De Raad van Zuidscharwoude spreekt zich met algemeene stemmen uit voor samenvoeging der drie gemeenten Predikbeurten Bij een wegwedstrijd in de buurt van Stockholm had een zeldzaam ongeluk plaats. Anderhalve meter van de start kwam een der deelnemers te vallen en sleepte in zijn val tien van zijn achtervolgers mee. Bs Raad vergaderde gisteravond ten raad- huize. Voorzitter de heer Jhi. A. L van Spengler. burgemeester, Secretaris de heer G. Post. De lieer Jb. Weel was afwezig. Voorzitter opende de vergadering met welkom. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Voorzitter deelde mede, dat in de plaats van den lieer S. de Boer, die bedankt had, de heer A. Scholte tot brandmeester is be noemd. Ged Staten berichten, dat de gemeente- rekening 1937 is gesloten en dat de reke ningen van de Gemeenschappelijke Licht- bedrijven zijn vastgesteld. Van het prov. bestuur was bericht ont vangen, dat de Min. van Financiën het ver zoek om een bijdrage van rijkssteun in de kosten der genieentchuisbouding heeft afge wezen, omdat in de begrooting 1938 daar voor geen post is geraamd. Voorzitter deelde mede, dat dit oud nieuws was, daar de bijdrage moest worden aangevraagd vóór een datum waarop de begrooting nog niet gereed was. B. en W. stelden voor, de gemeenterege ling, betreffende de uitvoering van het toe zicht op de naleving van de bij of krach tens de Vlceschkeuringswet gestelde bepa lingen enz. te wijzigen in verhand met de opheffing van de noodslachtplaats te Oud- karspeh Goedgevonden. Ook ac betreffende verordening werd ge wijzigd. Voor de stemmingen voor hoofdingelan den en hoofdingelanden-plaatsvervangers van het Hoogheemraadschap werd de bur gemeester wederom aangewezen, De heer Weel komt ter vergadering. Wijziging gemeenschappelijke regeling gasbedrijf. Van Ged. Staten was de nieuwe gemeen schappelijke regeling voor de gasfabriek terug ontvangen met verzoek enkele wijzi gingen aan te brengen, voornamelijk van administratieven aard. Voorzitter stelde voor, deze wijzigingen aan te brengen. De raad ging hiermede accoord. B. en W. stelden voor, het verzoek om ver lenging van de subsidie aan de gemeente Alkmaar ten behoeve van het Centraal Zie- te behandelen bij de begrooting Aldus besloten. De gemeentebegrooting 1938, alsmede die van 1939 werd gewijzigd. Kasgeld voor de gasfabriek. B. en W. stelden voor, ten behoeve van het gasbedrijf een kasgeldleening aan te gaan van ten hoogste f 5000, tot een rente van ten hoogste 1 boven het promesse disconto van de Ncd. Bank. Een en ander in verband met de overdracht van het G.E.B., dat voordien als geldschieter van het gasbedrijf optrad en eenige uitbrei dingen. Aldus besloten. Het besluit tot het aangaan van een kas geldleening voor het gasbedrijf aan te gaan van f 10.000, genomen in 1938, werd in ver band met de gewijzigde omstandigheden ge wijzigd. De rente mag nu ten hoogste 1 boven het promesse disconto van de Ned. Bank zijn. Het besluit van de kasgeldleening voor de gemeente tot een bedrag van f 15000, werd eveneens gewijzigd in dezen geest. Benoeming lid Maatsch. Hulp betoon. Hierna volgde verkiezing van een lid van het Maatschappelijk Hulpbetoon. De aftre dende heer J. Kramer Gz. werd herkozen met 6 stemmen. Op den heer N. Sneekes werd één slem uitgebracht. Een controleur voor de sfceunver- leening benoemd. De minister van Sociale Zaken deelde me de, van oordeel te zijn, dat de controle op gesteunden en tewerkgestelden niet voldoen de kan worden geacht, vooral sinds de in voering van de steunregeling voor kleine tuinders. Men heeft gepoogd, een gemeen schappelijke regeling Ie treffen met de ge meentebesturen van Oudkarspel en Noord- scharwoude, waardoor iemand kon worden aangesteld, die er een volle dagtaak aan zou hebben. De gemeente Oudkarspel was niet bereid om voor gemeenschappelijke reke ning een controleur aan te stellen. De mi nister heeft nu in overweging gegeven voor de 2 gemeenten één controleur aan te stel len. De jaarwedde, welke anders f1000 zou zijn, dan te bepalen op f 000. Met Noordschar- woudc is hierover overeenstemming bereikt. De minister heeft verzocht rekening te wil len houden met de plaatsing van werklooze houders van de L. O. akte. Tn deze gemeente is een geschikt candidaat. die in 't bezit van de L. O. akte is en voor de benoeming in aan merking wil komen. B. en W. stelden voor, dezen persoon, den heer P. Bergen Az. te benoemen. De heer Weel drukte er zijn spijt over uit, dat Oudkarspel zich niet bij de beide andere gemeenten heeft aangesloten en dat niet meer aandrang van het departement van Soc. Zaken is uitgegaan om de samenvoeging door te voeren. Spr. vond het wel een beetje „klein" om niet met onze gemeente samen te werken. Voorzitter: Laten we 't niet al te ver door drijven! 't Is nog een argument vóór de samenvoe ging van de drie gemeenten! De heer Bergen werd met algemeene stem men benoemd. Samenvoeging gemeenten. Het verzoek aan de Kroon om sa menvoeging der gemeenten Zuid scharwoude, Noordscharwoude en Oudkarspel kwam nogmaals ter ta fel. Zooals men weet, is het in de vorige vergadering aangehouden. B. en W. hebben geen praë-advies. Het reed.s in 't adres gegeven prae-advies is vol doende. Voorz. herinnerde aan de reeds ge voerde besprekingen en publicaties over dit onderwerp. Voor deze laatste was voorz. er kentelijk. Meer overtuigende argumenten dan reeds geopperd zijn, kan spr. niet aanvoeren. VAN WIE IS HET INITIATIEF UITGEGAAN? De heer Du Burck stond er evenzoo te genover als de voorzitter en is dus ook uit gepraat. Spr. zou echter nog wel iets willen zeg gen over eenige tegenwerpingen in de pers en in vergad erin gen geuit. Spr. wil over het geen in de pers geschreven is iets zeggen, ten eerste dat het initiatief niet van de R.K. is uitgegaan, zooals foutief in socialistische en R.K. bladen is vermeld. Niet dat het spr. iets uit zou maken, of het initiatief van de R.K. uitgegaan was. Ilij zou als het zoo was daarom niet tegenstemmen natuurlijk. Maar er mochten verkeerde gevolgtrekkingen ge maakt worden (Naar men ons mededeelt is in een ver gadering van de federatie van de R.K. Staatspartij het vraagstuk van de samen voeging der gemeenten ter sprake gekomen en aan de raadsleden opgedragen daarover een rapport uit te brengen. Los van deze vergadering is daarna het college van B. en W. van Zuidscharwoude met liet initiatief gekomen om de samenvoeging der gemeen ten aan de orde te stellen. De opdracht aan de r.k. raadsleden is daardoor vervallen. Aan dit college van B. en W. komt dus de eer toe. Verslagg.) Dan wil spreker nog recht zetten, dat het lijstje van de cijfers niet van de wethouders afkomstig is. Het is niet de gewoonte, in den raad te polemiseeren tegen ingezonden stukken, maar spr. wil toch opkomen tegen hetgeen de heer D. Barton in een ingezon den stuk in één der bladen schrijft, om te trachten aan te toonen, dat samenvoeging van de drie gemeenten ongewenscht is. Een motief daarin is zoo absurd, dat spr. dit even wil beantwoorden; er staat n.1. dat door de centralisatie van het O. L. onderwijs de kinderen een uur lang zouden moeten loopen om de school te kunnen bereiken. Dat is vreeselijk overdreven. Vanaf het Zuideinde van Zuidscharwoude tot het Noordeinde van Oudkarspel is het nog geen uur loopen. Bij een samenvoeging der gemeenten en cen tralisatie van het onderwijs zou de raad toch geen school plaatsen op een van de uiteinden van de gemeen^ te? Als voorstander van goed onderwijs wil spr. zoggen, dat de pacificatie van het on derwijs is tot standgekomen door samen werking van links en rechts. Men zal ech ter moeten toegeven, dat. door de oprichting van de bijzondere scholen de openbare scho len wel eens in de verdrukking zijn geko men. Door vereeniging van de gemeenten zou er goed onderwijs kunnen komen. Wan neer de samenvoeging niet doorging zou door centralisatie van de scholen ook beter onderwijs kunnen worden verkregen. Spr. meent in goed gezelschap te zijn als voor stander van de samenvoeging, als hij herin nert aan het standpunt, dat Ged. Staten, waarin vertegenwoordigers van verschillen de richtingen zitten, ten deze hebben aan genomen. Wij zijn niet buiten ons boekje gegaan. Voorzitter vond het juist, dat niet op in gezonden stukken in de krant werd inge gaan in den x-aad. Wij zouden dan menschen in den raad kx-ijgen, die er niet in hoox-en, of dielaat ik er maar niets meer van zeggen. Weth. Kramer zeide zich volkomen te kunnen aansluiten bij hetgeen in de ver gadering van de raden door den vooi-zitter is gezegd Spr. durft dit voorstel gerust voor zijn VGi-antwooixling te nemen. Als de sa menvoeging tot stand komt, zullen binnen korten tijd degenen, die er nu niet voor zijn, tot andere gedachten komen. De heer P. de Geus Jz. zeide, dat het voor een geboren Zuidscharwouder toch wel iets beteekent, als hij afstand moet doen van zijn Zuidscharwouder-zijn. Spr. aarzelt echter niet, zijn medewerking te ge ven. De heer Van Kleef vond, dat de zaak goed vei'dedigd is door de vooi'standers, maar dat de tegenstandezs dit op nare wij ze hebben gedaan. Spr. gelooft, dat de tegen standers met eigenaardige gevoelens zijn weggegaan. Spr. deed een beroep op hen, van hun standpunt af te gaan. De heer Weel zeide, dat voor hem de be zuiniging niet weegt. Al zou het zijn, dat in de nieuwe gemeente meei geld werd uit- uitgegevcn. het gaat er spr. om: waarvoor wordt dit geld uitgegeven. Als' het gaat om den toestand van den Langendijk beter te maken, dan is het goed. Spr. gelooft, dat een groote gemeente veel meer kan doen. Spr. kan met enthousiasme voor stemmen. De heer Bakker sluit zich aan bij hetgeen reeds gezegd is. Spi\ onderstreepte hetgeen de heer Du Burck heelt gezegd over het onderwijs. Dat is een voorname factor. Een oplossing zal hierin zeker komen. De heer D. de Geus is. na het gehoorde te Noordscharwoude, overtuigd van de groote belangen, welke voor samenvoeging pleiten Financicele voordeelen ziet spr. er niet in. Andere voordeelen wel. Met het on derwijs moet wel iets gebeuren. Er zijn nog wel andere dingen, welke met samenvoe- voeging zouden kunnen worden opgelost. Broek er buiten. De heer P. de Geus zeide nog, spijt te hebben, dat Broek op Langendijk er buiten blijft. Dit is geen verwijt aan de voorstellers. Voorzitter zeide, dat dit ons ook kan spij ten, het zou niet tactisch zijn op vereeniging van vier gemeenten aan te dringen, Toekomstmuziek. Evenmin als de minister de derde ge meente kan dwingen, mede te werken aan de aanstelling van een controleur, kan hier dwingend worden opgetreden. Het kan straks wel eens zoo loopen, dat de vierde gemeente vraagt, bij de groote gemeente te mogen worden gevoegd. Als in allé drie ra den het voorstel wordt aangenomen, ook met het motief op de bezuiniging en later blijkt aan Ged. Staten en de regeering, dat er geen bezuiniging zal zijn, zal er niets van samenvoeging kómen. Alles wordt minutieus onderzocht. Het wakend oog, ik wil niet zeggen de voogdij, zal wel toezien. Er wordt zoo goed voor ons gezorgd. T.a v. het onderwijs zeide voorzitter, dat er heel veel kinderen thans reeds in een andere gemeente dan die hunner inwoning naar school gaan, bijv. de School met den Bijbel en de r.k. school, de kleuterschool. Als men niet blind is voor de belangen van het onderwijs, ziet men het nut van de concentratie van her onderwijs,. Voorts zei de voorzitter nog, dat elk dorp op zichzelf blijft. De heer P. de Geus: De buurtschappen blijven bestaan. Evenmin als een Wit ten- burger een Jordaner wordt in Amsterdam, zal een Zuidscharwouder een Noordschar- wouder worden. De heer Van Kleef: Ze rooien ze er wel eens uit, aan den dijk. (Gelach). Het voorstel werd hierna met algemeene stemmen aangenomen. Voorzitter zeide, dat het hem zeer veel genoegen deed, dat de raad van Zuidschar woude den kop er afgenomen heeft, door dit besluit te nemen. B. en W. stelden voor, voor extra steun aan werkloozen beschikbaar te stellen: 66 maal f5.78 is f381.48, w'aarvan f132.voor rekening van de gemeente. Voor extra hulp aan kleine tuinders (groep B) is beschikbaor f 75.14, waarvan f26.voor rekening der gemeente komt, Goedgevonden. Rondvraag. De heer Van Kleef vestigde de aandacht op den toestand van het Kerkepad. We ho'oren wel geruchten, dat er iets ge beuren gaat, maar wat er geschieden zal, we ten we niet. Verbetering is zeer gewenscht. Het zijn soms slootjes op den weg. De heer Weel dacht dat het vooral man gelt aan de afwatering. De greppel is zoo goed als dicht. Deze moest eigenlijk in eere hersteld worden en aan den anderen kant een greppel worden aangebracht. Een paar dwarsgreppels door het perceel van Kostelijk zouden een oplossing geven, geloofde spr. De heer P. de Geus zeide, dat dat padje lager ligt dan de gedempte sloot. Daardoor wordt het water naar den weg gedrongen. Voorzitter zeide, dat dit onder de aandacht van den opzichter zal worden gebracht. De heer P. de Geus: Hoe staat 't met de afwikkeling van het voorschot voor de aiepspitregcling van dezen winter? De resultaten van het diepspitten zijn volgens spr. goed. Het is wel gewenscht, tijdig op de hoogte te worden gebracht mee de kosten. Voorzitter antwoordde, dat hiermede re kening gehouden zal worden. De afrekening wacht op de Ned. Heide Mij. De heer De Geus: Ze willen wel weten wat 't kost, daarvan hangt de animo af voor den komenden wintex*. Voorzitter geloofde dat de kosten hooger zouden worden. Spr. weet het echter nog niet. De secretaris lichtte toe, dat voor de spitregeling de bedragen gelijk blijven. Het is wel mogelijk, dat de baggex-rege- ling iets duurder zal worden. De heer D. de Geus zeide. reeds een af rekening te hebben ontvangen. Hij moest toebetalen. Voorzitter ried aan, eens naar den heer Post te gaan, om inlichtingen. Daarna sluiting. Uit onze Omgeving WINKEL VERGADERING NUTSDEPARTEMENT. Gisteravond vergaderde in het lokaal van den heer Laan het Nutsdepartemenl afd. Winkel. De vooi'zitter, Dr. Broekens, opende deze vergadering en heette alle aanwezigen wel kom, waarna de notulen van de vorige ver gadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Dc ingekomen stukken lever den geen stof tot bespreking op. Door den heer C. Kommen werd verslag uitgebracht over de Nutsspaarbank. Over 1038 was in totaal ontvangen f 41.091.70 en uitgegeven f 40.275.45, zoodat in kas was f 816.25. In gelegd was f 10.032.66, terwijl was terug betaald f 5.979.17. Over het afgeloopen jaar waren 226 spaarbankboekjes in omloop. Het werk met de spaarbusjes had een uitstekend resul taat opgeleverd. Voorts was er weer een bedrag van f 100 aan subsidie beschik baar gesteld. De voorz. dankte den heer Koomen voor zijn uitgebreid verslag. Hierna werd door derv heer J. Koomen verslag uitgebracht over de nutsibiiblio- tlieek. Aan 39 leden waren 1100 boeken uit gegeven, terwijl 25 nieuwe boeken waren aangeschaft van de f 50 subsidie van het Hoofdlbestur. Ook dezen rapporteur werd dank gebracht. In de plaats van het aftredende bestuurs lid Dr. Broekens, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer G. J. van Leer- sxnm, die echter deze benoeming niet wensrhte te aanvaarden en het liever aan een jongere kracht wilde overgeven. Hij wist uit ervaring, dat het veel werk geeft en spreker had al veel hooi op zijn vork. Hij dankte voor het in hem gestelde vertrouwen, doch gaf de vergadering in overweging een herstemming te houden. Bij de tweede stemming werd de heer A. Schenk gekozen, die deze benoeming aan nam. Tot beheerder van de Nutsspaarbank werd de heer Keizer herkozen. Bij de rondvraag werd het a.s. winterpro- gramma besproken, doch hiervoor werd nog geen afdoende oplossing gevonden. Omtrent een eventueele contributie-ver hooging werd besloten deze bij een eerstvol gende vergadering te convoceex-en. Door den heer Keetman werd den aftre denden Voorzitter Dr. Broekens eenige woorden van erkentelijkheid gebracht, voor hetgeen hij in die functie voor het nut had gedaan, waarna de vergadering werd gesloten. ZUPE BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan Huib Kooij te 't Zand tot het houwen van een winkelhuis; aan de Noordh. Levensverz. Mij te Alkmaar tot het bouwen van een boerderij nabij St. Maartensvlotbrug; aan Th. A. Smit te 't Zand tot het bouwen van een landarbeiderswoning; aan het Burg. Armbestuur te Zijpe tot het houwen van een bemalingsin richting nabij Pcttemerkluft aan G. Veuger Hz. te St. Maartensbrug tot het verbouwen van een woonhuis (plaatsing kozijnen). BURGERVLOTBRUG. EEN WONDERSIK. De Zuid-Zijpe wordt nu en dan bedeeld met rariteiten. Was het in het voorjaar het kalf met de twee koppen, dat grooten naam maakte, thans is bij den heer P. Kapitein al hier een bokje geboren, dat de beide voorpoo- ten mist. Het diertje is al een week oud en schijnt overigens .kerngezond te zijn. HEER-HU GOW AARD JAARVERGADERING E.H.B.O. Gisteravond was de E.H.B.O., afd. Heerhu- gowaard in jaarvergadering bij een in café C. v. Liempt. De voorzitter^ dokter Zwarte- veen, opende deze vergadering en deelde mede, dat op dezen avond de diploma's zou den worden uitgereikt aan de cursisten (13 in getal), welke dit voorjaar het examen met goed gevolg hebben gedaan. Een verzoek aan den burgemeester om dezen avond tegen woordig te willen zijn en de diploma's uit te reiken, was onbeantwoord gebleven. Daar door was de voorzitter genoodzaakt het zelf te doen. Hij reikte aan 13 cursisten het diplo ma met een insigne uit. De voorzitter zeide, dat bij het examen zeer goede cijfers zijn behaald en Ileerhugowaard geen slecht fi guur heeft geslagen. Spr. hoopt dat door de gediplomeerden van de vervolgavonden een druk gebruik zal worden gemaakt, opdat wanneer er over drie jaar een herhalings examen wordt gehouden, allen weer zullen slagen. Een en ander is verplichtend om het diploma te behouden. Het jaarverslag werd door den voorzitter voorgelezen, daar de secretaris, de heer J. Stapel afwezig was. Uit het verslag van den heer G. Bierste ker bleek, dat de rekening sloot met een ont vangst van f96.81, tegen een uitgaaf van f 62.44, zoodat een batig saldo aanwezig was van f34.37. De commissie tot nazien der re kening bestaande uit de heeren G. Dirkmaat en Jos. de Krijger, adviseerde tot goedkeu ring der rekening. De voorzitter deed mededeeling van het bestuursvoorstel waarbij wordt geadviseerd geen 7 bestuursleden te benoemen, doch 5 Dit wordt aangenomen. Bij de bestuursverkiezing, aftr. Dr. Zwar- teveen en de heer J. Biex*steker wei-den ge kozen de heer Schenk uit Hensbroek en Mej. G. Stekelbos uit Hecrhugowaard. Bij de rondvraag werd besproken de aan schaffing van verbandkoffers welke bij de meldingspos ten zullen worden geplaatst. Besloten werd om aan de E.H.B.Ó.-wcdstrij- den op 16 Juli a.s. te Hoorn de vereeniging door een 3-tal leden te doen vertegenwoor digen. Hierna sluiting. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor hulpbehoevende blinden van alle gezindten, gehouden op 21 Juni j.1., heeft opgebracht f 17.40. WIERINGERMEER MIDDENMEER. AFSCHEID CANDIDAAT NIJDAM. Candidaat S. P. Nijdam zal 30 Juli a.s. af scheid nemen van de Evangelisatie te Mid- denmeer en op 13 Augustus d.a.v. zijn in trede doen te Nw. Buinen, bevestiger is dr. W. C. Unnik van Opperdoes. SLOOTDORP. DE STUDENTEN BLIJVEN ZES WEKEN. Dacht men oorspronkelijk dat de studen ten, welke Zaterdag a.s. hier komen, slechts korten tijd zouden blijven, thans vernemen we dat het bezoek zes weken duren zal. Voor enkele middenstanders hier ter plaatse dus een meevaller. WAAR ZIJN DE MUGGEN? Belangstelling voor den Polder is er nog steeds in groote mate. De laatste dagen zagen we herhaaldelijke malen autobus sen uit alle streken van het land en zelfs uit het buitenland, bij Hotel „de Wieringer" meer" staan. Dat niet iedere bezoeker met een juiste voorstelling van zaken naar de Meer komt, bleek nog gisteren. Een Duitsch heertje stond voor 't Hotel een kaartje te bestudeeren, een zeer oud kaartje, waarop nog weinig was te zien van den huldigen stand van zaken. Een buschauffeur stond bij hem en trachtte de situatie op het kaartje duide lijk te maken. Dit lukte cohter niet. Een voorbijganger menigdc zich in het gesprek en 't bleek toen, dat het heertje de zaak lang niet snapte. Hij beweerde n.1. wiet kleun, dat alles achter de afsluitdijk droog was, 't IJsehneer incluis! Hij had (lat dik wijls gehoox*d! Toen het hem anders was uitgelegd, vroeg hij nog met belangsteling waar de muggen' waren en waar dde van» daan kwamen. Blijkbaar werd hem dit niet naar genoe gen door den vooi'bijganger uitgelegd, want met een onvoldaan gezicht stapte Ihet heertje in de bus, om persoonlijk verder polshoogte te nemen. KOEDIJK SCHOOLVERBOND. Donderdag had in het lokaal van den heer Jn. Nieuwland éen vergadering plaats van commissarissen van het Schoolverbond! alhier. De heer Stuffers opende met een» woord van welkom in het bijzonder tot mej. Landman, de nieuw benoemde ondex-wijze- res. Aan de orde was een bespreking van het schoolfeest 1939. Na eenige bespreking werd besloten met alle klassen een boot tocht te maken naar Amsterdam voor een bezoek aan Art is. De muziekvereeniging zal worden verzocht de tocht mee te maken. Datum der reis is 19 Juli. De heer Schut zal weer als vorige malen een reisfilm trachten te vervaardigen. ALKMAAR BEROEP AANGENOMEN. Ds. P. Prins van Wijngaarden te Bei'gen op Zoom, die bij de Nederlandsch Hervorm- de Gemeente alhier is beroepen, heeft dit aangenomen. ZONDAG 25 JUNI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kapteyn. Buigei'brug, vm. 10.30 uur, Ds. v. Biemexi. Eenigeniburg, 's av. 8 uur, Ds. Enklaar. St. Maartensbrug, zie Burgcx-bx'ug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagenbrug, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Basingerhorn, nam. 2.30 uur, Ds. v. Biemen. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. v. Wiöhen Juliandorp, geen dienst. Zuidscharwoude, zie Koedijk. Koedijk, vooral. 10 uur, de heer Korndörffer. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Los. Aartswoud, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Heerhngowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. Van der Heide. Veenhuizen, geen dienst. Warmenhuizen, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Bergen, voorm. 9.30 uur, Ds. v. d. Kieboom. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Droefheid en Toom. Nieuwe Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Miskenning. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. Krop. Schoorl, voorai. 9 uur, Ds. Booke. Vx*oeg- dienst met de jeugd. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Wilde, van Wieringen. Hippolytushoef, nam. 2.30 uur, Ds. de Wilde Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Cand. Wamstee- ker. Hulpprediker. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Visdh. Nam. 3 uur, Ds. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Joh. H. W. Dickhout, van Amsterdam. Voor- ber. H. Avondmaal. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schacettbrug (Grootsloot), voorm. 10.30 uur, de heer W. v. Oostende, v. Amsterdam. Wieringorwerf, voorm. 10 uur, Cand. Berg- kotte, van Meppol. SlootdOrp, voorm. 10 uur, Cand. Nijdam. Midden-meer, nam. 2.30 uur, Cand. Bergkotte Slootdorp, Jeugdbije^nkomst 's av. 8 uur, Gebouw Maatsch. Werk. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging geen bijeenkomst wegens vacantie. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voonm. 10 uur en s av. 7.30 uur, de hee.r A. Donker, van Zaandijk. E. V. „Maranatha". Bergen, voorm. 10.30 uur Ds. J. Chr. Frito4 sche van Zaandam.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6