maken wegen, geheel voldoende zullen zijn ter bevordering van den innigen samengroei van den Noord- Oostpolder met de provincie Overijssel." Wilde Overijssel geschiedenis maken? Deze ministerieele uitlatingen vestigden en niet ten onrechte in Overijssel het vermoeden, dat de beide gebiedsdeelen, in ■welker oeconomisch belang het zou zijn, dat zij op den duur één geheel zouden vormen, dan ook wel publiekrechtelijk zouden wor den samengevoegd. Wij weten nu sedert de behandeling van de Zuiderzeefondsbe- grooting 1938 en hetgeen de minister op 16 December 1937 in de Tweede Kamer zeide dat het niet de bedoeling was geweest reeds een beslissing te vormen omtrent de territoriale indeeling van het gebied. Be grijpelijkerwijs hadden de uitlatingen in de nota de bijzondere aandacht getrokken in Overijssel, en men had ze daar zoo duide lijk onderstreept, dat in Friesland nog steeds de meening schijnt te heerschen, dat Overijssel toen getracht heeft actief geschie denis te maken. Ongevallenverzekering blijft verkapte loterij Maximum-boete geëischt. „Het gaat er niet om, welk karakter de ondernemer er aan geeft, het gaat er om wat er in wezen gebeurt", zoo zeide de pre sident van het Haagsche gerechtshof, mr. A. A. F. W. van Romondt in een loterij zaak, welke gisterochtend voor dit college werd behandeld. Het was een zaak, zooals de rechterlijke colleges in ons land na de wet op de Staatsloterij talooze malen voorgelegd krij gen. Het assurantiekantoor N.V. Astra te Schiedam sloot ongevallenverzekeringen af, waarbij de nummers der polissen corres pondeerden met nuimimers van de Staats loterij en wanneer op zulk een nummer is de Staatsloterij een prijs viel, betaalde ook Astra een prijs uit. Deze verzeke ringspolissen werden bovendien als attrac tie bijgeleverd bij spaarbrieven, welke de N.V. „Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Margaretha Frederika" uitgaf. Spaarbrief en verzekeringspolis hadden ieder een apart nummer, doch bij nader onderzoek bleken deze nummers met el kaar te correspondeeren, zoodat, wanneer men liet trucje wist, men uit het spaar- briefnummer gemakkelijk het daarmee cor- respondeerende Staatsloterij nummer kon uitrekenen. De verzekering was natuurlijk een was sen neus. Een cliënt, die een ongeval heeft gehad, probeerde eens te reclameeren, dorli hij kreeg nul op 't. request. De directeur van „Astra", de 50-jarige C. J. V. S„ heeft eerst voor den kanton rechter tc Schiedam terecht gestaan, is bij verstek veroordeeld, doch 11a verzet vrij gesproken. De ambtenaar van het O. M. teekende appèl aan en de Rotterdamsehe rechtbank veroordeelde S. tot f 3000. boete (het maximum) subs. 100 dagen hechtenis. Na cassatieberoep beeft, de Hooge Raad de zaak naar het Haagsche gercchshof teruggewezen en de advocaat-generaal bij dit college, mr. J. U. Polman meende, dat het vrijsprekende vonnis van den kanton rechter moest worden vernietigd en ver dachte veroordeeld moest worden tot f 3000 boete subs. 10 dagen hechtenis, tevens met vernietiging van de in beslag genomen stukken. De verdediger, mr. S. Zadoks te Rotter dam, meende, dat verdachte op deze dag vaarding niet kon worden veroordeeld en concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 27 Juni. Een onschuldig applaus. Nu doet zich een tweede, soortgelijk geval voor: de nicdedeeling van den burgemees ter van Zwolle in de raadsvergadering van 0 Juni j.1. omtrent de overeenstemming met de ministers van waterstaat en van finan ciën inzake de vestiging van de toekomsti ge directie van den Noord Oostpolder, de hoofdstad van Overijssel, en de, na dien, van het Kamper gemeentebestuur afkomsti ge mededeeling omtrent de vestiging van twee onderafdeclingcn van den dienst in die IJsselstad. Nu zullen wij allerminst ontkennen, dat het gemeentebestuur van Zwolle zijn best heeft gedaan de polderdirectie met 40 gezin nen in Zwolle te krijgen. Integendeel. Toen de raadsleden bij de mededeeling van den burgemeester applaudisseerden, was dit niet, omdat zij er nu van overtuigd waren, dat de polder bij Overijssel zou worden gevoegd, maar omdat het aan het gemeentebestuur was gelukt voor de welvaart van de stad weer iets terug te krijgen voor hetgeen zij heeft moeten derven tengevolge van het ver trek van eenige honderden gezinnen door de overplaatsing van de centrale werkplaat- scp van de Nederlandsche spoorwegen naar elders. In Friesland heeft echter die me dedeeling van den burgemeester en het daarop volgende applaus van den raad een stem doen opgaan, die de meening verkondigde dat dit gehcele geval zoo was geënsceneerd in het kader eener Overijsselsche ac tie tot samenvoeging van den polder met Overijssel. Den Haag zal beslissen. Gezien üi het licht van deze legende schijnt het niet onjuist te veronderstellen, dat ook de beide Friesche Kamerleden, wier vragen ons aanleiding gaven tot deze be schouwingen, wel wat al te zeer de besluiten omtrent de vestiging der directie van den Noord-Oostpolder en twee afdeelingcn van den dienst in twee, op enkele kilometers af stand van den polder gelegen Overijsselsche steden, gekoppeld hebben aan hun vrees dat, niettegenstaande hun bovenvermelde, en in hun vragen aangeduide „argumenten", de polder niet bij Friesland zou worden ge voegd. Over de toekomstige indeeling van den polder bij Overijssel waarbij nu reeds een gedeelte van het droog te leggen gebied be hoort, n.1. Schokland, bij Noord-Holland, waarvan Urk een deel is, of bij Friesland, waar men zich al eens beroepen heeft op het bezit, dat. in het hu droog te leggen gebied in oude tijden de graven van Kuinrc hebben gehad, het Overijsselsche plaatsje, waarvan men in Friesland met belangstelling de operette-achtige pogingen volgt om bij die provincie te worden gevoegd spreken wij nu niet. Wij, in Overijssel, zoo besluit het artikel, wachten de beslissing van Den Haag rustig en met vertrouwen af. Dat men dit in Friesland blijkbaar niet doet, meenden wij tusschen de regels der vragen van mecr- bedoclde Kamerleden tc kunnen lezen. Broer en zus reden te water. Zondagavond geraakte het zesjarig doch tertje van den heer J. van den Bosch, toen ze met haar fiets bij Nijmegen von een hoogte afreed, te water. Op den bagagedra ger zat haar 314-jarig broertje, dat eveneens in et water terecht kwam. De korporaal-ziekenverpleger F. Seegers uit Tilburg, die te Weurt in garnizoen ligt, zag het ongeluk gebeuren. Hij sprong tc water en slaagde er in het meisje op het droge te brengen. Het jongetje, dat met de fiets in de diepte was verdween, kwam even later bovendrijven, waarna de heer Seegers ook dezen drenkeling aan den kant bracht. Op het 'knaapje, dat bewuste loos was, werd kunstmatige ademhaling toegepast, waardoor het mocht gelukken, bet bewustzijn na eenigen tijd te doen terug keeren. Op medisch advies werd het kind naar het St. Canisius-zickenhuis tc Nijme gen overgebracht, waar het ter verpleging werd opgenomen. Echtgenoot naar bijzondere strafgevangenis De twist liep tè hoog. De 43-jarige graancontroleur O. K. is door de Rotterdamsehe rechtbank tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld met plaatsing in de bijzondere strafgevangenis, omdat hij op 20 Juli van het vorig jaar gedreigd heeft, zijn echtgenoote van het leven tc berooven. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft, gisteren arrest wijzend, in hooger beroep deze straf verlaagd tot een jaar gevange nisstraf, eveneens dooa* te brengen in de bijzondere strafgevangenis. Vijf jaar wegens brandstichting Bakkersknecht veroordeeld. Wegens het stichten van brand in de woning van zijn patroon, heeft de Rotter damsehe rechtbank den 23-jarigen bak kersgezel A. de B. te Baren dregt veroor deeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar. Het Haagsche gerechtshof heeft gisteren in hooger beroep dezelfde, straf opgelegd met aftrek van de preventieve hechtenis. Het Prinselijk Gezin op de „Piet Hein" Naar wij vernemen, is het Prinselijk Ge zin gistermiddag scheep gegaan aan boord van de „Piet Hein", voor een boottocht van eenige dagen. Vrijdag a.s. zal de Prinselijke familie weder op Soestdijk terugkeeren. Om een stniver per uur Staking uitgebroken in de steen industrie te Neede. Gistermorgen is te Neede op de steen- en pannen fabriek „Kisveld" en „Ten Ca te" staking uitgebroken, waardoor deze bedrij ven vrijwel geheel zijn stilgelegd. Een po ging van den Rijksbemiddelaar 0111 de par tijen lot elkaar te brengen, had geen resul taat opgeleverd. De oorzaak van het con flict is gelegen in de weigering van de werkgevers, om de uurloonen, die bij deze fabrieken resp. 20 en 25 cents per uur be dragen met 5 cent te verhoogen. Slechts enkele ongeorganiseerde arbeiders hebben gisteren het werk hervat. Een 30-tal arbeiders is bij het conflict betrokken. Stamgast besteelt waardin Brie jaar gevangenisstraf geëischt. In Juli van het vorig jaar des ochtends om zes uur, begaf de koopman J. S. zich naar een café aan de Kolpingslaan te Rot terdam, een café, waar hij een welbekende gast was. De waardin was aanwezig en stop te juist f 1000.in een sigarenkistje. Hier na verwijderde zij zich en toen ze terugkwam was niet alleen S., maar ook de f 1000. uit het sigarenkistje verdwenen. Er was niemand anders in het café geweest, zoodat. de verdenking van den diefstal op S. viel, die door de Rotterdamsehe rechtbank ondanks zijn pertinente ontkentcnis tot drie jaar gevangenisstraf is veroordeeld, van welk vonnis de advocaat-generaal bij het Haagsche gerechtshof, in hooger beroep be vestiging vorderde. Verdachte bleef ontkennen de f 1000.te hebben gestolen en betwijfelde zelfs of de waardin ze wel werkelijk in het kistje heeft gedaan, zooals zij beweerde. De verdediger, pleitte vrijspraak. Uitspraak 27 Juni. Eerst vader bestolen en toen er van door. Op 30 Mei moest een 17-jarige kantoorbe diende voor zijn vader voor f 1S0.aan kwitanties innen. Hij ging met de kwitan ties van huis, maar kwam niet terug. Bij onderzoek bleek, dat de jongen het geld wel geind had. Hij zelf was echter spoorloos verdwenen, totdat hij een dezer dagen in Roosendaal werd aangehouden. Op den dag van zijn verdwijning was hij met een 24-jarigen vriend naar Amsterdam gegaan. Zij staken zich daar in nieuwe klee- ren en namen hun intrek in een kamertje. Na een week verlieten zij het pension, even wel zonder de huur te betalen, terwijl zij daarenboven nog een geldtromnneltje open den. De buit bedroeg slechts 69 cent. Naar het Vreemdelingen legioen Opnieuw in Den Haag zwierven zij een tijdlang rond en toen rijpte het plan 0111 dienst te nemen in het Vreemdelingenlegi oen. Daartoe stalen zij in Voorburg twee rijwielen, waarop zij zich prompt naar Frankrijk begaven. De Nederlandsch-Belgi- sche grens passeerden zij zonder aangehou den te worden. Bij de Fransche grens wer den zij door de grensbeambten onder handen genomen. Zij mochten doorgaan naar Valencienncs 0111 dienst te nemen, doch de fietsen moes ten achterblijven. Inderdaad meldden zij zich bij het Vreemdelingenlegioen. De sfeer viel daar echter niet mee en zij teekenden niet. Inmiddels raakte het geld op, zoodat zij zich teneinde raad vervoegden bij den Nc- dcrlandschcn consul te Rijssel. Deze gaf hun kaartjes voor de terugreis met 40 francs zakgeld. De consul waarschuwde ook de Haagsche politie. Zoo konden zij te Roosendaal door de marechaussee worden aangehouden. Onder geleide werden zij naar Den Haag overge bracht, waar de politie hen in bewaring stel de. Slechts de stormtroepen juichten Be Poolsche pers over Goebbcls rede. De Poolsche pers betoogt, dat. Goebbels' verblijf te Dantzig, dat een indruk van spontaneïteit moest geven, geleid heeft tot verplichte betoogingen, in strijd met 't ge stelde doel. De bladen schrijven, dat het gros der bevolking van Dantzig onverschil lig was voor het bezoek en dat de toe juichingen vrijwel alleen op rekening van de stormtroepen komen. Ten aanzien van de rede van Goebbels merken de bladen op, dat het vraagstuk volgens den Duitschen minister geen cul tureel of ethnisch probleem, maar een poli tiek vraagstuk is en dat GoebbeTs daarmede erkent, dat noodzaak tot inlijving van 400.000 Duitschers bij het rijk slechts een voorwendsel is ter bereiking van het wer kelijke doel: de belieersching van het stra tegisch belangrijke Dantzig als uitgangs punt voor het verkrijgen van de hegemo nie in Europa. De president der republiek zal op 29 Ju ni een rede houden, die door binnenland- sche en buitenlandsche zenders zal worden verbreid. 26 Juni afscheid van dijkgraaf Wijdcnes Spaans Jr. De vergadering van Hoofdingelanden en Hoofdingelanden plaatsvervangers van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier op 26 Juni a.s. zooals gewoon lijk in het gemcenlandshuis te Alkmaar te houden, zal de laatste zijn door den dijk graaf den heer C. Wijdcnes Spaans Jr. te presideeren. Na afwerking van de diverse agenda punten zal hij als dijkgraaf afscheid nemen Zooals men weet volgt de heer D. Kooiman hem per 1 Juli a.s. als zoodanig op. Van vier tot. half vijf zal de scheidende functio naris in het gemcenlandshuis rcccpieeren. Ongetwijfeld zullen er zeer velen zijn, die bij bet vertrek van den heer Wijdcnes Spaans, gedurende zoo'n reeks van jaren een vooraanstaande figuur in het Noordhol- landsche Watcrschapsleven, blijk van be langstelling zullen geven. Be agenda voor deze vergadering bevat verder een veertiental punten, hoofdzakelijk betrek king hebbende op overname van weg- en dijkgedeelten. Wij noemen hiervan een voor stel tot overname in onderhoud en eigen dom van de gemeente Zijpc van een gedeelte van den weg langs de Noordzijde van den Hazedwarsdijk en tot aankoop van een perceel grond, deel uitmakende van den dijksberm, verder een voorstel tot overname van de gemeente Winkel van enkele wegen en weggedeelten, weg naar Zoutkaag c.a. Voorstel tot overname van de banne Valk koog van den Vaikkoogerweg, het z.g. Sluis- wegje en Groenveldsdijk, voorstel tot over name van den Leekerbrug. Voorgesteld wordt de rekening over 1938 goed tc keuren. De gewone dienst sluit met een batig saldo van fl 170.275.33, de bui tengewone dienst met een batig slot van fl 415.406.02. Onder het batig slot van den buitengewonen dienst is begrepen een bate van 1934 tot 1938 uit den verkoop van stee- nen cn puin afkomstig van de dijksglooiïn- gen ad fl 352.403.69. Tenslotte staan er nog ter afdoening eeni ge formeele punten op de agenda. NIET ALLEEN VOOR NOR MALE WERKLOOSHEIDSGE- VALLEN, MEENT DE HOO GE RAAD VAN ARBEID. LASTEN VERDEELEN TUS SCHEN OVERHEID, ARBEI DER EN PATROON. De Hooge Raad van Arbeid heeft advies uitgebracht over het voorontwerp wettelijke regelen inzake de verzekering tegen gelde lijke gevolgen van werkloosheid. De raad heeft daarbij gebruik gemaakt van 'n prae- advies van een commissie uit den raad, on der voorzitterschap van mr. A. M. Joekes. De Raad beantwoordt de vraag, of een re geling van de werkloosheidsverzekering bij de wet aanbeveiing verdient, eenstemmig bevestigend Ook is de Raad eenstemmig van oordeel, dat instelling van een verplichte werkloos heidsverzekering gewenscht is. Niet voor de kleine zelfstandi gen. De Raad meent in 't algemeen, dat het overheids- en spoorwegpersoneel en het huispersoneel onder de verzekering moet worden gebracht. De groole meerderheid staat op het standpunt, dat het niet ge wenscht is de kleine zelfstandigen bij de werkloosheidsverzekering te betrekken. Het behoefte-element moet dan n.1. in aanmer king genomen worden, zoodat men op liet gebied van den steun komt. Het verdient, naar de opvatting van enkele leden aanbe veling de mogelijkheid tot een gemeenschap pelijke verzekering naar verkiezing te ope nen voor groepen van personen, die niet onder de verplichte verzekering vallen. Wat het vaststellen van een loongrens be treft, spreekt de meerderheid van den raad zich uit voor het trekken van een loon grens. Wat is de juiste basis? De Raad heeft zich uitvoerig bezig gehouden met de vraag, of het grondbeginsel van het voorontwerp, dat n.1. het voorwerp der verzeke ring gevormd wordt door de gel delijke gevolgen voor de werkne mers vedborulen aan de normale werkloosheid, als juiste basis kan worden overgenomen. De raad is daarbij vrijwel eenstemmig tot de conclusie gekomen, dat deze vraag ont kennend dient te worden beantwoord. Het voorontwerp ziet blijkbaar het onderscheid aldus, dat het bedrijfsleven de lasten moet dragen van de „normale" werkloosheid en dat uitsluitend daarop de verzekering wordt gericht. Werkloosheidsverzekering1 voorzoover de werkloosheid in het bedrijf het gevolg is van abnormale redenen, be oogt het ontwerp niet te regelen. De beperking van de verzekering tot de normale werkloosheid kan niet tot een be vredigenden toestand leiden. Het ontwerp toch bepaalt terecht, dat alle werknemers in den zin der ontworpen regeling on geval van werkloosheid onder de verzekering vallen. Een scheiding tusschen arbeiders, die ge troffen worden door normale werkloosheid en andere, die als gevolg van abnormale werkloosheid geen plaats vinden in het bedrijfsleven, wordt niet gemaakt. Verzekering tegen de geldelijke gevolgen; uitsluitend van normale werkloosheid zou derhalve tengevolge hei/ben, dat in geval len van abnormale werkloosheid de midde len der werkloozcnkassen pa korten tijd uit geput zullen zijn. De financiering. De overgroote meerderheid van den raad beantwoordt de vraag, of op grond van de onderscheiding tusschen normale en abnor male werkloosheid een splitsing kan ge maakt worden tusschen de lasten, te dra gen door het bedrijfsleven cenerzijds en de overheid anderzijds, in dien zin, dat het bedrijfsleven de volle kosten der normale werkloosheid heeft te dragen, ontkennend. De raad spreekt zich in overgroote meer derheid uit voor 'n verdccling van de las ten tusschen werkgevers, werknemers en overheid. Eenstemmig is de raad van oordeel, dat het voorontwerp terecht de mogelijkheid openlaat, dat de helft van de premie, voorzoover gedragen door 't bedrijfsleven, door de werkgevers op de arbeiders kan worden verhaald. De uitvoering. Wat de uitvoering betreft spreekt de raad met 2511 stemimen zijn voorkeur uit voor een bedrijfsgewijze inrichting en uitvoering van de werkloosheidsverzekering. De vakorganisaties. De vraag, in hoeverre het mogelijk en gewenscht is om in aansluiting bij haar tegenwoordige positie de vakorganisaties der arbeiders bij de uitvoering der wettelij ke geregelde werkloosheidsverzekering te bo trekken, kwam herhaalde malen in den raad ter sprake. Ook wat dit punt betreft, bleek verschil van inzicht te bestaan, som migen willen wel, anderen niet deze orga nisaties inschakelen. De raad spreekt zich tenslotte in meer derheid uit voor een overgangsregeling: voor diegenen, die, hoewel aangesloten bij de vrijwillige verzekering, op 't oogenblik van de inwerkingtreding der wet werk lor# zijn en dus niet onder die verplichte ver zekering zullen vallen. Tijdbom tc Haifa ontploft Dertig Arabieren gedood. Gisterochtend in de vroegte is op de Arabi sche groentemarkt te Haifa een zware tijd bom ontploft. Men gelooft dat dertig Ara bieren om het leven gekomen of gewond zijn. Ook in de Joodscho buitenwijk Hadar- bacanibel is een bom ontploft. Troepen heb ben strategische stellingen in de stad bezet en patrouilleeren door de stralen om de monstraties van verontwaardigde Arabieren te verhinderen. Een dorpsruzie met gerechtelij- ken nasleep. Een oneenigheid tusschen twee bewoners van de Zeeuwsche dorpjes Schoro en Hans- weert heeft voor beiden verstrekkende gevol gen gehad, waarbij thans voor de vierde maal een gerechtelijke instantie met de zaak is gemoeid. De 41-jarige melkventer P. Th. V. tc Hanswecrt en de 71-jarige melkkoopman M. A. te Schore, zijn de hoofdpersonen in dit drama, waarvan het eerste bedrijf op een Zondag in .Januari 1935 zich afspeelde. Op dien dag zoo stelde A. het voor is hij hij V. gekomen om melk tc koopen. Toen zij samen in een schuurtje waren, heeft V. de deur afgesloten cn daarna den ouderen A. eenige stompen tegen het hoofd gegeven. Deze heeft zich, zoo goed hij kon, met een melkbus verweerd cn kon ten slotte de deur bereiken en naar builen komen, nadat de vrouw van V. er op aangedron gen had, A. met rust te laten. In de krant! A. diende daarop een aanklacht tegen V. wegens mishandeling in en lanceerde een bericht over dit feit, in het plaatselijk blad. V. ontkende evenwel de mishandeling geheel en al en nu had niet V. doch A. zich voor het gerecht tc verantwoorden en wel wegens het doen van een valsche aanklacht. De Middelburgschc rechtbank sprak voor dit feit over A. een vcroordeelend vonnis .uit, doch het Haagsche gerechtshof sprak hem vrij en gelastte tevens een onderzoek in te stellen naar de vraag of V. als getuige meineed had gepleegd. Iedereen gunde A. een pak slaag. Dit onderzoek verliep ongunstig voor V. „Als u A. niet mishandeld hebt, waarom vertelde u dan iedereen, dat u het wel had gedaan?" vroeg de president, toen verdach te gisterochtend in hooger beroep moegt te rechtstaan. Verdachte had daar een aannemelijke verklaring voor. A. was niet geliefd in het dorp en ieder een gunde hem graag een pak slaag, zoo verklaarde verdachte. „Toen nu in de krant stond, dat ik hem mishandeld had, heb ik maar net gedaan of dat zoo wasH want dat vonden ze prettig." Een lange reeks getuigen, kwam deze lezing bevestigen, doch niemand behalve A. zelf, kon iets over de mishandeling vertel len. Eén getuige had A. daags er na met een blauw oog gezien, doch de mishandelde heeft zich. niet onder medische behandeling gesteld. Wel was hij, toen hij tc Middelburg ver oordeeld was, ontzettend tekeer gegaan eit had tal van pamfletten en ingezonden stuk ken over dit geval geschreven. De advocaat-generaal ging niet met ver- dachte's lezing mee, achtte de mishande ling bewezen cn vorderde bevestiging van het vonnis van de Rotterdamsehe recht bank (zes maanden gevangenisstraf). De verdediger pleitte vrijspraak. Volgens hem was A. een ziekelijke querulant, die met iedereen ruzie zocht cn gevaarlijk fantaseerde. Uitspraak 26 Juni.

Schager Courant | 1939 | | pagina 8