DRUKKERS Brigadier Brouwer jubileert Schagen I - Heldersche Militairen 2-2 goede Zonnebril W. C. VAN GEELEN Ingezonden Vrijdag 23 juni 1939 Tweede blad SCHAGEN NATIONALE REVUE MET: „LACH IEDEREN DAG". Drie uur tempo-tempo deze frissche, aan trekkelijke revue! 't Is moeilijk elk jaar „wat anders" te vin den in het vroolijk spel v. licht en kleur en jleur, maar 't is juist de verdienste van deze revue dat men het heeft gewaagd platgetre den paden eens te verlaten en hier en daar «en nieuw element in te voeren. Over de montage slechts twee woorden: (buitengewoon goed! De moderne décors en de postunies mogen gezien worden. Ken bepaalde draad heeft de revue niet, de conferencier lijmt het eene tafereel maar 200'n beetje aan het andere, doch het geheel I js er niet minder om. De sketches zijn be schaafd en geestig. Het grootste (en zeker tverdiende!) aandeel in het succes hadden de drie dansende dwazen, Guus Broks, Dries Krijn en Piet Brechts. Wat.de eerste op mu zikaal gebied presteert, is iets zeer buitenge woons. Deze „dwaas" is even fijnvoelend jSehubert vertolker als virtuoos jazzpleger, .voor muziekliefhebbers is hij zeker de clou yan de revue. Liet zeer bijzondere „nummer" van het geheele trio boeit van begin tot eind. Dat is kostelijk! Octave van Aerschot, de gezellige, beschaaf de Vlaamsche komiek, voelt zich in de revue {uitstekend thuis! De andere hoofdpersonen zijn Stella Sce pter met Kees Pruis en Clariette Hammé en izeggen de namen van deze ras-artisten niet peeds genoeg? De girls doen hun werk zeer verdienstelijk. De fraaie costuumpjes en aardige vondsten ju de artistiek uitgewerkte finales, doen de minder technische vaardigheid en mindere discipline van sommigen gaarne vergeten. Het orkest onder leiding van den ervaren Uulius Susan is voortreffelijk. Muzikaal is de revue bepaald goed geslaagd, en de or kestratie bijv. bij het Kermisbed is verras send. Resumeerende: wie vanavond een echt ge zellige avond wil hebben, waar veel te lachen en veel moois te zien valt, kan in het Nooid- ibollaiul&ch Koffiehuis terecht. I-Iet orkest Hoomers in de voorzaal, vult de tpauze weer voortreffelijk. Wie dit orkest op «'li best wil liooren, vrage eens een opera- fantasie. Wij hoorden terloops Rigoletto en (kregen den indruk dat dit genre wel de spe cialiteit van dit goed ingespeelde groepje (musici is. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was gisteren Vrij goed, vóór 8 uur waren er veel koeien verkocht. Hoogste noteering was 35 ets. in massa f 260. Het betrof een beest afkomstig van den heer Iveijzer, Winkel, dat werd \ei kocht aan den heer C. Baars, dus deze koe werd nog gekocht voor den handel. Slager Korver, Den Helder, kocht een koe voor den slacht voor dc prijs van f 250. van ge noemde heer Baars, alhier. De handel in kalfkoeien was matig. Hoogste noteering f 225. Gelde koeien geen aanvoer. Nuchtere kalveren duur, vlugge handel. Jonge vette schapen] liepen iets terug bij de vorige week. Hoogste noteering f 16. Oude kale schapen tot f 18.— ook iets minder. Lammeren gol den, gelijk dit de laatste weken het geval is, zeer weinig hooger dan f 8.voor de beste. Het is eigenlijk treurig. De prijs dei- vette varkens was tamelijk hooger, hoogste noteering 25K'ct., handel goed. De noteerirrg van biggen was goed, deze schijnt wel f 2.50 te verschillen bij de vorige week, handel vlug. Er waren nogal „Zuidenaars" om te akoopen, een evolg vn de duur dezer var kens. Schrammen handel gewoon. Kippen, konijnen enz. geen verhooging. Over aan- yoer en bezoek konden wij tevreden zijn. VxyeJt&at Piet de Boer en Lagerweij ont braken op het appèl; niettemin een vlotte partij voetbal. Schagen I en de Heldersche mili tairen (zonder de K.F.C.-cracks Piet de Boer en Lagerweij) hebben de tal rijke aanwezigen op het Spartater- rein gisteren een goede partij voet bal voorgezet. Er werd snel gespeeld er waren talrijke spannende situaties voor de doelen, het publiek genoot. Schagen speelde veel beter dan Zondag jl. tegen Succes. Het weer leende zicli nu ook meer voor voethal. Alle lusteloosheid had den de Spartanen van zich afgeworpen, er werd gevochten om den bal. Jb. Ypey, die er Zondag niet aan te pas kwam, was thans een doorloopend gevaar voor de vijandelij ke verdediging. Hij liet zich kennen als een onvermoeid doorzetter, sjouwde dat hel een lust was. Alleen van zijn schot hebben wc niet veel gemerkt. Hij hoede zich er-ver der voor den bal te lang bij zic'h te houden, van der Ben op de rechtsbinnenplaats was tactisch als steeds, en minder bang dan .voorheen. Een nuttige verbindingsspeler. Peetoom op den rechtervleugel was weer razend snel en belaagde den lcger- lceeper herhaalde malen met zijn felle schoten. De rechter wing slaan we iets hooger aan dan de linker. Leen Schoorl, die gisteravond links binnen speelde, be hoort op die plaats niet thuis, uitgespro ken half als hij Dat hij' niettemin nog vele goede din gen wist te doen, pleit voor zijn capa citeiten. Linksbuiten van Ha ren is technicus bij uitnemendheid. Hij is handig met den bal en beschikt over een venijnig schot. Naar onze meening speelt hij het leder echter te vaak achterwaarts, waar door het tempo wordt gedrukt, het rhythme van den aanval wordt, verbroken. Niettemin is hij de aangewezen linksbuiten voor het eerste elftal. De balflinie van de thuisclub heeft goed voldaan. Middelbeek, Grootes en de Wit zijn moeilijk te passeeren spelers, die niet aar zelen en forscli weten in te grijpen. Ook over de backs behoeft Sparta zich geen zorgen te maken. De Haas en Br cm er zijn ten volle berekend voor hun taak. Het kopwerk van den laatste dient geroemd te worden. Keeper Schoorl ten slotte toonde zich weer betrouwbaar. Wellicht had hij de eerste goal kunnen voorkomen. De militairen hadden in doelman v. d. Weijdeh en de backs Corridon en Ligthart een stugge verdediging. Wel had v. d. Weij- den de eerste Schagen-goal misschien en dc tweede zeker, moeten voorkomen, maar hij heeft overigens zulk patent werk verricht, dat wij hem deze fouten niet te zwaar mo gen aanrekenen. In de balflinie blonk spil Deen uit, maar direct na hem dient Molenaar (Koedijk) ver meld te worden. De voorhoede was het minst sterke deel van de ploeg. Het gevaar kwam meestal van den rechterkant, waar van Wijk (L.D.W.S Leiden) en Roetman (H.R.C.) hij wijlen aar dig werk verrichtten. Midvoor Ter Poort kon ook best meekomen. De linkervleugel kwam er na de rust beter in. Het eindresultaat kan voor beide partijen bevredigend worden genoemd. Vertoonden de Schagenaren een ietsje beter voetbal, de soldaten verdienden een gelijk spel door hun onvermoeid werken. Hun samenspel liet vooral in de eerste helft vrij veel te wen- schen over, naderhand werd het heter. Een normaal combi nat i©verscihijnscl' Schagen speelde naar onzen smaak te kort Met snelle vleugelspelers als Peetoom en v. I-laren zullen open aanvallen het meeste ef fect sorteeren! Als gpelverdeeler prefcreercn we De Moor tooh boven Ypey. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. Er ontwikkelt zic'h direct een snellen open strijd, die een forsoh karakter draagt. Beur telings verkeeren de doelen in gevaar. Na 'n kwartier spelen ongeveer geeft van der Ben een haarfijne pass. Van Haren, snel toeloopend is de eenige, die er bij kan en hij scoort imct een listig schot, waar kee per v. d. Weijden overheen valt. Een „we ten-schappelijk" doelpunt! Meermalen moet v. d. Wteijdcn nu handelen optreden, het geen hem uitstekend afgaat. Aan den an deren kant zien we rechtsbuiten van Wijk een behoorlijke kans missen. Ypey is zeer actief en breekt zoo nu en dan door, in samenwerking met Peetoom meestal, op het beslissende mom-ent faalt hij echter. Leen Schoorl krijgt een prachtige gelegenheid om ook eens een goal te scoren, maar schiet, eenige meters voor doel staande, in keepers handen. Gedoelpunt wordt er voor re rust niet meer, maar't ontbreekt geens zins aan sensationeele momenten. In de tweede helft heeft van Haren uit. een corner Schagen's voorsprong tot 20 vergroot, waarna de militairen er een schep je hebben opgelegd. De geelzwarte verdedi ging houdt vooiioopig echt-er stand. Totdat .zij. moet,,zwichteju een .ingeschoten bal kan Schoorl niet kleurvast krijgen en de toe stormende van Wijk deponeert het terug- stuitende leder in de touwen (21). Op en neer golft niu het spel en het ziet er niet naar uit, dat er nog wijziging i-n dezen stand zal kooien. Maar als Grootes „hands" maakt in het strafschopgebied, pas seert midvoor Ter Poort keeper Schoorl kort voor het einde nogmaals, daarmede de partijen op gelijken voet brengend (2 2). In de resteerende minuten zorgen de verdedigingen er wel voor, baas over de aanvalslinies te blijven. Scheidsrechter A. Bijlsma leidde vlot en correct. Naar we nog bespeurden, bestond er bij een deel van het pulbliek ontstemming over het niet-medespelen van de K.F.C.-ers. Ook wij betreuren dit. De organiseerende ver- ecniging treft echter in deze geen schuld. Toen zij vernam, dat de Boer en Lagerweij door hun hoogsten chef verboden was te Schagen uit te komen, heeft zij nog alle mogelijke moeite gedaan om genoemde spelers voor den wedstrijd van gisteravond vrij te krijgen. Dit bleek echter niet moge lijk en men had ten slotte de beslissing Wie zijn oogen wil beschermen tegen de zon, moet ze niet bederven door een ge perst stuk groen glas er voor te zetten Koopt een Natuurlijk gaat U hiervoor naar den Brillenspecialist Gediplomeerd Opticien, LAGEZIJDE. SCHAGEN. Want die ontving zoo- juist een grootc collectie ZONNEBRILLEN, waarbij de nieuwste modellen. Leverancier Ziekenfondsen. Speciale reparatie-inrichting. van den hoogsten autoriteit te respectee ren. We gelooven overigens wel, dat. de toe schouwers evengoed op hun kosten zijn ge komen. Als klap op de vuurpijl kunnen we nog mededeelen, dat het zoo goed als zeker is. dat over circa veertien dagen het officieel e elftal der Landmacht waarin meerdere eerste klasse-spelers zijn opgenomen de gast van Schagen I zal zijn! SCHAGEN I—FRISIA I. Naar we vernemen is het onze voetbalver eeniging gelukt voor den tweeden Kcrniis- zonclag een wedstrijd te organiseeren tus- schen haar eerste elftal en dat van Frisia uit Leeuwarden. Zooals bekend mag worden verondersteld komt deze Friesche vereeni- ging in de tweede klasse K.N.V.B. uit. Na dere bijzonderheden leze men in de adver tentie en in het Schagen Nieuws,' beide in ons nr. van morgen. Het ontbreekt onze voetbalclub waarlijk niet aan initiatief! Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: D. KalterHoppe van Alk maar; M. H. JansonDoodeman van. Alk maar; mej. A. C. van der Beut van Den Helder; J. P. van Norren van Assendelft; M. C. H. Paardekoojïer van Lisse; P. J. Weyers van Sassenheim; C. A. M. Water manBos van Zijpe; Mej. A. Borst van Alkmaar; F. Blauwbroek en echtg. van Oos-. terlingwerf; S. S. van den Berg van Amster dam; E. A. J. Zandbergen van Noordwijk. Vertrokken: J. Wijma naar Wieringer- waard; mej. D. Beumer naar Diepenveen-; mej. A. de Boer naar Zijpe; B. Boontjes naar Wieringen; wed. N. SwiertsBruin naar Wieringen; mej. G. Plagmeyer naar Den Helder; mej. P. van Teulingen naar Haarlem; I-I. van de Werken naar 's-Graven hage. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Lambertus, zoon van L. Metse laar en J. M. Waiboer; Johanna Elisabeth, dochter van P. N. Vaars en M. A. Oude- jans; Johanna, dochter van K. Wisse en T. Elzinga. Getrouwd: Jac. Wiggers en Sj. Elzinga; P. A. Leijen en F. J. Blom, S. van Eeten en A. Jonker. Overleden: A. de Schipper, oud 57 jaar; R. Huijg, oud 63 jaar. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. verleenden vergunning aan den heer W. Braaf voor den bouw van een woon huis aan de Molenvaart; aan wed T. Boe- kee te Zoeterwoude, voor uitbreiding van een schuur aan den Middenweg; aan C. Gccrligs, voor den bouw van een garage aan den Kneesweg; aan Jac. Th. de Vroo- men voor een pakplaats aan bestaande schuur aan den Schorweg; aan P. Jonge- jan, bouw woonhuis aan den Middenweg; aan H. Kranenburg, voor een bergplaats aan de Zandvaart; aan H. Leek voor een broeikas aan de Molenvaart. POLITIE. Gevonden: nummerplaat GZ 38703; kin- derwant,; kinderportemonnaie; leeren pan toffeltje. Verloren: bruine portemonnaie. BREEZAND ZAKENNIEUWS Naar wij vernemen heeft de heer Jb. Borst alhier het bekende veevervoer-bedrijf van den heer A. Broens te Schagerbrug (voor heen Jan Ligthart) overgenomen. Het be treft hier het vervoer over water van vee, dat op de Schager markt verhandeld wordt, veelal naar Den Helder. BERGEN BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de „St. Adelbertus- school" alhier is benoemd mej. D. Groot te Alkmaar. Aan dezelfde school is benoemd tot on derwijzer de heer J. Comimanideur te Hei- loo. WERKVERSCHAFFING. Met ingang van Donderdag a.s. zijn op verzoek van de rijksinspectie voor de werk verschaffing een tiental werkloozen uit deze gemeente tewerkgesteld bij het object der centrale werkverschaffing, kadeverzwaring rond de Al'kmaarder Meer. ARBEIDSBEMIDDELING. Bij liet agentschap der Arbeidsbemiddeling stonden Zaterdag j.1. als werkzoekenden ingeschreven; Bakkers 2, Boscharbeider 1, Chauffeurs 7, Electricicn 1, Electro-monteur 1, Bmballeur 1, Export-slachter 1, Fietsen- reparateur 1, Grondwerkers 26, Handelsrei zigers 2, Huisbewaarder 1, Kantoorbedien den 2, Kellners 2, Landarbeiders 9, Losarbeiders 40, Metaal bewerkers 2, Metselaar 4, Meubelmaker 1, Monteurs 5, Opperlieden 5, Opzichters 7, Schilder 1, Schoenmaker 1, Sigarenmakers 2, Timmerlieden 7, Transportarbeiders 2, Tulnibouwarbeiders 1, Tuinlieden 3, Wissej- Loopcr 1, Stoffeerder 1. Totaal 140. Vrouwelijk personeel: Dagmeisje 1, Wenk" ster 1.-Totaal 2. GESLAAGD. Gisteren slaagde voor het examen van onderwijzer aan de Kweekschool te Alk maar de heer A. Rampen, alhier. KOEGRAS JULIANADORP. EEN BOUWOPDRACHT. Aan den aannemer, den heer E. Zon, al hier is door den architect den heer J. J. v. d. Leek den bouw opgedragen van een woonhuis met bijkomende werken aan den Kanaal weg 79 te Den Helder, voor reke ning van den heer H. Hoogland, tandarts aldaai'. SINT PANCRAS RAADSVERGADERING. De Raad zal hedenavond in spoedeischen de vergadering bijeenkomen. In behandeling zullen komen wijzigingen van de rentevoet der kasgeldleening gasfabriek, van de be groot ing 1939 en van de gemeenschappelijke regeling gasfabriek. WINKEi. DAT KAN LEUK WORDEN IN HET NATUURBAD! Naar wij vernemen zullen Zondag 2 Juli in het Natuurbad Winkel zeer bijzondere en komische nummers worden vertoond door de bekende Haagsche zwemmers: de heeren van Rijn en van der Meer Watt en Half Watt in samenwerking met den heer Polder, de sympathieke badmeester. Tevens zullen er plaatselijke wedstrijden worden gehouden. Nadere berichten volgen de volgende week, men houde intusschen den dag voor een bezoek aan het Natuurbad vrij. HARENKARSPEL DIRKSHORN. JUBILEUM. Op 1 Juli zal de heer A. Prins 30 j'aren aan de posterijen verbonden zijn. Daarvoor was hij in de typografie werkzaam en is o.a. een der „oud-gedienden" onzer firma. Het zal den jubilaris zeker niet aan belangstelling ontbreken. WIERINGEN Verloren: een sportriem met nikkel hor loge en ketting; een ceintuur en een paar koperen gewichten. Gevonden: een blauwe werkbroek. Inl. gem.bode. WIERINGEN Tact en plichtsgevoel sieren den jubilaris. Gisteren herdacht onze brigadier Brouwer den dag, waarop hij voor 25 jaar in het corps der Rijksveld- wacht trad. 's-Morgcns vroeg reeds kon men in 't dorp zien dat dit een bijzonde re dag was allerwege werd name lijk de Vaderlandsche driekleur uitgestoken, wel een bewijs van de populariteit die onze politieman geniet. Het officiecle gedeelte van het feest had 's-morgens 12 uur in de trouwzaal van de Gemeente plaats. Per luxe wagen werden de jubilaris en z'n familie gehaald en naar de zaal geleid, deze was inmiddels geheel gevuld met genoodig- den en belangstellenden. Onder de aanwezigen merkten wij op bur gemeester Kol ff, wethouder Bosker, secre taris van Duin, notaris H. P. D. J. v. d. Speek Obreten, de kapitein van de alhier ge detacheerde militairen, kapitein De Boer, districtscommandant van het corps der rijks veldwacht majoor J. Vcrmeyden, majoor v. Twuiver uit Den Helder, de brigadiers, Scliellevis, de Jong, Ypma, De Blieck, Jel- lema, Vroom, Wagenaar, De Beek, liet per soneel van het gemeentehuis en anderen. Overgestoken naar Holland. Het is districtscommandant J. Vermeyden die allereerst het woord voert. Spr. zegt, Tjeerd Brouwer de stoere Fries die 8 De cember 1881 in Bolsward geboren werd, was evenals alle Friezen ook aan z'n ge boortegrond gehecht. Hij is echter overge stoken naar Holland om hier de orde te handhaven. Het was in 1914 dat bij toetrad tot 't corps en deze stap heeft 't corps niet betreurd! Brouwer was flink van optreden practisch en bevat een taaie volharding. Neen Brouwer heeft de reputatie verhoogd en 't corps eer aangedaan. Namens den in specteur stelt spreker de jubilaris het cerc- teeken op de iiorst voor 25-jaar trouwe dienst en biedt tevens dc bijzondere geluk wcnschen aan van, den inspecteur (applaus) Toespraak burgemeester. Namens het college Burgemeester en wet houders spreekt burgemeester L. C. Kolff. Wij komen zegt burgemeester dagelijks met elkaar in aanraking en 't is voor 't eerst dat ik op dergelijke wijze lot je spreekt als nu! 't Is ook voor Wieringen 't eerst dat hier een dergelijk jubileum gevierd wordt en als ik dan zoo de zaal in zie dan blijkt 't dat er ook van de zijde van dc bevol king meegeleefd wordt met dit feest. In een kleine plaats als deze werkt 't moeilijk, bij jou hebben echter steeds voorop ge staan plicht en werk. Je hebt niet gekeken als er een strafbaar feit werd gepleegd, of 't een vriend of konnis was, neen, je deed je plicht. Maar naast deze pun ten bezit je nog niets wat veel waard is: tact, cn dit is een heel goede eigenschap. Namens het college biedt spr. een stoffe lijk blijk van waardeering aan. Een rij van sprekers. De brigadecommandant van Den Helder, dc heer v. Twuiver spreekt vervolgens. Spr. zegt zeer goed tevreden te zijn over de diens ten van brigadier Brouwer, 't Is een eerlijk en plichtsgetrouwe brigadier. Spr. biedt naast de gelukwenschen van de brigade een rookfauteuil namens deze aan en aan mevr. Brouwer een bouquet bloemen. Brigadier De Blieck van Texel verhaalt hierna van de jaren, dat hij met brigadier Brouwer samenwerkte, ook deze spr. roemt vooral de tact van Brouwer. Uit Friesland, district 8, spreekt een stad genoot van don heer Brouwer, brigadier Ypma. Wat Brouwer mij geleerd heeft, zegt de heer Ypma, dat is dat eerst onze plich ten er zijn en dan onze rechten. De vrijheidslievende Wieringers. Wethouder Bosker spreekt namens de burgerij. Spr. zegt het werkt hier op Wie ringen, met z'n vrijheidslievende bevolking voor een politieman niet gemakkelijk, maar Brouwer weet met de menschen om te gaan en vooral ook voor de jeugd werkt dit op voedend. Spr. wenscht Brouwer nog vele jaren een prettigen werkkring. De jubilaris dankt. Brigadier Brouwer spreekt hierna zelf. Spr. dankt voor de woorden tot hem gespro ken. Het doet je zoo goed, zegt hij, ook eens iets goeds te hooren, want een politie hoort over het algemeen weinig goeds over zijn werk. Spr. dankt alle aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en verzoekt hun hem te volgen naar zijn woning. Het huis was bij Brouwer een bloementuin gelijk! Verder tal van cadeaux, telegram men en kaartjes.: De belangstelling voor dit jubileum was buitengewoon groot, bij de vele felicitaties willen ook wij de onze voegen. Brouwer, nog vele jaren tot heil van onze gemeente! PROVINCIALE WEG KOEDIJK— HEERHUGOWAARD. A anb es t e ding verbet er ing. Ged. Staten van NoordHolland hebben gisteren aanbesteed het aanbrengen van een deklaag van teersteenslag op de fryn- deering van het gedeelte van den provinci alen weg Koedijk-Heerhugowaard, benevens het verbreeden van de aarden baan van den Boterweg tusschen den spoorweg Alk maarDen Helder en een punt op 775 me ter ten noordoosten van de westelijke ring vaart van de Heerhugowaard. Laagste inschrijfster was de N.V. „geruisch looze weg" te Heemstede voor f 123.344. ALKMAAR TENTOONSTELLING KORENBEURS. Door het bes oh i kb aar stellen van het ge bouw -der Korenbeurs aan de liichtdoelaa*til- lerie ter berging van het materiaal, loopt de tentoonstelling welke ieder jaar door de afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw wordt georganiseerd, gevaar niet te kunnen doorgaan. Het gevolg daar van is geweest., dat reeds eenige weken ge leden een vergadering werd gehouden, waarin onder oogen werd gezien, hoe het jaarlijksohe gebeuren niet alleen kon wor den gered, doch tevens hoe het nog zou kunnen worden uitgebreid. Hoewel de Alk- m aars oh e Courant, wier directeur overigens secretaris is van ,de plaatselijke ai de ding der Holl. Mij. van Landbouw, de zaak door verschillende felle artikelen trachtte schip breuk te doen leiden, hield het bestuur voet bij stuk. Het vond hulp bij den Alk- maarschen middenstand en bij de V.V.V. Alomaria, met het gevolg, dat tihans op Maandag a.s. opnieuw een vergadering zal worden belegd in Café Centbal, ten einde te onderzoeken in hoeverre een verdere uit bouw van den jaarlij'kschen lanclbouwdag alsnog mogdijk is. SCHOOLFEEST TE ALKMAAR. Op Dinsdag a.s. zal het 55ste schoolfeest worden gehouden der Alkmaarsche opeis bare lagere scholen, dat gelijk bekend tel ken jare door de Ver. v. Volksonderwijs te Alkmaar wordt georganiseerd en dat steeds bestaat uit een boottocht naar Schoorl, Lac tatie der kinderen op het feestterrein aldaar en een verblijf van enlkde uren in de dui nen. Te 12.15 precies vertrekt de boot van' de Voormeer, terwijl de kinderen omstreeks kwart over negen weer aan de Bierkade zullen arriveeren. SINT MAARTEN VERLENGING STEUNREGELING. Door den Minister van Sociale Zaken is de geldigheidsduur der steunregeling voor werkloozen uit deze gemeente verlengd tot en met 31 December 1939. POLITIE. Gevonden: een dames armbandhorloge. Inl. bij de gem.politie. WAARSCHUWING. Lutjewinkel, 19 Juni 1939. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U het volgende oip te nemen. Het is bedoeld als een ernstige waarschuwing. Het betreft hier een onge val, waarbij een 9-jarig meisje aan een wissen dood ontsnapt is. Het gebeurde on geveer als volgt. Omstreeks 8 uur z.t. kwam de heer Kuiper uit Barsingerbom met een auto, volgeladen mot melk en was op weg naar de Zuivelfabriek „Westfries- lamd". Plotseling echter, geheel onver wachts, stak een 9-jarig docihterje van den heer Peenen per fiets den weg over, ongeveer 10 meter voor de auto van Iv. Deze kon ondanks geweldig remmen en het stuur omgooien niet verhinderen, dat de kleine werd gegrepen. Maar het won derlijke was echter, dat ze gelukkig met den schrik vrij kwam. Maar de fiets werd volkomen vernield; er was totaal niets meer van heel, daar de auto er geheel overheen ging. Met een geweldige klap vlogen niet min der dan 25 melkbussen met hun kostelij- ken inhoud van de auto, terwijl de weg in een melkweg of -sloot werd herschapen.) De bestuurder en de heer II., die bij. den heer K. inzat, waren geheel van streek. Tusschen 7 tot 9y% uur 's avonds is het hier in Lutjewinkel altijd druk met rnelk- auto's die af en aan rijden. Maar ook is het druk door de jeugd. Steeds weer als ik door het dorp rij, dan is het een ware speelplaats voor de kleine kinderen. Ik ben zelf ook chauffeur en bestuur ook eciï melkauto, maar ik ben steeds bang om door Lutjewinkel te rijden. Maar er is nog iets, wat ik niet mag vergeten. Volgens ooggetuigen reed de heer K. kalm, onge veer 40 a 45 K.M. en treft hem hier niet de minste schuld. Ook zijn remmen wa ren perfect in orde. Ik hoop maar, dat deze waarschuwing ter harte zal worden genomen. J. B., Lutjewinkel.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5