Ajax kampioen van Nederland Ronde-tragedie Vaet&at Eindhoven met 3-0 verslagen Toen Ajax dezen middag het veld betrad, was de taak, waarvoor het stond, moeilijker dan zij op het eerste gezicht leek. Een gelijk spel zou den Amsterdammers het kampioenschap brengen, zeker, maar dat gelijke spel moest nog bevochten worden, tegen Eindhoven, dat geen kans op de eerste plaats meer had en dus volkomen onbevangen kon spelen. Het was juist gezien van Ajax, dat het niet van den aanvang af een verdedigend spel speel de. Een defensieve houding zou leiden tot een druk, die elk oogenblik noodlottig kon worden. Een voorsprong echter zou een gevoel van vei ligheid geven, een waardevolle factor in een ontmoeting als deze. In dit opzicht hadden de Amsterdammers niet over geluk te klagen. Want nadat het spel gelijkelijk over het veld verdeeld was geweest, kreeg van Reenen na 8 minuten een goede kans. Hij passeerde de verdediging en schoot van korten afstand hard in. Van Veghel kon niet anders doen dan den bal terugslaan. Het leer kwam echter in de nabijheid van van Wijngaarden, die zich niet lang bedacht en scoorde (10). Dat was ongetwijfeld een goed begin voor de adspirant-kampioenen, maar zjj vonden den voorsprong blijkbaar nog niet groot genoeg. Opnieuw trokken zy ten aanval en, meestal door listige throughpasses, trachtten zij de ver dediging van Eindhoven te verschalken. Eindhoven zat ondertusschen ook niet stil en een actieve middenlinie stuwde de voorhoede ten aanval zoo vaak het maar mogelijk was. In den Eindhovenschen aanval moest het gevaar komen van v. d. Donk en de Zeeuw. Het spel golfde op en neer, met wellicht een lichte meerderheid voor Ajax. In ieder geval waren de Amsterdamsche aanvallen gevaarlijk en na ongeveer 25 minuten kreeg Bijl, weer door toedoen van Stam, een prachtige gelegen heid om den voorsprong te vergrooten. Alleen voor van Veghel staande kreeg hy den bal toe gespeeld. Hij schoot hoog over. Keizer werd op de proef gesteld door moeilijke schoten van v. d. Donk en de Zeeuw en de Eindhovensche middenvoor had geen geluk, toen hij juist uit gleed op het oogenblik, dat hij een zeer goede kans wilde gaan gebruiken. Dit voorval was de inleiding tot een overwicht van de zuidelijke kampioenen en het Ajax-doel maakte benauw de oogenblikken door. Maar weer zou het suc ces aan den anderen kant komen. Het offen sief van Eindhoven werd onderbroken door een aanval van Ajax, die een hoekschop opleverde. Uit dien corner kreeg van Reenen den bal. Ket een boogballetje gaf hij door aan den voor hem staanden Bijl, die via de lat doelpuntte (2—0). Met dezen voorsprong had Ajax nog 10 minu ten in de eerste helft te spelen. Het kreeg nog de beste kansen. Fischer schoot recht op den keeper, toen hij geheel alleen de achterhoede gepasseerd had en in deze momenten was de verdediging der gasten niet altyd erg safe. De tweede helft. De eerste minuten na de rust waren wat in voetbalverslagen sensationeel pleegt te heeten. Bij een hoekschop op het Ajax-doel kreeg Looys keeper neigingen. Hij stak de handen omhoog juist toen de bal naderde en, daar deze voor een halfspeler ongewone manoeuvre zich in het strafschopgebied afspeelde, was een pe nalty het resultaat. De Zeeuw plaatste zich achter den bal enschoot recht tegen Kei zer aan. Even zweefde de bal op het midden veld, daarna ging van Wijngaarden er mee van door. Hij kwam voor het vijandelijke doel ten val, van Veghel liep uit, greep naar het leer en raakte het kwijt, en Bijl zond het in kalm tempo naar het doel. Via de paal rolde het naar binnen (30). Nu moest Eindhoven vier doelpunten maken om Ajax den titel voorloopig te onthouden. De gasten waren inderdaad meer dan in de eerste helft in den aanval en zij kregen ook kansen, waarvan zij echter geen gebruik wisten te maken, terwijl ook het geluk niet aan hun kant was. Gedurende de laatste tien minuten keerde Ajax tot zyn gewone spel terug. Van Reenen loste een prachtig schot en Stam en van Wijn gaarden werden weer zeer actief. Vodr het doel van Eindhoven ontstonden meermalen gevaar lijke situaties door de riskante manier van terugspelen op den keeper. De aanvallen der gasten leidden niet meer tot het zeker ver diende tegenpunt en zoo eindigde de wedstrijd met een 3O-overwinning voor Ajax, dat daar door den kampioenstitel behaalde. Het eindsig- naar was het teeken voor een ovatie, die het publiek den spelers bracht, terwijl de Amster damsche aanvoerder, Anderiessen, op de schou ders ging. De eindstand der competitie om het voebal- kampioenschap van Nederland luidt: 1. Ajax 8 5 2 1 12 19—11 2. D.W.S 8 3 4 1 10 20—11 3. N.E.C 8 4 4 8 12—20 4. Eindhoven 8 2 3 3 7 14—15 5. Achilles ,.s 8 1 1 6 3 12—28 Voetbal tournooi Succes" Succes wint den beker. Begunstigd door zeer fraai weer vonden gisteren te Wieringen op het Succesterrein de door Succes georganiseerde seriewedstrij den plaats, waaraan naast Succes door DEC (Amsterdam), MFC (Medemblik) en S.V. Bergen werd deelgenomen. Uit dit aardig bezette tournooi is Succes glansvol te voorschijn gekomen. In de voor ronde moest Bergen haar meerdere erkennen in onze plaatsgenooten, terwyl deze later in de finale tegen DEC een fraaie 4—0 zege wist te behalen. De pittige Bergenaren zagen nog kans MFC met 20 klop te geven, daarmede be slag leggend op den 3en prys. MFC is dus wel zeer tegengevallen. Ook DEC, waarvan een zeer goeden roep vooraf ging, viel min of meer tegen. Met moeite konden de Am sterdammers met 21 winnen van MFC. Vooral in den middag was er tamelijk veel belangstelling voor deze wedstrijden. Deze sportieve voetbaldag mag dus in alle opzich ten geslaagd heeten. Na afloop der wedstrijden vond de prijs uitreiking plaats in café „Concordia" door den Succes-voorzitter, den heer Nieuwbuurt. In de morgenuren werden de voorwedstrij den gespeeld. Te 10.15 uur traden in het veld: SuccesBergen 41. In deze ontmoeting deed Succes zich wel als de betere ploeg gelden, doch door enthou siast tegenspel wist Bergen geruimen tijd stand te houden en zichzelf af en toe aar dige kansen te scheppen. S. was in de eerste helft niet erg op dreef, maar na de rust werd dat veel beter. De achterhoede van Bergen die zoo fraai tegenstand geboden had werd nu keer op keer uit zijn verband gerukt. Al spoedig kreeg S. een penalty toegewezen, die door Venema in een doelpunt werd omgezet. Kuiper, die middenvoor speelde (Schmitt rechtsbuiten), scoorde kort daarop met een fraai hard schot uit een voorzet van Doves (20). Doortastend ingrijpen van Schmitt stelde Venema andermaal in de gelegenheid te scoren. Met een fraaien kopbal werd de stand op 30 gebracht. Het spelpeil zakte nu bij Succes bedenkelijk, met 't gevolg, dat Bergen nog even in de running kwam. Zelfs slaagde zij er in den achterstand te verkleinen (31) en reeds in de volgende minuut moest Posthumus tot tweemaal toe op wonderbaar lijke wijze redden. Lont maakte aan de onze kerheid een einde door een snellen run met een hard schot te bezegelen, dat den B.-keeper te machtig bleek (41). Hierna volgde: MFCDEC 1—3. De volle sympathie van het toen nog ge ringe publiek ging wel uit naar de Medem- blikkers die zich, als steeds, met volle energie in den strijd wierpen. De MFC-achterhoede waarin Geusebroek uitblonk, gaf vooral kranig partij. Uit een snellen aanval neemt MFC door goed werk van Kuiper en Cohen, verdiend de leiding (10). Na rust werd DEC geruimen tyd ge heel overspeeld, doch de laatste 20 minuten waren weer geheel voor de Amsterdammers. Zij zaten nu geregeld voor het MFC-doel en spoedig was de stand gelijk (11). Het win nende doelpunt liet nog even op zich wach ten. Reeds hadden velen zich met een gelijk spel verzoend, doch kort voor het einde kon de middenvoor, die doortastend optrad, scoren (2-^-1). Verllezersronde. MFCBergen 02. Hier waren twee ploegen aan het werk, die volkomen aan elkaar gewaagd waren. Bergen speelde een vlot partijtje. MFC stug verdedi gend met snelle verrassende aanvallen. Met de rust was de stand nog steeds blank. Eerst in het laatst van de tweede helft kon Bei-gen de leiding nemen door fraai werk van den rechtsbuiten. Nog kreeg MFC tallooze kansen welke echter niet werden benut. Kort voor het einde werd het fraaiste doel punt van dezen middag gescoord. Een voorzet van den B.-linksbuiten werd door dén rechts buiten op schitterende wyze ingekopt'. Met 20 kwam het einde. Finale. SUCCESDEC 4—0. In een keurigen wedstrijd met DEC door Succes geklopt. De improductiviteit van de Amsterdammers was wel de grootste oorzaak van deze groote nederlaag. Bovendien sloot het spel van Succes in alle gelederen, zoodat DEC voor het S.-doel weinig kans kreeg. Reeds spoedig benutte Kuiper een goeden voorzet van Schmitt, terwyl Schmitt zelf een fraai door Venema aangegeven bal voor het inschieten kreeg (20. Ook de tweede helft vertoonde hetzelfde spelbeeld. De S.-voorhoede kwam geregeld gevaarlijk voor het vijandelijk doel, waar de DEC-keeper handen vol werk kreeg. Kuiper toonde zich op de middenvoorplaats zeer actief. Hij verdeelde het spel aardig en wist op tijd flink en doortastend op te treden. Door zijn toedoen kon Doves dan ook al spoedig in de tweede helft de score tot 30 opvoeren. Zelf nam hy met een kranig schot nummer vier voor zijn rekening (40). Eerst nu be gon DEC uit een ander vaatje te tappen. Met volle energie togen de gasten aan het werk en nu spande het enkele malen geducht voor de S.-veste. Posthumus wist zijn doel echter schoon te houden, zoodat Succes met een fraaie 40 overwinning zegevierde. Kermisvoetbal in Schagen De voetbalwedstrijden door Sparta op den sten Zondag van de Schager kermis georga niseerd, trokken veel belangstelling. Reeds om één uur begon het bruine monster te rollen. Het waren de Sparta-adspiranten, die tegen Nieuwe Niedorp uitkwamen. Het werd een aardige, vlotte wedstrijd, waarin vooral Jan Kater van Sparta opviel. Schagen won met 20. Om half drie was aan de orde: SPARTA-COMBINATIE—PETTEN 5—0. Over het algemeen was Schagen voor de rust veel sterker. Komen, Broer en Boersma zorgden ieder voor een doelpunt. Met een 30 voorsprong voor Schagen ging dus de tweede helft in. Frans Bosma en Broersma doelpunt ten ieder nog eenmaal, en... toen kwam Scha gen er niet meer aan te pas. Petten was beslist de meerdere, doch de stugge verdediging der thuisclub belette de bezoekers ook maar één puntje in te loopen. Het einde kwam dus met een wel wat geflatteerde 50 overwinning van Schagen. Van Petten speelde vooral de eeuwig jonge „meester" Giersen een goede party, eerst in het veld, later in het doel, en van Schagen mogen speciaal S. Breebaart en kee per Slikker worden genoemd. Om half vijf vind de groote attractie van den middag aan: SCHAGEN I—FRISIA I 4—1. Gezien de uitslag en het spel meenen we te mogen veronderstellen, dat de overigens zeer sympathieke Leeuwarder ploeg niet bepaald op oorlogssterkte uitkwam. Nimmer zagen wij dat de spelers zich bijzonder inspanden, men bleef het halve open spel volhouden, zooals men dat van den beginne af had ge daan. Het was soms aardig om te zien, maar weinig productief Bij Schagen leverde vooral na de rust de voorhoede, en in liet bijzonder de linkêrvleu-" gel, uitnemend w^rk.- Van Laren en van- der Ben begrepen elkaar volkomen, deze „coming men" van het eerste maakte dezen middag al een bijzonder goeden indruk. Peetoom speelde een soliden wedstrijd, voor de rust spelde v. IJpey hem -onvoldoende toe. Leen Schoorl was wat langzaam-en. Groó- tes en de Haas konden het schijnbaar' niet zoo best samen vinden. Bremer blijft een spe ler, die weinig opvalt, maar doorzwoegt tot de laatste minuut. Keeper P. Schoorl was zeer in vorm. De wedstryd. Het eerste kwartier domineert Frisia. Door een misverstand tusschen Grootes en de Haa3 komt het eex-ste doelpunt voor Fx-isia, dat naar het algemeen oordeel langs de lijnen spoedig door meerdere gevolgd zou worden. Inderdaad, maar... van de andere zijde. Naarmate de eerste helft verstrijkt komt Schagen er beter in, spoedig zijn de partijen elkaar volkomen gelijkwaardig, maar het blijft Schagen voorloopig wat tegen zitten. De thuisclub heeft na de rust windvoordeel. Het spelbeeld is zeer aantrekkelijk, het gaat van beide zijden vlot, soms wat forsch. Er wordt uitsluitend nog op de Frisia- helft gestreden, telkens vliègen harde, zuivere schoten naar het doel. Toch is de gelijkmaker nog een verrassing. Jan van der Ben komt er goedkoop aan, als de Frisia-keeper is uitgeloopen en ver blind door de zon zich te laatst herstelt. Schagen blijft steeds sterker, aanval volgt op aanval. Toch is de tweede helft alweer een half uur oud, voor Schagen de leiding kan nemen. Het is als C. de Moor den bal tegen den keeper schiet, de eerste terugkaatst en vlak voor de voeten van Peetoom terecht komt, die dan gemakkelijk spel heeft (21). Direct daarop verrast v. IJpey de Frisia- achtehoede en verhoogt de score (31) en voor men goed en wel van de vërrassing is bekomen, maakt dezelfde speler er 41 van. Dat waren drie doelpunten in zeven minu ten. Acht minuten is dan nog te spelen. Een penalty om hands schiet Peetom sportief naast en dan komt het einde van dezen ge denk waardigen wedstrijd, waarin de vierde klasser Sparta het heeft bestaan de tweede klasser Frisia op overtuigende wijze te klop pen. Oudesluis—Twisk 5-1 De N.H.V.B.-kampioenswedstrijden zijn weer teneinde en Oudesluis heeft getoond onbe twist de sterkste der vier candidatcn te zijn. De wedstrijd tegen Twisk leek wel een vriendschappelijk partytje; af en toe heele goede aanvallen en dan weer een beetje heen en weer getrap. O. miste zijn midvoox-, die door omstandigheden niet van de partij was. De eerste aanvallen zijn voor Twisk. maar de O.-achterhoede wijst deze resoluut af. De half- linie van O. is er goed in en dirigeert keer op keer den bal naar de voorlinie, waar de adspirant-midvodr aardig werk doet. Na 20 minuten is het de O.-linksbinnen die het Twislc-net doet trillen en kort hierop maakt de O.-rechtsbinnen er 20 van. De Twiskers werken hard, maar komen in techniek bij O. tekort, die dan ook kalm de T.-voorhoede in bedwang houden. Eenige corners op.het Twisk-doel leveren hiets op door achterplaatsing, maar toch komt ér nog een doelpunt voor de rust, als de O.- i-echtsbinnen doorbreekt, en.den bal langs den uitgeloopen keeper iii het doel doet belanden (3—0). De tweede helft. Na de thee hetzelfde spelbeeld, O. die een mooien voorsprong heeft, neemt het wat te kalm op, wat Twisk de gelegenheid geeft het spel even in handen te nemen. Doch niet lang, want spoedig is het 40! Twisk laat het er niet bij zitten en weet een corner te foreceren die ineens in het O.-doel draait (41).- Dat geeft de T.-spelers moed en werkelijk moet nu de O.-achterhoede alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Het lukt de Oudesluizers het doel schoon te houden en zelfs nog door hun midvoor den stajid op 51 te brengen. Kort hiex-op is het einde en kan Dosko terug zien op een mooien tijd, die zij in de N.H.V.B. heeft doorgebracht. Laten we hopen, dat zy, onder leiding van haar krachtig bestuur en met de goede harmonie onderling, nog tal van jaren in den K.N.V.B, mag doorbrengen. WIERINGERWAARD-COMB.—DOSKO II, 4—2. Een combinatie van Wieringerwaard II en III speelde een vriendschappelijke oefen match tegen DOSKO II en won dozen wed strijd met 42. Wieringerwaard was, hoewel met 9 man beginnende, al dadelijk in de meei'derheid. K." Oostindiër wis», met een pracht kopbal, de leiding aan W.waard te geven (10). Geertsoma bracht, met een pracht schot op 15 M. afstand, den stand op 20. Daarna kwam DOSKO. echter opzetten; keeper van Ham greep, bij een tam schol, volkomen mis en het was 21. Uit een coxmer, wei'd de gelijkmaker (2—2) gcboi-cn. Na de rust was W.waard bijna voort durend de meerdere; K. Oostindiër en P. Blaaubocr konden den stand op 4—2 bren gen, waarmede het einde kwam. W.waard liet tweemaal den keeper ver vangen, do eerste wegens een blessure, do tweede om dicnstredenen. De scheidsrechter, de heer C. van Zand wijk, leidde coiTect. KAMPIOENSCHAP N.H.V.B. Oudesluis heeft Zondag j.1. de laatste wed strijd te Anna Paulowna tegen Twisk met 51 gewonnen. De eindstand die voor de kampioen wel zeer fraai is, is als volgt: Oudesluis K.F.C. i Alkmaar Twisk 6 5 0 1 15—8 10 6 2 2 2 11—6 6 6 2 2 2 9-4) (i 6 0 2 4 3—15 2 B.K.C.—MILITAIR ELFTAL. Hedenavond half acht ontvangt B.K.C. te Anna Paulowna een sterk militair elftal. AiMeütk Goede Ned. prestaties in Antwerpen Gisterenmiddag zijn in het Beerschot Sta dion te Antwerpen internationale athletiek- wedstiijden gehouden, waaraan een sterke ploeg Nederlandsche athleten heeft meege daan. Osendarp won zoowel de serie en finale van de 100 meter als wel de 200 meter. Osen darp maakte in de finale van de 100 meter den prachtigen tijd van 10.5 sec., waarby hy slechts 0.2 sec. boven het Nederlandsche record bleef. Brasser werd eerste op het num mer. 110 meter horden. Hij noteerde dan ook dén zeer fraaien tijd van 14.7 sec. K. Baum- garten won de 400 meter, terwyl Bustelaar derde .werd. Aarts bezette de derde plaats by het speerwerpen. Ook de estafette 800-400- 200-200 meter werd een Nedexlandsche over winning xnet de Nederlandsche athleten De Ruyter, K. Baumgarten, H. Baumgarten en Osendarp. De Ruyter moest op de 1500 meter de meer derheid erkennen van den Engelschman Peil en Mostert (België). De gedetailleerde uitslagen luiden: 110 meter horden: 1. Brasser, 14.7 sec. 2. Lochton, 14.8 sec. 100 meter: 1. Osendarp, 10.5 sec. 2. Saelens, 10.7 sec. 3. Strandberg, 10.8 sec. 4. Lickerson (Enge land), 11 sec. 5. H. Baumgarten, 11.1 sec. 400 meter: 1. K. Baumgarten, 49.9 sec. 2. Pack (Enge land), 50 sec. 3. Butselaar, 51 sec. 200 meter: 1. Osendarp, 22.1 sec. 2. Wallace, 22.4 sec. 3. Haenni (Zwitserland), 22.8 sec. 800-400-200-200 meter estafette: 1. Nederland (De Ruyter, K. Baumgarten, H. Baumgarten en Osendarp), 3 min. 36.2 sec. 2. Engeland, 3 min. 36.8 sec. Nationale Dames wedstrijden te A'dam Onder misschien niet ideale, maar dan toch gunstige weersomstandigheden werden giste renmiddag op de sintelbaan te Amsterdam de nationale dames-athletiek-wedstrijden, welke georganiseerd waren door de Amsterdamsche Dames Athletiekvereeniging A.D.O., gehouden. Twee prestaties kwamen sterk naar voren. Fanny Koen bereikte bij het verspringen een afstand van 5.78 meter, terwijl de estafette ploeg van A.D.A. op het nummer 10 X *00 meter den goeden tyd van 2 min. 10 sec. maak te, welke echter niet voldoende was om het record 2 min. 9.6 sec. te breken. De gedetailleerde uitslagen luiden: Finale 100 meter a: L F. Koen (Sagitta), 12.1 sec. 2. L. Koning (Sagitta), 12.9 sec. 80 meter horden: 1. A. Doorgeest (A.D.A.)12.4 sec. 2. R. Takken (A.D.A.), 13.5 sec. Finale 200 meter a: 1. A. Bak (Sagitta), 26.6 sec. 2. N. Knuyt (A.D.A.), 27.4 sec. Hoogspringen dames klasse a: 1. R. Takken (A.D.A.), 1.45 meter. 2. N. van Balen Blanken (Sagitta), 1.45 meter (na loting). Diseuswerp a: 1. A. Niessink (Sagitta), 38.91 meter. 2. M. Raadt (Volewijckers), 34.25 meter. Estafette 10 X 100 meter om het kampioen schap van Nederland: 1. A.D.A., 2 min. 10 sec. 2. Sagitta, 2 min. 15.3 sec. Verspringen a: 1. F. Koen (Sagitta), 5.78 meter. 2. B. Ztfl- stra (Zeeborg), 5.28 meter. Kogelstooten a: 1. A. Niessink (Sagitta), 11.28 meter. 2. W. Albers (Sagitta), 10.98 meter. Speerwerpen: 1. P. Dieben (Brunhilde, Leiden), 37.47 m. Wiebuwvui Ronde van Duitschland door Umbenhauer gewonnen België eerste in het Landenklas- sement. Een-en-veertig renners van de 68 die op 1 Juni te Berlijn zijn gestart, hebben de ongeveer 5000 km lange ronde van Duitschland Zater dag beëindigd. De twintigste en laatste étappe van Leipzig naar Bellijn werd door den Duit- scher Schild gewonnen met 14 minuten voor sprong op Wengler, die tweede werd. Georg Umbenhauer heeft de leiderstrui niet meer behoeven af te staan. In het landenklassement won België met de renners Wierinkx, Giysolle en Spiessens. De algemeene rangschikking luidt: 1. tJmbenhauer (Duitschland), 149 uur 33 min. 44 sec. 2. Zimmermann (Zwitserland), 149 uur 43 min. 29 sec. 3. Scheller (Duitsch land), 149 uur 47 min. 3 sec. 4. Thierbach (Duitschland), 149 uur 47 min. 38 sec. 5. Wie- rinckx (België), 149 uur 47 min. 39 sec. 6. Oubron (Frankrijk), 149 uur 49 min. 46 sec. 7. Wengler (Duitschland), 149 uur 51 min. 58 sec. 8. Petersen (Denemarken), 149 uur 52 min. 1 sec. 9. Grysolle (België), 149 uur 57 min. 15 sec. 10. Spiessens (België), 149 uur 59 min. 25 sec. Het landenklassement luidt: 1. België, 449 uur 44 min. 23 sec. 2. Frank rijk, 450 uur 24 min. 51 sec. 3. Zwitserland, 450 uur 31 min. 52 sec. 4. Gemengde ploeg, 451 uur 56 min. 11 sec. 5. Duitschland, 452 uur 1 min. 34 sec. Donderdagavond, na de aankomst te Hannover, werd ons een treurig nieuws medegedeeld, vertélt Free, die voor de .Sportwereld" de Ronde van Duitschland volgde; de vader van Umbenhauer, de gele trui-drager en toen nog vermoede lijke overwinnaar der Rundfahrt, was overleden en zou Zaterdag worden ter aarde besteld, denzelfden dag, waarop de zoon zijn triomfantelijken intocht te Ber lijn zou doen. En Free gaat verder: Wij hadden zoo dikwijls reeds onder elkaar gezegd, vooral wanneer een der onzen (de Belgen) door een of andere pech werd getroffen, dat die Umbenhauer toch een reuzechance had tot nog toe van alle onheil te zijn gespaard gebleven en dat hij geen enkel oogenblik nog zyn gele leidersvlag door een materieélen of ande ren tegenslag in gevaar had gezien. 1 Maar nu was het ongeluk ineens met i dubbele macht over hem gekomen. Alkmaarsche Wielerbaan In den belangrijken Sprintwedstrijd voor Amateurs wint J. Derksen; de Italiaan Astolfi eindigde als vierde. Ook de Tydrace voor J. Derksen. Gisterenavond te 7 uur hadden op bovenge noemde baan, onder groote belangstelling, de zoo lang verwachte wielerwedstrijden plaats, waarin o.a. de bekende sprint-rivalen, J. Derk sen en Italo Astolfi, elkander op felle wijze bekampten. De eerste verrassing bracht de 2e serie, waarin Jan Pronk, den bekenden Ita liaan Astolfi versloeg in den zeer goeden tijd van 10.4 sec. J. Derksen wist zijn 3 series te wónnen, ook die van Italo Astolfi en won de zen belangrijken sprintwedstrijd. De uitslag van dezen wedstrijd luidt dus: le sier: J. Jerksen, P. Smits, gewonnen door Derksen in 10.2 sec. Record Alkm. wieler baan. 2e serie: Astolfie (Italië), J. Pronk, gewon nen door J. Pronk in 10.4 sec. 3e sex-ie: P. Smits, Astolfi, gewonnen door P, Smits in 10.6 sec. 4e serie: J. Pronk, J. Derksen, gewonnen door J. Derksen in 10.4 sec. 5e serie: J. Pronk, P. Smits, gewonnen door J. Pronk in 10.4 sec. 6e serie: Astolfi, J. Derksen, gewoxmen door J. Derksen in 10.4 sec. Uitslag van de 6 ritten: J. Derksen 3 pixnten, J. Pronk 4 pt., P. Smit 5 pt., Italo Astolfi 6 pt. De Achtervolgingswedstrrjd voor Amateurs en Onafhankelijken over max. 4 km (24 ron den) tusschen P. Evers en J. Martens waj x-eeds na 8 ronden beslist in het voordeel van P. Evers, in 1 min 35 sec. Hierna volgde de 50-ronden wedstryd voor onafhankelijken en amateurs, waaraan door 10 renners werd deelgenomen. Eenige uitlooppogingen, o.a. van J. Bos- land, J. Reyneveld, C. Kuilboer, hadden geen! succes, alleen E. Bosch uit Noord-Scharwoude, geraakte een ronde achter, zoodat de sprint in de laatste ronde de beslissing bracht en op zeer goede wijze gewonnen door J. Bosland in 11 min, 18.6 sec. voor C. Bakker, B. Roes en J. Ottenbros. Ook de 10 km-wedstrijd voor amateurs en niewelingen bracht geen winstronde, zoodat ook hier de sprint in de laatste ronde de be slissing bracht, waarin Kusch zich als een beste sprinter kenmerkte en dezen \^edstryd won in 14 min 13 sec voor J. Nierop, Matsen en Schelfhout. De Tydrace over 500 m voor amateurs, waarin de bekende sprinters van den eersten wedstrijd uitkwamen, bracht het volgende re sultaat: 1. J. Derksen, 30.4 sec, 2. J. Pronk 30.8 sec, 3. P. Smits, 31.4 sec, 4. Astolfi 32 sec. In den afvalwedstrijd voor onafhankelijken en amateurs moest als le afvaller fungeeren J. v. d. Stel, vervolgens P. Verschuren, J. Martens, J. Ottenbros, C. Kuilboer, E. Bos, P. Roes, J. Reijneveld, H. Schieveen, v. d. Heijden, J. Bosland, Chr. Kropman (no. 3) P. Evers (no. 2) en C. Bakker als laatste en dua de winnaar. In den laatsten wedstrijd voor de pauze volgde de Klassementswedstrijd v. amateurs over 8 km met 6 klassementen. Wederom tusschen de bekende amateurs sprinters van den eersten wedstryd. De klassementen werden vervolgens respi gewonnen door Astolfi voor J. Pronk, P« Smits en J. Derksen. 2e klassement: J. Pronk, voor P. Smits, J. Derksen en Astolfi. 3e klassement: P. Smits voor J. Pronk, J« Derksen en Astolfi. 4e klassement: P. Smits voor J. Pronk, J, Derksen en Astolfi. Se klassement: Astolfi (bykans een ronde voor) (voor P. Smits, J. Pronk, J. Derksen. 6e klassement: Astolfi, voor J. Derksen, P, Smits en J. Pronk. 1. P. Smits 18 p., 2. J. Pronk 16 p., 3 Astol fi 15 p., 4. J. Derksen 11 p. Na de pauze volgde de koppelwedstrijd voor Amateurs en onafhankelijken over 50 km (300 ronden) met 4 klassementen. Hieraan namen 7 koppels deel, t.w. P. RoesJ. Bos land, C. BakkerP. Evers, E. BosP. Ver schuren, J. v. d. StelH. Schieveen, Matsen Kropman, C. KuilboerJ. Ottenbros en J« ReijneveldJ. P. v. d. Heyden. De eerste jacht werd ingezet door P. Evers, gevolgd door J. Reijneveld, doch beide zonder succes, evenals die van P. Verschuren met z'n koppelgenoot E. Bos. Na deze jachtpartij volgt het le klassement, gewonnen door P. Evers, voor P. Roes, Mat sen. De wedstryd wordt steeds in snel tempo voortgezet met het gevolg dat Reijneveldv. de Heyden als eerste een ronde nemen, ge volgd door het koppel BakkerEvers. Het 2e klassement brengt de overwinning aan: P. Evers voor P. Roes en Schieveen, een zeer goede sprint! Na diverse jachten is het peloton wederom aaneengesloten. In al deze jachten voert het blauwe koppel Reijenveldv. d. Heyden de hoofdtoon, gevolgd door het zwarte koppel BakkerEvers. Het 3e klassement bracht het volgende re sultaat: 1. Evers voor Matsen, Roes. Vermelden wij nog, dat E. Bos uit Noord- Scharwoude als reserve een zeer goede en zware wedstrijd rijdt. Van ronden nemen komt xxiet meer, al blijft het tempo zeer snel. En zoo nadert het 4e en laatste klassement, welke na een zeer fraaie en spannende sprint werd gewonnen door: P. Evers, voor P. Roes en Kuilboer. 1. C. BakkerP. Evers 15 punten. 2. J. ReyneveldP. v. d. Heyden, 0 p. 3. Op 1 ronde: J. RoesJ. Bosland, 9 p. 4.. Op 1 ronde: MatsenKropman, 3 p. 5. Op 1 ronde: KuilboerOttenbros, 2 p. 6. Op 1 ronde: J. v. d. StelH. Schieveen, 1 p4 7. Op 1 ronde: E. Bos, als reserve, 0 p. Tijd 1 uur 8 min. 22 sec. RoJUen Van Klaveren wint van Diouf Bij de gisteren in 't Feyenoord-stadion te Rotterdam gehouden bokswedstrijden heeft Beb van Klaveren gewonnen van den officieelen middengewicht-kampioen van Frankrijk, den neger Diouf. Deze overwinning heeft hij niet te danken aan het feit, dat hij zooveel grooter, kundiger of sterker bokser is dan de Fransch- man, maar veeleer doordat hij zich met een hartstochtelijk élan in den strijd heeft gewor pen, waardoor de tegenstander overrompeld werd en niet al zijn krachten kon ontplooien.

Schager Courant | 1939 | | pagina 8