'n Uitkomst voor U Er komt een sportterrein Opticien Teriep Arrondissements rechtbank te Alkmaar geen twee Brillen RAAD WINKEL De gemeente gaat vier arbeiderswoningen bouwen GEEN BELASTING OP HET TONNEN STELSEL. De Raad vergaderde gistermiddag onder presidium van burgemeester Zwart. Afwezig zijn Mevr. KrapElings en de heer De Veer, beiden met kennisgeving van verhindering. Na opening volgt vaststelling der noutlen. Mededeelingen, ingekomen stukken. Hiervan zij vermeld: B. en W. deelen mede, dat tijdelijk tot vak onderwijzer aan de U.L.O. school te Winkel is benoemd dc heer W. Barten te Alkmaar. Ingekomen is een schrijven van Ged. Sta ten, houdende goedkeuring van het Raadsbe sluit tot het aangaan van een kasgeldleening. Proces-verbaal van de zitting van het Hoofdslembureau; alle nieuwbenoemden noemden hun benoeming aan. Verzoek om vergoeding ingevolge art. 13, o. L wet 1920. Door J. F. Lafeber is verzocht om hem voor het vervoer van zijn zoon Alfons, oud 6 jaar, naar de R.K. school in 't Veld, een vergoeding van f 60.per jaar te willen toe kennen. Het verzoek wordt ingewilligd. Vermakelijkheidsbelasting. De in de vergadering van 17 April 1938 vastgestelde verordening op de heffing van een belasting op Vermakelijkheden, is door Ged. Staten teruggezonden, met verzoek eenige wijzigingen aan te brengen. B. en W. stellen voor de verordening te wijzigen. Goedgevonden. Verordening reinigingsrechten. De in de vergadering van 17 April 1939 vastgestelde verordening op de heffing van reinigingsrechten, is door Ged. Staten terug gezonden, onder mededeeling dat zij het noodzakelijk achten, dat ter dekking van, althans ter belangrijke tegemoetkoming in de kosten van het tonnenstelsel een recht wordt geheven voor de te dien aanfcien door de gemeente bewezen diensten. Ged. Staten zijn van oordeel dat door de heffing van dat recht het aanleggen van closets met water spoeling zal worden bevorderd. De meerderheid van B. en W. staat hier afwijzend tegenover, terwijl de minderheid voorstelt hieraan te voldoen, door een recht van f 1.30 per kwartaal te heffen. De Voorzitter als minderheid van het College, vindt het billijk dat voor bewezen diensten iets betaald wordt. Verder moet de gemeente de ingezetenen straks verplich ten 'een closet met waterspoeling aan te schaffen. Waar het Rijk ons bovendien financieelen steun verleent, aldus s-pr., moet het billijk worden genoemd, dat aan de wenschen van Ged. Staten wordt te gemoet gekomen. De heer Kamp wil nog geen heffing in stellen, omdat straks toch maatregelen moe ten worden genomen. De heer Brugman wil niet de allerarm sten belasten. De toestand bestaat al een halve^ eeuw zoo, en om nu tot heffing wei- te gaan noemt spr. het voeren van een kruimelpolitiek. Dan is er nog het voorne men van de gemeente om de menschen in de gelegenheid te stellen een closet met ri- oleering aan te schaffen. De heer v. Zoonen sluit zich bij dit laat ste betoog aan. De Voorzitter wil ook de allerarmsten niet belasten. Er zijn nog wel anderen ook. Het door wethouder Brugman bedoelde plan is evenwel in tijden nog niet klaar. Het voorstel van de minderheid wordt hierna in stemming gebracht en verworpen met algemeene stemmen. De heer v. Zoonen: Een conflict met cU autoriteiten. Dat belooft interessant te wor den. Straks moeten we naar den Raad van State! Verhuring van kaden en rietgewas. Ingekomen is een verzoek van den heer A. Mul Pzn. te Winkel om wederom te kun nen inhuren het grasgewas: een gedeelte van de Bootskade voor een jaarlijkschen huurprijs van f 18.per jaar; de Zoutkaagkade vanaf de Bootskade tot de uitwatering van den Zoutkaagmolen voor een jaarlijkschen huurprijs van f 15.per jaar. c. do Zoutkaagkade vanaf de uitwate ring van den Zoutkaagmolen tot de Sluis- kade voor een jaarlijkschen huurprijs van f20. d. Het rietgewas langs bovengenoemde gronden en langs de Sluiskade voor een jaarlijkschen huurprijs van f2.50. Ingekomen is een verzoek van den heer L Wurkum te Winkel om wederom te kun nen inhuren het grasgewas van de Sluis kade voor een jaarlijkschen huurprijs van f 15. B. en W. stellen voor om aan de heeren A. Mul en L. Wurkum de bovengenoemde gronden voor de beloofde pachtsommen te verhuren voor onbepaalden tijd en verder op de voorwaarden waarop ze vroeger in huurden. De heer Kamp vraagt of het wel noodig Is voor onbepaalden tijd te verhuren? De heer Dekker kan zich zich zeer goed met het voorstel van B. en W. vereenigen. De clausule „voor onbepaalden tijd" geeft de huurders wat meer zekerheid. De Voorzitter zegt geen voorstander te zijn van de Pachtwet. Maar die wet is er mi ecnimaal en dus hebben we er ons bij neer tè leggen. Volgens spr. moeten de perceelen voor onbepaalden tijd verhuurd worden. Er zal dan ook meer aang edaan kunnen worden. De heer Kamp heeft geen bezwaren. Het voorstel wordt hierna z. h. s. aam genoanen. Steun verleening B. B. en W. stellen voor in 1939 beschikbaar te stellen: l.Voor extra hulp aan werkloozen een be drag van 20 maal f5.78 beschikbaar te stel len. Hierin draagt het Rijk 20 maal f3.78 bij; 2 voor extra hulp aan z.g. B groep der kleine boeren en kleine tuinbouwers een be drag van 4 maal f 2.89. Hierin draagt het Rijk 4 maal f189 bij. Goedgevonden. Wijziging begrooting 1939. De 1ste wijziging der begrooting 1939 is door Ged. Staten teruggezonden met verzoek de uitgaaf geraamd onder no. 73a. te willen verhoogen tot een bedrag" van f 505.en te genover deze verhooging een zelfde verhoo ging van de bijzondere bijdragen uit het werkloosheidssubsidiefonds te ramen. B. en W. stellen voor hieraan te vol doen. Als voren; het betreft hier een uitgave voor de luchtbescherming. Vastgesteld wordt een tweede suppletoi- re begrooting voor den dienst 1939. De Gemeentebegrooting 1939 is door Ged. Staten teruggezonden met enkele bemer kingen. B. en W. stellen voor aan de gemaakte bemerkingen te voldoen en de begrooting aldus gewijzigd nader vast te stellen Goedgevonden. Subsidie Centraal Ziekenhuis. De termijn van 10 jaar voor welke deze gemeente een subsidie heeft toegezegd in het eventueel tekort van het Centraal Zie kenhuis is ongeveer verstreken. B. en W. stellen voor om te besluiten op dezelfde voorwaarden voor den tijd van 10 jaar wederom een zelfde subsidie toe te kennen. Als voren. Verleening volmacht Verleenen van een volmacht om namens de gemeente het stemrecht uit te oefenen voor verkiezing van Hoofdingelanden van het Hoogheemraadschap en hunne plaats vervangers. Ingekomen is een verzoek van het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorder kwartier om een gevolmachtigde als boven bedoeld aan te wijzen. B. en W. stellen voor. daartoe aan te wij zen den heer J Zwart, burgemeester. Als voren. Overname van wegen door het Hoogheemraadschap. Het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier deelt mede. dat de wijzi ging van het bestuursreglement van het Hoogheemraadschap, waarhij verschillende wegen dezer gemeente onder toezicht van dat Waterschap zijn gesteld, thans haar be slag heeft gekregen. Het Hoogheemraadschap heeft het ge meentebestuur tevens doen toekomen een ontwerpbesluit. B. en W. stellen voor dit besluit vast te stellen. Als voren; ook de overname van de Lee- kerbrug is hiermede geregeld. Ontheffing Hondenbelasting. Ingekomen is een verzoek om vrijstelling van Hondenbelasting van den heer C. Koorn te Winkel E no 17. B. en W. stellen voor hier afwijzend op te beschikken. Een verzoek om ontheffing van den aan slag Hondenbelasting 1938 van den heer P. Molenaar te Kolhorn. Wraar Molenaar zijn hond zeer korten tijd heeft gehad, stellen B. en W voor Molenaar ontheffing te verleenen voor de helft van zijn aanslag. Conform de voorstellen van B. en W. wordt besloten. Aankoop van grond voor een sportterrein. B. en W. stellen voor om van den heer G. Nobel te Lutjewinkel aan te koopen een perceel grond ten Noord- Westen van het Zwembad, met een uitgang naar den Lhtjewinkelerweg, ter grootte van ongeveer 1.23 H.A., voor den prijs van f2500.per H.A. De bedoeling is dan om dit terrein in werkverschaffing te laten inrich ten voor sportterrein. De aankoop zal geschieden onder voorbe houd, dat de noodige goedkeuring voor aan koop en inrichting wordt verkregen en dat de Minister van Sociale Zaken zijn mede werking verleend door het verleenen van 100 subsidie op het arbeidsloon, en de Rijksdienst voor Werkverruiming eveneens medewerkt. De gemeente zal hiervoor jaarlijks aan rente en aflossing een bedrag van ongeveer f275.— te betalen hebben en kan het ter rein verhuren voor hetzelfde bedrag aan een plaatselijke verceniging, zoodat het sportter rein aan de gemeente geen geld kost. De Voorzitter releveert datgene, wat aan dit voorstel is voorafgegaan. Op het terrein zal een tribune verrijzen. Het onderhoud van het terrein is voor rekening van den huur der. Gemeentebelang en sporthelang kan hier behartigd worden. Spr. brengt dank aan de heeren Nobel, van Leersum, van Zoo nen. Keetman en voorts aan het bestuur var. de Middenstandsvereeniging (de huurder) voor hetgeen zij in deze hebben gedaan. Het zal de Middenstandsvereeniging wel wat kosten, maar zij draagt dat. De heer Kamp spreekt zijn tevredenheid over den loop van zaken uit. De heer Dekker heeft ook woorden van waardeering. De straat wordt gebruikt als voetbal terrein, de hal vliegt van den eenen kant naar den anderen. Je kunt er wel wat van zeggen, maar de jeugd moet zich uitle ven! Spr. is de Middenstandsver., welke als brug fungeert, erkentelijk voor haar initia tief. Spr. zou graag zien, dat het terrein al leen zal worden gebruikt als sportterrein en niet voor andere doeleinden. De Voorzitter zegt,, dat het laatste zeker het geval zal zijn. Ook de heer Raven juicht het voorstel van B. en W. toer De heer v. Zoonen dankt den burgemees ter voor diens vriendelijke woorden. Als het noodig mocht zijn, hoopt spr., op de mede werking van den burgemeester te kunnen rekenen. De Voorzitter zegt die medewerking toe. De heer van Zoonen zegt nog lot den heer Dekker, dat het terrein natuurlijk wel voor bijeenkomsten met cultureel karakter kan worden gebruikt. De heer Dekker heeft hiertegen geen be zwaar. Het voorstel wordt hierna z.h.s. aangeno men. Aankoop van bouwterrein. B. en W. stellen voor van de Woning bouwvereniging Winkel, die onder voorbe houd van daartoe te verkrijgen hoogere goed keuring, aan de gemeente wil verkoopen, aan te koopen: 1. Een perceel grond aan den Winkeler- weg, kadastraal bekend gemeente Winkel, Sectie C, no. 825, ter grootte van ongeveer 10 Are, 30 Centiare, voor den prijs van dui zend gulden. 2. Een perceel grond aan den weg van Lutjewinkel naar de Weere, kadastraal be kend gemeente Winkel, Sectie A, no. 1691, ter grootte van ongeveer 8 Are, voor den prijs van f800. Aanvaarding en betaling op 25 December 1939 of zooveel eerder als de grond is ont ruimd. Verder onder door B. en W. te stel len conditiën. De heer Brugman is meegegaan met de vooropgezette bedoeling de woningbouw- vereen. van genoemd stuk grond te ontlas ten. Zijn bedoeling is niet om 'direct arbei derswoningen te bouwen. De heer Dekker merkt op, dat de prijs la ger is, dan oorspronkelijk betaald is. Spr weet Pog niet of een plaats is aan te wijzen waar goedkooper gebouwd zal kunnen wor den. De voorzitter zegt, dat B. en W. zicth niet zoo druk over den prijs maken. De tekor ten van de Woningbouwvereen. zijn toch voor rekening der gemeente. De heer Kamp vindt den aankoop van de zen grond een goede oplossing. Anders kon niet verkocht worden dan tegen een hoo- gen. prijs. Het voorstel wordt dan z.h.s. aangeno men. Bouw van vier arbeiderswonin gen. Doordat de Raad dezer gemeente reeds 3 woningen „Onbewoonbaar!' heeft verklaard en vermoedelijk nog wel enkele „Onbewoonbaar" zal ver klaren en hierdoor een tekort aan woningen zal ontstaan, stelt de meerderheid van B. en W. voor te besluiten om vier arbeiderswoningen te bouwen op de bovengenoemde aan te koopen perceelen grond. De heer Kamp: Bestaat hier zoo'n gebrek aan arbeiderswoningen? De voorzitter: De meerderheid van ons college meent van Wel. Wordt er een in spectie gehouden, dan zullen wellicht meerdere woningen onbewoonbaar worden verklaard. De heer Brugman, minderheid in het col lege zegt, dat het particulier initiatief nog niet in gebreke is gebleken. Dat initiatief is nog wel ozo fit, dat vol doende woningen gesticht zullen worden. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 20 Juni. Uitspraken. Vóór den aanvang der zitting, deed de Rechtbank o.m. de navolgende uitspraak: P. J. V„ woonachtig te Den Helder, we gens een drietal beroovingen een gevange nisstraf van vijf maanden (de eisch luid de 8 maanden gevangenisstraf). Berpen. IS HIJ VOOR VERBETERING VATBAAR? Neen, het was niet meer de brani zooals we hem in Bergen gekend hebben. In zijn voorarrest, dat al van Februari dateert was verd. C. W. L. murw gemaakt. Met voor overgebogen hoofd stond hij voor z'n rech ters en wat hij in het midden te brengen had, deed hij op fluisterenden toon. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille had dezen 26-jarigen jongeman drie fieten ten laste gelegd en wel: a. dat hij in September van het vorige jaar in de Berger School Vereeniging had ingebroken en daar had weggenomen een paar damesschoentjes, een naaidoos en een postzegelalbum. b. Dat hij op 21 Januari van een zekeren P. A. du B had weggenomen een beurs, inhoudende f 40.— en c. Dat hij op 5 Jan. zich door inklim ming toegang had verschaft tot de woning van get. J. H. O., waar hem een bedrag van f 3.50 was in handen gevallen. Verd. erkende de tenlaste gelegde feiten volmondig. De president mr. Ledeboer vroeg verd. of hij niet tijdelijk een meisje had cehad. Verd.: Jawel, meneer de president. Maar dat kan je je toch niet veroorlooven, meen de mr. Ledeboer. Dat prachtige postzegel album, dat al wat waard was. heb je voor f 1.50 verkocht. Je weet niet, hoeveel ge duld die menschen hebben gehad de ver zameling bijeen te krijgen. De eerste getuige die gehoord werd. was F. A. du B., van beroep tuinder en won. te Alkmaar. Get. vertelt, dat hij bij de ouders van verd. inwoonde. Hij had een postwissel gekregen, ten bedrage van f 40 en deze op tafel gelegd. Den volgenden dag had hij het geld geïnd en in z'n' beurs ge daan. Die beurs vond ik op den grond, merkte verd. op. Maar U wist toch, dat get. een postwis sel had ontvangen? vroeg de president. Ja, dat wist ik, antwoordde verd. Met die f 40.heb je goede sier gemaakt en bent er mee naar Amsterdam getrokken en je meisje mooie oadeaux gegeven, terwijl je wist, dat het geld niet van jou was. Verd. knikt van ja. Spr. ziet nog geen woningnood. We zijn al eenige woningen rijk ik wil het voorloo- pig hierbij laten, aldus spr. De heer Kamp is geen voorstander van het bouwen van woningen van gemeente wege. Dat wordt meestal een schadepost. Spr. gaat met de idee van deii heer Brug man mee. Door herstel van arbeiderswo ningen zou veel bereikt kunnen worden. Zitten B. en W. er achter heen, dan kan er veel verbeterd worden. De voorzitter: De meerderheid is van mea- ning dat het particulier initiatief hier ach terwege zal blijven en ook moet blijven bij dezen opzet De gemeente geniet verschil lende faciliteiten van overheidswege. Spr. licht verder de procedure van het verbe teren van woningen toe. De heer Brugman: Ik heb ook op het oog, de ondernemers, die van plan zijn een woning te stichten. Hun wordt de gelegen heid ontnomen. Spr. denkt, dat. gaat .men van gemeentewegt woningen stichten, dit het particulier initiatief zal verlammen. De voorzitter noemt een voorbeeld, waar bij het tegendeel is gebleken. De heer Dekker heeft het bij de bestu deering der voorstellen alleszins verant woord gevonden, dat de gemeente tot wo ningbouw zou besluiten. Als we woningen afkeuren, zijn we ver plicht, daarvoor iets in de plaats te stel len. De voorzitter merkt nog op, dat de meer derheid van plan is de 4 woningen te hou wen voor f 9000.We komen op een huur prijs, die binnen het bereikbare voor de gemeente komen. De heer Kamp verklaart nog zich ditmaal toch wel met het meerderheidsvoorstel te kunnen vereenigen. Het voorstel van de meerderheid wordt dan in stemming gebracht en aangenomen met 41 stem, die van den heer Brugman. Schoolgeldverordening. De in de vergadering van 17 April 1939 vastgestelde Schoolgeldverordening is door Ged. Staten teruggezonden met enkele"be merkingen. B. en W. stellen voor aan de gemaakte bemerkingen te voldoen. Goedgevonden. Af- en overschrijvingen. B en W. stellen voor op de uitgaafpos ten voor het dienstjaar 1938 de noodige af- en overschrijvingen te verrichten. Als voren. Kohier hondenbelasting. Vastgesteld wordt een kohier hondenbe lasting tot een bedrag van f 411.— voor 137 honden. Aan P. Grin, M. Louw en C. Wit Lz., wordt nog ontheffing van hondenbelasting verleend, voor den helft. Rondvraag. De heer Dekker zegt, dat in het Oostein de van het dorp bij de garage iederen dag een file van bussen staat, waarin menschen verveord worden, die aan het Kanaal wer ken. Het trottoir krijgt daar een geduchte knak. Kan er geen oplossing gevonden worden? Over het ongerief kunnen we wel heen komen, maar het trottoir komt leelijk in het gedrang. De voorzitter: B. en W. willen een of andere oplossing in overweging nemen. Voor het huren van een stuk terrein is echter geen geld. We zullen er met de betrokken menschen over spreken. Hierna sluiting. Mevr. P. S. echtgenoote van den heer Alb. S. herkent haar eigendommen die uit het gebouw van de Berger School Vereen, waren verdwenen. Ze had ze daar neerge legd. Dan komt de derde get. J. O. winkelier te Bergen vertellen, dat hij thans woont in den vroegeren winkel van verd. Op een dag merkte get. dat het raam openstond en dat er uit een kamer een bedrag van f 3.50 was verdwenen. Een „infantiele persoonlijkheid". De psychiater dr. J. A. J. Barnhoorn uit Heiloo meent, dat deze verd. tijdens het plegen der diefstallen niet geheel toe rekeningsvatbaar was en noemt hem een infantiele persoonlijkheid. Hij huldigt het „allez systeem", hij kan zichzelf geen rem aanleggen en doet daar om wat hem invalt. Zie je nu hoe ge varlij k je bent vraagt de pres. aan verd. Als je zelf had aangepakt had je geen straf gekregen. Straf is hier niet voldoende, daarom moet je langdurig onder toezicht staan. Dan heb ik de overtuiging, dat er wel wat goeds van je te maken is. De heer J. H. Wiggers, ambtenaar der re- classeering te Alkmaar zegt, dat deze jon geman al eens vroeger flink is aange pakt en voelt daarom het meest voor een gecombineerde straf. Dr. Barnihoorn kan als psychiater tegen een gevangenisstraf geen bezwaar hebben Dc heer Wiggers verwacht niet veel van leiding en toezicht. Die jongen is niet te leiden zegt de ambtenaar der reclasseering. Hij vindt dan ook een half jaar in een Reclasseeringfinrichting practisch gespro ken voldoende. Requisitoir. De officier van Justitie repuisitoir ne mend acht de feiten wettig en overtui gend bewezen. Een gecombineerde straf acht spr. zeker op z'n plaats en hij requireert een gevan genisstraf voor den tijd van één jaar waar van 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Daarna zal hij mins tens voor een jaar moeten worden opgeno men in de Wilhelminahoeve en vervol gens onder behoorlijk toezicht worden ge steld. De verdediger van verd. mr. Kamminga uit Alkmaar kan zich met dezen eisch niet vereenigen. Het is een reeks van maatregelen, waar geen lijn in zit, meent pleiter. Mr. Kam minga hoopt dan ook, dat de Rechtbank zijn «üiënt nog een kans wil geven en hem wil veroordeelen tot een voonvaardelij ken gevangenisstraf met opneming in een inrichting. Daar verd. niets meer heeft te zeggen, wordt de uitspraak bepaald op heden over acht dagen, des morgens om tien uur: GaBBBBEBBBEBGB meer noodie:. Gén paar glazen voor ver zien en lezen ner naar f 4.bü Hoogzijde Schagen Ziekenfondsleverancier imiiiiiiaiiiiraiiiiiin Anna Paulowna DIEFSTAL MET BRAAK. Verd. C. E. uit Iverichem was tweemaal op strooptocht uitgegaan naar Anna Pau lowna cn wel op 14 Maart en op 9 April, Beide malen had hij door openschuiving van een raam zich toegang verschaft tot het huis zijner slachtoffers. Hij was kalm; naar binnen geklommen en had den eersten! keer hij get. J. lv. te Anna Paulowna f 60 weggenomen en de tweede maal bij get. A. L. f 80.f 30.en f 25,buit gemaakt. Het bleek, dat K. en z'n vrouw uit waren, om op den winkel van hun zoon te passen. Dus was de weg vrij. Ook deze verd. bekende volmondig. Je hebt bij get. L. ook nog een spaar pot van het kind weggenomen, nietwaar verd? vroeg de president. Ja, dat is zoo zeide verd. Ik heb die spaarpot opengemaakt en achter het huis weggegooid. Van een deel van het geld heb je kleeren op de markt gekocht, zeide mr. Ledeboer. Jawel; een broek en een jas, antwoordde verd. J- K. wordt eerst voorgeroepen en zegt tijdelijk met z'n vrouw afwezig te zijn ge weest. Na thuiskomt bemerkte hij, dat on« genoode gasten zijn huis hadden bezocht. Hij vermiste een busje met f 4.— erin, f 30 aan contanten uit een steenen potje, f 21 en ddn nog een tientje. En waar bevond zich dat geid? wilde mr. Ledeboer weten. In verschillende kasten, zeide get. Er was een moet in het raam en daaraan heb ik het gemerkt. De volgende get. is A. L. smid van beroep en wonende te Anna Paulowna. Hij had verd. een tijd in betrekking gehad, maar een aangenaam huisgenoot was hij niet. Op zekeren dag in April vermiste get. een blikje met geld. Daar is nu nog f 38. van over. Ja, zeide de president, er is nu nog f 65.20 over van alles wat je gekaapt hebt. De heer J. H. Wiggers, ambtenaar der Reclasseering meent, dat hebzucht de eeni ge drijfveer van verd. geweest is. De heer Wiggers had eenige malen heel aardig met dezen verd. zitten praten en hij wil graag naar de Wilhelminahoeve gaan, om een an deren kerel te worden. De heer Wiggers meent, dat verd. de jas en den broek meer noodig heeft dan get. L. Get. L. wil hem deze kleedingstukken dan ook gaarne afstaan. De verd. merkt op, dat hij door hard wer ken trachten zal de benadeelden hun geld terug te geven. De Officier van Justitie zegt in zijn requi sitoir, dat hier sprake is van diefstal met braak en het ellendige is wel, dat eerst een onschuldige voor den dader werd aan gezien. Maar uit een pluisje van een das kwam verdachte's schuld vast te staan. Mr. v. d. Feen de Lille noemde dezen jongeman een verschoppeling, die een zeer ongelukki ge jeugd heeft gehad. De Officier eischte 'n gevangenisstraf voor den tijd van 10 maan den met oen proeftijd van '3 jaren en daar na opneming in een kolonie. Mr. Winkel uit Hoorn, dc verdediger van verdachte, kon zich geheel aansluiten bij het requisitoir van den Officier. Ook in deze zaak werd de uitspraaik be paald op heden over acht dagen, des mor gens om tien uur. DC MCCISTf Tf)Tr flggg2öHED35B0w DEN HELDEN Juni - Juli - Aug. Zondags gesloten WIERINGERMEER Nieuwe ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. Bij K.B. is aan mr. R. Kooiman, burge meester der gemeente St. Maarten, op zijn \erzoek eervol ontslag verleend als amb tenaar van den Burgerlijken Stand van het Openbaar Lichaam „de Wicringermeer" eit is als zoodanig benoemd de heer A. N. Nap, commies-redacteur ter secretarie te Wieringerwerf. SLOOTDORP. VOORNAAM BEZOEK. Een voornaam gezelschap gebruikte gis termiddag de lunch in Hotel De Wieringer meer te Slootdorp. Het was een aantal hooggeleerde dames en heeren, leden van een internationaal genootschap, dat na af loop van een congres in Den Haag het nieuwe land kwam ^zichtigen. Vier groote Lissone-bussen had net gezelschap naar dd Wieringermeer gebracht, leider der excur sie was de heer Ir. van Hemert van het departement van Waterstaat, terwijl de Wi eri n ge ïvn e er d i reet i e Ir. von Kretschmar en een aantal andere deskundigen had toe1 gevoegd. Hoe geleerd ook. de keurig verzorgde Hol" landsche koffietafel ging er grif in; men bleek over een en ander zeer tevreden te zijn. Door de Wieringermeer werd de ge wone excursie gemaakt, waarna het gezel schap naar Amsterdam vertrok. POLDERDAG BIJ ONS. Men deelt ons mede, dat dit jaar de pol derdag te Slootdorp gehouden zal worden.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6