Keuringswee De N.S.B. in Duitschland De „Piet Hein" vaart in de Zeeuwsche wateren Fascist-dominee raadslid Gemeentelijke terreur? Huwelijk tusschea zwager en schoonzuster „Militaire economie" van de as IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: AAFJE Dochter van W. VISSER en J. VISSER—Nijholt Wierfrïgerwaard, 20 Juni 1939. Tweewegen A J36. De Ouden van Dagen van Oudesluis en omgeving betui gen langs dezen weg hun harte- lijken dank voor den recht ge- noegelijken dag en prachtige autorit, hun wederom bereid. Oudesluis, Juni 1939. Uit voorraad direct leverbaar voor speciale prijzen: Een VA voet Ruston Tractor Dorschmachine - Hekel Dorsch- machine met werpschudder. Een Karwei, en Graanmaaier prima. - Twee gebr. Maaima- chines met dikke balk, voor erwtenmaaien. met aarehetfers. Een eenpaards Maaimachine, compleet. Vraagt onze speciale condities. CORN. DISSEL TEL. 360. SCHAGEN. Donderdag op de Laan. Te koop: Cormick tweepaards MAAIMACHINE, prijs f25.—. P. C. LU1JT Nz., Je adres voor wagens op lucht. Poelweg 1, Wieringen. Te koop: Eenige gebruikte MAAIMACHINES, HARKEN en SCHUDDERS. Tanden voor Gecomb. en Hark- keerders. Gebruikte Tanden en onderdeelen halve prijs. 2 Wielen voor Bobby Schudders, f 5,per stuk, bij P. W. KWANTES, Schagerbrug. Te koop: CITROËN '33 Sedan, gekeurd en zuinig in 't gebruik., en enkele Motor rijwielen. POSTHUMUS, Wiè- ringenverf, Telefoon 11. Te koop: 1 Martin Gecomb. Walenmaker, 2 Cormick Maai- machines, 1 Deering Maaima chine, bij D. GORTER, Barsin- gerhorn. Prima EETAARDAPPELEN a 50 cent per halve zak, bij Jn. STAMMES, Kneesweg, Anna Paulowna. Te koop gevraagd: Een mak WERKPAARD, 410 iaar, door C. SCHERMER- HORN, St. Maarten Gevraagd: BROOD. EN KOEKBAKKERS, KNECHT, zelfst. kunnende werken. - M. KAPTEIN, Bakkerij, Hippoly- tushoef, Wieringen. Beschikbaar: AAP.DAPPELEN-SPROEL. MACHINE, sproeibreedte 5 M Twee gul den pér H.A.. met bediening. P. FRANS. Stroet. St. Maarten. Minister maakt einde aan mo nopolie-positie van den N.A.K. Minister Steenberghe heeft be sloten, den brief, waarin de Ned. Alg. Keuringsdienst (N.A.K.) werd aangewezen als instituut voor af gifte van uitvoercertificatën bij den export van groentezaden naar Duitschland, met volkomen nega tie van het keuringsinstituut van de producenten en handelaren (B. K.Z.), in te trekken. Het Handelsblad, waaraan wij dit be richt ontleenen, voegt hier o.m. aan toe: Men herinnert zich nog wel, dat het pri vilege aan den N.A.K. werd gegeven, „om dat Duitschland dit verlangde". Dit was echter in strijd met de waarheid èn met de feiten. Duitschland wenschte een- keu ringscertificaat, niet speciaal dat van den N.A.K. Het liet zaden zonder N.A.K.-, doch mèt B.K.Z.-certificaat dan ook ongehinderd toe! Het Nederlandsche departement van Ec. Zaken echter vond daarin aanleiding om de op de claering gestorte betaalsom- men voor zaden uitgevoerd zonder het ge privilegieerde N.A.K.-certificaat te blokkee- ren. Aan dit aperte misbruik van de clea ring maakte mr. Steenberghe een einde op 31 December, waarna hij einde Januari aan staatsraad dr. A. A. L. Rutgers opdracht gaf, een onderzoek in te stellen naar de keuringskwesties. Bovendien heeft de minister de z.g. „Zwi- schenstaatliche Vereinbarung", welke de n.b. particuliere N.A.K. met de Duitsc'ne officieele instanties had opgesteld, als ware dit lichaam officieel niet geteekend. En ten slotte heeft hij den befaamden „folder" voor de Worlds Fair te New York, welke ten departemente was opgesteld en de voor stelling wekte, als ware de N.A.K. een of ficieel instituut, gedesavoueerd. Het ont breekt den minister dus niet aan ernst, om „plooien glad te strijken." Militairen opeen droogje? Een vraag Het Tweede Kamerlid, de heer Van Sleen, heeft de volgende vragen gericht tot den mi nister van Defensie: 1. Is het waar, dat aan de militairen na half één 's middags gedurende den geheelen verderen dag geen koffie of thee wordt ver strekt? 2. Is de minister, wanneer vraag 1 in be vestigenden zin moet worden beantwoord, bereid te bevorderen, dat aan deze regeling spoedig een einde wordt gemaakt? De leden zouden baard en haar laten groeien totdat Mussert aan de regeering komtl Men schrijft uit Duitschland aan de Tijd: Het Nederlandsche vereenigingsleven in Duitschland is uitgebreid met een nieuwe organisatie, namelijk den nationaal-socia- listischen bond van Nederlanders in Duitschland. Het is niet bepaald een toeval, dat deze bond bij afkorting N.S.B. heet, want alle leden zijn eigenaars van het bekende driehoeksinsigne, dat zij evenwel niet meer óp, dooh ónder hun linker-revers dragen. Op hun revers dragen zij het insigne van den nieuwen bond, een oranje schildje met een blauwen wolfs klauw in het midden. Daar de nieuwe wetten het voor Neder landsche politieke organisaties onmogelijk maken om er in het buitenland filialen op na te houden, moesten de talrijke N.S.B.- kringen in Duitschland ontbonden worden en de in Duitschland wonende leden der Mussert-beweging hun lidmaatschap for meel opzeggen Zij hebben dit gedaan, wer den echter tegelijk en masse lid van den genoemden nat.-soc.'bond en naar men ons mededeelde, hebben velen uitp rotest tegen de nieuwe wetten vrijwillig hun contribu tie verhoogd. Geen deviezenmoeilijkheden Intussohen is het aan Nederlandsche poli tieke partijen ook verboden om uit het buitenland contributies of subsidies van welken aard ook te betrekken. Hoe men dit bezwaar denkt te ondervangen, wilde men ons niet meedeelen. Tot nu toe ontving de N.S.B. alleszins behoorlijke bijdragen van haar in Duitschland woonachtige leden. Daar de üuitsche regeering hiervoor alle bestaande deviezen-moeilijkheden ophief en transfer-„Genehmig-ungen" tot elk bedrag toegestaan werden, konden de in Duitsch land ingezamelde contributies en vrijwilli ge schenkingen regelmatig worden overge maakt ter sterking van de partijkas. Dit nu zal in de toekomst niet meer het geval kunnen zijn, want ook al zou de Duitsche regeering den nat.-soc. bond dezelfde faci liteiten willen verleenen, als tot dusverre de gelijknamige beweging genoten heeft, dan zou de N.S.B. toch oogenblikkelijk in moeilijkheden komen, wanneer haar via het clearingsinstituut uit Duitschland geld ge werd. Ook de nat.-soc. bond houdt er, evenals vroeger de beweging „kringen" op na. De ze worden echter niet meer met cijfers aangeduid, doch genoemd - naar figuren uit. onze vaderlandsche geschiedenis. Zoo heet de kring Berlijn voortaan naar Jan van Lumey, den veroveraar van Den Briel, die, zooals men weet, gezworen had, zijn baar en baard te laten groeien, tot hij den dood van Egmond en Hoorne gewroken zou hebben. Booswillige tongen beweren nu, dat de Berlijnsche N.S.Bonders huti haar zullen laten groeien en hun baard zullen laten staan, tot ir. Anton Adriaan Mussert air» rio roering komt. Gezelschapspcl in den salon. Gisteravond omstreeks half zeven is de „Piet Hein" met Prinses Julia- na, Prins Bernhard, Prinses Beatrix en enkele gasten aan boord te Veere aangekomen. De „Piet Hein", die be geleid werd door de politieboot R.P. 10, heeft, ligplaats genomen in de Jachthaven. Aanvankelijk drong het niet tot de bevol king van het oude stille Veere door, dat het prinselijk gezin in de gemeente vertoefde, schrijft het. Hsbl., maar zoodra bekend werd, dat het mooie motorjacht, dat gearriveerd was, de „Piet Hein" was, stroomden hon derden belangstellenden naar de Jachtha ven. Prinses Juliana en Prins Bernhard, die enkele keeren op het dek verschenen, wer den hartelijk toegejuicht. De Prins maakte een korte wandeling over den dijk en nam glimlachend de begroetingen in ontvangst. Later in den avond, toen de komst van de „Piet Hein" in de omliggende plaatsen be kend was geworden, kwamen velen uit Mid delburg en Vlissingen het jacht bezichtigen Voordat de gordijnen in den salon werden gesloten, waren zij op eenige meters afstand getuige van een zeer huiselijk tafreeltje. De Prinses en de Prins en hun gasten hielden zich onledig met een gezelschapspel, dat veel vroolijkheid ontketende. De „Piet Hein", die Maandagmorgen uit Vlaardingen is vertrokken, heeft dienzelf den avond omstreeks 6 uur in Gorinchem het prinselijk gezin en de gasten aan boord gekregen. Gisteren is een tocht door de Zeeuwsche wateren gemaakt. De opvaren den hebben den meesten tijd op het dek doorgebracht en Van het fraaie landschap genoten. Dat gaat niet! Op de candidatenlijst der N.S.B. te Amsterdam is op no. 2 geplaatst mr. dr. L. C. W. Ekering, de predikant, wiens nat.-socialistische actie zooveel tegenstand ontmoet in de hoofdstede lijke Hervormde kringen. Thans heeft heeft de Ned. Herv. Kerkeraad met groote meerderheid van stemmen een motie aangenomen, waarin de combi natie van het predikambt met het raadslidmaatschap ongewenscht wordt genoemd. Mocht no. 2 van de N.S.B.-lijst bij benoe ming tóch den raadszetel aanvaarden, dan schijnt het, dat de kerkeraad zich hierbij niet zal neerleggen. Ds. Ekering procedeert. Ds. Ekering heeft gisterochtend den secre taris van den Bond van Nederlandsche pre dikanten, Ds. De Boer, voor de civiele kamer van de Haagsche rechtbank gedagvaard, aan gezien ds. Ekering zich in zijn eer en goe den naam aangetast acht door een artikel in het orgaan van den Bond van Nederland sche Predikanten in November van het vorig jaar verschenen. Eischer vordert als vergoeding van de scha de en tot betering van het nadeel in eer en goeden naam geleden, een bedrag van f 1500. In Maart van dit jaar heeft ds. Boer voor ditzelfde feit voor den Haagschen politierech ter terecht gestaan en is tot een geldboete veroordeeld. Nadat de zaak gisterochtend op de civiele rol is gebracht, werd zij voor verdere behan deling tot September van dit jaar uitgesteld. Ouders zouden gedwongen wor den hun kind naar de katholie ke school te zenden. Het Tweede Kamerlid, dr. I. H. J. Vos heeft aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de volgende vragen gesteld: Heeft de Minister kennis genomen van het verhandelde in de openbare vergadering van den liden April 1939 van den raad der ge meente Oeffeit? Is het juist, dat, ter zake van een verzoek van een der ingezetenen d.d. 22 Maart 1939 om vergoeding van gemeentewege voor het vervoer van zijn kind naar de openbare la gere school te Gennep, burgemeester en wet houders hebben medegedeeld, dat zij zich niet kunnen indenken, dat verzoeker bezwaar heeft tegen katholiek onderwijs en dat zij daarom hebben voorgesteld, op de aanvrage afwijzend te beschikken? Wil de minister mededeelen, of de ge meenteraad van Oeffeit op dezen grond de aanvrage van de hand heeft gewezen? Zoo ja, is de minister dan niet van meening, dat deze daad in strijd is met de wet? Wil de minister maatregelen nemen, die er toe leiden, dat de aanvrage opnieuw, en dan krachtens de regelen door de wet ge steld, wordt behandeld, en dat herhaling van het gebeurde voorkomen wordt? Wielfiennen GROOTE PRIJS VAN KOPENHAGEN VOOR ASTOLFI. Jan Derksen verslagen In de sprintwedstrijden voor amateurs om den „grooten prijs van Kopenhagen'1 is de ex-Alcmariaan Jan Derksen voor de eerste maal verslagen door zijn grooten concurrent Astolfi (Italië). De finale werd in vier mat ches a trois verreden. In de eerste rit werd Derksen derde, de derde en vierde rit won hij. Daar de Italiaan een zelfde resultaat be haalde, moest een „belle" de beslissing bren gen. Derksen's zenuwen bleken toen niet sterk genoeg te zijn; in een nerveuse rit werd hij door zijn tegenstander geslagen. Het blijkt thans wel, dat de Nederland sche kampioen de gevolgen van zijn val van eenige weken geleden, nog niet te boven is. We hopen van garischer harte, dat Derk sen weer spoedig de oude zal zijn. Weeskinderen schandelijk mishandeld Met paardenzweep en Spaansch rietje. Twee maanden gevan genisstraf geëischt tegen Rot- terdamschen weesvader. In het begin van dit jaar ontving de ju stitie een klacht over het optreden van den weesvader van een Weeshuis te Rotterdam, die zijn pleegkinderen herhaaldelijk zou hebben mishandeld in de jaren 1937 en 1938. Bij onderzoek bleek, dat deze klachten niet ongegrond waren, want verscheidene kinderen vertelden, dat de weesvader in den regel zeer hai-dhandig optrad en dat hij bij het minste vergrijp stok- of zweep slagen en klappen tegen het hoofd uitdeel de, waardoor de kinderen meer dan eens pijnlijk waren getroffen. Gistermorgen heeft de man voor de Rot- terdamsche Rechtbank terecht gestaan ver dacht van mishandeling. Er werden in deze zaak, naar het Hsb. meldt, veertien getuigen a charge en zeven a decharge gehoord. De getuigen a charge, tot wie verscheidene kinderen in den leef tijd van 8 tot 14 jaar behoorden, en die thans nog worden verpleegd in het tehuis, vertelden den president, dat- de weesvader van een paardenizweep met knoopen of van een Spaansch rietje gebruik maakte om de kinderen te straffen. Hij sloeg in den regel met de zweep tegen de beenen en met het rietje op het zitvlak. nEen klapje geven". Verdachte ontkende alles. De getuigen spraken volgens hem onwaarheid. Hij gaf toe wel eens geslagen te hebben met de vlakke hand. Dat was feitelijk geen slaan, het, was een klapje geven. De president van het college van regenten vertelde, dat hij wel eens klachten over het optreden van den pleegvader heeft ontvan gen. Verdachte is thans, gedurende acht jaar aan het weeshuis verbonden. In het begin waren er wel eens oneenigheden tusschen het college en den weesvader, die nogal drif tig en onbeheerscht van aard was. Er is echter nooit reden geweest om den man te ontslaan. De getuigen a decharge, o.a. ouders van leerlingen en vroegere verpleegden van het tehuis, verklaarden niets dan goeds omtrent den persoon van verdachte. Het O. M. achtte de ten laste gelegde mis handeling bewezen. De officier zeide niet ie knnnen be grijpen, dat het bestuur van de stich ting dezen man steeds de hand bo ven het hoofd heeft gehouden. Z.i. is hij niet geschikt voor een derge lijke verantwoordelijke functie. Hij eischte twee maanden gevangenis straf. Mr. A. Hijman trok in zijn pleidooi de be trouwbaarheid van de kinderen sterk in twijfel en concludeerde vrijspraak. Pro en contra. De vaste commissie uit de Tweede Ka mer voor privaat- en strafrecht, in wiel banden het wetsontwerp wijziging van arti kel 88, eerste lid, van het Burgerlijk Wet boek betreffende het huwelijk tusschen zwager en schoonzuster is gesteld, be schouwt blijkens het voorloopig verslag de voorgestelde wijziging als een verbetering. De leden, die voor algeheele afschaffing van het huwelijksverbod tusschen zwager cn schoonzuster pleiten, zijn van oordeel, dat de weinige gevallen, waarin afwijzing plaats vindt op grond van een vaststaande of vermoede ongeoorloofde verhouding tus schen zwager en schoonzuster tijdens het vorige huwelijk, geen voldoenden grond op leveren om het verbod'voor het geval van ontbinding van het vroegere huwelijk do'or echtscheiding te handhaven. Zij meenen, dat er geen reden is om alleen voor paren, bestaande uit een zwager en een schoon zuster, strengere eischen te stellen dan voor andere paren, die een huwelijk willen aangaan. Voor anderen geldt immers, dat zij alleen dan niet met elkander mogen hu wen, indien zij bij rechterlijk vonnis van overspel met elkander zijn „overtuigd". Voor zwagers en schoonzusters daarente gen zou een huwelijk onmogelijk blijven, zoo dikwijls nog maar wordt vermoed, dat tij dens het vroegere huwelijk een ongeoorloof de verhouding bestaan heeft hierop im mers schijnt de bestaande practijk neer te komen. Een illusie Dat van het verbod een preventieve wer king van eenige beteekenis zou uilgaan, konden deze leden niet inzien. Het is he laas een illusie te meenen, dat ongeoor loofde verhoudingen achterwege zullen blij ven, wanneer partijen weten, dat zij nooit een huwelijk zullen kunnen aangaan. Andere leden verzetten zich tej&n geheele schrapping van dit verbod. De wetgever mag huns inziens onwettige verhoudingen in het algemeen niet sanctionneeren. Van algeheele opheffing van het verbod vreezen zij verstoring van de rust en den vrede in de familie en in verband daarmede uitlok king tot echtscheiding. Wel behoort naar hun meening nauwkeu rig te worden onderzocht, of inderdaad een ongeoorloofde verhouding tijdens het vroe gere huwelijk heeft bestaan Komt dat re delijkenvijs niet vast te staan, dan behoort de dispensatie te worden verleend. Oom en nicht. Verscheidene leden vragen of er naar het oordeel der regeering 'geen aanleidng be staat om ook het verbod van huwelijken tus schen oom en nicht enz. te doen vervallen. Bij andere leden ontmoet dit denkbeeld ernstig verzet. Laatste telexbericht Ook Nederland kan Duitschland en Italië van grondstoffen voor zien. Het tijdschrift „Vierjahrsplan", het offi cieele orgaan van Goering, wijdt een arti kel aan de grondstoffenvoorziening van Duitschland en Italië. Het blad betoogt, dat bij het militaire ver drag een nauwe samenwerking op het ge bied der oorlogseconomie niet mag worden vergeten en dat beide landen alles doen om zich en elkander de noodige producten te verschaffen „in hun eigen economische ruimte". Dit streven zal nog met grooter kracht worden voortgezet, Duitschland kan geheel vóórzién in Italiaansche behoefte aan steenkool en dit land helpen bij het oprich ten van nieuwe autonome industrieën. Italië zou Duitschland zijde, hennep, huiden, kwik zilver, zwavel cn wellicht nog andere pro ducten kunnen leveren. In de behoeften, die de beide lan den niet zelf kunnen bevredigen, kunnen bevriende staten in Oost- en Zuid-Oost Europa voorzien. Andere neutrale landen, zooals de Scandina vische staten, de randstaten, België Nederland en Zwitserland zijn, aldus het orgaan, landen, Avaar „de spil haar militaire economie kan comple- teeren." De aanvullende voorziening uit het Zuid oosten is reeds begonnen door het verdrag met Roemenië en de Italiaansch-Zuidslavi- sche samenwerking. De buitenlandsche han del \'an de spil met Zuidoost-Europa zonder Turkije bedraagt 60 pet. De economisch-militaire besprekingen der beide bondgenooten zullen ook betrekking hebben op verkeersk\A'esties, in het bijzonder op de spoorlijnen in de Alpen. Men zal ver der zijn bijzondere zorg Avijden aan den Do- nau, de Adriatische Zee en de toegangSAve- gen tot het Zuid-Oosten. Een antwoord. Het blad AvaarschuAvt tegen „de Fransch- Engelsche omsingelingspogingen in het Oosten der Middellandsche Zee, de Aegei- sche Zee en de Dardanellen. De arbeid van dé spil op het gebied der grondstoffenvoor ziening is „het. antAvoord op de Avapenings- plannen van Londen, Parijs en Washing ton". Uit onze omgeving WIERINGEN DE SCHOOLREISJES. Vergadering van de Ver. tot bevordering van getrouAv schoolbezoek aan de 0. L. School te Hippolytushoef. Aamvezig 12 leden. Voorzitter de' heer N. Kaan, Secretaris de heer Groos. Na opening door den voorzitter volgt voor lezing der notulen, welke onveranderd wor den goedgekeurd. Bij de inlevering der lijsten, blijkt dat de opgehaalde gelden het m»\ken van een schoolreisje veroorloven. Er zal bij zuinig beheer niet te kort aan kasmiddelen zijn. Het oorspronkelijk vastgestelde programma van het feest der oudere kinderen, zal eeni ge Avijziging ondergaan. De reis zal plaats hebben op 4 Juli en geschieden met auto bussen. Vertrek H.-Hoef 6.30 uur, o\'er Hoorn Beemster naar Zaandam, aankomst aldaar 8.15 u. Vertrek vandaar 9 uur. Aan komst Ford Fabrieken 9.30, bezichtiging dezer fabrieken tot 11 uur. Dan vertrek naar Castricum aan Zee aankomst aldaar 11.40. Aan het strand 12.10 tot 2.10, Daar na gaat de reis naar Bergen, Speeltuin, speeltuin enz. 6.30 vertrek Bergen, 8 uur aankomst Hippolytushoef. Aldus Avordt het programma vastgesteld. Den heer A. H. J. v. d. Hof heeft de lei ding van dit feest. Bij de bespreking van het feest voor de jongere kinderen komt vast te staan, dat hier een hecle verandering zal plaatsvin den. De datum zal 21 Juli zijn, men zal niet om 1 uur afrijden, maar om 10 uur en dan gaat het reisje naar Kamperduin en naar Bergen, naar het speelduin en den speeltuin. Vervolgens is aan de orde, reglementswij ziging. Hierbij hebben verschillende kleine veranderingen plaats. De voornaamste Avij- zigingen zijn, dat 2 leden van de oudercom- missie een adviseerende stem verkrijgen in het bestuur. Voorts leze. men in Art. 9. „Om deelgerechtigd te zijn moeten de „laatste vier rapportcijfers voor gedrag, „voor zoover ze zijn toegekend, minstens „gemiddeld 5 bedragen en moeten d,e „ouders volgens het bestuur genoeg heb- „ben bijgedragen in de kosten voor de „feesten." De veranderingen worden met algeniee- ne stemmen goedgevonden. Na de rond vraag Avelke enkele onbelangrijke huishou delijke zaken oplevert, volgt sluiting. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. UITSLAG PUBLIEKE VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris H. W. Smit te Zuidschamoude, werd gisteravond in het café van-den heer J. de Boer, voor rekening van de Rotterdamsche Handelsmij. N.V. Jac. van As, publiek verkocht een groentenpak- huis staande aan het Mandenpad alhier. Koopers Averden de Gebr. Kloosterboer te St. Pancras voor f 1380. ZUPE VERLENGING STEUNREGELING. De Minister van Sociale Zaken heeft ..de geldigheidsduur dér steunregeling voor werk- looze valide bonafide arbeiders verlengd tot' en met 30 December 1939. OPBRENGST COLLECTE. De bruto-opbrëngst van de onlangs ten be hoeve van de Nationale Reclasseering gehou den collecte bedraagt in deze gemeente f 55.24 HEER-HUGOW AARD BURGERLIJKE STAND, Van 12—19 Juni 1939. Geboren: Jacobus Petrus, zoon van W. Cornelisse en N. Wever; Petronella Maria, dochter van A. Stroopcr en G. Weel; Wiets- ke, dochter van A. Talsma en Ft. Ploegstra; Cornelis Pieter Wilhelmus, zoon van J. Of- feringa en A. Bekker; Anna Ursula, dochter van P. Oudeman en T. de Boer; Anna Ma ria, dochter van M. Dekker en M. C. Dudok. GetrouAvd: Cornelis Anthonius Petrus Bat man, timmerman, oud 25 jaar en Cornelia Biersteker, oud 26 jaar, zonder beroep, bei den alhier; Anthonius de Graaf, oud 28 jaar, machine-fabrieksarbeider te Castricum en Johanna Maria Biersteker, oud 29 jaar, zon der beroep,, alhier; Nicolaas Broersen, oud. 25 jaar, tuinbouwer te Noordschamoude en Catharina Vreeker, oud 24 jaar, zonder be roep, alhier; Johannes Kuiper, oud 25 jaar, expediteur te Oudorp en Catharine Quant, oud 23 jaar, zonder beroep, alhier; Cornelis Simeon Schouten, oud 26 jaar, tuinbouwer, en Johanna Petronella Groenland, oud 20 jaar, zonder beroep, beiden alhier. OndertrouAvd: Geen. Overleden: Geen. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Comelia Smit van Obdam n. G 299; Hendrik Helsdingen van Noordschar- Avoude naar B 20a; Klara Maria de Vries, id.; Nicolaas Anthonv Helsdingen, id.r Jan Bier steker, van Broek op Langendijk naar A 34. Vertrokken: Anthonius Groot, van B 195 naar NoordscharAA*oude no. 3; Cornelia Wes- ter van G 246 naar Oude Niedorp (Zijde- Avind); Catharina Vreeker van B. 233 naar Noordschanvoude, Kroonstraa! 8; Alirla Ma ria Groen van D 91 naar Sint Maarten B 287; Colomba Maria Buis, van H 15 naar Heiloo, Westerweg C 318; Johanna Maria Biersteker van F 36 naar Castricum, Mees ter LudAvigstraat 34. OflroSmËiaaterga GRONINGEN, 20 Juni. Graanbeurs. Inlandschè rogge 8.408.55, haver (Avit) 7.20—7.40, zAvare haver :7.2Ö 7.90, ronde mais 8.30—8.50, platte niais 8.20 8.40. Aanvoer zeer klein, Aveinig handel. WARMENHUIZEN, 20 Juni. Aanvoer: 7100 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 5—5.40, drielingen '5—3.60, kriel 1—1.40. BROEK OP LANGENDIJK. 21 Juni. Aanvoer: 125.000 Kg. aardappelen: Sclïot- sche muizen 55.90, drielineen 5—4.10,. kleine 1—1.40, 700 bos peen 4.30—4.40, 9SÖ hos rabarber 2.203.60. NOODSCHARWOUDE, 21 Juni. Aanvoer: 32.000 Kg. aardappelen: Schot- sohe muizen 5—5.7Ó, drielingen 3.30—3.80. kleine 1—1.50.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3